Kwarfjes-Adverfentiën Binnenland Koloniën van HAARLEM'S DAGBLAD. één Kwartje???? m Haarlem's Dagblad Bureau: Gr. Houtstraat 55. Kerk en School Sport en Wedstrijden Marktnieuws Sfoomvaartberichten labres, geschonken door de heer en Raadsleden Hartgerink en Faas. De Voorzitter betuigde zijn bijzon- deren dank aan genoemde hoeren, waarmede de Raad zijn instemming getuigde. Aan de Commissie tot bevordering van het vak teekenonderwijs werd desgevraagd kosteloos den zolder van het Raadhuis als cursus-lokaal ver strekt, doch zulks onder bepaalde voorwaarden. De heeren Vriesekoop en Hartge rink waren tegen deze gunstige be schikking. wijl zii vxermeenden het nieuwe Raadhuis niet voor dit doel te mogen afstaan. Voor de plaatsing van bliksemaf leiders op de drie scholen, dat f 375 zou vorderen, werd het Dag. Bestuur gemachtigd publiek prijsopgave te vragen en daarna, beneden dat cijfer ie gunnen. De ingekomen rekening van het Alg. Burg. Armbestuur over 1905 zal met de nog in te dienen gemeente rekening gelijk worden onderzocht. Bij de rondvraag beklaagde zich de heer Biesheuvel, dat de vrachtrijder De Leeuw des Zondags aan den open baren wieg gras maait. De heer Hartgerink vroeg naar de ingekomen besluiten der polderbe sturen in zake onderhoud van den Zomerweg. De Voorzitter had alleen van die der Vijfhuizer- en Groote en Kleine polders bericht ontvangen, die het verzoek bij de begroeting voor 1907 zullen behandelen, waarom dan ook besloten was de groote verbetering aan den weg nog niet uit te voeren, maai- slechts het gewone onderhoud ie doen. De heer Cos imformeerde naar het besluit der gemeente Amsterdam, in zake aansluiting te Halfweg aan de Amsterdamsche W atërletding, welk verzoek zooals aan adressanten was bericht, was afgewezen. De heer Barendregt vroeg naar de verhreeding der straat te Halfweg, waardoor het tweede spoor der E. S- M. wordt gelegd. Uit vroegere notulen, hieirop nage slagen, bleek dat die verbreeding, bij billijken eisch van den eigenaar der aangrenzende tuintjes, mondeling was toegezegd, waarop de concessie was verleend. Alsnu werd overgegaan tot het laatste punt der agenda, zijnde de beëediging van den benoemden se cretaris, den heer Bergman. Deze ter vergadering binnengeleid, legt in •handen van den Voorzitter de in de Gemeentewet voorgeschreven eeden afr waarna hij op hartelijke enwaar- deerende wijze door den Voorzitter wordt toegesproken, welke toespraak door den secretaris met dankbetui ging werd beantwoord. HAARLEMMERMEER. Amsterdamscbe Hengelaars. De „Meerbode" doet mededeeling van een gemeenschappelijk optreden van bewoners van Aalsmeer en de po litie, om te waken tegen vernielzucht en diefachtige Amsberdahiscbe henge laars. Deze surveillance, schrijft het blad, heeft de vorige week den gewenschten uitslag gehad. De burgemeester had de hulp van verscheidene politie-agenten uit nabu rige gemeenten ingeroepen, dié met rijks- en gemeentepolitie er in 't holst van den nacht op uitgingen,. Niet minder dan 9 processen-v er- baal werden opgemaakt,, waarvan 2 wegens diefstal van aardbeien en 7 wegens vernieling. Vijf personen wer den gerui-men tijd vastgehouden. ZANDVOORT. Tegen het belangrijk verminderde tarief van 10 cent (heen en terug) per persoon vertrokken Zondagochtend acht uur de eerste 700 menschen met de electrische tram naar Zandvoort. In zes dubbele wagens werden de reislustigen opgenomen, iedere groep van man, vrouw en kinderen bij el kander, en alles ging zoo geregeld mogelijk. Opvallend was, hoe netjes hi de kleeren gestoken verreweg het grootste deel voor den dag kwam. De tochtgenooten brachten heel wat leven op Zandvoort en genoten een heerlijk dagje. De weldadige da me. die dit plan op touw heeft gezet zal zeker veel voldoening hebben over hei welslagen van haar voornemen Aangekomen badgasten D. Kapelle. Amsterdam Kosterstraat no. 5, 6 personen. J. Magnin, Groningen, Pension Cot tage Pretoria. J. Posima, A'dam, Jacoba Abrami- na, 3 per. ,A Kallenborn, Amsterdam, Jacoba Abramina, 4 pers". Fam. Zwaan, Amsterdam, Jacoba Abramina, 3 pers. Fam. Koetser, Amsterdam, Pension Frank Gerzon, 2 pers. iM!ej. Velleanain-, Antwerpen, Pension Frank Gerzon. J. Thors, Amsterdam, Villa Ho-rten- 66, 5 personen. Mej. Hillesum, Kerkstraat 30. D. J. Bonnjeamain, Amsterdam, Zwa- luestraait no. 1, 3 pea-s. Mevr. J. de Fokker-Man, Hilversum, Zwaiuestraat no. 1, 2 pers. W. Cnoop Koopmans, Haarlem, Kost/verloren, 8 pers. Mej. Verwerk, Leuchendorf, Villa Golf en Duin, 2 pers. N. H. Voékuyl, Amsterdam, Villa Wllhelmina, 10 pers. J. Zedig, Hamburg, Hotel d'Orange. W. Aïberda, Amsterdam, Hotel d'Orange. W. Boning, Baden, Grand Hotel. L. Koch, Frankfort, Grand Hotel, 9 personen. Fam. Berliner, Berlijn, Grand Hotel 3 personen. Fam. Frohnian, Frankfort, Grand Hotel 7 pers. H. Cuirtius, Duisburg, Grand Hotel, 2 personen. Familie Offonheirner, Frankfort, Grand Hotel, 6 pers. Fam. Larazen, Bazel, Grand Hotel, 8 personen. Fam. Haas, Frankfort, Grand Hotel 5 personen Fam. Walsh Paton, Amsterdam, Grand Hotel, 5 pers. M. Kaufman Bremeu, Grand HoteL Fam. Vassavant, Basel, Gr. Hotel, 9 personen. Fam. Wertheimer, Brussel, Grand Hotel, 2 pers. E. Sulzbaoh, Frankfort, Grand Ho tel. M. Nuner, Amsterdam, Grand Ho tel, 5 personen. Tiefenthal, Amsterdam, Grand Ho tel, 2 pers. G. AIhreus, Berlijn, Grand Hotel, 8 personen. H. Steine, Berlijn, Grand Hotel, 4 p. Fam. Larasin, Basel, Grand Hotel. Fam. C. Junior, Frankfort, Grand Hotel, 7 pers. L. Meyer, Offenbacht, Grand Hotel. Fam. Ewyck Velp, Hotel Groot Bad huis, 2 pers. M. Kuypers, Leeuwarden, Groot Badhuis. R. Roaynöki, Krafcau, Groot Bad huis, 2 personen.' Kulikowski, Krakau, Groot Badhuis Gorzijkowski, Kraikau, Groot Bad huis. M. Meyer, Berlijn, Hotel Beau Site, 3 personen. J. Konijn, Antwerpen, Pension Zo- merzorg, 2 personen. M. Haag, Amsterdam, Villa Buiten- Eorg. Mej. Joh. Crone, Godesberg, \8wla Gerda. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cent per Regel- xsg volle jsreis rijn verloopen sinds DOERING's ZEEP MET DEN UIL op de markt verschenen is, en nog tAeeds blijft zij de ltevelüagsaeep der weeral d. Nu deze door bijvoeging eener gepaten teerde BLOBMENMBLK verbeterd is. zal een ieder, die er een proef mee neemt, tot het besluit komen, dat geen enkele toilet-zeep, ai Is ze nog zoo duur, op de huid zoo'n blijvende werkfog uitoefent ais DOERING's ZEEP MET DEN UIL. Prijs 25 cents overal verkrijgbaar. lender partijverband dan de oud-libe ralen zich aanlegden, noch hiervan, idat verwezenlijking van individueele vrijheid, naar vorm en naar wezen, in sterker mate door anderen dan door onze geestverwanten wordt nage streefd". De openingsrede van mr. Tydeman levert, volgens „Het Vaderland", grond tot 't vermoeden, dat de,,Bond van vrije l iberalen" niet-in dat soort vrijheid, hetwelk in losheid van par tijverband bestaat, de rechtvaardi ging zal zoeken van den naam, dien hij koos, eoi dat dus de vrijheid dezer liberalen eer in hun politieke doel dan in hun politieke organisatie zich too- nen zal. Ter toelichting hiervan haalt „Het Vaderland" een tweetal zinsneden aan uit mr. Tydeman's rede en het blad zegt idian te meenen, dat in die zin sneden zoo iets ligt verborgen als een speculatie: dat een deel der „hetero gene" Unie-liberalen eens mede zal huizen in den nieuwen Bond. Hierop antwoordt „Het Vaderland": „Wij wachten met gerustheid de komende dingen af. Indien er onder de thans als Unie-liberalen te boek i^taahden inderdaad gevonden worden diie zich onder de oud-liberalen beter op hun plaats gevoelen, zij weten liet nu, dialt alree naar hen gevrijd wordt, en zij moigen trekken in vrede. Hun itrek zou de politieke atmosfeer ver helderen. Maar voorshands vreezen wij, dat de heer Tydeman bij het heuglijk feüt dezer Bondsgeboorte voor een oogenbliilc iets van zijn nuch terheid van geest heeft ingeboet en te liefelijk een 'toekomst zich droomde. „Er is voor dit vermoeden een ste vige basis. De- heer Tydeman w«s Za terdag den 23en Juni niet de veldheer, scherp van blik en koel van hoofd, die hij pleegt te zijn". ..Het Vaderland" veroorlooft zioli ten slotte de vraag: „hoe zal het gaan met de reeds bestaande oud-liberale kiesvereeniglngen, als b.v. de Haag' sche „Grondwet"? Zijn al haar leden lid van den Bond? Zoo ja, zal dan INTERN BAKKERIJ TENTOONST. Het Uitvoerend Comité der tentoon stelling had het genoegen het volgen de telegram te ontvangen, gedateerd Het Loo, 8—7 10.32/10.39. Uitvoerend Comité der In ternationale Bakkerij ten toonstelling Paleis voor Volksvlijt, Amsterdam. Zijne Koninklijke Hoogheid dankt U voor Uwe welwillendheid en hoopt Maandag 16 Juli ongeveer 10 u. 15 op het terrein te komen. HOOFT GRAAFLAND. De tentoonstelling zal dus, hoewel de sluiting was bepaald op 15 Juli a. s., ook nog op 16 Juli d. a. v. ge opend blijven tot 's namiddags 5 uur. GRAVENSCHENN1S. De politie te Schiedam heeft den vermoedéii jken gravenschenner gear resteerd. DE VERKOOP VAN LITHAUERPAARDEN. Ondier enorme belangstelling, zoo czelfs, dat in toet dorp eene bizondere drukte toeerschte, zijn te De Bilt de paarden verkocht, welke gediend heb ben voor de Romednsche wagenren nen.. Er waren zelfs Duitsche paar- idenkoopers opgekomen, in de hoop hun voordeel te kunnen doen. Er zijn destijds 58 paarden aange kocht, waarvan er twee een natuurlij ken dood zijn gestorven, zoodat er 56 overbleven, waarvan vier nog lichte kwetsuren hadden, welke evenwel binnen 14 dagen zullen genezen zijn. De 56 paarden werden verkocht te gen prijzen variëerende tusschen f 150 en 340. Totaal brachten ze op een be drag van 11.695, terwijl tuigen en renwagens opbrachten 994.50 te za- men dus f 12.689.50. (U. D.) PERS-OVERZICHT De Bond van Vrije Liberj 1 e n. „Het Vaderland'', den nieuwen bond besprekende, zegt o. a.: ,De spraakmakende gemeente placht en aal- plegen .van oud-li beralen te spreken. Van dien naam, idiie een boosaardig tegenstander zou kunnen vertokken van „iseniele afta keling" te gewagen, heeft men niet willen weten. Maar wat beduidt nu toet bijvoiegelijk naamwoord „vrij"? iHet kan itrwee heteekenissen hebben. De personen kunnen vrijer zijn dan •andere liberalen, d. w. z. ide partij-or ganisatoe kan voor individueel .inzicht oneer ruimte laten, en de beginselen kunnen in -sterker mate dan die van andere partijen de vrijheid als bron van leven en gedijen vooropstellen. „Wielke is nu de bedoeling? Of be stond zij wellicht hierin, beide vlie gen met één klap te slaan'? Het begin sel-program, het nog ongeborene, zal hier licht moeten brengen.. De buiten staander mist -het recht om aanmer king te maken op andermans naam, maar het recht oni verklaring te vra gen kan hem niet worden betwist. Een naam immers is een kenmerk van on derscheiding, beduidt, dat anders-ge- naamden ook anders zijn. En voorloo- pig zijn wij ons niei bewust van knel- dermalsen; A. Loeff, pred. te Dor drecht, sec. H. Van Druten, pred. te Rihijnsburg; mr. J. M. Rens.' oud. te Dordrecht; sec. dr. G. A. Hulsebos, oud-oud. te 's-Gravenhage; C. F. Gro- nemeijei*, pred. te Amsterdam, sec. B. J. Swaan, pred. te Haarlem; P. De Haan, oud-oud. te Weesp, se-;. F. M. baron van Lynaen, oud-oud. te Haar lem; di\ G. Weyland pred. te Veere; sec. J. A. Schouten, pred. te St. Phi- lipsland; P. J. Siegers, oud-oud. te Vlissingen, sec. W. Van Oeveren oud oud. te Wolfaartsdijk; K. A De Groot, pred te Houten, sec. W. De Lastge, pred. te Hhenen; C. L. Mense, oud- te Zeist, sec. W. Kleber, oud. te Amers foort; H. A. Leenmans Jr., pred. te Harlingen, sec. D. Zoete, pred. te Lëm mer; H. de Vries Azn., ou<l. te Oppen huizen, sec. J. Gampen, oud. te Sneek; B. D. Breunese, pred. te Raalte sec. O. Schricke, pred. te Enschedé; W. Ok- ken,pred. te Loppersum, sec. F. Tam mens, pred. te Zuidbroek; W. Ellens, pred. te Usquiert se-c. A. Meerdink, pred te Groningen; Bh. H. Edling, pred. te Bud-el, sec. G. O. W. van Geij- tenbeek, pred.. te Tilburg; H. G. Tons- beek, pred. te Roswinkel; sec. J. Os- .sewaarde, pred. te Meppel; E. E. Pi- •card., Wiaialsdh pred. te Arnhem; dr. A. H. G. P. Van den Es, oud. dier Waalsctoe gem. te Amsterdam, sec. C. G. Chavannes, oud, der Waal sche Gem. te Leiden. C. Vaste leden met adviseerend© stem: J. Knottenbelt, secretaris te 's-Gra venhage, sec. L. W. Bakhuizen van den Brink, pred. te„ Utrecht; mr. S. -J. Hogerzeil quaestor-generaal te 's-Gra^ venhage, sec. mr. IJ. A. Scbuller tot Peursum, te Amsterdam. (Kerk. Ct.) EEN PRETTIGE BOEL. In „De Locomotief" staat een inge zonden stuk van de hand van den heer Borel, wonende te Tjandi, nabij WAAROM ZOUDT 6IJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET worden dagelijks ad verten tiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EBN KWAfeTJK voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maai achtereen TWEE KWASTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of zjjne diensten wenscht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verhuren, kan dus voor EEN KWASTJE in HAAMLEH'S DAGBLAD terecht. - B®* Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven. „Grondwet" zich aansluiten als afdee- ling? Zoo neen, zullen de niet-Bonds- 1-eden worden uitgeworpen? Of zal naast deze kiesveree-niging een „af- deeling" verrijzen? Hier botsen, meent het blad, het beginsel van organisatie en dat van de vrijheid. Leger en Vloot De luitenant-kolonel H. J. van den Broek, van den staf der genie te Den Haag, komt in verband met zijne be noeming tot commandant in het 2de genie-commandement te Amsterdam in garnizoen. De tot luitenant-kolonel, comman dant in liet 4e genie-commandement benoemd© majoor F. H. L. de Wijs, van den staf der genie te 's-Graveniba- ge, komt te Arnhem in gaxraizoen. Aan de Hoogeschool te Leiden zul len in het najaar als studenten wor den ingeschreven twee Indisch© prin sen een van hen is de oudste zoon van den sultan van Solo. ALG1E1MEE1NE SYNODE. De aanstaande gewone vergadering van de Algemeen© Synodie der JJiedierl. Her-v. Kerk wordt gehouden op Woens dag 18 Juli 1906 en is samengesteld uit de volgende leden: A. Hoogleeraren vanwege de Ned. Henv. Kerk u-it de Universiteitssteden: Dr. M. A Go os-zen. hoogleeraar te Leiden, sec. dr. L. Knappert-, hoog leeraar te Leiden; W. Mallinckrodt, hoogleeraar te Groningen, sec. dr. A. J. Th. Jonker, hoogleeraar te Gronin gen. B. Vanwege de Povinciale Kerkbe sturen en de Commissie tot de zaken der Waal sche kerken; C. Van Dis, pred. te Silvold-e, sec. P. J. Van Melle, pred. te Nii-kerk o/d. Veluwe; L. A. F. Creut-zberg, pred. te Echte!d_. sec. J. C. Prins, pred. te Gei- Semarang, die daarin vertelt,hoe kortelings bij hem werd ingebroken, de laden van zijn schrijftafel gefor ceerd en een bedrag van f 260 daaruit ontvreemd. De dieven liepen vrij rond keurig gekleed met een wit-zijden vest; 't was koerang fcramg. Maar het toppunt van brutaliteit is wel, dat Woensdagnacht diezelfde schrijftafel naar bui-ten op het erf werd gesleept, opengebroken en ter dege geïnspecteerd. Ditmaal zat er geen geld in. De heer Borel noemt de po-Iitie-tee- standen op Tjandi gewoonweg treu rig; niemand is er van zijn eigendom en leven zeker, want dieven, ziende dat diefstal en inbraak, zelfs op klaar lichten dag, ongestraft blijven, wor den hoe langer hoe overmoediger.. Inzender geeft nog een voorbeeld van een onbeschaamd feit; bij een zij ner buren werd onlangs de spen open gebroken, bui-ten in de galerij de tafel gedekt en gesoupeerd... Joviale toestanden! De- politie heeft in dezen noodkreet, aanleiding gevonden, om gewapende rondes in Tjandi' te doen patrouillee ren. Rechtszaken propaganda wordt gemaakt onder de katholieken van Nederland. Hiertegen hebben de bisschoppen van Nederland gemeend openlijk te moeten optreden gelijk zij doen bij dezen met de verklaring, dat het hun ernstig en uitdrukkelijk ver langen is, de hun onderhoorige ka tholieke te vereenigen en vereenigd te honden in katholiek© organisa- tiënomdat van den eenen kant al leen in deze de katholieke beginselen tot hun volle recht kunnen komen en van den anderen kant eene sa menwerking met andere vereenigin- gen voor bepaalde, wenschelijk ge achte doeleinden, in zoover de katho lieke beginselen die toelaten, noch onmogelijk gemaakt, noch bemoei lijkt wordt." ONDEUGDELIJK VLEESCH. Voor het kantongerecht t© Leaden stond Maandag terecht Th. W. Heems- kerek, slager t© Noordwijkerhout, die vleesch van een zieke koe, door hem gekocht voor f 15, had verkocht, waar door vermoedelijk vele menschen ziek zijn gewonden. Er werd 6 dagen hechtenis tegen hem geëischt. CHRISTELIJKE WERKLIEDEN- VEREEN IGINGEN. De Tijd meldt Wij ontvingen ter plaatsing in ons blad, met verzoek aan de overige ka tholieke bladen om over te nemen, onderstaande verklaring van het Doorluchtig Episcopaat „Meermalen werd in den laatsten tiid èn in katholieke bladen èn in brochures geschreven over de vraag of het al dan niet ook voor Neder land wenschelijk zou zijn, niet ka tholieke maar christelijke vakveree- nigingen op te richten, resp. de be staande katholieke vereenigingen in christelijke te hervormenen het is sebleken. dat voor laatstgenoemden HARDDRAVERIJEN. •De Utr-edhJtische Vereeniiiglinig- van P-aardeoispont gaf Zondag andermaal een meeting op het Nieuwe Sportter rein. Heit Sportld-eveud publiek was in groot en getal© opgekomen; en er werd goede sport te zien -gegeven, en de vel den waren uitgezonderd in den Fe- dora-prijs, -waarin maar twee paar den starten redelijk goed bezet. Het terrein was voor het- publiek goed, -doch v-oor de paarden wed wat te hard en ongelijk en bovendien was het gras zeer lang. Doch ondanks dat alles draafde Vent d'Ouest nog in een K-ilo- taetertijd van 1.32. De regeling was la militaire, dus precies. Juist half twee werd aangevangen met den Jasper-prijs, een handioap- draverij voor Nederlandsen© paarden. Minimum afstand 2000 M.. Eerste was Anna III (2125) Doele- man in 3.54 4/5; tweede Glendin© (2150) Tj. Witteveen in 3.55 3/5 en derde Ag- nita (2175) J. G. de Boer in 3.56. Glenidine veitro-k ais groote favoriet, doch Anna III, uitstekend gereden door Doeleman, is wat men belieft te noemen een couispaard, terwijl Glen idine schijnt te voelen (aan den hand van den rijder) dat er veel geld op staat, en daardoor zenuwachtig wordt en de cours© verspeelt. Zooals gezegd, Anna III won mooi. Opgemerkt dient echter te worden.dat Anna III bijv. tegenover Napoleon- waar zij op 30 Juni eveneens te Utrecht mede gelijk was geplaatst, nu 25 M. gunstiger stond, hetgeen ons onbegrijpelijk voorkomt; toen gelijken afstand en door Anna III gewonnen, en- d-aaitvoor? nu Napoleon 25 Meter achteruit. Waren wij handicappers geweeist, dan haddien wij dezen 25 M. belasting aan Anna III gegeven. De Zeistprijs, weid-ren vlakke baan, voor Inlandschie paarden, afstand 1800 M., werrid gewonnen door Reseda (53 Kg.) Killiiök in 2.071/5, waarachter -met één lengte Freule (63 Kg.) Allien, Kwam Biasia è.54 Kg.) Me Gord, verle den jiaar in dit nummer eerste aan, nu was d-e vosmerrie laatste. Bol (52 Kg.) Tasker, gaf een betrekkelijk snéllen pace aan, doch miste kracht om dezen gang over 1800 M. te behouden. Freule, ofschoon er prachtig uit ziende, kon toch geen weerstand bie den, toen Klll-icik zijn bekenden finish reed, die Reseda deed winnen. De Fed'ora-prijs, reoorddraverij, mi nimum afstand 2500 M. was e'en match tussdhen Dops (2750) J. G. de Boer en Jonge Wilkes (2700) Doele man, welke natuurlijk door Dops ge wonnen werd. Tijd van Dops 4.361/5 ,en Jonge Wilkes 4.36 3/5. Dops speelde met Jonge Wilkes, die tamelijk snel, doch slecht draafde. Maartensdijk - prijs, verkoopsren vlakke baan, afstand 2100 M. Ie Ethel- clreda (581/2 Kg.) Kilick in 2.31, waar achter met een lengte Butter Scotch (55| Kg.) Tasker. De paarden van den heer Bultman vonden vele nemers. Frumity (62£ Kg.) Barnes, maakte een slechte en Butter Scotch een goedé course, ech ter niet goed genoeg voor Killick, die Etheldreda nu niet achterhield om het in de finish te beproeven-, doch da delijk aan het hoofd ging en bleef. Amplhiora, (554 Kg. plus 1) Threlfeli, was tot 1500 M. goed er bij, doch ver dween toen naar achteren. Voor 1350 werd jltor. De Pester eigenaar van de winster. De Odijkprijs was een verkoops-hor- denren. afstand 3000 M.. Ie Chatter Mag (68 Kg.) Matheus in 3.581/5, waarachter met vele lengten Cherry Park. Cend're (62 Kg.) kan ook lang- Eameilhianid wel naar de TaJfctersal en waarom Barnes zulke enorme bochten nam met Oherry Park, begrijpen we niet, of kon hij de merrie niet houden? dodh Chatber Mag had de boel lang genoeg aangezien. Malhews spoorde haar aan waaraan zeer gewillig werd ■gehoor gegeven met het gevolg, dat het paard van jhr. de Pesters zich het eerst aan den rechter vertoonde. De Julia Bel-prijs, Heatxlraverij minimum afstand 1600 M. Dé eerste heat werden Julia Bel (1675) J. W'itteveen en Sovereign- Chi mes (1675) Stednagel die respectie velijk eerste en tweede aankomend© waren, gedisqualificeerd, omdat zij vóór hunne plaatsen vertrokken wa ren. Kessler (1675) B. ten Hagen werd daardoor eerste in 2.481/5 en Vent d'Ouest (1775) Doeleman tweede in 2.482/5. Volgens art 66 van het Regle ment waren Julia Bel en Sovereign' Chimes van verdere mededinging uit gesloten. Blaukopf 1600) Tj. Witte veen, alhoewel volgens velen de zeke re winner, draafde vrij vast. doch' miste snelheid. Vim (162oj had vol gens het programma wel een klein kansje, doch moest wegens het win nen in Rotterdam 25 Meter achteruit, waardoor zelfs dit kleine kansje verlo ren ging. In den tweeden heat werd nu Vent d'Ouest eerste in 2.431/5 en Kessler tweede in 2.44. Vooral deze heat was voor een liefhebber van draven, een mooi gezicht. De derde heat was we derom voor Vent d'Ouest, in 2.46 3/5 en Vim tweede in 2.47 4/5. Van deze heat-draverij kan ggzegd worden, het "was een mooi dravers- nummer en... de favoriets kwamen niet aan. Opmerking verdient, dat liet z.g.- Utrechtsdhe sportlievend publiek veel geestdrift toont te bezitten, het gaf daarvan 0. a. een bewijs door luide te applaudiseeren en te wuiven bij de overwinningen van Mathews met Chatter Mag en Vient d'Ouest met Doelemian. Béide rijders verdienden dit o. i. zeer terecht.. Aangaande de meeting van 1 Juli te WoesWuin schrijft de „Van course tot course"-sc,hrij'V-er v-an „Hippos" het volgende De Rensport is heden zeer onbelang rijk geweest, zulks ten gevolge van liet terugtrekken der paardien van de hee ren Jochems, Van H-oboken en M-e- der. De quaestiie is reeds in het vorige nummer onder dé rubriek „korte be richten" medegedeeld. Het behoeft geen betoog, dat d© niet- deelname aan de rennen van d© cava lerie des heeren Jochems zeer gevoeld werd, -daar hij den grootsten renstal heeft, terwijl het wegblijven van de vertegenwoordigers van den heer Van Hoboken ©11 van La. Taglioni van den lieer Me der -de courses deden reducee- ren tot matches, waarbij de stal Bult man zonder strijd beslag kon leggen op de prijzen. Zoolang het Officieel Bulletin niet heeft gepubliceerd de beslissing in za ke de quaestie van den verkoop van het paard Duindigt genomen, kan men hierover niet met zékea'heid oordeelen, doch reeds op de meeting zelve bleek de sympathie te zijn voor den heer Jochems en zeer werd gelaakt het in genomen standpunt, dat hij de dupe zou moeteto zijn van een door een an der gemaakte fout. CRICKET. A. C. C.Volharding speelden Zon dag alhier. Volharding begint met 138 te ma ken. waarvan Hisgen 33 en Healy 47. Hierop maakt Amstel 121. waarbij Van Son een fraaie 60. Bijna had hij zijn bat door de innings gedragen en door een flinken stand voor het laat ste wicket bracht hij de spanning er in. Verder had Godefroy 16 en Schrö- der 10. A. C. C. verloor dus op de le innings met 17 runs. B 0 termarkt. Aangevoerd en verkocht op 9 Juli 1906: 48 K.G. Boter, /1.25—f 1.30 p. K.G. 33 stuks Biggen, f 9—f 14 per stuk. 2 stuks Schrammen ƒ23—f 25 per stuk. Op 9 Juli 1906 werden aangevoerd: 190 H.J-.. aardappelen, f 3 a. f 4; 14000 stuks bloemkool 3 a 8; 91 manden spinazie 40 a f 50j 690 manden sala de 15 a 90 5000 bos wortelen f 3 a 6. Het stoomschip Djocja, van Rotter dam naar Java/ passeerde 9 .Juli Ouessanit. Het stoomschip Rindjani, van Rot terdam naar Java, arriveerde 8 Juli te Southampton. Het stoomschip Ardjoeno, van Javag naar Rotterdam, arriveerde 9 Juli te! Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Bataria, passeerde Juli P'erim. Het stoomschip Koning Willem I, van Bataria naar Amsterdam, pas seerde 8 Juli, des voormiddags 4 uur, Ouessant. Het stoomschip Banda, vanAmster dam naar Batavia, passeerde 9 Jul Kaap Blanc. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 8 Juli Peiim. Hot stoomschip Prins Willem IV arj riveerde 8 Juli van West-Indië te AniJ sterdam. Het stoomschip Slo-terdijk, van Rot t terdani naar New-York, en Newpor News, passeerde 9 Juli v.m. 12 uur 41 j min. Lizard. li FAILLISSEMENTEN. >1 UitgesprokenS, Amsterdam, 4 Juli. H. J. den Doop D timmerman en bouwkundige, te Hil versum. Mr. J. H. Bijdendij-k reel ter-co-mmissariscurator mr. Tl Muller Massis, Amsterdam, 4 Juli. M. A. B. Fried tj rich, bierhandelaar, te Amsterdam B Mr. J. H. Bij-den-dijk rechter-commii sariscurator mr. Th. Muller Massis?6 Amsterdam, 4 Juli H. Paaymani 1 caféhouder, te Amsterdam. Mr. J. d Bijdendijk rechter-eommissaris ci jj rator mr. Th. Muller Massis. j 's-Gravenhage, 6 Juli. H. J. Broi. kers, metselaar, te 's-Gravenhage, e 5 W. A. van der Vet, metselaar. Mu\ I H. A. M. Romrne rechter-commissi ia riscurator mr. E. Bonn. Opgehevenci J. H. S. Reynen, agent en co mini sionnair in gemaakt schoenwerk, 2 Amsterdam. r Constant Bergé, koopman te As w sterdam. A. W. J. Holtes, te 's-Gravenhage Geëindigd M. K. de Vries, te Amsterdam. J L. Ph. Fuldauer, vroeger koopros in hoeden, pelterijen en parapluif i< wonende te 's-Gravenhage 0 (St.-Ct.)

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6