Weerbericht. MEDEDEEL INGEN VAN HET KONINKL. NED MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 16 Juni. Hoogste barometerstand 771.5 m.M. te Christiansund (Westkust Noorwe gen). Laagste 756.8 te Nice (Zuid- Frankrijk). Verwachting tot den avond van 17 Juni Windzwakke tot matigen O. wind. Gesteldheid van de luchtbewolkt eenige kans op onweder. Temperatuurhooger. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT. Zijlstraat 85. Thermometerstand. te Haarlem. Zaterdag 16 Juni Hoogste gisteren F. 55 Laagste^heden nacht F. 50« Hoogste heden tot 2 uur F. 63» Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de vergadering van 1 Mei kwam in behandeling het schrijven van den Minister van Waterstaat. Handelen Nijverheid om het oordeel der Ka mer naar aanleiding van het voorne men om een chèque- en giro-dienst bij de Rijkspostkantoren in te voe ren. Besloten werd aan den Minister kennis te geven, dat tegen den voor gestelden maatregel bij de Ivamer geen bedenking bestaat. In het ad vies wordt gezegd, dat het de Kamer voorkomt, dat de voordeelen die door dezen nieuwen tak van dienst ten bate van het geldverkeer kun nen verkregen worden, nimmer van particulieren verwacht kunnen wor den, zoowel wat betreft het geld verkeer in dezelfde gemeente, als het geldverkeer tusschen de verschillen de, ook kleinere plaatsen van ons land. In de vergadering van 5 Juni werd door de commissie benoemd tot het xntnrengen van eene circulaire van den Minister van Landbouw. Nijverheid en Handel, behelzende een plan tot reorganisa tie van do Kamers van Koophandel en Fabrieken, een rapport in gediend, waarna een uitvoerig ad vies werd vastgesteld. Daarin wordt allereerst medegedeeld, dat volgens de meening der Kamer een bevredi gende oplossing van het reeds zoo geruimen tijd aanhangige -vraagstuk eener behoorlijke vertegenwoordiging van Handel en Nijverheid alleen van een wettelijke regeling te wachten is. Voorts acht de Kamerbijzondere regeling der kiesbevoegdheid niet wenschelijk, daar zij voor een min der rationeele uitbreiding van het kiezerskorps geen vrees koestert een afzonderlijke Kamer voor den „middenstand' althans voor de ge meente Haarlem niet raadzaam gerechtvaardigd toekenning van het kiesrecht aan forensen, die in de gemeente waarin een Kamer geves tigd is een bedrijf uitoefenen, al thans wanneer zij in die gemeente of gemeenten forensenbelasting betalen; moeilijk om den handel en nijver heid op het platteland te vertegen woordigen, ofschoon dit noodzakelijk isis niet gebleken, dat van ge meentewege geen voldoende finan- deele steun te verkrijgen zou zijn ter vervulling van hare tegenwoordige taak en de daaruit voortvloeiende werkzaamhedengevoelt aan sa menwerking met andere Kamers voor homogene belangen geen behoefte, zou echter zeer gaarne een nauwe- ren band tusschen alle Kamers ge legd zien waardoor tevens in voor komende gevallen samenwerking van alle Kamers bevorderd zou kun nen wordenzou in -\-erband daar mede gaarne zien tot stand komen een Centraal Bureau der Kamers van Koophandel, dat tevens de zoo ge- wenschte schakel zou kunnen vor men tusschen nijveheid en handel in Nederland en de Nederlandsche con sulaire ambtenaren in 'het buiten land aoht zich niet bevoegd om in een beoordeeling te treden van de werkzaamheden der Commissie voor de Handelspolitiek, en meent niet, dat het op haren weg zou lig gen, omtrent de samenstelling dier Commissie eventueel van advies te dienen. R. K. VOLKSBOND. Maandag 18 Junii a.s. zal door de afid. Haarlem van den Ned, R. Kath. Volksbond een algemeen© vergadering worden gehouden in haar gebouw ,,St. Bavo", waar als spreker zal op treden de heer M. van Kol, van 's-Gra- veühage. De Internationale wedstrij den van Nimrod aan den Zijlweg. De totaal-uitslag is als volgt: I. Frankrijk 211 treffers. II Nimrod 208 treffers. III. Engeland 172 tref fers. Van iédere club schoten 10 personen ieder 30 patronen. Hoogste aantal treffers baron Fleury van deFran9che club 28 van de 30 schoten Magazijn ..Nippon'. In het perceel Nieuwe Groenmarkt 24 heeft de heer De Rijke thans een magazijn van Chineesche en Japan- sche artikelen geopend. Door de fiirma De Waal Walefijt en Zonen, te Oven-een. is dit perceel, waarin vroeger een banketwinkel ge vestigd was. inwendig verbouwd. Daardoor is een flinke winkelruim te verkregen, die nu met de vitrines Japansch 'en Chineesch kunstwerk langs de wanden een aangenomen en tevens deftigen indruk geeft. Er is heel wat moois en bijzonders te zien in kasten en étalages, alle ge vuld met voortbrengselen der eigen aardige Oostersche kunst, welke niet nalaat een bijzondere bekoring op den beschouwer uit te oefenen. We gelooven. dat liefhebbers van Japansche en Chineesche kunst en curiosa van een bezoek aan dit ma gazijn niet leeghands zullen terug- keeren. Het magazijn „Nippon" wordt he den-, Zaterdagavond, geopend. S t ij ging van loon. Verleden jaar was het dagloon voor een arbeider in het hooiland in de om streken ƒ2.50, maar gisteren vertelde een maaier, die als getuige voor den Raad van Beroep kwam. dat hij ƒ4 verzuim had. De som werd den man toegekend ook. Benoemd. Aan het instituut ..Oranje Nassau" as als onderwijzeres benoemd mej. H. H. Queré, werkzaam aan het Instituui van den heer A. Jansen te Utrecht. Nimrod. De leden van de Kon. Ned. Jacht- vereeniging „Nimrod" gaven Vrijdag avond in het Polace-Hotél te Scheve- ningen een diner aan. de b uitenl and- sche deelnemers aan den Clay-pigeon- wedstrijd. Yredestentoonstelü ng. Ook hier ter stedte is thans opge richt een afdeéling Haarlem en Om streken van de 'internationale vereoni- g'ing ..Yreda-tentoonstelling" door de Iteeren Mr. A. W. Thöne, kolonel S. K. Svbrandi. Mr. C. M. Rasch, kolo nel A. J. H. Baron van Lynden, kolo nel F. B. A. van Steenhard! Carré, J. L. E. 1. Breda Kleynenberg en Mr. H. Ph. 't Hooft. Mr. Thöne is tot voorzitter gekozen, Mr. 't Hooft tot secretaris-penning meester. Spoedig zal het bestuur maatrege len nemen om tot de afdeeling leden te doen toetreden. VOOR DEN RAAD VAN BEROEP. „en ik kan best toegrijpen, dat de man nog niet zijn werk kan doen, zijn knie is nog niet geheel genezen; t tolijkt duidelijk, omdat er nog al tijd „vocht" in de knie aanwezig is", aldus de behandelende particuliere geneesheer, Dr. Fijnopdraad, te Weesp Dr. Van Trooyen, controleerend geneesheer der Rijksverzekerings bank mijnheer de voorzitter, ik heb Koopman niet één, maar wel dlrie kpfvr. telkens on onderzocht en geen stoornissen ge vonden, en veel minder vocht in de knie. President van den Raad dat is een lastig geval, nog nooit hebben wij bet! gehad, dat twee deskundigen zóó scherp tegenover elkander ston den. Wat moeten wij doen?... Dr. Fijnopdraaden ik houd vol, dat er vocht in de knie zit en ver klaar daardoor de vermoeidheid en de pijn. Dr. Van Trooyen Wanneer u daar zoo stellig van verzekerd zijt, is dat wel even te onderzoeken. Mijnheer de president zou u soms een der hier aanwezige doctoren willen vragen of hij Koopman even wil onderzoeken? PresidentKan dit dadelijk gebeu ren, mijnheer Barendrecht? Dr. Barendrecht, wanneer de col lega s er geen bezwaar tegen heb ben....- President. Dr. Van Trooyen en Dr. Fijnopdraad allen tegelijkzeer gaarne.... Dr. Barendrecht verlaat met Koop man de zittingszaal om zijn onder zoek te beginnen. Spanning in de zaal.... Ademlooze stilte.... Wie van de twee deskundi gen zal gelijk krijgen?.... Na een kwartiertje wordt Dr. Fijn opdraad ongeduldig, gaat eens kij ken naar den onderzoekenden colle ga. Dr. Van Trooyen gaat hem ach terna, vertrouwt 't zaakje zoo niet... Weer ademlooze stilte.... Eindelijk komen de drie deskundi gen binnen. Dr. Barendrecht geeft rapport. Eerst de plechtige eed afge legd, dat hij als deskundige .naar waarheid/ v§j:sJag zal geven van zijn bevindingen".... „Vocht heb ik niet gevonden, maar wel een kleine afwijking, die opper vlakkig de aanwezigheid van vocht aanduidt", aldus de scheidsrechter. Dr. Van Trooyen kreeg dus gelijk, er was geen vocht in de knie bevon den.... Na behandeling der zaak verlieten alle deskundigen gelijk het zittings lokaal, elkaar broederlijk de hand drukkende.... In de zitting van Vrijdagmiddag werd de nieuwbenoemde plaatsver vangende griffier Mr. Smits alszoo- danig geïnstalleerd Jubilé. Den 27sten dezer maand zal het 25 jaar geleden zijn. dat dè heer J. J. v. Dokkurn, bankwerker aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., bij de Maatschappij in dienst trad. Meikin 't Water. Vrij dagmorgen is een wagen, waar op drie bussen melk, in het water der Amsterdamsche Vaart gereden. Voerman en paard bleven op den wal staan. De wagen is later met een hijschtoe9tel op het droge ge bracht. Gov. Voorwerpen. Een sleutel, een rozenkrans en een papegaai. Geen audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie ver leunen wegens de toediening van het H. Vormsel. De vergadering van de N. V. tot voortzetting van de Drijfriemen- fabriek, voorheen onder de firma A. Drost Zoon enz. werd niet op Woensdag maar op Donderdag gehou den. Door misverstand gewaagde ons be richt van Woensdag. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Door tussclienkomst van de Ver- eeniging tot Verfraaiing van Heem stede en Bennebroek en tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer in die Gemeenten heeft de directie van de Noord Zuid-Hollandsche Stoomtram HaarlemLeiden beslo ten voortaan de trams een eind vóór of over de ijzeren brug te doen stil houden, waardoor het in- en uit stappen veel gemakkelijker wordt, vooral voor bejaarden. BENNEBROEK. Vrijdagavond hield de Muztekver- eeniging „Kunst na Arbeid' eene uit voering in den aan den openbaren weg grenzenden speeltuin der open bare lagere school alhier. Vele inge zetenen bevonden zich. in de School- laan, om zoodoende te kunnen ge nieten van de muzieknummers, die ten gelioore werden gebracht. De uitvoering, die hij wijze van proef, buiten werd gehouden, daagde goed en alles ging in de Schoollaan ook ordelijk toe, zoodat de Burgemees ter wel geen bezwaar zal hebben een volgenden keer wéér verlof te ver leen en. HILLEGOM. Vrijdagavond werd in de Weere- ste instraal door een tuf-tuf een pracht exemplaar witte keeshond overreden, die het eigendom was van den heer Johs. Telkamp alhier. Het dier was terstond dood. Medio Jul'5 e.k. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat C. Rusman, als bloe- mistknedht in dienst trad bij de fir ma Van Meerbeek en Co. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. In de Vrijdagavond gehouden Raadsvergadering, waaann alle leden aanwezig waren, werd met 7 van de 11 stemmen tot Gemeente-secretaris benoemd de heer C. Bergman, secre taris en ontvanger te Voorhoxit2 stemmen waren uitgebracht op den heer Hameeteman te Ouddorp (no 2 der aanbeveling), 1 stem op denbeer Bggink te Haarlemmermeer en één blanco. Met al gemeen e stemmen werd de heer Bergmanl voorts benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Machtiging zal worden gevraagd tot het doen van een tweetal af- en overschrijvingen, nl. f 36 op de be- 'grooting voor 1905 en ƒ100 op die IV1/I iOOG. De Raad aanvaardde in dank een schenking van den heer Van War merdam, zijnde een viertal aschbak- jes voor de Raadzaal. Ingekomen waren een dankbetuiging van den heer De Voogd voor de verhooging zijner jaarwedde als keurmeester. Het doör Ged. Staten goedgekeurde besluit tot betaling uit onvoorziene uitgaven, dienst 1905 -ot een bedrag van 240. Een schrijven van den pachter van den Groene weg Schouten, daarin vermindering van pacht verzoeken de, wegens de schade aan het gras gewas. door de vele grinthoopen. Met 6 van de 9 stemmen besloten ƒ6 te verleenen. Twee reclames hoofdelijken om slag, dienst 1906. Gesteld in handen der Commissie. Op advies dier Commissie beslistte de Raad gunstig op de reclames, dienst 1905, van M. F. van Rossum en P. v. d. Nesse, afwijzend op die van S. D. Kikkert. Na langdurige discussie werd be sloten op de drie gemeentescholen bliksemafleiders te doen plaatsen. Nog was ingekomen het Gemeente verslag, dat bij de Raadsleden zal circuleeren. VELSEN. De Pont. Het Kamerlid Passtoors was Vrij dagmiddag te Velsen in verband met het defect zijn der pont. Het opont houd. vooral door het drukke hooi- rïjden. is enorm. Men' stond er verbaasd over, dat de tweede pont te Velsen, die toch gereed heet, niet is in dienst gesteld. De directie der stoomtram Haarlem —Alkmaar is allesbehalve te spreken over de houding van den Waterstaat, die zeer goed wist. dat de pont Don derdagmiddag uit de vaart moest en die daarvan niets zei aan de directie der tram. Daardoor komt het dat nu op de lijn Velsen'Haarlem slechts één ma chine den dienst moet onderhouden, en dat die dienst daardoor geheel in de war is. Het Kamerlid Passtoors is daarme de gisteren in kennis gesteld, toen hij naar de pontvertraging kwam kijken. De werken aan nu wijlen de voet brug zijn gereed en het loont de moei te, om van uit hotel „Appeldoorn" nu eens Velsen aan het Meer te zien lig gen. Voor fietsrijders morgen een eenlg tochtje I Waar Haarlem eh deze gemeente tot den tol toe, gisterenmiddag werden verkwikt door een heerlijk buitje, viel hier in de kom der gemeente geen druppel en verder ook niet. Bij den tol was het glad uit. ZANDVOORT. Vrijdagmiddag werd door eigen schuld het zoontje van den heer Van Zeyl alhier op de Haarlemmerstraat door den wagen van de Melkinrich ting „De Sierkan" overreden. Het achterwiel ging den jongen dwars over het lichaam, zoodat hij inwendig zwaalr gekneusd is gawor- den. Tot hulpbesteller bij de Posterijen en Telegraphie alhier is aangesteld C. H. van der Klugt, die alhier werk zaam zal zijn gedurende het badsei zoen. J. J. Zwager, Amsterdam. Villa Beethoven. 9 personen. W. Heydanus, Bus sum, villa Erica., 4 personen. Brender a Brandis, Antwerpen, Pension Paula. Fam. de Beaufort. St. Domingo, Pension aPula, 2 pers. Onnes, S.. Francisco, ension Paula. H. C. Veltman. Amsterdam. Villa Am alia, 8 personen. Leger en Vloot H. M. „FRIESLAND" Blijkens bij het dep. van Marine ontvangen bericht is TLr. Ms. pant- serdekschip „Friesland" onder bevel van den kapitein ter zee J. B. Sneth- lage, 15 dezer van Athene vertrokken. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het propaedeutisch examen in de theologie door de heeren P. van Genderen Stort en H. D. Feenstra; het candMaats-examen in de genees kunde door den heerJ. Hoefnagel- TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Geslaagd voor propaedeutisch exa men bouwkundig ingenieur de hee ren F. J. Kutoatz en W. K. de Wijs. Rechtszaken EEN BURGEMEESTER VEROORDEELD. Overeenkomstig den eiscli van liet O. M. is de heer Th., burgemeester van Appelbom, wegens liet wederrech telijk wegblijven als getuige, door do rechtbank te Tiel in appèl veroordeeld tot 40 of 10 dagen hechtenis. VERDUISTERING. Vrijdag deed de rechtbank te Mid delburg uitspraak in de op 8 dezer be handelde zaak tegen J. S., oud 25 ja ren, werkman, geboren en wonend© te 'sHeer Arendskerke, dlie in zijne kwa liteit van bezoldigd bode van het fan- faregezelsobaip „Excelsior" aldaar, ge- inde contributie, wederrechtelijk zich had toegeëigend. Hij werd weigens verduistering veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf. Vanwege toet O. M. was 6 maanden gevangenisstraf geëischt. Binnenland UIT INDIë. De correspondent van 't Htold. te Batavia seint -. „Het ultimatum is naar Badoend T o h o n.Q n v-or-7.ryn.den." Dr. KUyPBR. Dr. Kuyper is unit het buitenland hier te lande teruggekeerd en Vrij- lagmMdag langs Den Haag naar Am sterdam doorgereisd. NATUURKUNDIGEN. Aan de „Tel." wordt medegedeeld, dat de Waddeneilanden achtereenvol gens bezocht zijn door drie Duitsche natuurkundigen de heeren Otto Lee- ge, dr. A rends en dr. Hendel. Het doel was hoofdzakelijk, om de vogelwereld dier eilanden te leeren kennen. Do heer Leege is een bekend schrij ver op omithologisoh gebied. Met zeer veel belangstelling werd het vogelleven op Texel nagegaan. CHRISTELIJK NATIONAAL ZEND1NGSFEEST. Den 4den Juli a.s. zal te Soesldijk het drie-enweertigste Christelijk Na tionaal Zendingsfeest worden gehou den in een gedeelte van de bossoben van de Koninklijke domeinen, door II. M. de Koningin-Moeder voor dit doel afgestaan. Achttien predikanten en zendelin gen zullen van vier spreekgestoelten de menigte toespreken. Het programma bevat, behalve de noodzakelijke gegevens, een opgave van de middelen van vervoer naar Baam en van de prijzen der retour- kaarten. De twééd© helft wordt geheel in beslag genomen door den tekst en de muziek van een twintigtal liede ren. MUZIEKCONCOURS. Op Woensdag 20 en Donderdag 21 Juni a.s. zal te Leiden een nationaal concours voor dilettanten harmonie- en fanfare-corpsen worden gehouden, uitgeschreven ter herdenking van het 5-jarig bestaan van het muziekgezel schap Orpheus. Niet minder dan 36 gezelschappen, tellende ongeveer 800 executanten, gaven aan do uitnoodi- ging tot deelneming gehoor. DE VERGUNNING INGETROKKEN. Uit goede bron verneemt de „Tel."', dat de vergunning om sterken drank te verkoopen in de beruchte Académie de billard in de Warmoesstraat te Am sterdam ingetrokken is. Het café zal daarmee ophouden 'n café te zijn. Art. 28 der Drankwet bepaalt namelijk „De vergunning wordt door Burge meester én Wethouders ingetrokken, wanneer zich in de localiteit feiten hebben voorgedaan, die de vrees wet tigen, dat de voortduring der vergun ning een gevaar zou opleveren voor de openbare orde of veiligheid." Het blad laat op deze medededling volgen Of diat laatste het geval is, behoeft niemand meer te wagen, en deze éér ste stap van B. en W. onzer stad moet dan ook ieder verheugen. Want ook „verlofhouder" za.l de onderne mer dezer schoon© gelegenheid niet gemakkelijk worden; de wet heeft in het onderhavige geval duidelijk ge noeg voorzien. Hot is uiteraard ondoenlijk, de juist heid van 'n maatregel, als door ons hier wordt medegedeeld;, te controlee ren, want de autoriteiten laten zich over hunne handelingen in dezen na tuurlijk niet uit, maar beramen hun nen weg in alle stilte. Toch is ons dit optreden ter oore gekomen, en wij se- looven, dat de hoofdstad zich voorloo- pig kan gelukwenschen met dit resul- taat. EEN TREURIG TAFEREELTJE. 't.Gebeurde Donderdagavond inde Vrouw Juttenstraat te Utrecht. Lood grauw was de lucht en zwart het klompje menschen. dat zich tegen over een huis had opgesteld. Aller blikken richtten zich naar de boven verdieping. waar de ramen nu en dan plotseling verlicht werden. „Ze kunnen hem niet vinden, hij heeft zich verstopt" wordt opgemerkt. Licht verschijnt op den zolder, maar is ook zoo weer weg. Dan ontstaat gerommel op de trap, een schrille fluit laat zich hooren, een vigelante komt aanrollen en in de deur ziet men het angstige doodsbleeke gelaat van een man die krankzinnig is ver klaard en gevaarlijk in huis werd. Onder een rauw en kreet wordt de ongelukkige in iiet rijtuig geduwd en in draf gaat het naar het ge sticht „O wee, daar gaat de stumpert', zegt een buurvrouw, die hem zoo lang heeft gekend. (U. D.) ER IN GEVLOGEN. Onlangs werd bij Deventer een buitenmeisje door een militair aan gerand. Hiervan werd verdacht een huzaar, die met het meisje gecon fronteerd zou worden. Ten geleide werd een korporaal der huzaren aangewezen. Bij het slachtoffer ge komen, wees dit echter niet den hu zaar, maar den geleidenden korpo raal als haar aanvaller aan. De korporaal was toevallig als geleider aangewezen en liep zoo leelijk in de val. (Tel.) DE AANVARING VAN DE ..PIET HEIN' Omtrent het in den grond varen van het Belgische vrachtschip Meuse door de Piet Hein wordt nader nog medegedeeld, dat zoowel de kapitein als de bootsman, toen zij gevonden everden, bleken rond te drijven te midden van een aanzienlijke hoeveel heid terpentijnolie, waaruit de la ding gedeeltelijk bestond .Dit heeft vermoedelijk den dood van eerstge noemde verhaast en den toestand van den bootsman, die in het ma rine-hospitaal verpleegd wordt, ver ergerd1 TENTOONSTELLING MILAAN. Ter gelegenheid van de opening der Nederlandsche afdeeling Kunst nijverheid op die tentoonstelling te Milaan, mocht de Regeeringscom- missaris. de heer J. E. Scholten, als antwoord op zijn telegram van dank betuiging aan den minister van land bouw, nijjverhetd en handel. van dezen een telegraphische sympathie betuiging ontvangen smet de werk zaamheid van het Nederlandsch co mité. De minister sprak daarbij dén wensch uit, dat de tentoonstelling de beste vruchten moge afwerpen voor de Nederlandsche industrie. VRIJE LIBERALEN. Naar men vemeeuu, Destaat bi] ae liberale „commissie van advies' het plan, een vergadering van geestver wanten bijeen te roepen, ten einde de wenschelijlcheid eener nadere aan eensluiting van de „vrije liberalen" te overwegen. DIEFSTAL IN 'T GROOT. Donderdagmorgen ontdekte eenpo- litie-agent aan de Parkhaven te Rot terdam drie mannen, die bezig wa ren uit een roeiboot zakken suiker te lossen. Op zijn komst ging een hunner op de vlucht, terwijl de an deren v. d. L. en v. d. S. op het po litiebureau aan die Nassaukade wer den in beiwaring gesteld, waar la ter ook de zoon Van v. d. L. werd heengebracht. De 22 balen suiker waren afkom stig van het stoomschip ..Carlos", liggende aan de Nassaukade. Het drietal moet ten laatste ver klaard hebben de suiker des nachts te 12 uur gekoclït te hebben van den machinist van het stoomschip „Carlos". ONGELUKKEN. Vrijdagochtend is A. J. W. M.. ma chinist der Staatsspoor, in de ruaohi- neloods der S.S. in de Hillelaan te Rotterdam van den tendier over de lo comotief willende loopen, achterover geslagen en op den rand van den ten der gevallen Bewusteloos en inwendig zwaar aan de ruggegraat gekneusd ""s de man naar het Ziekenhuis vervoerd. Vrijdagochtend is de winkelbediende J. van D. bij het, glazen zeemenin den winkel van zijn patroon, aan de Oost- Molenstraat te Rotterdam, achterover van een ladder gevallen. Bewusteloos en aan het achterhoofd vrij ernstig verwond werd hij opgenomen en is hij naar het Ziekenhuis vervoerd. Vrijdagmiddag had te Nieuw Weer- dinge een ernstig ongeluk plaats. De machinist Jan Pruim, werkzaam op de stoombaggermachine van denver- vener B. Beugel, geraakte met rijn linkerbeen in de machine, met het ongelukkig gevolg. <tet zijn voet ge heel werd afgesneden doctr de mes sen, welke het veen stuk snijden BRANDEN. Te IJzendoorn (Betuwe) is het woonhuis met de wagenschuur van den voerman D. G. v. E. tot den grond afgebrand. Van den inboedel kon niets gered worden. Alles was laag verzekerd. Te Nieuw-Amsterdam (Dr.) is het hotel „Akkerman", dat sedert 1 Mei onbewoond was, door een onbekende oorzaak in brand geraakt en in asch gelegd. Verzekering dékt de schade. DE KAMP VAN ZEIST. In verband met de ongeregeldhe den welke te Utrecht en in de con- trye hebben plaats gehad, bij gele genheid van de laatstleden opkomst der landweer in de legerplaats bij Zeist en op het fort bij Rijnauwcn, zullen Maandag, den dag waarop we derom landweertroepen onder de wapenen komen, patrouilles de stad doorkruisen en aan de verschillen de stations worden geplaatst terwijl op de wegen, welke naar de leger plaats bij Zeist en naar het fort bij Rijnauwen leiden, zich patrouille» ta paard en te voet zullen bewegen. (U. D.) LUK OPGEHAALD. Men meldt uit Zevenhuizen In een sloot langs den Wollenfop pen weg werd Vrijdagmiddag het lijk gevonden van een hier onbekend, net gekleed heer, ongeveer 60 jaatr, inde rechterhand een met nog 3 patronen geladen revolver 'houdende en a.OB beide zijden vaD het hoofd schot wonden. Op het lijk werd gevonden een por- temonnaie. inhoudende ƒ2.35 HolL geld en ruim 20 Duitsch geld, voorts 3 zakdoeken, alle gemerkt M., een snuifdoosje, twee mafjes, ring met sleuteltjes, potlood en penhou der en eenige losse revolverpatronen. Het lijk werd onder politietoezicht! vervoerd naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaat» alhier. Sport en Wedstrijden WORSTELEN. Uitslag van de Vrijdagavond fn Den Haag gehouden worstelwedstrij den Anglio legt Van Riel in 4 lfi minuut; Van den Berg en Renardle Colosse kampen 30 minuten zonder beslissingDaumas legt Dieckman in 17 minuten. Kerknieuws KATHEDRALE KERK ST. BAVO. Zondag de H.H. Missen te half 7,8, 9 uur en te half 11 da plechtige Hoog mis. Vandaag geen Catechismus. Het H. Sacrament blijft geheel dén dag ter aambidding uitgesteld. Te 3 uur Rozenhoedje en luide aan bidding. Te 7 uur plechtig Lof, waaronder feestpredikatie door den wedeecrw. heer kapelaan Zuidgeest. Maandagavond 7 uur Lof met Ro zenhoedje voor de geloovige zléleu. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN, AM STERDAM STRAAT. Heden de H.H Missen te 7 uur, half 9 en de Hoogmis te half 11. Onder de H.II. Missen predikatie. Om 4 uur Lof met Rozenkransge bed. PAROCHIEKERK VAN ONZE LIEVE VROUW. Heden die H.H. Missen te half 6, 7 uur, half 9 en om lialf 11 de Hoogmis; géén Vespers. Om half 5 Oefening voor die Broed. van dé H. Faimlie. Hedenavond en voider allé avonden in deze week, behalve Zaterdagavond om 7 uur Lof. Deze week geien geworie Catechismus wegens het Vorm-omderricht, diat ge geven zal worden voor de mannelijke Vormelingen Maandag, Woensdag en Vrijdag te 12 uur, voor de vrouwelij ke heden j,e 3 uur en Dinsdag, Don derdag en Zaterdag te 12 uur. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Zondag de c-euezen n.H Missen te 7 uur en half 9 met onderrichtingte half 11 de Hoogmis met predikatie. Te 3 uur het Lof van het H. en O. Hart van Maria voor de bekeeringder zondaars. Maandag- te 7 uur Lof van het H. Sacrament. PAROCHIEKERK VAN DEN H. ANTONIUS VAN PADUA. Zondag te 5, 7 en half 9 uur de ge lezen H.H. Missen te half 11 de Hoog mis. Te 12 uur onderrichting voor de jongens, en te 4 uur voor d e meisjes, die op 2 Juli a.s. bet H. Sacrament des.Vormsels zullen ontvangen. Dien middag geen Vespers, 's Avonds te 7 uur plechtig Lof, Pre dikatie ter e-ere van den H. Antonius, waarna Processie met het Allerh. Maandag de eerste H. Mis te 7 uur. Te 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof ter eene van den H. Antonius. Predikatie en gebe den der Novene. KERK VAN HtT ALLERHEILIGSTE HART, KLEYERPARKWEG. Zondag de H.H. Missen te 9 uur, en half 11. Half één Catechismus. Te 4 uur Lof. PAROCHIEKERK VAN DE H. ELISA BETH EN BARBARA. Zondag de H.H Missen om 7, 9 uur en half 11 Hoogmis. Om 3 uur Lof. (N. H. Ot.) Burgerlijke Stand BEVALLEN: 14 .Juni. A. SilvisDaim, z. 15 JunL K. M. BierboomDe Laat z. W. M. Sparreboom—v. Dartelen <L S. Keij- zer—Broekhuizend. 16 Juni. S. G. van Graas—Hinse, z. A. C. M. Holt Straathof, d. OVERT .EDEN: 14 Juni. A. Pardon. 4 mnd., Heeren singel. 15 Juni. L. F. Robin, 4 j. <L Spa a mwouderstraat WUK AAN ZEE EN DUIN. GETROUWD: J. de Weers met J. v. d. Wel. C. Rol met J. G. Pletting. OVERLEDEN: Jansje Bol, oud 71 jaren. Petrus Hilbers oud 2 maanden. Cornelia Pe- troneiaa van Egmondi, oud 1 maand. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. BEVALLEN J. M. W. LubbersKolt, d. OVERLEDEN J. Koos, 27 j. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD S. Schrama en J. Pijlman. H. Granneman en A. M. Sprangers. GETROUWD G. H. Reisiger en A. M. Smoren- burg. BEVALLEN A. M. Mesman—v. Doom, d. A. BoeléLigthart, <i. J. A. BaxVan

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2