echts Holt. gerookte Paling. J. v. d, LAAN, Riviervischm. 13. Automatische Luchtgas-Apparaten Benoïd Techiiisch-Bureau D I)E CLERCQ, Mode-Ti VI iGKHAlTDEX.. Werk en School Uit de Arbeiderswereld Gemengd Nieuws Letteren en Kunst SINGER-MAATSCHAPPIJ, HAARLEM, Zijlstraat 51 Koloniën DRAGEES a LA CASCARA. Vraagj Pmapaatual - Verlichting, Verwarming - Waterverzorging en Kracht, Heef I uchtpompmotoraiiy Reform Lusol- ea Spiritusg 1 oeillchtlampen HandbrandMusch-Apparaten MINIMAX Handstofzuiger „ATOM" üloemendaai N,-H, IX h. Een zeer geedkoop hebben op de Engelsdhe pitohes wel te 'kunnen scoren. Waar bij boven- Btaande spelers bats als M. E. Sdhrö- der, W. v. Waveren, Jhr v. d. Poll en A. A. Dienier Kool niet eens voorko men, lijkt ons een totaal van 49, waar voor de Hollanders de vorige rond reis eenmaal 'wenden uitgegooid, met deze combinatie bijna iets onmoge lijks* Het volleldiige programma destijds reeds gepubliceerd, laten wij nog maals volgen: 13 en 14 Aug. Match tegen Gentle men of Worcester. 14'Aug. Vertrek naar Londen. 15 en 16 Augustus "Match tegen M. C. C. op Lordt's. 16 Aug. Vertrek naar Ramsgate. 17 en IS Aug. Match tegen Weigall XI op privaten grond. 19 Aug. Vertrek naar Londen. 20 en 21 Aug. Match tegen Hasle- mere C. C. tie Baslamere. De Hollanders zullen in bet Man chester Hotel, Londen, logeeren. Zonder twijfel zal gelheel de Neder landsche cricketwereld met spanning elke bewöging Ider onzen dn den vreem de volgen. Moge Ihet succes overeen komstig de gekoesterde hoop uitval len en de 'terugtocht een zijn met lau weren beladen. (Hbld.) INGEZONDEN MSDEDEELINGSN k 86 Cent per Regel. Haan zwakke plek föaag, EEN TOONEELKUNSTENARES GENEZEN DOOR DE PINK PILLEN. Mevrouw Idla Lossie, tooneelkunste- nares. 5 Sleurstraat. te Gent, vol maakt tevreden over den uitslag dien Üe Pink Pillen bij baar hebben te weeg gebradhit. schreef ons den vol genden brief met. dankbetuiging: Mé>v. Id)a Lossie. (rplhJoto E. Garni er). „Sedert langen tijid leed iik aan de inaag, had geen eetlust, een slechte spijsvertering en verloor mijne krach, ten. Daar geen enkel dier middelen die ik genomen had, mij baatte, heb ik den raad van een vriendin gevolgd e® ben de Pink Pillen gaan gebrui ken. Ik ben heel verheugd hier te 'kunnen verkondigen dat alleen die uitmuntende Pink Pillen mij vol maakt hObben hersteld, en dait ik het tlie pillen dank, 'dat ik mijne werk zaamheden ihieb Ikunnen hervatten." In bet tijdperk der groote warmite zijn die personen, die aan de maag lijden, zeer talrijk. Aan de maag te lijden dn dien warmte-tijd is gevaar lijker dan in welk ander tijdperk van biet jaar. Bij de vermoeienis, veroor zaakt door de hoage temperatuur, komt dan de verzwakking tengevolge van sleahte .spijsvertering, waarop de dyssentrie vol'gt. En daarna heeft een volkomen uitputting plaats. Zoo uw maag zwak is, zoo gij een moeilijke spijsvertering hebt. moet gij uwe maag verstolken en om zoo te zeggen, weer in staat stellen te wei- ken. Een proef met de Pink Pilln zal u a'lgeheele voldoening geven. Gij zult spoedig 'beter eten, beter slapen en u beter gevoelen. De Pink Pillen zul len volkomen de zwakheid van uw Blaag genezen en die genezing zal blij vend1 zijn. Volg den raad die wij ge ven omtrent de wijze van eten en neem na iederen maaltijd een Pink Pil. Deze pillen verzekeren aan de on gelukkige slachtoffers van slechte .spijsvertering duet welzijn en de rust. De Pink Pillen zijn eveneens goed tegen bloedarmoede, bleekzucht, ze nuwziekte, ailgemeene zwakte, riieu- inatische pijnen en neuvralgie. Prijs i 1.75 de doos, 9.per zes doozen; verkrijgbaar bij Snabilié Stei ger 27, Rotterdam, hoofddepóthouder voor Nedieerland' en Apotheken. Fran co toezending tegen- postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij Wed. W. PLAATZER VAN DER HULL. Droge rijen. Jansstraat 28. Haarlem. •NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te 'Noorcfcbroek (Gr.) ds. Buurma te Tiefl. Het provinciaal kerkbestuur van Gelderland heeft den heer J. G. G. Moorrees, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Aalst, op zijn verzoek na ruim -iO-jarigen dienst eervol emeri taat verleend met ingang van 1 No vember. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Vlisshige® (kerk A), vac. Veenstra, ds. H. J, Beida te ler- Böke; te Barnevedd ds. M. M. Hor jus te BrouwersQiaiven. Bedankt voor bet beroep te Din t el- oord door ds. G. de Jager te Brui- nisse. OUD-GEREFORMEERDE KERKEN. Men meldt aan de .,N. R. Gt.": De heer J. J. Graas, vroeger predi kant bij de Oud-Geref. gemeente te Hijsen, die een tijdlang-, ongeoorloofd de geneeskunst uitoefende, is thans weer predikant bij de Oud-Geref. ge meente te Amsterdam. ALGEMEENE SYNODE. (Zitting van 7 Augs. 1906). Door den heer De Vries wordt gt vapporteerd over de kerkvisitatie, Te bel C. en I. De conclusies van de rapporteeren- de commissie worden aangenomen. Hiermede is de zaak der kerkvisita tie afgedaan. Aan de orde komt het vervolg van het rapport der commissie voor de reorganisatie. Gestemd wordt over het voorstel, luidende De Algemeene Synode is samenge steld uit evenveel stemhebbende leden als er Classes zijn (45), van wie 2/3 dienstdoende predikanten en 1/3 ou derlingen zijn. Zij worden gekozen door de classical# vergaderingen uit het ressort. Dit voorstel wordt met 11 tegen 8 stemmen aangenomen. ROOMSCH-KATHOLIEKE KERK. Te 'Mechelen, gem. Groningen heeft men op feestelijke wijze het 50-jarig bestaan der Katöi. Kerk gevierd. De koster, A.Sleutjes, en de koorzanger B. TMemessen waren 'dlien dag 50 jaar in functie. De eerste werd met de eeremedaille van Oranje Nassau in ziLver begiftigd. DEKEN VAN ERVEN DORENS. De beer Van Erven Dorens, sinds 1 Augustus afgetreden als pastoor 'der 'St.-Jacobskerk en deken van 's-Gra/venhage, is Dinsdagavond over leden. Bijna geheel zijn priesterlijk leven heeft deken Van Erven Dorens in de residentie doorgebracht, eerst lange jaren ais kajpelaan der St.-Jacobskerk; daarna afls stialvber en eerste pastoor der parochie van het H. Hart, welke (hij een tempel bouwde, terwijl ook een patironaiatsgebouw er verrees: ten slotte eeniigè jaren als pastoor van St.-Jacobus en daken. Eerst na. zijn benoemiimg itioit delze dubbele waardig heid legde 'de ontslapene het ad'vi- seurssdhup neder vain den N. R. K. V., door hem van de oprichting der Haagscüie afldeel'ing af met ijver en toewijding bekleed, (De Tijd.) alhier is een staking uitgebroken. Ze kere J. was door den directeur ont slagen, omreden hij zijn werk, naar het oordeel van den directeur, niet behoorlijk verrichtte. De eisch door 3 mede-arbeiders gesteld J. weder in dienst te nemen, werd niet. ingewil ligd, waarop zij toen den arbeid neer legden. Een onderhoud van het hoofd bestuur van den Ned. Bierbrouwers gezellenbond met den directeur heeft tot. niets geleid. De Bond heeft over het bier de boycot uitgesproken. Rechtszaken DE TIMMERLIEDENSTAKING TE LEIDEN. Ruim tien weken duurt thans de staking dier timmerlieden te Leiden nog eenige 'dagen en. de uitsluiting treedt in werking. Herhaaldelijk zijn er gezellen uit den omtrek gekomen, doch tot nog- toe is 'het den stakers steeds gelukt deze eersten te bewegen Leiden weer te verlaten en geen werk voor de patroons te verrichten. Wel wordt ook door de stakers op enkele bouwwerken, door riiet-Leidsche pa troons uitgevoerd, dtie de eisehen der stakers inwilligen, gearbeid, maar dit geschiedt mot goedkeuring van de leiders, die uit hun midden die gezel len daarvoor aanwijzen. Volgens geruchten zullen de pa troons deze week op reis gaan naar Friesland en Zeeland, om personeel, dat na 10 Augustus in dienst zal tre den. Ook wordt verteld, dat er 20 of 30 Hagenaars met vrouw, kinderen en huisraad te Leiden zullen aanko men1. De Algemeene Nederlandsche Tini- merliedenbond in Zeeland heeft onder de gezellen circulaires verspreid, ten einde deze voor het doen van onder- krnipeo'scliensten te waarschuwen. Naar ..Het Volk" verneemt, hebben alle patroons bij het. begin der sta king hun hahd'teekening geplaatst, met een boete als waarborg, om niet aan de eisehen toe te geven. Dit moet vele houwers weerhouden toe te geven. Men meldt uit Leiden: Woensdagnamiddag hielden de sta kende timmerlieden appèl in het Nutsgebouw waarbij ook belangstel lenden werden toegelaten. Het getal stakers bleek daarbij nog vrij aanzienlijkmannen, grijs geworden in dien- arbeid, anderen in de kracht des levens en jongelingen zaten er in hunne werkpakken bijeen. Ook waren er verscheidene belang stellenden, zoodat de Nutszaal geheel vol was. Nadat de heer P. Verdorst, secre taris van den Ned. Timmerlieden- bond, de bijeenkomst met een opwek kend woord had geopend, verkreeg de heer. J. van Zutfen, secretaris van den Diamantbewerkersbond te Am sterdam, het woord, die onder ap plaus mededeelde dat de bond bij re ferendum met verpletterende meer derheid besloten had de stakers bij te staan met een bedrag van f5000. Hij spoorde vervolgens tot volhouden aan en critiseerde scherp de hou ding der patroons. Hij twijfelde niet of het goede voorbeeld door den Diamantbewerkersbond gegeven zou de Nederlandsche vakorganisaties navolging vinden, daar heel Neder land het oog op de Leidsche staking heeft gericht. Na deze rede, die telkens door ap plaus werd onderbroken en aan het einde luide toegejuicht, volgde geen debat. De heer Verdorst verzocht de sta kers te zes uur in het lokaal Vooruit weder bijeen te komen, waar bijzon dere mededeelingen zouden worden gedaan en waarschuwde voor moede loosheid, die zich bij enkelen scheen te hebben voorgedaan. Daarna ging de vergadering, die ook door do politie was bijgewoond, ordelijk uiteen. Er heerschte een op gewekte «roest onder de stakers. STAKING OP EEN BIERBROUWERIJ. Men meldt uit Wageningen Op de bierbrouwerij ..Germania" HELING. Voor het Gerechtshof te Amster dam werd in hooger beroep behan deld, de zaak van J. J., 23 jaar ond, bij vonnis van de Rechtbank aldaar van 22 Juni tot 6 maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens heling. Hij zou namelijk f 5 genoten hebben van de opbrengst van den verkoop eener gestolen fiets. Vroeger was bekl. reeds veroor deeld geweest, en tijdens zijn verblijf in de gevangenis, deden zich afwij kingen voor in zijne geestvermogens. Soms dacht 'hij vermoord te worden, soms trachtte hij zich te worgen of zijn hoofd tegen den muur te plet ter te loopetï. Kort daarop was zijn straftijd ver streken en keerde hij naar zijn fami lie te Amsterdam terug. Toen poogde men hem te plaatsen in het 'krankzin nigengesticht te Medemblik, doch er was daar toen geen plaats. Zijn toe stand verbeterde schijnbaar. Alleen klaagde hij over .drukking in liet hoofd. Na een gestolen rijwiel te hebben verkocht, viel hij andermaal in han den der justitie. De Rechtbank veroordeelde hem tot 6 maanden en wees het verzoek van den verdediger af, om een onderzoek naar zijn geestvermogens in te stel len. Het Hof echter wees twee dokters aan om een deskundig onderzoek in te stellen. Deze heeren meenden dat beid. niet toerekenbaar geacht moet worden en een plaatsing in een krankzinnigengesticht voor hem aan beveling verdiende. De procureur-generaal vorderde, dat het Hof daartoe zou besluiten. VEROORDEELD. De Rechtbank te Winschoten heeft Menno H., gasfitter, verdacht de of ferbussen in de Gereformeerde Kerk te hebben gelicht, veroordeeld t.ot 7 maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. TOONKUNSTENAARS- VEREENIGING. De 27ste jaarlijkste examens der Nederlandsche Toohkunstenaarsver- eeniging zijn te Den Haag in het lo kaal Pulchri Studio voortgezet en geëindigd. Na de vorige opgaven zijn nog geslaagd De dames J. H. Lindeman uit Lei den en'C. H. W. Vervenne uit Haar lem. In het, geheel hadden zich aange meld 63 voor piano (lager onderwijs), 1 voor piano (middelbaar onderwijs), 1 voor viool (lager onderwijs), 1 voor orgel (lager onderwijs), 1 voor theo rie, 13 voor koorzang (onderwijskunst) en 7 voor solozang (onderwijskunst) te zamen 91 candidaten, waairvan ge slaagd 25 voor piano (lager onder wijs), 3 voor piano (middelbaar on derwijs), 1 voor viool (lager onder wijs), 1 voor orgel (lager ondexwijs), 7 voor koorzang (onderwijskunst), en 4 voor solozang (onderwijskunst) 2 cand. hebben zich teruggetrokken en door ziekte geen deel genomen aan het- examen. VERSTOOTENE. Wat zijn bespiegelingen over het lev-en, over de werkelijkheid tegen over het leven en de werkelijkheid zélve Benaderen definities en fraaie zinspreuken in boeken of kalenders de realiteit ook maar eenigszins Hij die het leven van 't vrouwtje in het zondaarsbankje wou omschrijven met wóórden, zou tevergeefs zoeken. En tóch is haar bestaan 'n gewoon, 'n veel-voorkomend, 'n alledaaigsch.. Ze moet hem wel innig hebben lief gehad, want ze doet moeite, hem te verdedigen, wanneer ze denkt, diater kwaad over hem wordt gesproken. Toen ze anderhalf jaar met hem ge leefd heeft, schijnt ze zich aan *n diefstal te hebben schuldig gemaakt. En 'hij zond haar met haar kind op straat, „de trap af", zooals ze het zelf noemt. Het was in de gure dagen van April van dit jaar, toen veelal van lentezon en zachten wind weinig was te bemerken.... Ze zwierf door de groote stad. zon der brood, zonder geld, en met 'n zuigeling van vier maanden. Toen ging ze naar 'n poiitie-bureau herhaalde malen, om onderdak te vjragen. En nu stond ze in'het bankje der be klaagden. omdat ze „zonder middel van bestaan" had rondgezworven. Ze stond, haar magere handen gevou wen over de borst, heel kalm en ge laten, haar gezicht 'van armoe en ontbering naar den grond gericht. De officier van justitie requireer- de tegen het vrouwtje, wegens „land- looperij" drie dagen 'hechtenis en 2 jaar opzending naar 'n Rijkswerk inrichting. (Tel.) DE MONTAGU. Het bergingswerk bij het op de klippen geloopen Engelsche pantser- chip Montagu is, naar het. schijnt oorgoed, gestaakt- De „Daily Chronicle" zegl in een hoofdartikel, dat het veiiies van het splinternieuwe slagschip voor Enge land gelijk staat mdt het verlies van een half legercorps voor Duitschlaixd en dat Engeland, verplicht is de leem te op de een of andere manden aan te vullen. GEDUELLEERD. De generaals Andté en Négrier hebben geduelleerd. Er wèfrden twee kogels in de lucht geschoten. De rnus- schen vlogen van schrik weg. INBREKERS. Voor de rechtbank te Rotterdam stonden Dinsdag terecht twee brutale inbrekers E. v. d. K„ 22 jaar, sclioen- maker. en C- v. C., 21 jaar. smid. Den 21 en Mei waren zij in den' loop van den avond binnengedrongen in- hef verfpafehuis der firma. Richard Smith aan de Leuvehave-n aldaar. Door de buren waren zij opgemerkt, toen zij het pakhuis verlieten, doch in den loop van den nacht keerden de inbre kers terug, om des morgens vijf um bel pand te verlaten met medene ming van ongeveer /SO, een kistje sigaren, een zilveren sigarettenkoker, een gouden dasspeld en een paar gou den manólxetknoopen. Toen zij het pand verlieten wei-den zij ontdekt, doch wisten aan hun vervolgei-s te ontkomen. Eeaiiige dagen latei- werden zij gearresteerd. Wegens liet niet verschijnen van een der getuigen, werd de zitting op geheven en de behandeling der zaak uitgesteld tot over veertien dagen. ONEERLIJKE POSTBODE. Voor de vaeantiekamter der recht bank te Maastricht stond terecht H. S. >M., oud 22 jaren, gewezen postbode» te Maastricht en aldaar gedetineerd; besefiiuMigd een brief met aangegeven geldswaarde van 165, die hem ter aanteekening was toevertrouwd, zich te (hebben toegeëigend. Tegen beklaag die is een gevangenisstraf van 2 jaren en 6 maanden geëisoht. EEN PROCES. De auteur van de „Brand in de Jonge .Jan." heeft- den acteur,, Henri de Vries, 'gedagvaard ter zake van te weinig betaalde tantièmes door den laatste, voor de opvoeringen van de .Brand in de Jonge Jan". Henri de Vries, die door de „Rraaid" vrijwel uit den brand is geraakt heeft, naar bekend is, het stuk van Heyermans tallooze malen in Londen en later in Amerika opgevoerd; en daarvoor blijkbaar niet veel aan den schrijver afgeschoven. Voor den eisehen- treedt op mr. D. Lioni, terwijl Henri de Vries de liartiging van zijn belangen aan mr. L. W. van Gigc'h heeft opgedragen. In September komt de zaak voor. EEN PERS-PALEIS Een perspaiieis dait is het nieuwste uit Parijs. De direobeur van de „Ar senal" liep all jaren met het plan rond dat zoo goed als zeker verwezenlijkt zal worden. De kranten en tijdschrif ten nemen te veel plaats in van de ruimte van de nationale bibliotheek, en zullien nu geborgen worden in hst pers-paleis. Doch niet alleen wil men een kranitenbibliotheek, maar ook een werkzaal bouwen, 'bestemd alleen voor journalisten, die er alle hulpmid delen zullen vinden -ter veigemaikke- •lij'kng van hun werk. AniBO 1831, Teleph, 545, Gedurende de K15 B 31 IS groote sortee ring van de van ouds bekende Conoureeretide Prijzen. Alléén in winkels met dit uithangbord zyn de SINQER Naaimachines verkrijgbaar. Onze machines be hoeven geene aan prijzing. Wij verzoeken slechts er op te let ten, dat ze aan het juiste adres gekocht worden.' Attenties^^^p^I Men wachte zich voor het koopen van Naaimachines, die, hoewel niet van ons afkomstig, toch onder de benaming van „Singer" of „Nieuwe Singer", of „Verbeterde Singer" aangeboden worden; want deugdelijk fabrikaat be hoeft niet onder -vreemde vlag te zeilen. In waarheid zijn de Singer Naaimachines alleen verkrijg baar in onze eigen winkels, die men in bijna alle plaatsen van eenige beteekenis vindt. Naaimachines, die door andere firma's onder de benaming „SINGER" aangeboden worden, zijn namaaksels van een oud Singer model, hetwelk, wat betreft constructie, werkvermogen en duurzaamheid, bij onze nieuwere modellen verre ten ach ter staat. WARMTE IN NEW-YORK. New-York lijdt nog steeds onder ongelooflijke warmte. Gisteren waren er 's ochtends al zeven menscheen ten gevolge van de warmte bezweken. De parken, zijn 's avonds vol men- schen die verademing zoeken, omdat zij het in de huurkazernes niet kun nen uithouden. De ijstrust slaat den prijs van het ..s op, ofschoon zij met vervolging door het gerecht bedreigd wordt. EESTRI.IDING DER SLAAPZIEKTE. Het Fransohe aardrijkskundig ge nootschap heeft 200.000 frs. bijeenge bracht voor een Fransche expeditie tot bestrijding van de slaapziekte in Afrika. De expeditie zal in October naar Brazzaville vertrekken. Eenige heeren van het instituut van Pasteur zuilen dé leiders zijn. In Oeganda zijn in de vijf laatste „aren 200.Ö00 inboorlingen aan de ziek te bezweken. EIGENAARDIGE WENSCH. De vorderingen der hedendaagscbe techniek hebben een nieuw wonder mogelijk o-emaakt. En doodie kan op zijn eigen begrafenis komen zingen Een rijke koopman te Cork (Ier land), die, behalve zijn rijkdom, een fraaie barytonstem had, zong op ze keren dag een „Requiem" in de fono graaf. Toen Porter, zoo heette de man, op zijn sterfbed lag, was zijn laatste wensch, dat men tijdens zijne begra fenis door de fonograaf het ..Requi em" zou laten ten gehoore brengen. En aldus geschiedde BALI. Het Vad." verneemt, dat de heer F. A. Liefrinck, lid in den Raad van Indië, de expeditie tegen de onafhan kelijke Balische rijkjes zal vergezel len als gedelegeerd commissaris van de Ned.-Indische Regeermg. De heer Liefrink is oud-resident van Bali en Lombok, als controleur en adsistent-resident jarenlang op Bali geweest en daardoor met alle 'orsten bekend. Als hoofd der nieuwe residentie, na de Lombok-expeditie, heeft hij het ■werk der pacificatie op Lombok ten einde gebracht en in 'hiet bijzonderde moeilijke regeling van het landbezit op nieuwen grondslag gevestigd. GOUDINDUSTRIE. De goudaanvoer bedroeg te Para maribo in Mei 1906 88.918 gr.in Mei 1905 88.289 gr. iu Mei 1904 64.754 gr. In Januari-Mei 1906 411.112 gr., in Januari-Mei 1905 381.675 gr. en in Ja nuari-Mei 1904 229.756 gr. De aanvoeren te Albina waren van geen groote beteekenis. Zij bedroegen liet loopend jaar totaal 11.182 gram. („Onze West"). AFSCHAFFING VAN STEIL SCHRIFT Het bestuur van het Surinaamsch Onderwijzers Genootschap heeft een adres gericht tot den Inspecteur voor het Ouderwijs, waarin dezen ver zocht wordt het daarheen te leiden, dat het schuinschrift wederom op de scholen worde ingevoerd, daar dit .doelmatige»*. eenvoudiger en gemak kelijker" is dan het. steilschrift. VRAAGT DWEN APOTHEKER: Met best werkend en oagghadeïijk Laxeermiddel, groote flacon f 1, met gebruik, kleine fl. ®„3ö, ook direofc aan ons adres te bekomen. Firma YAN TUBESGEN, Gr. Houtstraat 141. APOTHEEK. De Beste, Betrouwbaarste Bron voor 1 zijn voor Landhuizen, Villa's, Boerenhuizen, Schuren, Stallen enz, absoluut gevaarloos, reukloos, geen schoonmaken, steeds gereed, toezicht onnoodigwerkt automatisch 1 Kosten ca. 4 ct. per Ms en */i ct, per Vlam per uur. Op elke leiding aan te sluiten. geruischloos, zeker, geen reparatie, kunnen door eiken leek bediend, geen spanning, dus geen gevaar, tot het oppompen op elke hoogte van water voor Baden enz. Branden met ruim 100 kaarsen lichtsterkte. Prachtig helder licht. Geen pit. Brandkosten zeer gering. Geen explosiegevaar. Behoeven slechts om de 3 of 4 dagen gevuld te worden. t, geen handgranaat of fakkel, spuiten één g, Bluscht u<'"11,UKJ een werkelijke brandspuit, minuut lang, 14 Meter hoog, Bluscht eiken beginbrand onfeilbaar. Altijd tot gebruik gereed. Het beste en betrouwbaarste geeft zekere redding uit relk brandend gebouw. houdt de losse stof uit de woning. Alles stseds ia warklag t@ zien aan het N-B. Ter voorkoming van abuizen gelieve men nauwkeurig op het adres te letten. is HET NIEUWE MODEBLAD. in Haarlem en Omstreken ia ii nx iiAUU vv m. i/, uau iu j_l£wiiicull eii umonwtöu alleen voor Geabonneerden op Haarlem's Dagblad is verkrijgbaar gesteld. Onze lezeressen kunnen van die goede gelegenheid profiteeren, zoodat ongetwijfeld velen zich deze zullen ten nntte maken. Aldus is men in de gelegenheid op de hoogte te blijven van wat er in de modewereld voorvalt, wat afgeschaft of als vëfüöderd verworpen en wat als nieuwe mode wordt toegepast. HET NIEUWE MODEBLAD, dat tweemaal per maand verschijnt, telkens met patronenblad en eene afleve in boekformaat, kost slechts 55 ets. per 80 ets.) Men abonneere zich aan het Bureau van dit Blad. ering van een boeienden roman, r drie maanden (franco per post

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6