KwartjesAdverientiën één Kwartje???? iB Haarlem's Dagblad van HAARLEM'S DAGBLAD. Bureau: Gr. Houtstraat 55. meenten O verveen on Bloemenuaa aan de tvphus-commissie geven, te weinig en zag gaarne eene subsidie van /500 verleend. Na eenige verdere discussie werd besloten thans een subsidie van ƒ201) to verleenen en het request nog di jaar nader in behandeling te nemen daar B. en W. verklaarden toch ir den loop van het jaar nog nadere voorstellen te zuilen doen om de in komsten der gemeente op een of an dere wijze te vermeerderen. Overgegaan tot de behandeling der nieuw e verordening op de brandweer, deelt de voorzitter allereerst mede, dat deze verordening aan den Raad werd voorgesteld, omdat de bestaande ge heel was verouderd. Vervolgens geschiedde artikelsge- wijze voorlezing van de voorgestelde verordening. Met art. 1, waarin werd bepaald, .dat alle mannelijke ingezetenen tus- schen 18 tot 60 jaar oud, met uitzon dering van de wethouders, bedienaren van den openbaren eeredienst, genees kundigen, ambtenaren werkzaam ter secretarie, post- en telegraafbeambten, onderwijzers verbonden aan een der instellingen van onderwijs, en van hen, die door lichaamsgebreken of door andere redenen niet geschikt wa ren tot den persoonlijken dienst tot blusscliing van brand verplicht waren kon de lieer Reydon zich niet vereeni gen. Hij stélde voor alleen aan per sonen. die tot den dienst bij de brand weer door lichaamsgebreken onge schikt waren, vrijstelling te verlee- nen. Het voorstel van den heer Reydon in stemming gebracht, vond geen bij val, zoodat behalve de heer Reydon alle leden tegenstemden. De andere artikelen gaven tot geen aanmerkingen aanleiding en werd ten slotte de uit 43 artikels bestaande verordening, zooals die door B. en \Y. was voorgesteld, met algemeene stemmen aangenomen. De heer Reydon meende den Voor zitter dank té moeten betuigen voor hetgeen hij door hét ontwerpen en ivoorstellen dezer verordening weer getoond had in het belang der ge meente te willen doen, voor welke waardeerende woorden de Voorzitter zijn dank betuigde. Na/dat het voorstel van den Voorzit ter, om alle raadsleden, den com mandant, brandmeester en onder brandmeesters gratis een exemplaar dier verordening te verschaffen, was goedgekeurd, werd de vergadering, daar niets meer aan de orde was en bij de gebruikelijke rondvraag nie mand meer het woord verlangde, ge sloten. Binnenland ENQüèïE NAAR DEN TOESTAND DER LANDBOUWERS. Bij Kon. beöl. is lo. eene Staatscommissie ingesteld, aan welke een onderzoek is opgedra gen a. omtrent den oeoonomischen toe stand der landbouwers in Nederland, mede in verband met del verschillen de rechtsvormen, onder welke de grond wordt gebruikt b. omtrent den oeconcxmischen toe stand der landarbeiders in Nederland, mede in .verband met het kleingrond- bezit 2. bepaald, dat door die commissie naar gelang van hare bevinding aan de Regeering rapporten zullen worden uitgebracht en voorstellen zullen wor den gedaan 3. in die commissie benoemd: tot lid en voorzitterH. J. Lovink, te 's-Gn- venhagetot lid en secretaireL. E. J. F. Mollerus, te 's-Gravenhagetot lid J. B. Westeixlijk, te Uithuizer- meedendr. E. van Weideren baron Rengers. te IJsbrechtummr. H. Ok- ma, te Sneekdr. P. Hiddingh, te Assen B. Berends Azn., te Dediems- vaartH. A. Huender, te Eibergen S. Koenen, te Wageningenmr. dr. F. A. C. graaf Van Lynden van Sandenburg, te Neerlangbroek; Jb. Zijp Hzn.. te WieringerwaardK. de Boer Czn., te Assendelft; H. F. Bult man. te HaarlemmermeerJ. Smid, te 's-Gravenhagejhr. P. M. G. van Fisenne, te RijswijkJ. L. Verhoe ven, te Zuid-BeijerlandI. G. J. Ka- kebeeke, te Goesdr. G. W. Bruins- ma, te TeteringehG. M. A. Goovels, te IMmondJ. Th. Verheggen,te Bug- genum 4. aan die commissie toegevoegd als adjunct-secretaris mr. dr. H. W. C. Bordewijk, te 'sGravenhage. („St.-Crt.") nicus Drusus. binnen Rome op den 26sten Mei van het jaar 17 na Chris tus. De deelnemers aan de maskerade zullen zich des middags te 12 uur vereenigen op het Janskerkhof. De stoet zal zich te 11/2 uur van daar in beweging zetten. Bij gelegenheid van de rustpoozen van den plechtigen ommegang geeft het Utr. Stedelijk Orkest, onder lei ding van den heer W. van der Blij, een" concert. Woensdag 27 Juni vinden de Ro- meinsche wagenrennen, ter gelegen heid van den triumphtocht van den •imperator Germanicus, plaats. Zij vangen aan te 2 uur nam. De Arena wordt geopend te 12 uur, terwijl na 11/4 geen toegang meer verleend wondt. Het Stafmuziekkoirps van het 8ste regiment infanterie uit Arnhem, di recteur de heer Fr. Hantzsch, zal bij deze gelegenheid enkele muzieknum mers ten gehoore brengen Woensdagavond is er groot con cert en bal. aangeboden door dele den van het Utrechtsch Studenten- Orkest, te geven door het Utr. Stede lijk Orkest, onder directie van den heer M. P. van Uven. Donderdag 28 Juni des middags geeft de Imperator Germanicus re ceptie en is er matinée musicale, aangeboden door de leden van bet Utrechtsohe Studententooneel en van e Utr. Studenten-Zangvereeniging „Nunc Cantus Resonet", te gerven door het muziekkorps van de Sted. Schutterij te 's-Hertogenbosch, luite nant-dirigent de heer M. J. Ogier 's avonds is er groot militair concert ,,bal-champétre", aangeboden door de leden van het Scherm- en Gymnastiek-gezelsohap ,,01ympia". de Roeivereeniging „Triton" en de Sportvereeniging „Sphaerinda". door het zooeven genoemde muziekkorps. Vrijdag 29 Juni worden des mid- ags de Romeinsohe wagenrennen herhaald. Zij vangen te 2 uur aan, terwijl de Arena pm halféén ge opend wordt. Het muziekkorps van den heer Kuijpers speelt dan. Des middags is er nog op het Feest terrein ..matinée musicale" aangebo den door de leden van de Utrecht- sche Studenten-Vereeniging tot vrij willige oefening in den wapenhandel en de Utrechtsohe Studenten-IJsblub, te geven door het Stafmuziekkorps van het 4de regiment infanterie. (Directeur d.e heer W. van Erp.) Des avonds is er ..kermesse d'été", groot militair concert en „bal-oham- pêtre", aangeboden door de leden van de Utrechtsohe Studenten-Socië teit „Plaoet Hic Requiesoere Mus's", te geven door het zooeven genoemde •muziekkorps. Zaterdag 30 Juni is er des middags op het feestterrein „matinée musica le" door het Stafmuziekkorps van het 5de regiment infanterie (direc teur de heer G. Bikkers), aangeboden door de leden van Pantha en Arti et Litteris. Des middags te balftweeuur vinden eveneens volksfeesten m het Hoogelandsche park plaats, onder leiding van den heer P. Baatsen, aan geboden door de leden van het Utrechtsch Studentencorps, welke zullen bestaan in mastklimmen, wor stelen, wedloop, enteren, wedloop met hindernissen en tot slot ..défilé", •welke feesten opgeluisterd zullen worden door het muziekkorps van den heer Kuijpers. Des avonds is er groot militair concert, vuurwerk en bal, aangebo- door de leden van het Utrecht- sche Studentencorps, te geven door de Kon. Mil. Kapel van het regiment grenadiers en jagers, 'le-luitenant-di- recteur N. A. Bouwman. Gedurende het bal zal het- Staf- muziekkorps van het 5de regiment (directeur de heer G. Bikkers) in het Park UTRECHTSOHE LUSTRUMFEESTEN. Verschenen is de officieele Feest wijzer. Daaraan is het volgende ont leend Maandag 25 Juni vindt de plechti ge opening .der feesten plaats. Te half 12 uur vereenigen zich de leden •van het Utrechtsch© Studentenkorps op het Janskerkhof en hegeven zich te 12 uur in optocht naair het Cen- traal-station, om de reünisten en vertegenwoordigers van bevriende Student emkorpsen af te 'halen. Van het station begeeft de stoet z'ch naar de Academie, waar de Rector van den Senatus Veteranorum in het Groot-Auditorium de feesten meteen toespraak zal openen. Na afloop van de toespraak wordt de tocht naar de Studenten-sociëteit „Placet Hic Requiscere Musis" voort gezet. alwaar de eerewijn wordt aan geboden. Des middags vindt op de Studen- ,ten-scciiëteit P. H. R. M. een „ma tinée" plaats, te geven door het Utrechtsch Stedelijk Orkest, onder leiding van den heer W. van der Blij. Vanwege het Utrechtsch Stu dentenkorps „Algemeen© Debating club" geeft ook des middags het Coers' Liederkoor, koor der vereeni- ging ..Het Nederlandsche Lied", de groote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, onder leiding van den heer Corn. A. Gale- aloot, eene uitvoering. Verder vinden des Maandags ver schillende reunie-maaltijden plaats. Des avonds is er concert, te geven door het staf muziekkorps var. het 6e regiment infanterie uit Breda, onder directie van den heer P. A. Stenz, gevolgd door „Soirée musicale" op de Studenten-sociëteit P- H. R. M. Dinsdag 26 Juni wordt de gecos- tumeerdo optocht gehouden, voorstel lende den triumptocht van den Im perator Cajus Julius Caesar Germa- ken, of verandering van lucht verla ten hebben. Daarom zijn wij er van overtuigd, dat onze zaakgelastigde, toen hij m overleg met den comman dant van de .Friesland", een toe gangsbewijs voor een bezoek aan het oorlogsschip verplichtend stelde, daar voor zijn goede redenen wel zal gehad hebben. Er is veeleer reden tot ver bazing, dat de Nederlanders te Athene aan wie deze reden toch niet onbe kend kan zijn gebleven, aan den maat regel aanstoot hebben genomen. TEGEN DE KWARTJESVINDERS. De Amsterdamsche correspondent van de „N. Ct." maakt melding van maatregelen, die de Amsterdamsche hoofdcommissaris van politie, de heer Hordijk, in den laataten tijd op de kwartjesvinders is gaan toepassen, enmet succès. Nauwelijks wordt een kwartjesvin der gezien, of een rechercheur blijft zich in zijne onmiddellijke nabijheid ophouden, volgt hem in de stad op al zijn schreden, en maakt hean zoo ce uitoefening van zijn schandelijk en voor den naam dier hoofdstad zoo schadelijk „beroep" te eenenmale on mogelijk. Want natuurlijk wordt een ieder, die door den kwartjesvinder mocht worden aangesproken, dadelijk door den rechercheur gewaarschuwd. Van hun verzamelpunten in de stad zijn ze reeds geheel verjaagd, wantin het bijzijn van politie (meestal komen er twee rechercheurs bij staan) voe len zij zich minder op hun gemak. Maar de genomen maatregelen strekken zich nog verder uit. Indien namelijk kwartjesvinders op reis gaan wordt oogenblikkelijk de plaats van bestemming getelegrafeerd en daar aangekomen zien zij zich dan eveneens door politie opgewacht en op de hie len gevolgd. Bij terugkeer naar Am sterdam krijgt de Amsterdamsche po litie weer bericht. Zoo wordt hun ook het uitvoeren der trucs in andere plaatsen onmoge lijk gemaakt en zelfs in den trein is de kans vrijwel verkeken. De conduc teurs toch hebben last gekregen bij het vervoer van kwartjesvinders (die bijna allen als bonte honden bekend staan), de mede-passagiers oogenblik kelijk te waarschuwen. Deze week bijv. stapten er twee in de electrische tram naar Haarlem, door een rechercheur uitgeleid. In den DE ..FRIESLAND" EN DE HOL- LANDSCHE KOLONIE TE ATHENE. Het Nederlaiidsclie pantserdekschip „Friesland" heeft van 6 tot 15 Juni j.l. in de golf van Phaleron, een der voorhavens van Athene, voor anker gelegen en de bemanning Heeft van die gelegenheid natuurlijk gebruik gemaakt om een bezoek aan Grieken- land's hoofdstad te brengen. Volgens een particuliere correspon dentie uit Athene aan die „N. R. Ct." (Donderdag 21 Juni, Eerste Blad B,, hebben de Grieken van dit bezoek een zeer aangename herinnering behou den zij bezochten het Nederlamdseh oorlogsschip en zelfs kwam koning •George aan boord een kijkje nemen. De coanman/dlant werd bij den koning te dine eren gevraagd en Z. M. gaf zijne hooge ingenomenheid te kennen met het bezoek van onze landgenoo- ten. Er heeft zich echter ook een man dei' aangenaam incident voorgedaan. Den te Athene wonenden Nederlan ders werd door den commandant van de „Friesland" dé toegang tot het oorlogsschip geweigerd tenzij zij voor zien waren van een kaartje van den Nederlandschen zaakgelastigde, den heer P. Ch. van Lennep. Deze beperkende voorwaarde, die voor bezoekers der andere nationali teiten niet bestond, heeft de Nedier- landsche kolonie zeer gegriefd. Zij heeft zich van- het aanvragen van een dergelijk toegangsbiljet onthouden en de heer W. H. Pieter—Van Dijke, di recteur van het Hotel d' Angieterre te Athene, heeft zich uit haar naam ge wend. tot onzen Minister van Marine, eenige leden van de Tweede Kamer en de Nederlandsche pers, met een schrijven, waarin hij liet gebeurde verhaalt en te kennen geeft, dat het den Nederlanders „zeer pijnlijk (heeft) aangedaan, aldus door Nederlandsche autoriteiten voor 't hoofd te worden gestooten." Wij gelooven. zegt Tiet „Hbld.", dat door verspreiding van dit bericht op den Nederlandschen zaakgelastigde een blaam geworpen wordt, die hij in geen geval verdiend heeft. De heer Van Lennep onze verslaggever, die onlangs te Athene de Olympische spe len bijwoonde, heeft dit persoonlijk mogen ervaren staat algemeen be kend als een uiterst welwillend, hoogst ijverig man. die steeds gedaan heeft en nog doei. voor onze landge- nooten. wat in zijn vermogen is. Het is echter overbekend, dat niet alle Nederlanders, die thans te Athe ne vertoeven, ons land juist voor een pleizierreisje, tot uitbreiding van za daagt, gehuld in h hoogen hoed, gla cés en 'n wandelstok met 'n haak. Spanning. De meneer nadert en blijkt van. bet goedige soort. Hij kijkt omhoog ontwaart de pet en den hoepel, daar na omlaag, en ziet twee behuilde, gre tige jongensgezichten en twintig an dere in gespannen afwachting. ,,Moet jullie dien boel er uit heb ben, jongskes?" De jongskes, na te zijn bekomen van hun verbazing over die bena ming, schreeuwen in koor, dat ze in derdaad die boel er wel gaarne uit hadden. De goedige meneer zet zich schrap, mikt, rekt zich op z'n teenen, piekt met z'n stok in 't gebladerte kan er niet bij. Afkeurend gemompel onder de jon- De goedige meneer wordit rood, spant zich in, puft en zweet. Alles vergeefsch. „Da's ook kale drukkie voor niks zegt minachtend 'n juffrouw in een paars jak. De goedige meneer is gepikeerd, steunt z'n geganteerde hand tegen 't pas geverfde hek en gooit met nijdig, kort rukje z'n stok omhoog. De pet, de hoepel en de wandelstok komen gelijktijdig naar beneden, de pet op 't gouden lorgnet van den goe dige, de hoepel op z'n hoogen hoed, die 'n- venijnigen bobbel oploopt en af valt en de wandelstok op z'n zéér spaarzaam behaarden knikker. De goedige meneer grabbelt peute rig z'n hoed, z'n stok en z'n figuur bij elkaar en zakt af in de richting van de Van der Hedststraat. En de jongetjes jouwen hem na („TeL") Letteren en Kunst INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. De „Auto" van deze week bevat o. m. de volgende artikelen Automobilisme in Zwitserland, De Rentabiliteit van den leveringswa gen. De Grégoire 1906, Automobiel- banden, Samson sur Gaulois, De internationale wedstrijd voor indus- trieele automobielen, Schevening- sche Automobielfeesten. Automobiel kalender 1906, Hoe Théry over den Circuit de la Sar the denkt. Per 1 WAAROM ZOUDT GIJ DURE ADVERTENTIEN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EBN KWARTJE voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of syne diensten wensoht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verhuren, kan dus voor EEN KWARTJE in HAAELBH'8 DAGBLAD terecht. WF Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven.' waggon waarschuwde de conducteur en in Haarlem stond politie ter ver volging gereed. Dit ziende, namén de „heeren" de tram naar Zandvoort, maar de telefoon had inmiddels zorg gedragen, dat ze ook daar dloor poli tie werden verwelkomd LANGS DE STRAAT. De hoepel, de pet en de goe dige meneer. Heit hek van 't Sarphatipark te Am sterdam wordt geverfd. En dus is er 'n voortdurende deiniing van school gaande kindertjes om dat hek heen, vanwege de leukheid. De -ververs heb ben 'n reuzen-succes. Komt aangewandeld 'n jongetje, 't Jongetje draagt 'n nieuw petje. En 'n nieuw petje is iets vloekwaardigs in de oogen van jongetjes die er geen hebben. Ergo wordt 't jongetje om ringd door kameraadjes die 't op z'n nieuw hoofddeksel voorzien hebben. Koor van ouid-pettige vrindjes„Jon- gèèès, kaik hij m!it s'n nieuwe pit ,Geef 'm 'n draai op se wang .Heat je voader de geldpip ,'n Immés pitje voor pitjebal, jon- gès En 'n oogenblik later hangt de nieu we pet ergens hoog in 'n boom, die uitsteekt over 'tparkhek, 't Jongetje huilt en daarom lachen de kameraad jes. Dat is altijd zoo. Nu rijst een groot geschreeuw van hulpaanbiedin gen. Men klimt in den boom, maar kan niet bij 't petje. Men joelt en krijt en blaat en vecht. Ten slotte komt er 'n hoepel-joggio aan. In 'n oogwenk is hem z'n hoe pel ontnomen. „Gééf op de hoepel, jó, d'r zit een pit in die boom." En even daarna zit er tevens'n hoe pel in. Onmiddellijk resultaatTwee huilende jongetjes. Middellijk effect: menschenpropje, bestaande uit de ge wone elementen, twee slagersjongons op de fiets, drie dienstmeisjes, 'n jongmensch met 'n lorgnet en wat fi guratie. 'u Storm van raadgevingen breekt zich baan. „Haal effetjes 'n droog stok klim op mekaar's schouwers schud er is an 'tboompie gooi 'r 'n kei na Totdat er in de verte 'n meneer op luchtschip en motorwagen naar den Noordpool, Het motorrijwiel ten dienste van den medicus, de iwee- cylinder. HOE DE „BEZIELING" KWAM. Een koude waterstraal moet den Heine-dwepers en dweepsters over den rug loepen bij het hoeren van de vol gende openbaring, zegt de ,,Tel." De zi-oh rusteloos uitbreidende Set- ne-iltteratuur heeft iets ni-euws aan 't licht gebracht omtrent het ontstaan van het beroemde vierregelfje: Amfaugs wollt' ach fast verzagen, Unid idh glaubt' ich trug es nie; - •Unid ich haJb' es doch getragen, Aber fragt mich nur nicht: wie? Heine heeft deze regelen namelijk na een bal gedicht, toen zijn te nau we dansschoenen hem den geheeleai avond geducfa-t gekneld hadden. Kunit ge' t u voorstellen? Den zan ger van het Buch der Lteder in avond toilet, met pijnlijk verwrongen ge laatstrekken rondhdinikend met pijn lijke teenen? P. Teenstra, mod. docts., hove, J. J. Doijer, med. te Leeuwarden. geb. te Nie- docts., geb. PRACTISCH APOTHEKERS EXAMEN. Utrecht. Geëxamineerd 8 candida- ten. Geslaagd de heeren E. Bontje- ma, geb. te JoureH. J. Broersma, geb. te Leeuwardenmej. C. H. La- ko, geb. te Wageningen J. H. van Rijn, géb. te Venlo A. M. Wolbers, gel), te Haarlem. Teruggetrokken één candidaat. Afgewezen twee can didates ®<erk en School DISPENSATIE VAN ONTHOUDING. In de „Osservatore Romano" wordt naar de ,,Tijd" meldt, medegedeeld, dat, daar dit jaar de feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. de 29e Juni, op Vrijdag valt, Z. H. de Paus zich gevaardigd heeft voor dien dag aan de geloovigen van de geheele katholieke wereld dispensatie te ver- leenen van de kerkelijke wet der ont houding. Leger en Vloot HET KAMP BIJ LAREN GEDU RENDE DE AANSTAANDE GROOTE VACANTIE. Op 31 Juli a. s. zal onder leiding van een officier, wien een officier van gezondheid is toegevoegd, de ge legenheid worden opengesteld, om, gedurende 26 dagen, een afzonder lijk voor jongelieden ingericht kamp te betrekken op de heide bij Laren- berg in het Gooi. Om hieraan te kunnen deelnemen, moet men met gunstigen uitslag exa men hebben gedaan voor de vierde of een hoogere klasse van een Hoo- gere Burgerschool of een Gymna sium, op anderen grond vrijgesteld zijn van het toelatingsexamen voor het reservekader, dan wel met gun stigen uitslag het admïseie-exaraen daarvoor hebben afgelegd. Aan het einde van den kamptijd wordt aan hen, die zulks verlangen en blijkens gehouden onderzoek daarvoor in aanmerking komen het getuigschrift uitgereikt, noodig voor de verbintenis bij het reservekader der infanterie, vesting-artillerie of genie. Het bijwonen van het kamp Suit dus niet in de verplichting tot een verbintenis bij het reservekader. De oefeningen bestaan in hoofd zaak uit gymnastiek, militaire exer citiën en schijfschieten. Voor het beoefenen van openlucht spel bestaat gelegenheid. Een uniform wordt tot het biiwo- nen van het kamp niet ver ei se ht. Omtrent, het medenemen van k'ee- ding errz., wordt verwezen naar de hieronder volgende aanwijzingen. De contributie bedraagt ƒ25, die bij aankomst in het kamp gestort moeten worden. Wanneer zich van een school een groep leerlingen tot bijwoning van het kamp aanmeldt, wordt deze naai» keuze, zoo mogelijk, afzonderlijk in een tent ondergebracht. Eveneens wordt de keuze van tentgenooten bin nen de perken van het aantal plaat sen, dat in iedere tent beschikbaar is, vrijgelaten. Zij, die aan het kamp wenschen deel te nemen, moeten hun voorne men daartoe vóór 22 Juli a. s. schrif telijk en onder nauwkeurige opgave va.n hun adres hebben medegedeeld aan den generaal-majoor. inspec teur -der infanterie te 's-Gravenhage. Daarbij moet worden overgelegd een bewijs, afgegeven door het be trokken hoofd van onderwijs (c. q. voorzitter van een exaimen-comnrs- sie) waaruit blijkt, dat voldaan is aan de eisoh in de tweede alinea hierboven vermeld. Aanwijzingen voor hen, die aan het kamp bij Laren deelnemen. Bij genoegzame deelneming za.1 van 31 Juli—25 Augustus een kamp te Laren worden betrokken. Ieder, die zich tijdig, d. i. vóór of op 21 Juli a. s. bij den generaal-ma joor, 'nspecteur der infanterie te 's-Gravenhage. heeft opgegeven, moet zich bijaldien het kamp doorgaat, waarvan kennis zal worden gegeven op den 31 Juli tusschen 2 en 3 uur n. m. in het kamp melden. Noodzakelijk is mede te nemen ioi een kist of koffer met goede sluiting: een oud pak, bij voorkeur een sport hemd. opdat geen boordjes bij de oefening behoeven te worden gedra gen. een over-(regen-)jas. een sport- pet, twee verschooningen, minstens 4 paar kousen, (dun wol verdient aanbeveling), een paar goed passen de schoenen of laarzen, handdoeken, zakdoeken, twee kussensloopen, een voudige tóiletbenoodigdiheden, kleer borstels. schoenborstels, schoensmeer, poetslappen en een drinkglas of kroes. Het vuil waschgoed mag niet in de tenten bewaard blijVen. maar moet naar huis worden gezonden. Zij, die in het bezit zijn van een rijwiel of van voorwerpen ter beoefe ning van liéhaamsspeJen. kunnen deze medebrengen. Het bezit of het gebruik van alco holische dranken, onder welken vorm ook. is zoowel in als buiten het kamp, vérboden. De o-vertreder wordt onmiddellijk naar huis gezonden. Lantaarns, kandelaars of andere voorwerpen tot verlichting (electri sche lantaarns uitgezonderd) mogen niet in de tenten aanwezig zijn. Het hoofdhaar moet kort geknipt zijn Men is verplicht zelf te zorgen voor de verzending van zijn bagage. De contributie wordt bij aankomst gestort. Bij eventueel vervroegd .ertrok, wordt het gestorte bedrag niet te ruggegeven. N. B. Het kamp wordt het gemak kelijkst bereikt, per spoor tot het sta tion Hilversum en vandaar per Gooi- scne stoomtram naar de halte „Kamp bij Laren". De bagage kan twee dagen te voren franco worden gezonden, geadres seerd aan den eigenaar. neehler-coounissaris, curator mr. J. G. B. J. Ileu'veldop. - - M. A. G. D. Reincke, weduwe van M. J. Wevl em an, te Amsterdam; mr. L. Tli. J. Hoeffelman recht©r-comnrs- sariscurator mr. J. G. B. J. Heuvel- dop. 21) Juni. P. J. B. Mais Jr., vroe ger koopman, thans zonder beroep, wonende te Amsterdam; mr. L. Th. J. Hoeffelman, rechtei-commissariscu rator mr. E. M. Meijers. Winschoten, 20 Juni. Sinion Ko ning, van beroep sigarenfabrikant, wonende te Nieuwe Peke'la; mr. P. C. Klaasesz Jz. rechte>r-commdssa.ris; mr. F. J. Tjabbes curator. Alkmaar, 21 Juni. Jacob Schagen, koopman in granen en fourage-arti- keden, te Westwoud; jhr. mr. M. A. de Savomin Lobman- rechiter-coummis- sariscurator mr. A. A. Huiziinga. Geë-i a dig d J. N. M. Senbrock, banketbakker te Alkmaar. O p g e I11 even: R. Schij.ffetl.en en II. Wijnekes, bei den timmermansknechts, voorheen bouwondernemers, wonende te Am sterdam. („St.-Crt.") Kerknieuws ACADEMISCHE EXAMENS. Groningeml Geslaagd: voor het 2de natuurk. examen L. Talsma; voor het cand. examen in die geneeskunde R A B. Oosteahuis; voor hét theor. ge- neesk. examen H. W. van Meeleren; voor het prop. flheol. examen J. J. P. Heringa. Bevorderd tot arts de heeren: Dj Blijkens bij hei Dep. van Marine ontvangen beriöhten is Hr. Ms. pant sersohip „Tromp", onder bevel van den kapitein ter zee F. C- E. L. Kos ter. 21 deeer te Trondhjem aangeko men en is Hr. Ms. pantserdekschip „Friesland", onder bevel van den ka pitein ter zee, J. B. Snetihlage, den 20sten ie voren van Algiers vertrok ken. ter aanvaarding van de terug reis naar Nederland. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Amsterdam. .1, Bos, handelsagent, te Muiden, mr. L. Th. J. Hoeffelman, KATHEDRALE KERK ST. BAVO. Onderricht voor de Vormelingen ge durende de geheel© week om 12 uur voor de meisjes en 's avonds half acht voor de jongens. Maandagavond geen Lof. Donderdagavond van 6 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, feestdag van do H.H. Ap. Petrus en Paulus, te vieren als Zon dag. De H.H. Misöen als op Zondag. PAROCHIEKERK VAN DE H. ELISA BETH EN BARBARA. Dinsdagavond half 8 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag om 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand. 's Avonds om half 8 uur Lof ter eere van het Ailerh. Sacrament. Geboden Vastendag. Vrijdag geen onthouding, feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Pau lus, te vieren als Zondag. De H.H. Missen om kwart over5, 8 en 10 uur. 's Avonds half 8 Lof. Deze week iederen dag ee*ne H. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE HART, KLEVERPARKWEG. Dinsdagavond' half 8 gezongen H. Mis tea* eere van den H. Antonius. 's Avonds te 7 uur Lof. Vrijdag te half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart. 's Avonds te 7 uu/r Lof. Zaterdagavond vaar 5 tot half 10 ge legenheid om te biechten. Zondag a.s. eerste Zondag van de maandde H. H. Missen te 7 uur, 9 uur en half 11. Te 4 uur Lof en pre dikatie voor de leden der Eerherstel lende Communie. Van 58 uur voor dé Vormelingen gelegenheid om te biechten. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN, AMSTERDAMSTRAAT. Dinsdagavond half 8 het Lof ter ire van den II. Antonius. Dondërdagavond half 8 Lof ter eere van het H. "Sacrament e<n gelegenheid om te biechten voor het feest van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Vrijdag, feestdag van dJe H.H. Apos telen Petrus en Paulus, als Zondag te vieren. De H.H. Missen als op den Zondag, 7 uur, 9 uur en half 11 uur tibe Hoogmis. Des avonds lialf 8 het Lof met ro zenkransgebed tot intentie van Z. H. den Paus. Zaterdagriam. gelegenheid om te biechten van 49 uur. In deze week 12 uur de Catechismus voor liet waardig ontvangen van het H. Sacrament des Vormsels. Dé H.H. Missen in de week half 8 en 9 uur. PAROCHIEKERK VAN DEN H. ANTONIUS VAN PADUA. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius. Te half 11 gezongen Huwelijksmis, 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering van de Broederschap van den H. Antonius. Woensdag te 7, half 8 en 8 uur de H.H. Missen voor mej. Joanna Marga- rethaMaria de Jong, geb. Starameijer als lid der Broederschap „Haarl. Pro cessie naar Kevelaer". Donderdag, vigilie van hét feest der H.H. Apostelen Petrus en Paulus, ge boden vastendag. Te half 8 en te acht uur de H.H. Missen voor mej. déwecL Nijs geh. Bakell, als l'id der Broeder schap van den H. Kruisweg. Te half 9 dé H. Mis voor dén heer Cornelius Joann es Jonckbloedt, ails lid der Broed, van den II. Antonius. Donderdagavond gelegenheid om te biechten van 7 tot 8 uur. Vrijdag, feestdag van de H.H. Apos telen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zon dag. 's Avonds te 7 uur Lof én Rozen hoedje. Zaterdag te 7, half 8 en 8'uur dè H.H. Mossen voor mej. de wed. Van Manen. geb. van Aanstel, als lid1 der Broed. Haarl. Proc. naar Kevelaer. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Donderdag. Vigilie, geboden te vas ten, te 7 uur Lof van het H. Sacra ment en gelegenheid om te biechten. Vrijdag, feest van de H.H. Aposte len Petrus en Paulus. te vieren als Zondag. Te 7 uur en half 9 de stille H.H. Missente half 11 de Hoogmis^ Te 3 uur de Vespers. Zaterdag te kwart over 8 de H. Mis voor de bekeering der zondaars. Te 6 uur Lof van O. L. Vr. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. PAROCHIEKERK VAN ONZE LIEVE VROUW. Vrijdag feest der H.H. Apostelen Petrus en Paulus. De H.H. Missen als op Zondag, geen Vesper, maar om 7 uur Lof. Deze week geen gewone Catechis mus behalve Woensdagmiddag om 3 uur) wegens het Vormondernicht, dat gegeven zal worden voor de manne lijke Vormelingen Maandag, Woens dag en Zaterdag te 12 uurvoor da vrouwelijke heden te 3 uur en Dins dag en Donderdag te 12 uur. („N. H. Grt.")

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6