Adverleritiën B.C. liüderjuffroEW Winkeljuffrouw Meid-Huishoudster Keukenmeid Keuken-Werkmeisje. Tweede Werkmeid. Noodhnlp-Dienslbode. Gevraagd I Dagmeisje Dagmeisje, Dagmeisje Net Dagmeisje .kbaar te stellen op Zondag 22 daar dit volgens sommige le- „t,he thin end of the wedge", zou en het er nog toe zou komen dat 5 de bars op Zondag open zou- j mogen blijven, indien men aan t verzoek van bet Rembrandt- piité voldeed. Hoe de vroede vade- j in den stadsraad eenig verband .nen zien tusschen een kunstten- stelling en bars is nog niet recht idelijk. 'el valt het te betreuren dat door besluit velen, die gedurende de jrkdagen geen gedegenheid hebben tentoonstelling te bezoeken, nu it in staat zullen zijn hiervan te pjfiteeren en het ware te wenschen it de stadsraad te dezen opzichte >g op zijn besluit terugkwam. De loop der feestelijkheden te Lei- ju op Rembrandt's geboortedag k ilgens het Leidsch Dagbl. thans ge- 5e 1 vastgesteld en komt op het vol gde' neer Vrijdagavond groot concert ïn de [ooglandsche Kerk, met medewer ing van 200 zangers en als orkest e Arnhemsche Orkestvereeniging. Zaterdag den geheelen dag en des vonds oud-Hollandsche kermis. De onthulling van het monument is p twee uren1 vastgesteld. Te drie uur rijtoer van de Ko ninklijke familie door de stad naar Ie Lakenhal. Te vier uur concert door de Arn- lemsche Orkestvereeniging in de >uiten-societeit „Amicitia" en in het Van-der-Werf-park door de Schutte- rij-muziek. Te acht uur groote gondeltocht op het Galgewater. Na afloop fakkeloptocht naar het Van-der-Werf-parlc, dat geheel met bengaalsch vuur zal» worden verlicht. H. M. de Koningin-Moeder heeft, naar aanleiding van liet' verzoek van het Rembrandt-Comité te Leiden, zich bereid verklaard, op 14 Juli, des na middags 2 uur, het Rembrandt-monu- ment te Leiden te onthullen en daar na een bezoek te brengen aan de Rembrandt-tentoonstelling. Men schrijft uit Zaandam aan de Tel. „Nou is 't a. s. Zondag weer feest te Amsterdam." ..Weer licht-scheepjes „Néén, Rembra-ndt-feest „Wat is dat tochis die man soms 25 jaar getrouwd „Neen, 300 jaar geleden is hij ge storven. „O, dan bestaat er toch niks méér van 'm." Zoodanig was mijn gesprek niet 'n dienstbode (die 3 jaar geleden de school verliet) d.en morgen nè, het groote waterfeest ten mijnent. (Historisch.) De wedstrijd is open voor alle bakkersgezellen in Nederland, behal ve voor bakkersgezellen wier pa troon Jury-lid is voor dezen wed strijd. b. De wedstrijd is verdeeld in twee afdeelingen aid. A. brooden gebak ken met enkel volle melkafd. B. brooden gebakken met enkel water. c. Voor de af deeling A is uitgeloofd: lste prijs ƒ150 en een zilveren med'. 2de prijs {75 en een zilveren med. 3de prijs f 40 en een zilveren mied. 4de prijs 10 en een zilveren med. d. Voor de afdeeling B. is uitge loofd lste prijs 100 en een zilveren med. 2de prii* f 50 en een zilveren med. 3de prijs 25 en een zilveren med. mande boot roeide men nu den ha venmond uit en maakte men vervol gens een tochtje in zee. Het afdee- lingsbestuur was tevreden met deze proef. EEN SPAARBANKBOEKJE GEVEILD. Men schrijft uit Sint Annaland aan de Tel. De notaris Timmerman te Sint An naland heeft Vrijdag 11. behalve een tuin en andere onroerende goederen, ook publiek geveild en verkocht een vordering ten laste van 's Rijks Post spaarbank (een spaarbankboekje) ten bedrage van ƒ417.87 plus de rente over 1904 en 1905. Het werd den koo- per tegen contante penningen toege wezen voor ƒ400 plus omtrent 20 no- tarieele onkosten. De publieke veiling van zulk een ongewoon artikel is hiervan een ge volg, dat de erfgenamen in de boedel scheiding, waaruit het afkomstig is, 't erg oneens waren, zoodat ze niet allen voor de ontvangst van het be drag op het postkantoor wilden tee kenen, wat noodzakelijk is om het geld te kunnen invorderen. MOORD. Over den moord te St. Odiliënberg (Limb.) wordt nader gemeld De vermoedelijke dadetr is een 22- jarige jongeling, dien de vermoorde oude herbergier uit zijn café wilde verwijderen. Beleediging door den dader van de dochter des huizes gaf aanleiding tot een kleine twist. MOORD. In den Zondagnacht is een moord jepleegid te St. Odiliënberg op dien 72-jarigen Roemer. De vermoedelijke dader, Meeuwissen genaamd, is voorts vluchtig. ZONDAGSRUST. Te Vlissingen circuleert een adres aan het hoofd der gemeente, waarin met leedwezen kennis wordt gegeven van het toelaten en aanmoedigen der 'overheid voor het houden van muziek •en organiseeren van optochten gedu rende den ganschen Zondag, waar door niet alleen de Zondagsontheili ging toeneemt, maar ook de Zondags rust in niet geringe mate wordt be lemmerd. Het adres wordt druk ge- teekend. IN DEN VREEMDE. Uit Sliedrecht schrijft men aan de D. Ct. Niet 'alleen vertrokken in de afge- loopen week (Zaterdag) o. a. nog- werklieden uit deze gemeente naar Duitschland, maar ook' naar Buenos- Ayres (Argentinië) en den Kongo. Als een bewijs, dat de Sliedrechtsche werklieden door hunne speciale vak kennis in het buitenland goede dien ten presteeren. kan dienen, dat ei thans groote of kleinere ploegen werkzaam zijn in de volgende lan den België, Frankrijk, Engeland, Rusland '(Petersburg), Spanje, Ser vië, Denemarken,' China, Oost-Indië, West-Indië, Kongo, Kaap de Goede Hoop, en verschillende andere plaat sen in Zuid-Af rik a e-n ook in Zuid- Amerika (Buenos-Ayres, Rosario). GOED RESULTAAT. De netto opbrengst van de fancy- fair voor het St. Francisc-us-gasthuis te Rotterdam gehouden, bedraagt 44,282,361/2. HET RECHT VAN CRITIEK. Nadat in de gemeenteraadsverga dering vian 's-Gravenliage, Maandag een reeks mededieelingen waren ge daan, vroeg de wethouder Simons het woord, om op te komen tegen een uit lating van het raadslid Vas Dias in de zitting van 18 Juni, toen deze blij kens de handelingen bij een voorstel tot verkoop van grond had gezegd, dat B. en W. „nu eens" het gemeen tebelang hadden gediend. De wethou der kon in die" uitlating niet anders zien dan óf de meening dat B. en W. „uilskuikens" zijn, óf dat zij in ande re gevallen het gemeentebelang niet dienen. De heer Vas Dias verwonderde zich dat de wethouder hem eerst drie we ken later attaqueerde op een uitdruk king, waarmede hij niets onaange naams had bedoeld. Hij kon zich geen gevallen denken, waarin B. en W. het gemeentebelang niet dienden. Maar verschil van gevoelen over de wijze, waarop dat belang wordt ge diend, zal wel steeds blijven bestaan en voor dit geval behield spreker zich het recht van kritiek voor. INTERN. BAKKERIJ TENTOONSTELLING. Wedstrijd, voor pan en gesneden brood. Aangemoedigd door het giroote suc ces, dat de pan- en vloerbrood-wed strijd voor bakkersgezellen op 3 Juli 1.1. mocht verwerven, heeft het Uit voerend Comité besloten op Vrijdag 13 Juli nog een wedstrijd uitsluitend voor bakkersgezellen, u;t te schrij ven; ditmaal een wedstrijd voor het beste en mooiste pan- en gesneden brood, waarvoor door de firma M. Witsenburg Jr. te Amsterdam en Hel der 450 aan contanten en 7 zilveren medailles beschikbaar zijn gesteld. De volgende voorwaarden zijn o. a. voor dezen wedstrijd vastgesteld ONGELUKKEN. Een vfreeselijk ongeluk heeft Zon dagmiddag nabij de Witte Brug te 's-Gravenhage plaats gehad. Een tien jarig knaapje, zoontje van den heer K., aannemer der Scheveningsche havenwerken, vermaakte zich met het voortschoppen van een bal. Op het oogenblik dat hij het voorwerp wilde grijpen werd hij door een stoomtram der Staatsspoor naar de richting Scheveningén aangereden. De locomotief van -die tram wierp het kind echter op de naastliggende rails. Noodlöttigerwijze kwam op die rails juist met volle vaart een stoom tram van de richting Schieveningen en d'oor die tram werd de knaap ver morzeld. Er werd) nog een geneesheer bijgehaald maar deze kon slechts constateeren, dat de dood onmiddel lijk was ingetreden. Het kind1 was het eenige zoontje van den heer K. Te Wildervank is Zondagavond een dienstmeisje bij het uitstappen on der de tram geraakt. Na een vreese- lijk lijden stierf zij kort daarna. Onder de gemeente Koevorden (Zuid- Drente) is Zaterdag de landbouwer J. Vrieling door eeai zijner paarden dood getrapt. Hij ontving een slag tegen den buik en overleed dienten gevolge spoedig daarna. Zaterdagavond toen de twee broe ders Br., wonende te Heukelom, waarvan de eene gehuwd en 28 jaar oud is, en de andere ongehuwd en 19 jaar is. van hun werlc huiswaarts keerden, wenschten zij van te voren een bad te nemen in het water onder de gemeente Berkel en Enschot. Een voorbijganger zag, dat een paar pakken kleeren op den kant la gen, waarom hij veronderstelde dat een ongeluk moest hebben plaats gë1 had. Hij waarschuwde anderen, die mert een bootje een onderzoek instel den en spoedig werden de drenkelin gen gevonden. Beiden hadden de handen in elkander. Blijkbaar heeft dus de een den ander willen redden. WOESTELINGEN. Twee personen te Arnhem namen, zonder vergunning van den stalhouder uit diens stal een paard en rijtuig j. en gingen daarmede toeren. Zij reden er echter zoo woest mede, dat het paard eenige mailen kwam te 1 len, waardoor liet op verschillende plaatsen verwond werd. Ook het rij tuig werd beschadigd. Van een en lander is proces-verbaal opgemaakt. EEN MOOIE GIFT. De lieer H. B. V. L. van Themaat. dé hoofdpersoon bij de lustrumfeesten te Utrecht, heeft 1000 doen toekomen aan den burgemeester van die ge meente, voor die algemeene armen. FEESTEN TE FINSTERWOLDE De j aarlijksche feesten, Zaterd en Zondag te Finstdrwolde gehou den, zijn, dank zij ook het prachtige weer, uitstekend geslaagd. De mas kerade, de clou der festiviteiten, wel ke prachtige costume-s te aanschou wen gaf en voorstelde een der tochten van prins Maurits, trok aller bewondering. De hoofdpersoon hield voor het huis van den burgemeester, den heer R G. Braak, tot dezen een toespraak, welke door het hoofd dei* gemeente werd beantwoord. Hiet bloemencorso en de gecosfcu- nieerde fietsoptocht vielen eveneens zeer in dén smaaker waren heel mooie karretjes onder. De prijzen werden onder toepasselijke woorden uitgereikt. De wielerwedstrijd, waaraan ook door rijders van verre, zelfs een uit DuitschLand, werd deelgenomen, had den volgenden uitslag le prijs, E. Fokkenga, van Leeu warden R. Huizinga, van Den Ham. en J. van Zeilen, Van Groningen. De café's en de kermisvermakelijk heden hadden het zeer druk, vooral des avonds. Massa's bezoekers uit de omliggende plaatsen woonden de feestelijkheden bij. HET LAATSTE KERSENMANDJE. Men schrijft uit Neder-Betuwe aan de Tel. Er doet zich een verschijnsel voor, waaruit op te maken is, dat het wel dra met de heerlijke kersen gedaan zal zijn. Het is n.l. gewoonte, dat de plukkeTs, wanneer ze hun werk een hof verricht hebben, het laatste mandje met kersen offreeren aan den eigenaar van den boomgaard. Dit mandje wordt keurig versierd met bloemen en gevuld met de grootste en rijpste kersen, die uit den laat- sten pluk te zoeken waren. Twee af gevaardigden van het pluk- en sor- teer-personeel, mitsgadiers die keer der, brengen het mandje waar het wezen moet. De keerder heeft zijn geweer bij zich, doch om krachtens de wapenwet niet bekeurd te wor den, draagt hij het in een baal. Op het erf van den eigenaar gekomen zijnde, lost de keerder een schot, met los kruit natuurlijk, en gaan de pluk kers naar binnen, waar zij ont haald worden, niet alleen, maar waar zij ook een flinke fooi ontvangen, om met hun kameraden op feestelijke wijze afscheid van den kersenhof te kunnen nemen. Op verschillende plaatsen is het laatste kersenmandje reeds bezorgd, dus de kersencampagne loopt op haar eind en dan komt er tevens een eind aan een arbeid, waarvoor goed loon betaald wordt en die dus door het werkvolk hoog gewaardeerd wordt. PROEF MET EEN REDDINGSBOOT. Maandagmiddag werd aan de ha ven te Scheveningen in tegenwoor digheid van het plaatselijk bestuur der Noord- en Zuid-Holl. Redding- Maatschappij een proef genomen met de aldaar gestationneerde reddings boot van de scheepshelling te laten loopen, welke proef naar wensch slaagde. Met de met elf koppen bè- Dr. BRANTS. Naar aanleiding van de tegenspraak dör „ArdiQi. Crt." van het bericht der „Avondp." omtrent het aftreden van dr. Brants als Kamerlid', merkt laatst genoemd blad' op „Dat de heer Brants, als het punij- bij 't paaltje komt, tóch niet heen gaat. kan zijn, maar ten volle hand haaft onze medewerker zijn bericht, dat tegenover den minister die heer Brants sprak van binnen één jaar." Sport eo Wedstrijden WORSTELEN. Voor den aanvang der wedstrijden in liet Rernbrandt-tflueater werd Maan dagavond. door een der jury-leden me degedeeld, diait Van den Berg Zondag avond nil et door RandJollfi gelegd is, omdat dé Amsterdammer mini der dan twee seconden miet dé schouders op de mat is gedrukt. Een bepaling, die ons tot heden niet bekend was, en ook niet op het gedrukte reglement van deze wedstrijden voorkomt De gisteravond geworstelde partijen hebben het vo'lgend resultaat Saurer legt Poirrée in 11 minuten. Van den Berg legt Krook in 16 minuten. DumasJackson na 3 ronden, onbe>- slist. Deze 'laatste partij was er meier eeai van slaan dan van worstelen eni na afloop van die tweede ronde mocht ook de scheidsrechter een muilpeer van den Ier ontvangen, die hem beroofde van het verdere genot van zijn lorg net L COURSES TE DULNDIGT. Wanneer er sprake is van 'n prach- tiigén dag uit eeai oogpunt van Paar densport, dan was dit het geval met de- meeting óp Maandag te Duinddgt. Van al wat een sportman verlangen kan, -sdhoon weder, goed bezette vel den., en scherpe strijden, kon men ge nieten. Met den Prinses-prijs, een Record- draven j voor Nedeaiandsohe paarden, minimum afstand 2000 M., werd aan gevangen. le Coloaribine (2250) J. G. de Boer in 3.40. 2e Don Juan (2100) J. .Bakker en 3e Elly Rose (2050) Doele- man, beide in 3.403/5. Elly Rose had geruimen tijd de leiding en gaf daar bij wat snelheid betreft, een ongere- geilden gang te zien, Emma B. [2075) zing zigzag over de baan. Don Juan had ditmaal goeden lust, niet aldus Gaiid (2250), welke zoowel in het voor rijden, als in de 'course weinig lust sdlieen te hebben, dodh van alles span de Columbine de kroon en won zeer mooi. De Ivempred-prijs, wedren vlakke baan, afstand 1000 M. le Flonkel (62 Kg.) Milner, in 1.064/5, 2e Gelukster (56 Kg.) Allen en derde Tiger Lilly, (60 Kg.) Killick. Zooals de- paarden vertrokken, even- \zoo kwamen ze bannen. Flonkel ging direct aan het hoofd en stond deze plaats niet meer af. Wel poogde men het uiterste met Gelukster, doch er was geen kwestie van gevaar voor Flonkel. die gemakkelijk won. Hierna werd het paard van den heer Jodhems, Dumdigt, overgeveild, en tlhans voor 1450 toegewezen aan •kapt. Rutgers v. Rozenburg. Hiermede is dit incident afgeloopen dus is ook de boete van 500 aan den heer Jodhems opgelegd:, vervallen. De Berne-prijs, wedren vlakke baan afstand 4000 M.4 was thé big race, waarin Aemdlia (584 Kg.) Mathews, in 4.451/5 ovenvirmares werd. waarach ter met 4 lengten Wisp (58| Kg.) Kil lick, en Queens Briar (574 Kg.) Pernu, deed met vijf lengten. Van den Meerscnen stak vertegen woordigd door Frumity en Cruquius, werd veel verwacht, doch zij bleken niét dé paarden te zijn voor een voor ons land ongewoon langen afstand. De stal Jocihems had 3 vertegenwoor- (dagers. Zip, Snuff Box en Wisp, doch (hoe goed van klasse deze paarden ook zijn, Aeanilia bleek ze de baas te zijn. Mathews bleef dé eerste 2000 Meter: en course d'allente, niettegenstaande de 1;alone pace, doch dit bleek juist in (liet voordeel van het paard van jhr. De Pesters te zijn. Dit was een prach- itige overwinning. De Reseda-prijs, Handicap-draverij, (minimum afstand 2500 M., werd ge wonnen door Gol'ombine (2575 plus 25) J. G. de Boer in 4.062/5, tweede V'ive Iiópi [2675) Doelentan in 4.06 3/5 en derde Alfa (2500) Steinnagel in 4.07. Deze onverwachte overwinning van Colombi-ne kostte de kleine merrie van J. de Boer 3 recordseconden. Vive Képi die even 1.32 draafde zou zeker gewonnen hebben, doch Doeleman (was ditmaal niet gelukkig, wat de pliaalt© in de course betrof in het rech te eind'. Hij moest als het ware een S. maken om tusschen de voorste paar den vandaan te komen, waardoor de af te leggen weg natuurlijk werd- ver groot en het is alleen aan de bekwa me hand van rijden van Doereman te danken, dat Vive Képi. nog tweede werd. Allouez (2550) gaf dén strijd spoedig op. Néiwa (2525) vea-sdhem. niet aan den start, waarvoor Bakker voor 100 beboet werd op grond van art. 136 van het reglement. Aidant (2550) presteer de niéts, Gaid (2575) ging ditmaal be ter (tijd 4.11) Robert See Steele (2600) pakte in den aanvang, zeer goed aan, docöi de jaren beginnen al wat te veel te spreken, bij dit trouwe paard. Co lombine draafde dus in de twee num mers 4800 Meter, waarmede ze bewees ook uitilo udi tigs vermogen te bezitten. De Rex-prijiS, wedren vlakke baan, afst nd 2400 meter. Hierin zegevierde het paard van den heer Meder La Taglioni [551 Kg.) Everest in 2.47 3/5, waarachter slechts met een halslengte verschil Handsome II .554 Kg.) Allen. Faithful (55h Threlfell ging in snel len pace aan liet hoofd:, doch behield deze plaats niet lang, want spoedig bracht Everest de dochter van Cham pa ibert sterk naar voren en eenmaal aan het hoofd zijnde, deed Everest alle im-eite om aan het hoofd te blij ven hetgeen hem kranig gelukte, wan* in den bocht vóór hert. redhte eind, semen het, alsof La Taglioni door Hu? some geslagen zou worden, doch het hieef bij schijn. Wanneer er spra ke is van een scherpen strijd, dan was het i'i dit nummer, tusschen de eerste en tweede aankomende. De Harda-prijs, een Steeplechase, afstand 3300 M. Hierin handhaafde Le Gid (79 Kg.) Killick zijn ouden roem door te winnen in 4.114/5, waar achter met twee lengten verschil Fo- zolda (69 Kg.) Milner, de derde deel nemer hierin was Balangoire II (70 Kg.) Saijcie, evenals Fozotda van den heer Bultman. A'l de hindernissen werden door dit trio best genomen. Le Gid het besit. Als gewoonlijk wees Le C'd den doch Milner paste wel op, niet te ver met Fozolda achter te blijven. Ge woonlijk wordt, met het finïsbrijden in een hindernisren gewacht, nadat ide laatste hindernis genomen is, dit deed Killick echter ditmaal niet, deze begon tusschen de voorlaatste en laat ste hindernis reeds te rijden, zooidat Le Gid die laal/ste hindernissen eenige lengten voor was en nu was het „eindje" vlakke baan te kort om deze voorsprong in te halen. Het publiek was een en al emotie over deze schit terende overwinning. Er werd geju beld op de tribune, zooals wij nog nooit hoorden. Het was een zeldzaam mooien sport- beslissiog ten slotte werd' gemakkelijk behaald door v. d. Burg op v. Schalk. Op 29 Juli zullen er wederom wed strijden op dé Aimstlerdiamsche baan worden gegeven. Dan zullen Stol Schilling, v. Gent en Friol elkander op den korten afstand, ontmoeten en Boulaude en Damen op den gemiddel den afstand mét levende gangma- 'kinig. zijn geweest. Winstbejag werd er niet medé beoogd;. De ambtenaar vain liet O. M. meende, da t het wel een overtreding der loterij- wet gold en eischte f 5 boete subsidiair een dag hechtenis. Burgerlijke Stand DE 11 STEDEN VAlN FRIESLAND OP EEN DAG PEiR FLETS BEZOGHT. •De „Banier" meldt: Dat kranig stukje vertoonde Zon dag van dé vorige week de heer W. W. de Boer van Scharren. Dat liet op schaatsen meermalen gedaan werd Is bekend, doch per fiets in een dag die reis te maken en "s avonds weer goed en wel bij honk te zijn, daarvan zijn ais we h:et wel hebben, nog geen an dere voorbeelden voorhanden. Te begrijpen is, dat zoo'n ritje niet na de koffie volbracht kan worden. De heer De Boer zat dan ook des mor gens halfvier ai tusschen de wielen en spurtte over Sloten naar Stavoren waar hij om 6 uur arriveerde in hotel Bakker. Vervolgens was hij, om 6.50 bij Hendriks te Hindeloopen, om 74 uur bij Oosterhoff te Workum, om kwart oiver negen Bijkerk, Lllst, 10 uur Feikema, Sneek, 10.15 De Boer, Rotswand, 1.45 hotel Rozenburg, Har- lingen, 12.15 Bijlsma, Franeker, half- twee Booij, melksalon, Leeuwarden en haifrier Wijmenga, Dokkum. Van Dokkum ging de tocht over Veen wou den, Bergum, Drachten, Gorredijk, naar Heeremveen, waar onze sport man 's avonds 7 uur arriveerde, om vandaar later in den avond huis waarts te keeren. Ai' deze tijdstippen zijn door de ge noemde hotelhouders op een lijst met hunne handt tekeningen gewaarmerkt De geiheele afstand uit en thuis be draagt pl. m. 135 K.M., zijnde ruim 42 uren gaans. Juli. 7. M. H. Reckman—v. Oijen, z.8. E. DeutekomWessels, z. 9. J. van Dijk—Van Roon, z. G. v. Broekhuizen—Klabou, z. W. Zemel —Van 't Wout, z. G. C. v. d. Aar De Jong, d.M. E. Meijer—Rebel, d. 10. J. C. FranzVan Stee, d. D. van Udenv. Beek, z.C. de Vogel- Blonk, d. Marktnieuws WiEELRIJDEN. De openingswedstrijden, Zondag middag op de wielerbaan te Amster dam gegeven, werden door het prach tigste zomerweer begunstigd en wa ren bezocht door een tamelijk groote menigte. De wedstrijden zelf waren evenwel niet bijster interessant, al leen de wedstrijden met gangrnaking brachten Stol, v. Gent en Roos samen en deze wedstrijden gaven nog eenige, zij 't dan ook zeer geringe emoties. Aangevangen werd met een ama- teurswedstirijd van meet, waarvan de series gewonnen werden door Ger- rits. De -Jager, Tulléken, Staats en Brunt, terwijl de einduitslag werd: 1 Tulleken, 2- Gerrits, 3 Brunt, De- eersite serdé van cle wedstrijden anet gangmalcing, ieder over 10 K.M., werd gewonnen door Jan v. Gent vóór De Boos in 12 m. 131/5 sec. Het ver schil was slechts gering. De tweede serie gaf de overwinning aan Jan Stol die in 12 m. 34/5 sec. v. Gent sloeg met eenige ronden, omdat deze onge luk aan zijn motor had gehad. En in de 3e serie won wederom Stol in 12 m. 261/5 sec. vóór De Roos, die slechts 3 lengten achter was. 'Een annateurswedstrijd met voorgift werd daarna gewonnen door „Gudl- laume" (100). 2 Nijland (40) en 3 Brunt (10). terwijl Staats en Tulleken, oei- dgn van meet, niet geplaatst werden en Bairning kwam ie vallen. Alle zes de renners kwamen in dezen eindwed- strijid zoowat tegelijk aan de eind streep, waardooT Baraing dóór aan rijding viel, gelukkig zonder zich ern stig ie bezeeren. Ten slotte kwam de motorrace, waarvan de eerste serie een ge- maikkelijke overwinning was voor v. d. Burg, (5 K.M. in 4 m. 271/5 sec.) v. Langen; de 2e serie gewonnen werd door v. Schaik, terwijl Fuchs gedê- classeerd werd, omdat hij zeer unfair dén tegenstander geen gelegenheid had gegeven te passeeren, en de 2de serie door Haberer vóór Robijns. De PURMEREND, 10 Juli. Kaas. Aanvoer 255 stapels kleine, ƒ30 pea' 50 K.G. Boter. Aanvoer 1808 KG., prijs ƒ1.15 a ƒ1.25, gemiddeld ƒ1.20 per KG.; Vee 584 runderen, waaronder zijn 382 vette en 22 stie ren 34 paarden 60 a 240 267 vet te kalveren ƒ0.60 a ƒ0.80 per KG., 311 nuchtere dito, ƒ9 a ƒ23 per stuk; 266 vette varkens ƒ0.45 a ƒ0.49 per KG.24 magere dito 18 a 25 per stulc170 biggen ƒ7 a 12 per stuk 2193. schapen en lammeren. Eieren. Kip- ƒ3.40 a ƒ3.80, eend- 4 per 100 stuks. Vette koeien prijs houdend. handel stug, ƒ0.60 a ƒ0.75 per KG. Gelden koeien prijshoudend, han ds stug, 120 a 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug. ƒ150 a ƒ260 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens prijshoudend, han del vlug. Magere varkens en biggen prijs houdend, handel stug. Vette schapen prijshoudend, han del stug, ƒ20 a ƒ31. Over.houders prijshoudend, handel stug, ƒ12 a f 17. ZWEMMEN. Internationale Zwemwedstrijden te Zurich. Zoaidag werden te Zurich interna- Stoomvaartberichten Het st. Bali arriveerde 8 Juli van Amsterdam te Batavia. Hert st. Koning Willem III arriveer- tionaile zwemwedstrijden gehouden omg van Amsterdam te Batavia, hét. weretldkampio enschap over dUU'J - - - - M., waaraan onze landgenoot Ed. Meyer, te Amsterdam, deelnam, daarbij den derden prijs behaalde in den tijd van 56 minuten 20 seconden. WATER-POLO. De nationale water-polowedstrijden van de Sportman, te Lelden, zijn daar Zondagmiddag in de zwemrai- richting- Rhijaiziöht aan den Mor-sóh- w.eg gehouden. Niet alleen het mooie weer had de vele belangstellenden getrokkenhet feit dat de Sportman er in geslaagd was vier eerste klasse waterpolo-clubs op één middag elkaar te laten ontmoe ten, was zeker de hoofdoorzaak van het drukke bezoek. Het programma vermeldde voor eerst den wedstrijd van de Sportman tegen H. V. G. B. te Haarlem, tevens competitie-wedstrijddan het IJ tegen De Jonge Kampioen, dé twee favorie ten voor de lste plaats, die elk aar nog niet ontmoet hadden dit jaar. De eerste wedstrijd, De Sportman Haarlem, was zeer spannend en e>erst Het st. Rijndam airriveerde 9 Juli van Rotterdam te New-York. Het st. Koning Willem I arriveer de 9 Juli van Java te IJmuiden. De Heer en Mevrouw M. BINNEN- WIJZEND—UHLENBROBK geven kennis van de geboorte van eene DOCHTER. Rotterdam, 6 Juli 1906. Diergaardelaan 37. Tegen 1 of 15 Augustus wordt in een net gezin gevraagd een R. C. Kin derjuffrouw welke in alle opzichten netjes en beschaafd is, en takt ©n genegenheid bezit, ook met kleinen om te gaan. Liefst boven 35 jaar. ncutnem, w® «jw sinumouu cm. roioï Salaris 150 tot 200 gulden. Brieven 21 seconden voor tijd gelukte het Lei- mej. 0pgave van referentiën, onder h™ =™.l te makon. Z,j leMer aan defl den de winnende goal te maken, wint met 32- In den tweeden wedstrijd verloor D. J. K., die drie spelers miste, met 42. De beélissiaigem brachten tegen el kaar lo. de verliezers H. V. G. B. en C. J. K. en 2o. Het IJ en De Sport man. D. J. K. wist mot 43 van H. V. G. B. te winnen en won dus den 3den prijs. De strijd van Het IJ tegen De Sportman was spannend. Vóór de rust was de stand 2—0 in het voordeel van De Sportman, na dé rust wist Het H nog 4 doelpunten te makGn, zoadat Het IJ won. SCHERMEN. De 2e-luitenant G. van Rossem van liet 9de regiment infanterie, J. Door man van hét lste regiment veldartil lerie, beiden te Utrecht, en W. P. Hu- bert van Bleijenburgh van liet 4de regiment vesting-artillerie te 's-Gra venhage, zullen deelnemen aan de in ternationale schenrowedstrijden, wélke van 31 Juli tot 3 Augustus te Ostende worden gehouden. Laatste Berichten Thermometerstand. J. SCHIPPER, Jansstraat. gevr. met 1 Aug. bekend met Gal. en speelg. Br. met voll. inl. onder No. 9465 Bureau van dit blad. gevraagd voor dadelijk. Adres Kleine Houtstraat 106. Te vervoegen tusschen 89 uur ?b avonds Men verlangt tegen Aug. eene flinke van den P. G., niet beneden de 25 jaren voor Noodhulp of voor vast en van g. g. voorzien. Aanbiedingen in persoon of met franco brieven Villa. Cornelia, Park te Bloemendaal. In een groot Hotel wordt tegen flink salaris een WERKMEISJE gevraagd. Aanbiedingen onder letters H. T.. firma ANTONIJSEN. Beverwijk De temperatuur van het water aan R--K. Mevr. BIJVOET—HUIJSSER, Over- veen, vraagt 15 Augustusflinke de Haarlemsche Zwemschool was he denmorgen om 6 uur 68 gr. en om 12 uur 70 gr. H ar mone. De vereeniging Harmondé gaf onder leiding van haren directeur, dm heer Hofmeester, Maandagavond een goed geslaagd concert voor de leden der So ciëteit Vereeniging en hunne dames. 't Was in den gezelligen tuin aan genaam en frisch. De vrooJijke mu ziek verwierf veel bijval van de -toe hoorders. Vooral Une Soirée d'Autom- ne aux Ardennes en de Grande mar- che héroique No. 3 vaar Francois wer den verdienstelijk gespeeld. Z. g g. onn. z. a. t. m. Wegens ziekte terstond gevraagd een AdresKinderhuissingel 12. Rechtszaken LOTERIJWET. een flinke DAGMEID, niert beneden de twintig jaar, loon ƒ2.50 per week. Zijl weg No. 79. I GEVRAAGD een net j Gen. Cronjéstraat 9 rood. GEVRAAGD een net Voor het kantongerecht te Leiden moest Maandag terecht staan de heer G. Henri Sijtlioff, directeur der naam- voor lichte bezigheden; niet boven looze vennootschap „Leidsoh Dag- de 16 jaar. Tetterodestraat 100. blad gedagvaard wegens overtreding dér loterij wet. Beklaagde hoeft tegen Gevraagd een net R. K. betaling van 10 cents aan de abon- nées van het „Leidsch Dagblad" bons verkrijgbaar gesteld, waardoor 'men het recht verkreeg een getal te raden, niet beneden de 18 jaar, In een klein teneinde in het bezit te komen van een gezin. Te bevragen Piet er Kiesstr. 89. rijwieL lederen keer werden 1050 bons1 uitgegevenwie het juiste getal ried, werd bezitter van liet rijwiel. De heer Sijthoff verklaarde niet te hebben geweten, dat hij hiermede in strijd met die loterijwet handélde, en Nieuwe alzoo volkomen ter goeder trouw te plein 15. beneden de 18 jaar, in een kl Te bevragen Pieter Kiesstr. gevraagd Raamstraat, hoek Kerks-

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3