INGEZONDEN Advertentiën Keukenmeid, Kfuken-Werkmeisje. Tweede Werkmeid. Gevraagd Dagmeisje Dagmeisje Dienstbode, Dienstbode Gevraagd Een Bnrgerjuffr. Huishoudster. net HAeisje Eene nette Vrouw Een nette Vrouw, Gevraagd Leerlingen Naaister. Bakkersknecht Courantbezorger. H. H. Coiffeurs. Een flink eerlijk Persoon Orgel-Piano. Commensaal Te Huur Gtm. vr j Slaapkamertje Te Huur Een iet Winkelhu Werkplaats Te Huur: ingeruimd, wijl na de droeve ervarin gen met liet garantiestelsel opgedaan, veile werkgevers -sterk in (le oppositie zijn' tegen het laatste. Nadat de besturen van partijen overeenstetmandng zullen hebben ver knagen, krijgen de ledenvergaderingen 1e beslissen. Imtusschen loopt de vrede geen gevaar, aangezien de status quo, maar wij vernemen, trouw wordt ge handhaafd. REMBRANDTIANA Maandag, dien dag van de opening der nieuwe Nachtwachtaaal, houdt do onder-vo orzittdr van het Algemeen Rembrandt-Cormnéjhr. Six, te zijnen huize aan de Heerengracht, te Am sterdam, nabij de Vijzelstraat, recep tie^ HEVIGE BRAND. Te Brake! heietft een geweldige brand gewoed. Tien huizen, waarbij groote boerderijen en zes hooibergen, lagen in twee uur tijds tegen den grond. Een meisje van' 25 jaar, dat nog iets wilde redden, kwam in de vlammen om. Behalve lionderdduizendien pon den hooi, dat juist opgeborgen was, was alles verzekerd. ONGELUKKEN. (.Zie Tweede Blad.) De ,,Tel." schrijft nog: Zoowat oin 12 uur ter 'hoogte van den Imhoseli, nalbij 'Eerbeök, in een zandweg een offieferspatroutil'le. Baar bij bevonden zidh o. a. een le-luite- mant dier 'huzaren en twee cadetten. Bij een heideveld van 'hoogstens een- kilometer dn omtrek werd den koijpo- 3-anl-cadet, baron van Ileedkeren van Brand-senburg, uiiit Apeldoorn, opge dragen, genoemd veild te doorkruisen. Onderwijl reed de patrouille verder langs een heuvel. Toen na ee-niige mi nuten de cadet niet. terugkeerde, zond de luitenant een sergeant-cadet uit om den eerstgezondene op te halen. Oolk deze (keerde niet aanstonds weer. Intussdfren zond de luitenant een wachtmeester uit, vergezeld van een ordonnans, lom 'een 'rapport weg ie brengen. Deze ruiters reden den zelfden weg terug, waarlangs die (pa trouille was gekomen. Toen die ser geant-cadet zonder resultaat terug keerde, had de patrouille zich nog hier en daar geposteerd op '.heuvels, om zoo den cadet gelegenheid te ge ven, zijn patrouille weer te vinden. Men zag niets, -alhoewel het terrein geen bijzondere dekking bood. Eerst "s avonds bij terugkeer in de kazerne, te Deventer, Vernam men welk treu rig onheil was geschied. De wadht meest er echter bereikte spoedig de plaats, waar de e aid et dien zandweg had verlaten, en zag tot zijn verwondering een paard zonder rui ter staan, op ongeveer 100 M. _afstand. Oogenbliikkelijk spoedde hi] zidh daadheen len vond den (ruiter, -den vermisten cadet, in een kuil liggen. De ongelukkige bleek reeds overleden Met behulp van boeren werd de cadet in een woning gedragen, waar later geneeskundige hulp verscheen. Deze was -echter niet- meer noodag; het bleek, dat de cadet onder 'het paard was doodgedrukt. De v/ervelkolom was gebroken en de teekenen wezen er op, dat de diood waarschijnlijk door verstikking oogenbliikkelijk was inge treden. Op de plaats waar het lijk werd ge vonden, bevonden zich in de overigens zeer Vlakke heide drie kleine kuilen Vermoedelijk is het paard reeds in den eersten gevallen, opgesprongen en m een volgenden opnieuw gevallen met den ruiter onder rich. De cadet wa-s 19 jaar oud en eenig kind. Hij had juist het studiejaar aan die Kon. Mil. Academie te Breda met succes doorloopen. De begrafenis zal Donderdagmor gen te 11 uur op de algemeene be graafplaats te Apeldoorn plaats wil den STADS-PETEKINDJ E. Onlangs kreeg te Groningen een zesjarig jongetje van een schipper, uit school komende, twee vingertjes van de rechterhand tusschen een brugleu ning afgeknepen. De gemeente Gro ningen moet nu de .opvoeding van den voor velen arbeid ongesdhikten knaap voor haar rekening heibben genomen, verneemt de ,,N. Gron. Ot." Verlaat het kind eerstdaags het Kinderzieken- huds, dan wondt het in een huisgezin uitbesteed, om geregeld de school te kunnen bezoeken. En later zal de ge meente voor (beur petekind zeker wel een of andere betrekking hebben, op dat het tocfh nog een eerlijk stuk brood kan vendienen. EEN DIEF IN EEN KIST. De dienstbode van de familie O., in de Van Speykstraat 59 te 's-Graven- liage, -ging Dinsdagmiddag naar bo ven in het huis o-m vuurmakers uit een kist ibe halen, toen, bij het oplich ten van het deksel, plotseling een man daaruit te voorschijn kwam. Het dienstmeisje vlucüitte hevig verschrikt en liet daardoor den man de gelegen heid over de daken te vluchten. De man wist nog een gouden horloge en een kistje met. 100 mee te nemen. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld, tot dusver echter zonder resultaat. CONSULATEN. De hoeren Percy W. Thomson en W. B. Uytwerf Sterling, ingevolge Koninklijke machtiging benoemd tot vice-consul der Nederlanden, respec tievelijk te St. John (New-Brunswick) en te Winnipeg (Canada), zijn in die hoedanigheid door de Canadeesche Regeering erkend. Aan den -heer Thomson dient in het Engelsch, Duitsch of Fransch ge schreven te worden en aan den heer Uytwerf Sterling, Nederlander, in het Nederlandsch of in het En gelsch. (St.-Ct.) Leger en Vloot DE ONDERZEESCHE BOOT. De onderzeesche torpedo boot ,,Luctor et Emergo" is Dinsdag bui tenom en zonder begeleiding van Viissingen naar het Nieuwediep ver trokken, waar, zooals men weet, de officieel e beproeving moet plaats heb ben. verk en Schooi GEREF. KERK. Beroepen. Te Zetten P. Warmen- hoven te Harderwijk. Te Westerlee G. A. van Nood, cand. te Alphen a. d. Rijn. Te Oud-Loosdlrecht A. J. de Ber, te Grijpskerk. ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Doet. rechtsw. G. van der Vlugt. Doet. wis- en nafuurk. H. van Loghem. Lelden. Geslaagd voor het candi- daats-examen in de wis- en sterre- kunde de heer J. van Eek. Groningen. Geslaagd voor lietcan- didaats-examen in de rechtsgeleerd heid de heer F. H. Kuipervoor het doctoraal examen in de rechtswe tenschap de heeren G. .T. Duiker en J. Meursing. EINDEXAMEN ELEKTROTECH NISCHE SCHOOL. (Amsterdam, Looiersgracht 41). Het examen ter verkrijging van het diploma dezer school werd ge houden van 210 Juli, waarbij als Commissie van Toezicht aanwezig waren de heeren N. C. H. Verdam, werktuigk.-ingenieur, en W. H. A. G. baron van Ittersum, electrotechn. ingenieur. Aan dit theoretisch examen was, gedurende de maand Juni, een practisch onderzoek voorafgegaan, waaraan door 18 candidaten werd deelgenomen, van wie één zich terug trok. Het diploma kon worden uitge reikt aan de heeren Ch. E. Jansen, te Batavia; F. J. J. Maartens, te Am sterdam A. S. Gr eeuw, te Wormer- veerF. J. Wijma, te Harlingen B. H. Blankenberg, G. F. Luykx, W. H. C. Kahle, E. Muller, L. J. H. Klop ping, Th. J. van Dijk, .T. de Vrij, al len te Amsterdam, en A. v. d. Zaal, te Lisse. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. De afdeeling der Algemeene We tenschappen der Technische Hooge- school maakt bekend, dat de gelegen heid tot aangifte voor de propaedeu- tische examens na de' zomervacantie 1906 is opengesteld van 27 Augustus tot 3 September. Aangiften worden verwachta. van hen die het geheele propaedeuti- sche examen wenschen te doenb. van hen die voor de eerste maal een of meer gedeelten van dit examen wenschen te doen, waaronder ook begrepen zijn zij die zich vóór de va- cantie voor een andielr gedeelte van het examen hebben aangemeldc. van ben die een examen voor een gedeelte, waarvoor zij vóór de vacan- tie niet zijn geslaagd, wenschen te herhalen mits hun daartoe toestem ming is verleend. Formulieren voor deze aanvragen zijn bij den heer Wattman te Delft verkrijgbaar. De aanvragen, gericht aan den voorzitter der afdeeling Algemeene Wetenschappen, moeten vóór 3 Sep tember ingekomen zijn bij den pedel der Technische Hoogeschool. aan het hoofdgebouw. (St.-Ct.) Sport en Wedstrijden DE AUTOMOBIELFEESTEN TE SCHEVENINGEN. De voorzitter van het comité voor de automobielfeesten te Schevenin- gen, jhr. E. van Loon, heeft Maan dag in het Kurhaus een diner aange boden aan het eere-comité. Tot de deelnemers aan dit gelegenheidsmaal behoorden de gezanten bij ons Hof, de Commissaris der Koningin en an dere autoriteiten. De gastheer dankte in een toast de vreemde gezanten voor hun bereid willigheid om deel van het. eere comité uit te maken en ook voor hun deelneming aan het diner, waardoor zij hebben willen aantoonen. dat dit automobiel feest een internationaal karakter heeft, en gegrond is op de meest hartelijke verstandhouding tusschen de natiën. Jhr. Van Loon hield zich verder overtuigd, dat allen de afwezigheid betreurden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, den Beschermheer, die tot zijn leedwezen nóch dit ban ket, nóch de automobielfeesten kon bijwonen, maar die toch zijn. belang stelling heeft getoond door het be schikbaar stellen van twee eereprij- zen. Op voorstel van spreker werd den Prins eJen telegrafie van dankbe tuiging gezonden. Vervolgens dankte Jhr. Van Loon den lieer Ruys, gedelegeerd commis saris der Maatschappij Zeebad Sche- veningen, voor het subsidie door deze Maatschappij aan het comité ver leend, ook de Nederlandsche Auto mobielclub, de Haagsche Tramweg- maatschappij, de leden van het eere comité, van de speciale commissiën, de gedelegeerden der vreemde auto mobielclubs, enz. en in het bijzon der den heer Polis, den onvermoei- den secretaris van het comité. Ten slotte richtte hij nog een woordje tot de vertegenwoordigers van de vreem de pers, en eindigde met een dironk op dén voorspoed van den broeder bond, die ten doel heeft de verbrei ding van de beschaving en den voor uitgang van het automobilisme. De wedstrijden vingen Dinsdagoch tend te 11 uur aan met het concours de Carrosserie (categoriën toeristrij tuigen en stadsrijtuigen). Op de ruime landzijde, welker bree- de wegen door een fraai grasveld zijn gesplitst, was het eene deel be stemd tot standplaats der auto'shet andere deel was aan de jury voorbe houden om de daar voorkomende rij tuigen te keuren. In de- verschillende categoriën ina- meu M auto's deel, de een al prachti ger dan de andere, zoodat de keuze moeilijk is. Behalve dit concours dingen er nog 2 categoriën mede naar de prijzen, uitgeloofd door den heer A. A. H. Boissevain te Lage Vuursche en Stoop te Dordrecht. Om 12 uur vingen de kilometer snelheidswedstrijden op den strand- boulevard aan voor motorcyclettes, boven 50 kilo on racewagens en te 2 uur voor toeristen automobielen en motorrijwielen, boven 50 kg. De Darracq, van 200 p.k., is ver schenen en heeft des nachts proef ge leden. Het weder is buitengewoon fraai. EEN PAPIEREN OVERWINNING. De ontmoeting AjaxRood en Wit moesten de Leidenaarrs Zondag ge wonnen geven en daar er wel geen datum meer beschikbaar zal zijn om dezen wedstrijd op een anderen Zon dag te spelen., zullen de Haarlem mers zéér waarschijnlijk zonder ge speeld te hebben, toch 2 punten rijker worden. (Hbld.) WORSTELWEDSTRIJDEN. Dinsdagavond legde Dumas Pier- rard le Colosse in 26 min.Randolfi legde Poirrée in 6 min. De kamp SaurerJackson bleef na drie ron den onbeslist. Rechtszaken SPORTING CLUB INTERNATIONAL. Het Openbaar Ministerie bij de Haagsche rechtbank vorderde Dins dag vrijspraak tegen de bestuurders van de Sporting Club International" in het Korte Voorhout te 's-Graven- hage, beklaagd van het houden van een huis van hazardspel. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. De 39-jarige schilder F. M. den Blijker uit. Haarlem, bracht op Za terdag 29 April een bezoek aan Am sterdam, dat hem niet licht uit- het geheugen zal gaan. Hij liep eerst wat rond en gebruik te een. en ander. :s Avonds 10 uur op het Waterlooplem gekomen, wist hij den weg naar het station niet meer te vinden. Met vragen korn je te Rome, dacht hij, doel) hij vergat dat er ook ver keerde gidsen zijn, toen hij aan een jongen den weg vroeg. -- Ik zal je wel een eindje bren gen ik loop er toch heen, zei de jon gen, gedienstig. De knaap voerde hem door verschil lende straten, zoodat. hij, nogmaals op het punt, van uitgang terecht kwam. Maar eindelijk raakte men verzeild op den Groenburgwal, stille zijde. En toen. toen voegden zich plot seling twee mensohen, die blijkbaar in een donkeren gang stonden te wachten, bij het tweetal. Een dier personen bracht Den Blij ker een slag op het hoofd toe en de drie anderen pakte*, hem toen ook beet. Den Blijker werd herhaaldelijk geslagen en geschopt en vervolgens tegen den grond geworpen. Daarop gingen de drie aanranders er van door. Opstaande bemerkte Den Blijker, die hevig bloedde, dat hij zijn portemonnaie met geld en zijn gou den horloge met ketting kwijt was. En in een instindetieve ingeving zette Den Blijker onmiddellijk twee zijner belagers, die hij geen oogenblik uit het oog verloren had,achterna. Op de Koningsbrug vóór de Halvemaan steeg werden die twee door den poli- tie-agent A. van der Maaden gegre pen. Dit tweetal de derde was ver dwenen waren de 18-jarige Jochem Gans. slagersknecht, en de 22-jarige Gerrit Jan Cappenberg, bakkers knecht. Dinsdag stonden zij voor de vacan- tiekamer der Rechtbank te Amster dam terecht, bekaagd van diefstal met geweldpleging in vereeniging met nog een derden, onbekend geble ven persoon. Cappenberg is recidivisthij onder ging 11/2 jaar en nog eens 6 maan den gevangenisstraf wegens dief stal. Beiden ontkenden zich aan de be- rooving te hebben schuldig gemaakt. Gans zoowel als Cappenberg gaven op elkander niet te kennen. Zij werden beiden echter door den aangerande beslist herkend, terwijl een juffrouw en haar zoontje uit de Staalstraat hen hard zagen loopen. Toen er geld viel, riep een der jon gens nog..er valt geld!" Dit jon getje, 14 jaar oud, had aan den over kant de vlei' personen gezien. De stoker J. C. Weyermans en Hen- drika C. J. Wijngaard, die een loge ment drijven aan de Gelderschekade, vroeger in de St. Nicolaasstraat, ver klaarden, schoon ook aarzelend, dat bekl. Gans meermalen in hun loge ment kwam, waar bekl. Cappenberg sedert drie weken huisknecht was dat ze meermalen met elkaar gespro ken hebben en dat ze den avond de? berooving. toen Gans tweemaal in het. logement' kwam, kort na elkaar zijn vertrokken. Enkele familieleden van bekl. Gans als getuige a décharge buiten eede gehoord, verklaarden dat. ze Gans nooit met beklaagde Cappenberg sa men gezien hebben. Volgens hen had Weyermans zich wraakgierig uitge laten ten opzichte der familie Gans, in verhand met een huurquaestie. Het O. M., mr. Van Dam, noemt het misdrijf, waaraan bekln. zich hebben schuldig gemaakt van hoogst ernsti- gen aard. Volgens hem is de onbe kende met den buit er van door ge gaan. Hij acht het ten laste gelegde bewezen en eischt tegen Gans. een nieuweling in het vak/ die de rol van wegwijzer moest vervullen, 3 jaren gevangenisstraf, en tegen Cappen berg, een beroepsmisdadiger, 6 jaren gevangenisstraf. De toegevoegde verdedigers, mrs. L. H. C. Kuhn en F. Buys, achtten niet bewezen, dat bekln. zich aan het ten laste gelegde hebben schuldig ge maakt. Zij concludeerden tot vrij spraak. De uitspraak werd bepaald op 19 Juli a. s. •KLEINE OORZAKEN 'Den 13 Mei j.l. wandelde de heer P. C., student te Amsterdam met zijn zuster en een vriend te Wageningen. Bij den hoek van een straat zag de heer C. zekeren S., zoon van een re- dheroheur aankomen en hij merkte zijn vriend op, d'at dit de persoon was, die hem wel eens gehinderd had S. week niet uit, maar liep door en pas seerde tussdhen den vriend en de zus ter ivan den heer C., met het gevolg, dat hij tegen de dame aanbonsde,wier hoed viaar op het 'gelaat viel. Daar over verontwaardigd is de heer C. S. nageloopen, en beeft hem met zijn wandelstok eenige slagen toegediend, waardoor hij bloedend werd verwond. Deze zaak, waarover in Wagenan- gen heel wait te doen geweest is, dien de Dinsdag voorde Arnhemsehe recht bank. De officier van justitie wees S. ■er op, dat hij het- al 9 jaar geleden met 'den vader van den heer C. aan den slok had gelhad en noemde zijn houding vlegeladhtig; S. had de mis handeling 'zelf uitgelokt en zijn ver diende loon gekregen. De verdediger, mr. Leccius de Rid der, merkte -op, dat S. het vorige jaar opzettelijk tegen den heer C. aanliep. Het O M (mr. Hofstede) noemde de zaak, die op zidhzelf niet veel beduidt, in twee opzichten merkwaardig. Voor eerst door de drukte, die er van is gemaakt en omdat zij vervolgd werd op speciaal verlangen van den be klaagde. In deze zaak heeft de Wage- ningsche pers zidh van een allerbe droevendste zijde laten kennen; er is geïnsinueerd., gesproken van Russi sche toestanden; de rechtbank zou zich niet laten intimideeren. zooals de officier, en zoo meer. Aanvankelijk zou de zaak in der minne worden ge schikt als beklaagde 30 gaf voor de algemeene armen. Daartoe was bekaagde bereid, doen de advocaat van S. kwam rnet zulke hooge eischen, waarvan Z.E.A. .alleen nieédeelen zou, dat zij 345 bedroe gen. Ten slotte kreeg de officier bezoek van den heer C., die er over klaagde, dat men hem in Wageningen last v.?m oorzaakte, nariep en scüioiLd, en ver zocht de zaak liever maar te vervol gen. S. heeft nu zijn zin gekregen, dat de heer C. op het beklaagden bankje zit, maar een dei- rechters heeft al te recht opgemerkt: „Ik zou liever In diat bankje zitten, dan in de sdhoenen van S. staan," Van beklaagde kan alleen wordeD gezegd, dat hij driftig is geweest. 3. had reeds onaangenaamheden met C. van jaren her en viel hem steeds las tig en zijn houding is onbeschoft. Wa re Z.E.A. 20 jaar jonger, hij .had wel licht in het geval van C. hetzelfde ge daan als deze. Er zijn zooveel ver zachtende omstandigheden, dat het feit met 10 voldoende geboet is. De verdediger mr. Leccius de Rid der. noemde in deze zaak de Wage- niingsdhe pers de (hoofdschuldige. Van de vijf locale blaadjes, die steeds pi kante berichtjes over deze zaak op namen, heeft ,,De Wageninger" voor al bekl. kwade parten gespeeld- Al het leed den ouders van bekl. aangedaan is niet te overzien en gaarne had men de zaak in der minne geschikt, dan zou de publieke opinie gerust zijn. Deze wordt echter niet vertegoiwoordigd door de locüle blaadjes. De redacteuren konden zeer goed van de zaak op de hoogte zijn, Beklaagde handelde niet anders dan uit nood wee)'. De redacteu ren kunnen op zich nemen het leed, dat hier ver oorzaakt is. De eisch voor een schikking, eerst 30 voor schadevergoeding voor S. en 2-15 voor den raadman van S. Te gen een diergelijke handelwijze waar- sdhuwi pi. Gaarne zou hij zien, dat aan de publieke opinie genoegdoening werd gegeven en, met toepassing van art 41 \Y. v, S., vrijspraak volgde. De toegebrachte verwonding is van vrij lieMen aard geweest, waarvan S. spoedig is hersteld. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den incender nd etjteruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aanspra kelijk. M. de R., Zooals u bekend is, wordit de school gaande jeugd "s morgens tussdhen 9 en 12 uur een oogenblik rust gegeven, ten einde de herzens, die vermoeid? ■zijn van liet leeren, weder ep te fris- schen. Deze tijd wordt, althans op liet Leidscheplein. buiten de school doorgebracht. Doch niet zal het u be kend zijn, op welke manier de jon gens hunne herzens weer opfrissc&en, een manier die 2te bewniiers van het Leidscheplein althans minder pleizle- rig vinden. Niets dan kattenkwaad is hun doel, waarvan een van de vele uitingen ts (het trekken aan de schellen. Dat zij gestoord zullen worden, daar behoeven zij niet bang voor ie zijn, daar de politie niet aanwezig ts en de onderwijzers, die gedurende dien tijd zidh ook ontspannen, van hun vermoeienissen, door te wande len op net Plein, daarvan nooit iets bemerken. Ik zou mieenen, dat schooljongens, die zoo brutaal zijn, om in tegenwoor digheid van hunne leermeesters der gelijke streken uit te halen, niet erg onder de macht zijn van hunne onder wijzers. I* Burgerlijke Stand ONDERTROUWD Juli 11. W. v. d. Berg en M. Tesse- laarJ. H. v. Deursen en C. M. Phi- lippoJ. N. Valk en G. Stadman P. v. Amersfoort en A. H. C. Kampman; A. J. C. Noijens en W. M. Beere. GETROUWD Juli 11. J. L. Bushoff en W. v. Zon neveld J. de Vogel en W. Kapper H. de Zaaijer en M. ReuvecampA. Kamp en E. HandjesW. de Wid en E. LasschuitA. Teeuw en M. S. v. d. Meulen; I. J. Hangjas en M. La- met D, Dekker en C. M. v. Leeuwen. BEVALLEN Juli 9. M. E. Boersma^—Umans, d.; 11. M. v. DijckBouwman, d. Marktnieuws Kaasmarkt. Aangevoerd op Woensdag 11 Juli 1906 16 Kaas (Stapels). 2367 Kazen, 4267 Kilogr.19—/ 28.50. Veemarkt. Aangevoerd op 11 Juli 1906: 32 stuks nuchtere klajveren, hoogste prijs 12, laagste prijs 8 per stuik. 5 stuks lam meren, hoogste prijs 12. Stoomvaartberichten Het st. Sindoro, van Rotterdam n. Java, arriveerde 10 Juli te Port Said. Het st. Djocja, van Rotterdam naar Java, vertrok 10 Juli van La Pallice. Het st. Koningin Wilhelmina., van Batavia naar Amsterdam, vertrok 9 Juli van Sabang. GEVRAAGD tegen 1 Augustus een genegen ook huiswerk te verrichten. Zich aan te meiden Schotersingel 117 A, des avonds na 7 uur. GEVRAAGD: flinke In een groot Hotel wordt tegen flink salaris een WERKMEISJE gevraagd. Aanbiedingen onder letters H. T., firma ANTONIJSEN, Beverwijk. Mevr. BIJVOET—HUIJSSER, Over- veen, vraagt 15 Augustus flinke R.-K. Z. g g. onn. z. a. t. m. EEN NETTE DAGMEID. niet beneden die 17 jaar. Adres Gierstraat 9. Gevraagd een net R. K. niet beneden de 18 jaar, in een klein gezin. Te bevragen Pieter Kiesstr. 89. Gevraagd een flinke DAGMEID, niet beneden de twintig jaar, loon ƒ2.50 per week. Zijlweg No. 79. GEVRAAGD een net of voor dag en nacht, bij Mej. TEE- RINGH, Bloemendaalsche weg No. A 198. Tegen lo. Augustus a.s. GEVRAAGD eene nette van goede getuigen voorzien. Adres Pieter Kiesstraat 42. met 1 Aug. P. G., burgerpot kunnende koken en v. g. g. v. Adres: KOFFIEBERG, „Schöneck", Duinlustpark, Santpoort. Twpp neft": I>i-nsl horten GEVRAAGD, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. AdresSpaame 36. tegen 1 Augustus een nette DIENST BODE, R.-K., Anegang 33, in een klein gezin. 38 jaar, biedt zich aan als HUIS HOUDSTER, 't liefst bij een eenig be jaard heer. Br. fr., No. 9479, bur. v. d. blad. Biedt zich aan BURGERMEISJE. R.-K., met de huishouding bekend; 37 jaarvoor half Juli of Augustus. Br., No. 9481, bur. v. d. blad. EEN JUFFROUW zag zich gaarne gepl. ter assistentie hiuish., winkel of Ilötel. Er zal meer op goede behandeling gelet worden dan op hoog salaris. Br., No. 9483, bur. v. d. blad. In een klein gezin wordt GE VRAAGD een voor heele dagen of dag en nacht. Adres: Bakenessergracht 27. R. K., ongev. 50 jaar oud, meer dan 20 jaar als huishoudster werkz., zoekt door sterfgev. derg. betr., in kl. ge zin. Br. No. 9471 Bur, v. d. blad- P. G., van middelbaren leeftijd, biedt rich aan voor Noodhulp of voor vast, in Haarlem of buiten de stad. Br., No. 9482, bur. v. d. blad. voor Dinsdags een halmen en Vrijdags den gelleed en dageene FLINKE WERKSTER. AdresKruisweg 41, hoek Heenen- straat (winkelhuis). Agentessen gevraagd Een oud-theeplanter vraagt DAMES uit den beschaafden stand, die gene gen zijn tegen flinke provisie, als Agentesse zijner pas ingevoerde su périeure theesoorten op te treden. Br. fr., Ned Indische Handels-Vereeni- ging, 's-Gravenliage. GEVRAAGD bij een Costuumnaaister. Adres bij de Uitgevers. Zoo spoedig mogelijk een aankomen de LINNENNAAISTER GEVRAAGD. Adres te venmanen Nic - v. d. Laan- straat 1 rood. AANGEBODEN een nette Huishoudster, van g. get. voorz. en nette Buitenan., Dagm Werkst, Noodli. en Dienstmeisjes, bij Mej._WONNINK, Nobelstradt 9. ER BIEDT ZICH AAN een R.-K. Adres P. J. GASANDER, p. a. D. v. LEEUWEN. Van Marumstraat no. 17. Hel, „Algem. Handelsblad", bureau Kenaustraat 5 B, VRAAGT IEMAND in het bezit van rijwiel, voor het be zorgen van couranten, 's morgens en 's avonds. Loon 3.50 per week. Aanmelding 's morgens vóór 12 uur. GEVRAAGD EEN BEDIENDE voor noodhulp of vast. Br., No. 9485, bur, v. d. blad. kan direct GEPLAATST worden, om met een Vrucluc-nijSAvagen te venten, flinke verdienste. P. M. C. DROST, Botermarkt 27. Aan hetzelfde adres kan een JON- GEN geplaatst worden. DEGELIJK ONDERWIJS AANGEB. door ervaren onderwijzer, 4 I p, m. Br., No. 9376, bur, v. d. blad GEVRAAGD Een KkermakiTf-kafchlje T. DE KAMPER, Keizerstraat, Hee- ren- en Dameskleermakerij In een klein net gezin kan EEN NETTE GEPLAATST worden. Adres Raaks 34. Nette gelegenheid, wordt AANGEBO DEN voor KOST en INWONING met huiselijk verkeer, op billijke con ditiën. AdresBur, v. d. blad. o n gem e ubileerde KAMER en SLAAP KAMER, a ƒ1.25 per week (liefst aan eenvoudige juffrouw. Br., No. 9478. bur. v. d. blad. TE HUUR: terstond te aanvaarden, voor een klein gezin een Benedenhuisjè, Leliestraat No. 10, huurprijs ƒ2.10 per week: T< bevragen Korte Houtstraat 14.I AANGEBODEN op netten stand, voo fatsoenlijk persoon, üt 1.50 per week AdresRipperdastraat 22 rood, aai de Parklaan. een WINKEL- en WOONHUIS, 1 Annastraat 16, bijzonder geschil voor een melkboer eene moderne BOVENWONINf 5 kamers, alcoof, zolder, keuken, October f 18.p. m. Een dito te stond f 18.p. maand. Adres de Makelaar J. J. GULD! MOND, Raamvest lözw. Voor verminderden prijs TE HUUR aangeboden een metBov< huis, Schneevoogtstraat 1 rood, h welk de huurder niet kan betrekk* Te bevragen Voorhelmstr. 7 rood. T SS rau O R Een Benedenhuis niet Serre en tu bij de Pieter Kiesstraat. Te aanva den 15 Aug. of 1 Sept. Huurprijs per maand, waterleiding inhegrep Br., No. 9-467. bur, v. d. blad. Te Huar gevraagd BENEDENHUIS of andere localb gesch. v. kantoor en.klein atelier mode-artikel en Br., No. 9468, bur, v. d. blad. TE HUUR, Gen. de la Reystraat A ƒ3.per week. Te bevragen H. GROENEWEGEN, Langen« straat 20. met BOVENHUIS TE HUUR, ir midden der stad, werkplaats j 80 vierk. Meter. Zeer geschikt Electrisch bedrijf. Adres Bureai dit blad. Een groot ACHTERHUIS, gei voor werk- of bergplaats, in he-' trom der stad, A ƒ2.— per week. Adres Kl. Houtstraat 113 bov<

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3