Weerbericht. MEDEDEEL1NGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemia&kt voorm. 10.50 uur). De BUdt, 24 Juli. Hoogste barometerstand 767.4 m.M. te Hort-a Azoren)laagste 755.5 te Skudesnaes (Westkust Noorwegen). Verwachting tot den avond van 25 Juli Gesteldheid van de lucht-zwakke tot matigen W. iot N.W. windzwaar bewolkt, mogelijk onweer. Temperatuurweinig, verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag 2 uur 761.8 mM. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 762.5 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Thermometerstaud. te Haarlem. Dinsdag 24 Juli Hoogste gisteren F. 71 Laagste heden nacht F. 63c- Hoogste heden iot 2 uur F. 67'» Het middelbaar onderwijs in 1905. Gegevens ontleend aan het Verslag over 1905, uitgebracht door de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar On derwijs. III. AMBACHTSSCHOOL. Het aanital leerlingen bedroeg op 31 December 1905 166, waarvan 49 uit omliggende gemeenten. In Maart wc- r- den weder 40 leerlingen der 3de klasse met een getuigschrift ontslagen. De bavo rdetvingsstatistiek is vrij gunstig. Van de 68 leerlingen der 1ste klasse werden er 61 bevorderd', dn van de 50 leerlingen der 2de klasse 48. De leerlingen waren als volgt ver deeld' 74 timmeren (1ste klasse 23, 2e klas se 27, 3de klasse 24), 14 meubelma kers (lste klasse 8, 2de klasse 3, 3de klasse) 3), 62 smeden (1ste klasse 25, 2de klasse 18, 3de klasse 19), 16 ververs (lste klasse "10, 2de klasse 4, 3de klas se 2). De leeftijd der leerlingen was16 van 12 tot 14 jaar, 84 van 14 to.t 16 jaar, 63 van 16 to-t 18 jaar, 3 boven 18 jaar. De AVONDVAKTEEKENSCHOOL aan de Ambachtsschool verbonden, werd gedurende den cursus 19051906 bezocht door 174 leerlingen, waarvan 26 buiten de gemeente woonachtig. Een eindexamen werd niet afgeno men, maar 28 leerlingen der 3de klasse ontvingen een getuigschrift. Het aantal leeraren werd met twee uitgebreid, aangesteld werden dehee- ren S. de Groot voor vakteekenen aan meubelmakers en W. Bogtman als leeraar in het vakteekenen voor goud smeden, stoffeerders enz. Onder de leerlingen waren 83 tim merlieden, 38 smids-bankwerkers ei 14 meubelmakers. Hun leeftijd was 7 van 12 tot 14 jaar, 78 van 14 tot 16 jaar, 76 van 16 tot 18 jaar en 13 boven 18 jaar. SCHOOL VOOR KUNST NIJVERHEID. Het onderwijzend personeel dezer school onderging dit jaar een enkele verandering, wijl aan den heer H. M. Krabbé eervol ontslag werd verleend. De lessen werden gevolgd door 171 leerlingen. Aan den avond-cursus namen 83 leerlingen deel, waaronder 47 die ook den dagcursus bezochten. Het aantal leerlingen van hét INSTITUUT PRINS bedroeg op 31 December 80; 18 leer lingen "legden met goad gevolg exa mens af6 slaagden voor de H. B. S. met 5-jarigen cursus, 2 voor de Ko ninklijke Militaire Academie te Bre da, 2 voor de Cadeu^aPdjj^l, 2 voor de Handelsschool fl»8|l*rerdam, 2 voor de 4de klasse der H. B. S. alhier, 1 voor de 3de klasse der H. B. S. te Amsterdam, 2 voor da Rijkstuinbouw school te Boskoop en 1 voor de lste klasse van het Gymnasium. De heer G. J. Burger trad. in de plaats van d-e heeren A. van Rave- steyn (geschiedenis) en Prins en Kin- gina (aardrijkskunde). De heer S. Martin trad in de plaats voor dm heer A. J. Meyerink als leider van het gymnastiekonderwijs. R.-Kath. Volksbond. Maandagavond vergaderde de af- deëling Haarlem van bovengenoemden Bond in haar gebouw ,,St. Bavo". De voorzitter, de heer Guskens, heet te de aanwezigen welkom, en instal leerde een 204al nieuwe leden, heu daarbij aansporende om lid van hun vakafdeeling te worden. Hierna werden de punten der agen da voer de Centrale Raadsvergadering welke a.s. Zaterdag en Zendag in het gebouw ,,St. Bavo" zal plaats hebben, besproken. Na nog eenige huishoudelijke be sprekingen werd de vergadering ge sloten. Gevallen. Hedenmorgen is in den omtrek van den Hout oen solxildersleerling. die bezig was met liet verven van d.e pa len der geleiding voor de electrische tram, van een ladder gevallen, en door eerr voorbijkomende tram aangereden. Vrij ernstig gewond is de jongeling P. Verhuizen, in de Leidschestraat woonachtig naar het Diaconessen- huis vervoerd. I „JACOB KWAST". Vrijdagavond a.s. zal bovengenoem de zangvereenigong uit Wognum een uitvoering gaven van Gewijde Muziek in de Groote Kerk, alhier. Hoe groot de waardeering is, die ■driit zeer begaafde koor overal te beunt valt, bewijst het volgende uittreksel in het „Nieuwsblad uit het Noorden" naar aanleiding van eeu concert te Groningen: De gemengde zangvereniging „Ja cob Kwast" uit Wognum, heeft- gis teravond wederom een conceit -gege ven. En terwijl we nu de indrukken trachten te verwerken, wélke we van die uitvoering mee naar huis hebben genomen, vragen we ons af, moeten we nu, zooals dat vrij veel regel is, een verslag schrijven, waarin we no tes ren, dat dit nummer bijzonder pak te door hat entrain, waarmee het ward gezongen, dat een ander een buitengewonen indruk maakte dooi de heerlijke toonsöhaikeeringen enz. enz.? We kunnen er werkelijk niet toe ko men, hier volgens dat recept te werk te gaan. De Wognummetrs hebben gezongen, dat wil zeggen: ze hebben een zeer talrijk publiek de groote Harmonie- zaal was bijna aan 't eind toe vol voor eenige oogenblikken opgevoerd naar hooger sferen, ze hebben al die honderden aan hun lippen doen han gen en doen genieten heerlijke, reine klanken, ze meegesleept door een zoo •volmaakte harmonie als er zelden bij een zanguitvoering gehoord wordt. En het puibliek, ademloos luisterende, bleef eerst nog even stil, wanneer een lied was uit gezongen maar barsttödan telkens los in zoo'n donderend ap plaus, dat het koor met zijn sympa thiek en directeur wel overtuigd is moeten worden, dalt ze hier een schit terende overwinning hebben behaald. Als er nog een bewijs noo.dlig was voor de stelling, dat goede zang een zeer veiüi'effende invloed op den mensch uitoefent, dan is dat zeker gis teravond zoo overtuigend mogelijk gelievend." 'Buiten twijfel zal de lage entrée- prijs thans velen naar de Groote Kerk doen gaan, waartoe ook vooral de medewerking van onzen begaafden zanger Geraaid Zalsman, het zijne zal bijdragen. Alles met elkaar belooft heit eiem bijzonder fraaie uitvoering te worden. DE JAM-FABRIEK „KENAU"! In de gistermiddag gehouden ver gaderingen van Obligatiehouders en Aandeelhouders, weiden de volgend© puhben behandeld en miededeelingen (Dooi' ohligabiielhouders werd een voorstel aangenomen, om op deze lee- ning groot f 48.000, 50 dus f24.000 -af te schrijven en voor dit bedrag aan de aaUdleeïlihauiders tie verstrakken 4£ preferente aandeelen B., terwijl commissarissen zullen trachten een- nieuw aamdéeiem-Ikapittaal te vormen, groot 24000, waarvoor uit t-e geven 6 preferente aandeelen A. Een voorstel tot vermindering van Ih'et aandeelen kapitaal groot f125.000 ■door afscbrijivung van 95 werd me de aangenamien, zoadat dit- kapitaal nu teruggebracht wordt op f6250. Het kapitaal .zal dus nu groot zijn f 54.250, bestaande uit. f 24.000 6 preferent© aandeelen A; f 24.000 44 idem B: f 6250 ge wone aandeelen. Verder weird décharge verleend aan den vroegeren direoteur-liquidateur, b'eno'emd tot directeur de heer Drij ver, tot heden werkzaam ten kantore der vennootschap en tot commissaris sen benoemd de heeren mr. P. Tjeenk Wilïink, Scholten en Van Someren Greve. Excursie Tuinbouw Win- tercursus. Hedenmorgen tegen half acht ver trokken de leerlingen van bovenge noemden cursus onder leiding van den heer J. Sturing naar het West- land, om daar den gelreelen dag oogensqhouw te nemen, hoe noeste vlijt, gepaard aan Nederlandsche on dernemingsgeest den tuinbouw een hoogte hebben doen innemen, waar op men trotsch kan zijn. 't Zijn voor namelijk de groenten -en fruitcuï- tures die den naam van 't Westland tot ver over onze grenzen beroemd hebben gemaakt. Geen wonder dus, dat de heer Sturing dat plekje uit koos om zijne leerlingen te doen ge nieten en te leeren. Van harte wen- schen we hem goed succes. Veredeling van het Am bacht. Van 11 Juni j.l. af werd door de Vereeniging ter veredeling van het Ambacht" gelegenheid gegeven tot het afleggen te 's-Graivenhage van een© proeve van bekwaamheid, ter verkrij ging van den graad van meester en van gezel. Voor dezen laatsten slaagde in het metselvak onze stadgenoot de heer C. J. L. Tack. Slechts 6 candidaten hadden zich voor deze afdeeling opgegeven, waar van 4 geslaagd zijn. Zilveren jubileum. Donderdag 26 Juli a.s. zullen de timmerlieden G. Sezing en D. Muis den dag herdenken, waarop zij vóór 25 jaar in dienst traden bij de firma Zuithof, aannemers alhier, en waar van d© eerste reeds eenige jaren als meesterknecht fungeert. Deze dag zal zeker voor hen niet on opgemerkt voorbijgaan. Vee ht p ar tij. Maandagavond omstreeks 7 uur had in de Leidschestraat een vecht partij plaats tusschen een tweetal slagers, welke elkaar geducht afros ten. Toen één der vechtersbazen vluchtte, werd de ander verhinderd hem achterna te gaan, waardoor aan de vechtpartij een einde werd ge maakt. STUKKEN VAN DEN RAAD. Loonen der gemeente werklieden. Door den heer mr. J. H. Thiel, wordt zooals reeds in ons Raads- varsiag is aangekondigd voorge steld het volgende besluit te nemen: De Raad dier gemeente Haarlem, Gezien het artikel 136 der Gemeen tewet, Van oordeel, dat de loonen der ge- meente-weikMeden, zoo goed als de salarissen der gemeenteambtenaren door den Raad behooren te worden geregeld. Besluit: B. en W. uit- te noodigen, desbetreffend© voorstellen aan den Raad te doen. In die toelichting zegt de heer Thiel: Art. 136 der Gemeente-wet legt aan den Raad de verplichting op, om de bezoldiging van alle plaatselijke ambtenaren en bedienden te regelen, voorzoover die regeling niet aan Ge disputeerde Staten is opgedagen. An- ders dan bij benoeming en ontslag van gemeente-ambtenaren en bedien den, die de Raad bij plaatselijke ver ordening aan Burgemeester en Wet houders kan overlaten (art. 145 Gem. wet), is een degelijke opdracht d*tor den Raad aan Burgemeester en Wet houders ten aanzien van salaris- en loonregelingen niet toegelaten. Met dit wettelijk voorschrift schijnt in strijd par. 17 van het vigeerend Werk heden-Reglement. Er is bovendien een practische re den, waarom het gewenscht is, de re geling dier loonen anders te doen ge schieden, dan tot dusver gebruikelijk was. De eenige gelegenheid toch, wel ke tbans voor den Raad openstaat, om op die regeling invloed uit te oefenen, is de behandeling der ge- meent-e-begirooting. En het lij'dit wei geen tegenspraak, dat bij de begroo ting tijd voor een rustige bespreking dezer belangrijke aangelegenheid vol komen ontbreekt. En ten sloitite is er geen voldoende grond, waarom men werklieden en ambtnaren verschillend zou behande len reeds in die wijze, waarop hunne belooning wordt- bepaald. Personeel B u r g e r-av o n d- school. B. en W, stelten voor met ingang van 1 September 1906 aan de Burger avondschool te benoemen voor den cursus 19061907, tot tijdelijke lee raren: a. in het rechtlijnig- en bouwkun dig teekenen: A. van der Spek, op een bezoldiging van f 750.per cursus; b. in het rechtlijnig teekenen: J. A. Traanberg, P. A. Montauban en A. Wensing op eeinie bezoldiging respec tievelijk van f -450.f 750.en 150 per cursus; e. in het- werktuigkundig teeltenen: F. I-lage, op een© bezoldiging van 600.peir cursus. d. in het valkteekenen: J. P. Strij- bos en H. Korring-a, op een© bezoldi ging respectievelijk van f 750.en f 300.pea* cursus; e. in het bouwkundig teek enen: B. Boumian, op eienle bezoldigiaig van f 300.per cursus en f. in het handteekeuen: J. Godefroy, -op een bezoldiging van f 200.— per cursus. Bovendien, moeten nog drie leera ren benoemd worden. Voor leeraar in de werktuigkunde (salaris f 300) dra gen B. en W. voor dien heer H. M. W. Werker te Haiaalern, thans tijdelijk I'eeraar. Voor leer aai* in de Ned. taal en het schrijven (salaris f 600) de heeren: B. J. te Kiefte: G. Kel'linga en E. de Boer, a-Hen te Haarlem. Voor léeaiaar in de Ned. taal en- de wiskunide, (salaris f 300) d'e heeren H. Pot, E. Hindmiiks en G. Heil inga allen te Haarlem. Schuttersraad. B. en W. stellen voor, de rekening van den Schuttersraad (ontvangst f2761.50 en uitgaaf f2689.10 1/2) voor- loopig vast ie stellen, met bepaling, dat het voordeelig saldo van f 72.39 1/2 zal worden gebracht op de rekening van 1907. ROOMSCH-KATHOLIEKE KERK. Naar wij vernemen, zal de nieuwe pastorie van de kerk „St. Antonius' aan de Nieuwe Groenmarkt alhier, in den loop van September a.s. in ge bruik worden genomen. Burgemeesters - Smeden Als een eigenaardigheid vermelden we, dat op de Woeaisdag en Donder dag alhier ie houden vergadering van den Bond van Smeden-Patroons Nederland, drie burgemeesters ko men, die in hun gemeente tevens het smiidsvak uitoefenen. W e g-m et d« vreemde woor den! Men zal zich herinneren, dat voor eenige maanden de meisjesleerlingen van het gymnasium een verzoek de den aan de heeren cuisiniers en pa tissiers, om die vreemde woorden om fe zetten in goed Nederiiandsch en zich 'voortaan t noemen: kok enz. Zij zouden dan flinke afneemsters worden. Bij de pea*sonen, wien het aanging, sloeg het verzoek niet in, veel eerder bij de heeren coiffeurs, van wie ver schillenden zich sedert omdoopten- in: dames- en heerenkappers, die nu niet in salons, doch eenvoudig in kappers winkels hun bedrijf uitoefenen. De heer Maas op den Kruisweg, die vroeger zijn huis noemde: Anciën- maison Maas, zette daar nu voor: tooneelkapper Maas; en de heer H. Ploeg, Ged. Oudegracht, noemt zijn salon: eene inrichting voor scheren en haarsnijden. De dames hebben dus toch iets be reikt met hun schrijven. SALARISREGELING DER ONDER WIJZERS. I. Iu aansluiting met het Maandag door ons med'egedeeMe omtrent het adres van de afd. Haarlem van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers volgt bier nog een en ander uit de memorie van toeliohting. Rangensfcelsel: Adressante betoogt in hei eerste hoofdstuk dezer memorie, dat wen- schelijk is een salarisregeling die voor alle onderwijzers zooveel moge lijk gelijk werkt, een regeling dus, waarbij van een verdeeling van het onderwijzend personeel in klassen geen spake ia- Deze verdeeling wordt dan ook niet door de Lager Onderwijswet gevor derd, daar alleen geëischt wordt, dat aan elke school met meer dan 8 leer- kradhten, minstens 3 onderwijzers de hoofdact© bezitten en den leeftijd van 23 jaar hebben bereikt. De verdeeïing in klassen wordt evenmin gevorderd door bet onder wijs. Dat de klassen-irMreel-ing bij an dere ambténaren bestaat, berust zeer dikwijls op het moeielijker worden der werkzaamheden of de meerder© verantwoordelijkheid; meestal sal ven minste d'e aard der werkzaamlieden anders zijn na de bevordering tot een hoogere klasse. De onderwijzer ech ter doet hetzelfde work in welke klas se hij ook geplaatst is. Door de verordening worden de Haarlemsche onderwijzers in 3 klas sen gesplitst, n.l. die der plaatsver vangende hoofden, die der onderwij zers lste klasse en die der onderwij zers 2d© klasse. Nu is er een bepaling, die voor schrijft, dat niet meer dan de helft der onderwijzers tot de lste klasse mag behooren. Indien nu werkelijk de 1st© klasse onderwijzers beter wa ren dan de 2de klaasers, dan zou het aantal „beteren" dus nooit meer dan de helft mogen bedragen. Veraer wordt betoogd, dat de eisahen voor de bevordering van den onderwijzer geen grootere waarde als ondierwij- zer waarborgen.De bevordering hangt af van toevallige omstandigheden: le. die helft van 't aantel; 2e het vertrek van onderwijzers lste klasse; 3e. q'ö uitbreiding of inkrimping van perso neel: 4e. het aantal geslaagden bij dié hoofdact e examens. De verdeeling in klassen vloeit niet voort uit den aard van den arbeid; ze is kunstmatig'. Het stelsel drukt op e'en groot, aantal ervaren onderwij zers het stempel vaar minderwaardig heid. Het- schept een klein aantal be- terb-etaalde beteeikkingen, die slechts voor enkelen zijn te bekomen. Anciënniteit,satelsel Tegenover 't rangen stelsel wen-scht addressable aan te bevelen, liet an- ciënniteitssM'sei', dat voor alle onder wijzers op dezelfde wijze werkt. Uit haar adressen van 1894 en 1901 over die sail'arisuegetlimg, haalt adres sant e aan, dat zij dit stelsel niet als eeru idieiaal-steisel beschouwt, maar het tocih aanprijst omdat hierbij die bevordering volgens véél billijker re gelen geschiedt, 'Bij hét onderwijs geldt nog meer 'dlan bij andere talkken vaai dienst cle waJariMd', da,t de waarde van den ambtenaar toan'eemt naarmate hij langer werkzaam is, omdat- onderwijs en opvoeding in de allereerste plaats vakken van ervaring zijn. Het anoiën- mitleits-stelsel wordlt in vele gemeenten en in Iwdië toegepast. Ook in de Lager Onderwijswet is het stelsel aanvaad. (Wordt vervolgd. Een treurig ongeluk, Hedennacht is door gasversfcikking om het leven gekomen mr. Louis Charles Kronenberg. De op zoo'n treurige wijze gestor vene werd heenmorgen om acht uur dood in zijn ledikant gevonden, ter wijl het gaskraantje geheel open stond. Het ongeluk werd ontdekt door mevr. RoosdorpBel, bij wie mr. Kronenberg op kamers woonde. Toen deze dame zich hedenmorgen naar boven begaf om les te geven rook zij een bedwelmende gaslucht. Toen men ging onderzoeken, waar het gas vandaan kwam, ontdekte men het treurige ongeluk. De gestorvene werd gevonden met het hoofd buiten het ledikant hangende. De ontboden doctoren, de heeren Fyan en Goedkoop, konden niets an ders doen dan den dood const atee- ren. Vermoed wordt, dat de overledene het gaskraantje bij vergissing der heeft opengedraaid. Van het gebeurde is kennis gegeven aan de familie, die te Arnhem woon achtig is. Omtrent den levensloop van den op zoo noodlottige wijze omgekomene, deelen wij mede, dat hij den 3den Nov. 1857 te Arnhem werd geboren. Na zijn promotie eh vestiging te Haar- liem werd hij bij de Haarlemsche Rechtbank als advocaat en procu reur ingeschreven. Tevens was bij plaatsvervangend kantonrechter, b'd van den Raad van Toezicht van de Orde der Advocaten en lid van het Bureau van Consultatie. Voorts was hij plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep en lid van de beide Plaatselijke Com- missiën van Toezicht op het Lager en Middelbaar Onderwijs en secreta ris van de Haarlemsche Hulpbank. Mr. Kronenberg was ook lste pen ningmeester van de Vereeniging Wel dadigheid naar" Vermogen, Commis saris van de Algemeen Noord-Hol- landsche Mij, yan Levensverzekering en Vaandrig en secretaris van de Sociëteit „Trou moet Blycken". G e v. Voor w. Een kanarievogel, een oorbel, e>en lorgnet, een rozenkrans, een horloge ketting met medaillon, twee medail lons, een schoentje, een horloge, een handschoen, een portemonmaie. TEN OORLOG ,,Linie"-front, 23-7-'06. Rustend hoog op 'n bolwerk, maar toch laag genoeg om niet door den vijand gezien te worden, die gindsch roudspiedt, zit ik na afloop van den dienst om, het geweer voor het pot lood verwisselend, u verslag te doen van de voorvallen van dezen deg, die ingeluid werd met de weer-in-oorlogs- toestand-verklaring van de stelling, nadat Zondag de menschen zich wat in 't stedeke Den Helder vertreden hadden en alle eer hadden aangedaan aan hei Casino-bal en dans-wed- strijd. Terwijl ik hier zit in den mooien zomer-vooravond daalt de zon over de duinen en werpt groote brokken goud tegen de Westelijke luchten. De Huisduiner vuurtoren begint zijn lichtseinen de ruimte in te spuiten, om de vijftien seconden vriend en vijand beschijnend met zijn draaiend zoeklicht. In-vredig ligt de natuur rondom iu vóóravond-stemming, wreed doen de menschen met hun oorlogsbedoe- lingen twee machten legerend te genover elkaar, zoekend 't juiste oogenblik om elkander te verplette ren, piekerend er over om 't grootst aantal dooden te maken.... Gelukkig is 't nu maar schijn, och hoe dubbel scherp zal de wreed» tegenstelling zijn in werkelijken oorlogstijd, te genstelling tusschen lieflijke vrede landschappen en bloedige oorlogs velden Het loopt met dit bedrijf, gelyck gij hoort ten ende. En wij verwachten deel aen d'alge meene ©lende- In vage geluiden komt hier tot ons over het doffe geratel der geweren, model '95. Sinds enkele uren was 't rustig, doch ik geloof, dat het een stilte was, die den storm vooraf ging. .yanmorgen werd een hevig voorpostengevecht geleverd. De uitslag hiervan is voor ons niet gunstig. De vijand is ülia-ns zeer dicht genaderd, ja naar ik hoor reeds in 'n 1200 M. lange loopgraaf gelegerd en kele dagen- geleiden gegraven door 't 4e bataljon. Warm was hei-, gloeiend stale de zon in 't gezicht van hen, die uitruk ken, den vijand tegemoet-. Zeer krach Lig werd er dJooir d'e vuurmonden me degewerkt. Eea*st zie je bij zoo'n ka- nonscihot een groote witte wolk he melwaarts stijgen maan* de ijl blauwe lucht, dan hoor je pas den dreunen den slag. 't Vuren begon vandaag op de Wes- teithoeve, dlaai volgde de Dirk Admi raal, werd door de ganscihe linie over genomen, tot den „Erfprins" het ar tillerie dUiel ging voltooien. Zooeven nog langs de linde koménd, zag ik alle bij de stukk'en behoorenden man schappen aanwezig. De onderofficieren met kijkers ge wapend, de beidliiemeaude manschappen over de kléedling heen, hallve mouwen van wilt, zooals' die mannen voor de poffertjeskramen ze aanhebben. De telefonisten, liggen den gans-C,hen dag met den „ontvanger" aan 't oor om spoedig de be ontvangen '"berich ten over te seinen. Alle troepen van 't 4e zijn zooeven uitgerukt, wij ver wachten geen rustigen nacht en den ken er wel uit te moeten, 't Wordt te donker u iets verder te melden, tot morgen dus. als steéds, JAN KUCH. De bataljons van het 10e regiment infanterie, aHiier in garnizoen, die deelgenomen hebben aan de oefenin gen in de stelling van Den Heidér, keeren morgen resp. te 10.23 voorin. G. T. en 11.43 voorrn. G. T. in het gar nizoen terug (fetation Leidsche Vaart-). De muziek zal beide bataljons naar dé kazerne geleiden. REMBRANDT - TENTOONSTELLING De tentoonstelling in Teyler, met haar kostbare en bijzondere verzame ling van etsen enz.,van Reambrandii, is nog steeds geopend. De toegang is kosteloos op alle werkdagen en den eersten Zondag van iedere maand van 114 uur. Aanbesteding Verf werk en. Dinsdagmiddag werd door het Ge meentebestuur aanbesteed: Het verven van pl. m. 1-500 lan taarnpalen, pl. m. 170 lantaarnarmen (zonder lantaarns), pl. m. 25 eiectri sche masten, pl. m. 19 overspannin gen, benevens de daarbij behoorende buizen, steunijzers, kasten, enz., ge plaatst in de gemeente Haarlem en een gedeelte in de gemeente Scho ten en Heemstede. Ingeschreven werd als volgt A. Koenekoop. te Nieuwenda-m, f 1820 J. de Vries, f 1594 A. de Laat, f 1400 W. J. Bruins, f 2430 H. Tibbe Jr., f 1283.07 Adr. H. Schenk, 1237.50 S. Goldsteén, f 2095 J. Tromp, f 1700 P. H. v. d. Bosch, te Heemstede f 2039 W. J. v. d. Haan, f 1635 G. A. Reeskamp, tè Utrecht f 3197 N. W. Mobron, te Amsterdam f'1621. Dé toewijzing geschiedt Dinsdag 31 Juli om 2 uur. Eervol ontslag. B. en W. hebben aan J. W. Kolle- rie, met ingang van 3 September a. s. eervol ontslag verleend als voor- man-boschwachter bij den diénst van den Hout en de plantsoenen. Arrestatie. Als verdacht van medeplichtigheid aan de aanranding en straatroof, ge pleegd op den machinist E. Metzelaar, waarvan melding werd gemaakt in ons vorig nummer, is Maandag door de politie aangehouden P. van W„ opperman, wonende Leidschefvaart-. Deze was in gezelschap van den ver dachte B. en is met dezen op den loop gegaan, toen hij het horloge aan Met zelaar had ontrukt. Hij staat zeer ongunstig bij de po-1 libie bekend De maclilnist Metzelaar heeft als gevolg van de op hem ge pleegde m^ha-ndeliing een dik blauw oog opgeloopen. Uit de Omstreken OVERVEEN. Dinsdagmorgen werd door den ar chitect J. H. Slot, van Hilversum, al hier aanbesteed Het bouwen van eene villa in Kweekduin te Overveen. Ingeschreven werd als volgt W. Hoek, Haarlem, f 13965 J. Vioik, Haarlem, 14649 W. Smit, Haarlem, 16695 J. Smit VII, Haarlem, 16690 C. den Hollander, Haarlem, 15920 J. Water en L. ten Broeke. Zandvoort, 16250 J. N. en L. Zwaan, Hilversum, 14700 C. J. Glazemaker, Hilversum, ,,13260 Bijland en C-remers, Haarlem, 17300 W. Saeijs, Haarlem, 14990 J. en S. Winnubst-, Haarlem, 15390 G. L. Zantvoort, Haarlem, 15609 Cornelissen en Kreuger, Hrl., 13950 Coöp. Haarl. Bouwefsbond, Haarlem, 14650 M. Nederkoorn, Haarlem. 14800 J. Véneman, Apeldoorn, „16590 W. J. Driessen, Zandvoort, 15235 J. A. Kaub. Halfweg, 15200 Kaub en Bierboom. Haarlem. 14800 J. J. Derr, Haarlem, 16400 Bakker en Rijnbende, Am sterdam, 13143 T. J. Verzijlbergli, Haarlem, 15582 Die liep leelijk in de armen van de politie. Door den jachtopziener onbezoldigd rijksveldwachter De Veer werd op de gronden van mevrouw Van der Vliet Borski onder Elswout, Zondagmiddag tegen W. H.. van beroep arbeider, procec-verbaal opgemaakt, daar die persoon zich op verboden terrein be vond. Hij maakte er zijn werk van vrijende paartjes lastig te vallen, het geen door den jachtopziener werd bemerkt. BLOEMEND AAL. Gevaarlijk voor wielrijders. In het midden van den zoaner, wan néér de dagen op zijn mooist zijn en de vacantia is ingetreden en menigeen zich per auto, motor, en rijwiel naar buiten begeeft, is men- otp den weg langs Oosterdoiinj bezig met het snoeien van een doemen1/) eg, welke zich ov'er een lengte van eeaiige hon derden.' meters uitstrekt en geplaatst is langs de terreinen van den heer G. J. van die Vliet. Zulk werk kan niet zóó voorzichtig gedaan worden of er springen allicht takken weg, die zeer gevaiaailijlk zijn voor de ban den dér f-iétsen. JiongStil'éd'en Zondag kom men d-e afgesnoeid©n takken ou der de h'aiag. zien liggen wat de jeugd' de gelegeau'heid geeft- ze 'hier en daar neder tg gooien. Zeer weusohelijk zou detnet zijn, dat d© eigenaar hiertegen flinke maatregelen liét némen. HEEMSTEDE. Op 'hieeterdlaad betrapt. Hedennacht om half drie zijn dioor de veldWaobters Smit van Aerdienhoiufi en Lokerse van Vogedensang, aarnge- hioiuid'en Jaco'b Haak, koopman -en GieraiidiU'S Wilhelmus Hahtik, koop man, welke zich door overiclimming toégamlg hadden verschaft tot de af gesloten terreinen van de bloemisterij van de firma J. H. Kérsten. Co. op deoi hoek van de Zandlvoortsche weg en Rijksstraatweg onder Heemstede.- •Een zak bloembollen welk© doorbelde personen was adhte-r gelaten op hun vlucthit om te ontkomen, werd door dé veldwachters in beslag gehomén. HAARLEMMERMEER. Te Nieuw-Vennep werden Maandag j.l. 11 paarden van verschillenden: leeftijd aangevoerd. Weinig handel. Slechts één paard werd voor buiten- laudsche rekening verkocht Prijs f 450. SLOTEN. Maandag werden alhier ter uitvoer, naar Duïtschland eenige paarden aangekocht; px*ijzen f430 f460. De zomer-paardenmarkt zal alhier gehouden worden op Dinsdag 21 Augustus a. s. Ook dit jaar zullen alhier en wel op 14 Augustus a. s. weder verschil lende volksspelen gehouden worden. SANTPOORT. Begin Augustus wordt aan de Jan Gijzenvaart een bijzondere R. K.- scfnool geapenld. ZANDVOORT. Voor de betrekking van onderwijzer bij -het openbaar lager onderwijs aan school A alhier, hebben z-ioh 24 solli citanten aangemeld. Dit jaar zijn aan de beurt- van af treding als lid van het Collége van Zetters voor 's Rijks direct© belastin gen alhier, de heeren J. van Duiven- bode en H. C. Voet, Voorbeeld ter navolging De directie der Zandvoort-sohe Ter rein- en Hotel Maatschappij heeft van heden af haar duinen voor het pu bliek opengesteld. Zooals men weet. liggen deze achter het Grand Hotel alhier. „Paul Kruger". De muziekkapel „Paul Kruger" al hier vierdé Maandagavond in zéér besloten kring feest. Een aardige ver rassing had de heer I. die Vries Pzn. voor de vereeniging bereid. Naar aanleiding van den 3en prijs die genoemde kapel te Leiden op den 20 Juni j.l. verwierf, besloot genoem de heer eene hérinneringsmedadlie ta laten maken, als gedenkteeken aan deze eerste overwinning. D© medaille is gemaakt van een nieuwen rijksdaalder, waarop gesol deerd een oud Transvaalsch Pond; met- de beeltenis van den ex-president, doelende op den naam van de vereeni ging „Paul Kruger", een en and» gedekt door een zilveren kroon.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2