Kwartjes Advertantiën één Kwartje???? in Haarlem's Dagblad van HAARLEM'S DAGBLAD. Bureau: Gr. Houtstraat 55. VREDESPALEIS. Men schrijft uit Den Haag aan het „Hbld. Uit liet rapport der jury over de prijsvraag voor het Vredespaleis blijkt o. in., dat de jury den 3en Mei te 's-Gravenhage in het paleis aan den Kneuterdijk bijeenkwam, waar de teekeningen waren ten toon gesteld. Besloten werd bij het onderzoek der 216 ingezonden ontwerpen als volgt te handelen De juryleden zouden eerst ieder voor zich alle ontwerpen, geen uitge zonderd, bestudeenen, waarna zij ge zamenlijk alle projecten zouden beoor- deelen. Daarbij zoude één stem vol doende wezen om een ontweip voor nadere beoordeéling te behouden. Deze 1 handelwijze volgend bleven 44 ontwerpen over. Deze ontwerpen werden vervol gens door ieder der juryleden in on derdealen bestudeerd, wiaama ver schillende schiftingen werden gehou den, welke er toe leidden, dat 16 ont wierpen voor nadere vergelijking bij meerderheid van stamming werden be houden. Na verschillende hernieuwde onder zoekingen, heeft de jury den lln Mei bij schriftelijke stemming de bekende uitspraak gedaan. Onder de zes bekroonde ontwerpers behooren -er vier tot de uitgenoodigde architecten. De uitspraak is gedaan bij meer derheid van stemman, welke meerder heid in verscheidene gevallen slechts één stem bedroeg. Vervolgens heeft de jury in gemeen overleg een rapport opgemaakt. De 216 ingebonden ontwerpen ver tegenwoordigen drie onderscheiden typen van indeeling. Bij eenige projecten zijn de Biblio theek en hei Hof van Arbitrage in twee afzonderlijke gebouwen onder gebracht. slechts door een gang ver bonden. Bij anderen vormen zij slechts één gebouw, dat verlicht wordt van do gevelzijden, bij sommigen aan bui tenhoven, welke slechts aan drie zij den gesloten zijn, of dat zijn licht ontvangt van een of meer aan alle zijden gesloten binnenhoven. Uit deze ontwerpen had de jury er zes te kie zen welke eigendom wordende van de Camegie-stichting het bestuur zouden kunnen dienen als grondslag om in overleg met een uit te kiezen architect een voor uitvoering geschikt ontwerp te doen opmaken. Hiervan uitgaande zijn zes ontwer pen gekozen, wélke naar de meening van ue jury, do verschillende stelsels van indeeling vertegenwoordigen. Van liet met den eersben prijs be kroonde ontwerp (van Cord-onnier) heet het in het rapport „Dit ontwerp vertoont eene fraaie algemeene ordonnantie; dit ontwerp wensohte uitdrukking te geven aan het denkbeeld, dat, daar Den Haag gekozen werd als zetel van 'hot Hof van Arbitrage, de architectuur van hot Vredespaleis behoort ingegeven te zijn door de Nedeiiandische Bouw kunst dor 16e eeuw. „Deze overwegingen verschatten ten slotte de medrderhoid aan dit ont werp. „De plattegronden voldoen aan de eischen van liet programma en schei den, zooals gevraagd is, de Biblio theek en het Paleis. Doch de archi tect is er -niet in geslaagd bij die scheiding het altijd zoo wenschelijke karakter van architectonische een heid te bewaren." den Ssten Juli het concours voor de harmoniecorpsen, in den tuin van het Paleis voor Volksvlijt. Beide da gen des middags te twee uur. Op deze wedstrijden mogen worden uitgevoerd *drie nummers, naar vrije keuze, waarvan de eerste twee ter beoordeeling. Solonummers komen voor een be oordeeling niet in aanmerking. Amsterdamscho vereendgingen zijn van deze wedstrijden beslist uitge sloten. MINISTER VEEGENS AAN DEN HOLLANDSCHEN IJSEL. Minister Veegons, die de vorige week aan den Hollandschen IJsel vertoefde, ten einde zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de toe standen aan de steenfabrieken, heeft een bezoek gebracht aan de fabrie ken der hoeren J. C. van Vliet te Gouderak, A. Mijnlieff Fzn. te Ouder kerk a. d. ÏJssel en de firma Jan Mijnlieff Fzn. te Krimpen a. d. IJsel. De Minister heeft speciaal zijn aan dacht gewijd aan het vullen der ovens en het verplaatsen deir bela den wagens. Ook bezocht Z.Exc. ver schillende woningen der werklieden. PERSONEELE BELASTING. Het Dagelijksch Bestuur van den ..Nederlandsche H-otelhoudersbond" heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin wordt ver zocht dat bij de a. s. herziening der wet op de Personeele Belasting lo. de hotel-, restaurant- en kof fiehuishouders. wat den aanslag huurwaarde aangaat, ten minste ge lijk gesteld worden met de winke liers 2o. de café-restauranthouders al thans gelijk worden gesteld met de uitsluitend-hotel houders 3o. de houders van zomerhotels in gelijke conditie gebracht worden als de pensionhouders. 4o. voor de hotel- en caférestau ranthouders geene belasting worde geheven naar de waarde der stoffee ring. EENE AARDIGE ATTENTIE. In de gemeente Menaldumadeel werd liet huwelijk voltrokken tus- schen een doofstommen bruidegom en een doofstom bruidje uit den arbei denden stand. Toen 't gehuwde paar aan de echtelijke woning kwam, zag het vreemd op. Het huis was goed ge meubileerd, eene attentie van de dorpsgenooten, die in alle stilte daar voor eene som gelds hadden bijeen gebracht. EEXE MOEILIJKE QUAESTIE. Aan de Pruisische grenzen bij Dinx- perlo is in een. smokkelzaak eene moeilijke quaeetie gerezen. Eenige weken gel oden werden van den landbouwer B. Genting te Sporkt, een paard en wagen met 3 varkens en eenige lammeren door de Pruisische komn liezen wegens smokkelarij in be slag genomen en verkocht. De land bouwer werd door de rechtbank te Munster, waarvoor liij wegens smok kelarij terecht stond, wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De vraag rijst nu, hoe de landbou wer weer schadevergoeding kon krij gen voor dein beslag genomen eigen dommen eene te moeilijker quaestie, omdat paard en wagen niet aan hém, maar aan een landbouwer te Dinx- perlo toebehoorden. OPONTHOUD. Een der pleizierbooten van Arnhem naar de Westerbouwing, is Zondag avond op eene krib in den Rijn ge- loopeui en vast blijven zitten. De pas sagiers moesten aan wal gaan en eerst vrij laat in dien avond kwam 't stoom jacht onbeschadigd weer vlot. REMBRANDTFEESTEN. Op den kunstavond in den Stads schouwburg te Amsterdam, ter eere ran Rembrandt's nagedachtenis, heeft men ook het voornemen ten tooneole op te voeren een gedeelte ran het treurspel ..Medea", door Six. Aan het einde zal bij to on eel verande ring de ets die Rembrandt voor dU treurspel geëtst heeft, bij wijze van „tableau-vivant". zich voor het oog der bezoekers opdoen. (Vad.) DIERENMISHANDELING. Tegen een voerman te Amsterdam die zijn paard zoodanig mishandel de. dat het bloed het dier uit den bek Pep. is proces-verbaal opge maakt. MUZIEK CONCOURS L\T AMSTERDAM. Het comité voor de internationale bakkerij-tentoonstelling te Amster dam in Juni—Juli 1906 organiseert. Ia overleg met do directie van het Paleis voor Volksvlijt, een concours ▼oor dilettanten fanfare- en harmo niecorpsen, waarvan de leiding is opgedragen aan het dilettanten mu- elekgezelschap Amstels Fanfarecorps. De wedstrijden zullen worden ge houden op den middag van dén 1st en Juli het concours voor de fan farecorpsen. en op den middag van BRANDEN. Zondagmorgen even vóór half elf brak te Naarden een hevigen brand uit de stalhouderij en brands tof- fenhf.ndel van den heer H. J. Bos in de Schoolstraat. Deze bergschuren. beuèvens het aangrenzend woonhuis brandden tot den grond toe af. De oorzaak is onbekend, terwijl ver zekering voor een groot deel de scha de lekt In de verschiillen.de kerken, waarin op d'.t uur godsdienstoefening werd gehouden, bracht het klokgelui veel schrik onder de toehoorders. De ge- ernplo; ebde bij Ide brandweer verlie ten dan ook in alle !ha;ast de kerkge- bcuwör, terwijl in een tweetal de godsdienstoefeningen werden ge staakt.. „Men onthoude het toch goed", zegt het blad .,In 't ontwerp-Kuyper werden verschillende eischen gesteld aan de bijzondere kweekscholen, geveer dezelfde als in het hier be sproken besluit, doch daartegenover hield het ontwerp-Kuyper in eene bij drage van zeventig gulden per weke- lijksch lesuur en achthonderd gulden per behaalde acte, alsmede het diplo- meeringsrecht. terwijl het thans uitgevaardigd besluit geeft vijf en dertig gulden per wekelijksch lesuur en vierhonderd tachtig gulden per behaalde acte en van diplomeerings; recht natuurlijk geen sprake is." Dan vestigt „Het Centrum" de aandacht er op, dat het vorig kabi net op aandrang der Kamer zeide ..Wij zullen de regeling zelve voor- loopig laten rusten, totdat het rap port der staatscommissie (de z.g. in- eenschakelingscommissie) er is, maar zoo noodig. u voorloopig wat meer subsidie geven." „Het huidig kabinet handelt pre cies andersom aldus het blad en zegt: ..de subsidie en het diplo- meeringsrecht van het ontwerp-Kuy per krijgt gij niet, maar wij leggen n wel al de lasten op, doch thans zonder eenige compensatie." En dan „Het Centrum" „Is het te billijken, dat, wat in een wetsont werp is belichaamd geweest, doch te ruggenomen in afwachting van een rapport, thans op eens bij besluit wordt geregeld. zonder eenigen grond INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cent per Regel. ONGELUKKEN. Maandagmorgen te kwart voor acht had op den Stationsweg te Apeldoorn een treurig ongeval plaats. De 61- jarige voerman T. H„ die zijn hol lend paard trachtte tot staan te brengen, geraakte onder een sleep- wagen, met het gevolg, dat één wa gen hem over de borst ging en een achtergespannen wagen hem beide beenen verbrijzelde. Naar het zieken huis vervoerd, overleed de ongelukki ge spoedig daarna. Maandagmiddag hadden te Rotter dam de koopman D. H. uit de Jonk- mansteeg en zijn 14-jarigen zoon plaats genomen in een roeiboot, die vastgemaakt was aan een Rijnschip, dat stroomopwaarts gesleept werd. Ter hoogte van boei 6 op de rivier aldaar werden zij achterop gevaren door de sleepboot Kolonel, die een paar zandbakken op sleeptouw had. Een van die zandbakken "is daarop met de roeiboot in aanraking geko men. waardoor deze omsloeg en va der en zoon in het water geraakten en verdronken. Hunne lijken zijn, hoewel onmiddellijk pogingen in het werk gesteld zijn om ze op te halen, niet gevonden. PERS-OVERZICHT RIJKSSUBSIDIëN AAN BIJZONDERE KWEEKSCHOLEN. Bij de opening der Tweede Kamer op Woensdag 8 Juni heeft de heer Van Wijnbergen verlof gevraagd en gekregen op een nader te bepalen dag tot den minister van Binnenland- sche Zaken eenige vragen te richten over het Koninklijk besluit van 8 Mei j.l., behelzende voorschriften en voorwaarden voor lvet verleen en van rijksbijdragen aan gemeentelijke- en bijzondere kweekscholen. Dó kerkelijke bladen zijn met dit Koninklijk besluit alles behalve in genomen. De „Standaard" heeft geen beden king tegen de voorwaarden waaron der subsidie zal worden verleend, die in hoofdzaak overeenkomen met die, welke minister Kuyper in zijn oorspronkelijk wetsontwerp had op genomen. „Maar", vervolgt het a.-r. orgaan, „wel wenschen wij voorloopig hierop de aandacht te vestigen, dat het Ko ninklijk besluit le. slechts de helft geeft aan subsidie van liet bedrag door minister Kuyper voorgesteld, en 2e. dat het diplomeerings-recht van zelf er niet in voorkomt. Daardoor is het opleidings-vraag- stuk. voor wat betreft de examens, niet opgelost, en worden zware eischen gesteld aan de bijzondere kweekscholen, die liooge uitgaven noodig maken, waartegenover een on voldoend bedrag aan subsidie staat. We hebben hier bepaaldelijk het- oog op den eisch van artikel 11 van het Koninklijk besluit, volgens het welk aan de bijzondere kweekschool een leerschool verbonden moet zijn. Het Koninklijk besluit is alzoo een verrassing waarlijk niet van onver mengd aangenamen aard". „Het Centrum" spreekt, naar aan leiding van bovonbedoeld Koninklijk besluit, van „een formeele oorlogs verklaring der regeering aan het bij zonder onderwijs". EEN GESCHIEDENIS VAN CES WEDEROPSTANDELING. De heer Emile Lemaire, wonende rue de Gamd, no. 282 te Tourcoing (Noord Frankrijk) was op een zeker oogenblik zoo ziek, dat zijn familie iiem op ieder oogenblik meende te zien sterven en reeds hebhaalde malen was het bericht van zijn dood in de wijk, waar hij woont verspreid, ge worden. Tot groote verbazing van hen, die hem verloren waanden, be kwam de heer Lemaire de gezondheid terug, weder een merkwaardige gene zing te voegen bij de reeds zoo vele door de Pink Pillen verkregen. De geschiedenissen van wederopstande- lingen zijn over het algemeen moeie- lijk na te gaan, deze maakt een uit zondering en het is zeer gemakkelijk inlichtingen daaromtrent te bekomen. Ten gevolge zijner genezing heeft de heer Lemaire den volgenden brief aan den heer Gablin gericht. „Mijn besten dank, ingesloten mijn portret en ik machtig u in de dagbla den te verkondigen, dat de Pink Fal len mij genezen hebben. Sedert ander half jaar leed alk erg aan asthma aan vallen. Ik kon niet meer werken. Ik hoestte erg ik spuwde een soort van geelachtig gal en slijm. Ik had hevi ge hoofdpijnen, steken in de zijden en in den rug. Ik had geen kracht meer om te loopen en na verloop van drie minuten van inspanning om mij te bewegen was ik buiten adem. Nau welijks kon ik te bed blijven. •Men moest steeds de 'vensters ge heel en al open laten want anders stikte ik. Vele malen des naahts heb ben de mijnen gemeend, dat ik ging sterven, en twee malen, zoo het schijnt heeft het bericht van mijn dood in de wijk rondigeloapen. Vele geneesmiddelen heb 'k genomen, die mij zoowel in Frankrijk als in België werdén voorgeschreven, zij hébben mij een weinig verlichting gegeven, tijdens ik ze gebruikte. Zoodra ik ophield met ze te nemen, leed ik als voorheen. Mijne familie wanhoopte. Eindelijk raadde men mij aan de Pink Pillen te nemen. Ik heb er zes doozen van genomen en zij hebben mij geheel hersteld. Ik lijd hoege naamd niet meer en al mijne krach ten zijn terug gekomen en ik heb mijn werk kunnen hervatten. De Pink Pillen hebben personen ge nezen, die als ongeneesbaar be schouwd werden en die door allen opgegeven waren. Men ziet er hier weder het bewijs van. Men kan ge makkelijk begrijpen, dat als zij per sonen genezen die zoo ernstig l<rcuen- de waren, zij op uiterst gemakkelijke wijze de gewone gevallen zullen ge nezen. Zij zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, beekzucht neurasthé- nde, algemeene zwakte, maagkwalen, zenuwpijnen, Theumatiek. •Prijs f 1.75 de doos; ƒ9.— per zes doozen, verkrijgbaar bij Snabdlié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd depot houder voor Nederland en Apothe ken.. Franco toezending tegen post wissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij Wed. W. PLAATZER VAN DER HULL, Droge rijen. Jansstraat 28. Haarlem. Sport en Wedstrijden COURSES TE DUINDIGT. De draverijen waren Zaterdag jl. te Duindigt niet heel belangrijk. Vooral in den MarLanna-prijs was tussöhen de twee deelnemers van strijd geen sprake, ook i-n den Nar- quods waar de winner vooruit zeker op te geven was geen kwestie van strijd, althans niet voor den eersten prijs; doch de rennen daarentegen wa ren prachtig en de eindstrijden in den Faustprijs en Larlprijs waren ongekend mooi. Waarom de stal Ockhorst niet liet loopen is ons een raadsel; van den stal vernamen wij dat de paarden niet in orde waren, zoodat het niet(?) is uit vrees voor recordverbetering. Vermeld dient nog te worden, dat in den PhiladelpMaprijs de Jockeys Kil- lick op Etheldrida en Gemers op But termilk ten ral kwamen; in groote haast kwam men met een draagbaar aanloopen, Ivilliok en Gemers bleven een oogenblik roerloos liggen, doch al spoedig bleek tot groote vreugde van allen, dat de val niet zoo heel erg was geweest. Ook dient vermeld te worden, dat er Reclamation was over het loopen van Yedo II (St. Jean) en het duurde heel lang voor dat het „all-right ge geven werd, nadat eerst de Bookjes hunne boeken, aan het Comité ge toond hadden. Yede II stond geno teerd 5/1 en startte aan 1^/1; er viel op het laatst zeer veel geld op dit paard en hij won met zoowat een straat lengte. Of hij dan te Rotterdam getrokken is? Verbeeldt u een heer rij der trekken, of zouden die het ook kunnen? Het is te hopen, dat „de Ne derlandsche het geval eens goed on der de oogen zien zal, hetgeen ze trouwens altijd doet. Mari'amna-tpiïjs. Handioap&rov erij. (Minimum afstand 1800 Meter. leCora II (1925) J. G. de Boer in 3.24 4/5, en Warda (1875) Doeleman, tweede in 3.291/5 Cora II was vóór de course zeer onrustig; zelfs toen het schot reeds gevallen was, vertikte zij het zelfs geheel, doch opeens gaat de merrie in draf en wint mooi uiterst gemakkelijk. Faustprijs. .Wedren vlakke baan voor Inlandsdbe paarden. Afstand 2400 M. Met slechts J hoofd verschil in 2.511/5 gewonnen door Zeeland (63£ K.G.) KilLick, en Velerie (68 KG.) tweede. Valerie scheen gewonnen spel, te hebben, dooh Killick weet den zoon van Zethus zoo naar voren te brengen, dat Valerie, die eveneens zeer sterk gereden werd met slechts J hoofd geslagen werd. De Larlprijs. Wedren vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1200 M„ werd gewonnen door Cruquius (66| KG.) Milner, in 1.191/5; Wisp (64J KG.) Killick, met 11/2 hoofdlengte slaande. Het komt ons voor, dat Milner nu een geheel ande reu mount had als in den mr. Ro meoprijs te Duinidiigt, toen hij met Cruquius geslagen werd door het paard van den heer Jochems. Cru quius góng in de hocht vóór het rechte eind, bliksemsnel aan het hoofd en won prachtig. Wij weten heel goed, dat die twee courses niet met elkan der te vergelijken zijn, in het geheel niet, wij constateeren nu alleen maar dat de mount hemelsbreed verschilde. De Narquoisprijs, Rieoomidraverij. Mi nimum afStamd 2500 M. le Dops (2550) J. G. 'de Boerin 4.11, terwijl Varro en Julia Bell, bédde ook 2550 dead heat maakten voor den 2den prijs. Crihbage (2575) A. Mol, werd gedis- qualificeeid, volgens vertrekken voor ■diens paaltje. Ook deed hij volstrekt geen moeite om Dops Voorbij te ko men, versta wel, wij zeggen, hij deed •geen moeite daartoe, den geheelen course was dit duidelijk zichtbaar, dat hij al tevreden was met de plaats. De tijd van Julia Bell en Varro was 4.131/5. Kwam Dops als Nederlandsc'h paard niet één seconde vergoeding toe? De Salamanderprijs. Wedren vlak ke baan. Afstand 2800 Meter, voor paarden van 3 jaar en ouder, geil den door Heerrijders, le Yedo II (67£ KG.) St. Jean in 3.23, waar achter als" tweede met zeer vele lengten Queens Briar (67^ KG.) jhr. v. Katten- dij'ke en ten slotte de Fhiilaxlelphi af prijs. Verkoopahordenren. Afstand 2500 M. in 3.26 gewonnen door Free- mity 500) 65 KG. Milner, en Limp- field Lassie 1000) 75 KC. Barnes, als tweede. Was dit nu dezelfde Free- mity dde op 4 Juni te Woestduin in den Woestduinprijs zoo schitterend geslagen werd. Wel is waar had den hengst toen Sayce in den zadel en was het toen een vlakke baan ren, doch de finish, die hij thans te zien gaf, was ook heel wat anders, doch het is waar ook, wanneer een jockey ziet, dat zijn paard geslagen is, behoeft hij niet meer te rijden. Rechtszaken AUTOMOBIELEN. De groote Herkomer-wedstrijd. Te 6 uur in den ochtend van den 7en Juni werd te München gestart voor het tweede traject van denHer- komer-beirouwbaarheidsrit- In de groote hal, waar niet minder dam 130 auto's overnacht hadden, storm- den reeds te 5 uur de chauffeurs naar binnen. De Engelschen bleken het best op alle mogelijke ongelukken voorbereid te zijn. Zij hadden hun eigen perso neel van over 'het Kanaal meege bracht, dat alles haarfijn moest on derzoeken, en hadden een soort auto- mobilistisch Cook-bureau, dat vooï •dé levering van benzine, olie, enz., zorg dragen moest. Met prachtig weer (heeft onder groote belangstelling van het publiek de start plaats. Aan de Oostenrijk- sche grens moeten de passen worden afgegeven. Ben ruk en voort, snorren de wa gens weer. In Linz was een reusachtige me nigte op de been, die alle deelne mers, prins Heinrich van Pruisen in het bijzonder, geestdriftig toejuichte. Spoedig nadat de eerste wagens bin nen waren, kwam een stortbui los, dio eenige uren aanhield en de mees te deelnemers tot op den draad door weekte. Prins Heinrich was nog juist vóór de bu* binnen. Den volgenden ochtend moesten de auto's alweer gereed staan voor de eendaagsche tentoonstelling te Linz verbonden aan een schoonheidswed- strijd. Wat zal er 's nachts gepoetst zijn Keizer Frans Jozef heeft prins Heinrich ter audiëntie uitgenoodigd en geeft te zijner eere een feestmaal. Aan het einde van den derden dag kwamen de auto's te Innsbrück aan. VALSCHE WISSELBRIEVEN. Voor de Rotterdamsohe rechtbank stond verder terecht, de Duitscher B. J, Abbing, oud 19 jaar, soldaat, in garnizoen bij liet 56e regiment infan terie te Cleef. Hij wordt beschuldigd van om streeks 17 Apiól te hebben opgemaakt twee wisselbrieven of assignatiën, al thans voor omloop bestemd crediet- of handelspapier, beide gedateerd 17 April 1906 en onderteekend Mann heim, Lagerhaus Geseilschaft, filiaal te Rotterdam B. Marx, ieder inhou dende om op 15 Mei te betalen aan de Robterdaimscthe Bank of order de somma van 480 op beide stukken was tevens valschelijk geplaatst de volgende acceptatie: Mannheim La- gerhaus Gesellschaft filiaal Rotter dam G. J. van Buiten en in dorso de naamteekening B. Marx en op 17 April daarvan deébewust gebruik gemaakt te hebben door ze ten kan tore der Rotterdamsohe Bank ter dis- oonteeróng aan te bieden. De eisch tegen beklaagde luidde 9 maanden gevangenisstraf. cale vergaderingen, en wel zóó, dj het aantal afgevaardigden ter synod voor iedere provincie in evenredig heid worde gebracht met het aants zielen, dat zij te vertegenwoordig® hebben." Uit de Arbeiderswereli DE STAKING TE LEIDEN. In den stand der staking 'sMl. dagochtend nog weinig verandering gekomen. De verwachting dat er die dag vele gezellen aan den arbeii zouden gaan, heeft zich niet ver vuld. De kern houdt de eischen g« stand. De tirnmerwinkels die geopeiu zijn, werken nog met weinig kracfi ten. DIEFSTAL. Voor de Rotterdamsche Rechtbank stonden terecht D. van Dalen en B. Blokland beiden losse werklieden, ieder oud 21 jaar, beklaagd van zich op 8 April, tijdens dat de bewoonster r.aar de avondkerk was, met een val- sohen sleutel toegang te hebben ver schaft tot de woning van mejuffrouw C W. Lucas» weduwe J. W. Bron kers aan de Generaal van der Heij- denstraat en zich daar te hebben meester gemaakt van 2500 aan gelds waardige papieren en eenige gouden en zilveren sieraden, alles geborgen in een blikken trommel en een ijze ren geldkistje, welke zich bevonden in een houten kast onder het ledi kant Tegen Van Dalen werd 1 jaar en tegen Blokland 2 jaar gevangenis straf geëischt. Reeds gedeeltelijk in ons vorig nummer opgenomen. Land en Tuinbouw Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. Bedankt voor h'et beroep te Aar denburg, door ds. F. Sinnighe Dam- sté te Poortugaal. GEREFORMEERDE KERKEN. Bedankt voor het beroep ie Zwolle door ds. G. Wi'elengia te Delft. CHRIST. GEREF. KERK. Aangenomen het beroep te Rijsen door ds. L. Wijting te Zeist. REMONSTR. BROEDERSCHAP. Bevorderd tot proponent bij. de Broederschap de heer J. C. Wannée, theol. cand. te Leiden. EVANG. LUTHERSCHE KERK. Aangenomen het beroep te 's-Gra- venlhaigie door ds. A. E. T. Junod te Kampen. R. K. KERK. Dr. R. Corten is door den bis schop van Roermond benoemd tot kanunnik van het kathedraal kapit tel in het bisdom. PROTESTANTEN VEREEN. De algemeene vergadering van de Algemeene Protestanten-Vereeniging zal Donderdag 14 dezer te Utrecht ge houden worden. De bijzondere kerkeraad te Middel burg heeft met eenparigheid van stemmen besloten op de eerstvolgen- die classical© vergadeióng de navol gende motie in te dienlen: „De classikal'e vergadering van Middelburg, den 27 Juni vergaderen de, de tegenwoordige samenstelling der synode een beletsel achtend om tot verbetering dér kerkelijke toestan den te geraken; „spreekt den diepgevoelden wenscb uit naar een samenstelling der syno de op zulk een wijze, dat zij een ver tegenwoordiging dei* kerk kan wor den genoemd, gekozen uit predikan ten en ouderlingen, door de classi- I.ANDEOUWTENTOONSTELLING EN -FEESTEN TE NIJMEGEN. In aans'uiting aan de vorige mede dee'ingeu valt te berichten, dat, bui ten dd drie groote 'zilveren medaille* dir Kou ink'ijlfee Familie, in de 1 schallende afdieelingen worden uiige loofd tweehonderd medailles, 71 zil veren ou 72 bronzen, met de geldprij zen vertegenwoordigende een waards van ongeveer f 6000. Formulieren van aangiften en pro gramma's, alle inlichtingen bevatten de, zijn nog kosteloos erkrijgba-ar bij j den eersten secretaris der regelings commissie, jhr. W. J. <la Jonge, Groes- beeksche weg 60, Nijmegen, waar ooi de aangiften van inzendingen worden ingewacht vóór of op 1 Juli a.s. Voor inzendingen van pluimve< konijnen moet vóór 1 Juli aangifte gedaan worden bij den heer J. A. E. van Aalst, Huize Bosahlust, te Neer bosch aanmieidingen voor den wed strijd in hoefbeslag moeten vóór 15 Juli geschieden bij den heer D. G. Montenberg, Spoorstraat 5, Nijme gen. en voor den wedstrijd in het melken, bij den heer H. F. G. van Haaren, te Beek bij Nijmegen. De directeur-generaal van het de partement van Landbouw, de heer H. J. Lovink, heeft zich bereid verklaard de tentoonstelling op 9 Augustus of ficiéél te openen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Amsterdam, 7 Juni. A. G. da Zeeuw, bouwondernemer, laatst ge woond hebbende te Amsterdam, thans verblijvend te Antwerpen. Rechter-commissaris mr. C. van der Zweepcurator inr. L. H. C. Kuhn. H. E. J. Th. Bouwman, winkel bediende, te Amsterdam. Rechter commissaris mr. C. van dier Zweep; curator mr. G. J. Salm. J. L. Dribbelaar Sr., koopman in tabak, te Amsterdam. Rechter commissaris mr. C. van der Zweep; curator mr. P. A. van Oosterwij k Bruyn. Alkmaar, 7 Juni. J. Hageman, gas-, fitter en winkelier, te Alkmaar. Rechter-commissaris mr. W. A. van Woudenberg Hamstracurator mr. F. H. G. van der Hoeven. Roermond, 7 Juni. J. A. Kirkels, koopman te Weert. Rechter-commis saris mr. W. R. baron de Bieber- stein; curator mr. C. M. F. Kneep- kens. Maastricht, 7 Juni. H. M. Mols, handelende onder den naam van Hu- bert Mols-Broers. te Maastricht, fa brikant van en koopman in was kaarsen. Rechter-commissaris jhr. mr. Testa; curator mr. F. Bauduin. Opgeheven H. Schenk, schoenmaker en winke lier te Uitgeest. Geëindigd F. J. Kokshoorn, winkelier te Lei den. D. P. van dien Bergh. winkelier in drogerijen en schilder, te Bussum. Joh. Waijers Lzn.. jaloeziefabrikant te Tilburg. J. Heres (firma wed. S. C. H. Pic- cardt), destijds winkelier in sigaren- te Groningen. (St.-Ct.) WAAROM ZOUDT GIJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EEN KWAltTJE voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWAKTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of xyne diensten wensoht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verhuren, kan dus voor EEN KWARTJE in HAAELEH'S DAGBLAD terecht. Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6