MbIës le Hm StremiiDs M®. Dria of maar Praoi MeiissMterJ Leerjongen Advertentiën Werkmeisjes Een net dagmeisje een net Persoon Jongens Knappe Jongen Commensaal H. Schol ten bij hot dorp te Hellen- doorn. Aan blusschen viel niet te denken, zoodat het huis eoi bijna de geheele inboedel verloren gmgeti. Een en ander was, hoewel laag, ver zekerd. ONGELUKKEN. Woensdagavond omstreeks 6 uur werd in een sloot langs'~den groente tuin van den heer Bakker aan de Poldervaart bij Schiedam door een van het tuinpersoneel gevonden de 40-jarige B. F. S. Thape, wonende Spinhuispad 6, te Schiedam. Onmiddellijk door het personeel op het droge gehaald, heeft men getracht den man, die geen teeken van leven meer gaf, tot bewustzijn te brengen, maar dit bleek tevergeefs. Dr. Sauer uit Kethel. die per motorfiets vrij spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Meermalen kwam Thape op den tnin om konljnenvoer te verzamelen en ook ditmaal bleek hij daarmede bezig te zijn geweest, want toen hij op he6 droge was gehaald, had hij in den oenen arm nog het groen ge klemd. Rijks- en gemeentepolitie waren spoedig ter plaatse aanwezig, doch uit alles bleek, dat hier slechts spra ke kan zijn van een ongeluk. Te 10 uur Woensdagavond is op last van de weduwe het lijk per lijk wagen naai' de woning1 des overlede ne gebracht. Ointtdiagavoinid was de O-jarige J. K., wonende aan de Nassauhaven te R .ti er dam., melt een anderen jongen in de M aas voor die Fei jen o ordk ade aldaar aan het roeien. Om een- derden jongen in de roeiboot op Ie nemen, roeiden zij naar een aanlegsteiger, waar de 9-jarige J. K. uitgleed, te water viol cn v-eaidinonlk. Tevergeefs is god u remde een paar. uren naar zijn lijk gevischt. De 15-jarige S. West-erbeek van Frederiksoord ging Woensdag, zon der dat men er iets van afwist naar 'n drinkgat van het vee om daar te baden. Hij was ruim een uur weg, toen hij gemist werd en de vader zijn kleeren bij het drinkgat vond. Toen hij zich te water begaf, haalde hij zijn zoon levenloos daaruit. PERS-OVERZICHT Het leed der Koningin. Nederlander schrijft „Moge het zwaar beproefde Vor stenhuis door Hem, die ook in den druk zegen wil leggen en door nacht tot licht voert, rijkelijk vertroost worden, en moge H. M. tevens ver kwikking vinden in de wetenschap, dat ook nu Hare (Droefheid tegelijk de droefheid is van Haar volkdat nog imm'er geldt de ervaring van eeuwen omtrent „saamgedragen leed" en „saamgenoten zegen" dat ook in onze dagen het geluk van Oranje Neerlands geluk, de smart van Oranje Neerlands smart, de te leurgestelde hoop der beminde Oran jedochter de, door tranen gewijde, teleurgestelde hoop van het volk is, dat Haai- lief heeft. Oranje en Nederland één, en nau wer' tot elkander gebracht door vreugd en smart beide, dat is de zoete droppel in dezen bitteren be ker." Het Utree htsch Dagblad schrijft „Aller blijde verwachting is in te leurstelling verkeerd. Het heeft wederom niet zoo mogen zijn. Maar hoe groot de teleurstelling ook moge wezen voor Hare Majes- teit, het zij Haar tot troost en opbeu ring, dat Haar volk -in Haar smart deelt. Gelukkig stond aan het slot der mededeeling d'er artsen, dat de toe stand van H. M. geen reden geeft tot ongerustheid. Een spoedig en geheel herstel zij Haar bij deze van harte toegewenscht." De Haagsche Courant schrijft- „Bij droeve teleurstellingen, als waarvan gister van „Het Loo" het bericht kwam, is elk woord dat ge sproken wordt te veel. Zelfs het bewustzijn van algemee- ne deelneming kan niet troosten. Bij zoo groote smart is zwijgen 't best. Zwijgen, met hoop op de toekomst. De Berlijnsche correspondent der N. R. Ct. meldt: In de Duitsdhe pers blijft zich een groote deelneming in de teleurstel ling van Neerlands Koningin uiten. De Staatsbürgerzeitung verklaart dat juist door de waarlijk zeldzame po pulariteit, die Koningin Wilhelmina. ook in Duitschland geniet. De Mor- genpost schrijftMen ziet in de Ko ningin niet slechts een staatsrechte lijke persoon, maai* bovenal een vrouw, aan wie liet moedergeluk, dus het hoogste' geluk der vrouw, ont zegd is gebleven, welk geluk zij van haar hoogen troon de armste in haar land benijden moet. Verscheidene bladen roeren daarbij de vfraag van de troonopvolging aan, zonder er iets nieuws van te zeggen. Zij vinden het begrijpelijk, dat het Nederiandsche ministerie, volgens berichten uit Am sterdam, zich reeds miet die zaak be zig houdt. Uit de Arbeiderswereld DE STAKING TE LEIDEN. De concept-overeenkomst, door mr. A. J. Fokker ontworpen en aan beide partijen toegezonden, ten einde te po gen tot de oplossing van den nu reeds negen weken durenden strijd te ge raken, luidt, naar het L. Daghlad meldt, aldus Art. 1. Het werk wordt bij het aan gaan dezer overeenkomst hervat. Art. 2. Er zal worden betaald door den patroon aan den volslagen be kwaam timmerman, met ingang van 1 Januari 1907, 23 cents per uur aan dó overige gezellen naar dezen maatstaf loon naar bekwaamheid. Als volslagen bekwaam timmerman wordt beschouwd, hij, die volkomen op de hoogte is met het timmervak en als goed vakman bekend staat. Art. 3. De werktijd zal zijn 10 uren, het halfuur middagschaft blijft voor rekening van den gezel. De werklie den in dienst van een patroon tot deze overeenkomst toegetreden, ver binden zich geen vakarbeid thuis of bij particulieren voor eigen rekening ie verrichten. Bij overtreding van dit verbod heeft de patroon 't recht den werkman onmiddellijk te ontslaan. Art. 4. De beslissing of een gezel moet woi'den aangemerkt als nor maal bekwaam timmerman staat ter beoorreeling van den patroon. Bij geschil hieromtrent tussohen gezel en patroon, zal door eene com missie op aanvrage en na onderzoek uitspraak worden gedaan. Deze eom- missïe zal bestaan uiit 10 leden en een voorzitter, de laatste te benoe men door burgemeesteo' en wethou ders. De leden worden benoemd1 door Timmerlieden- en Modelmakers- vereeniging; 1 door afd. Leiden van den R.-K. Volksbond 1 door „Patri monium" 1 door „Vooruit" 4 door afd. Leiden van den Boiitf van Pfi- troons in het timmervak2 (een werkman en een patroon) door de Kamer van Arbeid voor de Bouwbe drijven. Deze commissie zal vóór '1 September een beslissing geven om trent hen. die zic'h bij haar aanmeld den. De patroons verbinden zich aan die gezellen, die door hen of door de commissie volslagen bekwaam tim merman worden verklaard onmiddel lijk 22 ets. per uur Ie betalen en hen voor zooverre zij den avbeid tegen een lager loon hebben hervat, het verschil te rekenen van af te hervat ting van den arbeid tot den dag der beslissing der commissie bij te pas sen. De leiders der staking 'hebben aan het L. D. o. m. het volgende mede gedeeld Van de afdeeling Leiden van Pa trimonium is een schrijven ingeko men, da.t de Patroonsbond de door haar aangeboden bemiddeling af wees. Van de afdeeling Wolvega kwam bericht, dat voor een Leidsch patroon twee timmerlieden uit Steenwijker- wold naar Leiden zouden vertrekken. Zij moesten hun kist met gereedschap niet medebrengen, alleen wat hand gereedschap in een zak, en aan een station vóór Leiden afstappen. Ver sterkte posten zijn direct uitgezet, met het gevolg, dat zij gisterenmid dag aankwamen en na eenige over reding met reisgeld vertrokken. Drie timmerlieden uit Boskoop, die hier kwamen werken, zijn op aan dringen van stakers naar Lisse ver trokken. STEENHOUWERSSTAKING TE ARNHEM. Tegen twee gezellen is wegens hin derlijk volgen proces-verbaal opge maakt. .De stand der slaking 's overi gens nog dezelfde. Een paar gezefllen, in andere plaatsen aangenomen, zijn dadelijk weer vertrokken, één bleef, maar moest, toen hem zijn kosthuis werd opgezegd, bij den patroon over nachten. Na toet eindigen der werktijden be wogen zich de stakende gezellen voor de werkplaats Hoewel de sohiUdlerspatroons en de aannemers zich geschaard hebben aan de zijde der steenhouwerspatroons, hebben de gezellen toch de sympathie van zeer veilen, o.a. blijkens een ver gadering, waarin ooit eien anti-rev. ten hunnen gunste sprak. De uitspraak van den bouwmeester Jos. Cuypers in „Arohitectura" ver hoogt die sympathie nog. DE WERKSTAKING TE CASTRICUM. De werkstaking aan de in aanbouw zijnde krankzinnigengestichten te Cas tricum is geëindigd. De eisctoeh dei- stakers, betreffend© loonsverhooging, zijn niet ingewilligd. Ongeveer dertig werklieden zijn niet weder in dienst genomen. (N. v.d. D.) Leger en Vloot DE LANDWEER. Op last van den Minister van Oor log zullen van de gedeponeerde goede ren van de miliciens der lichting 1898 van het wapen der infanterie, die op 1 Augustus a,s. bij de landweer over gaan en ingedeeld worden bij een dei- bataljons, die ingeval van mobilisatie bestemd zijn voor de grensbewaking, de tot overjas gewijzigde kapotjas en de overjas niet in de magazijnen worden ingeleverd, doch even als de vorige kleeding- en uitrustingstukken aan den betrokken dii9tricts-comman- dant worden opgezonden. DE „TROMP". Het pamtserscbip „Tromp" van San Sebastian naai- Nieuwediep, is Don derdagochtend zes uur Dungene-ss ge passeerd. Bij Koninklijk besluit van 25 Juli 1906 zijn benoemd tot tvveede-luite- nant A. bij het wapen der infanterie bij het 1ste regiment de cadet R. O. van Gennep bij het 2de regiment d© cadet E. P. H. Haan: bij het 3de regiment de cadets C. E. W. de Haan en D. G. van Niel bij het 4de regiment de cadets L. J. Schmidt en Th. W. N. de Brouwer bij het 5de regiment de cadets W. Ridder van Rappard en H. W. E. Cra mer bij het 6de regiment de cadet J. Vis ser bij 'het 8ste regiment de cadet A. Th. Dufour bij het 9de regiment de cadets P. J. Gaillard en R. C. van der Garden bij het 11de regiment de cadets J. C. Chr, Nijland en J. H. C. van Ree- nem; B- bij het wapen der cavalerie bij het 1ste regiment buzaren, de cadet jhr. L. M. van Reigersberg Ver- sluy s bij het 3de regiment huzaren de ca dets H. F. M. baron Van Voorst tot Voorst en W. A. van den Wall Bake bij het 4de regiment huzaren de ca-; dets J. Knel en W. van der Mandele; C. bij liet wapen der artillerie bij het 1ste regiment veld-artillerie de cadet A. M. R. Bijleveld; bij liet 2de regiment véld-artillerie, de cadet F. J. J. Trapman bij het 3de regiment veld-artillerie, de cadet W. J. Rijkens bij het 4de regiment veld-artillerie, de cadet J. M. de Kruyff; bij het 1ste regiment vefeting-ariille- rie de cadets N. Th. Carstens, C. A. Hartmans en A. J. Maas bij het 2de regiment vesting-artille rie, de cadets J. W. van der Breggen, T. S. Rooseboom, N. D. G. van der Werff en A. F. J. M. Drossaerts bij het 3de regiment vesting-artille rie, de cadets M. de Bloeme, J. C. van den Bent, J. W. de Koff, F. C. W. •van Engelenburg en W. F. Groten dorst bij liet 4de regiment vesting-artille rie, de cadets A. van dér Waag, Jhr. W. F. de Villeneuve, jhr. H. Lam an Trip en J. Parmentier. D. bij het wapen der genie bij den staf van het wapen, de ca dets H. L. van Roijen, W. H. Schuk- king en L. J. Th. van den Heuvel bij het regiment genietroepen, de cadets A. Terkuhle, H. G. Grosjean, G. W. A. W. Luitjens en J. de Ronde Brosser. Bij Koninklijk besluit van 25 Juli '1906 no. 8 zijn benoemd tot tweede- luitenant bij het wapen der infanterie van het leger in Neder!andsch Indië, de ca dets J. H. Cox, S. Vrind, J. M. G. Schaafs- ma, J. K. Bruynis, W. A. Bor, V. Dea-sjant, S. C. T. van der P aardt, J. F. van dier Sluys Veer, J. D. A. van Gumister, G. W. J. Moorrees, II. van Veen, C. J. la Rivière, F. T. Steen mei jer, H. A. Ribbius, A. L. Samson, R. H. Hofman, G. C. Vis, F. Mast.hoff, F. A. Pallan,, F. II. Gheriex, E. J. Beekman en H. de Vries •bij het wapen dier cavalerie van het leger in Nederland Indië, de cadets M. Brevet en P. A. W. Eibers; bij het wapen der artillerie van het leger in Nodierjandsch Indië, de cadets jhr. G. M. E. van Suohtelen, G. T. S'lothouber, A. E. van Marie, A. M. Sonius, J. Boodt, E. de Groot, J. .1. Beudieker, O. W. Veidlhuyzen, F. K. van Berg, F. B. Brostowski en G. L. Pool bij het wapen der genie van het leger in Nederlaudsch Indië, de cadets I. J. Milborn. P. H. W.Sitsen. J. H. W. Immink en J. F. Beekman, allen herkomstig van de Koninklijke Militaire Academie. Sport en Wedstrijden HARDDRAVERIJEN. Uit Alkmaar meldt men: Donderdag werden dóór de Alk- maarsche HarddiraverijivereJeniging in de Groote Harddravc-rsl aan de jaar lijkse! ie harddraverij op de korte baan en een concours in 't sdhoonrij den gehouden. De uitslag is als volgt: Concours iu hieit sohoonrijden. Aan tal deelnemers 13 le prijs C. Pijper, •Alkmaar; 2e prijs J. Ruijter, O.-Blok ker; 3e pr. M. Koning, Otlerleëk; 4e pr. P. Kratoer, Alkmaar. Harddraverij, 6 deelnemers, waar van Bles, van P. 01 ij, te Schermer, na een rit gedaan te hébben, plotseling dood bleef. le pr. Mem non, van W. Zuidirmeer, te Rotterdam; 2e pr. David A. van H. K. Glas J<z. te Löppiersujin; 3e pr. G'bilo va;n H. Schaap, te Leeuwarden; 4e pr. Saidor II, van H. K. Glas Jz. Gemengd Nieuws EEN HELSCHE AANSLAG. Een koopman in kunstvoorwerpen, M. Haegeli, wonende in de rue de Boudy, te Parijs, ontving j.l. Maandag over de post een pakje. Het bevatte een houtón doosje, waarvan liet sleuteltje in een er aan toegevoegde enveloppe was geborgen. Bij het omdraaien van het sleuteltje sloeg het doosje met geweldigen slag in splinters. Alle ruiten werden ver brijzeld en de heer Haegeli zelf vreese- lijk gewond. De linkerarm en het ge laat waren geheel verbrand. Stukken v'leesch plakten tegen den wand. Op de vierde verdieping werd een vrouw licht gekwetst door een kogel. De linkerarm is reeds afgezet. Een later bericht zegt De toestand van den heer HaegeF is onveranderd. Hij heeft eenige woorden kunnen zeggen. Zijn oog is ook ver leren. Het onderzoek in deze zaak wordt ijverig voortgezet. De heer Haegeli heeft verklaard, dat hij de pleger van den taffen aanslag meent te kennen. Hij heeft hean aan het gerecht aange duid en het onderzoek geschiedt in deze richting. De man zou gehandeld hebben uit wraak, om redenen van ;n- tiemen aard. GEARRESTEERD. Een zekere Waldema.r Amenesk' is te Lyom gevangen genomen, onder zware verdenking heler te zijn in de talrijke Russische bankdiefstaillon. Hij gaf voor als Russisch stafofficier in Duitschland gespionneerd te hebben voor Fransche rekening SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. De Berlijnsche bladen deelen mee, dat op Pruisisch gebied aan dePrui- siscli-Russische grens, bij Laurahütte, een Russisch smokkelaar is doodge schoten. Een kozak sleepte bet lijk op Russisch grondgebied en trachtte de bloedsporen op de plaats van de daad uit te wisschen. Hij vluchtte, toen hij bemerkte dat veld arbeiders hean za gen'. Aan den „Berl. Lokal-Anz." wordt eohiter uit Kattowitz geseind, dat hier geen sprake was van een Russischen smokkelaar. De dood-geschotene is een Duitscher, een boekhouder uit Bend- 7.in, die op weg was naar het douane kantoor te II el adz. Hij werd, zonder eenige reden, door de Russische grens wacht lastig gevallen, en toen hij vluchtte, doodgeschoten. UIT TRANSVAAL. In de „Transvaler", het Johanmes- burgsche weekblad, klaagt een Hol lander over het geld, dat de Neder iandsche Vereeniging te Johannes burg uitgegeven heeft voor de ont-1 viangst van consul-generaal Knobel, terwijl er een menigte Hollanders in de stad gebrek lijden. De redactie teeken t bij dat stuk aan, dat er in dï© stad ongetwijfeld groote ellende en naamloos lijden on der de Hollanders is. ..Velen liggen in het slijk en moeten van algbheelen ondergang en wanhoop gered worden Een Transvaler-man zag onlangs op een vroegen, kcuden morgen niet minder dan viif Hollanders, schaars gekleed eu geschoeid, hongerig op de banken van het Park-Station zitten. Een hunner vertelde hem dat ze geen onderdak hadden en da nachten aJ wandelende en zittende doorbrachten. Op de vraag of de Hoilandsche Club of Hol! audi ebt Vereeniging r,iers deed antwoordde hij. da.t ze van vreemden nog meer konden verwach ten. Nu is bet wel waar, er bestaan hiler, als overal, twee soorten van Hollanders. De een wil niet weilken al zou er werk wezen, en de ander zoekt eerlijk naar werk doctli kan het nie/t krijgen. En daar er veilen in Jo hannesburg zijn düe dit laatste lot deelachtig zijn, denken wij, is het de plicht van. de Hoflllamidisclhe vereenigin- gen in doze zware tijden wat minder feest te vieren en zic'h 't lot dier on gel u klei gen en diepgevallenen wat meer aan te trekken, waarom geen vereeniging, die zioh werkelijk ten doe] stelt 't Hollliander element op te beuren en te> versterken?" Aldus de Trans valer. Als er wat van 't geld, dat utt ons land naar Zuid-Afpika gaat, besteed wordt om lan'dgenoolen daar te helpen., zou 't goed besteed zijn, nieenen wij. DAT KOMT NIET ALLE DAGEN VOOR. 'n Menefer, zittende vóór het café Friedriclishof op den hoek van deFrie- drich- en Kochstraten te Berlijn, roept een kruier en vraagt 'm, een biljet van 1000 mark in goud om te wisse len. Zoo gebeurt. En als de gedienstige terugkomt, met goud beladen, is de heer spoor loos verdwenen. Reeds sinds eenige dagen wordt de eigenaar van het geld gezocht. OVERSTROOMING. De overstrooming in Modane, het belangrijke Italiaansch-Fransche grensstation, waar het verkeer van de Mont-Cenisbaan langs gaat, heeft zul ke verwoestingen aangericht, dat de communicatie stellig deze geheele maand verbroken is. Te Fourneau, het dorpje dat het ergste leed, zijn crnder de puinhoopen i'eeds vier lijken gevonden. Ook West-Duitschland heeft schade ondervonden door wolkbreuken.. De ta bak- en hopoogst in de buurt van Mannheim is vernield. Het plaatsje Freudenheim is totaal overstroomd. Het water staat een meter hopg in de huizen. Het vee is voor een groot ge deelte in de stallen verdronken. Te Laugendreed, bij Bochurn, viel er zoo'n ontzettende regen, dat de vuurhaarden in de gasfabriek ge- blusoht werden. Dat stadje zal het nu eenige dagen moeten doen zonder gas verlichting. OPGEHELDERD. De aanslag op den Moezelspoorweg bij het station Schweich is reeds op gehelderd. De spoorwegwachter is voor den rechter van instructie te Trier door de mancl gevallen en heeft ten slotte moeten bekennen dat hij zelf de ijzeren platen op het spoor had gelegd, om een belooning te ver dienen. HET GEDING TEGEN RUTHER. Als eerste getuige dn h&fc geding tegen Rüüher, den bestuurder van de- mijn Borussia, is door de rechtbank te Dortmund1 de mijnasessor Althoff gehoord, die aan het reddingswerk na het ongeluk kraohtig deel heeft geno men. Op een vraag ran den verdediger zeide 'hij -dat de houding van den be klaagde bij de ramp hem achting had ingeboezemd. Getuige had hem her haaldelijk nïoeten waarschuwen, zijn leven niet in gevaar te brengen. Ook de andere ambtena.ren gedroegen zich lofwaardig. Naar de meening van den getu-'ge, had Rütlher alles gedaan wat teahnisdh mogelijk was, om de mijn werkers te redden. Verder bleek nog, dat de werkman die de lamp stuk heeft gestooten en de eigenlijke oorzaak van het ongeluk is geweest, daags te voren, op een Zondag, een gymnastiekfeest had bij gewoond en daar 's avonds laat van teruggekomen was Hij beweerde dat hij rui et dronken was geweest. Er was wel een waterkraan en een slang ddohl bij de plaats van het ongeluk, maar in de verwarring raakten de werklui het hoofd kwijlt en telefoneer den haar boven om tien emmers wa ter. Boven mo est men t o en nog eerst de noodiige emmers bij elkaar zoeken, en daar is veel kostbare tijd mee ver loren gegaan. HET BORUSSIA-GEDING. In het Borussia-geding te Dort mund «stelden zich Woensdagavond alle deskundigen op het standpunt, dat. de beklaagde mijnbestuurd'er in de gegeven omstandigheden zijn plicht gedaan had. Alleen Meyer, de directeur van de mijn Shamrock, kwam hier zeer stellig tegen op. Marktnieuws Groenten markt. Aangevoerd en verkocht op 26 Juli: 370 Hl aardappelen verk. 300 H.L. a 1.50 a 3.—. Peren 8 H.L. a f 16.— Bloemkool 2000 stuks a 3 a 12,— Spinazie 31 manden a 30 a f 40; Sa lade 460 manden a 20 a f 30; Wor telen 3000 bos, a 4 a 6. Heereboo- nen 21 manden a f 1.75 a f 2.Snij- boonen 51 manden a 2.50 a 3. Haariemsche Paardenloterij. Op onderstaande nummers zijn de 15 hoofdprijzen gevallen: Prijsnr. Lotnr. Prijs. 1 2373 Brikomnibus, bespannen met één paard. 2 5766 Oliowagen, bespannen met één paard. 3 1965 Doge art bespannen met één paard. 4 8118 Boerenwagen, bespannen m. één paard. 5 9040 Donkerbruine merrie. 6 2062 Schimmelmeme. 7 6681 ScMmmelruin. 8 369 Zwarte ruin. 9 4435 Donkerbruine ruin. 10 8569 Lichtbruine merrie. 11 12498 Vosmerxïe. 12 2353 Schimmelruin. 13 1495 Schimimeiliruin. 14 10684 Vosmeariie. 15 3807 Donkerbruine ruin. Uitgegeven zijn 12999 loten en wel de nummers 1 tot en met 12999. Er zijn 150 prijzen. De volledige lijst is aan ons Bu reau Gr. Houtstraat 55 verkrijgbaar. Stoomvaartberichten Het st. Ambon, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 25 Juli Finis- terre. Het st. Oceanien, met Fransche mails, arriveerde 26 Juli v. m. van Japan te Marseille. Het st. Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, passeer die 26 Juli n.m. 1 uur Wight. Het stoomschip Kon. Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 26 Juli te Suez. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: "s-Gravenhage, 20 Juli. J. L. J. van Horck, handelsagent aldaar. Rechter commissaris mr. R. H. A. M. Romme; curator mr. J. C. van der Burcht van Lichtenberg": L Rotterdam, 25 Juli. S. W. Wulffraats meubelmaker te Gouda, curator mr. P. H. Kranenburg, te Gouda. P. Briggeman Jzn., arbeider te Ou denhoorn curator mr. 11. P. Hermans te Brielle. i L. Bol. handelende onder de firma Bol Co., te Rotterdamcurator mr. V. van Peski te Rotterdam. Rechter-commissaris in alle faillis sementen jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier. J. P. Meijer, handelende onder den naam A. J. Meijer, winkelier en koop man in granen en koloniale en grut terswaren, te Rotterdam. Rechter-, commissaris mr. K. W. Brevet, curator mr. J. Coert te Rotterdam. Opgeheven H. Schaalma, te Broek (gemeente Eenrum). D. B. de Jong, winkelier en hande laar in fruit te Apeldoorn. E. Jansen, huisvrouw van G. Socter en G. Soeber, beiden Delftschevaart 53 te Rotterdam. J. N. Peters, broodbakker en winke lier, Goudlschepleiin 1 te Rotterdam. Failliet verklaard respectievelijk 6 en 16 Juli j.l. Burgerlijke Stand BEVALLEN 25 Juli. M. van AkkooiVan Meij- gaarden, d. 26 Juli. B. BoschVan Leeuwen, z. J. M. HirsBlok, d. OVERLEDEN 26 Juli. J. Wiethof, 81 j., Groote Houtstraat. G. H. F. Kruijer, 2 j„ z., Tulpenstraat. D. Janse, 16 m., z., Grebberstraat. Heden overleed' na een lang en smartelijk lijden onze waar de Vader, Behuwd- en Groot vader WILLEM FREDERIK VAN L0ENEN, in den ouderdom van bijna 82 jaar. Uit aller naam, W. F. VAN LOENEN Jr. Haarlem, 26 Juli 1906. Eenige kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij ,het overlijden mijner geliefde Zuster MARY CARO LINE, betuig ik mijn oprechten dank. M. E. S. DE HAAN. Haarlem, 27 Juli 1906. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem maken bekend, dat wegens het gedeeltelijk vernieu wen van de landhoofden van de brug over h'et Oost-Indisch Vaartje in dé Oranjeboomstraat, het verkeer over die brng van Maandag 30 J nli a.8. tot Za terdag i Augustas a.g. niet zal kannen plaats hebben. Haarlem, 27 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK. L. 8. PRO DEO. Echtscheiding. Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Haarlem d.d. 17 April 1906 is ont bonden verklaard door echtschei ding het huwelijk, bestaan hebbende tusschen GUURTJE MOLENAAR en LEENDERD JOHANNES WILHEL MUS AVEL1NG, beiden wonende te Haarlem. De Procureur van Eischeresse, Mr. A. H. J. MERENS. Tegen Augustus a. s. gevraagd een fatsoenlijke Jnflrsmv (geen dame) ter assistentie in een huishouding. Adres Kampei-singel 2. GEVRAAGD met Augustus een net, betrouwbaar Meisje tot hulp in de huishouding, goed kunnende koken. Salaris f 125 d f 130, Brieven franco aan Mevr. DE BUSSY KRUYSSE, Amsteldijk 23, Amster dam. In een groot Hotel flinke WERK MEISJES tegen hoog loon. Brieven onder No. 9554 Bur. ïlaarl. Dagblad. Dagmeisje GEVRAAGD voor dadelijk, om de dienstbode behulpzaam te zijn, boven 16 jaar, P. G. AdresGr. Markt 23, bovenhuis. GEVRAAGD een flink dagmeisje. Adres: Gierstraat 2. Wordt GEVRAAGD met 1 Augustus, van 9 tot 4 uureen flink Oagmei@je niet beneden de 15 jaar. Zich aan te melden Parklaan 39 i. GEVRAAGD, boven de 16 jaar, voor geheele dagen. AdresHoutplein 2 A. Een Strijkster gevraagd bij JACs. VAN HOOFF, Stoom-Wasch- en Strijkinrichting. Brouwersvaart 30. Een jonge vrouw VRAAGT beleefd Werk aan huis, als wasschen, dienstbodenwasschen, of rerstelnaaien of winkelnaaiwerk. Brieven onder No. 9555 Bur v. d. bl. Jonge Werkster vraagt beleefd eenige VASTE WERK HUIZEN, voor de schoonmaak of voor halve dagen. Ook voor Bloemen- daal. Br. onder No. 9553 Bureau Haarl. Dagblad. GEVRAAGD om Suikerwerken te ven ten met handkarren. Borgstelling vereischt. Aanmelden Z ij 1 s t r a a t 26. Terstond of later gevraagd als REIZIGER voor Haarlem en Om streken, genegen met de kar te rij den, tegen vast salaris. Provisie. Bij indiensttreding 300 borg kunnende storten. Br. fr. onder No. 9551 Bur. Haarl Dagblad. kunnen direct geplaatst worden bij G. OOSTENBROEK en Zoon, Magda- lenasteeg 4. Loon f 1.75 ƒ2.— GEVRAAGD, bij H. L. RUIJTEN- SCHILDT, Nassaustraat 23. GEVRAAGD een in de Steenhouwerij, Lange Heeren- vest 80. Aan hetzelfde adres een rui- me beschoten ZOLDER TE HUUR. Terstond gevraagd een flinke Smiasaankomelliig, die bekend is met Vuur-, Bank- en Plaatwerk. AdresPres. Steijnstraat No. 2. Aiikomelinget! kunnen direct geplaatst worden bij G. OOSTENBROEK en Zoon, Magda- lenasteeg 4. GEVRAAGD een nette bij mensohen zonder kindettien, hui selijk verkeer. Gen. Cronjéstraat No. 13 rood. Wegens omstandigheden TER OVERNAME AANGEBODEN een in vollen gang, waar 5 4 6 varkens per week geslacht worden eu veel om zet van worst, Prijs billijk. Spoed t Br. onder No. 9567 Bur, v. d. blad. Fr.sch Slaapkamertje in het Schoterkwartier te huur, k 1 Gulden per week. Brieven onder No. 9566 Bureau Haarl. Dagblad. N. Kerksplein 12, 2.25 per week, voor klein grain.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3