Kwartjes-Advertentiën NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. van HAARLEM'S DAGBLAD. één Kwartje???? m Haarlem's Dagblad Bureau: Gr. Houtstraat 55. 23 e Jaargang. No. 7048 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 20 JUNI 1906 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland „1.65 Afzonderlijke nummers0.0214 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37^ „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave de.- Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Stadsnieuws Harmonie op concours. In ons vorig nummer deelden wij mede, dat onze Haarte-msche rnuziek- vereeoiiging Harmonie" Zondag heeft deelgenomen aan hel concours in den Beeanster i, uitgeschreven door den Noord-Hollandsche Bond van Harmo nie- en Fanfare-korpsen), alsook dat zij zich tevreden moest stellen met een derden prijs in de eerste afdee- ling. Deze uitslag zal ongetwijfeld vele lezers verwonderd hebben, ook ons kwam hij zeer verrassend voor. Van daal1 dat wij Maandagmiddag even een bezoek brachten aan den heer Hofmeester, den directeur van de „Harmonie". Op onze vraag ol' hij ons ook eeini- ge ophelderingen kon geven omtrent dezen zonderlingen uitslag, deelde hij ons mede,,dat hij minstens even verrast was als wij. Toen dejuiryden uitslag bekend maakte, viel het zoo onverwachts op mij, dat ik u niet eens meer kan vertellen, wie de andere prijzen behaald hebben. Wel weet ik. dat de eerste prijs werd toegekend aan de Zaanlamdsche Kapel uitZaan- dam. Aan de muziek heeft het zeker niet gelegen, want deze was even goed als anders. Mijn geheele indruk was, dat het net scheen, of de jury van te vo ren bepaald en afgesproken had, dat de vereonigmgein, die anders altijd eerste en tweede prijzen winnen (dus ook de „Harmonie") zich maar eieats met een logeren, prijs tevreden moes ten stellen, opdat deze hiooge prijzen j ook eens aan andere vereieiitiigii/ngen zouden kunnen toegekend worden. Ter illustratie nogde vereeatiging I uit b ujssauïi, düu uuk Dij zonder mooi speelde, ltwaim niet eens in aanmer king. Anders kan ik u over deze zaak niets mëdedeelen, alleen nog. dat de wel vermoed, dat deze uitspraak der jury onaangename gevolgen zal heb ben: wellicht zullen enkele vereeni- I gingen misschien wel vijf of ze>s voor het lidmaatschap van den Bond bedanken. j BEGRAFENIS Mr. J. F. T. VAN VALKENBURG. Maandagmorgen had zoo als wij j gisteren reeds kortelings meldden op de algemee-ne begraafplaats aan den Schoberweg alhier die plechtige teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van Mr. J. F. T. van Valkenburg, in leven oud-president van het Gerechtshof te Amsterdam. Het lijk werd per lijkkoets van Am sterdam naar hier gevoerd, waarna de stoet op liet Stationsplein werd ge formeerd, aangezien de belangstellen den en familieleden de reis per spoor gemaakt hadden. Hierop weixl gereden naar de be graafplaats, waar nog vele belang stellenden hun opwachting maakten. Onder de ongeveer zestig personen, die zich rondom de groeve schaarden merkten wij o.a. op: Mr. G. van Tienhoven, Commissa ris der Koningin in dieze provincie, met het lid van Gedeputeerde Staten Baron Rioëll. Van het Gerechtshof te Amsterdamde vice-president Mr. Vogel, de substituut-griffier Mr. Van der Velide, de procureur-generaal Mr. baron Bout, en de raadsheer en. Mrs. Star Busmarm, Van Goor en Slee wijk. (De president van het Hof Mr, Op- tenoord was door ziekte verhinderd) Van de Rechtbank te Amsterdam Mrs. Wichers Hóed, Von Baumihouwer en De Bas. Van den Ho ogen Raad der Neder landende griffier Mr. Van Sir yen. Van de Balde te 's-GravenhageMr. Kubn. Van het Gerechtshof le 's-Gravemha- _iMrs. Aberson, Baron Vanlrahoff, Texeyra de Marthors. Van de Haarlenische Rechtbank: Mr. A. A. Pélérin, officier van Justitie, Mr. W. A. 't Hooft, oud-president, jlir. Mr. J. W. van Slyrum, advocaat. Van liet kantongerecht te Haarlem Mr. A. A. van der Mersch. Van den Krijgsraad te Haarlem Mr. W. A. Thöne, auditeur-militair. Voorts waren nog tegenwoordig de dii'ecteur van Openbare Werken te Amsterdam, de heer Van Hasselt, en een deputatie van de Kweekschool voor Zeevaart te Amsterdam, bestaan de uit den directeur en drie leierliin- gen, die do slippen van het lijkkleed droegen en aan wie alleen was toege staan een bloemstuk op de baar te Toen die kist in de groeve nederge daald was. werd het woord gevoerd door een kleinzoon van den overle dene. Deze dankte, ook namens de overige familieleden, voor de belang stelling, bewezen zoowel bij deze ter aardebestelling als bij de ziekte en het overlijden van zijn grootvader. Excursie. Men schrijft ons Zaterdagmiddag j.l. hield de afdee- ling Haarlem van de Nederlandsche Natuur-Historische Vereeniging eene excursiemet ruim 20 leden werd' het program van den dag afgewerkt. Door eeai misverstand1 kon het be zoek aan liet buiten Duin- en Kruid- berg niet doorgaan, die leider had ons hiel een lat eren trein verwacht, zoo- dat we hem eerst ontmoetten, toen we reeds een gedeelte van 't duingebied hadden doorzocht. In kleine groepjes verspreid, ge nietend van tien zeer gewaardeerden zomersclien -dag en zooveel mogelijk onze aandacht wijdende aan alles wat we tegenkwamen, bereikten we einde lijk het strand. Hier werd gelet op verschillende dierlijke parasieten, als totaal afge- vreten Papenmutsjes, de Dennenknop- rups, die zich in de jonge lind- en kransknoppen boori en die uitvreet daar hield men zich meer speciaal met vogels bezigGrieto, Kuip, Vlaamsöhe gaai. Sterntjes elder.-- werd meer op de plantengroei gelet, ho© ten behoeve van de jacht 't onder hout wordt aangekweekt ntet o. m, Prunus-soorten, Liguster, Goldersche roos, minder gewenschte resultaten geven 't kweeken van Pinus Austrlaca, P. Silvestris, wilde kastanje. Meer anderen schonken hun aandacht aan de duin-flora en brachten bijv. de liggende duinvorm van de wilde Aspoi-ge, de Keverorchis in een effen licht groene en een tot donker rood bruin aangeloopen vorm, Rechtlipor chis. gevlekte Orchis, lialf gevulde bloemen van de Braambes mee. Na een korte rust op de zeei'eop werd de excursie langs 't strand naar IJmuidon voortgezet. Een tocht over de glibberige, grillige, steenen blokken langs de pieren bleek overwaard dooi de vele zee-anemoontjes van verschil lende kleuren, Zeesterren, Ribkwallen en nog veel meer. In lJmuiden wend onder pianospel en voordracht een prettige rust. geno ten, totdat liet uur van vertrek van d.en trein ook hieraan cem einde maakte. Tot gerusts tel li ng vail ben, dlie ver hinderd werden cleze alleszins geani meerde en leerrijke excursie mee te maken, doordat ze ..Natura" te laat. in handen kregen, diene, dat 'i be stuur stappen doet deze zelfde excur sie in 'tnajaar, en wel op Zaterdag 8 September te hertialeu. RO VIN CI ALE STATEN. Voor die a.s. zomervergadering van de Staten van Noord-Holland ontvan gen wij een aantal stukken en voor stellen van Gedep. Staten vooreerst de- rekening van de enkel prov. en huishoudelijke inkomsten en uitgaven van Noord-Holland over 1904, in ont vangst groot 1.146.968.54 en in uit gaaf 1.279.086.00' en derhalve slui tend met een voordeelig slot van f 167.882.53'; verder de begrooting der provincie voor 1907, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 2.471.221.93, en de rekening over1 1906, benevens de begrooting voor 1907 -van het provinciaal gesticht voor krankzinnigen, Zwanenburg-wal te Rotterdam. Tevens wordit voorgesteld de navol gende subsidiën te verleenen: Aan de avondamibachtsscUiool voor timmerlie den Concordia inter N o s 2000 per jaar'voor 3 jaar; aan de afd, Weesp van den N'ederl- R. K. Volks bond voor hare teekensehool 50 voor één jaar; aan de vereeniging Am bachtsschool voor Alkmaar en Om streken f 2500 per jaar. voor drie jaar; aan de teekensc-hool voor kunstam bachten te Amsterdam 2000 per jaap, voor drie jaar; aan de afd. Am sterdam van 't Alg. Ned. Werklieden verbond voor lia.de avondschool f 1000 per jaar, voor drie jaar; aan de ver- eenigimg Visscherijschool te IJmui- den, ter t egemoetkoming in de kosten dier school, ten hoogste 500; aan de Maasclh. van Nij.vebheid 1000 voor hare tentoonstelling in 1907 van am- baobtswerktuigen te Amsterdam; aan het Koloniaal Museum te Haartem 1000 per jaar, voor drie jaar; aan sdhipper Buijs voor het personenver voer iusschen Wieringen en de Van Ewyoksluis f 200 per jaar, voor drie jaar; aan Gebr. de Groot te Kampen, voor hun stoombootdiemt Kampen UricEnklhuizen f 1500 per jaar, voor drie paar; aan de afd. Haarlem en Omstreken van de Holl. Maats, van Landbouw voor haar cursus in hoef beslag 300 per jaar, voor drie jaar; aan de Holl. Maats, van Landbouw, ais bijdrage in de kosten van den zui- velcousudent, 1500 per jaar, voor drie jiaar. Voorgesteld wordt: af te wijzen een verzoek van de Holl. Maats. van Landbouw om subsidie voor have ten toonstelling in 1907 te 's-Gravenhage. Door vier bewoners van Castrieurn wordt gevraagd, of de Provincie we reld zou zijn, hun een stuk grond te verkoopen ten noorden der openbare school te Bakkum, om daarop een •R.K. kerk te stidhten. Ged. Staten stellen wij voor, elke toezegging achterwege te laten, daar het liter een geheel voorloopige vraag geldt en de plannen voor den kerk bouw zich nog in zeer weinig gevor derden staat bevinden. WAAROM ZOUDT GIJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EEN KWAÈ.TJE voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of zijne diensten wenscht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, buren of verburen, kan dus voor EEN KWARTJE in HAARLEM'S DAGBLAD terecht. Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven. EEN EXPOSITIE. In cte kunsthandel van den heer Gunning, Groote Houtstraat, is ten toongesteld een doek van den kunst- sobiMer Huysmans, dait nu niet al leen door z'n afmetingen vermeldens waard is. Het is 'n poging van een jong artiest, iets goeds te bereiken, en hoewel ik, vitter, natuurlijk wel weer aan 't scherpkij.ken zal gaan, is 't goede in zoo voldoende mate aan wezig, dat ik er de aandacht naar haal. De hoofdeigenschap is zwoelheid. Rijpheid had 'k wel lust te zetten, 't volgende weerhoudt me: De op sommage plekken zwakke voorgrond, 't (hoe kan 't anders?) nog Titet iai z'n macht hebben van techni sche weergave ('k bedoel de takken en 't gras o.a.) de onzuiverheid (m. i.) der tegenstellingen. Hiel is natuurlijk geoorloofd, als is 't wat uit den tijd weer, om de dingen zeer zwaar te ge ven. Dit stuk Ls goed zwaar. Maar nu geloof ik toch. dat, els de blauwe daaiplucht zóó zwaar is, 't zand van de afgraving niet in die tegenstelling daar tegen kan staan! Of de lucht meer lichtgevend, ijler, óf 't zand zwaarder. Tegenstellingen van licht en donker, zijn 't halve effect! Over 't bezwaar van de teekeningen bijv. van 't niet geheel zuiver gebouw de huisje, of de kwestie van t al of niet buiten kleur, stap ik heen. Wat ik doen wil, dat is, wijzen naar iets goeds, wijzen naar een jong artiest ais Huysmians, waarvan dit werk meer vreugde gaf dan wat 'k tot noigtoe dn den Kunstkring van hean zag. Cd. K. DE ZAAK KRILLEN. De anti-mui itairistische vereem- giug verspreidt onder den titel K a- rakter en Misdaad, een strooi biljet, waarin wordt gewezen op de tegenstelling hierin gelegen, dat wie het soldatenpak niet wil dragen, om dat hij liefde en mensclhenpdicht wil dienen, ais Kriller beloond wordt met gevangenisstraf, terwijl hem ook het vegetarisch voedsel, dat hij wen-sdM te gebruiken, tot nog toe wordt ont houden. I-Iet blaadje eindigt met een opwek king om lid te worden va.11 de veree niging. jaar toch stijgen de aanvragen om verlof, waardoor de hoogtere klassen der iageresciliolen worden ontvolkt. Het gebruik maken van deze. ar beidskrachten is af te keuren, omdat in den regel voor deze kinderen een leertijd van een geheel jaar verloren gaat. Bezoeken zij, na het bollenpel- •len, weer de school, dan kunnen zij met de andere leerlingen niet meer mede en zoo zij in eene lagere klasse worden geplaatst, verdwijnnt hunne ambitie in het leeren. Ook om andere redenen is het gebruik maken van 1012-jarige jongens en meisjes voor dezen arbeid verkeerd. Zes weken lang zijn deze kinderen geplaatst in een stoffig schuurtje; bij liet pellen der bollen komt veel stof vrij. dat ius schen de schillen is opgehoopt eai ook hebben ze meestal een-ige oude men seden tot gezelschap, die alleen voor dit werk nog gebruikt kunnen wor den, daar de jongere krachten op de velden noodig zijn. Wettelijk schijnt aan het verbieden of beperken van dezen kinderarbeid niets te doen te zijn en daarom is het een flinke daad van de commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente, dat zij, in het belang der jeugd, zich gewend heeft tol eenige invloedrijke personen, zoowel hier als in de omgeving, met verzoek om dezen arbeid zoo veel mogelijk tegen te gaan. Binnenland Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Nu tulpen en hyacintöien van de velden naai* de schuren worden ge bracht, is de tijd voor het pellen dezer bloembollen gekomen. Vroegere jaren werden hiervoor meestal bejaar de lieden zoowel mannen als vrou wen gebruikt, die met deze werk zaamheid soms aardig wat konden verdienen... In d>e laatste jaren echter wordit voor dezen arbeid veel gebruik gemaakt van kinderen, die daarvoor een paar gulden per week ontvangen en liet valt niet te ontkennen, dat d'e al te imliide bepaling van art. 13 der Leerplichtwet, waarbij na aanvrage aan kinderen boven de 10 jaar een verlof van zes weken voor veldarbeid moet gegeven worden, deze uitbrei ding van kinderarbeid bevordert. Elk HOFBERICHTEN. II. M. de Koningin-Moeder, verge zeld van freule Van de Poll en jhr. Van Tets, woonde Zondag de gods dienstoefening bij in de Tlenv. Kerk te Baarn. onder gehoor van ds. H. H. Meulenbe'lt, Uit. Meppol wordt aan do „Tel." ge meld. dat H. M. de Koningin liet volgend jaar de provincie Drenthe hoopt te bezoeken. CELEBES. De correspondent van de N» R. Ct. te Batavia seint Het verzet van Mandhar en het vazalstaat je Alloë blijkt ernstiger dan aanvankelijk geloofd werd. Ook het rapport van 'den assistent- resident kleurt den politieleen toe stand donker, De Siboga met troepen onder over ste Lunzing is naar Mandhar. De hoofden van Madjene en Pam- baoegang zijn gevlucht. De Red. teekent hierbij aan Men zal zich herinneren, dat een aanval op de woning van den con troleur en het verbranden van wo ningen van aanzienlijke inlanders te Madjene liet zenden van troepen noodzakeiijk maakte. Uit boven staand telegram blijkt dat de luite nant-kolonel W. J. R. Lanzing met het bevel over die excursie is belast. Madjene en Pa,mboewang vormen met Binoewang, Balanipa. Tjenrana, Tappalang en Manoedjoe de Mand- harsche staten. De Siboga is een schip van de In dische militaire marine. QNTVREEMD. Uit een aangeteokenden brief, van Rotterdam per post verzonden aan het. adres van den heer H. A. van N. te 's-Gravenhage. hledk bij aankomst een bedrag van 4300 ontvreemd. Feuilleton. Een Verborgen Erfenis. (Naar het Engelsch.) 66) Met een vloek hield hij zijn hand voor de oogen en ging op een plek staan, waar hij haar niet kon zien. Hoe lang hij daar bleef, kon hij I niet zeggen. Het zou vijf minuten maar ook vijf uren hebben kunnen zijn voor zoover hij zich herinnerde. Eindelijk schrok hij hevig ontsteld op door een schreeuw zoo wild zoo angstig, zoo krankzinnig^ dat hem het bloed scheen stil te staan. Het klonk schril en angstwekkend door de avondrust en werd gevolgd door een intense stilte, die het angstige van de kreet des te meer deed uit komen. Even later was de jonge man bij haar. Christal lag op den grond en- een lange, donkere gestalte boog zich over haar heen. Thompson sprong naar hem toe. en duwde hem achteruit. Wat heeft u haar gedaan? riep hij. Jij rmoordërnaar, jij beestachtig wezen, om een zwakke- vrouw zoo aan 't schrikken te brengen! U vergist zich. antwoordde de stem van Mr. Wickham. Ik heb Miss Egerton niet aan 't schrikken ge bracht. Toevallig wandelde ik naar Ryelands toe en haar angstgeschrei hoorend. liep ik evenals u hierheen, om te zien. wat er aan de hand was: Zij lag hier zoo toen ik aankwam. Wat 'haar ook aan 't schrikken ge maakt mag hebben, ik had er niets mee t.e imaken. Ik gelooi' u niet! riiep de jonge Thompson, terwijl hij op zijn knieën bij het meisje ging liggen en trachtte haar op te heffen. U heeft al meer bedrog gepleegd, door papieren te la ten zwerven, die achter slot en gren del behoorden te zijn, zoodot uw gunsteling ze kon -vinden. Als 11 kan Bedriegen, dan kan u ook liegen Ga uit den wegRaak haar nier aan Ik zeg u. dot u haar vermoord heeft. Mr. Wickham ging achteruit, zon der verder poging te doen om zijne onschuld te bewijzen. Met wonderbare handigheid en zachtheid hief de jonge man't meisje op en bracht haar terug naar den grafsteen, waarop zij dien a.vond ge zeten had. Hij legde haar neer, snel de naar een beekje in de nabijheid en keerde terug met zijn pet vol wa ter. Dat sproeide hij'over haar ge laat, toen deed hij alles wat, in zijn macht stond om het bewustzijn weer bij haar op te wekken, maar te ver geefs. Mr. Wickham stond er bij. Het geeft niet. zei liij, de hand van den jongen man tegenhoudend. Hier is een dokter noodiig. Al weken lang heeft zij dat ornler de leden ge had, en de schok, die zij vanavond gekregen heeft, heeft het verhaast. Zij moet dadelijk naar Ryelands ge bracht worden, en, er moet om een dokter gezonden. Ik zal om het rij tuig zenden als u Mor wil wachten. Ik wil niet wachten! riep Thomp son koppig. Als zij naar Ryelands moet, dan kan ik haar jiragen. Als zij sterft, dan zult gij haar vermoord hebbenGeef mij, wat zij heeft ge vonden, en ik zal er op passen totclat 7.ij hersteld is als zij ooit hei-stelt Laten wij elkaar goed begrijpen, zei Hubert Wickham. Wat denkt n dat mijn aandeel is in deze zaak Door wijlen Mr. Malincourt werd u een document toevertrouwd, dat een memorandum bevatte van de schuil plaats van zijn geld. U wilde, dat Miss Malincourt hot zou krijgen, om het met u te deelen. Zij weigerde en gaf de memorandum terug. Miss Egerton zag, dat toevallig en nam het mee. Zij kwam hier vanavond om het geld te zoeken. U volgde haar en toen zij de de ja, wat het ook w.as een doos waarschijnlijk gevonden had sprong u toe, deed haar schrikken en ontnam haar de doos. Geef haai mij, zeg ik u Geef haar mij Zij >s van haar, niet van u Ik heb geen doos u heeft hei totaal mis. Als u belang stelt in de jonge dame. dan zal u haar öf naar Ryelands brengen, zooals u voorstel de. öf mij laten gaan om het rijtuig te halen. Terwijl u praat en mij be schuldigt. van denkbeeldige misdaden, gaat de kostbare tijd verloren De jonge man verwaardigde zich niet te antwoorden. Hij naan Christal up en liep in] de richting van Rye lands. Hei zou dwaasheid zijn, denk ik, zei hij bitter, 0111 terug te gaan- om naar de doos of wat liet dan wezen mag, te zoeken. Dat alles is voorbij Hoe iemand het hart kon hebben een schepseltje als zij is. aan 't schrikken te brengen, is mij een raadsel. Eerst behandelde haar moeder haar slech ter dan een hond. totdat zij overal anders liever heen wil dan thuis te blijven en nu nu komt u haar in den weg. Mr. Wickham bleef een ondoorgron delijk stilzwijgen bewaren. Hij wan delde naast den. jongen man zonder eenig teeken van medelijden te ge ven. Ik wou, dat mijn moeder nog leefdeviel Thompson weer uit, toen zij eenigen tijd voortgeloopen had den. Ik ben overtuigd, dat zij alle zorg aan haar wijden zou. Hoe zal zij in uw huis behandeld worden? - Zij zal goed opgepast worden, antwoordde Mr. Wickham. Maak u daarover niet ongerust. Zij hadden de srlazen deur bereikt, en hij deed haar met zijn sleutel open. -- Als u mij wil volgen, zeide hij. dan kunnen wij misschien Miss Eger ton naar haar eigen kamer brengen, vóór dat de dienstboden er van we ten. Zij behoeven niet te weten, wat er gebeurd is. Hij bracht baar langs de tra.p, door die galerij, naar de eigen kanie-r van Christal, waar Jolhn Thompson haar neerlegde. Toen hij zich omkeerde, om met een verontwaardigd gelaat heen te gaan, hield Mr. Wickham hem te gen. - U zal den -dokter eerder hierheen brengen dan iemand anders. Mag ik u vragen te wachten, terwijl ik een briefje aan hem -schrijf? Hij zaltele- grafeeren om verpleegsters, als het noodig mocht zijn. Ik verzeker u dat er alle zorg aan lïaar beeteed zal worden. - - Misschien zal dat niet meer hel pen zei de jonge man met bewogen stern, terwijl hij naar de sofa keek. waarop Ghristal lag. Als er wat eer der zorg aan haar besteed was. dan zou het meer aan het doel beant woord hebben. Hier is het briefje voor dien dok- Ier. Ik weet, dat ik u niet behoef aan te manen u te haasten. - Mag ik hooren wat hij zegt. als hij haar gezien heeft zei de jonge Thompson aarzelend, terwijl hij zich omkeerde om heen te gaan. Als u er op gesteld is dat te ver nemen, dan kan u over een uur in mijn studeerkamer komen, daar zult gij 't hooren Als ik er op gesteld ben Heel goed kom dan. U weet don weg. Goedendag. HOOFDSTUK XXIII. Terwijl Christal Ege-rton tusschen leven en dood zweefde, ten prooi aan een hersenkoorts, dde haar al weken lang onder de leden had gezeten, en terwijl Nancy meer en meer gebukt ging onder haar zorgen over Violet, leidde men op Oakhurst een geluk kig leventje. Gewoon als Gillian was aan het ge zelschap van haar vader en den over leden Mr. Malincourt. had zij smaak gekregen in allerlei dingen, die een man Belangstelling inboezemen en Ce- sar kwam er onwillekeurig toe, rnet haar over zaken te spreken en haar advies te vragen over verschillende onderwerpen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5