NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. ^°de^it;>eder,and':E, itëtt&ssxsst1,0088,0,8 24e Jaargang! No. 7059 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. dinsdag 3 juli 1906 a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: Vnnr Haarlpm per drie maanden: nitfc JëlW Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de doriyii* in' dén omtrek waar "een Agent geves'tigd is (kom der' HMr'em '"5 30 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem' 0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreke" e" banco per post 0.4o IntercommunaalTeIefoonnummerderRedactie600enderAdministratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Mont mar tre. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 3 JULI. G route Kerk: Orgelbespeling, ,1—2 uur. Statenzaal Prinsenhof: Vergadering der Provinciale Staten ■van Noord-Holland. Sdhoo! voor Kunstnijverheid. Ten toonstelling van hei werk der leer lingen. OM ONS HEEN GCCXXXVI. HET ARBEIDSCONTRACT. De Nederl andscihe snelpers draait tegenwoordig gauw. Terwijl ik bezig was mijn vorig artikeltje over het in •de Tweede Kamer pas Vrijdag aange nomen arbeidscontract te schrij ven, /verzond de firma H. D. Tjeenk-Wil- Ünik Zoen, alhier, reeds volledige exemplaren van die wet, met een dui delijke letter :ge/drukt, die Ook voor dan bescheiden prijs van een dubbel tje verkrijgbaar is. Wie dus nu zoo .volledig mogelijk op de hoogte wezen wil, sohaffe zich ook dit werkje aan, hij heeft dan met de in Haa-dinxveld uitgegeven toelidhting, alles wat hij ■wenscben kan voor twintig oenten hijeen. Heb ik in mijn vorige beschouwing maar aanleiding van het Hardinxvleld- eche boekje in hoofdzaak meegedeeld, wat de algemeene regelen zijn, VT-aar- op de nieuwe wet steunt en aan welke voorschriften de werkgever zich te houden heeft, thans zal ik een en an- 'der mied'edeelen over de verplichtin gen die den arbeider zijn opgelegd. Natuurlijk moet hij in de eerste plaats den bedongen arbeid naar zijn beste vermogen verrichten en mag dien al leen miet toestemming van dien werk gever aan. een ander overdragen. Deze bepaling schijnt vreemd voor hem, die zich den arbeider alleen voorstelt, werkend in de werkplaats, onder het oog van den patroon of zijn vertegen woordiger. Ten opzichte van arbeid buitenshuis heeft intusschen de bepa ling wel beteekenis. Vooral personen, die met lo' opwerk zijn belust, laten zich dikwijls door vrouw of kinderen helpen oi vervangen. Als algemeene regelen gelden nog deze, dat de ar beider verplicht is, zich te houden aan de voorschriften omtrent het verrich ten van den arbeid, zoowel als aan die, welke strekken tot bevordering van de goede orde in de onderneming van den werkgever, hem door of na mens dezen binnen de perken van wet af reglement, gegeven. In' het algemteen is oen arbeider ver plicht al datgene te doen en na te laten wat een goed arbeider in gelijke gevallen behoort te doen en na te la- jen. Een fraaie bepaling, maar die na- juurlijk weinig tastbare waarde heeft, xrndat de uitlegging afhangt van per soonlijke opvatting. De dienstbetrekking eindigt van rechtswege, wanneer de tijd is ver streken, bij overeenkomst of regle- nent, bij wet of verordening, of bij gebreke- daarvan door het gebruik >epaald. Voorafgaande opzegging is in dat jöVai alleen noodig wanneer dit bij Khriftelïjk aangegane overeenkomst >1 reglement is bedongen, of wanneer idlgens wet., verordening of gebruik jok bij vooraf bepaalden duur op legging behoort plaats te hebben 'en >artijen daarvan niet bfj schriftelijk Omgegane overeenkomst, of bij re- flement zijn afgeweken. ■In verschillende bedrijven is het ge- »ruik, idat door werkgevers of weak- lemers een termijn van veertien dia pen in acht wordt genomen. Voor zul- üe bedrijven behoeft dus geen nadere iVèPeeTiLkomst te wlorden gemaakt, het jebruik bestaat al len moet worden nageleefd. In den regel zal een aibei- ler wel voor onbepaalden tijd in lienst worden genomen, maar er be- itaat ook een mogelijkheid, bijvoor beeld in tijden van groote drukte, 'of n vakken die onderhevig zijn aan leizoenen, dat een arbeider voor een bepaalden tijd wordt, aangenomen. Vord't dan de dienstbetrekking na. af- o op van dien tijd door beidie partijen sonder tegenspraak voortgezet, dan wordt zij geacht voor denzelfden tijd sn op de vroegere voorwaarden, we derom te zijn aangegaan Wanneer de duur van een dienstbe trekking noch bij overeenkomst of re glement, noch bij wet of verordening, noch ook door het gebruik is aange wezen, dan wordt zij geacht voor on bepaalden tijld te zijn aangegaan. In 'dat geval, of wanneer de dienstbe trekking ds aangegaan tot wederop zegging, heeft ieder der partijen het recht, die te doen. eindigen door op zegging. Hoe zij dat mogen doen, is in twee afzonderlijke artikelen gere geld. Bestaat er een overeenkomst, re glement of gebruik, dan kan de opzeg ging geschieden tegen de dagen, die daarbij zijn bepaaiiid of dm gebruik zijn. De termijn van opzegging I's dan gelijk aan 'den tijld, idi'a gewoonlijk tussdhen •twee opeenvolgende uitbetalingen van het in geld vastgesteld loon verstrijkt, doch niet langer dan zes weken. Wel mag bij schriftelijk aangegane over eenkomst of reglement van deze be paling worden 'afgeweken, maar de termijn van opzegging mag dan toch niet langer zijn dan zes maanden en voor 'den' werkgever niet korter wor den gesteld dan voor den abeider. De praktijk zal wel laerenj dat dergelijke lange opzeggingstermijnen tot die uit zonderingen bahiooren. Het nuchter gezond Verstand maakt het wensdhe- lijk, om, wanneer een van de partijen een dienstbetrekking heeft opgezegd?» deze niet lang meer te laten voortdu ren. „Het mooie is er dan toch een maal af', zooals men pleegt te zeg gen. Bij d'en idood des werkgevers houdt ■de dienstbetrekking niet op; wel heb ben zijn erfgenamen en de arbeider zelf dan de bevoegdheid, de dienstbe trekking. die voor een bepaalden tijd werd aangegaan, door opzegging als ware zij voor onbepaalden tijd aange gaan? te doen eindigen. Iets anders is het bij een proeftijd. Zoolang die duurt, kan ;elk der partijen dien door opzegging onmiiddlelijk doen eindigen. Langer dan twee imaandlen mag een proeftijd niet duren, hij moet verder voor beide padtijen gelijk zijn en mag niet vernieuwd worden. Dit laatste is een nuttige bepaling. Bestond zij niet, dan zou een werkgever tot in het on eindige den proeftijd kunnen vernieu wen en zich zoo kunnen verzekeren van hel redht, de dienstbetrekking on middellijk te doiein eindigen. Nu kan weliswaar elke tpartij de dienstbetrekking zonder opzegging of zonder 'inachtneming van de voor op zegging geldende bepalingen doen eindigen, maar de partij die dit doet, handelt onredhtmaJfcig, tenzij zij tege lijkertijd aan de andere partij een schadieloosstelling betaalt., of de dienst betrekking doet eindigen om een aan de andere partij onverwijld meege deelde raden. De schadeloosstelling is dan, wan neer een dienstbetrekking voor onbe paalden tijd is aangegaan, gelijk aan het hedrag van het in geld vastgesteld loon van den duur van den opzeg gingstermijn; bij een, diie voor bepaal den tijd werd aangegaan, is zij gelijk aan het loon voor den tijld, d'fcu de dienstbetrekking, volgens de hiervoor beschreven lartalcelen, had bebooren voort te duren. 'Bij dit artikel is klaarblijkelijk als regel aangenomen, dat wel de werk gever, maar niet de arbeider plotse ling (die dienstbetrekking zal doen op houden. Immers wanneer de laatste het doet, zal de schadeloosstelling moeilijk op hem zijn te veihaleo, 'ten zij de werkgever zoogenaamd staan geld heeft geheven. Zonderling is helt, dat dit staangeld aldus grooter beteekenis zou verkrijgen, terwijl het op dit oogenblik in 'tal van vakken en bedrijven een onbekende zaak gewor den was. De dringende redenen, waarom een der partijen de overeenkomst onmid dellijk kan doen eindigen, zijn nauw keurig omschreven. De werkgever kan daartoe overgaan, wanneer de arbei der bij de afsluiting dier overeenkomst den werkgever heeft misleid, wanneer hij in ernstige mate, bekwaamheid of geschiktheid tot zijn arbeid blijkt te missen, zich ondanks waarschuwing overgeeft aan dronkenschap of ander liederlijk gedrag, zidh schuldig maakt aan diefstal, Verduistering, bedrog, of andere misdrijven, dien werkgever, diens familieleden of huisgenooten, of zijn medearbeiders mishandelt, grovelijk beleedigt of op ernstige wij ze 'bedreigt; eerstgenoamden verleidt of tracht te verleid en tot handelingen, strijdig met de wetten of de goede ze den, opzettelijk of ondanks waarschu wing roekeloos, dies werkgevers eigen dom beschadigt óf aan ernstig gevaar blootstelt, zich of anderen aan ernstig gevaar blootstelt, bijzon derheden aangaande des werk gevers huishouding of bedrijf, die hij. behoorde geheim te houden, bekend maaikt^ hardnekkig weigert te voldoen aan redelijke bevelen of op drachten, hem door of namens den werkgever verstrekt, grovelijk de plichten veronachtzaamt, welke de overeenkomst hem oplegt, of door roe keloosheid of opzet, buiten staat ge raakt den bedongen aibeaid' 'te ver- aidh/ten! 'Miaar ook de arbeider heeft- derge lijke redenen tot zijn beschikking, de zelfde als de werkgever, wegens mi's- handeling, beleedsging of misleiding. Vierder kan hij zijn ontslag nemen, wanneer de werkgever het loön niet op den bepaalden tijd voldoet, niet behoorlijk voorziet in kost en inwo ning, dien arbeider geen voldoende ar beid Verschaft, (bij' stukwerk bijvoor beeld), hem de bed'ongen hulp niet verschaft, de1 plichten verzu/imt die de overeenkomst hem oplegt, den arbei der zonder diait de aard der dienst betrekking dit meebrengt en in weer wil van zijn Weigering, gelast arbeid lin het bedrijf van een anderen werk gever te ■verrichten, wanneer de voort during der dienstbetrekking voor den arbeider zou verbonden 'zijn met ern stig® gevaren voor leven, gezondheid, zedelijkheid of goeden naam en ten slotte, wanneer de arbeider door ziek te of andere oorzaken zonder zijn toe doen, buiten staat geraakt, den Be dongen arbeid te verrichten Ziedaar in 't kort de inhoudvan het nieuwe Arbeidscontract. Moge het blijken een stap vooruit te ziju ge weest. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht UIT RUSLAND. Soldatenoproeren en volksopstan den zijn aan de orde van den dag. Vier sotndën van het 25e regiment Donschie kozakken zijn te Petersburg aangekomen om de militaire en ma ritieme werkplaatsen te bewaken. Bij keizerlijk besluit is een nieuwe strafmaatregel genomen tegen het le bataljon van het garderegiment Preobasjenski. Het bataljon wordt veranderd in een „speciaal infante- rie-bataljon", de voorrechten die aan de garde-regimenten toekomen, wor den er aan ontnomen. De petitie van het Preobrazjensky- regiment, die te Peterhof werd aan geboden namens de manschappen en die leidde tot de verplaatsing van 't •eerste betaljon naak Nofgorod, be gon aldus „Aan onzen kameraad van het Preobrazjensky-regknent, Z. E. generaal OserofDe brengers der petitie, een sergeant en een militair beambte werden onmiddellijk opge pakt. Generaal Oserof liet daarop door een sterke af deeling garde-ul a- nen uit Krasnoje Selo de kazerne van het bataljon omsingelen en daarna alle wapens uit de kazerne wegha len. De ulanen kampeerden op straat. Inmiddels kwamen er onop houdelijk versterkingen aan uit Pe tersburg grenadiers, dragonders, en het regiment Ismaïlofsky met artil lerie en mitrailleuses. Volgens den correspondent van de Times te Petersburg 'hebben twee compagnieën van het Zaraisk-regi- ment geweigerd te schieten op op roerlingen en werkstakers te Kos troma. De slowo meldt uit Tiflis, dat de militaire raad met den onderkoning beraadslaagt over maatregelen, die genomen moeten worden om te voor komen dat te Batoem en Wladikaf- kas ongeregeldheden uitbreken. Woe lingen schijnen te zullen uitbreken t.e Elizabetpol. Te Wladikafkas zijn verscheiden menschen gekwetst door een granaat afgeschoten door oproerige artille rie. Een officier wordt vermist. Uit Tsaref, in het gouvernement Astrakan, zijn gevechten geleverd tusschen kozakken en boeren. De ko zakken hebben het onderspit gedol ven en verscheiden hunner werden gewond. In Koersk trekken de boe ren rond met het devies „De grond behoort aan God almachtig"; zij ver nielden de bosschen en rooven het vee. Dragonders en politie worden op verschillende punten saamgetrokken. Te Petersburg is de hakkerswerk staking (geëindigd, nadat aan de meeste eisohen der stakers voldaan was. Daarentegen komen berichten over stakingen uit verscheiden ande re plaatsen. Te Briansk heerscht groote op gewondenheid onder de fabrieksar beiders. Bij een opstootje te Peters burg zijn vijf werklui^en een agent gewond. Te Rostof aan" de Don sta ken de dokwerkers. Te Warschau is een bom gewoipen naar kolonel Moeradof, het hoofd der ap o or*weg~tro e pendie voobijreed. De koetsier en een gendarme werden zwaar, de kolonel zalf licht gewond. Van den dader geen spoor. Ook onder de uit Mandsjoerije in Siberië teruggekeerde troepen is het woelig en h'eerscht een oproerige geest. Er vallen tooneelen voor als verleden jaar in Wladiwostack. Te Krasnoyarsk was het gedrag van of ficieren ook weer de aanleiding. De Doema schrijft er het volgende over Kolonel Tsjoerin, van het 118de re giment van Tsjoeïsk, liep dronken op straat toen hem een compagnie van het 25ste regiment tirailleurs tegen kwam. Woedend ove/r het gelach, da.t er uit dien troep opsteeg, wierp di kolonel zich op een soldaat en verwondde dien zwaar. Een ander soldaat greep daarop een stok en sloeg Tsjoerin daar tot driemaal mee op het hoofd. Een soldaat van de 7de comp. van het regiment, verdacht de dader te zijn, werd 'gevangen gezet en daar begon de muiterij. Kapitein Kosmin van de 16de comp. van het zelfde regiment trok op de muiters loshij wondde twee hunneir en viel toen zelf, doodelijk gewond door een .soldaat van zijn eigen compagnie, neer. Ook Kosmin was smoordron ken. Eindelijk gelukte 'het de muiters de baas te worden, die nu hun straf niet ontioopen zullen. Maar het ge val heeft de regeering nog meer be ducht gemaakt voor den terugkeer van al die troepen' naar Ruslandze houdt ze daarom zoo lang mogelijk in Krasnojarsk en andere Siberische steden. Deze gebeurtenissen te samen geven den indruk, dat een crisis nadert. Dit schijnen ooit de leden van den Rijksraad in te gaan zien, althans de leden van de centrum-partij zijn van plan om rechtstreeks een beroep te doen op den Keizer, om hem te zeg gen. dat het land in GEVAAR VERKEERT, en hem te verzoeken een ministerie saam te stellen uit leden van de Doe ma, die alleen in staat is, den toe stand te verbeteren. Vooir de veiligheid1 van den Tsaar schijnt de Regeering zeer bevreesd te zijn. De garde te Peterhof is in het laatst der vorige week wederom ver sterkt. 'Zaterdag is te Madrid een man, Federigo AquUafuente genaamd, in arrest genomen onder verdenking van bij een ANARCHISTISCH COMPLOT betrokken te zijn. Op den arrestant werden brieven in cijferschrift in be slag genomen Het Koninklijk echtpaar zag van een uitstapje af, dat Zaterdag- naar het klooster Paular zou plaats heb ben. De man is 20 jaar oud. Hij bevond zich te Parijs tijdens den bomnien- aanslag in het vorig jaar op den ko ning in de Rue Rohan, en in het ■midden van de vorige maand: kwam hij naar Spanje. Twee andere ver dachte personen zijn Zaterdag even eens in hechtenis genomen. Esterhazy, wiens naam nu bij de herziening van het DREYFUS-PROCES op den voorgrond komt, leeft thans te Londen in alle stilte en houdt zich bezig met historische studiën. Aan een verslaggever herhaalde hij zijn vroegere verklaring, dat hij het be faamde borderel 'geschreven had, doch ontkende, dat' hij hiermede ver raad had bedoeld. Hij handelde al leen op bevel van zijn meerderen, over wien hij zich niet zeer vleiend uitliet. „Al wat ik u kan zeggen" be sloot Esterhazy „is, dat blijkens hei requisitoir procureur-generaal Baudouin de eerste magistraat is, die in deze zaak de waarheid heeft wil len zien." In deze zaak valt nog te melden, dat procureur-generaal Baudouin Zaterdag in zijn requisitoir vroeg, of het Hof niet) de generaals ter verant woording .moet roepen voor de da den hunner ondergeschikten, die wel licht gedekt werden door de goedkeu ring hunner superieuren. Veel indruk maakte de mededee- liug van mr. Baudouin, dat de oud- ambassadeur 'van Italië, de heer Resmann. op zijn sterfbed aan mar kiezin Visconti schreef: ,,Ik voel dat de dood nadert, maar ik vrees hom niet. Ik lijd te zeer! Ik heb slechts één spijtte sterven vóór ik de onschuld van den ongelukkigen Dreyfus er kend hgb gezien." Men denkt dat de proc.-gen. mor gen (Dinsdag) zal concludeeren. Woensdag houdt het Hof vacanfcie, omdat de dochter van een der raads- h eer en trouwt. Donderdag eindelijk is de -advocaat van Dreyfus, mr. Mo- uard aan het woord. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Afwijking Bouwverordening. B. .en W. stallen voor, aan T. Hoen derdos vergunning te verleenen tot het bouwen van een bergplaats op den voor tuin bestemden grond ach ter het perceel Leidsche Plein 15 met afwijking van het bepaalde in arti kel 11 der Bouwverordening, onder bepaling, dat voor deze vergunning een bedrag van f 89.40 betaald' wordt aan de Gemeente-kas. Dit laatste, omdat bij besluit van 23 Augustus 1899 de koopprijs van de hiiefr bedoelden grond (59.G0 vierk. meter) als bestemd voor tuingrond, werd verlaagd van 4.50 op ƒ3 per Vierk. meter, terwijl B. en W. het nu gewenscht achten de grond niet meer voor tuin bestemd wondt, den oorspronkelijken prijs te innen, en alzoo nog te vorderen 59,60 maal 1.50 is ƒ89.40. Verhuur van grond. Het is B. en W. blijkens een bij het Kadaster ingesteld onderzoek geble ken, dat de Gemeente voor 5 vierk. meter mede-eigenares is van het ten name van H. Figee Jr. staande per ceel aan de Leidsche Vaart. B. en W. stellen nu voor, dezen grond voor 4 gulden per jaar te ver huren aap den eigenaar van heit huis. Loonen voor werklieden aan het Slachthuis. B. en W. stellen een wijziging en aanvulling voor, in de door hen ont worpen concept-verordening regelen de de loonen van beambten en werk lieden aan hei te bouwen Openbaar Slachthuis. Volgens -het nu voorge stelde zal uiigekeerd worden aan den lsten machinist van 24 tot ƒ29, aan den 2deai machinist van ƒ16 tot ƒ19, aan den portier en stokers ƒ12 tot 14, en aan de overige werklie den ƒ11 tot 13. B. en W. achten 'liet ook gewenscht clat de werklieden gebracht worden op den st-aat bedoeld bij artikel 1 van het Werkliedenreglement, van welken staat zij binnenkort een wijziging zullen voorstellen. Schoeisel voor brugwachters. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op een adres van 11 brug wachters om hun van Gemeentewe ge te voorzien van schoeisel en hun algemeen erkende Christelijke feest dagen 's namiddags vrijaf te geven. B. en W. achten dat .de klacht over de slijtage van hun schoeisel zeer overdreven is, tenvijl zij opmerken, dat de noodhulp-brugwachters el- ken Zondagmiddag dienst hebben en hun dus de vrije beschikking over de feestdagen moet worden gelaten. Verkoop van grond. Het is B. en W. gebleken, dat de Gemeente voor grooter of kleiner ge deelte mede-eigenares is van den grond, waarop enkele particulieren hun woningen hébben gebouwd. Aan gezien deze grond voor de gemeente geen waarde heeft, stellen B. en W. voor, deze te verkoopen en wel aan C. J. Paulen 13 vierk. meter voor een perceel aan het Prinsen Bolwerk voor f 1 per vierk. meter A. Koen, 24 vierk. meter voor een perceel aan de Magdalenasteeg, voor f 1 per vierk. -meter aan de wed. H. M". Roosekrans*— Jansen 3 vierk. meter voor een per ceel aan den Scheepmakersdijk, te gen 1 per vierk. meter G. P. Geukers 15 vierk. meter voor een perceel aan de Kamperstraat, voor 1 per vierk. meter. V o 1 k s b o .ni d. De Volksbond, Vereön'iging tegen Drankmisbruik, afdeelimg Haarlem en Omstreken, houdt een algemeene ver gadering op Donderdag 5 Jul>i. Op de agenda komt voor Benoeming van afgevaardigden ter algemeene vergadering van dem Volks bond, te houden op 29 en 30 Augustus a.s. te Deventer, on Behandeling van den beschrijvingsbrief voor deze ver gadering. School vo:or K u n s t ni ij v e r- Ireiid. Naar men. verneemt, zullen B. air W. den raad voorstedien, voor de uitbrei ding van d'e school voor kunstnijver heid een bedrag toe te staan van ƒ2500. De bijbouw zal ƒ20.000 kosten. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag4 Juli 1906, des namiddags te 11/2 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de oi'.de worden gesteld 1. MededeóUngen en ingekomen stukken. Procesverbaal opneming boeken en kas gemeente-ontvanger. 2. Voorstel B. en \Y. goedkeuring rekening en verantwoording St. Eli sabeth's of Groote Gasthuis, dienst 1905. 3. Id. id. id. begirooüing id., dienst 1907. 4. ld. iel. wijziging peneioensveror- dewinjg. 5. Id. i'd. aanvaarding geschenk voormalige sociëteit. „Eendracht". 6. ld. id. vaststelling verordening aanstelling en jaarwedden personeel Openbaar Slachthuis. 7. Id. id. wijziging breedte spoor wegbrug O ost ersfegetlgracht, 8. Id. id. vertin ring grond Leidsche Vaart. 9. Id. id. verkoop strobken grond aam C. J. Paulen e. a, 10. Id. id. verzoekschrift, brugwach ters, verstrekking schoeisel enz. 11. Id. id. i'd. H. Hoenderdos, bou wen op voor tuin bestemden grond, enz. 12. Aanbeveling id. benoeming Ad junct-Directeur Openbare Werken. VEILING van perceelen, gehouden op Zater dag 30 Juni 1906, des avonds te 5 uur in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw". No. 1. Een huis en erve aan de Dubbele Buurt no. 60. No. 2. Een huis. schuur en erve aan liet Zuider Buiten Spaarne no. 62. De perceelen no. 1 en 2 gecombi neerd, W. Zwart, 2575. No. 3. Een huis en erve met tuin aan de Lange Heerenvest. no. 16. J. W. G. Droste q.q. ƒ1650. No 4. Een huis en erve met tuin aan het Klein Heiligheid no. 34, M=, Verdel, ƒ2500. Nos. 5 tot en met 13 gecombineerd, M. Verdel, ƒ6175. Nos. 14 tot en met 24. Diverse stuk ken bouwterrein aan den Zandvoort- schen Straatweg, nabij de tramhal te van Bentveld en even voorbij dett nieuwen Westerdulnschen Weg ondier de Gemeente Zandvoort, te zamen groot 62 aren, 45 centiaren. Nos. 14 tot en met 24 gecombi neerd, T. C. Niephaus q.q. ƒ7500. No. 25. Een huis en erve met tuin aan de Zuiderstraat no. 14, J. Jon- geneel q.q. ƒ2300. No. 26. Een winkelhuis en erve met tuin aan de Lange Raamstraat no. 24, J. H. Etmans, ƒ1325. No. 2^. Een huis en erve aan de Gasthuisvest no. 33, P. F. Hagen. 1650. No. 28. Een hujf en erve met' plaats aan de Bzeestraat no. 10, IL J. Bonfrère, ƒ925. No. 29. Een huis en erve aan de Lange Vlamingstraat no. 15. No. 30. Een huis en erve met schuur en tuin aan de Lange Vla mingstraat no. 17 a. Nos. 29 en 30 gecombineerd. C J. v„ Mastwijk,- 920 No. 31. Een villa Park Duin en Daal gemeente Bloemendaal,A no. 562, J. Oostwald, ƒ9000. Li e d j esz angers. Sedert gisteren os in de De Wiistraat een agent van politie geposteerd, om de aldaar in de logementen verblij vende liedjeszangers, als zij uitgaan, op den voet te volgen, om op dtie ma nier een einde te maken aan hun bru taal optreden. Gisterenmorgen oefenden' zij hun be roep nog uit tot last en ergernis van da bewoners in den. omtrek vaai Je Amsterdamsche Poort. Een electrise he spoor Haar lem—Amsterdam Naar men wil weten bestaan bij de directie der H. IJ. S. M. plannen om, ivoor het locaal-verkeer HaarlemAm- steirdam, langs haar baan een lijn te leggen voor een electrisdhe spoor. Daardoor zou het snelverkeer Am sterdamRotterdam gebaat worden. Alid/us meldt de „Telegraaf". Dit bericht is echter niet nieuw. Reeds meermalen hoorden we overeen dergelijk plan, ook in verband met de ■door de H. IJ. S. M. verkregen conces sie voor elektrische trambanen door onze gemeente. PROVINCIALE STATEN Gedeputeerde Staten stellen voor om voor de School van Kunstnijiver- hefrd alhier over de jaren 1907—1909 ■toe te staan een subsidie van 3000" iper jaar, en bovendien 2500 bij te- dragen in de kosten van uitbouw dier school.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1