NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7042 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 13 JUNI 1906 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: PER DRIE MAANDEN: 5©?' Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement voor naariem - J i2U Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd .s (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. P jl„; m'j'i' Vik HMe^LAV Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 Vt i vT? 3n§ï 50 Cts. voor 3 plaatsingln i contant. B Afzonderlijke nummers0.02 H V Ir n iS - - Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.3715 Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave de.-Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertenttën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van AdvertentiSn en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. Stadsnieuws DE ZANG WEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Men heeft ongewoon drukke dagen jehad, tijdens de zangwedstrijden, door de koorvereenigmg „Alcmaria" uitgeschreven. Zoo bijv. Zondag. In de Altkmaarsdhe Kalverstraat, waar an'diers de De Lange's en Kraak mannen 'hun dagen doorbrengen, in rustige rust, uitgezonderd Donder dagavond, wemelde het van liên met insignes en strikjes in het knoopsgat, slierten, fietsen en rijtuigen, in één woord was het een beweeg, als daar bijna nooit te aanschouwen en dat allemaal om den zagwedstrijd, op touw gezet op eene wijze, dde menige grootsteedsdhe vereeniiging ten voor beeld kan strekken. Want Al cm aria recipieerde op groo- ten voet. •Een feestgebouw dat duizenden bad gehad en duizenden kon be vatten, met een accousbiak, zóó, dat in de uiterste hoeken het gelukt door- mi». een eere-comité, waarin van de hoogstgeplaatsten in den lande; een jury, waarin de grootste compo nisten en toonkunstenaars Zondag ook de (heer W. Robert en een re- gelings-commiissie, die zoo kalm op trad, dat alles vanzelf als van een leien dakje loop en moest, Maar bovenal een bestuur, dat zijn Pappenheimers kent,, dat weet, wat trekt; aanlokt en dus de kas stevig maakt en dat daarom- een overeen komst had aangegaan met de Wog- nummers, om vóór eiken wedstrijd en tot slot der geheel e feestviering op te treden. De Wognuimmers, men weet het, hebben den naam van vroieg opstaan en zullen dien liet langste behouden, door, of niet mee te dingen bij wed strijden, of, dit wel doende, zich tc blijven bewegen laag bij den grond en zich niet te wagen aan composi ties als Zondagmiddag b.v. van Ba rend Kwast, waar zij zich wel hebben loorgeslagen, doch meer ook niet. Intussdhen, zij hebben bij deze wed strijden hunne roeping vervuld, door publiek te trekken uit alle omstreken en veel verder, bij duizenden. ZondialgimlMdag b.v. waren er onge veer 1500 meniscJbien in het feestge bouw. Na den welkomstgroet der Wogtnum- mers weid toen aangevangen met den re-wedstrijd voor de gemengde ko ren, die tweede prijzen oiadden be haald. Daaraan namen deel: GaeciJda uit Barsingerhom, een koortje, van 39, dat als eerste groote verdienste heeft duidelijke uitspraak van iliet gezon gene en als tweede, groote beschei denheid bij den zang. ..Nieuw Leven'" van Beethoven werd dan ook werke lijk zeer aardig ten gëhoore gebradht Daarna volgde „Oefening baart Kunst'' uit Pui-merend, waarbij van „oefening" bij het mooie lied van Mo zart: Vrede in God" niet veel te be speuren viel waardoor de zang zeer mat kionk en dus van kunstgenot geen sprake kon wezen. En daarop beklom Onder Ons" uit Haarlem liet podium, om met onge- kenden gloed en verve te zingen de moeilijke doch mooie oompositie van Philip Loots: „De Winter". Het publiek was door dien heerlij ken zang zóó begeesterd en opgetogen, dat het met hoeden en zakdoeken zangeressen en zangers toewuifde en daverend applaudisseerde toen de jury die dappere sohiare met algemee ns stemmen den eersten eere-prijs toekende. Ook de toekenning met 8—1 stem van den tweeden prijs aan Barsingerfhorn, •werd luide toegejuicht. Het bestuur had aan Onder Ons verzocht om ook het verplichte koor: „Serenade" van den heer Oushoorn nog eens ten ge- hoore te brengen. De liedertafel vol deed daaraan, zong de compositie m een vlugger tempo dan de vorige week en behaalde een succes, dat mij aanleiding gaf eens goed rond te zien of (het feestgebouw geen gevaar liep in te storten. De wedstrijden tussdhen de man nenkoren die tweede prijzen hadden gewonnen, igeeft mij aanleiding tot de volgende opmerking. Orpheus" uit Utrecht, een heerlijk mooi koor, met bassen en tenoren om te benij den en een discipline en samenzang om te loven, behaalde in dien wed strijd met een der moeilijkste compo sities van Philip Loots: „de Profun dus", voor dezen wedstrijd nog maar even afzonderlijk ingestudeerd, den eersten prijs met algemeene stem men. Een de tweede werd met 72 stem men. toegekend aan „Cecilia" uit Wognum. Ik ben niet gewend de uitspraken der jury te beoordeelen, doch wensch toch in alle bescheidenheid te vragen of die liedertafel dien prijs niet reeds had verbeurd, doordat de directeur zondigde'tegen artikel 11 van het re glement, dat onder meer voorschreef: „H.H. directeuren zijn verplicht den toon aan te geven op een daarvoor bestemd instrument". De directeur van Cecilia, vond het blijkbaar wed zoo eenvoudig zijn zan gers den toon maar voor te zingen. Van de Haarlemsche liedertafels 'kwamen in die afideeling uit, en gin gen, door de jury o n geprijsd, doch door de vox popuJi beiden voor een prijs wua.rdrg gekeurd', huiswaarts: „Kunst na AibeM" en „Proza en Poëzie". De eerste liiedertafel zong: Sur les remparts en de laatste Psalm 8. Beiden dieden zich daarbij van zeer gunstige zijde kennen. Zij zongen, geïnspireerd door hun wakkere direc teuren de lieer en Kwant es en Plilip- peau, hun liederen met groote liefde en gevoel, en al was de uitspraak •van de Franscihe taal bij Kunst na •.Arbeid niet steeds onberispelijk en deden bij Proza en Poëzie ..de wolli ge schaapjes" wel eventjes wat vreemd, dit neemt niet weg, dat, als 't oordeel ware overgelaten aan het publiek Maar de jury oordeelt nu eenmaal en het publiek heeft zich daarbij een voudig neer te leggen. J. W. S. STOFZUIGERS. De heer D. de Glercq te Bloemen- daal, wiens technisch bureau tal van practische werktuigen van allerlei aard van over de grenzen naar ons land importeert, heeft nu weer een .hand-stofzuiger Atom voortiandeD, waardoor men de kostbare schoon maak met den door een motor gedre ven stofzuiger missen kan. Het apparaat bestaat in twee j grootten, de eeine kost 125, de ande re 225. De bediening vereiscihf 2 personen, een die het gemakkelijk te bewegen wiel draait, en een ander, die de zuigbuis op het te reinigen ta pijt of den sdhtoon te maken stoel houdt. Men ziet de binnengezogen stof in een glazen vierkant rondd,war relen, om daarna in het vatvorrnig toestel te verdwijnen. Met dit appa raat kan men op zijn gemak elke week de kamers stofsohoon maken. De kosten van aanschaffing zijn weliswaar niet gering, maar men kan zioh gemakkelijk met buren of fami lieleden combineeren, om er gezamen lijk een te koopen, zoodoende zijn de kosten er gauw uit en wat er aan zou verslijten, weten we niet. Het toestel •is namelijk vrij eenvoudig en ziet er stevig uit. Ons aller vijand het stof heeft een (kalmen, rustigen, maar onverzoenlij- ken bestrijder gevonden. De Ooieva ar. De Postduiven-Vereeniging „de Ooievaar" hield Zondag 10 Juni haar eerste wedvlucht van Hengelo. De prijzen weerden behaald als volgt Prijs. uur min. sec. Ie. M. v. d. Berg 10—21—12 2e. H. Oldenmarkt 10221 3e. T. Oldenmarkt 102521 4e. J. v. Herp 102547 5e. J. Moerkerk 102557 De Spoorwegwerken. Maandagmiddag te half twee uur (Greeuwich-tijd) werd in het Centraal Personenstation te Amsterdam, in het lokaal naast de wachtkamer 3e klasse, aanbesteed volgens bestek No. 1066/9 Het uitvoeren van Grond- en Spoor werken, het maken van onderdoor gangen eu bruggen, met tijdelijke en bijkomende werken, ten dienste van de uitbreiding van het Stations-em placement Haarlem (Oostzijde). Begrooting 274.800. Deze werken zijn gelegen tusschen den overweg' in de Friasclie Vaa*ken- markt nabij de Spaarnebrug en strek ken zich uit tot even voorbij de' cen trale werk plaatsen van spoorvvegma- teriaal der II. IJ. S. M. en bevatten lo. Grondwerken voor het verbreed en en verhoogen van een gedeelte stati- onseinplacement en van de spoorbaan; 2o. liet leggen, opbreken en omleggen van sporen en wissels3o. liet maken van een onderdoorgang in de Frie- sche Varkenmarkt, de onderbouw van de brug over liet Spaarne en de Oost- singelgracht, een onderdoorgang in den Mannen jansweg en in den Ouden weg, alsmede eenige tijdelijke en bij komende werken. Ingescflireven werd aJs volgt: G. J. v. Slingerland te Schoten 328.900; C.' Hoen te Nieuwendani. f 345.000; C. NieuWhuizen, Dordrecht, f 286 200; Siegers te Amsterdam 325.000; J. Oldenburg Jbz. te Bergen 317.000; C. Hartog te Alkmaar 325.000; C. J. Maks Wz. te Amster dam 308.900; G. Wienhoven, Ssdiie- dam 305.880; Uiterwijk te Zutfen 310.900; P. Boks, Amersfoort ƒ343.000 C. de Vries, te Purmerend 326.200; W. H. P. Braun te Beverwijk ƒ319.500 P. Vermeer en Van Doorn, te Water graafsmeer en Haarlem, 315.270; C. Bastioanse, Den Haag ƒ362.750; Arns Co., Milligen 327.800; De Vilder te Amsterdam 324 000; Van Slinger land te Bussum, 329.400; C. Wege- rif te Apeldoorn 324.600; L. M. Kalfs vel en Hageman te Amsterdam, 273.000. Laagste inschrijvers zijn dus de heeren L. M. Kalfsvel en Hageman, te Amsterdam, voor 273.000. De gunning wordt nader bekend ge maakt. Reeds gedeeltelijk in ons vorig nummer opgenomen. Binnenland HOFBERICHTEN. Z. K. II. de Prins der Nederlanden wordt Zaterdag op het Loo terugver wacht, Z. K. H. za.l binnenkort een bezoek aan Amsterdam brengen. KONINGIN EMMA. II. M. de Koningin-Moeder heeft Za terdag een bezoek gebracht aanFrey- burg en aldaar den koning vanWur- temburg ontmoet. KRONING VAN KONING HAAKON. Volgens een bericht uit Kopenhagen in een Londensch blad zal Nederland bij de kroning van koning Haakon te Dronitheim door oen oorlogsschip vertegenwoordigd zijn. Verder zullen zich op die wijze laten vertegenwoor digen Denemarken, Duitsehland, En geland en Frankrijk. DE CHINEESCHE MISSIE. II. M. de Koningin heeft, zoodra de Chineesclie Missie het Nederlandsch grondgebied verlaten had, van- het hoofd der zending een telegram van dankbetuiging ontvangen voor de gastvrije ontvangst, haar hier te lande vanwege H. M. ten deel gevallen. Evenzeer zond de missie een tele gram aan den Minister van Buiten- landsclie Zaken, houdonde betuiging van erkentelijkheid voor hetgeen de regeering ten behoeve der Missie ge daan heeft. GENERAAL BERGANSIUS. De toestand van den Minister van Staat Bergansius is dezelfde gebleven, dlooh de patiënt is zeer zwak. F. J. M. BARON VAN VOORST TOT VOORST. Te Zevenaar overleed Vrijdag, zeer onverwacht, de heer F. J. M. baron van Voorst tot Voorst, sedert 31 De cember 1870 burgemeester van die ge meente. ELECTRISCH LICHT IN HET WESTLAND. Men schrijft aan de „Tel.": Nu met 15 Juni de stroomlevering uit de centrale te Monster voor al de Westlandsche dorpen ophoudt, heeft de Eerste Ned. Electrisohe Maat schappij te Loosduinen ten behoeve dier gemeente een afzonderlijke dyna mo, door stoom gedreven, geplaatst. Vooral wordt daarmee gebaat de Westl. stoomtram, die haar pompsta tion en haar werkplaats er mee in beweging brengt. Terwijl dus over een week heel het Westland in het donker gezet wordt, blijft het electrisch licht te Loosdui nen schijnen. DE LUSTRUMFEESTEN TE UTRECHT. Zooals reeds met een enkel woord is gemeld, nadert het Circus Maxi- mus te Utrecht, ingericht voor de wa genrennen aldaar, zijn voltooiing. Wel is het niet ingericht voor 250.000 personen, zooals het oorspronkelijke, echter biedt het voldoende ruimte en is de nabootsing bijzonder getrouw. Evenals in het klassieke circus loopit 'de Spina van het westen naar het Oosten, ook hier 'zijn da ruime gaanderijen, houten zittingen van (imitatie) granieten voetstukken voor zien en twaalf voet hoog. De ruimte, destijds bestemd voor den Senaat en Equites, is thans in geruimd voor H.M. de Koningin en den Triumphator. Reeds verheffen zich op de Spino de traditioneel e obe lisken (voor zon en maan) en de eieren, van marmer gevormd, gewijd aan Castor en Pollux, als in den wed strijd beroemd. Nog komen vermo.ed- lijk Dolfijnen aan Neptunus gewijd, als schepper van het paard, benevens drie altaren aan Samo-T,hracisc,he go den, en een verborgen beeld aan Con- sus opgedragen. Blijkbaar wondt naar een hoogst getrouw beeld van het sedert lang verdwenen klassieke circus gestreefd. Op de thans ingerichte Spina bevin den zich reeds de genoemde 3 hooge obelisken die het begin en einde van den wedstrijd aangeven. Heel de circus wordt opgetrokken in oiamaak-graniet en zooveel doenlijk zijn de oorspronkelijke afmetingen in acht genomen. nonce plaatsen voor eene gemeubel de kamer met 3 bedden, ontbijt en be diening, en bij die gelegenheid per soonlijk mijn dank overbrengen en de advertentie opgeven. Hoogachtend, (Was geteekend naam en adres van een koopman te Augsburg Beieren.) Ie. Wordt in de club Bienfaisance roulette gespeeld, zoodat ik op pair et impair, manque passe, rouge et noir zetten kan 2e. Wat is het minimum en maxi mum, minimum waarschijnlijk twee francs). 3e. Zijn er op het oogenblik zoo vele spelers aanwezig, dat de rou lette dagelijks van middag tot arend draait EEN HONDERDJARIGE. In den tuin vóór villa Bellevue aan een Huizerweg, te Bussum, staat een aioë in bloei. Het is een Agave Ame ricana, die onder verzorging van de bloemisten Roekhuizen en Rebel al daar. den 100-jarigen leeftijd heeft bereikt. De bloemstengel heeft thans reeds een hoogte van circa 2 M., wel ke hoogte tot ongeveer 4 M. kan stij gen. HET SPELEN IN LIMBURG. Als typisch staaltje van het werk der gelukkig wijlen de „club de Bienfaisance" te Maastricht, en als bewijs tevens hoe door reclame in het buitenland door deze club ge werkt is om vreemdelingen te trek ken, diene het volgend schrijven door iemand te Maastricht ontvangen hetgeen de ..Limb. Koer." uit het Duitsch vertaald weergeeft Daar ik in Maastricht geen ken nissen heb, veroorloof ik mij de vrij heid mij met een verzoek tot u te wenden. Mijn voornemen is. met mij ne vrouw en een vriend naar Maas tricht te komen om in de club La Bienfaisance roulette te spelen. Gaarne had ik evenwel „omtrent on derstaande punten zekerheid. Als u zelf niet in de gelegenheid zijt mij inlichtingen te geven, verzoek ik u vriendelijk mij iemand met do zaak bekend, misschien wellicht een crou pier of een speler, aan te wijzen, om van hem de gewenschte inlichtingen te verkrijgen. Voor het geval, dat ik inlichtingen bekom, zal ik eene an- NOSOKOMOS. Do Nederlandsche vereeniging tot bevordering der belangen van Ver pleegsters en Verplegers „Nosokomos" hield Zondag to 's-Graverihoge hare zesde jaarlijksehe algemeene verga dering, onder presidium van me vrouw Aletrino, die in haai" openings rede het streven der vereeniging uit eenzette, en de aanwezigen opw ekte om hun 'krachten voor dit schoone doel te geven. Met tevrederiheid wordt in het ver slag dei- secretaresse, mej. J. C. van Lansdhot teruggezien op het afgeloo- pen jaar. Het aantal gewone leden be draagt thans 574, dat der begunsti gers en buitengewone leden 168, to taal 724. Dit jaar is het aantal gewo ne leden met 70 toegenomen. Twee nieuwe afdeelingen werden in den loop van 1905 opgericht, nl. te Dor drecht en op Java do-J a v a - afdeeling) De commissie ui* het Boofdöe«te>wr dié benoemd was om verslag uit te brengen in zake de enquête naar den toestand in de ziekenhuizen, zooals zij waren vóór eenige jaren en zooala zij nu nog zijn. heeft gemeend te moeten verzoeken, diligent te worden verklaard; wijl liet rapport nog niet geheel gereed is gekomen. Tot lid van t hoofdbestuur werd gekozen zuster Marie Berkelbach van der Sprenkel. Aangenomen werd vervolgens het volgende voorstel van het hoofdbe stuur om een oommissie te benoemen tot het opmaken van een concept-ont werp voor de inrichting der examens. Dr. Aleut a J.ac.ohs deed daarbij na drukkelijk uitkomen, ter voorkoming van onjuiste gevolgtrekkingen, dat „Nosokomos" een dergelijk examen sledhts wensebt, zoolang nog nietbe- reiiikt lis heit ideaal: Staatsexamen. Overeenkomstig een desbetreffend voorstel van het hoofdbestuur, werd aan dit bestuur een subsidie verstrekt voor het oprichten van een voorberei denden cursus voor leerling-verple- genden. Voorts werd het hoofdbestuur door de vergadering gemachtigd siappen te doen iot het verkrijgen van een be- .middelings-conunissie tot het bijleg gen van geschillen tusschen de direc ties van ziekenhuizen en hun verple- igend personeel. EEN TROUWE HOND. Een zoontje van den heer De \V., te Boemster, geraakte in een sloot. De hond sprong hot kind direct na, en bracht het behouden op liet droge. Feuilleton. Een Verborgen Erfenis. (Naar het Engelsch.) 60) Heel spoedig waren zij daarmee klaar en Gillian en Cesar wandelden samen naar Oakhurst. Beiden hadden eene gewaarwording, alsof zij oude vrienden waren. Hij waagde liet over hun eerste ont moeting te spreken. Een heele poos geleden zag ik u in hei. hotel van Mrs. Warner, niet waar? Ik herinner mij u nog heel goed en later ontmoetten wij elkaar weer in Londen. Ik ben een poos genoodzaakt ge weest bij Mrs. Warner te logeereu. Lang geleden was zij mijn kinder meid, maar nu is zij naar Amerika gegaan en ik ben op 't oogenblik zonder tehuis. Mrs. Neville keek Gillian met wel gevallen aan en kon zich volkomen met den smaak van haar neef ver eenigen als zij de uitverkorene was. Do openhartige vrijmoedigheid waarmee Gillian over hem sprak, deed haar echter twijfelen, en zij be sloot geen tijd verloren te la,ten gaan om aan Ryelands een bezoek te bren gen en met Miss Malincourt kennis to maken, om voor goed te weten, hoe de vork in de steen zat. Zij sprak over dat onderwerp toen zij en de beide jongelui dien avond te zamen dineerden, en er werd be sloten, dat zij den volgenden dag naar Ryelands zouden rijden. Na het eten gingen Cesar en Gillian op aan raden van Mrs. Neville een wande ling maken. Als mijn zuster komt dan zal zij vol medelijden en verontwaardiging zijn over dezen tuin. merkte de jon ge man op, ten-wijl zij de plek gronds in kwestie naderden. Curzon heefter niets aan gedaan en tuinieren is een groote liefhebberij van Nancy. Het is hier een verwaarloosden toe stand. Hij keek naar den zoogenaamden tuin, die er werkelijk allesbehalve bekoorlijk uitzag. Waarom zouden wij het niet in orde makeu voordat Mr. Curzon te rugkeert. als„ uw zuster ons wil hel pen, vroeg Gillian, terwijl zij het poortje open deed en binnenwandel de. Mrs. Neville zal ons stellig gaar ne haar toestemming geven om daarvoor te zorgen en wij gooien alle schuld op u, als Mr. Curzon er niet tevreden over is. O, wat hem betrefthij zou het uitstekend vindehT- dikwijls heb ik hem hooren zeggen, dat de tuin i eens in orde gemaakt moest worden. Maar ik ben bang. dat Nancy niet zal komen. Zij maakte zich ongerust over mijn zuster Violet en om haar te bezoeken is zij van huis gegaan. Hij keek aarzelend het mooie ge zichtje naast zich aan, en een innig verlangen greep hem aan met haar over zijn zorgen te spreken. Zij had den elkaar vóór dezen keer nog maar tweemaal ontmoet, en telkens bij een crisis in zijn leven een gevoel dat hun samenzijn niet zonder opzet was, maakte zich van hem meester. Zou u mij een heel vervelenden kerel vinden als ik u eens wat van Violet vertelde? Ik, zou heel graag eens wat over haar hooren. antwoordde zij. Zij wandelden op en neer in den zomerschemeravond totdat Mrs. Ne ville, uit haar slaapje ontwakend en hen van uit een der vensters bekij kend. glimlachend het hoofd schudde. Als er iets bestaat van den kant van Bertram, dan toch niet van den haren, mompelde zij in zichzelf. Ik moet morgen kennis maken met Miss Malincourt. Cesar wachtte op den bepaalden tijd op de beide dames om naar Rye lands te rijden, maar Mrs. Neiv'Ile verscheen alleen. Miss Ferris kan niet met ons meegaan, zei ze met opgewekte stem tot Cesar. Zoo zullen wij onder ons beiden een heel prettig ritje hebben Terwijl zij in het rijtuig stapte, wendde zij het gelaat af, zoodat hij het ondeugend flikkeren van haar oogen niet zien kon. Zij was zich volkomen bewust, dat zijn groote bereidwilligheid om haar gezelschap te houden niet geheel gezocht moest worden in de waardeering van haar gezelschap en zij hield nog altijd eel van iets grappigs, wat in haar jeugd een harer grootste bekoorlijk heden was geweest. Zij waren zoo gelukkig Nancy thuis te treffen, en Mrs. Neville was verrukt over haar. Zij zou haar graag met zich mee teruggenomen en de geheele maand op Oakhurst gehouden hebben, maar Nancy kon daartoe niet besluiten. Een angstig voorgevoel zei haar, dat er spoedig een of andere omme keer op Elmwood 20U plaats hebben en in 't geval dat Violet tot een of ander uiterste mocht overgaan, zou zij zichzelf nooit vergeven, dat zij afwezig %was. Ernstig keek zij Mrs. Neville aan, terwijl zij de uitnoodiging afsloeg. Heel graag zou ik uw vriende lijke invitatie aannemen, zei ze, maar ik weet, dat hetimijn plicht is. hier t:j blijven. is te veel alleen, merkte Mrs. Neville op. terwijl zij de hand van Nancy in de hare nam. Mijn neef heeft mij alles verteld van het vreem de testament, dat uw oom gemaakt heeft, in de eigenaardige manier, waarop hier alles is ingericht. Het is niet goed, dat een bekoorlijk jong meisje als u hier alleen zit opgeslo ten. O, wat dat betreft, zei Nancy lachend, ik denk niet, dat iemand mij bijzonder bekoorlijk vindt, en ik kan er best tegen alleen te zijn Maar, als er eens een dag mocht ko men, waarop ik u zou kunnen bezoe ken, mag ik dan aan Cesar belet vragen Ik zou het zoo graag wil len, ook vooral om Miss Ferris te leeren kennen. Ja. dat is goed dat moet u doen riep Mrs. Neville vol warmte. En Mr. Malincourt zal er alles voor in den steek laten om u te komen ha len. En nu wilt ge beiden zeker wel wat prat en Ik heb hier genoeg te zien. en kan mij best een half uurtje alleen amuseeron. Geneer u maar niet, ga uw gang. Broer en zuster waren juist ver dwenen toen de-deur open ging en Mr. Wickham binnenkwam. Mrs- Ne ville was daar verrukt over. ITaar ro mantische ziel genoot van het feit, dat zij een heel ongewonen toestand zoo van nabij kon meemaken en haar hart klopte warm voor do jongelie den, <lie zij ontmoet had. En nu stond tegenover haar d« hoofdleider van al deze geheimzinnigheid. Ik ben Mrs. Neville, en woon op 't oogenblik bij mijn neef Mr. Curzon van Oakhurst, zei ze. Ik ben met Mr. Malincourt hierheen geko men om zijn zuster te bezoeken, en wij wilden haar overhalen om met ons mee terug te gaan, maar zij wil niet. U Ls zeker Mr. Wickham. Hij boog» toestemmend en ging zitten. - Wil Miss Malincourt niet metu teruggaan? vroeg hij. Neenik begrijp niet goed waarom. Zij meent dat zij hier moet blijven tot een bepaalden dag in October om een of anderen reden, die betrekking heeft op een zuster van haar. Ik wil haar niet graag ta veel vragen doen, ofschoon deze jon ge menschen mij bijzonder veel be langstelling inboezemen. Den een heb ik pas gister voor 't eerst ont moet en de ander een paar minuten geloden. maar beiden zijn mij bij zonder sympathiek Ik weet niet of het een ongeluk dan wel een zegen is, om in staat te zijn zoo gauw in vreemden ver trouwen te stellen. Ik heb ongeluk kigerwijs zooveel van de wereld ge zien. dat ik niet in staat ben dadelijk vertrouwen te schenken. Ik moet iemand eerst op de proef stellen, vóór ik hem of haar vertrouw. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5