NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 23e JaargaDg. No. 7043 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 14 JUNI 1906 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlemƒ1 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland«1-65 Afzonderlijke nummers0.02 Vt Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H „de omstreken en franco per post 1.20 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENT1ËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Efrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3lbis Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 14 JUNI. Groote Kerk: Orgelbespeling, '•2—3 uur. Dam séance. B<r omgebou w: Concert in het parte door Haarteansdh. Muziekkorps. BI oemendaa 1Vergadering van den genieenileraad, uur. OM ONS HEEN cccxx DE TIJD. Wanneer er ook een onderwerp be langrijk was, dan is het wed -dat. Nie mand minder dan de Tweede Kamer zal zidh binnenkort bezig houden met vraag, of we voortaan gezamen- Qijk onder den Midden-Euro peesehen tijd zullen gaan leven. Hoewel het onderwerp 'aanlokkelijk genoeg is, en verleiding groot, om te betoogen, dat vervroeging van ons maatschap pelijk leven een voordeel zou zijn en we hoe eer hoe beter van ons dubbele jtijdstelsel en den ons opgedrongen Greenwiahtijd ontslagen moeten wor- zal ik dat dezen (keer niet aan roeren, maar liever de aandacht ves tigen op een aardig boekje Onze Tijdmeters, en hoe wij daarmee moeten omgaan, dat door eten horlo gemaker Philips uit het Duitscli ver taald en door den Neder!Bond van Horlogemakers uitgegeven is. Dat er bij de menschem al heel wei nig eenheid van tijd bestaat, wisten we als kleine kinderen al. Zelfs had- idien we er een spelletje van gemaakt, floor aan ieidlereeu dien1 we op straat ontmoetten, en geacht kou worden eeu horloge op :zak te hebben, te wa gen, hoe laat het was. De antwoor den waren verrassend. Opga.ven, die met een minuut tussahemuimte wer den verkregen, wezen dikwijls ver schillen aan van tien of twintig mi nuten, zelfs wel van een halfuur. De kunst bij dit spelletje was om de mededeelingen diie je kreeg, met dankbaren ernst in ontvangst te ne men. Gemakkelijk was dat niet, want er was iets bijzonder komieks in de zekerheid waarmee ieder z ij n tijd opgaf, alsof die de e enige ware was, terwijl er toch geen twee gelijk wa ren. En dat, terwijl er in mijn ge boorteplaats maar een openbaar uur werk was, de torenklok, die wij de buiten klok plachten te noemen. Hier in Haarlem laat zich de onge lijkheid tusschen de 'horloges van de menschen beter verklaren. De sta tionsklok scheelt twintig minuten met ons voornaamste openbaar uurwerk, de klok van de Groote Kerk, dat op zijn beurt, weer nooit gelijk is met het uurwerk van de Sipaiarnekerk en zelfs wel eens verschilt, met het uur- wlerk van 't stadhuis. De Efleotrische Spoor en die E. N. E. T. waarschijn lijk door al die onzekerheid niet meer wetende, aan wie zioh te houden, be ant/ten een eigen tijid en laten haar treinen daarnaar loopen, een begin sel, dat ik me volkomen begrijpen kan. Dat alle uurwerken die we gewoon zijn te gebruiken, van het goedkoope wekkertje af, tot den kostbaren chro nometer toe, daar de schuld van knj gen, spreekt vanzelf. Onze menschelij- ke verwatenheid is zoo groot., dat, wanneer een van onze mechanische dienaren hapert, we er nauwelijks aan denken, de schuld aan ons zelf te geven. En in de richting van ge paste bescheidenheid geeft het boekje van den Horlogemakersbond nuttige opmerkingen. „De een beschouwt zijn uurwerken als een soort van myste- riieuse wezens met ellerfei kuren en kwalen behept en noemt den horloge maker 'dokter"; een tweede is abso luut ongevoelig voor het feit, dat twee uurwerken, zoowel uiterlijk als innerlijk, evenveel van elkander kun nen verschillen als twee mensdhen en heeft, hoewel zijn maatschappelijke positie hem Veroorlooft een heusdhen tijdmeter in bezit te hebben, een „horloge" op zak of pendule" op den schoorsteen uit een of andere bazar af komstig en dan ook ,,erg goedkoop", maar waai' een eenvoudig werkman, met wait gezond verstand, zin voor werktuigkunde en gevoel voor een kunstige uitvoering van werk en kast, hartelijk zou bedanken, terwijl een derde ze weer niet anders beschouwt dan aJs artikelen, die v>or hem be paald noodzakelijk zijn. maar hem tevens nu en dan in gebaar brengen hij aanschaffing of onderhoud naai den horlogemaker te moeten gaan. die hem natuurlijk „snijdt". Zoo schrijft dc 'heer Philips in zijn inleiding tot het boekje. En hij wekt. onze bewondering voor het horfoge, dat we dagelijks op zak hebben, dooi er aan te .herinneren, dat in een go- woon ankerhorloge de balans of on rust een weg aflegt, gelijkstaande aan •een afstand van zes en dertig kilo meter per dag-, of in drie jaar een af stand, gelijk aan den ontrek v:an de aarde. En Loch, hebben de .assen van dit wieltje een middellijn van onge- •eer 12 honderdste millimeter. Zulk fijn mechaivsme vereischt natuurlijk zorgvuldige behandeling. Wat moet men er dus mee doen? Vooreerst geregeld op hetzelfde uur opwinden. De veer, die do drijf kracht uitmaakt, neemt aan kracht af. naar mate ze zitih ontspant. Het slechtst gaat een horloge, dat af en toe wordt opgewonden. Adres aan de zoogenaamde dames-horloges, die in de week stil in de kast 'liggen maar op Zon- en feestdagen opeens dienst moeten doen. Weigeren ze dan, zoo komt dit, omdat de olie in het uurwerk verstijfd is geraakt. Daarom is het verkeerd, te meenen,dat een uurwerk, dat men maar zeiden laat 'loopen, gespaard wordt en langer zijn goeden gang behoudt. Heel begrijpe lijk. Met een mensch gaat het niet anders. Houd hleon de heélie week in zijn bed, denkt ge dan dat hij Zon dags een lange wandeling maken kan? Onze uurwerken hebben nog meer overeenkomst met een mensch, ze 'hebben evenals hij, liefst, een gelijk matige temperatuur. Het horloge heeft ongeveer de lichaamswarmte van den drager, 37 graden Celsius, het is dus zaak het 's madhts niet tegen een kou den muur -of op 'de marmeren plaat van een nachttafeltje te leggen. En hier komt Weer een verschil tusschen mensch en horloge aan den dag. Ons zakuurwerk, 'dat overdag in den zak rechtop staat, wil ook 's nachts liet liefst hangen. Wanneer nu iemand hieruit mocht afleiden, dat een horloge toch maar een heel gebrekkig werktuig is", u*n heeft hij het niet bij 't reobte eind. De fijnste soorten zijn wel degelijk voorzien van veretfendngsinrichtingen die bewerken dat zij in koude en warmte, bij liggen en hangen,, ge üjkmatig gaan; maar bij de middel matige en goedkoope -soorten is dat niet te verkrijgen. En idaar deze ste natuurlijk verreweg de groote meerderheid vormen, dient de bezit ter van een horloge veiligheidshalve de hier gegeven wenken op te volgen. Met nog een vierde. Een klein stofje of vezeltje kan het hort'oge doen stil staan. Zonder noodzaak moet do kast dus niet opengemaakt worden en het zakje waarin het horfoge wordt ge dragen, moet nu en dan worden om gekeerd en afgeborsteld, om te voor komen', diat stofjes of haaltjes ln het horfoge dringen. Maar met deze voorzorgen zijn we er nog niet. Be brochure vergelijkt het horloge met een locomotief, die elke drie maanden grondig onderzocht wordt, naar behoefte onderhouden en dagelijks meermalen van olie voor zien. Maar menigeen laat zijn uur- wierk vijf, zes, ja tien jaar achtereen loopen, en wanneer hij dan eindelijk bij een horlogemaker komt, zegt hij stellig: „het moet alleen maar schoon gemaakt worden, hot heeft tien jaar achter elkaar uitstekend geloop en, er kan dus verder niets meer aan man- keeren." Dit is onverstandig, want het fijne .mechanisme silijt des te meer af, hoe langer het blijft gaan zonder te zijn schoongemaakt en van versche olie voorzien. 'Het moet om goed onder houden te blijven, oo(k zonder dat het stil blijft staan, om de twee, hoog stens drie jaar worden schoonge maakt en tegelijk nauwlettend onder zocht, of niet sommige tappen, tap- gaiten, ronseltanden enz. zijn ingesle ten en dus hersteld moeten worden. Vallen, vodhit zijn vijanden van een horloge. Er wordt dikwijls geklaagd over het springen van veoren, zelfs in een pas nieuw horloge. Wanneer dat niet aan een plotselinge verande ring van temperatuua' is toe te schrij ven, dan kan er in élk grval den le verancier geen verwijt van worden gemaakt. Er bestaat geen rrrddel om horlogeveeren vooraf te onderzoeken. Er kan een verborgen gebrek in het staal schuilen en ook de dampkrings- etectrioiteit oefent er ;nVloed op uit. Tijdens een hevig onweer springen uumverkveeren zeer dikwijls. 'Deze vrij eenvoudige mededeelingen worden in 't boekje gevolgd door eeniige met afbeeldingen .toegelichte technische bijzonderheden en enkele wenken over regulateurs en pendu les. Natuurlijk ziet de Bond van Hor logemakers zijn voordeel in de ver spreiding van het werkje, anders zou hij het achterwege laten, 't Gaat daar mee precies als met kleine brochure» over geneeskunde, die den lozer wel eenigsanns inlddhten, maar hem af en toe aanraden, om in dit of dat geval gauw den dokter te laten halen. Toch aal menige uurwerkbezitter met de Wenken in dit boekje ook zijn eigen voordeel doen. Hij zal zich daarmee ook kunnen ontworstelen aan den invloed van verhalen als deze: „dat op zekeren dag een koop man op de Beurs zijn horloge uitha lende bemeakte, dat het alwéér stil stond en: het ding woedend over den vloer smeet, waarna het voortaan al tijd geregeld bleef loopen. Zoo zou men een onwillige naaima chine moeten repareer en met een pak slaag! J. C. P. Buitenlandsch Overzicht UIT DE RUSSISCHE DOEMA. In de Doema-zitting van Maandag begon de' afgevaardigde "Wosowik voor te stellen, dat het Huis zijn zit tingen niet zou afbreken vóór de agrarische wetgeving en de wetten over de burgerlijke gelijkstelling, de vrijheid des woords en de afschaf fing der doodstraf waren aangeno men. De voorzitter verklaarde dat dit voorstel kon worden ingediend langs den bij het reglement van orde voorgeschreven weg, maar niet op de agenda van den d'ag geplaatst. Wosowik verliet d arop zonder zijn rede te vervolgen, het spreekge stoelte. De vergadering keurde 32 artike len van het reglement van orde goed Daarna werden nog behandeld een aantal voorgestelde dringende interpellaties, waaronder die over de terechtstelling van 7 revolutvonai ren te Riga. Om half negen werd de zitting ge sloten HET OORDEEL VAN EEN RUS SISCH MINISTER OVER DE DOEMA. Ben Times-correspondent te St. Pe tersburg beweert, een onderhoud te hebben gehad met een der ministers van het Kabmet-Goremikin. Deze anonieme excellentie moet zich daar bij op uiterst kleineerende wijze heli- ben uitgelaten over de Doema, wel ke niet moést wordoj> beschouwd als een parlement maar eenvoudig als een revolutionair lichaam. Even minachtend als over de.Doe- ma, sprak de minister over graaf Witte, die de revolutionaire bewe ging heeft gqyorjpd en aangemoe digd DE REVOLUTIONAIRE BEWEGING De Vossische Ztg. verneemt uit St. Petersburg dat de revolutionaire or ganisaties zich daar weer openlijk beginnen te doen gelden. In den om trek der stad worden oproerige bij eenkomsten gehouden, waar. naar het heet, ook het woord gevoerd wordt door soldaten. Dezer dagen wordt in Finland een groote aJgemeene bijeenkomst van Russische revolutionairen gehouden. In verband daarmee zijn het is nog altijd de Vossische. die hieraan het woord is door de Russische regeering 150 speurders naar Fin land gezonden. EEN OPROERIG REGIMENT. Een regiment te Poltawa in garni zoen toonde in de laatste dagen dui delijke teekenen van ontevredenheid en dwarsdrijverij. Derhalve hield de commandant een regiments-appèl, waarbij hij naar de gegrondheid der klachten vroeg en verbetering toe zeide. Het regiment keerde daarop onder gezang en met nmziek naar de kazerne terug. MOORDEN IN RUSSISCH POLEN. Den lOen zijn te Siedlce (Russ. Po- len^ de burgemeester en andere hoog geplaatste regeeringspersonen op straat doodelijk gekwetst. Te Bialistok werd den volgenden dag de hoofdcommissaris van poli tie vermoord. En te Eupatoria heb ben Zondag ernstige ongeregeldheden als vechtpartijen tegen de politie, brandstichtingen enz. plaats gevon den. UIT DE ITALIAANSCHE KAMER. Kamer en Senaat hebben Dinsdag hun goedkeuring gehecht aan de be tuiging van leedwezen, ter gelegen heid van den aanslag te Madrid uit gesproken. De Kamer keurde met 262 tegen 98 stemmien de verklaringen der regeering goed en ging daarna over tot de orde van den dag. HET FRANSCHE REGEERINGS- PROGRAM. Minister-pr.esident Sarrieu las Dins dag in de Fransche Kamer het mi- nisterieele program voor, dat ten doel heeft de republikeinsche groe pen saam te brengen, in overeen stemming met den uitslag van de jongste verkiezingen. Het Fransche volk heeft schitterend bevestigd, dat het de republikeinsche instellingen wenscht te handhaven, versterken en ontwikkelen en hervormingen in voeren De orde is thans hersteld. De on lusten ter gelegenheid van de inven tarisatie der kerkelijke goederen zijn geëindigd. De werkstakingen behoo- ren bijna alle tot het verleden. De regeering stelt voor de wetge vende arbeid met een algemeene am nestie te beginnen. Het herstel van evenwicht tusschen uitgaven en inkomsten is dringend noodig. De regeering zal vragen de groot ste zuinigheid te betrachten. Zij zal voorstellen een aJgemeene inkom sten-belasting in te voeren, die geen inquisitoriaal karakter zal dragen, en nóch het eigendom, nóch de indi- vidueeJe vrijheid aanrandt. De wet op de scheiding van Kerk en Staat zal met kracht worden door gevoerd. De regeering zal stelselmatig overgaan tot de algelieelo neutrali seering van de scholen een voorstel indienen tot hervorming van de krijgsraden, en voor de syndicaten het recht van bezit en tot het aan gaan van contracten vragen, maar aan de ambtenaren het recht van staking zal weigeren. De regeering acht het. zeide hij. noodzakelijk den handelsbedienden dezelfde bescher ming te geven als van de werklieden en zaJ bij den Senaat aandringen op het invoeren van werkliedenpensioe nen. De mijn-concessies zullen voortaan inhouden dat een deel van de ge maakte winst onder de werklieden verdeeld wordt. Ook zal de regeering zich bezighouden mot het bevorderen van de economische ontwikkeling der koloniën Ten aanzien van DE BUITENLANDSCHE POLITIEK verklaart de regeering overtuigd te zijn, dat de uitoefening onzer rech ten en de bevestiging onzer belangen verzekerd kunnen worden zonder die van andere mogendheden te treffen. Laat ons in een geest van rechtvaar digheid en vredelievendheid da ven schillende problemen die aan die na ties gesteld worden, bezien. Wij hebben deze gedragslijn gevolgd in de Marokkaansche quaestie en heb ben dientengevolge overal onze loyale houding zien erkennen. Wij denken er niet aan van deze politiek af te wijken, waarvan de oplossing der conferentie te Algeciras, die allen deelnemers tot eer strekt^ de deugde lijkheid heeft aangetoond; „Wij zullen de hand blijven hou den aan eene alliantie en aan onze kostbare v ri end schapsbetrekkin gen en zoodoende inde toekomst dé kan sen op troebelen en conflicten ver minderen. Geheel vertrouwend op le ger en marine, wier kracht zijn vei ligheid volkomen waarborgt, hoopt Frankrijk niettemin, dat de andere naties evenzeer zullen blijven zoe ken naar oplossingen van conflicten die berusten op eerbied voor het recht en ziet het verlangend uit naar de mogelijkheid van een ver mindering der militaire lasten, even als de mogendheden, die te 's-Gra- venhage vertegenwoordigd waren, dat wenschten." Ten slotte constateert die ministe- rieele verklaring de noodzakelijk heid van een internationaal samen gaan om te geraken tot oplossing van eeni-ge sociale vraagstukken. INTERPELLATIES. Bovengenoemde ministerieele ver klaring in de Kamer afgelegd, zal een reeks interpellaties ten gevolge hebben. _die waarschijnlijk een zeer levendig karakter zullen aannemen, en de geheele week in beslag nemen. Van de socialisten zijn het o. a. Jau- rès, Guesde. Sembat, die de Regee- ringsmaatregelen ten opzichte der I (groote werkstakingen in April vooral de 1-Mei-staking ter sprake zullen brengen. Hierbij zal Clémen- ceau, de minister van Binnenland- sche Zaken, het zwaar te verantwoor den hebben. Clémenceau zal. naar -verluid, een en ander mededeelen over het com plot, daar de nationalisten deze aan gelegenheid reeds ter sprake brach ten. De radio-socialistische linkerzijde heeft besloten, bij de Regeering aan te dringen op het weder in dienst ne men der door de jongste werkstaking ontslagen postbeambten. Zoo noodig zal een interpellatie daarvoor worden gehouden. DE REDE VAN PRESIDENT BRISSON. In zijn pr,es identeele toespraak zei de de voorzitter van de Kamer, Bris- son, dat in tegenstelling met de re geer ings vormen, die daaraan zijn voorafgegaan, de Derde Republiek hare populariteit en hare krachten steeds heeft zien toenemen. Hij ver klaarde in de intellectueel© vrijma king het teeken te zien van een nieuw tijdperk van ontwikkeling. O nd er Ons. De gemengde zangvereeniging van bovenstaan-den naam ontving van het bestuur der Maatschappij van Nijver heid, departement Haarlem, de uit- noodfiging hare medewerking te ver leen en bij de ontvangt der afgevaar digden van de AJgemeene Vergade ring op Donderdagavond 21 Juni a.s. Deze ud'tnoodiging zal in de leden vergadering van Onder Ons op heden avond door het bestuur ter tafel wor- dien gebracht. E. N. E. T. In de Dinsdag gehouden aandeel houdersvergadering van de E. N. E. T. werden de balans en de winst- en verliesrekening over liet boekjaar 1905 goedgekeurd. Als commissaris werd herkozen de heer A. de Clercq. Stadsnieuws Muziekuitvoering onder Schoten. Door de Muziek vereeniging „St. Cecilia", onderafdeelïng van den R. K. Volksbond, zal op Zondag 17 Juni des middags een muziekuitvoering worden gegeven op het Pretoriaplein in hiet Schoterkwartier. Benoemd. Naar wij vernemen, is onze stad genoot de heer W. Robert Jz., be noemd tot jury-lid voor het 2-daags instrumentaal concours, te houden op 15 en 16 Augustus a. s. te Gaas- terland (provincie Friesland). Huiszoeking. Door den. Officier van Justitie, den Rechter-commissaris en een waarn. Griffier, vergezeld van 2 recher cheurs en een rijksveldwachter, werd heden eene huiszoeking gedaan bij een brievenbesteller in de Gen. Cron- jéstraat. Deze huiszoeking staat in verband met het wegraken van brieven op het postkantoor alhier. Mooie opdrachten. Naar wij vernemen is aan de firma Jan A. Jonker en Zoon alhier opge dragen het uitbreiden der draaierij en stelplaatsen aan de Werf Conrad al hier, voor de somma van ƒ73.224. Aan de firma JanA. Jonker en Zoon is mede bij onderhandse lre inschrij ving opgedragen het bouwen van twee woonhuizen in het Kleverpark alhier, voor de somma van ƒ16.036. Ned. Weerb. Veree niging af deel! ng Haarlem. In dé j.l. vergadering dei' Neder- landsche Weerbaarheids Vereeniging afdeeling Haarlem heeft de afdeelings- commandant H. Hinis zich bereid verklaard (zoo 't belang der leden zulks vordert) de oefeningen ten allen tijde te leiden. LANDWEER. VERGOEDING EN ONTHEFFING VOOR KOSTWINNERS. In verband met de bij. openbare kennisgeving gedane oproeping onder de wapenen van landwecrplicht/igen voor dte in dit jaar te houden oefenin gen ingevolge artikel 11 der Land- weervvet, brengen burgemeester wethouders der gemeente Haarlem bij ter openbare kennis, dat bij de Wet van 27 April 1906 (Staatsblad.no. de Landweerwet is aangevuld met een nieuw artikel nopens liet toeken nen van vergoeding aan de achterblij vende familiebetrekkingen van dienst plichtigen der Landweer en het ver- leenen van ontheffing van den wer- kelijken dienst tot deelneming aan vorenbedoeld© oefeningen. Burgemeester en Wethouders noodi gen mitsdien allen, die vermeenen Taak te kunnen maken op ver- ng of ontheffing, uit, hunne d: strekkend© verzoekschriften vóór den 23 Juni a.s. persoonlijk ter ge meente-secretarie in te leveren, en wel bij voorkeur op Vrijdag of Zaterdag voortmiddags tusschen 9 en 12 uur. Alsdan zal tevens aan belangheb benden gelegenheid worden gegeven hunne aanvragen toe te lichten, ter wijl desgewenscht verder de noodige inlichtingen zullen worden ver schaft. aanspri goeding toe stre Herrijzende uit haar as- c he! Een dertigtal oud-leden van de wel bekende sociëteit „De Kroon" heeft liet voornemen de sociëteit wederom voort te zetten en te trachten het le dental uit te breiden. De bedoelde hoeren hebben daartoe reeds een der gezellige bovenzalen van het Brongebouw afgehuurd. Zaterdag 23 dezer wordt de sociëteit feestelijk geopend. Ned Weerbaarheids Veres- naging. Op Zaterdag 30 Juni aanstaande zal dloor bovengenoemde vereeniging een nacht-velddienstoefening in de omstre ken van Veisen gehouden worden. H e r ij k. Donderdag 14 dezer heeft de herijk van 8—12 uur plaats voor de President Stieynstraat, Generaal Joubertstraat en Generaal Botftastraat; van 14 uur voor de Vroomstraat, de Hol- steynstraat en de Tugelastraat. Van een Eierenkoopman. Eierenkooplui schijnen vaak een aantrekkende kracht uit te oefenen op allerlei rollend gedoe, dat in staat is de brooze eierschalen in elkaar t© drukken. Zoo liep Dinsdagmiddag een koop man, dragende een juk met eieren, om den hoek van de Korte Vaerstraat misschien overpeinzende naar hot beroemde voorbeeld welk een voordeel zijn beide manden hem wel konden opleveren toen hij plotseling op hardhandige manier in zijn bespiege lingen gestoord werd. 't Geval was, dat een fietsrijdende meneer, die in een flink vaartje den hoek om peddel de, des eierenmans aanwezigheid nie<t vermoedend, man en manden omver reed. Natuurlijk waren de lekkere, ver sche, groote eieren in een ommezien tje in eeux chaosje van dooren, eiwit- vocht en kalkschalen, veranderd. De fietsrijder was evenwel zoo mild dadig den misfortuinilijken oierem- koopman de götódon schade te ver- Fa.il lis semen ten. Bij vonnissen dier Rechtbank alhier van 12 Juni 1906 zijn in staat van faillissement verklaard J. Molenaar, koffermaker te Edam. C. J. Ottcn, winkelier in huishoude lijke artikelen te Haarlem. W. B. Kortdbein, kruidenier te Haarlem. H, de Haas, caféhouder te Heem stede. Rechter-commissaris in deze faillis sementen is mr. J D. Pasteur. Te water! Om ongeveer halif acht Dinsdag avond struikelde een jongen over oen touw, waarmede een schuit aan den Spaarnckant was vastgemeerd, en viel te water. Het broertje van. ddn knaap, die bij het ongeval tegenwoordig was, deed alles wat het kon om den jengen weer op den walkant te krijgen. De ferme jongen slaagde hierin en samen.'keer den beiden nu huiswaarts. Bron gebouw. De hoer Van Gasteren verstaat de kunst afwisseling te brengen in het geen hij den Bron-leden te genieten aanbiedt. Zoo zal de marmen-zangvereenigiiig „Proza en Poëzie" Donderdagavond haar medewerking verleenen bij het concert door Haarlemsch Muziek korps te geven. De vereeniging zal de nummers ten gehoore brengen, die zij op den zangwedstrijd te Alkmaar heeft gezongen. Naar Zamdvoort. Wel bleoke, maar toch blijde ge zichten, van die jongens en meisjes, de hedenmorgen te ruim half negen met de electrisotoe tram naar Zamd voort gingen. Ruim veertig gingen er, gepakt, en gezaikt, hiet kinderpara dijs tegemoet. Ze zijn leerlingen der 2e en 5e 'tusscbenischool en der bei-de Doopsgezinde scholen. Mogen echte zomerdagen hun deel zijn en mogen ze allen, gesterkt en gebruind weer op Woensdag 4 Juli, door liefdevol© moederarmen omvat worden.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1