Binnenland Eene Teleurstelling. 1EN SEINT ONS HEDEN UIT DEN tAG 1FK1CIEUS BERICHT ZEGT, DAT ÏDEN BEKEND ZAL WORDEN. lT DE BLIJDE HOOP. WAARIN JNTNG1N, VORSTEN H L IS EN VOLK IRKEERDEN, NIET ZAL WORDEN ÏRWEZENLIJKT. Nader seint men ous uit Den Haag: Verschenen is de volgende officieele Bdedeeling: Een lichte ongesteldheid van H. M. Koningin «vian eenige dagen, heeft anleiding gegeven tot verijdeling er hoop, die sinds korten tijd gekoes- prd werd. De toestand van H. M. geeft GEEN eden tot ongerustheid. w. g. Dr. ROESSINGH. Arts POT. REEMDKLINGEN IX I1ET RIJKSMUSEUM. Men schrijft aan het Hbld „Een heer en dame, Engel seinen, werden Vrijdag in het Rijksmuseum rondgeleid door een rnan, wiens pet voorzien was met de aauduiding van djne qualitei-t n.l. „Guide interna tional". Bij de ..Nachtwacht" geko- man werd door dien man aan de vreemdelingen medegedeeld, dat dH Rembrandt's „master-piece' was en de figuren op het doek. lieden voor stelden, die des morgens van de wacht thuis kwamen Van de „Staal meesters" weid verteld, dat het wa- masters of metal" d. w. z. „masters who had to choose the me tal Ik kon niet nalaten, den man of zijne onjuiste mededeelingen te wij- waarop hij deu vreemdelingen de juiste inlicntingen gaf. Het is ergerlijk, dat dergelijke din gen kunnen plaats v inden en er geer controle kan gehouden worden over degenen, die de vreemdelingen heb ben in te lichten. „Kan de Regeering daarin niet voorzien lem II" zette te acht uur de reis naar de hoofdstad voort, waar hij tegen 11 uur aankwam. EEN AANVARING. Alweder heeft op zee een aanvaring plaats gehad, ditmaal gelukkig zij op den voorgrond reeds medege deeld zonder dat daarbij menschen- levens zijn te betreuren. In de-n nacht van Zondag op Maan dag jl. is op -de Noordzee de Noor- sc'he bark „Alster" aangevaren door het stoomschip „Prins Willem II" van den West-Indischen Maildienst. Toen de mailboot Maandagavond om streeks 11 uur aan den steiger kwam aan de De Ruijterkade, werden ons aan boord door den gezagvoerder, den heer J. A. Beekoring Vinckers, en de reizigers inlichtingen verstrekt, die wij hier in hoofdzaak laten vol gen, schrijft 't Hbld. Het was ongeveer 1 uur na mid dernacht toen de aanvaring plaats 'had op zee hing'een Vrij diklce mist, zoodöt scherp werd uitgekeken. On geveer 9 uur -stoomens buiten IJmui den, ter hoogte 'van het lichtschipd»~ „Noord-Hinder", 'hoorde de uitkijk plotseling een stoot op den -mist hoorn -geven door een zich in de na bijheid bevindend schip. Daar dit vaartuig slechts één signaal -deed h-o'oreu, verkeerde men aan boord van de mailboot -in de veronderstel ling, dat het schip zich voortbewoog in afgaande richting; de „Prins Wi. lem II" behoefde derhaikve niet van koers te veranderen en stoomde dus door. Eenige oogenblikken later zag de uitkijk onverwacht een rood licht door het duister dringen, waarop om middellijk bevel werd gegeven tot achteruit stoom en. De Noorsche barlc bleek vlak voor den boeg van mailboot te liggen en juist in tegen overgestelde richting te varen als vermoed werd, zoodat ide schepen el kander moesten kruisen. Het gegeven signaal op -den hoorn was dus ver keerd gegeven, of misverstaan. In deze vaarrichtin-g hadden twee stoo- ten op den misthoorn behiooren te warden gegeven. Ware dit geschied, dan had de „Prins Willem II" on middellijk van richting veranderd. Thans bleek een aanvaring onver mijdelijk te zijn de mailboot liep bark in den boeg in, waardoor de laatste een zoodanig lek werd ge- stooten, dat het water terstond het schip binnenstroomde. Daar -de la ding van de bark in hoofdzaak be stond uit hout, bleef het schip drij vende. Zes man der bemanning de geheele equipage bestond uit negen personen sprongen dadelijk na de aanvaring over op de mailboot, van waar terstond een sloep werd uitge zet. Aan boord van de ..Prins Willem IT' had de stoot een geweldigen schrik teweeggebracht. Alle giers waren te rusten in hun kooien en schrikten wakkerbijna iedereen spoedde zich in der haast naar het dek, om te vernemen wat geschied was. Door de bemanning werd men echter al hee-1 gauw gerust gesteld de pompen van den mailstoomer, del-ijk in werking gesteld om zich te vergewissen of de boot water -maak te, gaven het bewijs dat geen lek stooten was en de „Prins Willem II' dus blijkbaar geen noemenswaard' schade had beloopen. De mailboot had inmiddels gestoptde gezagvoer der nam alle maatregelen om de op varenden van de bark in veiligheid te brengen. Daar werden alle zeilen geheschen om het schip zooveel mo gelijk boven te houden. De kapitein en zijn manschappen werden overge bracht naar de „Prins Willem IIuit hun mededeelingen bleek dat de „Al- ster" kwam van Frederiksstadt bestemd was naar New-Haven. Nie mand werd 'vermist of was verwond. Daar de bark gevaar opleverde voor de scheepvaart, was het voor den ge zagvoerder van de mailboot ondoen lijk -haar op sleeptouw te nemen een officier en twee minderen wer den op de „Alster" achtergelaten ter bewaking, waarna die „Prins Wil lem II" zijn weg 'vervolgde. De mail stoomer had- circa 5 uur oponthoud gehad. Met de bemanning van bark aan boord, weind opgestoomd naar IJmuiden. waar men tegen den avond aankwam. De- Noren "werden aan wal gezet, daar zij te IJmuiden wenschten te blijven. De ..Prins Wil DE BONDSFEESTEN TE DOR DRECHT. (Vervolg). Zaterdagavond had een welgeslaagd waterfeest plaats, waaraan vele ver lichte vaartuigen deelnamen. Zondag had de algenieene vergade ring plaats. Door den secretaris werd een uitvoe rig jaarverslag uitgebracht, waarin vooral gewezen werd op de belangrijke statutenwijziging, dit jaar aange bracht. Thans is de Bond geen Wiel- rijdersbond meer, maar een Bond voor toeristen. Uit de verschillende financieele ver slagen bleek, dat de financiën van den Bond geen reden tot klagen geven. De voorzitter deed eenige mededee lingen, o.a.. dat het aantal leden van den Bond waarschijnlijk neg deze maand het getal 27.000 zal bereiken. Ook debiele de voorzitter mede, dat liet dageiijksch bestuur besloten heeft eene uitgebreide actie op touw te zet ten tegen de bepalingen, die te Am sterdam op liet rijwielverkeer zijn vastgesteld. Hij hoopte op de mede werking van alle officialis in Noord- Holland. (Luid applaus). Spreker merkte vervolgens op, hoe de polLti'evoorschriften te Amsterdam scherp afsteken tegen die van andere werkelijk groote steden in het buiten land. Die maatregelen, zegt spreker, voeren ons terug naar den tijd, toen het aan wielrijders verboden was var kens te doen verschrikken. Hij hoopte van harte, dat over eeni- jen tijd, dank zij der actie van den 3ond of ook zonder die actie, een eindö zal zijn gemaakt aan een toe stand, dóe de hoofdstad een mal £'- ;uur doet slaan tegenover geheel Eu ropa. (Algemeene teekenen van stemming). l-lierna bracht de voorzitter zijn dank aan de gemeente Dordrecht, aan liet gemeentebestuur en aan de inge zetenen, voor de wijze, waarop de le den van den A. N. W. B. te Dordrecht zijn ontvangen. Speciaal dankte spre ker die ingezetenen, die d'en leden gra tis logies aanboden en aan allen, die het verblijf der leden te Dordrecht ihebben aangenaam gemaakt. Vervolgens kwamen aan de orde de voorgestelde wijzigingen in het regle ment, dii-e alle werdlen goedgekeurd. Hierna werd onde-r de gew-one plióhitpiegiingen d:e vergadering ten-. lo. ƒ140 beschikbaar te stellen voor uitgifte van een nieuwen bundel Friesche zangen van T. E. Halberts- ma; 2o. op liet kerkhof te Wommels een ?re- of grafteeken te plaatsen voor wijlen den heer J. van Loon Jz., op richter, achtereenvolgens secretaris, voorzitter -en eere-voorzitter van het Selskip; 3o. een afbeeldsel van het onlangs overleden lid den heer T. G. van der Meulen, Friesch schrijver en dichter, op te nemen i-n het jaarboekje „Swan- neblommen" 1907, en op zijn graf. op het kerkhof te Bergum, een zerk, ais eereblijk, neer te leggen. ZAAK-NOBBENHUIS. Zooals gemeld, wendde kort geleden het hoofdbestuur van den Textielar- bei-dersbond „Unitas" zich per adres tot den Minister van Buitenlandsche Zaken met het verzoek, om tusschen- komst bij de Duitsche regeering in zake de, zooals men veronderstelt, ongegronde uitwijzing als „lastiger Auslander" van zekeren Nobben-huis te Enschede. De man werkte jaren in Duitschland dn was propagandist voor genoemden Bond. Dat Z.Exc. werk van de zaak maakt blijkt uit het feit, dat Nobbenhuis reeds dóór den commissaris van po litie te Enschede is gehoord naai* aan leiding van een ministerieel schrij ven. DE VOORGESTELDE UITBOUW VAN HET RIJKSMUSEUM. Het genootschapsorgaan van „Ar chitectu-ra et Amicitia" laat zich in van weinig instemming getuigende bewoordingen uit over het voorstel, door B. en W. aan den raad gedaan, om aan den staat vergunning te ver- leenen tot het aanbouwen- van een gebouw aan het Rijksmuseum. .Het komt ons volkomen onver klaarbaar voor", schrijft het blad, „hoe het college van B. en W., na de ervaring nu weer opgedaan met den bouw- der Rembrandtzaa]den moed heeft, voorstellen te doen, die leiden moeten tot een verder aantasten van 's museum's raon-umentaail schoon, on begrijpelijk te meer waar volstrekt niet vast staat-, dat een andere oplossing van hét onderbrengen der collecties Drucker-Van Lijnden, niet zal kunnen worden gevonden. Wij -denken bievbij aan het in uivoering komende uit breidingsplan der gemeente, in onmid dellijke aansluiting met het museum kwartier." De sociëteit „De Harmonie" bood vervolgens den leden een- rnatinée mu- sicale aan-, -terwijl ook in den tuin van ..Kunstmin" een concert gegeven werd. De laatste feestdag werd beëindigd in die algemeene „een-trale", de socië teit „Kunstmin", waar het concert en. kermlesse d"été ook voor het pu bliek toegankelijk was. De feesten mogen uitstekend islaagdi he-etem en ,en woord van hulde aam het o-rganiseerenid talent van het bestuur van dien A. N. W. B. is- hier zeker op zijn plaats. EEN WOESTELING. In -den macht van Zaterdag op Zon dag, na afloop van-de karmis, om twee uur, ontmoetten twee politieagenten op -den Lei'dischte'n straatweg nabij brug over het M-e-rweldie-kanaal, Utrecht, een militair, gewapend met een stok, die zich a.le eien woesteling aanstelde. Even- te vo-ren had hij een paar burgers geisl-agen. Een, der agen ten ontving met den stok een klap t gezicht. Daar de agent voor meerdere mi; handeling bevreesd w-as, dreigde van zijn revolver gebruik te maken, schooit eerst in de lucht, en toen, dit niet Meüp, maar den militair, waarbij de kogel ter hoogte van den schouder in het lichaam drong. De militair viel neer en overl eed in 't naastbij zijnd e politiebureau kort daarna. Door deal commissaris van politie, Wijnmalen, werd onmiddellijk een on derzoek ingesteld door verhoor van verschillende getuigen, die verklaar den, dat, de man zich als een woeste ling had e-dragen. De militair, P. B„ van Rotterdam, was mi-l-i cie n-stu kr ij der bij het Ie re giment veld-artillerie, te Utrecht garnizoen. EEN LEGAAT. "Wijlen E. A. M. I-I. Hoffman- Boa dewijns heeft aan het sanatorium-voor onderwijzers te Lumteren een bedtrag van ƒ10.000 gelegateerd. EEN ZONDERLING GEVAL. De arbeider B. Douma te Buiten post vond des morgens vroeg v-oor deur zijner woning eene doos, waarin zich eenige papieren, alsmede eene som van ƒ600 bevonden. De vondst bleek afkomstig te zijn van zijn broe der, di.e zijn woning had verlaten. Men heeft tot nog toe diens spoor niet kunnen vinden. Zeker een zon derling geval. JONGE HAAIEN. Een garnalenvisscher uit Zoutkamp ving eene groote hoeveelheid minia tuur-haaien. De diertjes hadden eene lengte van 20 tot 30 c.M. De visscher heeft de diertjes afgemaakt. FRIESCHE TAALKENNIS. Zondag is onder het voorzitterschap van den heer C. Wdelsma, in het Oranje Hotel te Leeuwarden algemeene jaa.rlijksche vergadering van het „Selskip for Fryske "tael Skriftenkennisse" gehouden. Blijkens het verslag van den seci'e- taris zijn er thans in Friesland 15 kri- ten (afdeelimgen) van het Sefskip met 1413 leden, of 227 meer dan in het vo rige jaar. Buiten Friesland, zijn er nog 28 Selskippen met 2923 leden, als: „Fryslan" te Utrecht met 292, „Rjucht en Sjlucht" te 's-Gravenhage met 240, „Halbertsma" te Groningen met 200 „Friso" te Amsterdam met 190, „Vel- stra" aldaar met 140, en het Frysk Studenten-gezelschap „Frisie", aldaar met 14 leden. Verder is er nog een bond van jonge Friezen, als eien onderdeel van lu groote Selskip, in en buiten Friei land, met 40 leden. Volgens de rekening hadden o-ver 1905 de ontvangsten 3679.081/2 bedra gen-, de uitgaven ƒ2844.18. De heereh H. O. Sytssira, te Leeu warden, en S. van den Burg te Mak- kum, werden als leden van het hoofd bestuur herkozen. De volgende besluiten werden geno men Dit besluit is het gevolg van eien besluit, genomen door den Bond van Glasfabrikanten, dat geen glasarbéi- der vrijwillig, van de eene naar de andere fabriek kan gaan. VERDRONKEN. Zondagnamiddag waren twee jon gelieden van 20-jarigen leeftijd in Alkmaar woonachtig voor het dorp Egmond a/Zee aan het zwemmen. Zij waagden zich te ver in zee, kwamen bij eene trekking en wilden toen te- (rug zwemmen, hetgeen een hunner gelukte doch den ander niet. Hoewel men spoedig met een vlet op de plek des onheils kwam, -was de jongeling reeds in de diepte verdwenen enn'et te v'nden. Tegen den avond is het lijk Te 's-Hertogenbosch is Maandag een jong meisje, toen zij water schep te uit de Zuid Willemsvaart, voorover gevallen en verdronken. Het treuri- bij dit ongeluk is, dat het meisje Donderdag a. s. in het huwelijk zou treden. Een 17-jarige jongeling, die met kon zwemmen, is Zondagmiddag bij het baden in den IJssel te Deventer, voor 't oog van zijn makkers en die geen hulp konden bieden, in den fei len stroom geraakt en jammerlijk verdronken. Naar zijn lijk wordt ge dregd. Te Maastricht is een zoontje van den heer G. in de rivier de Jeker ge vallen en levenloos daaruit opge haald. gen de beide schouders van Anglio op de matras. Hierna kwam de prijsuitdeeling. Van den Berg ontving den eersten prijs van 150CK waalraan de titel van kampioen van "Nederland 'verbonden was. Ouder donderend applaus werden den kranigen Hollander een tweetal fraaie kransen aangeboden. Anglio ontving den 2den prijs 1000, waarna Van den Berg de at tentie had een der kransen den im mer glimlachenden neger om te han gen. Dumas. de steeds met het publiek overhoop liggende Franschman, kreeg den 3en prijs f600. Den 4.en prijs 400, kreeg Pierard le Colosse. Als prijs voor hun flinke verdediging tegenover hun sterkere tegenstan ders, ontving Sauer 75 en Jackson ƒ50. (Tel.) Het st. Noordam, van Rotterdam naar New-York, vertrok 22 Juli, des voorm. 6 uur 15 min. van Boulogne sur Mer. Het si. Ambon, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 23 Juli Gi braltar. Het st. Flores -arriveerde 23 Ji«"i v. Amsterdam te Batavia. Het st. Java, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 23 Juli Fini9:crre. Het st. Koning Willem I, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 23 Juli Ouessant. Het st. Prins Hendrik arrive-? ie 23 Juli van Amsterdam te Batavia. Het st. Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, passoerde 23 Juli Gibraltar. Het stoomschip Prins Willem II, van Paramaribo naar Amsterdam, arriveerde 23 Juli v.m. van Rotterdam te New York. CRICKET. Posihuma's XIFrogs C. C. De Hollanders speelden zonder Van Waveren en maakten 126 runs, waar van.' M. C. Schroder alleen 80. De Engelschen waren beter op dreef wijl hun totaal 179 was. Op de eerste innings verloren de Hol landers dus met 53 runs. Uit de Arbeiderswereld Burgerlijke Stand REMBRANDTIANA. Het gev-aar van de grap: Het „Nieuws .van- den Dag" heeft uit die ps eudlo-Rernbran-dlt-oorko n'den een berichtje gehaaid. De Petit Bleu" he-eft dit berichtje nog wat verkort R-embranidt geboren 1605. En -de „Petait Bleu", in het Framschi geschreven, wordt te Parijs gelezen en ëldJers. En zoo vinden we in Fransche bla den en ook reeds in de Pa-rijische editie dër „Herald" vermeld, dlat, nu de fees ten geëindigd zijn-, het comité tot de ontdekking is gekomen, een jaar te laat te hebbeai gefuifd1. De Remibranidt-feesten, georganiseerd 'doior de Vereenig'iirng tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer v-oor Hoorn en omstreken, o-p Zondag 22 en Maandag 23 Juli zijn-, wat den eersten d-aig -betreft, wel geslaagd, 's Miiddiags te één- uur had de opstelling p'laats van den historisehen opto-cht vóór ffèt Parkhotel, waarna dieze versch-edidiene -straten passeerde bewonderd door dui zenden vreemcHeO/ingein en staidlgenoo- ten. Dreigde heit weer 's morgen-s, tij dens dear optocht hield hlet zich vrij goed'. De 200 deelnemers typeerden het tijdvak uit die republiek- waarin Rem brandt heeft geleefd. De laatste' groep wasteen hulde aan den vorst der schil ders. Niet alleen diat de keur der Hol- landsohe meesters op 't gebied der beel dende kunst voorafging, doch Rem brandt zelf, op een- ve-rh'oogin-g ge plaatst, werd gehuldigd door jonge meisjes, welke kransen, eerepalrnen en bloemen tot hem ophieven. Bij aankomst o-p 't Doelenplein werd „Rembrandt" door liet bestuur ontvan gen en een rijtoer door de stad ge maakt. Daarna volgde de vertolking der R ernbr am dlt-cant ate, woorden van mevr. Kerkmey er-Bakker, muziek van den heer J. van Dissel, uitgevoerd door 400 personen, onder leiding van den componist. 's Avonds werden lavende beelden vertoond- naar schilderijen van Rem brandt e. a. Een vuurwerk sloot de feestviering op 't Doelenplein. Volgens het „N. v. N." zou de heer Gideon Huet te Parijs bescheiden be zitten, welke zouden bewijzen, dat Rembrandt niet is begraven in de Westerkerk te Amsterdam, waar men juist den gedenksteen onthuld heeft. De af deeling Semarang van hetNe- derlandsc-he Verbond zou in deze maand Rembrandt Iter denk en met lichtbeelden van 50 schilderijen in-den schouwburg. Er zou ook een gratis avond zijn, waarop het Leger des Heils versnaperingen zou verschaffen. In Augustus zou een tentoonstelling van Rembrajndt-reproduoties volgen-. PAARD OVERREDEN. 'M-aandlaiginlorgen werd door den sneltrein, die om 9.40 van Zufphen naar Arnhem vertrekt, even voorbij de Hoven ter hoogte der Smeerkamp- bru/g, een paard, dat aldaar uit de weide op de spoorlijn was gekomen, overreden en zoodanig gewond, dat het waarschijnlijk zal moeten wor den afgemaaM. Het paabd zat zoolanig voor de lo comotief bekneld, dat door het vrij- maiken een half uur vertraging van genoemden trein ontstond: ook de sneltrein van 9.50, di-e op het station werd opgehouden, ondervond hier door een half uur vertraging. Nader verneemt men, dat het paard toebehoorde aan de weduwe Kip i-n d-e Hoven en een waarde van ongeveer 400 gulden vertegenwoordigde. ONGELUKKEN. De heer De Jong, predikant der Remonstrantsche gemeente te Nieuw koop, is de vorige week, terwijl hij in den vroegen morgen aas zocht, teneinde met zijn broeder, die bij 'hem logeeivTe, op d-e plassen te kunnen gaan visschen, wellicht door een dui zeling of beroerte getroffen, te wa ter geraakt en verdronken. De nu overledene was 40 jaar predikant en zou binnenkort zijn emeritaat aan vragen. Geheel Nieuwkoop is onder den indruk --v-an dit treurig ongeval. (Tel.) Men meldt aan de Ned. nit Utrecht: Zaterdagochtend heeft hier ter stede een diep treurig ongeluk plaats gehad. De 16-jarige zoon va-n bet ge meenteraadslid, den beer P. J. II., leerling van h'et christelijk gymna sium, had zich op het dak van zijns vaders woning, in de Nobelstraat, be geven. met het doel daar te gaan le zen. Vermoedelijk is de knaap, be vangen door de gloeiende zonnehitte slaperig geworden, in welken toe stand hij op een gegeven oogenblik omlaag stortte, door eenige glazen lantaarns Keen, om terecht te komen bij de buren. 'Mei een -gebroken rib en twee gebroken armen werd de ar me jongen opgenomen. De doktoren •v. d. Kaay en Iden-burg verleenden geneeskundige hulp. Deze vreesden al direct voor be'leediging der hersenen zood-at de grootst mogelijke rust werd voorgeschreven. Denzelfden avond ongeveer half negen is de knaap, na eenige uren buiten kennis te zijn geweest, gestorven. De diep beklagenswaardige ouders zijn radeloos -van verdriet. GLASFABRIEKEN. Door den Nederlandschen Glasbla- zersbond is besloten de „Sperre" uit te spreken over de Nederlandsche glasfabrieken. Hierdoor moet elke glasarbeider, zoowel in het binnen- als buitenland, blijven op de plaats waar bij is. BOTSING. Maandagmiddag 4 uur 'kwam bij, het opduwen van beladen wagens uit de goederenloods te Arnhem, die voor ste in botsing met een trein, die juist achteruitstooinde. De beladen wa gen derailleerde, en een eerste en :tw-eede klasse rijtuig van den trein werd ernstig beschadigd. Sport en Wedstrijden WIELRUDEN. De weg-kampioenschappen van Nederland. De door den N. W. B. uitgeschre ven wegwedstrijden op Woudensteyn hadden een groot succes. Het publiek was in grooten getale opgekomen en juichte na iedere overwinning de winnaars luide toe, vooral Van Vliet die favoriet was, vond- warmen bij val. De uitslagen waren als volgt Weg-kampioensch'ap korte afstand, 840 M„ gereden in 7 series, repêcha- ge, demi-finale en finale. Winners der series waren Garrits (Amster dam), Boulande (Rotterdam), Van Vliet (Gouda), Tulleken (Haarlem), Van der Wiel (Den Haag), Govy (Am sterdam) en Van Berkel (Rotterdam). De winners der repöchage werden Van Eenige (Rotterdam) en VanNig- ten (Den Haag). Demi-finale in 3 se ries eerste aankomendenBoulan de, Van Vliet en Tulleken. Finale le Tullekin 1 m. 39 3/5 sec.2e Van Vliet, 3e Boulande. Weg-kampioenschap 30 K.M., zon der gangmaking, met premies voor 5, 10, 15, 20 en 25 K.M. Winners van alle plremiën Van Vliet, die ook le aankwam aan de finish, onmiddel lijk gevolgd door Jan de Jager, Am sterdam. 3e was Van Lieshout en 4e Boulande, l>eid'en van Rotterdam. Tijd voor Van Wiet 56 minuten 53 4/5 sec. We g-kampioen schap motorri j wie len. 5 K.M. le Van Schalk, Amster dam 2e Knoops, Rotterdam 3e Van Gent, Amsterdam. WERKSTAKING HOUTBEWERKERS. Te Zaandam heeft Maandagmorgen ongeveer het derde deel van de losse arbeiders, te zamen bijna 100 man, van de firma William Pont het werk gestaakt. Zij eisoben een verkorting van ar beidsdag van 12 op 10 uur met. behoud van het loon, dat ƒ2.70 pea- dag be draagt, welke eisch de firma heeft re kennen gegeven niet te kunnen inwil ligen. De stakers behooren tot de dagploeg. De vaste werklidden zijn aan den ar beid gebleven-, terwijl de arbeiders van de nachtploeg zich nog niet hebben uitgesproken. Aan de haven gaat alles evenwel jeregeld door, aangezien de bootwer kers zich niet bij de stakers aanslui ten. Alles is volkomen rustig 1-Iet „Hbld" meldt nog: Nadat wij ons tot de firma hadden gewend, om inlichtingen en van haar hadden vernomen, dat zij geen enkele meded-eeling wemsohte te doen, heb ben wij ons tot het bestuur der vak- vereeudiging, de Bootwerkersbond Stre- van naar Verbetering gewend' De vóórzatter deelde ons mede, dat reeds lang -onder het personeel grieven bestonden over de behandëling van enkele werfbazen, speciaal één, die steeds meer arbeid eisehten en ver langden. dat meer hout tegelijk op dein schouder zou worden geladen. Daarbij kwam ook een loongrief. Men werkte 12 uren, waaronder de schafturen nie-t begrepen zijn, en ver- diendle 2.70 daags. Dit loon wenschte men te behou den eai dlan den werkdag verkort tot 10 u-ren. Een commissie uit de ar beiders werd belast, dit verzoek aan -de patroons o-ver te brengen em tevens de grieven bloot te Leggen-. De firma nam daarmee -echter geen genoegen, Hierbij zou het gebleven zijn, want in eene geihloudën vergadering was be sloten niet door te zetten, doch Maan dagmorgen werd aan- enkelen de toe gang tot die werf ontzegd. Die enkelen waren de bestuursleden, de commissie leden, enkele oud-bestu ursleden. Een dieel der arbeiders verklaarde zich toen solidair en staakte, een- anlder deeil bleef arbeiden. De voorzitter schatte liet aantal sta kers op circa 200. De heer Vessels, secretaris van den Bond, is getelefoneerd en komt over. Een manifest zal w-ord'en verspreid. Uit Zaandam meldt men na'der: In de Maandlaigmi'ddag gëh'ouden vergadering -dar stakers, alhier, besloten, een commissie van arbitrage naar de firma Pont te zenden en haar te vragen, alle uitgestotenen en alle isoliidalire stalkers weer in dii-enst te ne men. Van deze commissie werd alleen (de heer Wessets ontvangen, die ver nam, dat de firma h-aa-r besluit hand haaft en alil-e uitgesllotenan orih-er- Tfyepelïj'k als ontslagen beschouwt. De Bootwerkersbond nam, na het befkeud. worden van deze miededeelio; met 120 stemmlen voor en 8 blanco, het beskuit, indien de firma de uitge stoten bootwerkers niet terugneemt, voor deze firma mor eerst geen werk im'eer te zullen verrichten. Inltussdh'eri werken op de werven, zoowel in den dag- als den nacht ploeg ongeveer de helft der arbeiders rusciig voort. De politie, v-esterkt met 20 rijksveldwachters, bewaakt de toe gangen. BEVALLEN: 23 Juli: E. Visser—PasnmJ. M. C Hasert-Ran-sij-n, z. C. E. Vander— Assdbergihs, d. A. XibbelinkRomer.- z. A. Dijkstra— Beetsma- d. 24 Juli H. M. DorrepaaiRoobol. z. OVERLEDEN: 22 Juli: H. de Jong. 47 j. Esschilder straal. A. M. van El-Fibbe. 80 j. Greb berst raat. 24 Juli: C. W. H. Nol ting. 32 j. Lange Ileerenstraat. CORRESON DEN TIE. Den heer H. M., Soh'oien. Herhaal uw vraag ier plaat-se waar gij belas ting betaalt! Den heer J. H. K., alhier Wend •- tot de afdeeling Militie en Soliutterk ten Stadhuize, geopend van-9— :2 uu.- Den heer J. de V., alhier. Richt tot het Bureau va-n Consultatie, de den eersten en den 3den Zaterda van elke maand des middags om hal twee in het Paleis va.n Justitie in c Jansstraat vergadert. WORSTELEN. Om den grooten prijs van Amsterdam Het Rernbrandttheater was Maan dagavond ter gelegenheid van de laatste beslissings-wedsffriiden tot aan -den nok gevuld met een zeer enthou siast gestemd publiek. Eerst kregen we een zeer ruwe partij, ten minste van de zijde van den Franschman iusschen Dumas en Pierard. De eerste ronde was voor P:erard, terwijl in de 2e Dumas meer de overhand had. Na 26 minuten wist eindelijk Dumas na een vrij hard- hiaindige bewerking ivan het gelaat van zijn tegenstander, te winnen. De beslissing tusschen v. d. Berg en Anglio was interessanter. In de eerste ronde trok Van den Berg zijn tegenstander met een krach- tigen kopzwaai om, -maar Anglio wist handig te ontkomen. In de 2e ronde was er echter geen ontkomen aan en na 16 minuten la- EEN STAKING. Men schrijft uit Meeden (Gr.) De staking van de korenzichters en bindsters betreft meer dan 200 perso nen. Ook worden alle losse arbei ders overgehaald mede te staken. De werklieden, bezig aan het herstellen van den weg, doen mee. Alles gaat echter rustig toe. Zij, die reeds voor het verhoogde loon, ƒ5.50 per 1/2 hec tare, hebben gewerkt, hebben zich so lidair verklaard. Letteren en Kunst PIER PANDER. De bekende beeldhouwer Pier Pan der, die te Rome woont, logeert te genwoordig bij zijn vader te Bene- denkniipe (Fr.) Stoomvaartberichten Het st. Solo arriveerde 22 Juli van Hamburg te Rotterdam. Het st. Djocja, van Rotterdam naar Java, vertrok 22 Juli van Suez. Het st. Wilis, van Rotterdam naar Java, arriveerde 22 Juli te Sou thampton. Het st. Sindoro, van Rotterdam n, Java. nasseerde 22 Juli Point de Galle. Het st. Koningin Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 2? Juli van Perim. Het st. Sloterdijk arriveerde 22 Jut n.m. van Rotterdam te Newport News. 382ste STAATSLOTERIJ. le KLASSE, 2e LIJST. Trekking van 24 Juli. No. 9647 20.000. Nos. 20169 en 20184 ieder 1500. Nos. 5458 en 8334 ieder 1000. Nos. 11247. 20077 400. Nos. 3778. 11835, J8458 ƒ200 Nos. 2657. 8226, 11135. 11768, 1457.. 18723 ƒ100. Prijzen van 20. 74 2666 5523 8803 11653 15374 181J0 88 2490 5542 8805 11667 15395 18234 100 2644 5604 8840 11779 15401 18598 134 2709 5624 8849 11945 15414 18833 148 2824 5670 8888 11950 15421 18852 216 2832 5698 8912 11955 15422 18886 242 2901 6706 8931 11966 15447 18418 289 2911 5726 8945 12076 15477 18425 299 2913 5831 9004 12103 15598 18433 307 2961 5851 9071 12150 15671 184 47 311 2972 5963 8088 12190 15730 18605 316 3011 5991 9104 12194 15778 186-83 348 3030 6031 9168 12246 15782 18650 365 3044 6058 9188 12343 15796 18670 499 3064 6064 9280 12354 15819 18671 528 3071 6097 9284 12867 15918 18676 561 3206 6122 9336 12469 15933 18711 635 3266 6130 9344 12552 15936 13793 705 3287 6162 9345 12680 16019 18186 742 3320 6209 9348 12733 16029 185 05 757 3356 6302 9400 12889 16090 185 69 785 3467 6386 9422 12909 16110 19019 792 3539 6398 9486 13003 16150 19055 820 3598 6506 9537 13022 16164 19C37 827 3705 6511 9580 13051 16165 19112 370 3716 6571 9595 13177 16172 19H2 888 3780 6669 9610 13205 16206 19144 889 3785 6683 9698 13348 16209 19266 951 3834 6710 9840 13365 16337 19(29 958 3870 6767 9892 13401 16368 19444 1037 3916 6804 9975 13433 16420 19: 27 1048 3927 6806 9992 13470 16517 19174 1050 3944 6920 lOOll 13515 16556 19578 1080 3953 6976 10039 13545 16690 19023 1112 4019 6983 10043 13624 16721 19030 1152 4027 6984 10067 13649 16815 19037 1201 4173 6991 1Ö095 13652 16837 19046 1260 4228 7070 lOlll 13683 16852 19093 1381 4229 7112 i0146 13692 16924 19791 1404 4387 7203 10135 13815 16952 19796 1440 4466 7280 10308 13837 17032 19^37 1447 4490 7329 10312 13887 17065 19065 1450 4492 7368 j()3öl 13944 17075 19081 1452 4523 7469 10365 14010 17112 20089 1602 4548 7519 10412 14043 17123 20102 1551 4573 7614 ]0470 14168 17155 20226 1617 4623 7631 10491 14172 17176 20230 1632 4701 7693 10496 14186 17224 20353 1682 4744 7852 10612 14201 17242 20-112 1718 4856 7900 10698 14204 17307 20434 1769 4955 7919 10723 14243 17319 20491 1773 4959 7992 10731 U4S1 17332 20693 1795 4965 7995 10766 14511 17378 20663 1851 5087 8077 10884 14528 17406 20599 1871 5083 8119 10931 14579 17493 20628 1873 5126 8145 10941 14661 17538 20439 2117 5140 8163 10945 14779 17605 20:166 2163 5178 8214 10960 14780 17728 20724 2220 5178 8331 10990 14806 17743 20731 2228 5191 83S9 11012 14833 17758 20791 2282 5330 8392 11026 14932 17762 20305 2293 5365 8475 11131 14933 17S26 2091J 2349 5372 8538 11136 14942 17844 20915 2401 5383 8542 11217 14961 17923 20930 2419 5394 8644 U286 14966 17934 20933 2461 5439 8681 11368 15001 1799G 2485 5452 8712 11447 15013 18060 2488 5503 8716 11510 15103 18062 2505 5507 8766 H571 15181 18064 2556 5517 8795 11580 15331 18089 le Klasse le Lijst17746 m. z. 197 i6. 17752 m. z. 19752. 613 ontbreekt. Marktnieuws B o term ark,t. Boter. Aangevoerd en verkocht >- KG. ƒ1.30—ƒ1.25 per KG. Biggen. Aangevoerd en verkocht stuks, ƒ13—ƒ8 per stuk. Schrammen. Aangevoerd en v> kocht 4 stuks, ƒ27—ƒ18 per stuk. Groen ten markt. Aardappelen. Aangevoerd 311 Hl. verkocht 300 HL., f 1.503 per H7 Peren. Aangevoerd en verkocht 2 HL., 15 per HL. Bloemkool. Aangevoerd en ver kocht 5000 stuks, f 3ƒ13. Spinazie. Aangevoerd en verkor' - 31 mud., ƒ0.40-?0.60. Slade. Aangevoerd en verkocht 47" mnd.. ƒ0.20—ƒ0.60. Wortelen. Aangevoerd en verkoc. 3000 bos, f 4—ƒ6.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3