NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No. 7081 Verschijnt'dagelijks, behalve cp Zon- en Feestdagen. zaterdag js juli ijos Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DA UBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3lbls Faubourg Montmartre. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem c 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H - de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave de." Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. zijn kameraden. Een aantal kamera.- d.en van het slachtoffer volgde de baar. Een der familieleden dankte voor de laatste eer den overledene bewezen. Er was een groote toeloop van nieuwsgierigen. VERKIEZING VOOR DE PROV. STATEN. Door verschillende kiesvereenigin- gen in bet kiesdistrict Steenwijk is de heer Jan Tromp Meesters te Steen- wijk candidaat gesteld voor de a. s. verkiezing, ter vervulling der vacatu re,'ontstaan door het overlijden van den heer dr. H. A. Middendorp. De lieer Tromp Meesters vereenig- de in "heit geheel 76 stemmen op zich. Op den lieer G. W. Stroink te Steen wij kerwold waren 15 stemmen uitge bracht en op -den heer Th. Ruys te Zwolle 9. De heer H. Krop te Steen- wijk, die mede op het grostal voor kwam, had zich teruggetrokken. De heer Tromp Meesters heeft de candidatuur aanvaard. BROEDERSCHAP DER NOTA RISSEN. De Broederschap der Notarissen in Nederland" hield haar jaarlijksclie algemeene vergadering in het Oranje- Hotel te Leeuwarden. De algemeene vergadering wérd ge leid door dan heer N. J. Verkoren, no taris te 's-Gravenhage. Na vasts teil ling der notulen, van de vorige oJlgemeene vergadering, deed de commissie, heiast met het nazien, dei- rekening van den penningmeester ver slag, waaruit bleek, dat de financiën in gunstigen toestand verkeerèn. Tot leden van het hoofdbestuur wer den benoemd de hoeren A. C. Roeloffs Valk, tevens tot lid van het dage lijkse® bestuur, en A. Knottenbelt. Hierna kwamen in behandeOiing de vea'soMUeaide voorstellen NIEUWE REGELING. Naar men verneemt, zulten op de ibeigrooting voor 1907 gelden worden aangevraagd vóór een nieuwe rege ling dier trae.tem.eiiitéii van directeu ren en comltniezen bij die posterijen en telegrafie. LIJK GEVONDEN. Het lijk van den 17-jarigen jonge ling, die Zondag jl. bij het baden in den IJssel të Deventer is verdronken, is door benige visschers drijvende go- vonden tusschen Oist en Welsum. EEN DESERTEUR TERUG. De milicien K, van het 8e reg. kif i'. Arnhem, die in December 1.1. de serteerde van zijn wacht op den Gal- genberg, lieeft zicli Woensdag weel bij zijne compagnie aangemeld. BEHANGERS- EN STOFFEERDERS- PATROONS. Do Nedieri-ajiidstihie Bond van Behan gers. en Stoffeerders-Patroons-Veree- nigingen, houdt zijn eerste zomer ver gade ring in het Gebouw „Muslis Sa.- crum" te Arnhem, op Woensdag 1 Augustus 1906. De Agenda vermeldt: lo. Inleiding door denVoorzitter va,n den Bond en van de afdëéldng "s-G raven haige, den heer G. J. Mut ters. 2e. Rede van Mr. Aug. Mesriiz Wz., Adivoc. en Proc. re "s-GraveulbSge, over het doel van den Bond, voorna melijk in verband mei het door de Tweede Kamer aangenomen Wetsont werp over Arbeidsovereenkomst. Na afloop der vergadering, bij gun ■stug- weder, gezamenlijk bezoek aan dien Weslerbouwing per boot, of rij toer naar Roosendaal, en cliher. DE LAATSTE POK KEN P ATI ENT. Uii't Groningen m'eflldlt men: De laatste poklkeaupatiënt is Donder dag genezen uit het Ziekenhuis ont slagen. IN BIJZONDER GEHOOR. ■De commandant van Hr. Ms. pa.nl- sersclidp Tromp is dezer dagen te St. S eb ast i aan door den koning van Spanje in bijzonder gehoor ontvan gen. MISHANDELING. Bij de politie te Rotterdam is aan gifte gedaan dat de brandspuitmees ter, de heer A. B., wonende op het Noordplein, op een loos geruoht van brand naar de Rem b r and'ts tra at uitge nikt. in die straat moedwillig dooi den ontslagen spuitgast S. van spuit 16, is aangegrepen en tegen den grond geworpen Tengevolge daarvan brak die heer B. zijn rechterenkel. VERMOORD. Te Rotterdam is Donderdag ter aar de besteld het stoffelijk overschot van dien jl. Zoiidaigmiadht in de Pretoria- laan aldaar vermoorden bootwerker E. van Dijk. DE TOL VAN WATERGRAAFSMEER De ,Tel. "-corespondent te Water graafsmeer schrijft: Sedert d'e rumoerige toonëeien van 'Zondagochtend j.l., welke vermoede lijk nog niiLnldier. aangename gevol gen zulten hebben voor den zoon van den tolgaarder, die een fietser ca ie weigerde tol te betalen, een slag in iheil aanigezidlïL gaf, is deze laatste ihieel wat'kalmer geworden in zijn op treden togen heit fietsende publiek. I-Iet geivoQlg' te natuui'lijk, dat slecihits enkele fietsrijiders gehoor geven aan de aanmaning om tol te betalen. De mee sten rijden verder met weelspre kend stilzwijgen, trappen 'n beetje harder door, an/twoorden inlei een: „je mioet maar zien dat j-e het krijgt", of: „iik zal bet je wel over de post sturen." en halton de schouders op, als cto tolgaarder protesteert. Deze laatste doet dan ook niet eens veel moeite meer om de tolgelden bin nen te garen, maar klampt alleen die exemplaren der fietsende meneohheïd aan, die er een beetje redelijk uitzien, of toi de zwakkere sekse betiooren. Dit allies natuurlijk tem zeerste tot stil vergenoegen van de tol-hatende Wa- tergraafsnïeersdbe ingezetenen en van de jeugd, vooral van de fietsende jeugd, die met sarrende vlugheid langs den tol en om den tolgaarder op en neer fietsen. Intiussoiien kon die pret wel eons van korten duur zijn, en de zaak een .ernstiger karakter krijgen. Want, naar mij van welingëliohie zijde ver zeikerd is. bestaan er bij liet hoog- heaimraiadsahap van don polder Wa tergraafsmeer ernstige plannen, om aan dein tol een tolboom te verbinden waarmee dan de toegang van de brug over de Ringvaart naar onze gemeen te voor voertuigen getoeed afgesloten zal worcïeii. De vergunnling hiertoe heeft het TWEEDE BLAD. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Geen- a a n best© cl1 i ai g. Het bestuur del' Haaiiemsche VJeeschihouwers Veraeniging had zich tolt den Raad gewend om ook de vleeSch-levérine voor liet Stedelijk Arm- en Ziekem/hiuis, evenals andere benoodigdhiedeii, te doen aanbesteden, en niet aan één f-iima op te dragen. B. en W. stellen, na advies van het Burgerlijk Armbestuur, voor, om ge noemde vereeniging te berichten, dat er geen termen bestaan om haar ver zoek in te willigen. Bedloeld advies te voor de Raadsleden tor lezing gelegd. Erfpacht-quaestie. Op een adres van Mr. W. S. J. van Waterschoot van der Gracht en J. J. W. van Waterschoot van der Gracht, respectievelijk te Amsterdam en Be- verwijk woonachtig, is. na advies der Commissie van Bijstand in het beheer der Gemeente-financiën, door B. en W. medegedeeld, dat zij geen termen gevonden Itobben om aan den Raad voor te stellen af te wijken van het in de laatste jaren ingenomen stand punt om afkoopen van erfpachten toe te staan tegen den penning 40. Genoemde hoeren, den afkooppenning te hoog vindende, hdbben daarop tot B. en W. het verzoek gericht, om hun ne medewerking to veil oenen om de perceélen, welke nu tot zekerheid der betaJing van de erfpachten verbonden zijn, te ontslaan en het verhand over te brengen cp een ander hun in eigen dom to ©beboe rend perceel, getogen in de gemeente Wijk aan Zee en Duin. Tegen een overbrenging van het ver band bestaat bij B. en W. geen be zwaar, daar de waarde van de te ver binden perceel en voor die uttkeering der erfpaöhtitoowimen meer dan vol doende is. B. en W. stelten daar ook voor een desbetreffend besluit te nemen. PersO'noe ie be 1 asting. B. en W. d/eiefljen inleid!©, dat het op den 21steh Ju'li executoir verklaard1 kohier no. 14 op de Personeel© belas ting dézer gemeente-, diénst 1906, aan den- Ontvanger der directe belastin gen is ter band gesteld. O u d-K at-li o 1 i ek e K er k. Woensdagmiddag heeft met ©enige plechtigheid dé eerst'è steenlegging plaats gehad voor het nieuwe kerkge bouw der Oud-Katholieken te IJmui- den, door den nieuwbenoemd en Bis schop van Haarlem, mgr. dr. ,1. J. van Thiel, president van het Semina rium te Amersfoort, die voor het eerst officieel 'n zijn nieuw ambt fun geerde. Behalve het plaatselijk kerk bestuur met den pastoor G. van der Poll aan het hoofd, was een 60-tal genoodigden bij de plechtigheid te genwoordig, waaronder de architect van den bouw, de heer J. G. Copper DJz., uit Rotterdam. De parochieleden hadden het ter rein met medewerking van den archi tect aardig doen versieren. Na afloop der steenlegging had een feestmaaltijd plaats. Uit de Omstreken ZAND VOORT. Aangekomen badgasten Wed. J. F. Redeker,. Amsterdam, Haltestuaat no. 52, 2 p. Mevr. Bruce, Amsterdam, Halte- straat no. 52, 4 p. Familie Slag, Amsterdam, Pension De Roos, 3 p. Feuilleton Een Verborgen Erfenis (Naar het Engel ach). 97) Ivan trok zich doodsbleek terug, maar de komst van Anthony en Vio let maakte verder gesprek daarover onmogelijk. Mrs. Egerton was zoo weinig op haar gemak over den ontvangst van haar zoon en -schoondochter, en hoe hun betrekking onderling was, dat zij nauwelijks had opgemerkt, hoe- hoogst onbeleefd haar neef door Cur- zon behandeld weu-d. Anthony keek de kamer rond, en kalm naar 'haar toegaande, gaf hij haai' «Vormelijk de hand. Violet volgde zijn voorbeeld, maar met meer warmte en een gelukkige glimlach. Toén wendde zij zich tot baar moe der, en vóórdat iemand begreep, wat er gebeurde, sloeg zij -de armen om haar hals en verboi'g het hoofd aan haar borst. Mrs Malincourt omhelsde haar dochter met tranen in de oogen. Spreek toch tegen Violet, Perei- val, 'vleide Mrs. Malincourt. Ik weet Familie Swaagman, Groningen, Pen sion De Roos, 4 p. Familie Van Klaveren, Rotterdam, Pension De Roos, 4 p. J. C. II. Romijiii, Amsterdam, Villa Margarietha. W. F. Oldéniborgii, Amsterdam, Bou levard Paulus Loot, 4 p. J. Karres, Amsterdam, Koningstraat no. 4, 6 p. Familie Wittehoon, Amsterdam, .Smedëstraat no. 15, 6 p. Familie Spaarwat-er, Amsterdam, Zeestraat no. 71, 4 p. Familie Van Woerden, Amsterdam, Zeestraat no. 71, 3 p. Familie Admiraal, Watersgraafsmeer Hal t estraat 43A6 p. Familie Spaan. Amsterdam, Tram straat no. 4, 9 p. Mevr. wed. M. Sobroot, .Amster dam, Kerkstraat 24, 3 p. P. H. Taber, Bussum, Hotel d'Oran- ge, 6 p. Ch. Bowen, Parijs, id. Eschelbadler, Berlijn-, Hotel de 1" O- céan. Hesse, Amsterdam, id., 3 p. S. Minkenhof, Amsterdam, Hotel de 1" Océan, 3 p. Mevr. Wed. Baszanger, Amsterdam, Hotel de 1' Océan. Pizedectte, Amsterdam, id. II. Citroen, Berlijn, Hotel de 1' Océ an, 3 p. II. Schrijver Dzn., Amsterdam, Ho tel de I Océan, 8 p. L. Zijlstra, Leeuwarden, Hotel Kur- haus, 4 p. Mr. D. Koo'len, Utrecht, Hotel Bel védère, 7 p. Mevrouw Suyck, Utreoht, Hotel Bel védère. A. fcTheissing, Utrecht, Hotel Belvé dère, 6 p. W. van Lankeren, Utpecht, Hotel Belvédère, 4 p. J. T. Evers, Amsterdam, Spoorstv. no. 42, 2 p. L. Pb. Gompert-z, Amsterdam, Hotel Hotlan-dais, 1 p. N. P. JongMnidt, Dordrecht, Hotel Hollandaas, 6 p. L. Schiwarz, Amsterdam, Villa. Cas- para, 9 p. Familie Praetori-us, Hilversum, Pen sion Zee- en Duinzicht, 2 p. Familie La Rii/vière, Zwolle, Pension Zee en Duinzicht, 7 p. M. Verstra aten, Beuii-ingen, Villa Nyens-tede. I. B. Moller, Amsterdam, idem, 7 pers. Jongej. Kropholler, Amsterdam, Vil la. Wilhehnina, 2 p. W.' Kropholler, Zwolle, Villa Wil helm ina. W. Kamerling, Zwolle, Villa Wil- helmina. Familie Van der Stadt, Amster dam, Lichttoren, 6 p. Mej. S. Tadd-el, Amsterdam. Hooge- weg no. 12. Citroen, Antwerpen, Pension Wed. Gompertz. Familie Koopman, Singapore, villa. Golf en Duin, 8 p. Binnenland H. M. DE KONINGIN. Naar wij vernemen blijft de toe stand van II. M. de Koningin bevredi gend. Donderdag bracht II. M. de Konin gin-Móeder wederom per automobiel een bezoek op ,,He>t Loo". EEN MILITAIRE BEGRAFENIS. De milicien P. J. B., van het le reg. veld-art. te Utrecht, die in den laarsten kermisnacht door een poli- tie-agent werd doodgeschoten, werd daar Donderdag met militaire eer op de algemeene begraafplaats begra ven. De baar werd gedekt door een drietal kransen waaronder een van zeker, dat zij er spijt van heeft, dat zij met Anthony getrouwd is, en zij heeft behoefte aan onze vriendschap. Ik heb geen spijt, dat. ik met Anthony getrouwd ben, zei Violet met een bb-k op haar man -en zacht blo zend maar ik zou heel blij zijn als papa mij. de hand wilde g-even. Mr. Malincourt verwaardigde zich zijn. dochter een paar koele vingers toe te steken, en zijn schoonzoon stijf jes toe te knikken, die daarop zijne vrouw meenam naar het andere ein de der kamer. Nancy ging naast haar moeder zitten. Daarop kwamen Laura en Cesar binnen, en onmiddellijk daarop kwam Mr. Bentley. Tegelijk ging Anthony Egerton be daard de kamer uit en kee-rde terug met Christal, met wie hij dadelijk naai- Violet toeging om naast baai- plaats te nemen. Zij groette niemand en scheen wel onbewust van hetgeen er om haar heen gebeurde. Ofschoon de sporen van ziekte nog zichtbaar waren op haar gelaat en figuur, was de angstige, hopelooze ongelukkige uitdrukking, die daar een jaar geleden gezeteld had, uit haar oogen verdwenen. Met uitzondering' van Mr. Wick- hani was het gezelschap nu compleet. Curzon, die. op een stoel naast. Nan cy was gaan zitten, keek vol ver wachting naar de deur. Een gevoel greep hem aan alsof het binnenko men van Mr. Wickham het geheim ■v-a-n zijn voortdurend ontwijken van zijn gezelschap zou oplossen. Ieder oogenblik werd zijn ongeduld grooter De stille die in de kamer hee-rsclrte wees op een gelijk© verwachting van -de overigen. Ivan had zich zoo ver mogelijk teruggetrokken, maar zijn blik was ook op de deur gericht. Mr. Bentley was met een ondeugend fl'kkeren in zijn gebrilde oogen en met o-pééiigeperste lippen druk bezig ■papieren voor zich op tafel uit te spreiden, toen de deur open ging en Mr. Wickham binnen kwam. Een fluisteren ging door de ka mer, want liij was in ge-zelschap van Gillian, die op zijn arm leunde. Nooit te voren had zij er zoo waar dig. zoo schitterend mooi uitgezien. Zij droeg de japon, waarin Cesa.r baar dien morgen gezien had en haar oogen waren neergeslagen, terwijl er een gevoelige glimlach om haar lip pen speelde. Voor hen. die haar nooit te voren gezien hadden, was het effect betoo- verend, terwijl Cesar zich nauwelijks bedwingen kon om naar voren te snellen en zich aan haar voeten ie werpen. De eenzelvige man. die daar alleen stond, haalde diep adem en werd nog hleeker. Maar de oogen van Curzon en van Percival Malincourt waren niet op de bekoorlijke schoonheid van Gillian Wickham gevestigd met een blik, dien men zou kunnen werpen op iemand, die uit den dood verrezen was. Zij keken naar haar metgezel. Beide mannen stonden gelijktijdig op e-n als uit éen mond klonk bet „Peter Malincourt HOOFDSTUK XXXV. Het zou onmogelijk zijn de verba zing te beschrijven door dien uitroep teweeggebracht„Peter Malincourt!" het was onmogelijk. Te midden van liet groote tumult, dat volgde, behield Mr. Wickham of om hem zijn waren naam te geven. Peter Malincourt zijn bedaard heid. Mr. Bentley, die zachtjes voor zich heen zat te lachen, terwijl hij voort ging zijn papieren te rangschikken, stak zijn hand op en verzocht aller aandacht. Re had mij d:e moeite kunnen be sparen, zei hij. met zooveel zorg de bewijzen van idenditeit. van Mr. Malincourt bijéén te zoeken, want zonder die was die ontdekking veel dramatischer. Laat het voldoende zijn als ik zeg, (lat. toen Mr. Malin court en zijn pleegbroeder naar hun vaderland terugkeerden opdat Mr. Wickham*. die lijdende was aan een dm ogbeem raadschap zoo werd mij medegedeeld reeds verkregen. Al- toen is die beperkende voorwaarde ge maakt, d'at bet gemeentebestuur van Watergraafsmeer de plaats moet be- palein ,waar de tolboom aangebracht aal wordieai. Nu, ais die tolboom er komt, dan kan mien nog rare d'inig-en beleven. Heit verkeer langs den tol is op werk dagen bijna even druk als in de War- an/oiesstraat, of andere straat van den tweeden rang te Amsterdam. En .in den zomer lijkt het er Zondags wel, of men in de Kalv-er- straat loopt. Als men te 's-Gravenhage. waar men 'heft zaakje van de vergunning voor dezen toll zoo mooi heeft opgeknapt, nu ook nog zorgt voor de noodige rijksveldwachters en soldaatjes, om... de orde te handhaven, dan zal ons lieve dorpje" zich beslist een plaatsje in de vaderlandsohe geschiedenis ver werven. CHRISTELiJKE TYPOGRAFENBOND In de ie Amsterdam gehouden jaar vergadering van den Chris-©lijken Ty pografenbond werd een ingekomen voorstel, om te komen tot oprichting van een bonds-ondersteuningskas bij werkstakingen en uitsluitingen, in be ginsel aangenomen. Met betrekking to-t een mogelijk te houiden congres voor de grafische-vak ken, werd liet hoofdbestuur gemach tigd daarvoor voorbereidingen te tref fen. Inzake de houding' van den bond tot het'wettelijk verplicht Arbeidscontract wercl liet hoofdbestuur gemachtigd, stappen te cloen tot het afwenden van de inacteeljLge gevolgen, die voor de werklieden daaruit kunneai voort vloeien. Inzake aansluiting van dén bond bij liet Christelijk Arbei-ds Secretariaat, werd de wensch uitgesproken de af- deelinigen daarin vrij te laten. Omtrent hot vraagstuk „pensionaiee- ring' van oude en invalide werklieden" wensohte men voeling- te bonden met andere voor clliit doei werkzame licha men. KWARTJESVINDERS. Te Rotterdam zijn op aanwijzing vaai burgers een paar kwartjesvinders aangehouden, die op d-e boot, varende van CapelLe naar Rotterdam, een pas sagier een bedrag van 40 galden met bédriegedijk kaartspel hadden afge wonnen. Een der sujetten was uit Ani-st-er-da-ni, ce.il ander uit Dc-n Haag afkomstig. AAN GEHOUDEN. Te Beem.ster is door een rijksveld wachter aangehouden een matroos der Koninklijke NedolandSche Marine, die ontvlucht- was van Hr. Ms. Uraan a welk vaartuig thans kruist in de Zui derzee. HINDERLIJK VOLGEN. De polkie te Arnhem heeft proces verbaal opgemaakt tegen twee staken de steenhouwers, wegens het „hin derlijk volgen" van een n-iet-staker. BRUTALE INBRAAK TE ROTTER DAM. Een zeer brutale inbraak heeft er Woensdagnacht in de HondiusstrSat te Rotterdam plaats geha.d. In perceeü no. 35 aan die straat woont de heer W. Dasbach, schilder. Achter zij n huis is oen tuin, die uitkomt op een nog onbebouwd stuk land langs den Nieu wen Binnenweg. Woensdagavond omstreeks half twaalf begaf de heer Dasbach zich ter ongeneeslijke ziekte, in zijn geboor teland zou sterven het idéé bij Mr. Malincourt opkwam, om vóórdat hij in Engeland aankwam, met zijn stervenden vriend van naam te wis selen. om zoodoende beter de karak ters van zijn talrijke bloedverwanten te leeren kennen. Het, spijt mij te moeten zeggen, -dat zijn iiei'innett'i-ng aa.n hen die hij had achtergelaten, niet zoo aangenaam was gew.eost, dat hij wenschte intieme betrekkingen met hen aan te knoopen, maar hij hield het voor mogelijk, dat onder het jongere geslacht cenige zouden wor den gevonden, die aantrekkelijker eigenschappen bezaten. Daarom maakt© hij het avontuurlijke, onge wone, maai' vernuftige plan om zoo genaamd zijn geld te verbergen. Op deze wijze vertrouwde hij. door zijn bloedverwanten ondier eigen dak te brengen en persoonlijk te observee- ren. tot een goede beschouwing van hun karakters te kunnen komen. Dit resultaat, mag ik zeggen, is gelukkig bereikt. Mr. Malincourt. is zeer voldaan over zijn kennis met Mr. en Mrs. Egerton, met wie bij zeer in tiem heeft kennis gemaakt, en met Miss Malincourt en haar broeder. Ook verzocht hij mij te constatee- ren, d'at hij na een lang verblijf van haar onder zijn dak. oprechte vriend schap is gaan voelen voor Miss Chris tel Egerton. voor wie hij den zorg ruste en des ochtends o-ni 5 uur, hij het ontwaken, kwam hij tot de ont dekking bezoek van inbrekers gehad te hebben, zonder dat hij iets van liun aanwezigheid heeft gemerkt. Alleen de buren hébben hun honden hooren aan slaan :meer niiets. De inbrekers hebben zich van de zijde van den Nieuwen Binnenweg af toegang verschaft. Na het stuk land te hebben doorloopen, zijn zij over een schutting geklomhien en zoo in den tuin van den lieer Dasbach ge komen. Door de verandadeur, die met goed gesloten schijnt geweest te zijn, kwamen zij in huis en in de slaapka mer van den bewoner. Uit een ongesloten kast hebben zij daar weggenomen een klein ijzeren geldkistje, inhoudende vier gouden ringen, waarvan er een gemerkt is W. D. en M. B. 6 October '95, voorts twee gouden oorbellen, een zilveren servet ring, vier rijksdaalders en een levens verzekering- en een brandassurantie- polis. Daarna gingen de inbrekers naar liet bed, waarop de bestolene rustig doorslieip en haaiden uit zijn panta lon, die op een stoel voor het bed lag, zijn poilemonnaie, waaruit, f 5 genomen wercl. Het is den inbreker of inbrekers ont gaan, dat er in een zijzakje van die poilemonnaie ook nog zes gouden tien tjes zaten, want deze goudstukjes za- teai er nog in, toen de heer Dasbach zijne portentonnate in zijn tuin terug vond, waar zij. nadat de ƒ5 eruit wa ren genomen, was weggeworpen. Tot nog toe is van dader of daders geen spoor ontdekt. BEWEGING IN HET CONFECTIE BEDRIJF. De beweging in èiet confecttobedijf le Amsterd-aaii breidt zich uit. In een gehouden vergadering van de Veree- miigTde ConfecitiiépaJinoons is besloten, idlat ook bij die vereen!ging aange stoten broeken makers den eisoh van 25 pot. veriioogiing zuilten steilten. Tot Vrijdag wordt nog door hen voor liet oude loon gewerkt, Paitoons -en werk lieden weren gezamenlijk mogeüij'ke onderkruipers". (N. v. N.) DE VERDUISTERDE SLEEPBOOT. Naar aaniMdlkig van hei, voor enke le dagen medég'edecl'di© bericht uit Rotterdam, dat de deurwaarder J. van Noort was gedagvaard lot beta ling vaai 3000, zijnde liet 'bediag, waarvoor do verduisterdsleepboot „Theodor Anton" was in beslag ge nomen, op grond dat gedaagde niet die voorzorgen bad genomen waartoe hij verplicht was, verzoekt de heer Van Noort te melden, dat die mede- deeling onjuist was. Door 'hem was, zoo deelt hij mede, het beslag correct gelegd en waren de noodige voorzoigsmaat regelen door hem genomen. Hij zelf had de in beslag genomen boot mei een ketting en twee sloten aan een steigerpaal vastgemaakt en den aangesteHdJem bewaarder - - die al j-arenlaaig als zoodanig fungeert in tegenwoordigheid van getuigen er op gewezen, dat deze op zijn post moest blijven, in elk geval geen oogenblik zic.ii van de in beslag genomen stoom sleepboot, mocht verwijderen. Het is allleen dé schuld van den bewaarder, dié 's nachts om twaalf uur van boord is gegaan en eerst den volgeaiden morgen tegen half eüf terug is geko men, dat de boot kon verdwijnen. voor de toekomst geheel op zteh neemt. Verder verzoekt hij mij te zeggen,, dat. het karakter van zijn neef, Mr. Ivan Malincourt, en dat van zijn nicht Miss Laura Egerton, zich op zulk een wijze voor hem ontplooid hebben, dat hij van alle verdere be kendheid met heil moet afzien. Wat de andere leden van cle familie aan gaat., de gebeurtenissen van dit jaar zijn ïiiiet van dien aard geweest, dat hij van opinie omtrent hun karakter veranderd is. Mr. Bentley zweeg even en de stilte was intens. Mrs. Egerton was nu rood, dan veen- doodsbleek, en het gelaat van Perci'val Malincourt droeg een uit drukking van woedende teleurstel ling. Mr. Bentley ging voort De eerste getuige hier aanwezig, die- de identiteit van Mr. Malincourt kan bewijzen, is Miss Wickham, ziju aangenomen dochter, die hem uitste kend in de uitvoering van zijn plan hielp. Zij is hier om den dood van haar vader en de onderteekening van hei zoogenaamde testament te be vestigen. De twe-ede getuige is ook aanwezig, en heeft al getoond, dat hij mijn cliënt herkende. Mr. Curzon wae in Amerika niet Mr. Wickham zoowel als mei Mr. Malincourt bekend. (Wordt vervolgd!

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5