gedeeld, dat de stopplaats der E. S. M. aan de Eendjesbrug door B. en kW. is verlegd naar het wachthuisje aan de Kampervest. e. dat W. Th. van Gasteren heeft bericht, dat hij intrekt zijn aan den Raad gericht adres tot afwijking van het bepaalde bij artikel 14 der Bouw verordening. f. dat blijkens bericht van Ged. Staten de uitkeering aan deze ge- tneqjite, krachtens art. 1 der wet van £4 Mei_1897, over het jaar 1906 is vastgesteld op ƒ209.061.91 en dat B. en W. hebben bericht, dat door deze gemeente het in art. 8 bedoelde be roep niet zal worden ingesteld; ver trouwende, dat daartegen bij den Raad geen bezwaar zal bestaan. g. dat voor de leden van den Raad ter lezing is nedergelegd een schrij ven van de Verzekeringsbank „de Nieuwe Eerste Nederlandsc'ne", hou dende aanbieding van 3 exemplaren van een brief door haar gericht aan "de heeren Mr. J. A. van Roijen. V. H. Hylkema en Mr. A. R. Zimmerman. Cr zake de Ongevallenwet. De heer J. W. Jenny Weyerman, sedert 9 Januari 1854 als onderwijzer ün deze gemeente werkzaam en sedert '1 Januari 18G8 als onderwijizer le kl., plaatsvervangend hoofd aan de le Openbare Tusschenschool, heeft, nu 'dus na 521/2-jarigen dienst, met in gang van 1 September a. s. eervol ontslag gevraagd uit gemeentedienst. Wordt verleend. Punt 2. B. en \V. deelen mede. dat door de bijplaatsing der ovens en de uitbrei ding van net aantal muntgasmeters, de som der afschrijvingen op de be zittingen der fabrieken de verplichte 2$-p roe entsaflossing van de geleende gelden met 5-327.951/2 overschrijdt. Dit bedrag is als extra-aflossing in de Gemeente-kas gestort. Ten laste van de aanlegrekening in 1905 zijn gebracht: a. de leeningskos- ten van 1901, groot 4260.25; b. de gedeeltelijke leeningskosten van 1902 groot 2727.09$; c. de kosten van de commissie van" onderzoek, in 1896 be noemd, groot f 1612.87^. Totaal is dit f 8630.22 of nominaal 3359.68$. Ten einde de bedragen, die een fic- ti/ve bezitting aanduiden uit de boe ken te doen verdwijnen zijn de ge noemde bedragen voldaan uit de f 37000, die over 1903 voorloopig is gereserveerd voor eventueel noodige afschrijving. Door de extra-vermindering van de 6chuld aan de gemeente met de ge noemde bedragen kan over 1901 en 1902 geen meerdere aflossing dër geld- ieening geschieden. Voor 1910 kan niet meer dan 2$ afge2ost worden. B. en W. stellen nu voor deze ex tra-baten, uit de gewone middelen der Gemeente-kas tot f 15.000 aange vuld, te doen strekken tot meerdere aflossing, en kwijting van de geddlee- ning van 1887, groot 50.000 voor het land aan de Leidsche vaart aange kocht van Regenten van het St. Elisa beth's Gasthuis. Wordt goedgekeurd. Punt 3. In gevolge het Koninklijk besluit van 26 Med j'l. waarbij het aantal compagniën der schutterij tot twee verminderd is, zijn vier tamboers met ingang van 1 Juli ji. ontslagen. B. en W. vinden het billijk om deze personen tot de opheffing der Schut terijen een bedrag te geven, gelijk staande aan de laatstelijk door hen genoten bezoldiging van 65. De na men dezer tamboers zijn C. van Dijk, A. Harwijne, J. P. Wielait en B. Cor net. De bode van den Schuttersraad J. van 't Hof, wiens verdiensten ook ver minderen. zal eveneens zoovéél toela ge ontvangen, dat hij toch 142.25 verdient, de middelsom van het door dezen genoten salaris in de laatste jaren. De heer RINKEMA wil een redac tiewijziging en lezen, dat de vergoe ding wordt gegeven toi het tijdstip der opheffing. De VOORZITTER zegt, dat de ver goeding wordt gegeven tot 1 Aug. 1908. Het voorste] wordt goedgekeurd. De heer Groot stemt tegen. Punt 4. B. en W. hebben het perceel Ko ningstraat 4 voor 'de gemeente in vei-, ling aangekocht voor 12.105. Zij vra gen bekrachtiging van dezen koop en 13.020 voor de betaling, wij] de kos-, ten ook voor rekening der gemeente komen. Wordt goedgekeurd. Punt 5. B. en W. stellen voor, den in 1902 vervaardigden ziekentransportwagen uitsluitend te gebruiken voor het ver voeren van lijders aan besmettelijke ziekten en den nu onlangs afgalever den in alle andere gevallen. Voor het gebruik van den eerstge noemde n wagen, binnen deze gemeen te, zal geen vergoeding verschuldigd aijn. Geschiedt liet vervoer naar of van uit een andere gemeente, dan is het navolgende tarief van toepassing Voor liet gebruik van den nieuwen vragen moet bij vooruitbetaling ten feéhoeve der gemeentekas worden vol daan, onverschillig of de grenzen der gemeente worden overschreden voor het eerste uur of gedeelte daar- van resp. ƒ5./ 2.50 of f 1, naar gelang de lijder, bij eventueel e verpleging in een zieken-inrichting gerekend zou snoeten worden tot de le, 2e of 3e kl. patiënten te behoonen voor elk half uur of gedeelte daar- vfen, dat het vervoer langer duurt, de (helft van genoemde bédragen. Lijders die naar 'toordeel van het Burgerlijk Armbestuur niet in staat zouden zijn, de volle verpleegkosten in een inrichting te betalen, zullen een door dat bestuur vast te stellen bedrag voor bet verivoer hebben te ver goeden. Geheel onvermogende lijders kun nen van betaling worden vrijgesteld. De gebruiker is gehouden tot ver goeding van aan het rijtuig veroor zaakte schade. De heer RASCH vraagt, of het be wijs van het Burg. Armbsi. geen aan leiding kan géven tot vertraging. De VOORZITTER meent, dat dit niet het geval zal zijn, daar dit Be stuur telefonisch is aangesloten en altijd het belang van den lijder in het oog zal worden gehouden. Het voorstel wordt goedgekeurd. Punt 6. De Rechtsgeleerde Commissie heeft rapport uitgebracht over een voorstel van den heer Rinkema om artikel 41 der Bouwverordening te wijzigen. In haar advies zegt de commissie, dat zij tegen de strekking van deze wijziging geen bedenkingen heeft, aangezien ook zij van oordeel is, dat het wen schel ijk is, dat B. en W. de bevoegd hei 1 hebben om afwijking toe te staan van het bepaalde in het eerste lid van genoemd artikel, en dat op die wijze de gelegenheid worde geopend, om materialen te gebruiken, welke bij een geringe dikte der muren evenwel een groote hechtheid waarborgen. De Commissie heeft eohter een an dere redactie ontworpen, daar tegen die van den heer Rinkema bezwaren zijn. Zij stelt voor, aan artikel 41 toe te voegen; 4. Wanneer in de aanvrage om ver gunning tot bouwen, bedoeld in art. 85 dézer verordening, het voornemen te kennen wordt gegeven, om bij het bouwen van muren gebruik te maken van ander materiaal dan van steen, kunnen B. en W. van het bepaalde in het eerste lid van dit artikel vrijstel ling verleenen. 5. Bij het verleenen dezer vrijstel ling zijn B. en W. bevoegd, nadere eischen betreffende de hechtheid der in het vierde lid van dit, artikel be doelde muren vast te stéllen. De heer RINKEMA kan zich met dit voorstel niet goed vereenigen. De leemte in de bouwverordening is 't eerst gevoeld bij de uitbreiding der Lichtfabrieken. Om in dit en andere gevallen te voorzien, heeft spreker zijn voorstel ingediend. Volgens het Commissie-voorstel moeten steenen muren een dikte hebben van 22 c.M. en niet van 11 c.M- Spr. stelt voor, om B. en W. te machtigen vrijstelling te verleenen. Dan kunnen ook steenen muren van 5, zelfs van 3 c.M. worden gebouwd, wanneer men maar de beton- en ijzerconstructie daarbij gebruikt. De heer Rinkema dient derhal ve een wijziging in, waarbij gespro ken wordt van „muren gemaakt van een ander materiaal dan „uitslui tend" van steen. De heer BIJVOET zegt namens de rechtsgeleerde Commissie, dat de be doeling van den heer Rinkema vol doende is belichaamd in het voorstel der Commissie. Het amendement-Rinkema is dus overbodig en is ontstaan door een ver keerde lezing. Ook taalkundig be strijdt spreker dit amendement. De heer RINKEMA constateert, dat de heer Bijvoet in de lijn van spre ker komt. Maar dit is niet neergelegd in het voorstel. Of het niet taalkun dig is, of dat ook Me andere juristen schudden van „heen", helpt niet veel. In alle gevallen is het voorzichtig om sprekers redactie aan te nemen. De heer MODOO pleit aanhouding op grond, dat geen der beide redac ties juis't is, daar geen enkele muur ■i,uitsluitend" van steen is, daar ook kalk wordt gebezigd. De heer GROOT wil stemmen voor het voorstel der Rechtsgeleerde Com missie, daar hij dit duidelijk genoeg acht. Het aniendeinenit-Riiukema wordt verworpen met die stemmen van de heeren Rinkemia ear De Breuk voor. De heer Seagmette blijft builen stem ming, daar hij pas ter vergadering is gekomen. De heer MODOO stelt voor dlit punt aan te houden om een betere redactie te kunnen aanbrengen. De heer RINKEMA vraagt of de ju ridische commissie verklaren kan, dat een huis zal kunnen worden gebouwd gedeeltelijk ran steen en gedeeltelijk van ander materiaal. De heer BIJVOETNatuurlijk. De heer VAN STYRUM bestrijdt het in behandeling nemen van liet aan- houdingsvoorste], daar men bezig was aan liet stemmen. Bovendien wordt de zaak vertraagd en kan de heer Modoo verzekerd zijn, dat het voorstel onge wijzigd van die Rechtsgeleerde Com missie zal terugkomen. De héér MODOO trekt zijn voorstel in. Hij vraagt om voortaan ook zoon 'haast té miaken als met dit géval, wanneer het niet de gemeente, doch particulieren geldt. Spreker trekt uit dit geval de lee ring, dat eén wijziging in de bouw verordening niet moet worden voor gesteld door de Rechtsgeleerde Com missie, daar dit wel knappe men-1 solien, maar geen bouwkundigen zijn. De VOORZITTER brengt den heer Modoo onder bet oog, dat hij af dwaalt. Het voorstel van die Commissdë wordt nu aangenomen met die stem men van cle heeren Rinkema, ten Modoo tegen. Punt 7. In de vergadering van 13 Decem ber werden voorstellen van de ihee- ren Kleynenberg en Modoo tot wijzi ging der Mei k verordening, gesteld in handen der Gezondheidscommissie om advies. Deze commissie „heeft te kennen gegeven, dat zij de aanneming van het voorstel van den heer Modoo ten zeerste zou betreuren. Bij de aanne ming van dat voorstel zouden alle inrichtingen waar melk wordt ver- strekt voor direct gebruik ter plaat se, aan elke contróle worden ont trokken, en zoude derhalve het hoofdbeginsel, dat bij de vaststelling der verordening heeft voorgeweten, in bedenkelijke mate worden aange tast. De bedoeling is steeds geweest, slechts op die inrichtingen, waar melk in zeer geringe hoeveelheden wordt verstrekt, bij hotels en restau rants, de verordening niet van toe passing te doen zijn. De toepassing der verordening heeft dan ook steeds overeenkomstig die bedoeling plaats gehad. Met het voorstel van den heer Kley nenberg kan de Commissie zich zeer goed vereenigen, en zou er prijs op stellen, wanneer in de verordening werd neergelegd, dat B. en W, van de bevoegdheid tot het geven van de bij dat voorstel bedoelde vrijstelling geen gebruik maken alvorens het ad vies van de Commissie is ingewon nen." B. en W. deelen volkomen het ge voelen der Gezondheidscommissie en stellen voor, artikel 9 aldus aan_ te vullen,,B. en W. zijn bevoegd óm, na ingewonnen advies van de Ge zondheidscommissie, in bijzondere gevallen vrijstelling te verleenen van het voorschrift vervat in de tweede alinea van dit artikel". Bovendien stellen zij voor, artikel 15 zoo te lezen, dat de melkverkoo- pers verplicht zijn monsters „te la ten nemen" en niet „te verstrekken", zooals dit thans luidt, en wat aanlei ding kan geven tot het verkrijgen van onzuivere monsters, en het ple gen van bedriegelijke handelingen. Dc- heer MODOO is na de lezing der stukken bij zijn oorspronkelijke mea ning gebleven. Het doel van de rnelk- verordening was niet om zulke zaken als van den beer Walters er onder te brengen. Het meest eenvoudige acht spreker nog steeds het door hem ingediende voorstel. De heer RASCII bestrijdt de mee ning van den heer Modoo, namens de Gezondheidscommissie. De bedoel de inrichtingen, als b.v. de Sierkanen andere groote melkinrichtingen zetten een groote hoeveelheid om. Men zou dus met de verordening alleen de klei ne melkhandelaars treffen. Bovendien zou men moeilijkheden krijgen met de onderscheiding van den verkoop ter plaatse en den verkoop elders. Spreker kan verzekeren, dat dé po litie de inrichtingen, waar slechts een enkel glias melk wordt gebruikt, niet lastig zal vallen. De heer MODOO meent dat een groo te melkinrichting altijd beschouwd wordt -als een melkhandel. Spreker is echter bevreesd er voor, dat de Com missaris van Politie zal hebben uit te maken of een melkinrichting al dan niet onder de verordening zal val len. Spreker wijzigt zijn voorstel zoo. dat gesproken wordt van melkverkoo- pers. De heer KLEIJNENBERG zegt, dat het doel dér Gezondheidscommissie was om de mellcverordening zoo min mogelijk te kwetsen. De bepaling, dat de gezondheids commissie gehooid zal worden, dient de overtuiging te geven, dat de zalven nauwkeurig behandeld worden. Het voorstel-Moidoo heeft dit bezwaar, dat alle aneffikverkoopertjes niet onder de verordening zouden vallen, wanneer zij maar op hun ramen zetten, dat melk per glas verkrijgbaar is. De heer BIJVOET, ofschoon lid der Rechtsgeleerde Commissie, is voorliet denkbeeld van den heer Modoo. De melkinrichtingen worden niet aan elke controle onttrokken, daar de strafwet •vervalschingen strafbaar stelt. Een van de hoofdbeginselen der verorde ning was, om toezicht te oefenen op de bereiding der melk. Het is beter, dat uit de verordening blijkt, dat in richtingen als De' Kroon en Brink-' rnann en -andere café's, waar een en kel glas melk igeldraniken wordt, niet onder de verordening vallen. Spreker diént ten slotte een sub-amendement in op het voorstel van den heer Mo doo, om alleen té spreken van perso nen „die niet anders dan melk ver- koopen." Hei doel van dit sub-aanendemeoitis om de gecombineerde! bedrijven niet aan de verordening te onttrekken. De VOORZITTER zegt, dat een dei- eerste aanleidingen tot liet ontwerpen der verordening is geweest, dat de typhus-gevallen vaak voorkwamen bij personen, die ergens een glas melk hadden gedronken. Spreker vreest, dat liét voorstel-Mo- doo cle melkverordening voor een groot, deel 'haar kracht zou ontnemen. De heer BIJVOET oordeelt, diat de Burgemeester toch de middlemen heeft om den invoer en de bereiding dei- melk te controleer en. De consequentie van het onderzoeken dei- melk ter plaatse van verkoop zou zijn, om ook in het huisgezin de melk te gaan on derzoeken. Be werking der verorde ning strekt zaeh te ver uit. Het is toch te mal, dat wanneer een politieagent dit in zijn hoofd kreeg, om bijvoor beeld Brinkmaan te bekeuren; de kantonrechter er toe over zou moeten gaan om te straffen. De heer RASCH is er voor om aan B. en W. de vrijheid toe te staan, ontheffing te verleenen, wanneer men in botsing kwam met het gebrek dei- ver or dealing, liever dlffiöi liet beginsel van toezicht op te off er ear. Dé strafwet wordt in het genoeande geval héél zelden toegepast, daar be wezen moet worden, dat de verkooper wist, dat verkochte waar vervalscnt was. Bovendien wordt de onbillijkheid verplaatst. De heer KLEIJNENBERG kan zich niet begrijpen, dat de lieer Bijvoet de grondslagen dei- verordening voorbij ziet. Men heeft de verordening opge steld om de vele gev allien, dat de Zondag-melkverkoopers hun melk bij voorbeeld bewaren in slaapkamers en dicht bij privaten. Spreker ontraadt daarom dé aanne ming, idlie de verordening een grooten schok zou geven. De heer VAN STYRUM ontraadt eveneens de aanneming van het voor- stél-Modoo—-Bijvoet, daar de autoritei ten machteloos zijn, om melkverkoo- pers ter plaatse te doen vervolgen, wanneer zich een typhusgeval heeft voorgedaan. De lieer SCHRAM bestrijdt het voor stel op grond dei' groote kindersterfte voor liét eerste levensjaar, door ge bruik van melk. Be lieer BIJVOET ontkent, dat dé autoriteiten niet zullen kunnen on- dei-zoeken waar de melk vandaan kwam, die een typhus-geval Oiad' ver oorzaakt. Men zou bovendien dé na men van zulke onwillagen in elk geval kunn en' public eer en Be- VOORZITTER zegt, dat men geen namen kan publiceeren, wan neer de gegevens ontbreken. De lieer MODOO waagt of bij ver werping van zijn voorstel alle koffie huizen onder de ven-ordening zullen vallen. De lieer VAN STYRUM Rechtens wed. doch feitelijk niét. De heer MODOO vil dan constatee- ren. dat elk koffiehuis ingericht moet worden overeenkomstig de melkveror dening. Spreker vreest bovendien, dat deze verordening gevolgd zal worden door andere, die weer reeksen burgers zul len binden. Dé heer BIJ VOET is door die bespre kingen geneigd om ie stemmen tegen het voorstel-Modbo. Hét voorstel-Modoo wordt nu ver worpen met de stemmen van de hee ren Groot, Modoo, en Stolp vóór. liet voorstel van B. en W. wordt nu aangenomen met de stem van den heer Modoo tegen, nadat de héér Kley nenberg zijn voorstel heeft ingetrok ken, daar het door de Rechtsgeleerde Commissie is overgenomen. Punt 8. De Rechtsgeleerde Commissie stelt voor de Politie-verordening te wijzi gen en verschillende artikelen te doen vervallen, in welker onderwerp is voorzien door de Motor- en Rijwiel- wet, de Loterij-wet en de Melkveror dening. Wenscheiijk acht de commissie het, om te voldoen aan het verzo>ék van het H. A. S. om een bepaling in te lasschen, waardoor verzekerd wordt, dat overal waar B. en W. zulks bij de uitvoering van werken noodzakelijk achten, goed drinkwater en privaten aanwezig zijn. De straf bij overtreding is gesteld op een boete van ten hoogste 2-5 gul den of een hechtenisstraf van ten hoogste 6 dagen. Aldus wordt besloten. Punt 9. B. en W. stellen voor tot 31 Dcc. 1910 aan W. Ruigrok ie- Hillegom te verhuren, 25 vierk meter grond gele gen aan de Leildsche Vaart-, ondier Hillegom, tegen éen- jaariijkschen huurprijs van 0.20 per vierk meter. De grond moet uitsluitend bestemd worden voor los- en laadplaats. Wordt goedgekeurd. Punt 10. In verband mét de aanvraag van een vergunning tot bouwen van een fabrïeJVop een terrein ten Oosten van den Schai'kwijker-weg, achten B. en W. het gewenscM voor dit gedeelte een rooilijn vast te stelden overeen komstig een door hen ingediende tee- kening. Aldus wordt besloten. Punt 11. B. en W. achten een herziening en aanvulling van de bestaande instruc tie voor bewaarders van openbare in richtingen voor lager-, middelbaar- en booger onderwijs gewenscht, omdat deze geen voldoende waarborgen biedt voor de richtige waarneming dier be trekking. In de thans ontworpen verordening wordt bepaald dat de bewaarders door B. en W. aangesteld en ontslagen worden. Om te worden aangesteld, moet. men gehuwd zijn, en niet ouder dan 35 jaar, in sommige gevallen 40 jaar zijn. Sollicitanten zonder kinde ren genieten de voorkeur. Bewaarders mogen geen personen in hun woning doen wonen dan hun vrouw en kinde ren, tenzij met toestemming van B. en W. Ook is hét hem en zijn huisgeaioo- ten verboden eenig bedrijf of nering uit te oefenen, op welke overtredin gen boeten gesteld zijn van ten hoog ste vijf gulden, terwijl bij herhaling ontslag volgt. De salarissen blijven van de be waarders der lagere scholen ƒ600 be nevens woning, vuur en licht of ver goeding daarvoor, behalve de benar der der school aan de Nassaulaan, die ƒ900 ontvangt, omdat in die school de Burger-Avondschool is gevestigd. De bewaarder van dé Meisjesschool ontvangt ƒ600, die van het Gymnasi um ook ƒ600 en die van de H. B. S. ƒ800. De bewaarders ontvangen voortaan sohoonimia akmateriaten van de ge meente, maar zullen daarvan geen financieel voordeel genieten, wijl de wijze van schoonmaken duurder zal worden. De heer DE BRAAL vraagt vrijheid om de sollicitanten ook te laten keu ren door geneesheeren uit een andere plaats. Spreker heeft gehoordof het waar is, wéét spreker niet dat een door een gemeentegeneesheer afge keurd persoon, door een geneesheer uit een andere plaats werd goedge keurd. Verder heeft spreker bezwaar tegen de uitdrukking, personen die geeai kinderen të hunnen laste hebben, daar dit een verkeerd© moraal in dé hand werkt. De heer SCHRAM meent, dat er personen van 36 jaar zijn, die nog wel voor kinderen moeten zorgen. Door dit voorstel worden de vroége huwelijken in de hand gewerkt. Met het oog op een goede keus dér sollicitanten stelt spreker voor, om den leeftijd van 36 op 40 jaar te brengen. De heer NIEUWENH. KRUSEMAN zegt, dat dit aatikel te hoog wordt op genomen. Het vragen van personen zonder kinderen zal, meent spreker, geen verkeerden mor Celen invloed heb ben, Be uitdrukking „ten laste" vindt spreken1 ook niet mooi, maar de taal is nu zon. Spreker, herinnert zich ook een ge val, dat een ambtenaar eerst werd- at en daarna goedgekeurd. De gemeente geneesheer wordt alleen met die ar- men-practijk belast, niet met ddze keuringstaak. De keuze van sollicitan ten wordt niet beperkt door de bepa ling, dat bij voorkeur sollicitanten zonder kinderen worden genomen.Ner gens zijn zoovele gegadigden als voor déze betrekking. De heer GROOT acht, dat de huis dokter van een persoon beter over bet gestel kan oor deden dan een vreem de, door B. en W. aan te wijzen. De heer DE BRAAL ontkent, dat een kinderloos echtpaar de voorkeur mag hebben omdat dé vrouw dan mo di© kan werken. De instructie toch geldit alleen voor idle bewaarders. De gemeente mag geien' werk van dé be waard ersvrouw vorderen. De lieer BIJVOET meent, dat de ei schen -voor bc-waarder niet in deze in- structie thuis hooren, dje immers al leen als instructie voor den bewaar der geldt, en geen voorschrift is voor B. en W. bij dé benoeming van een sollicitant. De uitdrukking van kinderen, te b unnen laste kan weggelaten wor den, daar hot in de advertentie des noods gezegd kan worden. De VOORZITTER ontraadt de aan neming van dieze amendementen, op grond, dat de voorgestelde bepalingen ook in andere verordeningen voorko men. Dé lieer N. KRUSEMAN zegt, dat het genoemde geval sloeg op een per soon, die den tweeden keer niet door een door B. en W. aangewezen ge neesheer gekeurd werd. Verworpen wordt mu het voorstel-De Braai om ook geneesheer en uit andere gemeenten tot de keuring toe te laten, met de stem van den heer De Braai Vóór. Aangenomen wordt liet voorstel-De Braai, om te laten vervallen dé zin snede, waarin gezegd wordt, dat de voorkeur zal worden gegeven aan per sonen zonder kinderen. Tegen stemden de lieerén Sedgnetie, Stolp, Winkler, Spoor, De Breuk, Loosjes, Kleijnenbea-g. De heer GROOT vraagt, waarom de nadere Instructie door B. en W. moet vastgesteld worden. Na de zaak der plantsoenarbeiders is spreker niet gerost over de instructies van B. en W. De heer N. KRUSEMAN zegt, dat de Raad toch niet met dergelijke dingen als het kolen brengen, tijd van in school zijn, behoeft lastig ge vallen te worden. De heer GROOT meent, dat die din gen niet zoo gering zijn. adres aan de instructie der plantsoenarbeiders, wien verboden was bij het gaan naar hét werk met anderen te spreken. Deze bepaling noemt spreker Rus sisch. Het is beter den Raad de in structie te laten vaststellen. De VOORZ. Dat kunt u wel aan B. en W. overlaten. De. lieer GROOT Wie weet, welke malle dingen er nu weer in gezet Worden. De VOORZITTER U heeft niet veel 'vertrouwen in B. en W. Het amendement-Groot om de in structie door den Raad te doen vast stellen, wordt verworpen met 3 stem men tegen, die van 3e heeren Modoo, De Braai en Groot. Alsnu wordt de geheele verorde ning goedgekeurd^ nadat de heer N. Kroseman meegedeeld heeft, dat in art, 9 dient gelezen te worden, dat ƒ500 van liet salaris van den be waarder van de school op die Nassau laan zal komen ten laste van het la ger- en 400 ten laste van het mid delbaar onderwijs. Punt 12. Als leeraar in de aardrijkskunde dragen B. en W. voor den .heer G. J. Burger tegen ƒ600 per cursus. Ge noemde heer was voor den cursus 19051906 tijdelijk leeraar. De heer Burger wordt benoemd. Punt 13. B. en W. stellen voor den heer W. L. N.oike ook voor den cursus 1906— 1907 ie benoemen tot tijdelijk leeraar in de wiskunde aan het Gymnasium tegen een jaarwedde van 1300. Wordt benoemd. Punt 14. In verband met die stijging van heit aantal leerlingen der Burger- Avondschool gaven enkele leera ren tijdelijke lesuren, waarvoor zij werd'en beloond met 50 per lesuur. Daar deze toestand' vooifoopig blij vend is, stellen B. en W. voor, deze •leeraren definitief met het geven de zer lessen te belasten en mitsdien hun salaris te venhoogen en dat van de heeren dr. P. G. Bückers te brengen op 400 100 hooger) P. C. Bouw- meester op 600 250 hooger) en J. J. F-mneken op 600 200 hooger). Tevens stellen B. en W. voor, den tijdedijken leeraar den heer J. Bran denburg, vast aan te steilten op een jaarwedde van 200. De grondslag voor het pensioen wenschen B. en W. te stellen: Dr. P. G. Buckers 500, P. C. Bouwmeester 600, .J. J. Francken 600 en J. Bran denburg 200. Aldus wordt, besloten. Punt 15. B. en W. stellen voor de neeren C. de Beer, P. Th. Jansen ©n J. B. A. Saeijs wederom voor den tijd van twee jaren te benoemen tot hoofden der herhalingsscholen tegen- een be looning elk van 100 per jaar. Aldus wordt besloten. Punt 16. Voor dé vacature van onderwijzeres aan de vijfde Tusschenschool hebben B. en W. dé volgende voordracht op gemaakt le. Mej. L. C. Snijders te Haarlem, 675. 2e. Mej. C. Wijdom. te Haarlemmer meer, 675. 3e. Mej. M. S. S. Leupen, te Hille gom, 750. Benoemd wordt mej. Snijders. RONDVRAAG. De heer MODOO doet mededeeling van een geval van iemand, die reeds vijf weken wacht op vergunning om te bouwen, ofschoon de Bouwveror dening aangeeft, dat de beslissing binnen 14 dagen moet geschieden. Spr. verzoekt B. en W„ om zich te houden aan dezen termijn. In opdracht van den heer Stolp, die intusscïïen de vergadering heeft verlaten, vraagt spreker, waarom te gen het advies van de Commissie van Openbare Werken aan de Zuidzijde van de Tempelierstraat een trottoir wordt aangebracht, hetgeen aan rij tuigen verhindert voor de zich daar bevindende woningen stil te houden. DeKVOORZl^TER zegt. dat wat het eerste geval betreft, de aanvrager zich noch tot den Burgemeester, noch tot den Wethouder van Openbare Wer- ke heeft gewend' met een klacht over het uitblijven der beslissing. Even wel de beslissing is nu genomen. Aangaande de tweede zaak. meent de Voorzitter, dat de Commissie al leen adviezen heeft te geven, die B. en W. zooveel mogelijk opvolgen. De heer GROOT stelt nu aan den Raad voor, om B. en W. uit te noo- digen inlichtingen te geven over de ircttoir-quaeslie. De neer LOOSJES vraagt of B. en W. bezwaar hebben tegen het geven1 van inlichtingen. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. geen bezwaar hebben de inlichtin gen te geven. Het voorstel-Groot wordt nu aan genomen zonder stemming. Daarna wordt de vergadering om half vijf gesloten. Kerk en School WAALSCHE KERK. Beroepen te Middelburg ds. Gh. Le Cornu te Breda. REMONSTR. BROEDERSCHAP. Maandag is op 68-jarigen leeftijd overleden ds. C. L. de Jong, predikant bij de gemeente van Nieuwkoop. In 1865 werd de overledene proponenten op 1 Juli 1866 deed hij zijn intrede bij de gemeente van Nieuwkoop, waar hij dus veertig jaar gestaan heeft. Hij had juist zijn emeritaat verkregen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cent per Regel. IETS WAT DE MOEITE WAARD IS BEKEND TE ZIJN, •werd1 ons door een Leidsche medege deeld, wij laten liet hier volgen Mejuffrouw B. Haasbeek, wonende Naroistraa I 1 te Leiden, deelt ons roe de: Op vijfjarigen leeftijd heb ik een hevige buikVliesontstekingehad en sedert dien tijd ben ik immer sukke lend gebleven. Nu gevoélde ik mij eens wat beter, dan weer erger. Ik had aanhoudende pijnen in den rog en in de lendenen en wanneer ik ook soms een beetje beier was, kwam de pijn toch weer terug. De urine kwam pijn lijk en was troebel en 's morgens was er een dik vlies op. Ik was altijd erg vermoeid én ofschoon ik verschillende malen onder behandeling geweest was, had men mij toch nooit kunnen gene zen. Mein zeilde mij, dat liet bloed niet goed circuleerde in de linkerzij en ik was mismoedigik begon alle hoop op beterschap op te geven. De goede hoedanigheden van FOSTER'S RUG PIJN NIEREN PILLEN trokken mijn attentie en ik besloot hier een proef mede te nemen. Op uw vraag of deze mij goede resultaten gaven/ moet i'k volmondig ja zeggen, reeds na één week kon ik een groote verandering ten goede bemerken en in drie weken tijdis was ik volkomen hersteld. Ik had geen pijn meer en het water was ge heel normaal. Iedereen die mij kent staat, ten zeerste over de uitwerking dezer pillen verstomd en ik zal niet nalaten ze aan nierlijders aaai te be velen. Ik omdérgeteekemcle verklaar, clat liiet bovenstaande waar üs en nuachitiig U hiet publiek te maken op elke wijize die U goeddunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug. Het is het spit, zegt gij. en gaat van zelf weg, zooals het gekomen is, maar dat is niet zoo, want al schijnt het weg te gaan, het komt veel ernsti ger terug. Deze pijn in den rug is ge woon meiziekte en de natuur waar schuwt U op deze wijze, dat Uw nie ren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afvoe ren van het bloed, dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een oVer.T tuigend bewijs daarvan. Verzeker U, dat men U de échte FOSTER'S RUG PIJN NIEREN PILLEN geeft, diezelf de die Mejuffrouw Haasbeek gehad heeft. Zij rijn te Haarlem verkrijg baar bij de Heeren Iv. VAN EDEN, Spaaroe 38 J. J. GöPPINGER. Groote Houtstraat 147A en J. VAN C.ULIK, Zijlstraat 98. Toezending geschiedt- franco na. ontvangst, van postwissel a 1.75 voor één, of ƒ10 voor* zes doozen. Letteren en Kunst SCHILDERIJENVERKOOP. Weer is er sprake van, dat een belangrijke Europeesche schilderij - enverzameling in Amerikaansche handen zal overgaan en wel die van prins Metternich-Winneburg in Wee- nen, die zijn Dürer's, Holbein's, Rem brandt's, Van Dijck's, Rubensen enz. ook zijn andere kunstwerken, wil verkoopen. TOONKUNST. 's-Gravenhage, 17 Juli. Examen Ne- derlandsche Toonkunstenaars-Veree-- niging. Van de 4 candidaten zijn ge slaagd Voor piano (mldd. onderw.) mej. J. A. van Douwen, uit 's-Gravehha- /ge, en mevr. S. M. Smit Sibinga, geb. Schim vaai der Loeff, uit Amsterdam. Eén Candida at trok zich terug en één werd afgewezen. NAAR TOURCOING. De iniamiiien'Z'anigve'reienigiinig Onider- lirug# Oefening te Den Haag, J. 'G. van Meel, zal deelnemen aan den international en zangwedstrijd voor (mannenkoren te Tourcoimg (Frankrijk) op Zondag 22 dezer, in de Division Supérieure. Donderdagavond zal de generale re petitie plaats hébben. Leger en Vloot MEER TRACTEMENT! Bij Kon, besluit is met, ingang van 1 Juli j.l. aan de vrijwillig dienende onderofficieren, korporaals en s3/4 van het aantal manschappen, welk© dienst d'oen als remonte-berijder bij de regimenten huzaren, veld- en rij dende artillerie, een© soldij-verheu ging toegekend van ƒ0.10 per dag, en ƒ0.15 per dag aan de overige man schappet remonte-berijders; VERTRAAGDE REIS. Te Harderwijk kwam Maandag avond met den trein van 8.18 het 45 man sterke detachement kolonialen terug, dat onder bevel van den kapt.- der inf. O -I. leger J. P. Hendriks en met medegeleide van de voor dat le ger bestemde 2e-luits. der inf. A. R.- F. van-der Mark en E. K. A. deNeve, j.l. Zaterdag naar Oost-Indië vertrok met het stoomschip „Koning Wil lem II", welk schip ter hoogte Vaar East Goodwin in aanvaring was ge weest met het Eng. stoomschip „Isie of Caldyen daarvoor naar Amster dam was teruggekeerd. De militai ren zijn in de kazerne van het Kö!.- Werfdepói onder dak gebracht in af wachting van vertrek op a. s. Zater- klae me: het stoomschip „Koning Willem I".

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6