Bronwaterfabriek„HOLLAND" Nijvsrheidstentoonstelling - - - - Leeuwarden 1906 Gouden Medaille, Verguld Zilveren Medaille Automatische Luchtgas-Apparaten Benoïd BAD met GEYSER Eereprijs. Teckisch-Bureau D 1)1 CLERCQ, Stroamarkt. i— AMSTERDAM. Vraag Prospectus! - Verlichting, Verwarming - Waterverzorging en Kracht, Httetluchfpoifipmotoren9 Reform Lusol- en Spiritusgloeilicbtlampen HandbraadMuscli-Apparateii MINIMAX Handstofzuiger „ATOM" losae stof uit ds Snelverwarmer, DRAGÉES a LA CASCARA. Firma VAN TUBEBGEN, Gr. Houtstraat 141. Tegen d&en traan is dan ook proces verbaal opgemaakt. VERDRONKEN. Bij liet zwemmen in de rivier de Noord is Woensdagavond de 22-jari- ge Gerke, wonende te Amsterdam en werkzaam als opzichter-teekenaar bij den bouw van een villa te Dordrecht, verdronken. Onbekend met het wa ter waagde hij zicFf~op een gevaarlij ke plaats met het gemeld noodlottig gevolg; zijn lijk is nog niet gevon den. B. H. Th., een gepensionneerd mi litair thans brandersknecht te Schie dam, is nabij de Kethel verdronken. Vermoedelijk is hij in slaap gevallen en zoo te water geraakt. Het lijk is door de zorg der politie naar Kethel gebracht. EEN .MOEDIGE KNAAP. Bij liet baden in de Maashaven te Rotterdam, verdween de 9-jarige A. T. v. d. W., wonend© in de Delistraat plotseling in de diepte en zou hoogst waarschijnlijk verdronken zijn dien niet de 14-jarige M. M. G., van den Breeden Hilledijk,, hem kordaat nagesprongen, gegrepen en aan wal gebracht hiaid. brandt en zijne werken, en waar met afbeeldingen opgeluisterd wer den, werd ook steeds zijn geliefde en tot hooge idealen inspireerende Sas- kia herdacht. Rechtszaken ONGELUKKEN. In de Jacob Catsstraat te Rotterdam is de 4-jarige C. B., wonende in de Snellemanistraat, door een onbeladen wagen overreden. Een van de wielen ging het meisje, dat bewusteloos, ris opgenomen, over het lichaam. Naar het ziekenhuis gebracht, bleek liet kind bij aankomst aldaar reeds over leden. Spelende met andere kinderen op de grasvlakte aan de ProloriaJaan te R'otterdiam en daarbij eeai vuurtje Stokende, genaakte de kleeding van den 5-jaiiigöii P. T. uit de Paul Kru- geratraat in brand. Het knaapje kreeg vrij ermsltagie brandwonden' aan de reciinterzijde van het gelaat, borst en redhterarm. Te KwintSheul is een slager, die een ai'ek varken haid geslacht, en zich daarbij even had verwond, of te voren ree'ds een wondje had, aan bloedver giftiging gestorven. BRANDEN. Woensdagavond omstreeks 10 uur ontdekten twee werlcliedlen in dienst van de firma Arnold 1. van den Bergh Lmd. brand in den kelder van het ketelhuis, staande op het afgesloten terrein rlier firma aan de Nassauta- ven W.Z. te Rotterdam. Door de wer king van die stoomspuit der fabriek met twee stralen, later bijgestaan door gasten van spuit 39. is de brand gebluscht. De schade bepaalde zich tot den kelder, waar de brand ontstond. LOTERIJWET. De lieer V. 'D.directeur der 3 Nederl. Effecten PreanieJeening heeft hoioigea- beroep aiangeteekend tegen'heit vonnis vaar dn Ikaratoraredhiter te 's-Gra ventage, waarbij hij tloit <f 50 boete is veroordeeld wegenis overtieidiing dier loterij,wet 1905. EEN GIFT VAN H. M. H. M. de Koningin heeft aan den Kerkeraad der Ned. Isr. Gem. te Grave een gift van f 100 doen toeko men. Letteren en Kunst TENTOONSTELLING VAN OUD GOUD 'EN ZILVERWERK. Woensdagmiddag 'had te Middel burg in de zailen van het Kunstmu seum van ihet Schuttershof die opening plaats van 'de tentoonstelling van ©uil goud -eai zilverwerk, firn tegenwoordig heid van provinoiiaJl© en geimeenbel-ijke ovarii eicLape ron'en, 'de inzenders, de deelnemers aan .'het waarborgfonds en tal van 'belangstellenden. De voorwierpen vullen drie zalen. In de eerste heeft muen voornamelijk voorwerpen betrekking hebbend op hUi^ioudelijk gebruik: kandelaars, presenteerbladen, .theepotten, komfoo- ran, tabakspotten enz. enz. Er zijn (daaronder verscheidene van zeer ar tistieke waarde. In 'de tweede zaal vindt men avond- maalzilver en doopbekkens uit ver- scheddene hervormide kerkeu in Zee- land, bejievens Godslampen, miskel ken, ams-sdhelllen, enz. uit katholieke kerken, en ook een zestal siertorens uit synagogen. 'Maar do iderde zaal bevat de fraai ste verzameling, nl. een uitgebreide collectie gildebekers, schalen, insig nes, enz., waarondier zeer kostbare stukken, zoowel wat kunstwaarde als oudheidkundige bdteedcenis betreft. REMBRANDT HERDACHT IN NEW-YORK. Opdat de herdenking van den 300en geboortedag van Rembrandt ook in New-York niet onopgemerkt zou voor bijgaan bood liet bestuur der Neder- landsche Kamer van Koophandel in Amerika, namens de Hollandsche ko lonie, aan de directie van het in Cen tral Park gelegen Kunst-Museum een krans aan, gemaakt van donkergroe ne en bruine bladeren en evenzoo ge tinte roode rozen met een enkelen tak van witte bloemen. Aldus werd ge tracht een beeld te geven in bloemen van het karakteristieke in des groo- ten schilders meester-stukken. Eeïi rood-en-zwart zijden strik bond de gedachten der gevers aan dc- stad, waar Rembrandt zijn wereldroem verwierf en een rood- wit- en blauw lint getuigde van den band, die Hol landers in den vreemde gebonden houdt aan hen, die in het vaderland hunne gezamenlijke helden vereeren. Gevolg gevend aan het verzoek plaatste de directie den krans aan den voet van een van Rembrandt's wer ken als teeken van eerbiedige herin nering en tevens als bewijs van dank voor de eervolle plaats aan Rem brandt's werken toegewezen in het New-York's -schiklerijen-mnseum. Verscheidene week- en dagbladen, welke op 15 Juli uitkwamen bevatten gced gestelde artikels over Rom- DIEFSTAL VAN GELD. De vacantiekamer der Rechtbank te Amsterdam behandelde een geval van diefstal, gepleegd op de Lemmer- nachtboot in den nacht van 17 op 18 Juni j.l. Gedurende den overtocht zat een gezelschap, hoofdzakelijk vis schers, in de kajuitaanvankelijk kortte men zich den tijd met praten, waarbij een der visschers de onvoor zichtigheid beging aan zijn mede reizigers den inhoud van zijn porte- monnaie te doen zien, een bedrag van f 26.50 voor welk geld hij vertelde netten te gaan koopen in Durger- dam. Even daarna gingen eenige perso nen uit de kajuit naar het dek, de overigen legden zich ter ruste, zoo ook de visscher, die het gezelschap op de hoogte had gesteld van zijn rijkdom. Toen men ontwaakte miste onze visscher zijn geld, 21 guldens, 2 rijksdaalders en 2 kwartjes. Bij onderzoek bleek een der reizigers, die het verrhaal Tn de kajuit had aange hoord, in het bezit te zijn van de ver miste som de verdachte bleek twee pantalons aan te hebben en in de onderste was het geld, in aantal stuk ken overeenkomende met den inhoud van des visschers portemonnaie. ver borgen. Alleen de kwartjes ontbra ken daaraan deze werden op de boot teruggevonden. Bij zijn fouilleering verzweeg de verdachte voor de poli tie' bet aan hebben van een tweede pantalon, en ontkende bij in het be zit te zijn van veel geld. Dit bedrog werd evenwel spoedig ontdekt, waar op de aanhouding van den man volg de. Donderdag diende deze zaak voor de Rechtbank. De beklaagde zei in Groningen Duitsch geld te hebben in gewisseld voor Hollandsch en op de ze wijze aan het op hem bevonden be drag te zijn gekomende juiste plaals waar dit in Groningen was geschied, kon de beklaagde der Rechtbank niet mededeelen. Evenmin kon hij ophelderen, waarom liij aan de politie verzweeg circa f 25 bij zich te hebben. IndieD hij deze som wer kelijk te Groningen bij zich bad ge stoken, bestond er geenerlei reden voor lieni dit voor de politie te ver zwijgen. merkte de president op. Een derde duister punt in deze geschiede nis was, dat de beklaagde! aanvanke lijk een valschien naam opgaf, wat bij al evenmin wist te verklaren. Uit de getuigenverklaringen zij al leen nog aangestipt, dat de vrouw van den visscher zich herinnerde dat bij het geld, door haar rnan medege nomen op reis, een gulden was, die eenigszins vlerbogen rand vertoonde. Deze gulden wetrd teruggevonden in den zak van den aangehoudene. Het O. M., waargenomen d'oormr. Van) Dam stelde in bet licht, dat be klaagde te Groningen onmogelijk in het bezit had kunnen zijn van zoo veel geld, omdat hij den overtocht naar Amsterdam maakte op kosten dier politie en derhalve voior zijn vertrek tie Groningen zorgvuldig was gefouilleerder was toen geen geld op hem bevonden. Waar bovendien •de aanwijzing van den omgebogen gulden pleitte voor d'e schuld van den beklaagde, achtte het O. M. het wettig en overtuigend bewijs gele verd en werd tegen -hem 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf geëischt. Uitspraak 30 Juli a. s. Den 15 Augustus 1869 weid hij ta Haarlem tot priester gewijd. Achtereenvolgens was hij kapelaan te Akersloot, Alfen aan den Rijn, Rot terdam en Amsterdam. In 1887 werd de heer Rengs be noemd tot pastoor te Spaarnwoude a, d. Lie en in Maart 1893 tot pastoor te Middelburg. Met grooi leedwezen zullen zeker zeer veleu het overlijden van dezen goeden pastoor vernomen hebben. Zijn verdraagzaamheid, zijn opge wiekt humeur, zijn aangename wijze van omgang maakten hem bemand, zoowel bij parochianen als bij an dersdenkenden. En wie met hem in een commdssiie zitting had, leerde hem zeer spoedig waardeeren. Middelburg verliest in hem een zeer burger. (Midd. Ct.) TOONKUNST. 's-Gravenhage, 25 Juli. Nederland- sche Toonkunstenaarsvereeniging. Van de 5 candidaten zijn heden geslaagd Voor piano (lager onder wijs) de damesL. F. W. Krak, uit 's-Gravenhage, en L. G. Vijgh, uit Leiden. EEN ZONDERLINGE DIEF. Een kleermaker stond Donderdag voor de vacantiekamer der Arnster- damsche rechtbank -terecht wegens diefstal van een paar wollen dekens ten nadeel© van zijn kostjuffrouw. Be klaagde erkende den diefstal ge pleegd te hebbenhij wilde graag van zijne vrouw gescheiden zijn, doch deze wilde niet, en nu had men hem verteld, dat. wanneer hij maar stal, de scheiding tusschen hem en zijn vrouw vanzelf tot stand zou zijn- gekomen. De verklaringen der getui gen a décharge maakten dit verhaal wel waarschijnlijkdoor het O. M. werd dan ook slechts 2 maanden ge- v angenisstraf gevorderd. De verdediger, mr. dr. Vis. vroeg oplegging eener geldboete. NABRANDERS. Naar aanleiding van een rapport van den commandant van het eerste -regiment infanterie, waarin gewezen wordt op de omstandigheid, dat bij he<t schieten met patronen no. 7 bij snelvuuroefeningen als gevolg vanna- hr-amdiers ongelukken- aan de oogera van de schutters kunnen ontstaan, doordat ihet schot eerst tot ontbranding komt als de grendel geopend wordt of reeds geopend is, en daardoor het lcruitgas raaaa- achteren langs het staartstuk uit ihet geweer v-or dit afgevoerd, heeft tie commandant der 2e divisie infanterie, generaal-majoor G. J. W. Koolemans Beyraen, den korpscommauida.nt.en aan geschreven genoemde oefeningen te doen staken, zoodra in een pairtij pa tronen starende nabranderg worden waargenomen. Bij de NormaaJl Schietschool zal als dan naar een en ander een onderzoek moeiten worden ingesteld. EEN VORDERING. Voor liet eerste kantongerecht te Rotterdam was een vordering inge steld, groot f 200 met 5% rente van af den dag der dagvaarding tot aan de voldoening. De kantonrechter ver klaarde zich onbevoegd omdat door die rente te vragen, de vordering hoo- ger werd dan het maximum bedrag aan het oordeel van den kantonrech ter onderworpen. BRANDSTICHTING Het gerechtshof te Leeuwarden ver nietigde hét vonnis van de rechtbank te Winschoten, waarbij Hinderika R. te Veeradam, die terecht stond voor brandstichting in eigen woning, werd vrijgesproken. 1-Iet hof veroordeelde beklaagde tot 2 jaar gevangenisstraf en gelastte onmiddellijke gevangen neming. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Koudekerk a/d. Rijn ds. M. M. den Hertog te Nieuwerkerk a/d. IJsel. Aangenomen het beroep te Midwol- da door ds. E. tea- Spill te Veen wou den CLASSICALE ZENDINGSDAG. Op Woensdag 29 Augustus zal te Schiedam een classical© zendingsdag worden gehouden. PASTOOR RENGS. Te Middelburg is overleden de heer Gecardus Hernia nu s Rengs, pastoor der Roomsch-Katholieike gemeente te Middelburg. De heer Rengs werd den 1 Mei 1844 te Santpoort geboren, en bereikte dus den leeftijd van 62 jaren. Leger en Vloot RIDDERS TERUG. Aan boord van het stoomschip Prin ses Sophie, dat eerstdaags te Amster dam zal aankomen, bevinden zich de sergeants der infanterie van het O.-I. leger C. iM. W. Deetman en .J. Oosten, benevens de 'korporaal der infanterie F. G. Scheidt, allen gedecoreerd met de -Militaire Willemsorde le klasse. Op de gebruikelijke wijze zullen zij worden 'ontvangen Scheidt -verwierf het eereieeken op den 7©n Augustus 1900 brj een kle wang-aanval te Teungkoe Tapa -bij Laga Botong, door met zijn slechts vier man steiike spits den aanval tot staan te brengen, waardoor den co lonne-commandant gelegenheid werd gegeven verdere maatregelen te ne men om d:en aanval af te slaan, waar bij Teungkoe Tapa sneuvelde en Scheidt zich bij de vervolging van den vijand' moedig en- voortvarend ge- Van Oosteaii verwierf het eer et eek eh" doo-r zich te onderscheiden bij de krijgsverrichtingen in de Doesoen Daj aüslaaidien (Borneo) gedurende het eerste halfjaar 1905. Deetman iis -r-eedis als ridder g-ehul- idiigd, toen hij den 4en April 1900 t'e Rotterdam uit Oost-In die terugkeer de. VERBEURDVERKLARING. De Mini-ster van Oorlog heeft be paald, dat de sommen, welke op de Rijikspostspaaa-barak zijn ingelegd ten behoeve van militairen, die hij -het eindigen van de aangegane verbinte nis geen graad bekleedera, van hen. die den dienst op niet eervolle wijze verlaten en van hen, die zich aan de sertie hebben schuldig gemaakt, vér- vallen ten bate van het Rijk, era zulks voor laatstbedoeldera te rekenen van den dag, waarop zij als deserteur uil de sterkte van het korps worden afge voerd. RESERVEKADER. In verband met het Koninklijk be sluit van S Mei betreffend© wijziging in de. bepalingen nopens het reserve kader bij de infanterie en de vesting- artiLLeiie heefr de Minister van Oorlog ond'er meed- bepaald Bij het- regiment grenadiers en ja gers en bij elk der overige regimeraten infanterie kunnen zijn 250 vrijwilli gers van het reservekader, onder wie niet rneer dan 50 vaandrigs. Bij elk dér regimenten vesting-artil lerie kunnen zijn 100 vrijwilligers van liet reservekader, onder wie niet meer dan 20 vaandrigs. Koloniën SCHUTTERS MET „LEF' Naar wij hcoren, hebben zich heden morgen een paai- burgers tot den plaatselijken commandant gewend, mededeelerade dat zij gaarne met de expeditionnaire- troepen naar Bali zou den villen gaan. Beiden behooren tot onze manhafte schutterij. Aan de bei de kranige kerels is de raad gegeven, zich per request tot den gouverneur- generaal te wenden, die te bevissen heeft. („Soer. Hbld.") Sport en Wedstrijden BERGEN. Voor de „Kennemer Sportclub" was het Woensdag wederom een schoone dag. Elr was veel publiek, dat van de draverssport volop kon genie ten. Allereerst werd gehouden een Harddraver ij, korte baan voor alle paarden, rijden naar keuze on der den man of voor sulkey. Lengte der baan 300 Meter. le. PrijsMemnom, eigenaar W. Zuidmeer, rijder Schönrock 2e. Prijs Varro, eigenaar Stal Hol land, rijder K. Snoeck Se. PrijsPhyllis, eigenaar H. de Goede Azn., rijder P. Kout. Van spannende kampritten was hier geen sprake. Memnom beschikte over te groote overmacht. Jammer, dat 'd'it paard, hetwelk een beslist schoone draver is, niet uit mag ko men op de lange baan. Precies te half drie uur luidde de bel voor den André-prijs, handicap harddraverij voor Nederlandsche paarden. Minimum afstand 1600 meter. le. Napoleon II (1750) Schönrock, in 3.014/5. 2e. Tjibbe (1775) Doeleman, tn 3.02 1/5. 3e. Blondie (1750) Snoeck, in 3 084/5. Na het schot hebben direct Napo leon en Anna. III (1750) de beenen er uitstekend onder ze hadden Flyin Start. Duroe (1600) en Eon my (1700) waren zoo'n beetje falvoriet. Duroe deed het 1000 meter heel aardig en was nog steeds aan den kop. Emmy deed niets anders dan dansen. Albert (1600) deed bet „schreeuwend" slecht. Swaska II (1700) was ditmaal niet op, dreef, doch Tjibbe des te be ter, die steeds trachtte voorbij Na poleon te komen, doch telkens tever geefs. Blondie ontwikkelde vooral op het laatst een flinken gang, over het geheele parcours draafde Blondie be neden de 1.48. Napoleon verbeterde 2 seconden, De Amsette-prijs, recorddraverij. Minimum afstand 2800 meter. le. Bertha Erml (2820) A. Witteveen in 4.56 4/5. 2e. Jonge Wilkes (2940) Doeleman, in 4.57 3/5. 3e. Anisette (2980) Schuijl Jr., in 5.05. Bertha Emii was hierin- de zekere winner, d'e merrie was geplaatst op '1.48 en toonde 22 Juli nog 1.43 4/10, wel moet Bertha koppig zijn. doch de ze course bleek zulks niet, ze ging goed weg en maakte geen enkele fout, in het rechte eind toonde dit paard nog grooter overmacht, te be zitten dan wij dachten. Wat Doele man ook probeerde met Jonge Wilkes, vara voorbijkomen was geen sprake. Anisette werd gedisqualificeerd we gens galoppeeren. Hierop volgde de Arana-prijs, re corddraverij voor Nederlandsche paarden. Minimum -afstand 2000 meter. le. Goudster (2240) Doeleman, in 3.442/5. Continent (2165), A. Kamminga, in 3.444/5. 3e. Bloradie (2090) in 3.45. Phyllis (2105) en Tjibbe (2120) ken den geen prijsje beloopen. Gondster kón dit niet verliezen, vandaar dat de strijd1 werd beperkt, tot een kamp om den 2en prijs. Blondie bad bijna de eindstreep als 2e bereikt, toen Continent ineens was komen opzetten en voor Blondie was, zoodat Snoeck voor of op de streep zijn paard een oogenblik in houden' moest. De Anselor-prijs, handicapdraverij. Minimum afstand1 2400 meter. le. Jim Wilkes Jr. (2575) Alkemade in 4.032/5. Balad'in (2575) Doeleman, in 4.03 3/5. Kessler f2550) Ten Hagen, in 4.05 3/5. Na het schot gaan alle goed' weg en lijkt het of Nerva (2475) vandaag winnen zou, doch mis, al zeer spoe dig vi'el op te merken, dat Baladin en J'm het uitvechten zouden. Allouez (2500), Baladin en Jim galoppeerden nog- al eens. Allouez /vendoor hierdoor alle leans, want Allouez galoppeert niet snelJim en Baladin deden dit ook niet. doch vex-loren daarmede geen afstand. Kessler draafde wederom zeer rus tig. benevens voor de op hygiënisch gebied uitmun tende bereiding en afbotteling onzer bronwateren De Beste, Betrouwbaarste Bron voor zijn voor Landhuizen, Villa's, Boerenhuizen, Schuren, Stallen enz. CRICKET. Het Ned, Elftal. Naar de „Teil." verneemt, is de Vol harding-captain, de Weer J. Hdsgera, te- ruggeikomiein op zijn besluit, om niet deel te nemen aan den tocht naar Engelaaiid. Het Nederlandsche elftal zal dus als volgt zijn samengesteld C. J. Posjfchuma (captain), R. van Waveren, A. v. d. Poll, mr. A. Diemer Kool. W. J. van Manen, ma-. C. Fei/th, M. E. Schroder. W. Coops, J. Hisgeai, Rincker en J. C. Schroder, met A. van Gogh a.ls twaalfde maai. Donderdag 9 Augustus1 vertrekken de spelers via VlissingenQueen.sboro naar Londen, waar het Manchester- Hotel tot hoofdkwartier is gekozen. Maandag 13 Augustus wordt de eerste wedstrijd gespeeld te Worcester. Dit is het sterkste elftal, dat ooit de zee overstak. Van één tot elf zijn alle bats- lui goed voor een 50. hielt meerend'e'el zelfs voor een 100. Allen zijn uitsteken de fielders, terwijl een zestal bowlers van verschillend kaliber beschikbaar is. Verd'er bezit het elftal in Van Ma-, nen een uitstekenden reserve-keeper. De president van den Ned'eriandschen Cricket-Bond, de heer H. S. Isbrücker, treedt als manager op. Uit de Arbeiderswereld WERKSTAKING KORENZICHTERS. Men schrijft uit Meed'en d.d. 25 Juli In den stand der werkstaking is geen verandering gekomen. Door den- bond van werkgevers, allen groote landbouwers, is de loonstandaard al dus vast geteld Voor 't zichten en bin den van rogge, gerst en boonen per halve hectare f 6, voor haver en tar we f 7.50, voor erwten, die niet gebon den behoeven te worden, f 3.50. Zooals bekend, is de eisch der werk lieden f 8.25 per halve hectare voor al les. De landbouwers moéten bij over treding een hooge boete gesteld heb ben onderling. Van toenadering der partijen israog geen sprake. absoluut gevaarloos, reukloos, geen schoonmaken, steeds gereed, toezicht onnoodigwerkt automatisch I Kosten ca. 4 ct. per M3 en J/i ct, per Vlam per uur. Op elke leiding aan te sluiten. geruischloos, zeker, geen reparatie, kunnen door eiken leek bediend, geen spanning, dus geen gevaar, tot het oppompen op elke hoogte van water voor Baden enz. Branden met ruim 100 kaarsen lichtsterkte. Prachtig helder licht. Geen pit. Brandkosten zeer gering. Geen explosiegevaar. Behoeven slechts om de 3 of 4 dagen gevuld te worden. een werkelijke brandspuit, geen handgranaat of fakkel, spuiten één minuut lang, 14 Meter hoog, Bluseht eiken beginbrand onfeilbaar. Altijd tot gebruik gereed. Het beste en betrouwbaarste ^fdaleP-Veilig geeft zekere redding uit elk brandend gebouw. Alles steeds In werking t© sien aan liet Bloemendaal N.-H. IX h. N.B. Ter voorkoming van abuizen gelieve men nauwkeurig op het adres te letten. Gomplut f70.- «ardt m\ pnnfis gilovird. P. CLAUSING ZONEN, Fabrikanten Barteljorisstraat 25 VRAAGT TJWE» APOTHEKER Set best werkend en onschadelijk Laxeermiddel, groote flacon f 1, met gebrnik, kleine fl. 0.30, ook direct aan ons adres te bekomen. APOTHEEK. Financieele berichten VENEZUELA EN EENE FRANSCHE SPOORWEG-MIJ. Volgens een door de N.-Y. H. ont vangen telegram uit Caracas, heeft de Venezolaansche regeering de Compagnie F rang ais© des Chemins de Fer Vénézuéliens verzocht haar con ti act als ontbonden te vmldaren. Te- Agentschappen van Haarlem's Dagblad. HAABLKM's DAGBLAD, dat zijne abonnés in Haarlem en omlig gende Gemeenten telt bij duizenden en geregeld het aantal der geabon- neerden stijgen det, heeft Agenten in de navolgende dorpen rondom Ha arlea Beverwijk J. HOORNS Bennebroek A. KLOMP Halfweg J. G. BERTENS. Hoofddorp H. LIEUWES Heemstede3. LEUVEN HillegomA. VAN DER LANS SnaarndamO. HARTENDORP SantpoortP. VAN MEURS. VelsenW. J. DE RUIJTER Vijfhuizen (Zuid-Schalkwijk) J. C. VAN DER VIS. VogelenzangP. DEDDING Wijk aan Zee H. S. FIEGE Umuiden JAC. BINJEWEL Zandvoort J. TERMETS Al deze Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. De Couranten voor da Göahonnesrden te Ovsrveen, Bloemendaal, Jan Ggsenvaart, Schoten, Aerdenhout, Bentveld en de Bloemen daalsohe Par ken worden van het kantoor te Haarlem uit, rondbezorgd. Abonnementen en Advertentiën in deze Gemeenten kunnen worden vens verimgt Venezuelai eme scha-1 e 8vea Mn de Rondbrengen der Courant, P. VAN DR RAADT en deloosstellmg van 10,000,000 dollars prjESMAN voor niet-nakoming der verplich- j DE-ADMINISTRATIE, tin gen.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6