NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Stadsnieuws Uit de Omstreken Binnenland Koloniën Kerk en School DE Wi,#ËK 24e Jaargang. Wo. 7108 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 29 augustus 1906 b HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: Voor Haarlem - ER 0RIE MAANDEN'. 1.20 mSiL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Haarlem van 5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel gemeente) «30 TyyjS* BiJ Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland' l!65 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25Cts. per plaatsing; Afzonderlijke nummers0.02H I»® «aTP 50 Cts. voor 3 plaatsingen 4 contant. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H jh Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. -de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave de.- Vennootschap Lourens Coster. Directeur 1. C. PEEREBOOM. Drukkerij; Zuider Buitenspaame 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangire O. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31"" Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. De aanslag op minister Stolypin. Het Apothekerseiland, waar het ontzettende drama werd afgespeeld, ligt in het noorden van de city van Petersburg in het delta van de Ne- wa. Daar liggen een aantal buiten plaatsen van burgett's, maar ook de groote villa's met prachtige parken die staatseigendom zijn en 's zomers van Mei tot Augustus door sommige ministers met hunne gezinnen wor den betrokken. De minister verleende Zaterdag openbare audiëntie. Ongeveer 50 per sonen bevonden zich bij hemhoog geplaatste staatsambtenaren, militai ren, menschen uit het volk enz. Sto lypin was juist in gesprek met den gouverneur van Pensa, toen een ele gant rijtuig voor de deur van de villa stilhield, waaruit twee gemdiar- menofficieren en twee burgers stap ten. Toen ze in den gang waren ge komen. weerklonk een vreeselijke ontploffing, die de geheele villa deed instorten. Akelige jammerkreten weerklonken dooi' de lucht. Er was een bom geslingerd, diie niet ailleen 'de villa had verwoest, maar O'Ok alle vr or de uitgangen staande politie agenten en speurders had gedood. Ui' de bovenste verdieping van de villa gilden de twee kinderen van den minister, een jongen en meisje, om hulp. Doodsbleek zag men den heer Stolypin tusschen de puinkoo- pen staan. „Haalt snel. een ladder, redt mijn kinderen", schreeuwde hij. Het gelukte de arme, zwaar gewon de kinderen in veiligheid te brengen. De minister en zijn echt gen oote ble ven als door een wonder gespaard. Maar overigens was de uitwerking van de duivelsachtige daad allerver schrikkelijkst. Acht en twintig perso nen wenden dood en twee en twintig meer of minder zwaai' gewond on- deir de puin'hoopen weggehaald. „De aanblik van het verwoeste gebouw met zijn heerlijk park en prachtige bloemperken", zegt de bijzondere cor respondent van den „Berl. Lok. 'Anz." te Petersburg, „is thans ver schrikkelijk." De do oden werden met hulp van de brandweer geborgenper tele foon werden ook kozakken, infante risten en gendarmes ontboden. Snel kwamen oolc ziekenwagens met dok ters en verplegers aan, die den ge wonden' de eerste hulp verleenden en kien toen overbrachten naar de zie kenhuizen. Tot de omgekomenen behooren o. generaal Samjaian, de gouverneur van Pensa Sjwaotof en kolonel Fedo- rof. Een jonge vrouw met een kind werden ook onder het puin bedolven gevonden. Het rijtuig, waarin de misdadigers waren aangekomen, lag verbrijzeld voor de deur, de koetsier s gedood. De plegers van den aan slag zijn jonge lieden, wie en wat zij waren heeft men nog niet kunnen ontdekken. Zooals 'hierboven reeds werd ver meld, maakt de villa thans een al- lertreuTigsten indruk. Eenige gordij nen en losgescheutrd beharsel «wap peren in de lucht en een paar stuk ken muur zijn blijven staan als stemme getuigen van de afgrijselijke misdaad. De slag was zoo lievig dat in de kazerne aan den overkant van de Newa alle soldaten vol angst uit de kazerne vluchtten, in de meening dat er een aardbeving plaats hajd. NED. BOND VAN EL. SPOORW. EN TRAMWEGBEAMBTEN. Maandag werd in Concordia alhier gehouden eene algemeene vergadering van den Nederlandschen Bond van Electrische spoor- en tram-beambten, welke dioor een 20-tal personen werd bijgewoond. Tegenwoordig waren de afgevaar digden den- afdeelingen Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Den Haag. Het eerst werd het woord geVo.erd door den heer Joh. Verton, voorzitter der afd'eeling Haarlem, die de aanwe zigen in onze stad welkom heette. Met genoegdoening maakte spreker er melding van, dat sedert de Bondsver gadering te Utrecht het lecLehtal van 27 is gestegen tot 50. Hij wil aan deze mededeeling toevoegen, dat de direc tie dei- E. S. M. het bestuur in zijn propaganda om het ledental uit te breiden, geenszins is lastig gevallen. Spreker bracht daarom een woord van waardeeiiiug aan de directie. die blijk geeft, dat ze de organisatie geeme be lemmeringen in den weg wenscht te leggen. -Hierop voerde het woord de Bonds voorzitter, die heer_A. van der Ploutte 's-Gravenhage, die"direct de Haagsche qu'aestie aan did orde stelde. Deze quaesü'e betreft het ontslag van dien Haagschen conducteur F. Jonnée, een man met 19 dienstjaren, die plotseling werd ontslagen', en het conflict dat uit deze zaak tusschen het bestuur van den Bond van E. S. en T. B. en de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel ontstond. Dit onderwerp gaf aanleiding tot uitvoerige discuJssie's. Hieruit bleek, dat het hoofdbestuur Van dein Bond heeft afg.ewdzen het voorstel van de Nedeaiandlsche Veree- niginlg 'Olm tot het onlderzoeOten van die Haagsche quaeistiie ,eien scheidlsge- recht te hernoemen. Aangenomen wordt eehe motiie van den li eer Visser, luidende alls volgt De algemeene vergadering mn dien Bond' van Eleotri'schie Spoor- en Trambelambten, vergaderd! in het gebouw Gon- coridKia te Haarlem, Verklaart de (handëliwijize van het Bondsbesfuur correct, keurt «venwel het besluit tot af wijzing vain het scheidsgerecht af en spreekt alsnog de wenschelijk- liëid tot instelling van een scheids gerecht uit. Besloten wordt mat algemeene stam men moe te doen1 aan de nationale meeting voor algemeen kiesrecht, wel ke op 16 September te Amsterdam zal worden gehouden. Hierop wordt de vergadering tot- half drie gelschorst. Café-c oacert Naar wij vernemen zal het bekende Sextet Wilhelm Eggert, dat geduren de twee steazoens in het café Du Pas sage te Zandvoort veel succès behaal de, alvorens naar Duitschland terug te keietren, nog onze stad bezoeken. Het voornemen bestaat namelijk van 1 tot 12 September a.s. alle avonden en ook eenige middagen concerten: te geven in de café-zaal van het restau rant de Kroon, alhier. J u b i 1 Op 5, 6, 7 «n 9 September a.s. za-1 in dé parochiekerk Van dien H. Rozen krans en den H. Domdni'cus aan het Spaame de plechtige feestvier ng plaats hebben ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan der Aartsbroe derschap de Heilige Familie. De piedikatiën zullen worden ge houden dooi- een priester van de orde van den Aller li. Verlosser. GoedkoopeBoeken. De firma Gebr. E, en M. Colien, te Amsterdam, doet zoo nu en dan bui tengewone aanbiedingen het aan bod dat heden onder de advertenties voorkomt, is werkelijk heel bijzon der. Voor drie stuivers, bij een collec tie genomen, kan men zich nu de beste boeken aanschaffen, zooals romans, dichtwerken, wetenschap pen, godsdienst en zedenleer, genees kunde, enz. van de beste en bekend ste schrijvers. Er zijn boeken bij, die 5 10, zelfs 30 maal meer gekost heb ben, dan ze nu worden aangeboden. Indien men nu van deze gelegenheid profiteert, kan men voor weinig geld veel goede boeken bekomen. BLOEMENDAAL. Mem. schrijft ons Eenigem tijd geleden kon men in verschalende groote eni hLe/ine bladen lezen een© waarschuwing van dien c-onsul van dien A. N. W. B„ om den Benitvoldwag als verbinding tusschen Overveem en Zamdtvoort niet te berij den', dewijl die idloor stof en slecht on derhoud niet bruikbaar was. Doch laat genoemde consul nu eens gaan zien na dien gevallen regen. Er is iniet'S aan den weg gèdaan, doch het stof is d'oor den regen vastgelegd ■en dë weg vo'or iedereen behoorlijk berijdbaar. DE AARDBEVING IN CHILI. Ook de heer Meijies behoort tot de in Chili verblijf houdende Nederlan ders, die ongedeerd bleven bij' de aardbeving. EEN OPGEWONDEN HEERSCHAP. Zondagavond omstreeks half ze ven kreeg dë stoffeerder H. J. S„ wo nende in de van Meekerenstraat te Rotterdam, op straat wooëden met een hoofdagent van politie. De stof- feerdër, die in een door drankgebruik hoogst opgewonden toestand ver keerde, ging op den loop, kwam voor bij de woning van zijn broeder in dë Spie gein isserstraut, sloeg daar in zijn woestheid zonder eenige aanlei ding eën paar ruiten in, liep toen dit huis binnen, vluchtte naak het dak eri begon van daar met panniem naar het zich op straat verzamelende pu bliek te werpen, docli raakte nie mand. De politie haalde den opge wonden mam ten slotte met veel moei te van het dak en bracht hem naar het bureau van politie in de Meer mansstraat. Bij het overbrengen •drong liet publiek zoo op, dat de po litie het met de sabels uiteen moest drijven. ERGERLIJKE MISHANDEL1N G. Twee wielrijders, de heerem Van Brienen en Meuns uit Nijmegen, zijn Zondagmiddag op weg naar Arnhem op den Eldenscbem dijk lastig geval len door twee boerenjongens. Eerst werd daarvan geen notitie genomen, doch een defect aan een der rijwielen maakte' het noodag af te stappen. Toien de tocht werd voortgezet, rie pen de achtervolgen de boeren „Houdt ze, «houdt ze!", niet het ge volg, dat een boer, die miet een anelk- kaa- op den dijk reed, den wielrijders den doortocht versperde. Eén wielrij der passeerdë nog, doch de heer Van Brienen werd met de zweep tegenge houden en viel, waarna de boerenjon gens op hem afkwamen en mishan delden. Terwijl van zijn fiets de ban den werden stukgesneden, werd de heer Van Brienen door messteken In rug en hoofd gewond. De heer Meurs, die den aangevalle ne trachtte te verdedigen, werd ook aangevallen. Hij en de voerman gin gen de politie waarschuwen. De heer Van Brienen wist nog met zijn rijwiel tot de Rijnbrug te komen, doch was toen uitgeput en moest naar het stedelijk ziekenhuis te Arnhem worden overgebracht, waar zijn toe stand levensgevaarlijk bleek. Een dër longen is geraakt. De daders zijn nog des avonds gearresteerd en naai- het huis van bewaring overgebracht. EEN ONVOORZICHTIGE. Zom dogmorgen had tusschen. Zed- darn eai' !s Heea-etnberg een ongeluk plaats. Uit dien open wagen van de stoomtram ZutpheuEmmerik nam dë wind een parasol mee. De wegwer ker Bussink keek waar die parasol te recht kwam en scheen neiging te heb ben dè tram te doen stoppen. Hij keek nog eens om, zich uit de tram buigend of half op de loopplank staande, en sloeg toen tegen een telephoonpaal, waardoor hij uit den trein geworpen werd. Bij de eerstvolgende halte werd de conducteur gewaarschuwd en deze ging met eenige passagiers naar de plek. De maai wa.s aan beide zijden van den ihals gewond'. Bij die volgende halte werd genees kundige hulp verschaft. SPELENDE KINDEREN. Zaterdagnamiddag werd, dank zij die waakzaamheid van' den machinist Labordius van Hartihgen, van den trein van. Nieuweschans, wélke te Groningen om 2.47 m o et arriveer en, een ernstig ongeluk vermeden. Midden op dë lijn. Haaien' en Gronin gen ontdekte' hij dat vier schippers kinderen op do rails speelden en wist door krachtig te remmen den trein nog juist bij tijds to,t stilstaan te bren gen. Een dier kleinen, een jongetje van 8 jaar, werd' door den machinist en dein conducteur gegrepen en nïee naar het' station gébracht. („N. Gr. Crt."; het ontslag der 19 werklieden. Mocht de firma geen nieuwe com missie wenschen, dan wordt in het schrijven een beroep gedaan op de humaniteit der firma. Tegelijkertijd is een schrijven ge richt aan den vroegeren voorzitter dei- commissie om zijn medewerking voor dit doel te vragen en zijn invloed aan te wenden op dë drie oud-patroonsle den om ook dezen voor dit denkbeeld te winnen. MISHANDELING. In de Warmoesstlraat te Amster dam ging het Vrijdagavond voor het gebouw van het Leger des Heals vrij rumoerig toe. Een drietal personen, die deze inrichting hadden bezocht, schenen zich althans naar hët oor deel van eenige leden van het Heils leger vrij oneerbiedig te hebben gedragen. Nadat twee hunner het gebouw hadden verlaten, hield men dender de vast en diende hem eenige slagen toe. Daarop kwamen de anderen weer terug en schoten hun kameraad te hulp. Tegen een der suppoosten van het Heilsleger 'heeft men nu bij den offi cier van justitie een_aanklacQ.it we gens mishandeling ingediend. HET GESCHIL IN HET HOUTBE DRIJF TE ZAANDAM. Dë bootwerkersvea-eeniging heeft in de Zondagmorgen gëhoudën huishou delijke vergadering besloten met het oog op de kermis voorloopig geen con flict uit te lokken. Tevens werd be sloten opnieuw stappen bij de finna te dioen om eene minnelijke oplossing van bet geschil te verkrijgen, door namelijk in een schrijven nogmaals vernieuwde samenstelling dier com missie te verzoeken onder verwijzing, dat door die ontbinding dei- arbitrage commissie geen uitspraak is verkre gen omtrent de rechtmatigheid van DOOR EEN SCHOT GETROFFEN. De korporaal Van Bunge van de vestingartillerie te Naarder), is Maan dagochtend in het kamp bij Laren door het morgenschot getroffen. De man is zwaar gewond. Van andere zijde meldt men Maand ago ohbend is in het militai re kamp bij Laren een ernstig ongeluk gebeurd. De milicien-korporaal B., van het 2e regiment vestingartillerie 9de compagnie, te Naaiden in garnizoen, was belast met liet afvuren van het morgenschot. Toen het schot niet spoe dig genoeg afging (hij was te laat) probeerde bij met lucifers de lading van den vuurmond te doen ontbran den. Hij ontstak eenige lucifers ook dat wilde niet gelukken. Er bleek echter wel degelijk vuur te zijn ach tergebleven, want toen hij eenige. oogenMikken daarna zijn gelaat voor dë monding van hët kanon bracht, ging hét schot af en kreeg de onge lukkige de volle vlam in zijn gezicht. Het gevolg was, dat zijn linkeroog ernstig werd beleedigd. Verder werd hij nog zwaar aan het hoofd gewond. Hij werd in het militair hospitaal te Naarden ter verpleging opgenomen. BRANDEN. In d!e gemeente Soest, 't zoogenaam de Hart, brak Zondagnamiddag te on geveer 2 uur een hevige brand uit, bij den heer H. van Zuijlen. De bewoners hadden zich na het middagmaal tér ruste begeven, toen die brand!, naar men zegt ontstaan dio'ordien eenige jongens onvoorzichtig met lucifers speelden, in een der hooi bergen uitbrak. Huis, en drie hooiber gen brandden tot den grond af. Heit w.as gedë'élteüjk verzekerd. Toen die brandweer watér kon geven was liet huis reeds een smeulende ■massa. Door den grooten afstand) der waterleiding, waarvoor ongeveer 400 meter slang noodig was, kon niet spoedig genoeg hulp verleend: wor den. Het verkeer had nogal vertra ging, daar dë slang dwars over den straatweg gelegd moest wordën. De hoeve van K. Berkhout te Nib- bi les woud (N.-H.) is door hooibroei af gebrand. In een uur tijde lag allies voor den grond. TERECHT De 10-jarige knaap uit Huizen, van wiens vermissing sedert Vrijdagoch tend melding is gemaakt, is terecht. Dé bengel is met een boer naar Putten op de Veluwe gereden, heeft dlaar een langen tijd rondgedwaald en is ten slotte door den gemeente-veld wachter aangehoudën en naar Hui zen teruggebracht. Half Huizen was nog Zondag op zoek naar den jongen. DE MISTHOORN. Naar men verneemt heeft Maan dagochtend ten stadhuize te Den Haag de burgemeester een conferen tie gehouden met dr. Bredius en een lid van den raad van commissarissen van het Zoöl. Bot. Genootschap, waarvan het resultaat moet zijn, dat dr. Bredius zich bereid verklaard verklaard beeft den misthoorn niet meer in werking te stellen, terwijl het bestuur van den Dierentuin be reid moet zijn bevonden opnieuw een ernstig onderzoek in te stellen of ver plaatsing van den speeltuin alsnog mogelijk is en den uitslag van dat onderzoek in een rapport aan den burgemeester mede te deelen. ZEEHONDEN-JACHT Te Breskens loopt een vreemd ge rucht over de buitengewoon groote vangst van zeehonden in de vorige jaren, d'e zoo groot schijnt geweest te zijn, dat daarover zelfs de tevre denheid der regeering werd uitge drukt. Later moet gebleken zijn. dat de meeste dezer dieren gesneuveld zijn op het papier. Vermoedelijk zal bij de weldra te verwachten openbare behandeling van de zaak van den in voorloopige hechtenis verblijvend en ex-gemeente secretaris van Breskens, over deze zaak wel eenig licht opgaan. (Middelb. Ct.) LUITENANT PAPE. Toen te Samarang de treurige tij ding bekend werd van hët overlijden ven den jeugdigen 2e-luitenant C. F. J. Pape, te Makasser, ten gevolge van eene verwonding bij den tweeden aan val op Bontoe Baitoe bekomen, beslo ten zijne intieme vrienden, een ge- dienMeekeu te doen vervaardigen ter nagedachtenis van den jeugdigen of ficier. Want luitenant Pape had zich' tijdens zijn verblijf te Samarang zeer bemind gemaaktde opgeruimde, le venslustige officier werd gaarne in ge zelschappen gezien1. Geen wonder derhalve, dat zijn in tiemste vrienden zich gedrongen.' ge voelden zijn nagedachtenis in eene te houden en als blijk daarvan een mar meren grafsteen deden vervaardi gen. De inscriptie luidt „Carel Frederik Jan Pape, 2e-ludite- nant dier infanterie van het N. O.-I. leger. Geboren 2 December 1883, overla den 25 Mei 1906 te Makasser, aan da gevolgen van zijne .verwonding to Bontee-Batoe. Zijne Samarang vrienden". De steen zal naar Makasser worden verzonden en aldaar op het graf ge plaatst worden. BIJ 'T VOETBALLEN. Voor de Astana waren een aanbal Indische jongélui aan 't voetballen, teen plots 'n groot wild zwijn ver wonderd1 op het veld kwam kijken. 'n Oogenblik waren desportsQui ver bijsterd1, doch toen begon opeens een wilde jacht op den babi, die spoedig had gemerkt, dat-ie 'n deur te ver ge gaan was. Versterkt met eénige Ghineezen en wat Maileiers was het korden zoo sterk, dat geen ontkomen meer moge lijk was. Wel rolde nog menigeen on zacht, door 't zwijn orn/v org el oopeu, over 't groene véld, dooh eindelijk on der gejuich en geschreeuw half dood' van moeheid werd' dë vangst naar Medan gebracht. („Deli-Crfc."') NED. HERV. KERK. Beroepen te Eenmes-Binnen ds. H. H. IJnzonides te Obergum (Fr.) GER. KERKEN. Door de classis 's-Gravenhage is be sloten cm aan dë Provinciale Synode van Zuid-Holland een verzoek té doen om stappen te doen, dat leden der Feuilleton. Uit liet Engeüsch van Hall Caine. 2J Ik hoorde dat „Owd Boney' een afkorting was van „old bone of con tention"," hetgeen weer zeggen wil -„oude twistappel" en dat die alge meen bekende spotnaam in betrek king stond tot de geschiedenis van de mijn. Ook ving ik op, dat die man nen vlak bij de stad Cockermouth woonden en dat zij dien morgen ver trokken voor hun veërtiendaagscli verblijf in de mijn, Maar op Kerstmis dan zei ik je krijgt toch zeker op Kerstmis vacantie Zij Lachten en antwoordden, dat voor den mijnwerker alle dagen aan elkaar gelijk zijn. Zondag of Maandag, dat is al les hetzelfde, zei er een. De machine Btopt niet, omdat er dienst in de 6— En de ketel is even dorstig als oude George ClousCdale zelf, zei een ander, en teen lachten zij, smookten, én hadden groote pret. De trein stoomde binnen en floot ik kwam bij de mijnwerkers in de coupé en wij waren weldra midden in de mijnstreek. Over de met sneeuw bedekte dalen begon het nu te dagen. Het bergland nam in hoogte af en wij kwamen aan een groote moeras streek. Daar voor ons uit in het lang zaam helder.wordende daglicht nam ik menig houten gettimmerde waar, dat den ingang van een mijn aan duidde benevens de rook en vlam men van smeltovens. De sneeuw lag hier dunner en dun ner en de kale grond zag hier zwart en rood als van sintels en ijzererts. U sprak daar zooeven van den ouden George Clousedale, zei ik. Wie is dat Hij is dood, zei een van de mijn werkers. Wat was hij Eigenaat van „Owd Boney" en van de helft der mijnen van Cleator. Was hij een bloedverwant van Miss Clousedale van Clousedale Hall? vroeg ik. Lucy zeiden eenige stemmen tegelijk. Ja, Lucy, "als je Haar zoo noe men wilt. De dorstige oude George was de ■grootvader van Lucy. Ik was nieuwsgierig, maar tegelijk ergerde ik mij. Mannen, zei ik, ik doe beter met je dadelijk te vertellen, dat Miss Clousedale een vriendin van mij is, ■en dat Ik op 't oogenblik op weg ben haar te bezoeken. Zij begrepen mij dadelijk en maak ten eenvoudig weg hun excuses. Het w-as in geen geval gebrek aan eer bied voor Miss Lucy. Die jonge dame wenschen wij. mets dan goeds, mijn heer. Wij eten haar brood en wij hebben hoegenaamd niets tegen haan Er werd verder niets gezegd, totdat wij ongeveer nog een mijl van het dorp af waren, dat ik in de verte on der een wolk van rook al had zien opdagen. Toen leunde een van de mijnwerkers uit het venster van den waggon en wees op een huis, dat wij voorbijsnelden. Daar is Clousedale Hall, mijn heer, zei hij. Ik sprong op en keek naar buiten. He huis was een groot vierkant ge- bouv, modern opgetrokken zonder eenige speciale bouworde, het stond diep naar achteren in een grooten tuin omringd door zware, nu blader- looze boomen. De zon wras te voor schijn gekomen, en gaf een vochtigen glans aan het- leien dak en aan een gedeelte van het grasveld. Uit de schoorsteenen steeg rook op en juist op dat oogenblik trok iemand ee der witte gordijnen van de vensters, op. Dat was het tehuis van Lucy. Terwijl de trein verder ging merk te ik op, dat niet ver van de ingangs poort van Clousedale Hall een groep je huisjes stond, waarvan het eerste een logement was. De trein liep er zoo dicht langs, dat ik het opschrift er van kon lezen. Er stond op„Het Wapen van Clousedale". Wij stoomden het station binnen, en ik keek rond om te zien of er ook iemand was, om mij te halen. Het was pas half negen en de mor gen was kil, maar in weerwil daar van had ik toch stille hoop gehad, dat Luey zelf mij zou zijn komen ha len. Minstens had ik toch wel ge dacht, dat Mrs Hill er zou zijn. Ik zag haar evenmin. Er was geen rij- Ituig of ander vervoermiddel of nie mand, die aan een bediende deed denken. Toen de mijnwerkers waren heen gegaan, was er niemand meer op het perron dan de stationsbeambten en ikzelf. Ik sprak den portier aan. Is hier ook iemand die mijn va lies naar Clousedale-Hall kan bren gen? vroeg ik. Dan is u zeker de mijnheer, die verwacht wordt, zei hij en in zijn jaszak grijpend, fcfracht hij een brief te voorschijn. Hij was geadresseerd „Weled. geb. Heer Robert. Harcourt" en niet door Lucy zelf geschreven. De brief was van Mrs. Hill en gedateerd van Zondag 23 December. „Waardie mijnheer, Het spijt mij u te moeten melden, dat Lucy plotse ling ziek geworden is, en dat de doc tor het noodig-oordeelde, dat zij eeni ge dagen absolute rust heeft. Er is volstrekt geen gevaar bij, en daarom vertrouw THT dat u niet schrikken zal en u niet ongerust maken. Maar on der deze omstandigheden moet ik u dringend verzoeken op 't oogenblik volstrekt niet op Clousedale Hall te komen. Ik heb de vrijheid genomen kamers voor u te bestellen in hótel „Whëatsheaf" in het dorp, waar ik vertrouw., dat u het naar uw zin zult hebben tot op het oogenblik, dat ik u veilig kan verzoeken om tot groo te vreugde van mijn beste Lucy uw kamers in dit huis te betrekken. Onder betuiging van mijn veront schuldigingen, mijn teleurstelling en spijt, heb ;k de eer te zijn, waarde mijnheer HaTcourt, Uw dienstwillige MARTHA HILL". Breng mijn valies naar hötel „Wheatsheaf". portier, zei ik. Hij nam de koffer op en slenterde weg, terwijl ik hem volgde, verdrie tig. ontsteld en verbaasd. HOOFDSTUK IT In het logement stond het ontbijt voor mij' klaar, maar ik raakte het niet aan. vóór ik aan Lucy geschre ven had. Ik schreef haar, hoe groot mijn zorg was over Ifaar ziekte, hoe zeer ik hoopte op een spoedig herstel, en hoe heftig ik teleurgesteld was ge weest toen ik haar niet dadelijk bij aankomst van den trein zag, en nog veel meer, dat van te intiemen aard was om het hier te herhalen. Na iemand met dezen brief te heb ben weggezonden, ging ik ontbijten en de hótelhoudster zelf bediende mij. Zij was een echte Cumberland- sche van middelbaren leeftijd, deftig en ernstig in haar soort, maar toch wat meer tot praten geneigd dan dé meesten uit die streek. Haar naam was Tysonhaar man was een soort' van sportsman liun hüi's" stond op grond van de familie Clousedale. Mrs. Tyson had veel te vertellen over Lucy, die zij van kind af al ken de van haar goedheid tegenover de armen, naar vriendelijkheid te genover iedereen, haar edelmoedig heid (op zoo verier lei wijzen ge toond) en in 't algemeen ovotr haar goede eigenschappen van geest en' hart4 die haar meer dan iemand an ders bemind maakten in de streek, waar zij geboren en opgegroeid was. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5