NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7037 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 7 JUNI 1906 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave de" Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bFaubourgMontmartre. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. TWEEDE BLAD. Stadsnieuws AANBESTEDINGEN. Dooi- het gemeentebestuur werd 'Dinsdagmiddag ter stadhuiize aanbe- fteed Het gédeelteilijk vernieuwen van de Korte Brug, in de kraisinb Spaarnwouderatraat en den Burgwal. Ingeschreven werd als volgt: C. Benard 5.170; B. Zuithoff en Zn. 7.900; Job. E. A. Kaiub en A. Boerboom f 5.375; J. P. A. Nelissen I 4.867. De inschrijvers wonen alien alhier. De gunning geschiedt 12 dezer des middags om 2 uur. Verder werd aanbesteed: Perceel I: Het doen van voorzienin gen aan de vijfde Tusscheoisahool; en Perceel II: Het verplaatsen van een berbplaats voor brandladders en van een berbplaats voor een slangenwa gentje; een en ander op een terrein tusschen de Tyboutstraat en le Van Zompelstraat te Haarlem. Ingeschreven werd als volgt: A. C. Vandei-, f 4.880; H. A. van Emmink perc. 1 3.120 perc. II/ 300, massa 3.620. D. Middelkoop, te Haarlemmermeer, massa f 2.950; J. v. Gelder perc. I 3.398; perc. II ƒ425; massa 3.823. Wed. A. F. Captein perc. I 2,543; perc. II 200; massa f 2.725. W. Hoek, perc. I f 2978; perc. II 209; massa 3.187; P. v. Duuren pare. I 2.760, perc. II 260; J. Vink, perc. I 3.075; perc. II 259; massa 3334; Th. J. Verzeylberg, massa f 2.681. De overige inschrijvers wonen al hier. De gunning geschiedt Dinsdag 12 dezer des middags om twee uur. AANBESTEDING GEVANGENIS. Door het college van Regenten over de gevangenissen alhier, is aanbe steed: De lev. van het benoodigde rogge brood (plm. 25.000 Kg.) en de benoo digde aardappelen (plm. 13.000 Kg.) voor het onderhoud der gevangenen, gedurende het 2de halfjaar 1906 Ingeschreven werd ais volgt: Gebr. Funoke, Amsterdamrogge brood 8.25 per 100 Kg.; S. Th. H. Glas, Haarlem, roggebrood 7.99 per 100 Kg.; J. Dokter, Leeuwarden, aard appelen f 192 per 50 Kg. TOESTAND VOORUITGAANDE. De toestand van jlen verwonden Zwanenberg, die in het St. Elisabeth s .Gasthuis verpleegd wordt, is vooruit gaande. A an rij ding. Dinsdagmorgen werd de machinist op het stationsterrein aan den Kruis weg door een trein aangereden. De man bekwam eeruige verwondingen, evenwel van geringen aard. Hij werd door een geneesheer verbonden. Koloniaal Museum. Bij het kort verslag der jaarlijk- sche Raadsvergadering in onze cou rant van Zaterdag, is nog te voe gen, dat als prijsvraag, te beant woorden vóór 31 December 1907, zal worden uitgeschreven De Cocos- palra, te behandelen op soortgelijke Feuilleton. Een Verborgen Erfenis (Naar het Engelseh). OO] Om zeven uur kwam Anthony. Hij naderde even loom en langzaam als Violet en hij kwam binnen met een trek van vrees en zorg op het ge laat. Nancy liep dadelijk naar hem too, om hem te begroeten, en hij ver welkomde haar even hartelijk als hij Cesar gedaan had. Zijn bbkging direct naar Violet, die somber de ontmoeting tusschen hem en baar ruster aanschouwde. Anthony liep op haar toe en kuste fiaar. Haar gelaat bleef onbewogen. Nancy sprong voor haar in de bres. Ik heb je beiden verrast, zei ze. Men denkt, dat ik het geld van oom Peter op Ryelands naloop, maar in- pdaats kwam ik hier. Violet was eren verwonderd als jij. Anthony. Jelui hebt een prettigen lan gen dag samen doorgebracht als je met den trein van 12.30 uur geko men bent. Het verheugt mij, je te jden„ Nancy. Het zal Violet goed doen iemand bij zich te hebben. wijze als de Sirih-prijsvraag (1904). De beslissing in zake de acht ver handelingen der fruitteelt-prijsvraag (1905) is nog niet gevallen, daar de jury met haren omvangrijken arbeid nog niet gereed is. Gevonden voorwerpen: Een broche, een médaillon met por tretten, twee horloges en twee vin gerringen. DIACONESSENHUIS. Uit het jaarverslag over 1905 van het Diaconessenbufls blijkt, dat de inrichting, niettegenstaande een fi- nanciëelen druk, met zegen heeft mo gen arbeiden. Hst aantal patiënten bedroeg 918, dus 168 meer dan in 1904. waarvan 219 mannen, 504 vrouwen en 195 kin deren. Van deze verpleegden zijn 647 hersteld. 55 ten deele hersteld, 4 zon der herstel vertrokken, 90 overleden en 105 overgenomen in 1906. Het aantal verpleegdagen was 37.232. Er hebben 329 operaties plaats gehad, benevens 141 operaties in de polikliniek van de geneesheeren Lo- dewijks en Waller Zeper. Het aantal zusters bedroeg 76, waar van er 32 ingezegend zijn. JUBILé. De Cricketclub ,,Rood en Wit viert 22 Juni a.s. haar 25-jarig jubilé. Vol gens bet jaarboekje van Haarlem ver kreeg deze vereeniging 29 Juli 1885 rechtspersoonlijkheid. President is de heer L. H. Koolhoven. Hare oefenin gen houdt zij Zondags, Woensdags en Zaterdags te Heemstede op het ter rein aan den Meerweg, terwijl andere dagen geoefend wordt op het terrein aan den Spanjaardslaan. 60 JAAR. Donderdag a..s zal het 60 jaar ge leden zijn, dat ,,de Nederlandsohe Maatschappij ter bevordering van Nijverheid" dezen naam verkreeg. Vóór dien tijd heette zij ,,de Nationa le Nederlandsche Huishoudelijke maatschappij". We gelooven wel, dat dit jubilé niet worden gevierd, doch willen het met dit enkel woord herdenken. 30 JAAR. Donderdag a.s. zal het 30 jaar gele- oen zijn, dat de Haarlemsche Man- nenzang vere enigi ng „Crescendo', werd opgericht. HOE MEN ER IN LOOPT! Dezer dagen houdt de firma Bom te -Amsterdam een boekenveiling en wel wetu.de, dat de litteratuur van en over wijlen ma". Willem Bilder- dijk, dd ja ai* wel opgang maakt, ver meldt ze in den door haar uitgege- veu ca'alogus onder den titel „Be- laugdjke handschriften", o. m. „Brie ven van Bilderdijk". Veiz?o,elaarr of vereerders van Bilderdijk zouden dus ter goeder trouw commissie geven op deze num mers doch 't laatst verschenen num mer van „Uitgever en Debitant" waarschuwt dergelijke goedgeloovi- gen en schrijft o. m.: „Zeker er zullen brieven van Bil derdijk verkocht worden, van luite- Ilij keek bezorgd naar zijn vrouw, alsof hij had opgemerkt, iioe het be zoek van haar zuster een verandering bij haar had teweeggebracht, evenals dat van Cesar. Zij kéék niet op en zei niets. Uit de woorden van Antho ny begreep Nancy, dat wat het doel van Violet d'ien dag ook geweest was, hij daarvan onkundig was. Zij stelde voor om samen wat te gaan wande len, en zij gingen uit. Anthony bood Violet zijn arm aan en zij nam hem aan. Zij mengde zich maar zelden in liet gesprek tusschieai de beide anderen, hoe Nancy ook haar best deed haar er in td halen. Den volgenden morgen, toen Antho ny vertrokken was, vertelde Violet haar zuster, dat Mrs. Egerton in een 'heel slecht humeur was- over Lots, dat vermoedelijk met de komst van Nan cy in verband stond. Zij neemt altijd wraak, zeide Violet, en zij zal zich op je wreken, door aan pa.pa te schrijven, dat je hier bent. Ik zal je niet lang bij mij hou den, en je zult geen toestemming krijgen weer te komen, laten wij dlus van het oogenhlik profiteeren, en zoo gelukkig zijn als wij maai- kunnen, zoolang wij nog samen zijn Nancy stemde hiermee in. Zij be greep, dat Violet wel gelijk Icon heb ben. en dat het tér wille van Violet beter zou zijn onderwerpen te ver mijden, die haar beiden maar onge lukkig maakten. Zij besloot de eerste nant Bilderdijk n.l. den zoon van mr. Willem Bilderdijk. Als men echter den naam Bilder dijk leest, zonder meer. denkt men al lereerst doorgaans alleen aan mr. Willem Bilderdijk. Om vergissing te voorkomen zij dus gemeld, dat deze hier niet bedoeld wordt." Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. „Bioemenidaal Commando" nam déél aan dean national en flobertschiet wedstrijd te Deventer en won in den korpswedstrijd buks den öden prijs rnet 446 punten (1ste prijs werd be haald met 457 punten). Op de vrije baan buks behaalde de heer F. Hekker te Overveen den 2den prijs, en de lieer W. Theissing te Bloemendaal den lOden prijs. Op de vrije baan cylinder de keer Hekker den 2den prijs, en de heer Theissing den 7dien. In den personeelen wedstrijd buks de heer Hekker den 5deoi prijs, de heer Theissing den 7den prijs en de heer J. L. Koolhoven te Bloemendaal deai 112den prijs. In den personeelen wedstrijd cylin der de heer Hekker den 8stén prijs. In de Jubilee-afdeelLng de heer Hek ker den 2den prijs. Binnenland DE AANSLAG TE MADRID. H. M. de Koningin-Moeder heeft door jhr. De Ranitz, grootmeester van Hr. Ms. huis, aan den Spaans eken gezant te 's-Gravenhage; haar deelne ming laten betuigen bij gelegenheid van den aanslag op het Spaansche Koningspaar. II. M. DE KONINGIN-MOEDER. H. M ..die Koniinigiiin-M'Oieder wordt te gen 16 dezer van haar buitenlandlsclie reis te Soestdijlc verwacht. H. M. de Koningin-Moeder is in de laatste dagen geweest op den Felb- berg en heeft ook een bezoek gebracht aan Bazel, waai" II. M. de kunst schatten van die stad bezichtigd heeft. GENERAAL BERGANSIUS. Men meldt uit Den Haag Ook Maandagnacht bracht generaal Bergansius rustig door en ook Dins dag bleef de toestand vooruitgaande. DE AMSTERDAMSCHE BEURS. Men meldt uit Amsterdam Dinsdag is door ambtenaren van pu blieke werken, in opdracht der beurs- commisste, begonnen met het „Loo- den" van de muren der beurs, tenein de aldus afwijkingen te comstatee- ren. HAAIEN. Door een Thoolscken visscher is, naar wondt medegedeeld^ op de zoo genaamde lersche Bank met een oes- terkor een haai met 14 jongen gevan gen 'hiet dier had een lengte van anderiialven Meter. E enigen tijd geleden werd in de na bij beid der genoemde bank, op d'e plaat De Vogel, waarop eenmaal dé verdronken stad Reijmerswale lag, bijoua een reuzensteur bemachtigd door twee onderofficieren, die een uit stapje maakten naar de verdronken staddaar ze evenwel geen werktui gen hadden om zich van het dier vol doende te verzekeren, veroorzaakte het inmiddels gekomen tij dat. het dier dat verebd was, weer naar de diepte kan terugkeeren. de beste gelegenheid aan te grijpen, om met Anthony te spreken. Dat oogenhlik kwam spoedig. Den volge-nddn avond klaagde Violet over hoofdpijn en ging vroeg naar bed; Nancy trad de kamer binnen, waar Anthony zat te schrijven. Anthony, zei Nancy, vol vrees, dat hij haar aanmatigend zou vin den, heb je er wat tegen, dat ik eens met je over Violet spreek? Ieder oo genhlik kan ik bericlit krijgen, dat ik weg moet, als papa te weten komt, dat ik hier ben, en ik ben zoo be zorgd over haar. Waar ben je bezorgd over? Zij heeft wel eens meer van die hoofdpij nen, maar zij zegt, dat zij morgen wel weer beter zal zijn: Neen, niet over die hoofdpijn dat is niets Maar over d,en treuri- gen toestand, die hier héersclrt, Kan daar geen verandering in gebracht worden Heeft Violet zich bij je beklaagd over onze omstandigheden Violet heeft er ternauwernood een woord over gesproken. Wij kwa men overeen, om er maar niet van te spreken. Het meeste ben ik té weten gekomen van je moeder op den dag, dat ik hier kwam. Maar mijn eigen oogen vertellen mij veel. Er is echter een remedie. Welke dan? Zijn toon was scherp en zijn blik streng, toen hij zich omkeerde. ONVERWACHTS OVERLEDEN. Maandag ging liet 8-jarig dochtertje van de weduwe S., te Doetinchem, met haar 4-jarig zusje in de sport kar, wandelen. Onderweg meende zij, dat het kind in slaap was gevallen, doch toen zij thuis kwam, bemerkte de moeder, dat het reeds overleden was. SPOOR WEGMACHLNISTEN. Naar aanleiding van het door ons uit „Het Volk" overgenomen bericht, omtrent do oprichting van een orga nisatie van machinisten, schrijft de heer F. H. Petter aan dat blad o. a., dat dit bericht veel op een sprookje lijkt en dat hem nog geen bericht bereikt heeft van een arbeidersvriend die 15.000 gulden beschikbaar heeft gesteld. Uw berichtgever, zeker Oudegeest, schrijft hij dan verder, heeft de klok hooren luiden, maar zoekt naar den klepel en tracht dezen nu door dit be richtje te ontdekken. De door u met name genoemde commissie is het bestuur der machi- nistenvereeniging „Eendracht maakt Macht hetwelk na het bedrog en de op haar toegepaste uitsluiting door Oudegeest c.s. het beheer der nog aanwezig zijnde gelden, uit de rin gers van Oudegeest gered, op zich heeft genomen, en reeds aan verschil lende slachtoffers tot een bedrag van ongeveer 300 zonder bazuingeschal tot steun heeft uitgereikt. Genoemd bestuur vergadert nog steeds op gezette tijden ter bespre king van verschillende zaken; open baarmaking van haar plannen kunt u van mij allerminst verwachten. Wat mijn lidmaatschap van de par tij aangaat, moei ik u mededeelen. dat de afd. Uitrecht reeds ruim twee maanden, tot hoofdpijn krijgens toe, peinst over dit lidmaatschap en mijn waardigheid om deel van de afd. der partij uit te maken, zonder tot een beslissing te kunnen geraken. JENEVER-INDUSTRIE In de Katholieke „Nieuwe Schied. Crt." hing dezer dagen een inzender het volgende tafereel op van treurige toestanden aan de branderijen te SdMedam. „Het is omstreeks den middag. In de branderij van de firma N. N. is het sdhaftuur aangebroken. Beurte lings gaan de (knechten naar den hoek bij het bekende „kastje", het hun gebrachte eten of de meegébraoh- te boterham naar binnen werken; al thans wanneer de korte rusttijd niet onderbroken wordt door een geroep van een der nog aan het werk zijnde knechten, om „even" te helpen. Op dit o ogenblik zit, of liever hangt een nog jeugdig man op een bankje, met de boterham in de hand te... iknikkebolien. De natuur eisdht van dat afgetobde lichaam als haar eer ste recht: rust. De rest van 't brood zal straks ver orberd worden; loopende, sjouwende, pompende. Het werk heeft hem weer „wakker" gemaakt. Vijf uur. Daar gaat een troepje mannen met slof- fenden gang over de straat. Of dat half-llierstelde zieken zijn? U is zeker geen Schiedammer! An ders zou u die vraag niet doen. Dat zijn arbeiders in den bloei(?) van Violet moet hier meesteres zijn, zei Nancy dapper. Tante Harriet en zij zullen het nooit samen kunnen vindenzij kunnen niet in hetzelfde huis wonen. Jij en Violet zouden.' dan Elnrwood geheel voor je beiden kun nen hebben. Als zij een eigen huis had, dan zou zij met jou sarnen kun nen overleggen, om de' uitgaven in te krimpen en je zoudt zoo langzamer hand je schulden kunnen beialen. Het rijtuig en de paarden benevens het halve dienstpersoneel zou kunnen af geschaft worden. Als jij hier zelf meester was, dan zou je opmerken, dat hier veel bezuinigingen kunnen worden ingevoerd. Of het zou ook nog anders geschikt kunnen worden. Viioiet heeft een goed hoofd voor za ken. Zij kon hier alles besturen. Ce- sar heeft alles bij Mr. Curzon gere geld en Ls in staat zijn geheele land goed te besturen. Hij zou wel een maand vacantia kunnen krijgen en dan) Violet met zijn ondervinding bij staan, zoodat zij met zijn hulp en de uwe spoedig in staat zou zijn zelf de regeling op zich te nemen, Je hebt één ding aver het hoofd gezien. Je hebt vergeten, dat ik ver plicht ben voor mijn moeder en zus-1 ters te zorgen. Zij hebben niets dan hetgeen ik haar geef. Jij zoudt- toch zeker óók niet willen, dat zij van honger omkwamen. Volstrekt niet, antwoordde Nan-j cy. Jij zoudt toch in die betrekking1 hun leven, die naar huis gaan om... te slapen tot van nacht 2 a 3 uur. Dan begint hun taak weer. Een van het door ons opgemerkte groepje scheidt zich van de anderen af. Hij is jong en wil zdeih eerst een uurtje ontspannen. Even later rind- den we hem terug in een ontspan- ningslokaa]. Voor hem op tafel ligt een geïllustreerd boek. Hij... slaapt, slaapt tot gestommel van binnenko mende bezoekers hem doet opschrik ken. En opstaande: „Ik kan niet meer, ik ga slapen." Intusschen wondt in wetenschappe lijke kringen van gedachten gewis seld over de gewichtige vraag, of nu eigenlijk de gemiddelde arbeidsduur van brandersknechten 14 of 14 9/16 uur per dag is. En ik gevoel diep medelijden met die menschen, die des Zondagssmor- gens in de kerk ziahtbaar moeite heb ben, de oogen gedurende een goed half uur open te houden. En ik vraag me af, of er geen vak organisatie is, die raad' schaft-, dan of „Rerum Novarum" met óók voor brandersknechis geschreven werd... DRIJVENDE DOODKISTEN. Het „Rott. Nbld." ontving van een deskundige een scherpe fotografie van de liuid van een logger „Scheven, 443" genaamd Maria, eigenaar reecler H. den Duik te Scheveningen, welke foto gemamm is toen het schip verleden jaar te Vlaarciingen op de werf stond. Naar aanleiding daarvan schrijft het blad) „De gansöhe huid is bedekt met wormgaatjes, geheel daarvan doorvre ten en men heeft houten spijker-pen nen ingeslagen wel vijf a zes-en- tvvinitig duizend, verzekert onze zegs-1 man oan d'ie wurmgaatjes te dich ten. Een maatregel, die alleen op het oog eenige verbetering geeft, maar na tuurlijk liet diep ingevreten bederf, dat het gansche schip geschonden heeft, niet weren kan. De vernieling blijft voortgaan, al zijn de gaatjes onzichtbaar geworden voor het oogen- blik. De „Scböveningen 443" is in Juni uitgevaren, doch zeer spoedig weer te ruggekeerd, omdat zij lek bleek en veel water maakte. Toen is de logger weer op de werf gebracht en onder toezicht van een zoogenaamd deskundige te Schoveningen zijn er op de meest be denkelijke plaatsen driekwartiers plankjes de huid opgespijkerd, om, voor zoover mogelijk, het wrak te her stellen. Dat is toen weer weggevaren. En op dit oogenhlik staat liet voor de zooveelsfce maal op de helling bij Ver- wey ivoor „herstelling". De vvurmonwroetLng bleek zóó diep, dat het water op de werf door talloo- ze wurmgaatjes er uitlekte. Mén zal vermoedelijk wederom wat houten pennen inslaan en het schip uitzen den. Doch dit is een maatregel, die ab soluut niet baat, zegt onze deskundige met stelligheid. De „Scheveningen 443" blijft een wrak, gevaarlijk voor de bemanning, een drijvende dood kist. Het is onverantwoordelijk om niet erger te zeggen zulk een log ger uit te zenden naar zee. Maar nóg meer vertoonde hij ons Een stuk Jiout van de houten sloep Saheveningcn 421 „Admiraal deRuy- ter". readers Hulzentop, uitgemomctn op de plaats waar een totale rotting door wunnbederf was ingetreden. Er is een nieuw boordje ingezet, er is wat gerepareerd, maar de sloep blijft onzeewaardig, blijft -hoogst gevaar- kumieai blijven en haar geven wat je verdient en nog iets bovendien om em ergens een klein huis te huren. Deuk je, dat zij daarvan zouden kunnen bestaan Violet eai jij leven er toch ook van en dan zendt je nog geld aan Chrisiah Je moeder is niet meer dan je vrouw, Anthony. Hij zweeg, zijn gelaat werd som berder en somberder. Toen keek liij op en trachtte te glimlachen. Je bedoelt het goed', Nancy en liet zou misschien beter geweest zijn1, als ik van liet begin af gedaan had, wat jij nu aanbeveelt. ILet is gemak kelijk terug td zien en je fouten op te merken, nraar om ze te verbeteren, dat is moeilijker. Ik dacht dat Violet zich Mor wel een poosje zou kunnen schikken, totdat ik in staat was beter voor haar te zorgen. Als je alles wist, dan zou je zoo' niet spreken, zei Nancy zachtzinnig. Ik heb mijn geheel e leven mot mijn moeder samengewoond, ik zal haar toch wel kennen. Dat 'lis iets heol anders. Maar kom, ik zal er niet moor over spre ken. Er zal morgen wel een brief van papa zijn, die mij naar huls roept. Ik wilde mijn hart eens uitstorten over alles, vóór dat ik weer heenga. Dank je. Nancy, voor je vriende lijkheid, zoowel tegenover Violet als tegen mij. Ik zal denken over hetgeen je gezegd hebt, en misschien kom ik lijk. Toch gaat zij naar zee, toch wordt de bemanning eraan gewaagd. Dit zijn twee typen visscherssche- pen. Nu nog een derde, uit elke cate gorie één van de velehet bomschip Scheveningen 89 „.Handel", reeder G. M. de Niet. Ook dit schip zit vol wurm, is geheel doorvreten. Toch is het weer te water en liet zal half Juni uitzeilen. Onze deskundige noemt dit „eene schande". We nemen liet woord gaar ne over on we vragen met hèmmo gen de dertien) a veertien man, die elk dier drijvende doodkisten aan boord heeft, als zij uitzeilen gewaagd wor den aan een zóó gruwelijke kans? Het onderzoek van deze yisschers- sohuiten, vanwege de onderlimre ver zekering, die het risico lieet te dragen, laat alles te wenschen over en ge schiedt zorgeloos en oppervlakkig door niet-v oldoend-bevoegden Had men een even strenge keur ais „Veritas" en „Lloyd" plegen, hot uit zeilen van zulke wrakken ware onmo gelijk. De meeste maatschappijen van scheepsverzekering keuren in den re gel niet vooraf en gaan te goeder trouw zeker, maar daarom niet min der bedenkelijk een verzekering aan. Want zoo zei onze deskundige zoo'u visschersschuit gaat zelden ge heel verloren, zij spoelt wel ergens aan. Dan gaat een expert er op uit en wordt het bederf geconstateerd, dan weigert de maatschappij betaling dier assuiran ti epenningen. Maar wie betaalt de menschenle- vens, die vexioren gingen Wie ver goedt weduwen en woezen het verlies dat zij leden?" CONCOURS VAN HARMONIE- EN FANFARE GEZELSCHAPPEN. Bij hot groot nationaal concours van harmonie- en fanfare-gezelschap- pen, gegeven te IJselmonde door IJsel- nionde's HarmoniekapeJ, behaalde in d'e 3de afdeeling „Harmonie" Zand- voort's Harmonie te Zandvoort, den 4den prijsen in de 2de afdeeling de Beverwijksche Harmoniekapel te Be verwijk dén lsten prijs, gouden me daille. ONGELUKKEN. Pinkstermaandag vermaakten zich Cen paai- jongens 'uit Hasselt (O.) met zeilen in een bootje op liet Zwarte Water. Er stond een lievige noordwes tenwind, die het ranke vaartuigje plotseling omwierp. Een der jongens, de 16-jarigo zoon van den kapitein der Stad Hasselt, verdronk. INTERNATIONALE BAKKERIJ TENTOONSTELLING. De volgende prijzen zijn nog be schikbaar gesteldeen zilveren lau werkrans, door de broodbakkerspa- troonsvereeniging De Voorzorgoen •kunstvoorwerp door de firma J. C. Grootjan twee verguld zilvereu me dailles door de firma Gebrs. S'ckesz en een zilveren medaille door den heer J. G. van Nie, allen te Amster dam. De bouwcommissie heeft thans met haar veel omvattende werkzaamhe den een aanvang gemaakt en is be gonnen met de indeeling en groepee ring der verschillende stands. Wanneer men nagaat, dat eronge-» veer 250 exposanten zijn, en dat de commissie bij de instelling natuur lijk rekening te houden heeft met de verschillende ingezonden teekenin- gen. dan kan men zigh eenigermate een voorstel maken van den arbeid, welken deze commissie binnen betrek kelijk korten tijd te verrichten heeft. Eenige inzenders zonden nog geen cr nog wel toe, je zienswijze te doe len. Zij trachtte zijn glimlach te beant woorden. terwijl zij heenging. Hij werd bedrogen door de bedaardheid van Violet en meende, dat zij tevre den was met haar lot. Nanoy wist beter HOOFDSTUK XIX. Den volgendon dag gebeurde, wat Na.ncy verwacht had met betrekking tot den brief van huis. Er arriveerde een woedende brief van haar vader met het bericht, dat hij door vriendelijke bemiddeling van zijne zuster kennis had gekregen van Nancy's ongehoorzaam gedrag, én dat, tenzij zij oogcnblïkkeiijk Elm- wood verliet, en hem een formeel e geschreven belofte deed er niet weer heen te gaan, hij zelf komen zou, en haar dwingen met hom naar huis to- rug te keeren. Hij beval haar daar om beslist, dadelijk naar Ryelands terug te gaan, en hem van daar nog hedenavond te schrijven, waarbij de zooeven genoemde belofte moest zijn Ingesloten. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5