NIEUWS° en ADVERTENTIEBLAD. J 24e Jaargang. No. 7059 Verschijnt dagelijks, behalve od Zon- en Feestdagen. dinsdag 3 juli 1906 b HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: iggy ^an 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) J-30 jfcf Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 50 Cts' voor 3 P,aatsingen a contant. Geïllustreerd ZoiSTgsblad, 'voor Haarlem 1 037H RedaCtie e" Administratie: Gr00te Houtstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnumraer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave de.-Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bls Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Aan cowbarstaandie adr»ss«Q worden tt9n en Adv«rtan£lën voor blaei aangenomen Kond-ar r*a\hoo- fjxsg van kosten |J. VAN DER MOOLEN f ligarenwinkel, Cronjéstraat 5 B. C. VAN DIJK J ïrnidenierswinkel. Westergracht hoek Oranjebooiiistraat. Stadsnieuws ri' EINDEXAMEN GYMNASIUM. Na gehouden examen op 28, 29 en 30 Juni 1906, zijn geslaagd voor A de hoeren: P. E. Barbas, J. Beeoktnan. W. ten Boom, J. van Dorp, A- J. E. F erf, J. X. A. Kikkert, J. C. Kode- ritsch. A. van de Koppel, A. Schram, I. van der Wijok. Eén Candida at is afgewezen. De prii d' excellence van t Conservatoire te Amsterdam, ■rvan wij onlangs in een berichtje over den heer Willem Andriessen melding maakten, is reeds vroeger, o. a aan een stadgenoot, den lieer Louis Robert. «s Uit de Omstreken v, ZANDVOORT. VERGADERING VAN DEN RAAD. Tegen Vrijdagavond wias ander maal een Raadszitting uitgeschreven 3 die nu kon doorgaan, daar op den bepaalden tijd zeven leden aanwezig (varen. De burgemeester opendie die verga- u dering met een toespraak, waarin bij 1, het afsterven herdacht van dén oud sten wethouder, den heer Van der Werf- Kort geleden, zeide de heer Beek man. vroeg ik het iwoord om de na gedachtenis te herdenken van den heer Van der Mey, den tweeden wet houder. Thans hebben wij het verlies te betreuren van den heer Van der I Werf. een man. dien wij allen heb ben leeren hoogachten, en wiens werk de leden van den Raad zekeir waardeerden. Ook zijn raadgevingen In het college van B. en W., werden op prijs gesteld. Hij deed wat in het 0 belang der Gemeente was. Wij heb ben in hem verloren een dier mannen die in een Gemeenteraad gemist wor- den. te meer in een plaats als hier - waar niet altijd mannen te vinden zijn als hdj die voorgaan met hun raad Wij zullen zijn verlies betreuren. Zijn nagedachtenis zal lang door ons in eere gehouden1 worden. Deze woorden van sympathieke hulde werden door de leden van den Raad staande aangehoord. Na de lezing dei' notulen volgde nu de opsomming dei' .mededeelingen en ingekomen stukken. Daaruit stippen we aan, dat d'e heer A. Koper ken nis gaf, geen gebruik te kunnen ma ken van de '.hem verleende vergun ning om strandstoelen te mogen plaatsen, daar hem niet veroorlooft werd daarbij een tentje te plaatsen. Aan den heer A. Qhr. Greve te Am sterdam werd niet toegestaan een stukje grond van het hotel „Het Groote Badhuis" in gebruik te ne men, om daarop een tent te plaatsen. Een verzoek van den heer A. Koper om een beerput te mogen maken ih gemeentegrond, werd gesteld in han den van B. en W. om prae-advies. Vervolgens werd besloten uit den post onvoorziene uitgaven, dienst 1905. e enige vorderingen te voldoen ten bedrage van 162,79 en tevens uit dien post te betalen eenige te laag geraamde posten, die inet 684,77 ver hoogd werden. Nadiat voorts eenige af- en over schrijvingen tot een som van 1868.501/2 waren goedgekeurd, werd tot plaatsvervangend hoofd aan school A. benoemd de heer De Braai, on derwijzer aan die school. Voor de ontstane vacature zal een nieuwe oproeping gedaan worden. Op voorstel van B. en W. werd be sloten om aan alle onderwijzers, die nu of voortaan deelnemen aan het weduwen- en wezenpensioenfond's een bijdrage toe te kennen van de helft van de premie. Een voorstel van den heer Swaan, in devorige vergadering aangenomen, verleende deze bijdrage alleen aan de thans in betrekking zijnde onderwijzers. Ook een voorstel van B. en! W. om een vijftal urinoirs te plaatsen, werd goedgekeurd. De heer Drayer betreuirde het dat dit niet reeds eerder geschied was. Dubbele urinoirs zullen nu geplaatst worden bij de E. S. M., bij het strand aöhter Driehuizen ep_ bij de reddingsschuur. In de Pakveldstraat en de Spoorweghalte zullen enkele urinoirs geplaatst worden. De kosten bedragen 240 voor een dubbele en f170 voor een enkele uri noir. De rondvraag bracht een serie klachten, die dén Burgemeester te recht deden opmerken, dat men met zulke dingen even bij B. en W. moest komen, daar d/ie toch' eigenlijk niét in deni Raad1 thuis hooren. Zoo klaagde de heen' Toombergen, dat bij sommige pompen te lang ge pompt moet worden, eer men water krijigtde heer Bakkenhoven dat de deuren aan de achterzijde van het café Hoogveld dikwijls openstaan en dan de passage belemmerendat het keldergat bij. de Sierkan te lang openstond en de heer Drayer, dat des morgen bij deze inrichting zoo veel flesschen buiten staan, dat geen paard en wagen voorbij kan. De Burgemeester beloofde een ein de aan al deze ongerechtigheden te maken.... De Raadsleden beloofden al thans wij hopen het dat zij met dergelijke klachten den Raad' voort aan niet zullen lastig vallen.... Binnenland EERSTE KAMER. De leden der Eerste Kamer van de Statm-Generaail zijn, thans tegen Dins dag 3 Juli a. s., des avonds 81/2 uur. bij eengeroepen. .ARBEIDSWET. Blijkens de rapporten van die in specteurs van den arbeid' is het toe zicht, dat dto'or de gemeentepolitie op de naleving der Arbeidswet wordt ge houden, in hiet algemeen nog onvol doende1 en vooir.al is in den, iaatsten tijd, dioor onderzoek der inspecteurs van den arbeid1, aan het licht getre den', dat art. 8 der Arbeidswet (het verbod een kind' beneden twaalf ja-ar arbeid1 te dioeai verrichten) nog op groote schaal straffeloos wordt over treden. Naar aanleiding van ministerieele aanschrijvingen heeft die Commissaris der Koningin in Zuid-Holland nog maals de burgemeesters in deze pro vincie gewezen op de verplichtingen die op de gemeente-poll tie rusten, in zake het toezicht op de naleving der Arbeidswet, en meer in het bijzouider hdfc opsporen van overtredingen van art. 3 dier wet in hunne zorg aanbe volen. DE 9-UUR-SLUITING. Uit Hilversum meldt mien Alhier neemt bieden Maandag de winkelsluiting om 0 uur uitgezon derd des Zaterdags e.n aanvang. Het meer end eel der zaken neemt daar aan deel. Vooral door d'e Vereeniging van winkel-magazijnbedienden, loop- en pakhuisknechten wordt voor die sluiting krachtig gewerkt. Zoo. wordt des avonds met een verlicht transpa rant geloopen., en er is zelfs sprake van po'sten bij tegenwerkende winke liers. CLUB INTERNATIONAL DE BIENFAISANCE. Het speelhuis in de Vondelstraat te Amsterdam iveet aldus meldt die N. Ct. reclame te slaan uit zijn lotge vallen in de rechtszaal. Wij ontvin gen een keurig gedrukte kaart, met een> goud randje en van den volgen den inhoud Amsterdam, d. 29 Juni 1906. Vondelstraat 67. Club International de Biehfaisance. (vignet). Approuvé par Décret royal du 28 .avrill 1904 „Mondteur" du 26 miaa> 1904, no. 121. Metal Hen' l Der Vorstand des „Clubs Internatio nal de Bienfaisance" in Amsterdam beëhrt sich, hierclurch mditznteilleni das der Oassatiionshiof fan Haag in sedlnleir heutigen UrtihieftLsverkündagung sich gamzlich au Gunsten uns/erés Club's aussprach. Infoige dessen bleibt der Club das ganze Jahr geöffilet undl functioniirt so wie früher. DER VORSTAND. GEZONKEN. Vrijdagnamiddag is nabij Colijns- pl-aat, tengevolge van- den hevigen wand het met steen geladen schip van J. Borsje, te Papendr.edu, gezonken. De negen opvarenden werden gered. GENEESKRACHTIGE MODDER IN NEDERLAND. Men schrijft aan de „Tel." In het om zijn omkoutend vermogen genoeg bekende meertje „De Waal" in de gemeente Rockanje, bei vindt zich een onpeilbare zwavelige modderbron genaamd „Betjenskelder". Een schei kundig en anicrosoopiscli onderzoek in ons land 'en in Duiitsohrtamd heeft aan den dag gebracht, dat d'e modder uit Betjenskelder de Italiaansche fango en andere geneeskrachtige modder evenaart. Ook deed dr. v. d. Sluis te Nieuwenlioom er een mooie genezing mee. DIEFSTAL TE LOOSDUINEN. Van den diefstal van 1400 uit een gesloten kistje, ten nadeel e van C. v. d. B. te Loosduinen, wordt, naar de ,,D. Ct." meldt, .een milicien te Delft verdacht. EEN ELLENDELING. Uiit Helmond wordt aan de „Nbr." genield In het begin dezer week wei'd de vrouw van den vischhamdelaai* H. D. in de Heiistr.aat zoo deerlijk door haai man niirtrandëld, dat zij Donderdag- moa-gen naai- het gasthuis moest wor den overgebracht, waar zij reeds den- zelfden avond overleed. Vrijdag arriveerde hoi parket uit Roermond, de man wefd toen met 't lijk geconfronteerd. Eén ontzaglijke menschenmassa bewoog zich in de Molenstraat, waardoor de ellendeling werd geleid, doch niet helminste trek je op zijn gelaat verried eenige ont roering, evenmin als toen hij' na de confrontatie, die slechts zeer kort duurde, weer naar den amigo werd teruggevoerd. EEN KWESTIE IN DE GEMEENTE SLOCHTEREN. Uit Sloclvteren schrijft men aan de Tel. Een belangrijke kwestie houdt de gemoederen in onze uitgestrekte ge meente bezig. Uitgestrekt, daar ze Westelijk bijna tot Groningen en Noordoostelijk tot Appingedam reikt. De kwestie geldt waar het nieuw te bouwen gemeentehuis zal wordeö gesticht. Dat d'e heeren kasteleins 't nieuwe gebouw gaarne in hunne on middellijke nabijheid hebben, ligt loor de hand. Vandaar dan ook ze kerlijk de aanbieding, aan de ge meente gedaan De kastelein Van Sloten te Schildwolde biedt een vrij terrein aan en verder nog 2000de kastelein Nanning te Slochteren het zelfde en den aanvoer van 't benoo- digde zand voor de grondwerken mevrouw Van der Hoop van Sloch teren, eigenares van de uitspannings plaats „Het Hoogehuis" te Slochte ren, waarmede thans het gemeente huis één geheel uitmaakt, hetzelfde met nog eene som van ten hoogste ƒ500 voor de grondwerken. Het voorstel van liet dagelijksch bestuur was op liet laatste aanbod in te gaan. welk voorstel met 1 stem meerderheid, 8 tegen 7 stemmen, werd verworpen. Sommige tegenstan ders wenschen eene nog hoogeresom te bedingen, nl. ƒ4000. Opnieuw zal er dus gelegenheid zijn tegen elkan der op te bieden. GERED. Te Oudega, bij Drachten, ging een moeder spoeden in een wijk. Zij viel in het water. Alleen haar tweejarig kindje zag het en het jongske begon dadelijk zoo erbarmelijk te schreien, dat dit de aandacht der buren trok. De moeder werd bewusteloos opge haald. doch het gelukte, haar weer tot. bewustzijn te brengen. HET BEURSGEBOUW. De ontgraving der fundeering is thans zoover gevorderd, dat deze op 'enkele plaatsen bloot ligt en daarme (de is ook de oorzaak van het kwaad aan het licht gekomen. De Beurs is niet verzakt, maar de grond is verzet; de paden en wat daarop rust staan liniks en rechts uit het lood. Van knoeierij bij het bou wen, waarvan wij reeds hadden hoo ren mompelen, is en wij voiegen er bij gelukkig! geen sprake. De zaak is alleen, dat men ten onrechte zich gevleid, heeft met de hoop, dat die reeds zoo lang geleden aangeplemp te grond, wed tot rust zou zijn geko- j men. Dit nu is ni'et hét geval geweest. Wat b het Bieiursglebouw gebeurt, is precies hetzelfde als bij het Stations gebouw is gescüidedt; de grond werkt en zaïl nog jaren lang blijven weaken, als er niet op afdoende wijze in voor zien wordt. Of daartegen geeae maatregelen hadden genomen kunnen worden? Waarschijnlijk wed, ails men er op bedacht was geweest en men zegt, zelfs, dat aannemers zoowel ads ar chitect een oogenblik aan de wen- sdhedijkhiedd hebben gedacht. Maar er ging een uitgaaf van 80.000 mee ge paard en men ho-opte dat het ook zoo wed gaan zou. De vraag is maar. of men nu met 80.000 er van af zal zijn, ja zelfs of het heeleimaad wel practdsch uit voerbaar zal zijn, 'het euvel weg te nemen (N. v. N.) LANDVERHUIZERS. ■Zaterdagochtend te 7 uur is het stoomschip Rijndam van de Holland- AmerikaJijn van Rotterdam naar New York vertrokken met 200 kajuflts- en 1186 tusschendekspassagSers. DE „PORTR'ETVERGROOTER" GEARRESTEERD. De persoon, voor uien eenige da gen geleden werd gewaarschuwd, dat hij menschen heeft opgelicht, door het aannemen van bestellingen ter vergroeiing van portretten, waarvoor hij dan een portret en vooschot me de nam, is door de politie aangehou den. INTERN. BAKKERIJ TENTOON STELLING. De bijzondere wedstrijden, welke o,p de intern, bakkerij tentoonstelling worden gehouden, blijven steeds een groote 'attractie. Voor de bijzondere wedstrijden van 5 Juli: van icl'e tm'odiete en smakelijk ste inzending gelelilen en puddingen, mii/nsifcens 2, hoogstens 5 stuks; van de mooiste ien smakelijkste iuzendiing gevormd ijs 'als bloemen-, vruchten en verschillende groote figuren; van den mooisten ien smakelijkst en opgemaalc- t'en kouden visclhischotel, minsten 2, hoogstens 4 stuiks ien van den mooi sten en smakelijkst en opgemaakten kouden vleeschsohotel, minstens 2, hoogstens 4 stuiks, hebben zich reeds verschillende deelnemers aangemeld. De termijn tot inzending blijft even wel nog eenige dagen open. Behalve de medailles, door het co mité voor deze wedstrijden beschik baar gesteld', werden een gouden me daille d'ooi' dé chocoladefabriek Union en twee verguld 'Zilveren medailles door den heer J. F. Visser ais prijzen aangeboden. Om te voorkomen, dat de geleien, de puddingen -en de gelei der vdscüi- en •vleesaiisa'hoteis door 'de warmte nadeel ondervinden, zullen deze In ijskasten opgeborgen en bewaard wor. den, totdat ze door de jury worden beoordeeld. Een voorzorgsmaatregel, weke zeker nog velen zal opwekken aan. deze wedstrijden deel te nemen. BRANDEN. Door (liet omh-allen van een petro leumlampje op Ide slaapkamer, ont stond Vrijdagnacht omstreeks H uur brand in 'de w'onling van clen "bier- hjuiisilmuder J. van Sdhai'k aan clccn Wouclenbea'gscJhen weg te Zeist, De vlammen grepen zoo snel om zich heen, idat aan blussdhen niet te den ken viel, vooral ook door het totaal gemis aan water, (dat •alleen dooreen pomp kon worden geleverd, die bo vendien' al spoedig defeot was. Het geheele huis brandde dan ook uit, terwijl een daarnaast staande sdhuur behouden bleef. Van den inboedel kon nog oen klein, gedeelte gered Worden. Allés was verzekerd. DESERTEURS TERUG. Uit Venlo schrijft men aan het „N. v. d. D.": Sedert half Juni zijn geen deserties van huzaren meer voorgekomen en zijn reeds vijf der deserteurs terugge keerd, die tJhans voor den krijgsraad zullen terechtstaan. MOED BELOOND. Men meldt uit Vlissïngen: Door den inspecteur van het loods wezen alhier werd Zaterdag met een hartelijke toespraak uitgereikt eene oorkonde, waaraan gehecht is eene zilveren U!U1 ie kwartier, meesters F. H. Jillera en I. Kamer mans, en de roeiers C. H. Lems, P. de Pierre, R. Pot en D. .J. Bailje (al len van het Nederlandsen loodswezen), hun toegekend door de Duitsche Red- clingsmaatschappij voor de redding der bemanning van het Duitsche s to ooi schap Hugo en C.Iara. op 4 Fe- bruari. NEDERLAND EN DUITSCHLAND. Het „Bei'l. Tageblatt" van Donder dag bevat- een hoofdartikel onder dén tiiöl „Onze Höliandsche buren", waar in, nadat gewezeai is op de oprechte vvijilieidsliefde en de conservatieve neigingen van ons volle en op dé vrees die niet alleen tem onzent maar zelfs in véle streken van Duitschland se dert den tijd van Bismiarck voor de begeeilghieid van Pruisen heerscht, de quaestie van toenadering lusschen ons land en onzen vorstelijken naliuur ter sprake wordt gebracht. Sinds het einde van den Russisch- Japanschen ooi'log valt er, volgens het Beriïjnsche blad, een streven op te merken tol aansluiting aan eene an dere mogendh eid, omdat wanneer En geland of Japan, die met begeerige oogen onze koloniale bezittingen be schouwen, hunne begeerte naar het bezit van die rijke koloniën eens ;n daden zouden willen omzetten, wij niet in staat zouden zijn mei. de wa pens in cle hand hun den lust tot an nexatie te benemen. In België, waai' men dit schijnt to begrijpen, heeft men getracht aan Ne derland de broederhand te reiken, mi aar deze werd niet aangenomen. „Daarbij waren zeker wel Parijsclie invloeden in het spel. hi verband met de politiek van isoleering van Duitsch land." Een politiek samengaan van Neder land! en Duitschland, acht liet Berlijn- sche blad vooralsnog niet. mogelijk, maar het constateert met voldoening', dat van weerszijden pogingen in hot werk wor dén gesteld om te komen tot eene economische toenadering, die aan beide staten ten voordeel zou strekken. Deze pogingen vonden reeds eten kraohtigen stéun in de jaarlijks gehouden conferenties van Nedérlnnd- sche consuls in We st-D uitscb 1 auld Aan de onlangs gehoudén confea'eu- «tie te Aken namen met den Ned'er- lainidischen gezant te Berlijn 12 con suls deel. In deze bijeenkomsten, wor den natuurlijk in de eerste plaats con sulaire quaesties behanid'eTd, maar er karnen tooh ook economisch e vraag punten, voor beide landen van belang ter sprake. Het blad beschouwt de oprichting Feuilleton. Een Verborgen Erfenis (Naar het Engelseh.) Laten wij daar nu maar niet op ingaan, uw denkbeelden en de mijne met betrekking tot die zaak verschil len te veel. Wat ik noodig heb, is te weten of u mijn aanbod aanneemt of niet. Als u er in toestemt voor al tijd van Anthony Egerton af te zien, zoodat ik mij niet ongérust behoefte snaken, dat hij ooit eenig voordeel zal 'hebben van het geld van wijlen Mr. Malincourt. dan heb ik het in ■mijn macht u tot een vermogende vrouw te maken. D.e main die eens uw echtgenoot was, kan dan zijn eigen weg gaan. Hij heeft die gelegen heid gehad en haar voorbij laten gaan. De omgeving, waarin u hem heeft achtergelaten, past hemlaat hem da.arin blijven. I Ik wij,s uw aanbod af. Is u daar zeker van? Zooals u zelf gezegd hebt, za>l uw echtgenoot blij zijn, dat hij van u af ishet zal een verlichting voor hem zijn als hij weet dat u nooit zal terugkee- rijk wordenals u weigert, dan zal u zonder huis en middelen zijn. en binnen een maand zal u genoodzaakt zijn ter us- te keeren naar den man, dien gij ontvlucht zijtDenk eens aan, wat dan uw leven worden zal Blijft u nog bij uw weigering vol harden Ja. Ik héb mij in u bedrogen. Zooals u wilt. Ik zal mijn aan bod niet herhalen. U is dus zeker van uw keus? Ja. En u doet ook nog in een ander opzicht verkeerd. Violet vocht met een sterke aan doening, het scheen haar moeite te kosten voort te gaan. Anthony is niet zooals zijn moe der-, hoe u ook over hom denkt. Hij is niet harteloos en geldzuchtig. Wat? Na do feiten, die u mij verteld heeft? Het spijt mij, dat ik ze u ver teld heb. Er lag een verwijtende blik in het gelaat van Violet en zij stond op, ter wijl zij sprak. Plotseling scheen Anthony voor haar te staan zooals zij hem di'en morgen nog gezien had. met droef heid en medelijden in de oogen, die zoo berouwvol en geduldig op haar neer koken. Op dat oogenblik hoorde men haas tige voetstappen op de trap. zon haai' begrijpenNancy had al tijd in Anthony geloofd. Mr. Wickham zei nierts meer, maar ging bedaard de kamer uit. Cesar was eerst van plan geweest Nancy naar Ryelands te vergezellen, maar bij nader inzien besloten zij, dat het beter was, dat zij alleen ging. Broer en zuster waren van oordeel, dat Violet meer vrij uit zou spreken als Cesa.r er niet bij was en Nancy had beloofd hem zoo gauw mogelijk te schijven. Haar gelaat teekende groote be zorgdheid. toen zij Mr. Wickham bij de deur van de kamer barer zustetr ontmoette. Maak u niet ongerust, zed hij droogjes, terwijl hij haar voorbij liep. Wel is waar heeft Mrs. Egerton haar echtgenoot verlaten, maar zij is bijna al weör zoo ver hem te ver geven en morgen naar hem terug te keeren. Nancy keelc hem niet aan. terwijl zij naar binnen snelde, maar zijn (•woerden stelden baar toch wat ge rust. Toen de beide zusters elkaar be groot hadden en zij naast elkaar za ten, was het verhaal van Violet en Nancy lang zoo bitter en wanhopig niet meer als toen zij Mr. Wickham li aar nood klaagde. Er werd meer gesproken over het aandeel van Mts. over Anthony. Over 't algemeen stélde het veaihaal van Violet Nancy ©enigszins gerust, on toen zij aan Cesar schreef, was haar brief niet zoo somber als hij had kunnen zijn. Zekere sohaamte over haar gedrag tegenover Anthony weerhield haar om te spreken over het voorstel van Mr. Wickham. maar zij vertelde Nancy, dat zij in hem teleur gestéld was, en bang, dat hij niet geheel te vertrouwen was. Dat maakte ik ook op uit iets, dat gebeurde terwijl ik hier was, zei Nancy, en toch 'kan ik niet laten hem te vertrouwen. Wien deelen wij al onze zorgen mee? Misschien zal alles zich nog wel ten goede keeren. vóórdat de maand om is. Violet. Alles ging verkeerd op Elmwood, er moest verandering ko men. Da-t zal Anthony nu ook zien. Tusschen ons is alles voorbij, zei Violet. Als een vrouw eens besluit ihaar man te verlaten dan ka.n dat ■niet weer in orde komen. Laat die hoop toch' varenToen ik Anthony verliet, verliet ik hem voor altijd Hier werd haar gesprek gestoord door een tikken aan de deur en toen Nancy open deed stond de huis houdster voor haar. Mr. Wickham is bij Miss Eger ton geweest, zei ze fluisterend. Nan cy wenkend buiten de kamer te ko men staan, en heeft haar verteld, dat de vrouw van haar broer gekomen is, om haar op te zoeken. Het is haast niet te gelooven. Miss Malin court, het a.rme ding vraagt naar haar. Is Mrs. Egerton te vermoed om naar haar toe te gaan Mr. Wickham ze! mij, dat ik er eerst met u over incest spreken! Die ziekte heeft haar gemoed verzacht, en het verheugt haar. dat. er iemand naar haar zal komen-kijken. Dank u en bedank Mr. Wick ham ook zei Nancy opgewekt. Mijn zuster zal dadelijk bij haar komen. Wat doet het mij goed zulke berichten van mijn nicht te hooren! Ik zal mijn zuster brengen tot voor de deur van de kamer van Mjss Egerton en haar verder alleen laten gaan. Tk zal niet gaan voordat zij naar mij vraagt, maar -dat zal nu wel gauw gebeuren. Het was een uitstekend, middel om Violet weer geestkracht te geven ge willig stemde zij er in toe Christal te bezoeken. Nancy verliet haar bij d'e deur en stil ging zij naar binnen. Het zielce meisje rwas alleen, en öiaar groote, holle oogen hadden een aridere uitdrukking gekregen, toen zij ze op haar bezoekster richtte. Met haar magere hand wees zij op een stoel naast haar bed. Dus jij hebt Elmwood ook den rug toegedraaid. Nu weet je iets van 'hetgeen ik heb moeten verdragen. Ga zitten, als je lust hebt. wat te blijven en wees niet bang. dat ik je zal wegzenden. Dat alles is nu voor bij voor jou zoowel als voor mijla ten wij bij elkaar blijven tenmin ste als jé mij niet bent gaan haten. Ik haat je niet, arme Christal, zei Violetverblind door plotseling opgekomen tranen, terwijl zij zich bukte en haar een kus gaf. Eerder zou ik er toe komen je lief te hebben. Laten wij bij elkaar blijven, jij en ik 1 O. ja, nu begrijp ik alles HOOFDSTUK XXVII. Fvan Malincourt zat op zijn bureau to schrijven. Een rimpel boven den neus ontsierde zijn aangezicht, en van tijd tot tijd hield hij even op en keek ongeduldig naar de deur, die eindelijk door zijn factotum. Payne, geopend werd. Het armoedig uiterlijk van dezen man en de moeite, die (hij deed om dat te verbergen waren meer in 't oogvallend dan ooit. Zijn gelaat had een scherpe, hongerige uitdrukking als van iemand, die gebrek aan het allernoodi'gste heeft, zijn jas was ver sleten. zijn schoenen afgedragen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5