Uit de Omstreken Binnenhuid Weerbericht. MEDEDEFJ ,TNGEN VAN HET KONINKL NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 28 Augustus. Hoogste barometerstand 773.9 m.M. te Oxford (Gr. Brittagne)laagste 756.8 m.M. te Haparanda (N. kust Oostzee). Verwachting tot dén avond vaoa 29 Augustus Wind zwakke wind. Gesteldheid der luchtbewolkt; droog weer. TemperatuurIets warmer. BAROMETERSTAND TE HAABLEM. 772 m.M. Geen neiging tot voor- of achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 766.9 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. 0 JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Thermometerstand te Haarlem. Dinsdag 28 Augustus Hoogste gisteren .F. 63° Laagste heden nacht F. 52° Hoogste heden tot 2 uur F. 63o HET REKEST OM SALARISVERHOOGING. De afd. Haarlem van den Bond van Nederl. Onderwijzers, heeft een cir culaire aan de leden van den Raad gezonden, waarin nader wordt aan gedrongen op inwilliging van het ver zoek om salarisverbetering. B. en W. adviseeren tot afwijzing daar de vigeerende regeling eerst 1 Jan. 1902 is ingevoerd en er geen ver andering in de omstandigheden heeft plaats gehad. Adressant doet even wel opmerken, dat 1 Jan. 1906 de in voering der pensioenwetten plaats had, tengevolge waarvan een belang rijk deel van het salaris van de on derwijzers wordt ingehouden. In de tweede plaats is er in de tegenwoor dige regeling een onbillijke bepa ling, n.l. deze, dat het aantal onder wijzers eerste klasse de helft van het geh.eele aantal niet mag overschrij den. Evenwel groeit het aantal van hen, die voor bevordering in aanmer king komen, door nieuwe benoemin gen, slagen bij examens, bereiking van den vereischten leeftijd, steirkeT aan, dan het aantal open plaatsen vermeerdert door vertrek, pensioen aanvrage. uitbreiding van personeel enz. Daardoor wordt ieder jaar een aantal bevoegden niet bevorderd. Adressant betoogt dan ook, dat het rangenstelsel slechts een middel is om de gemeentekas niet te zeer te bezwaren, hetgeen uitvoerig wordt toegelicht. Als hoofdbeginsel vaneen goede salarisregeling mag met recht aangemerkt worden, dat allen, bij normale plichtsvervulling, het voor uitzicht hebben op een behoorlijk, voldoend bestaan. Daaraan beant woordt de Haarlemsche rege." geenszins. Men mag aannemen, de Gemeenteraad in 1901, bij het vast stellen van het maximum der plaats vervangende hoofden op 1600, dit bedrag niet buitensporig, maar eenigszins voldoend achtte. Aan on geveer 170 van de 186 tegenwoordige onderwijzers geeft de geldende rege ling het uitzicht op een maximum salaris, dat van 300 tot 600 beneden genoemd bedrag blijft. Blijven de plaatsvervangende hoofden buiten rekening, dan is in 1905 het gemid deld salaris van alle Haairlemsche openbare onderwijzers van 28 jaar en daarboven 1000 geweest en dat van hen boven 40 jaar f 1100. Na verwijzing naar een verklaring •van het Haag scha Raadslid Van den Toorn over die noodzakelijkheid van behoorlijke bezoldiging, eindigt de circulaire met de hoop uit te spreken dat ook de Haarlemsche Raadsleden zullen willen medewerken tot het verwezenlijken van de ideede on derwijzer leve voor de school, maar ook van de school. Rijwieldiefstal. Maandagavond omstreeks 9 uuir is tn de Koningstraat door den adjunct inspecteur van politie Koker aange houden een 22-jarige Amsterdammer, in het bezit van een heerenirijwiel, dat, zooals gebleken is, "door hem een half uur te voren was ontvreemd van het trottoir voor den geweerwin- kel van B'rossois, firma S. de Jager Co., aan de Barteljorisstraat, ter wijl de eigenaar, wonende te Heem stede, zich in dien winkel bevond. Aan het rijwiel waren bevestigd twee eenden, die inmiddels door den Am sterdammer waren verkocht, maar door den rechercheur Van Halst zijn opgespoord en "in beslag genomen. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Te Deutó. Teïr gelegenheid1 van den verjaar dag van H. M. Koningm Wilhelmina zal a. s. Zondag in de R.-Kath. ker ken alhier een plechtig Te Deum worden gezongen na de Hoogmis. 6 0-J a r i g J u b i 1 1 Oct.. a. s. zal de Haarlemsche Brandverzekering-Maatschappij Waar 60-jarig bestaan herdenken. Uit d rails geloopen. Maandagmiddag omstreeks half zes ontspoorde op het Klokhuisplein een E. N. E. T.-wagen. Het personeel Slaagde er in den wogen weer op de rails te brengen. Priesterfeest. Monseigneur B. D&nkelman, de beminde deken en pastpor van hat Kathedraal Kapittel, viert heden zijn zeventigsten geboortedag. De grijze priester heeft een ar beidzaam leven aChter den rug en nog steeds neemt hij een belangrijke .pi a tuts in op h'et gebied van kerk en school. Den 28sten Augustus 1836 te Am sterdam geboren zijnde, werd Mgr. Dankélma® o.p 26-jarigen leeftijd tot priester gewijd. Dertien jaar later, in 1875, werd de priester tot pastoor benoemd te Rot terdam, waar hij tot 6 April 1889 aan de St. Josephkerk dienst deed. Op dat tijdstip^ werd Mgr. D. plebaan en pastoor der Parochiekerk van de H. Jozef m de Jansstraat hier tear stede en nog in hetzelfde jaar werd hij tot kanunnik benoemd. In 1892 volgde daarop de benoeming tot deken. In 1903 vervulde Mgr. de functie van Vicaris Kapitulaar en werd in hetzelfde jaar benoemd tot Pronotarius Apostolicus a. i. p. Thans is de feesteling voorzitter van de volgende Commissies en Ver- eenigingen Commissie van Toezicht op de R.-K. Parochiale scholen; Vereen, tot Bev. van Kath. bijz, onderwijs in het Bis dom HaarlemParochiaal Kerkbe stuur der H. JozefkerkVrienden kring het Allerheiligste Sacrament Haarlemsche Processie naar Brielle; Afdeeling Haarlem van de Parochie van den H. Jozef der Nederl. H. Gre- gorins-vereeniginghet St. Józefsge- sticht aan het Spaarne; de Elisa beth's Vereeniging, en R. K. Leesver- eemging. Voorts is Mgr. Dankelman als R.- K. geestelijke verbonden aan de ge vangenis en het huis van bewaring. De verdiensten van den grijsaard zijn erkend1 door de toekenning van de ridderorde van Oranje Nassau. Van verschillende zijden werden den jubilaris bewijzen van belang stelling gezonden. Des middags werd receptie gehou den. ELECTRISCHE SPOOR- EN TRAMBEAMBTEN. (Zie ook Tweede Blad.) Maandagmiddag om half drie werd de vergadering van den Ned. Bond van Electrische Spoor- en Trambe ambten in het gebouw Concordia" voortgezet. De heer Joh. Verton nam nu delei- d'ng der vergadering op zich, door dat de voorzitter, de heer A. van dier Plaat, plotseling ongesteld was ge worden. Aan de orde werd gesteld het be stuursvoorstel om door de afdeelin- gen elke week 4 cent per lid ba doen bijdragen voor de staking der Leid- sche timmerlieden. Aldus werd besloten. De afd. Den Haag bleef buiten stemming, daar haar statuten een dergelijke bijdrage niet toebeten, hetgeen door de verga dering betreurd werd. Hierna hadden eenige besprekingen ovër de statuten plaats. Verder kwam in behandeling h'et bestuursvoorstel om voorloopig een maandblaadje uit te geven. Na een breedvoerige discussie werd d't voorstel aangehouden tot de vol gende jaarvergadering, opdat eerst dï afdeelingen de zaak kunnen be spreken. Wanneer de vergadering het met het denkbeeld eens is, om een blad uit te geven, zal nog voor de jaarvergadering een proef worden genomen met het uitgeven van een orgaan. De afd. Haarlem zal voorloo pig voor de redactie zorgen. Bij de rondvraag werd do oir Am sterdam de samenstelling van het en quête-rapport van den toestand van het personeel in het electrisch spoor- en trambedrijf ter sprake gebracht. Voorts werd. door deze afd. de wen- schelijkheid uitgesproken om een adres te richten tot de Tweede Kamer om een maximum-arbeidsdag van 8 uur vast te stellen voor het perso neel in dit bedrijf. Dit denkbeeld vond de ondersteu ning der verschillende afdeelingen het punt werd daarop met algemee- ne stemmen aangenomen. Door den heer Joh. Verton werd daarop medegedeeld, dat de organi satie voor bet Utrechtsche personeel zóó spoedig mogelijk ter hand zal genomen worden als de gelegenheid zich daartoe aanbiedt. Door den heer VertcnT werd nog gewezen op de onwenschëlijkheid om de loonien vast te stellen in verband •met de fooien. Aangewezen werden voor h'et scheidsgerecht inzake de Haagsc-he quaestie, de heeren Spiekman, te Rotterdam en mr. Verrijn Staart te Amsterdam. Indien deze laatste zijn benoeming niet aanneemt, zal de heer Elfering uitgenoodigd worden, om zitting te nemen. Hierop werd om over vijven de vergadering gesloten, nadat de heer Verton de hoop had uitgesproken, dat de voorzitter, de heer Van der Plaat, spoedig van zijn ziekte zou hersbellen. Aanbesteding. Op Donderdag 20 September zal door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland aan het gebouw van het Provinciaal Be stuur alhier worden aanbesteed het aanleggen van eene rioleering langs de zuidwestzijde der visschers- hiaven te IJmuiden, behoorende tot de werken voor de uitbreiding van die haven. De raming bedraagt 15.000. B eno einfl. Bij Koninklijk besluit van 22 Aug. is de heer J. Genritsz alhier, benoemd tot tijdelijk Ieeraar aan de Rijks H. B. S. te Den Helder. Examens FranschL. O. 's-Gravenhage, 27 Augustus. Geëx. 37 candidaten. Toegelaten o. m. de heer A. C. Nakken, Haarlem, en de dames A. L. Van Hal, W. M. A. Mul- dert, Lisse. EI e.c t r. Tra m. Heden reden de electrische trams op de Ceintuurbaan slechts in één richting omdat op den Koninginne weg een nieuwe rail werd ingelegd. Hinderwet B. en W. brengen ter kennis^ dat op 11 September, 's middags te 1 uur bezwaren ingebracht kunnen worden tegen het verleen en van onderstaan de gevraagde vergunningen: Van het Gemeentebestuur van Haarlem tot oprichting van eene fa briek tot heit bereiden van gecarbu- reerd watergas op het terrein der Ge- mieentelichtfabrieken in den Veetrpol- der. Van M. J. van Leuven tot uitbrei ding van eene kleer en wasschierij doorlo. het plaatsen in de was- scherij van een en verticalen stoom ketel van 7 vierk. meter verwarmen de oppervlakte (stoomspanning 8 at- mospheer) ter vervanging van den bestaanden stoomketel met machine van 5 paardekrachtenen 2o. het verplaatsen van de bestaande stoom machine, in het perceel aan de Oran jeboomstraat 131 a Van J. Bruijn tot oprichting van, eene droogkast ten behoeve van het sigarenmakersbedrijf in het perceel aan de Gierstraat 49. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 8 der Hinder wet; doen te weten, dat hij hunne beschikking van 23 Augustus jl. aan P. van der Klugt vergunning is ver leend tot uitbreiding van eene sme derij in het perceel aan de Molen- steeg no. 78 rood, Kad. Sectie D No. 7491, door bijtrekking van het per ceel aan de Spaarnwouderstraat no. 78, Kad. Sectie D No. 7490. Koninginnedag. Blijkens de in dit blad voorkomen de advertentie, maakt het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging be kend, dat het Avondfeest in de Socië teit „Vereeniging" door de receptie van den Heer Commissaris der Ko ningin, in plaats van half negen om 9 uur zal aanvangen. Bluminatiie. Men is beizig de gasleidingen aan te leggen voor de gebruikelijke illumi natie van hét Stadhuis op 31 dezer. Candidaatstelling Prov. Staten. Heden werden ten Stadhuize inge leverd de lijsten voor de candidaat stelling voor een lid der Provinciale Staten, vacature-Mr. H. Ph. de Kan ter. Door den heer J. L. E. I. Breda Kleynenherg en 41 anderen werd candidaat gesteld de heer Dr. J. Tim mer, alhier. Door den heer J. C. van Goudoever en 48 anderen weid canididaat ge steld1 de heer A. J. de Waal Malefijt, Overveen. KINAMAiATSCHAPIJ DJ1AJAGIRI TE HAARLEM. In de algemeen© vergadering van aandeelhouders dezer maatschappij werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit o. m. blijkt, diat in 1905 wer den verscheept 59.800 KG. bast. De basten zijn Verkocht tegen gemiddeld 23 cit. per hiaüf kilo, het vorige jaar 32.4 cent. De gemiidJdleQIdle unit-prijs heeft bedragen 4.5 et. telgen 6.1 ct. in 't vorige boekjaar. De nettowinst bëdiraigt 10.344, na afschrijving blijft ter verdeeling over 9350. waarvan 600 beSteanidi voor gratificatie en 8750 voor dividendi diat bepaald is op 31/8 On g e va 1 Maandiagnamndidlag, ongeveer half dode had iD de werkplaats van den heer Bariling. alhier, een ongeluk plaats. Terwijl mem bezig was eeoi wariscih- miaehine te verzetten, had een knecht het ongeluk, met zijn hand tusscflien den 'deksel en den kietel te geraken. Da hand werd zwaar gekneusd en een der Slagaldleren gebróken. Hevig bloedend is hij door een an dere knecht maar het gasthuis ge bracht, waar hij verbondien is. Muziek in den Hout. 36ste Muziekuitvoering, op Woens dag 29 Augustus 1906, des avonds te 8 uur, door het Haarlemsch Muziek korps. Directeur de heer C. P. W. Kriens. 1. Marcbe du 267me Régiment, Ca- huc. 2. Ouverture „Des francs Juges", Berlioz. 3. „Galiostro", Walzer, Strauss. 4. „Resi", Polka, Zavertal. 5. PantaMe de 1'opéra „Paljas". Leoncavallo. 6. Ouverture „Banditenstreiche", Suppé. 7. „Man lebt nur eónmai", Walzer, Strauss. 8. Aria uit „Stabat Mater", Rossini. 9. „Herzblattchen", Tyxolienne, van Faust. 10. Ballet „Excelsior", Marenco. Veridutistering. L.l. ZaterdJag hebben ,twee 18-jarige knapen alhier woonachtig een rij wiel' gehuurd bij. den rijwielhande laar aan dJen Sdhjoterwieg, waarmede zij zich naar Amsterdam hebben be geven. Daar hebben zij het rijwiél verkocht. Een dezer jongens is daarop naar Haarlem teruggekeerd, terwijl de an dere te Amsterdam is gebleven, maar spoedig door d'e politie aldaar is aan gehouden en herwaarts overgebracht. Eerstbedoelde jongen had bij zijn te huiskomst de zaak medegedeeld' aan zijn moeder, die naar Amsterdam is gegaan en het rijwiel heeft terugge haald. Tegen deze knapen is proces verbaal ojpgemnakL- Gev. Voorwerpen. Een photografie, een armband, een broche, een hand wagen en een mand. BLOEMEND AAL. Bouwplannen. Bij Burgemeester en Wethouders dézer gemeente is ingekomen bestek en teakemimg van eten heer D. E. van den Arend, arahiteot, namens a^jn principaal voor den bouw van een stal met koetshuis aan de oostzijde van den nieuwen straatweg in Koe duin te Aerdahhout De heer Koolhoven alhier heeft een groote ouidHZiliyeren médaille geschon ken om. ails eare-prijs op dien eerstvod gomden sdhietweldstrijd vain de onider- afdeéling Rmn©mi eiland van den A. N. Politiebond te dienen. OVERVEEN. Hedenmorgen werd alhier door den' architect J. H. Slot, tod Hilversum, aanbesteed het bouwen van een Landhuis in „Kweekduin". Ingeschreven werd ais volgt Schiphorst en Philips ƒ5073 H. J. Peper „5190 Gebr. Verduin, Bloemend. 4179 J. J. Derr „6320 A. en H. de Jonge, Hilveks. 4400 W. Hoek „4590 Kaub en Bierboom 4635 J. A. Kaub, Halfweg, „4661.70 Cornelissen en Kreuger „4602 J. Water, Zandvoort „4998 Gebr. Vleugel, Hilversum 5520 G. Glazecmaker idem, 5360 Boonakker, idem, 5100 C. Groot, .4880 Coöp. Bouweasbond 4925 De overige inschrijvers wonen te Haarlem. HEEMSTEDE. De proef vanwege den Waterstaat! genomlen, met het wagenspoor van ijizerbeton, in den Rijksstraatweg, kan as miSlukt beschouwd worden, Omdat die beton op den duur niet be- Stanld blijkt tegen zwaar beladen wa gens. Tegen een kleeibieeker, alhier, is proces-verbaal opgemaakte wegens overtreding dei- Arbeidswet. Voorts is aangehouden en ter be schikking van de Justitie gesteld, we gens landtlooperij de 73-jarige vrouw W. HILLEGOM. Het progtnaimmia over de op Donder dag te honden kinderfeesten is ver schenen en Ziet er alleszins aantrek kelijk uit. De jongens en meisjes zullen des (morgens in optocht gaan van de Wil- hleiminaiaarn naai' het feestterrein, al waar de jongens hun vaardigheid zullen hebben te toonen in het zak- loopeai, hardiloopen, touwtje trekken en dlridbeen-loopen. De meisjes touw tje springen, balioopen, turfrapen en hinken. Des namiddags zullen de oudtere jongens een fietswedstrijd houden op korte en lange baan. BENNEBROEK. In dte Donaërdlag 30 Augustus a.s. des avonds te half acht uur te hou den openbare Raadsvergadering zul len de volgende punten wordlen be handeld 1. Voorloopig vaststellen der reke ning oVer 1905. 2. Behoeming leden en plaatsver vangende leden stembureau. HAARLEMMERMEER. Maandagavond was 't voor den ver trekkeüden kapitein Schmöle, wiens werkzaamheden aan de fortificatie- werken zijn geëindigd, een ware feestavond. De 3 jaar, die hij te Hoofddorp heeft gewoond, heeft hij tal vani vrienden verworven. Niet alleen, daithij een fort bouwde, hij weikte ook aan de ontwikkeling dier jieiuigd door hét oprichten een/er gymnasttekveireefnligijng, wier oefenin gen -door hem geleid werden en dole in bloei nog steeds toenam. Geen won der, dat mien hiervoor dankbaar was. Afgehaald van zijn woning in een open rijtuig, voorafgegaan door „Fan fare" en gevolgd door de leerlingen in hun costuum, bracht men hem naar ihet hotel van den heer Treur, waar Ihij op reaht feestelijke wijze werd ontvangen. Hier werd hem dó or een der leden een in lijst gevatte fotogra fie der leerlingen overixanidigd, die dloor hem dankbaar weid aanvaard. Kapitein Sdhlmöle zal nog lang, zoo- wtél bij helt publiek, als bij vrienden en leerlingen in gedachte blijven. Zijn heengaan wiordt. met leede oogen aangezien. De Wilhelmina Vereeniging te Hoofddorp, die in een kwijnenden toestand verkeert, geeft op heden weer krachtige teekenen van heno- ven. Verscheidene leden-collectanten, gaan de omstreken van Hoofddorp af, om giften in te zamelen om den ver jaardag van de Koningin op 4 Sept a.!S. op lulilsrtierijkie wijize te vieren. Er is veel sympaithie Meh verwacht IdJan ook een uitgebreid program, dat nog niet vastgesteld is. Wegens de landbouwtento on stell'ing te Beverwijk zullen de feestelijkheden alhier niet 31 Augustus, maar 4 Sep tember a.s. gehouden worden. Aan' de Nieuwe Meer is een reiziger in, boter, die geld kwam innen, door den winkelier K en diens vrouw, zoodanig mishandeld en verwond, dat na voorloopige geneeskundige behan deling overbrenging naar het gast huis te Amsterdam, noodiig werd ge acht. ZUID-SCHALKWIJK. Tot molenaar van den &rooten en Kleinen Polder is benoemd N. Meij- ïand' te Haariemonleameer. BEVERWIJK. De opening der tentoonstelling had hedenmiddag te half éen plaats door Z.Ex. minister Veegens, in tegen woordigheid van het eere-comité, waarvan de Commissaris der Ko ningin in de proy. Noord-Holland, mr. G. van Tiênhoven, voorzitter is. De directeur-generaal van Landbouw de heeft1 Lovink, heeft toegezegd Don derdag de 78e algemeens vergade ring met zijn tegenwoordigheid te vereeren. HALFWEG. Van een paard. Maandagavond kreeg een 3-jarig knaapje van den heer A. Ruijter, Ringdijk b/d nteuiwe brug, dalt benie- ideh aan dlern dijk aan het spelen was, van het paard van den heer v. d. 'Vledidl, zulk een trap, dat het hevig aan' het hoofd en knie bloedend, door den heer v. tL Veld naar de ouderlijke woning werd gedragen, alwaar men, na het ventje voorloopig verbonden te hebben, om den dokter van Halfweg Bond, die verklaarde, dat de wonden geen gevaar opleverden. IJMUIDEN. De heer C. Planteydt Tzn., reeder van yisschersvaartuigen, is beno'emd tot lid der Staats-Commissie, belast met a. te onderzoeken, op welke wijze eeai van Rijkswege uit te oefenen praeventi'ef toezicht op de koopvaar dijschepen en zeevisschersvaartui- gen, ten einde scheepsrampen zoo veel doenlijk te voorkomen, ware in te richten b. van dat onderzoek verslag uitte brengen, onder bijvoeging van een of meer voorstellen van wetten of wettelijke bepalingen, met toelich ting. ZANDVOORT. Gemeenteraadszitting. In de Maandagavond gehouden ver gadering van den Getoeenteiraiad, wier den die getoofsbri'etven dier 'heeren M. Komiinig en J. v. d. Berg, nieuw-geko- zen léden van den Raad, goedgekeurd De gemteetntoerekeuimg over 1905 werd vastgesteld evenals de kohieren voor schoolgeld. De voordracht voor het benoemen van twee leden van het College van Zetters wSrd als volgt samengesteld. De heeren Voet en Duienboden (aftredend) en de heeren Hohetolberg en W. Driehuyzen. Met de bestuurders van de Herv. Kerk zal een overeenkomst getroffen worden onx vap genoemd bestuur een s/buk groaid toit wielderopzeggens te hu ren voor het plaajtsew van een ge- .meen/bepoimp. Helt kerkbestuur is hier toe geneigd en vraagt f 1 recognitie voor den gronid'. Bij die begrooting zal behandeld wbrdJeu een verzoek van den inqpecit- teur vaai politie Hiebenidaal om zijn salaris te veihoogen. Dit bedraagt nu 625. Eén adres van de Erven Favauge, in zake bestraling, zal gelijk met het riolieeningsrappart behandeld worden. De ZanidVöortsche feestcommissie vergaderde .gisteravond in Café Suisse; ingekomen wats een kennisge ving van de Vereeniging „Onderling aiulLpbetooiii'", dait zij zich doet verte genwoordigen in de optocht op 31 Aug. a.is., alsmede ingekomen een gift van 25 van de 2 Aug. vereeni ging alhier, en werden diverse com missies benoemd voor de middag- en avemdfeestd i jkheden De collecte voor den gewapenden macht in de Nederlanden, heeft al hier opgebracht de som van 26.52J. Aangekomen Badgasten H. Heyden, Kenlen, Hotel d'Oran ge, 3 pers. J. J. M. Tussens, Dordrecht, idem, 3 pers. A. Behuke, Segenfelde, idem. Mevp. Van der Linde. Zwolle, id. C. Jolles, Haarlem, Pension Vallo, 3 pers. S. de Clerq, idem, idem. H. A. Ludge, Amsterdam, Hotel Groote Badhuis. Mr. Vethake, Breda, idem. Mr. Désandré, Bloemendaal, idem. Mevr. Lugt, Hilversum, idem 2 p. H. Pouw, Amsterdam, idem. Mej. Ter Kuile, Enschedé, idem. Mr. Van Aken, Nijmegen, idem. Fam. Von Aer, Egelborg, idem, 2p. Fam. Halberbe, Luik, idem, 2 pers. H. B. Baron, Ventnor, Grand Hotel. S. Slijper, Arasterdam, id-eim. J. Obreen, idem, idem. W. Menghuis, Alcen. idem, 4 pers. T. Sohöffer, Amsterdam, Villa. Bui tenrust. Fam. Hofhuis, idem, Haarlemmer straat no. 20, 4 pers. Fam. Ronte, idem, idem, 2 pers. G. Piek, idem. Villa Columbus, 6 p. K. Hoogland, idem, Schelpenplein no. 17, 3 pers. HOFBERICHTEN. De Koningin ien de Prins hebben Zondag een rijtoer gemaakt naar Soe- iren. De Prins melnde de twee schim mels. H. M. de Koningin heeft Hare dagélijksche wandelingen in het Ko ninklijk park hervat, veelal in gezel schap van den Prins of van eene hof dame. Dr. Roessingh bracht Zondagmor gen een bezoek ten paleize. Vrijdag zal de Harmonie des och tends aan de Koningin eene aubade brengen en zal een optocht van school kinderen langs het paleis trekken. De Koningin zal het gaLa-dinetr ten paled- ze vermoedelijk niet of slechts korten tijd bijwonen. Het is nog onzeker, of H. M. de zitting der Staten-Generaal zelve zal H. M. de Koningin-Moeder, verge zeld van jonkvT. Van de Poll enjhr. De Ranitz, woonde Zondagmorgen de godsdienstoefening bij in de Herv. kerk te Soest, onder gehoor van W. J. Meiners, predikant te Amersfoort. In den namiddag deed Hare Majes teit met jonkvrouw Van de Poll een rijtoer naar Hilversum AUBADE AAN H. M. DE KONINGIN. Op den 31en dezer zal het muziek- porks „de Harmonie", te Apeldoorn, H. M. een aubade brengen op het Bassecour ten Paleize. Op verzoek van H. M. zal de op tocht der schoolkinderen, die van Apeldoorn naar het feestterrein op Het. Loo trekt, zijn weg nemen langs Paleislaan en Paleis, alwaar H.H. M.M. en Z. K. H. de kinderen zulle® opwachten. OPENING STATEN-GENERAAL. Het Haagsche correspondentie- bureau meldt l Tot dusverre is er nog geen veran dering gekomen in het voornemen van H. M. de Koningin, om de zitting der Staten-Generaal, op Dinsdag 18 September a. s., in persoon te ope nen, waartoe H. M. den Zaterdagse voren in de residentie wordt ver wacht. EEN GESCHENK VOOR DE KONINGIN. Te 's-Gravenhage is aangekomen gienéraiaü graaf Vou Mohikie, adüudiant- gietneaiaaJ van eten Duitechien Keliizier, béiast met het oveiliandlilgen namens Keizer W'illlilelni van een geschenk aan de Koningin ter gelegenheid van haren verjaardag. MINISTERIEEL BEZOEK. Zaterdag bezocht Z.Ex. de minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel de ontginningen nabij Koot wijk, die onder leiding van het Staatsboschbeheer worden uitge voerd. Het Rjjk beoogt met dit werk voor namelijk de bebossching der zand verstuivingen, die in deze streek in zoo groote uitgestrektheden voorko men. Z.Exc. werd op zijn tocht vergezeld door den heer Van Dissel, inspecteur dei' Staatsbossehen en ontginningen, en den heer Jager Getrlings, houtves ter in de houtvesterij Kootwijk. DE BELGICA. De oudé Poolvaarder, de „Belgiek", waarmee laatst luitenant De Gerlache zijn ZuidpooltocM maakte, doet op Bxet oogenMIk dienst als jachk Met die vlag van de Royal Yacht Club Bellgiue" in top, is het vaartuig Maan. 'dlagochtleinid te Amsterdam aangeko men van Rotterdam en heeft ligplaats gekozen aan dien jaohMiedger. Aan boord bevindt zich prins Henri van Orleans. De „Beflgique" bijft twee dagen of dirie dagen in dé hoofdstad en keert dian naar Ostende terug. DE ARRESTATIES TE AMSTERDAM Zaterdag/morgen zijn de drie van inbraak verdachte lieden, nl. Boike- steyn, Jan Stubbe en Lukas Kroes, bijgenaamd „rooie Luuk", per celwa gen overgehraeht van Ixet politiebu reau Wanmoesstxaat naar hlet paleis van justitie aan die Prinsengracht te Amsterdam. Biji het scherpe veihoor, waaraan zij idlaar werden onderworpen, bleek aixas, dat nog een vierde verdachte bij het spél moest zijn betrokken. En als zoodlamig is dan ook in idem loop van detn dag nog gearresteerd een zekere Jan Eerree, bij politie en jus titie welbekend. De drie andere ver dachten zijn na het vexhoor weer op geméld, politiebureau opgesloten. Maandagmorgen zijn ze allen vier weer naar de Prinsengradht gerede® om door dien officier van justitie te wordlen gehoord. Het viertal blijft afe één man ont- keninien de hiand te hébben géhad in idle inbraak, bij de firma Dallus ge pleegd. En het staat nog te bezien of genoeg bewijzen kunnen worden bijgebracht om deze gevaarlijke hee ren vast te houden en te vervolgen. Wij meldden reeds, dat het onder zoek vaststelde, dat hoogst waar schijnlijk met de in beslag genomen boren was beproefd de brandikosï van Délius xe forceeren. Hier pasten ze precies op de gaten. Een gelijksoortig onderzoek heeft daarentegen aange toond, dat bij de inbraak in den macht van 13 op 14 dezer, ten kantore dier Amsteidamsclxe Handelsverdeni- giinig aiani die Prins Hendrikkade 131 gepleegd', bet in beslag genomien in- Ibrekersituüg niet kan zijn gebezilgd. (Tel.) DE STORM. Door den storm die Zaterdagmid dag, te Zwolle woedde, werden twee boomen aan de Thorbeckegracht ont worteld. De vrouw van sohipper T., die juist op een stoel op het dek zat, kreeg een der zwaarste takken op haar rug. waardoor zij zoo inwendig gekneusd werd, dat direct geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen.- Men schrijft uit de Tiéierwaard De storm van Zaterdag heeft zeer veel schade aangericht in de boom gaarden. Appelen en peren wérden in giroote menigte van de boomen ge slingerd. De pachters der vruchtboo- men zullen hunne rekening nu ge heel zien falen. Uit de legerplaats bij Ricver schrijft men aan de „Leeuw. Crt." Door dien hévigen vind op Zaterdag middag j.L zijn in de legerplaats bij Diever onderscheidene tenten van de aldaar kampeerende bataljons van het 9e regiment infanterie, onwerge- waoid. Ook de groote ambulance-tent moest het ontgelden én ölo'eg dooreen bevigen. rukwind tegen den, grond. De twee daarin verpleegd' wordende mi litairen gélukkig geen ernstige pa tiënten die bij het ongeval geen let sel bekwamen, werden onmiddellijk naar hét militair hospitaal te Assen vervoerd. GEVAT. De firma Van Huet, te Rotterdam, had een persoon naar Antwerpen ge zonden, met volmacht, om bij ont moeting den dader van de ten nadee- le van haar gepleegden diefstal van ƒ1000 te vatten. Zaterdagavond heeft

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2