BAD met GEYSEB Automatische Lichtgas-Apparaten Benoïd Bronwaterfabriek HOLLAND." DRACHENQÜELLE Technisch-Barean D DE CLERCQ, len zeer goedkoop lode-TijdsehriH Letteren en Kunst Rechtszaken Sport en Wedstrijden Snelverwarmer, DBAGÉES a LA CASCARA. Brand- en Inbraak vrije Bewaarinrichting. HOLLAND5CHE CREDIET- EN DEPOSITOBANK MEES ét BITSEMA, Zljlatpaat 61 HAARLEM. Kerk en School Stoomvaartberichten Vraag Prospectus! - Verlichting, Verwarming - Waterverzorging en Kracht, HeetBuchtpompmotorevii Reform Lnsol- en Spiritnsgloeilishtlampen Handbrandblusch-Apparaten MINIMAX Handstofzuiger „ATOM" lo8se 8tof uit di> wan .üio vaii uum naar Duitsclhland en vice versa belast zullen worden volgens bet tarief voor binnenlandscfhe zendingen Tegelijker- tijd zal bet tarief van de telegraaf- verlaagd worden. Ik lierinner me, dat volgens be trouwbare inlichtingen tijdens de dis cussies die op de algeoneene vergade ringen van de Kamers van Koophan del zouden hébben plaats gevonden tusschen de minderheid, welke gun stig gestemd was voor een DMtsch- Hollandscli postverbond, en de meer derheid, die öf weifelde, öf het plan afkeurde. men niet. moet vergeten heb ben te spreken over de ..oplossing van Holland door den machtigen Staat, die het tot buurman iheeft.". Het zou one niets verwonderen, als de izaaik zich werkelijk zoo toegedra gen had. Na alle pangernxanisitiisch geratel over Duitsohland's verovering van Holland, zou het. niet vreemd schijnen. Maar die opslorping van Necerland door Duiitschtand is eigen lijk nog maar een heel verre, zoo niet onbereikbare 'droom, en de groothan delaren van Amsterdam en Rotter dam schijnen langzamerhand te heb ben begrepen, dat een postverbond ,,après tout" niets met politiek te ma ken heeft. Holland heeft, overigens al sinds jaren een dergelijk verbond met België gesloten, en dat zonder iets van zijn prestige ie verliezen. Het zal "waarschijnlijk even zoo gaan als een maal hét poébvehbond met Duitsclh- land geteekenJd ds. De brieven zullen slechts anet 5 cent behoeven gefran keerd te worden in plaats van met 10 of zelfs 124. iMa-ar (Holland zal Hol land blijven, d. w. z. een land, dat .volkomen meester van zijn bestem ming is, en dat wdj ondanks de groot spreken jen van onverbeterlijke pan- germamsten, die nooit een gelegen heid voorbij laten gaan om Duitsch- land bespottelijk en gehaat te ma- weest, zelf 'de tentoonstelling te ope nen. Hij had evenwel zooveel gunstigs hieromtrent gehoord, dat hij zelf de expositie in oogenschouw wilde ne men. Vervolgens werden de verschillen de inzendingen op de tentoonstelling bezichtigd. Bij verscheiden standen bleef Z.Exc. staan en gaf meermalen te kennen, dat deze expositie een zeer belangrijke is voor het bakkersbe drijf. BRANDEN. Zaterdag j.l. had te Herpen (N.-Br.) een droevig ongeval plaats. Terwijl ©enige kinderen bezag waren met vuurtje stoken, koniden zij de vlam men niet méér mieester worden, met het gevolg, dat de arbeiderswoning van H, v. di. B., op de Heuvels een prooi der vlammlen werd. Meenenide, 'dat de kinderen buiten waren, Werd een geit nog geréd; en toen na weini ge oogenblikken nog een kind werd gezien, was het een onmogelijkheid geworden om nog binnen te komen en moest men het kind zien verbranden, Niets was verzekerd. (N. Br.) GEEN STALLENBOUW. II ?s Haagsche Correspondentié-bu- re-: meldt, dat het uit Apeldoorn ge ms'rê bericht, omtrent den bouw var nieuwe koninklijk stallen (in ons blad van hedenochtend ontleend aan ,,De .Avondpost") geheel uit do lucht ge grepen en van alien grond ontbloot is. GERIDDERD. •De koning van Portugal heeft dr. De WUlde, arts alhier, benoemd tot rid der in de Christus-orde. f 1700 VERMIST. Een graanhandelaar, kantoor hou dende aan de Spaanschekade te Rot terdam, heeft bij de politie aldaar aangifte gedaan van de vermissing van een bedrag van 1700. DE AUTOMOBIELFEESTEN TE SCHEVENINGEN. Woensdagmiddag hadden de be hendigheids- en Gymkhana-wedstrij den plaats op Zorgvliet. Het bedekte weder had gewis velen weerhouden, dit levendige schouw spel bij te wonen. De tribunes rond den ring waren veel minder bezet dan bij het concours hippique. Wat de behendigheids-wedstrijden betreft, de deelnemers hadden te rij den door een opgebroken straat, dan over een spoorwegovergang, een Utrechtsche brug, d. i. een zeer steile en korte brug naar een garage, waar halt werd gehouden, en gekeerd, dan weer met een kromming over een ge wone brug, langs de Utrechtsche brug en weer over een brug naar den uitgang. Na afloop van dezen wedstxijd volgden de Gymkhana, waarbij de heeren rijden en de dames de figu ren hebben uit te voeren, als o. a. ringsteken, bouquetten maken tij dens deai rit uit een doosje met bloe men, ballen van verschillende kleu ren dn manden werpen, evenwichit- atanden op de brug enz. EEN GRAP DIE SLECHT AFLIEP. Een meisje in de Kroost te Zeist, had ter gelegenheid van den Zondag haar vrijer over. 'n soldaat uit Utrecht en deze maakte bij die gedegenheid kennis met den kostganger harer ouders. Voor de grap zouden de nieu we vrienden eens van kleeren verwis selen. Toen ieder zijn eigen kleeren Weer terug had, miste de burger (een jocfky) uit zijn binnenzak een biljet van ƒ100 waarvan hij den soldaat vardacht, doch deze bleef ontkennen. Des avonds ging de vader Van het meisje •naar Utrecht en trachtte daar den soldaat nog tot teruggave te overre den, doch zonder gevolg. Toen daarop id'en commandant van de wacht met liet gerval in kennis ge steld werd, volgde een nauwkeurig onderzoek, waarna de soldaat weldra tot bekentenis kwam. Hij had het bil jet reeds gewisseld en er 6 van uit gegeven. (ir. D.) BAKKERIJ-TENTOONSTELLING. De minister van landbouw, m'r. Veegens, vergezeld van den admi nistrateur der afdeeling nijverheid en handel, den lieer Salverda de Grave, bracht Woensdag een bezoek aan de internationale bakkerij-ten toonstelling. Zijn Excellentie werd ontvangen in die ontvangzaal, de koffiekamer van den schouwburg, door het Dagelijksch Bestuur van het Uitvoerend Comité. De heer H. Franken Sr., voorzitter in zijn welkomstwoord zijn leedwe zen betuigende, dat de minister deze tentoonstelling niet heeft kunnen openen, dankte Z.Ex. dat hij heden nog de expositie met een bezoek ver eerde. Tevens drukle de heer Franken den wensch uit, dat Z. Ex. een gun- stigen indruk va.n de tentoonstelling mocht krijgen. De minister zekte tot zijn leedwe- HET HERINNER INGSTEEK'EN VOOR MAUVE. Het herinneringsteéken voor Mauve zal niet met September gereed zijn. Aangezin men het monument niet in dJen winter wil onthullen, zal deze plechtigheid tot een volgend jaar wor den verschoven. Het bulletin van den Larenschen Kunsthandel deelt nog melde, dat het herinneringsteeken zal bestaan uit een eenvoudige fontein, die in overleg met het. Larensch gemeentebestuur op de Brink zal worden geplaatst. WEDEROM IN BEHANDELING. De zaak van den godsdienstonder wijzer K., die voor die rechtbank te Zutphen eindigid'e met vrijspraak, zal Wederom in behandeling komen. De officier van justitie heeft tegen het ge wezen vonnis verzet aangefceékend. EEN ANTI-SEMIET. Voor het gerechtshof te 's-Graven- hage werd Woensdag in de zaak van J. H. B., 37 jaar oud, graanwerker, en P. van D., 41 jaar, los werkman, beiden te Rotterdam, door de recht bank aldaar tot gevangenisstraf res pectievelijk van 9 en 6 maanden ver oordeeld wegens diefstal in vereen4 - ging op 23 Februari 1906 van een baal lijnzaad, toebehoorende aan de fir ma Wijn Co., van het stoomschip Maris, dat in de Rijnhaven ter los sing lag beklaagden Mélden hun onschuld vol bevestiging van het vonnis der rechtbank gevorderd, na •verhoor van twee getuigen a déchar ge, van welke één, naar aanleiding van de verklaring van een Jood- schen opkooper, die getuige in deze zaak was geweest, welke verklaring volgens 'hem onjuist was, uitriep, dat Holland achterlijker was dan Rus land en dat het tijd werd, dat Mer ook eens werd opgetreden tegen het Jodengespuis. Uitspraak over 14 dagen- PERS-OVERZICHT DIPLOMATIEKE KOMEDIE. Onder dit hoofdje bespreekt de „Te legraaf' de dezer dagen publiek ge maakte briefwisseling tusschen mr. J. D. C. Baron van Heeckereni van Keil én den tegenwoordigen minister van Bmtenilamdlsche Zaken. Dat er to een theater, 'n schouw burg veel „adh/tier dé coulissen" ge- söMedt, is beleend, en dat de diploma tieke wereld met zulk 'n schouwbrug veilig kan worden vergeleken, behoeft evenmin nader betoog. We hebben er nu to ons goede land weer 'n staaltje van gezien en voor cle zooveelste maal schijnt de doofpot, men vergeve ons de stoute vergelijking, een zeer ge schikte bliksemafleider. Het departement van Buitenlandsche Zalcen stond ondei' het vorig ministe rie in een verre van gunstigen reuk. Zeer zonderlinge geruchten déden de ronde, geruchten, die ten slotte een rasteren vorm aannamen, toen ge sproken werd van een. persoonlijke kwestie omtrent die portefeuille van Buiten!andsdlie Zaken tusschen Dr. Kuyper en baron MeLvüli van Lijnden. In deze zaak werd ook betrokken onze gezant te Kopenhagen, mr. J. D. C. baron Van Heeckeren van KeiLL Gevolg van een en ander was, 'dat deze hooggeplaatste1 regeeringsambtë- naar zich bij schrijven van 6 Decem ber j.l. tot den voorzitter der Eerste Kamer richtte (van welk college baron Van Heeckeren lid is) met bet verzoek te bewerken, dat een onderzoek om trent deze zaak zou worden ingesteld. In Nederlandsche dagbladen toch was niets meer of minder geschreven, dan dat onder het vorig ministerie aan baron Van Heeckeren verschillende beloften waren gedaan o.a. het zullen krijgen van een Eerste Kamer-zetelen van ridderorden, wanneer hij zou willen handelen, zooals geiwenscht werd Later, 15 Januari 1906, werd door onizen gezant aan minister Tets van Goudriaan het volgende schrijven ge» ri cht Ruurloo, 15 Januari 1906. „Hoogwelgeboren Heer „Alvorens Nederland te verla den, waartoe ik in dén loop der „volgende week voornemens ben, -.zij het mij vergund een zeer he rleefd verzoek aan Ur. Es. welwil- „lendheid te onderwerpen. „Het.is mij, tot mijn leedwezen, ..niet mogelijk om het mij toever- trouwde Kamer-mandaat op be hoorlijke wijze te vervullen, zoo- ..lang ik mij bevind onder den in druk van zeer onwaardige be schuldigingen en ik veroorloof „mij derhalve de zeer beleefde „vraag, oi net niet mogen]k zou „zijn daarin verandering te brien- „gan. „Ik zou mij zéér gelukkig ach tten en zeer erkentelijk zijn, .to- „dien U. E. Hare medewerking „zou kunnen verleenen om aan de- „ze aangelegenheid een voor Hr. „Ms. regc-ering aanneembare en „tevens voor mij bevredigende op lossing te geven, hetzij door een „schikking of anderszins. ,,Het vorenstaande in Ur. Es. „welwillend oordeel aanbevelende, „heb ik de eer, enz., (w. g.) C. v. HEECKEREN." Daarop antwoordde de minister "s-Gravenhage, 18 Jan. 1906. Hoogwelgeboren Heer „In antwoord op uw missive van „15 detzer, heb ik die eer u te mel- „dien dat mij van beschuldigingen. onder weilker druk het u niet „mogelijk zou zijn het u toever trouwde' Kamer-mandaat op be hoorlijke wijze te vervullen, niets „bekend, is. „Wel ken ik den brief door u, onder dagteekening van 6 Decem- „ber 1.1, tot den voorzitter derEer- „ste Kamer gericht, waarbij uvan „moeilijkheden met. de regeering „gewaagde, doch tusschen u en „mij is zeer zeker geen enkele „moeilijkheid gerezen en bij de „overdracht van het departement „werd er door mijn armbtsvo organ - „ger uitdrukkelijk mijn aandacht „op gevestigd, dat zekere moeilijk- heden, die tusschen u en de af- getreden cregeering hadden be- „staan, in gemeen overleg' met u, „uit dan weg waren geruimd. „Terwijl ik derhalve §eheel in „het duister verkeer omtrent het- „geen u bedoelt, kan 4k bezwaar lijk eenige medewerking toezeg- „gen oon aan' de door n bedlotelde „aangelegenheid elen voor Hr. Ms. p'egeering aanneembare en te- „véns voor u bevredigende oplos- „sing te geven. „Gelief, enz. Waarop baron Van Heeckeren weer aldus antwoordde: Ruurloo, 20 Januari 1906. Hoogwelgeboren Heer „Ik heb de eer Ur. E. de goede „antvangst te berichten van haar „schrijven d.d. 18 dte<zea-, no. 7. „Hoewel het mij leed doet, d'at „U. E. geen gunstige beschikking „heeft kunnen namen ten aaruzieri j „van mijn verzoek van 15 dezer, „•moet ik erkenen, dat er tusschen ,,U. E. en mij geenerlei regeb'ng „noch afspraak bestaat, die mij „het recht zou hebben gegeven, om „op een gunstige beschikking te „rekenen. „Integendeel, indien U. E. mijn „verzoek had ingewilligd, dan had „ik zulks niet anders kunnen be- schouwen dan als een groote „gunst Maar nu dat U. E. mij „deze gunst niet heeft kunnen toe- „staan, heb ik ook geen' recht om „mij daarover te beklagen en wil „ik U. E. ook niet weder daarover „lastig vallen. „Tk behoud mij echter voor om „té protesteer en tegen de positie, „waarin ik geplaatst ben ten ge volge van mijn vaste vertrouwen „to de plechtige beloften, die mij „door het vorige Kabinet gedaan „zijn geworden. „U. E. gelieve, enz." Daarop vertrok baron Van Heeekerein „onder dien druk van zeer onwaardige beschuldigingen" weer naar zijne standplaats, en .stopte de Eerste Kamer zonder boe of ba te zeggen, de heéle kwestie in den politieleen doofpot- Maar wij vragen, mag de volksver tegenwoordiging zich op zulk een1 wijze neerleggen bij de „afdoening" van een zoo ernstige zaak Is het niet bene den de waardigh/eid van een parlement op zulk een' weerzinwekkende wijze hiet do of p otte.n-sy steefm toe te passen Daar zijn to verschillende Nederland sche bladen zeer besliste beschuldiLgto- gen geschreven in verband met deze zaak, zóó, dat zelfs de budt/eriLandfeche pers het geval met sensationeele op schriften als„Diplomatiek schandaal in Holland", vermeldden'. En baron Van Heeckeren zelf blijft protesteareai tegen de positie, waarin hij is geplaatst, terwijl minister Tets hem de „gunst" weigert, het geval te onderzoeken Is dit niet het doofpot-systeem in z'n ergerlijksten vorm Wat zal de Tweede Kamer nu doen Als in een openbare vergadering een Kamerlid vertelt, dat een officier gedwongen werd, z'n kinderen te laten doopen komt er 'n interpellatie. Als er in de kranten staat, d'at in Parijs eén ziek landgenoot slordig wordt behan deldkomt er 'n interpellatie. Als ér 'n vreemdeling over die grens wordt gezetkomt er alweer 'n interpel latie. Zal de volksvertegenwoordiging in dit ernstige geval werkeloos blij ven Het is ter wille van de politieke en diplomatieke moral iteit, dat meer licht to deze duistere kwestie dient, te worden ontstoken. AVONDMEETING WOUBESTEIN. Woensdagavond Meld Woudiestein weder een ajvondmeetdng, alhoewel het weder niet bijzonder uitlokte..., was de opkomst van het publiek toch bevredigend. Ook de sport voldeed aan redelijke eisohen, zoomede de bezetting dér velden'. De baan was aan den zwaren kant. Met dein Frieka-fprijs, een handicap- d'naverij, minimum afstand 1600 M„ werd het programma geopend. Ie Kun dry (1660) Koster Jr. in 3.01£, 2e Doliie King (1775) B, ten Hagen 3.012/5 en 3e Uncle Sam's Pride (1835) lAlkemade to 3.011/5. Bijzonder slecht gingen Elsje (1600) Bertlha Emil (1660); ooik presteerde Earl Rosebery (1690) en Electricity (1700) niet heel veel, doch kranig weerde Dollde King zich, dóch gevaar lijk kon hij voor Kundry geen oogen- blik worden, die gemakkelijk won. Kundry startte aan vier betalen. Hierop volgde de Gretchen-prijs. handicap-draverij voor Nederland sche paarden, minimum afstand 2600 meter. Ie D. D. (2910) Alkemade in 5.143/5, 2e Berüha Emil (2860) Tj. wi'iteiveen in 5.15 en 3e Emma B. (2810) to 5.172/5. Foto (2600) ging ge- ruimen tijd in vasten draf aan het hoofd en vergrootte op een oogenKldk haar voorsprong. Prins Albert! (2600) verdween hoe langer hoe meer naar achteren. Tello (2720) had zeer goede oogenblikken, evenals Elsje, ofschoon deze laatste, niet zoo rustig ging. Em ma B. (2810) werd lang niét- kwaad door haar eigenaar gereden, doch deze mist cours-routine; er waren oogenblikken waarvan hij had kun nen profiteeren en dan was Emma B. eerder aan het eind geweest. Bertha •Emiil gang nu 10 seconden per kilo meter sneller dan in het vorige num mer, hetgeen èn voor dén rijider, èn voor de jury een onaangenaam ver schijnsel is. Br moest voor dit soort paard' leen rijder zijn, zooaJs in liét buiitenland meermalen gebeurt. Wordt daar vermoed, dat een paard over meer snelheid beschikt, dan dat zijn vaste rijder laat zien, dan staat op de plaats waar het bewuste paard moet starten de door het comité aan gestelde rijder en deze stapt op de sulkey, alles geseMedt dus onver wacht, en gaat dan een paard bijv. 10 seconden sneller dan 30 minuten te voren, dan volgt onherroepelijk dis- qualificatié. Met Berüha Emil zou men wellicht geen succes hébben, omdat de merrie zeer koppig is aldus de rijder en die kan het weten. D. D. draafde zeer vast en behoefde zich niet bijzonder in te spannen om den eersten, prijs te Winnen. De Graaf Jan-prijs, recorddraverij, iminimum afstand 2600 M. Ie Achilles (2625) Koster Jr. in 4.38; 2e Allouez (2750) Schönx'oök 4.38 4/5 en 3e Kessler 4.423/5. Garmeleta. (2700) was aanvankelijk derde- doch werd geddsquaJificeerd wegens onzuiver draven. Koster Jr., maakte met Achilles die geen mooie of beter gezegd meermalen geen heel zuiver draver is een zeldzaam mooie course. Allouez draafde ook mooi doch schijnt dit jaar niet over dlie snelheid van verleden jai&r te kunnen beschikken. Wascbfra/u was o'ok weder eens op het appèl verschenen en diens nieuwe eigenaar, de heer J. J. v. d. Berg, heeft er eer van, zooaJs diit paard er uitzag. De merrie draafde kalm, toch zien wij haar nog wed dén haver ver dienen, vooral als de rijder ook wat meeir routine en durf krijgt. De Gruno-prijs was eén x'ecorddra- verij voor Nederlandsch e paarden on der den man gereden. Minimum af stand 1600 M. Ie Continent (1840) M. Siderius..., j en 2e Joseph (1600) Lessing Het is geen kleinigheid om 240 M. in te halen over zoo'n korten afstand, doch Continent kweet zich uitstekend vaai zijn taak. Had echter Lessing gewoon doorgereden ,en niet telkens o.m zitten kijken (wij schreven dit reeds meer over dezen rijder, o. a. op de laatste course te Bergen) dan had Joseph éerste ikunnen zijn. Ook maak te Lessing de fout door in de finish te gaan Interen, dat is wel uitstekend bij een renpaard (als het n.l. door een kundige hand gescMed) doch bij een dra/ver werkt dit eerder in het na- dan to hét voordeel. Pins Alberbi draafde af en toe wel vaster als de eerste course, doch snél ging de schimmel niet, echter sneller dan Vondeling, die af en toe bleef staan. Cyclone had moeten trachten bij Continent, toen deze op zij kwam. te blijven hangen, dodh Monsieur zette het paard van den heer Zuidmeer te forsch aan, waardoor het meermalen wegsprong. Continent Startte aan 5 betalen. Goudmijn-prijs, een haaudicapdrave- rij, minimum afstand 3000 meter. Ie Jim Wilkes -Jr. (3125) Alkemade, to 5.094/5, 2e Baron Silver (3200) Schuyü' Jt„ en derde Abdul Ameer (3075) Schippers Jr., in 5.13 3/5, Harry P. (3025) ofschoon er prachtig uitzien de, was pas onder dokters handen vandaan en deed dan ook niets, of- sdlioon de roodscMmmel op het pa pier een goede kans had. Kessler (3100) haid zijn kruit verschoten in een vorig nummer. Robert See Steele kon ook nu weer niets doen, het pad was dan ook zeer zwaai', zoo dat de sulkey steeds „getrokken" moest worden, geen oogeriblik rolde het uit zijn eigen gang, hetgeen natuurlijk, voor oudere of zwakkere paarden zeer ver moeiend is. Abdul Ameer had de bee- nen er goed. onder, doch Jim Wilkes maakte een zeldzaam schoone course, maar Baron SilverWij kunnen in den regel nog al veel "begrijpen. Maar waarom Baron Silver niet werd gedisqualificeierd, begrijpen wij niet! Compüat f 70.- wordt mst firantia gsisverd. P. CLAUSING ZONEN, Fabrikantei Barteljoriestraat 25 VBAAGT U1FEH APOTHEKER Het beat werkend en onschadelijk Laxeermiddel, groote flacon f 1, met gefornik, kleine ffl. 0.80, ook direct aan ons adres te bekomen. Firma VAN TUBERGEN, Gr, Hoatstraat 141. SAFE-DEPOSITS, Ijoketten in verschillende afmetingen tot berging van waarden Cabines afzonderlijk en geheel vrij, voor het knippen van Coupons EFFECTEN COUPONS WISSELS NED. HERV. KERK. BeroepenTe Genemuiden, ds. J. J. Dekking te Monster. Te Meeu wen, ds. K. E. van Griethuizen, te Giesendam. GEREF. KERK. Beroepen Te Giessen-Oudkerk en Nieuwkerk, J. C. Rullman, te Garijp. AMSTERDAMSCHE HOOGESCHOOL. De Amsterdamscfbe Gemeenteraad benoemde Woensdag tot gewoon hoogleeraar aan de Universiteit al daar mr. A. A. H. Stiuycken. Het st. Goentoer, van Java naar Rotterdam, vertrok 11 Juli van Pe- rim. Het st. Ambon, van Java- naar Am sterdam, passeerde 11 Juli Suez. H CSs. per Uter-scbroeffleacb, franeo huis. Vorkrijgb. bij D. L. KEUR, Apotheker, Zijlstr. 73, Haarlem. Telef. 448. De Beste, Betrouwbaarste Bron voor zijn voor Landhuizen, Vilia's, Boerenhuizen, Schuren, Stallen enz, -> -> absoluut gevaarloos, reukloos, geen schoonmaken, steeds gereed, toezicht onnoodigwerkt automatischKosten ca. 4 ct. per M3 en */2 ct, per Vlam per uur. Op elke leiding aan te sluiten. geruischloo8, zeker, geen reparatie, kunnen door eiken leek bediend, geen spanning, dus geen gevaar, tot het oppompen op elke hoogte van water voor Baden enz. Branden met ruim 100 kaarsen lichtsterkte. Prachtig helder licht. Geen pit Brandkosten zeer gering. Geen explosiegevaar. Behoeven slechts om de 3 of 4 dagen gevuld te worden. een werkelijke brandspuit, geen bandgranaat of fakkel, spuiten ééa minuxit lang, 14 Meter hoog, Bluscht eiken beginbrand onfeilbaar. Altijd tot gebruik gereed. Het beste en betrouwbaarste geeft zekere redding uit EaSi brandend gebouw. Alles siseds in wer&Sng t© zien aas liet BSoemendaal N.-H. IX h. N B. Ter voorkoming van abuizen gelieve men nauwkeurig op het adres te letten. is HST NIEUWE MODEBLAD, dat in Haarlem en Omstreken alleen voor Geabonneerden op Haarlem's Dagblad is verkrijgbaar gesteld. Onze lezeressen kunnen van die goede gelegenheid profiteeren, zoodat ongetwijfeld velen zich deze zullen ten nutte maken. Aldus is men in de gelegenheid op de hoogte te blijven van wat er in de modewereld voorvalt, wat afgeschaft, of als veroöderd verworpen en wat als nieuwe mode wordt toegepast. HET NIEUWE MODEBLAD, dat tweemaal per maand versoMjnt, telkens met patronenblad en eene aflevering van een boeienden roman, in boekformaat, kost slechts 55 ets. per drie maanden (franco per post 80 ets.) Men abonneere zich aan het Bureau van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6