Weerbericht. Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Kerk en School Burgerlijke Stand Telegrammen Marktnieuws Stoomvaartberichten MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET- INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.50 uur. De Bildt, 4 September. Hoogste barometerstand. 770.5 m.M. te Horta (Azoren) laagste 760.8 m.M. te Boida (Westkust Noorwegen). Verwachting tot den avond van 5 September Windzwakke tot matige N.W. tot N. wind. Gesteldheid der luchtbewolkt, waarschijnlijk droog weer. Temperatuuriets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige .stand te 2 uur 764 m.M. Barometers en Thermometers Ruim* keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. te Haarlem. Dinsdag 4 September Hoogste gisteren .F. 79» Laagste heden nacht F. 63° Hoogste heden tot 2 uur F. 72° Hinderwet. B. en W. dezer gemeente hebben de volgende veirguimingen verleend aan J. Sluijter 'tot oprichting van eene koperslagerij en forceerinrich- ting, waarbij als beweegkracht een gasmotor van 5 paardekrachten zal wonden gebezigd, in het perceel Zijl vest 3- Aan A. J. de Waal Malefijt, tot uit breiding van eene smederij, door ovérdekking van een gedeelte van de open plaats en door het vervan gen v,an den bestaancien gasmotor van 2 paardekrachten door eenen gasmotor van 5 paardekrachten in 'de perceelen aan de Brouwersvaart. Aan P. Goedkoop, directeur der Werf Conrad" tot uitbreiding van de machinale draaierij en stelplaats. 'door bijbouw, op het terrein der Werf Co.nrad aan den Spaarndam- schen weg der gemeente Haarlem en sectie B. No. 2588 ged. der gemeente Schoten. Aan L. A. Duijn, tot uitbreiding van eene kleerenwassche>rij in het perceel aan de Amsterdamsche Vaart •no. 20rood, door de. bestaande stoommachine van 5 paardekrachten te vervangen door eeoie stoommachi ne van 12 paardekrachten. Aan G. A. A. Gussenhoven, tot op richting van eene koek- en banket bakkerij achter de perceelen aan de Kruisstraat. Herijk. Op Woensdag 5 September, des morgenis van 8 tot 12 uur, zal de her ijk plaats hebben voor de Oranje- boomstraat. 's Middags van 1 tot 3 uur voor de Ro'liLajndstraat en Voorzorg- straat. Slechte Zake n. Maandagmiddag te 5 uur paste een jongen van een jaar of twaalf een pet op van een koopvrouw op de Boter markt. Terwijl de koopvrouw meteen aarderen klant stond ie praten, ging de 'jongen met de nieuwe pet op er ■vandoor en liét de oude achter. Naar de Bron. Bert. muziekkorps, van het 10de Reg. Infanterie alhier geeft Donderdag avond a. s. eene uitvoering in den tuin van het Brongebouw. O. m. zul len stukken uit Landré's Opera „De Roos van Dekama" worden ten ge- hoore gebracht. Door een automobiel ge dood. Het lijk van den zevantienjarigen Simon Rep uit Oosfczaan is heden morgen van haf Gasthuis alhier naar de woonplaats zijner ouders te Oostzaan vervoerd. Overreden. Hedenochtend te ongeveer half twaalf had in de Kleine Houtstraat een ongeluk plaats. Ben meisje van ongeveer negen jaar kwam met het beentje onder een wagen, bespannen met een paard, te vallen. Het kind werd bij een bewoner binnengedra gen, waar bleek, dat het beentje waarschijnlijk inwendig gekneusd is. De kleine werd met denzelfden wagen naar huis vervoerd. Muziekuitvoering in den Hout 39e Muziekuitvoering, op Woens dag 4 September 1906, des avonds to 8 uur, door het Haarlemsch Muziek korps, directeur de heer C. P. W. Kriens. 1. „Nanon". Marsch, Genée. 2. Ouverture ,.Les Dragons de Vil- lars", Maillart. 3. „Künstlerleben". Walzer, Strauss 4. Fantaisie uit de Russische ope ra „Het Leven voor den Keizer", Glinka. 5. Ouverture „Le Domino noir", Auber. 6. Rosen-Walzer, Eilenberg.- 7. „Glühwürmchen". Idyll, Lincke. 8. Grande fantaisie „La Traviata", .Verdi. Gev. Voorw,: Twee portemonnaies, een gummi band van een kinderwagen, een hor loge met ketting, een pet, een teeke- ning van een bouwplan. DE VERKIEZING VOOR PROV. STATEN. Wij ontvangen het navolgende schrijven: Mijnheer de Rédacteur- Naar aanleiding van een bericht, voorkomende in uw nummer van he den betreffende de verkiezing van een lid. voor de Provinciale Staten, ver zoeken wij U het onderstaande ter rectificatie op te nemen. Onjuist is, dat-er tusschen Liberale Unie en de Vrijzinnig Democratische af deeling besprekingen over een ge meenschappen j'ken candidaat hebben plaats gehad, terwijl tijdens de eerste vergadering van ds Vrijzinnig Demo cratische Afdeeling op 15 Augustus, de lijst van voorloopige candidaten der Liberale Unie niet bekend was, en twee van die vijf voorloopige can didaten, de lieer en Mr. J. H. Thiel en Mr. I. W. Losecaat Vermeer, door le den der af deeling gepolst waren over eene eventueéle candi'datuur, doch bedden verklaarden in geen geval een can'didatuur te kunnen aanvaarden. Een paar dagen vóór de vergade ring van 24 Augustus is Dr. Kersber gen door eén lid van den Vrijzinnig Democratischen Bond afdeeüing Haar lem gevraagd, of hii eene eventueels candidatuur zou willen aannemen, doch dit is niet geschied in opdracht van de vergadering, maar geheel op initiatief van een paar leden. Toen in de laatste vergadering van de Vrijzinnig Democratische Afdeeling besloten werd, geen candidaat te stel len en ook niet den candidaat dei- Liberale Unie te steunen, zoodot de leden geheel vrij tegenover deze ver kiezing kwamen te staan, is daarmede niet uitgesproken, dat zij den candi daat der Liberale Unie, Dr. J. Timmer als het naast staande aan hun politie ke overtuiging, niet zouden gaan stemmen. De conclusie van uw bericht, als zouden de 400 stemmen, waarover, volgens den verslaggever, die afdee ling bier ter stede beschikt, niet wor den uitgebracht, is dan ook geheel ongegrond. Ondergeteekend'en verwachten dan ook, dat verreweg de groote meerder heid dier 400 op 6 September wel hun kiesplicht zullen vervuilen. W. L .SCHRAM Azn., voorzitter, W. J. A. MATLA, Secretaris van den Vrijz - Dem. Bond, afd. Haarlem. (Onze verslaggever houdt vol, dat zijn bericht geheel is overeenkomstig de inlichtingen, die hij van den heer Matla had ontvangen. Wij moeien ■hier dus aan misverstand denken. RED. ,,H.'s D." Wij ontvangen dé volgenide mede- daerting: „In 'die Maandagavond gehouden vergadering van de Protest antsclhe Kiasvereeniiging is als candidaat voor die Provinciale Staten gesteld, dr. J. Timmer, die de oamdidatuur heeft aanvaard." Bedoeld zal wel zijn, dat de Protes- tanitsche Kiesvereniging de oandida- tuur van dr. J. Timmer zal steunen, aangezien de tijd om hem te stellen reeds verstreken is. VOETBAL Naar wij vernemen, zal de heer C. van Hasselt dit seizoen .stellig voor Haarlem uitkomlen. Omtrent het me despelen van Bos is mien bij Haar lem nog niet zeker. RectificatieGisteren vermeldden wij de overwinning van Ajax op H. V. V. met 2—-1, dit moet zijn H. B. S. Voor de zilveren voetbalwedstrijden hebben zich reeds 18 dubs aange meld, waaronder één buitehlandsche r.l. de Antwerp F. C. Onvoorzichtig. Een troepje schooljongens waren hedenmorgen om half twaalf aan het stoeien, waarbij zij op elkanders schoudërs zaten. Daarbij had een der jongens het ongeluk, toen hij achteruit liep, zijn vriendje door de ruiten te duwen van de firma Ruig- rok Co. op de Ged. Oude Gracht. Dit gaf eefcig bekijk. De twee jon- gensT die er schuld aan hadden, gin gen huilend weg. N ie d. Protestantenbond. Door de toeneming van .het 'aantal leiden Idler afdeeling Haarlem kunnen de tlezimlgten niét mieer in haar eigen gebouw (plaats vinden, zoodat hét be stuur naar een ruimer lokaal uitziet. B al da dig. Maandagmiddag hadden eenige jon gens de aardigheid om een klapper (stuk vuurwerk) bij den heer W. Pirks, Zoetestraat 38, in een woonka mer te gooien. Binnen enkele minu ten stond het gordijn in brand. Dit zagen eenige buren, die het dan ook dadelijk hebben geblusoht. Ongeluk. Gisterenavond te ruim 7 uur is ten huize van den heer De Veer, wonende Dreef 6, A. van Dijk, wonende in de SchagchéMraat, die behulpzaam was bij het verwijderen van een gazen raam van de serre, uitgegleden en door een ruit van die serre gevallen, v.aardoor hij zich aan het hoofd en de handen heeft verwond. Door dokter Ten Oever werd hij verbonden. Te water. Maandagnamiddag te ruim 4 uur is de 19-jarige knaap J. van der Greep, wonendie De Witstraat, in het water van den Raamisdngel gevallen. Dit werd opgemerkt dó or den heer K. van Géssel, wonende Raamsingel No. 46, die voor het open raam za.t, waarop deze zich gekleed te water heeft be geven en den knaap, die reeds in het midden van den Singel lag te sparte len, een duw gaf, waardoor hij aan den waterkant van de Raamvest te rechtkwam en aldaar door eenige toegeschoten personen kon gegrepen worden. OVERVEEN. De buTgémeesterrvvan Bloemleihdiaall, 'de heer Im.mink ds na een drLemaan- deijksch verlof in de gemeente terug- gekeercfen heeft zijne gewone bezighe dien hervat. BLOEMENDAAL, Door de veldwachters Smits en Lo- kerse van Aerdenhout en Vogelen zang. is proces-verbaal opgemaakt tegen den bestuurder van automo biel G. 141, wegens het op denZand- voorterweg te Aerdenhout rijden met bedoelde auto zonder dat nummeren letter jyaren verlicht. En tegen den bestuurder, tevens eigenaar, van automobiel G. 75, we gens het op den Rijksstraatweg on der Bennebroek geen gebruik ma- ken van een hoorn of trompet en we gens het op de eerste vordering van den beambte niet te stoppöfi of te blijven staan, maar gewoonweg door te rijden. HEEMSTEDE. De door B. en W. aangeboden be- grooting voor 1907 (bedraagt in ont vangst en uitgaaf f 73.955,82, verdeeld ial'3 iVollgt: .Ontvangsten: Ontvangen wegens vroegere diensten f 3.254.76$. Inkom sten vaar Gemeenteertgenidommen f 983 ■Opbrengst aan belastingen en hef fingen 23.525. Ontvangsten van ver. sdMilllenden aard f 17,193.05$. Buiten gewone ontvangsten 29.000. Uitgaven: Kosten huishoudelijk be heer f 6839.50. Invordering belastin gen 1225. Onderhoud gemeenite- éigendlomanlen f 5773. Openbare veilig heid! 4089. Plaatselijke gezondheids- politóie 2509.40 Ondenwijis 7342.50 'Armwezen f 9277,44$. Renifcen en af lossingen f 6053. Pensioenen r 505.36. Andere uitgaven f 179. Buitengewone ■uitgaven f 29000. Onvoorziene uitga ven f 1162.61$. ■•'Maandagavond had alhier plaats een' verkooping in het café Landzicht, ten overstaan van notaris J: Ratel band, te Haarlem. Not 1. Een dubbel "nuis en en", met daarnaast en daarachter gelegen bloembollenland, gelegen aan den Binnenweg. No. 2. Een Bloembollenschuur met erf en daarachter gelegen bloembol lenland. Gezamenlijke opbrengst f 2610. Kooper was de heer Sorber, alhier. Dinsdagmorgen vroeg vertrokken van hier verschillende R.-K. ingezete nen, om de bedevaart mede te maken naar Kevelaar. BENNEBROEK. Maandag ontvingen (de kinderen der Cfhx. school e'en flinke tractaitie vian ide familie Willink van Benne broek ter eere van den verj aardag van merj. A. L. Willink van Benne broek. 's Avonds bracht liet fanfarekorps „Kunst na Arbeid" een welgeslaagde serenade op het huis té Bennebroek. Het ontslag van den lieer H. v. d. Vossen, als raadslid en weffihouder heeft in onze gemeente groote teleur stelling verwekt. De her v. d. V. werd in 1888 rtiOft raadslid benoemd en ver vulde sédart 1891 ook het ambt van wethouder. Hert -zal niet gemakkelijik zijn een otpvolgt&r te vinden, dliezooals de heter v. 'dl. V. dée'd, geheel uit ambtelijk plichtsgevoel de 'bouwkundige belan gen der gemeente zoo nauwgezet sal behartigen, en waardoor, een gesala rieerd -ambtenaar, belast met het toe- zicht op de gemeentewerken overbodig was. HAARLEMMERMEER Op een .zestal pliaaltlsen alhier en aangrenzende gemeenten zullen a.s. Doridemdag weer .paarden Voor Du'itschland woerden aangekocht. Onder begunstiging van prachtig zomerweder heeft heden de feestvie ring plaats te Hoofddorp ter eere van den verjaardag van onze Koningin. Reeds zeer vroeg waren te Hoofd dorp verte feestvierenden van heinde en verre. Het feest werd geopend door eene toespraak aan de menigte door den burgemeester van het balkon van liet gemeentehuis, die met luide hoera's en het spelen van fanfares werd be antwoord. Na deze feéstrede verspreidde zich de menigte, waarna langzamerhand aan- stalte werd gemaakt met het houden van verschillende volksspelen, als harddraverij met paarden en hitten, ringrijden door parem, hemden-race per fiets en voorts kinderspelen en ten slotte een groot vuurwerk. HOUTRAKPOLDER De heer C. Klok, herdacht Maandag omidielr verte blijken van belangstelling en waardeering zijn 25-jarige ambts vervulling als hoofd der openbare school 'alhier; iwgetze'teneh, leerlingen ■elra personeel schonken den jubilaris fraaie geschenken, terwijl hem door •dien burgemeester (van Haarrtemlmer- liede ie.a.) namens 't gemeentebestuur een prachtig inlktstel met zilver ge monteerd en inscriptie werd aange boden. SLOTEN. Een juibilé! Morgen (Woensdag} is de heer J- M. Comefliiis'sem 25 jaar beheerder der hof stede „Banca-hoeive" ia den grooten IJpoIdleT, van mevr. wed. Suerniondt, tot voor eenige jaren te Haarlem woonachtig. VELSEN. In de heden gehouden raadsverga dering kwam. wederom ter sprake hert verzoek van Gedeputeerde Staten om de salarissen van den Burgemeester en. den Secretaris te brengen op f 2500 (tihans ontvangt de burgemeester f 1700 en de secretaris f 1500.) Bij 'dien ongunstiigen financiëelen toestanid der gemeentekas wa.s geen der raadsleden genegen daarop in te gaan. Wel werd besloten elk der amb tenaren f 300 meer salaris te geven, ook om daardoor aan *t gevaar te ont komen, dat Ged. Staten, buiten den Raad om, todh de salarissen op (2500 brengen- V-oor dat voorstel steunden de hoe ren Bus, Splunter, Mulder, F alk, Dei court, Uitendiaal, Boekei, Van der ■Does en Zegel. De hoeren Philips, Schuitenmaker en Meeuwenoord stemden tegen, na dat eerst hun voorstel verworpen was om Geld. Staten -te berichten dat- de Raad thans niet den tijd gekomen achtte om de salarissen te vexthoogen. IJ MUIDEN. De Noorsche regeering heeft den heer S. C. L. Reygersberg benoemd tot vice-consul ter standplaats IJmui- den voor het district IJmuïden en onmiddellijke omgeving, benevens de Noordzeekust van Noordwijk aan Zee tot en met Egmond aan Zee. ZANDVOORT. Zondagavond bekwam de stoelen- man Loos van de badinrichting voor het Kurhaus, door het trappen in glasscherven een flinke wonde aan den voet. Loos liep toen van hel strand langs den Boulevard naai- de apotheek van Dr. Gerke, waar hij ver bonden werd. Uitgeput door het vele bloedverlies lag hij nog geruimen tijd buiten ken nis. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder, verge zeld van baronesse Van Ittersum, jonkvr. Van de Poll en jhr. Schimmel- pexmink, woonde Zondagmorgen de godsdienstoefening bij in de Herv. Kerk te Lage Vuurscbe, onder gehoor van ds. Ph. S. Niemeijer. KONINGIN WILHELMINA •EN KEIZER WILHELM. Uit Berlijn wordt door Reuter ge- saiiuld, idiait de luitenant-generaal Von Molibke, na 'zijn terugkeer uit Den Haag-, door den Keizer in bijzondere audiëntie werd onltwamgén, om ver slag van zijn ontvangst' te doen. DE OPENING DER STATEN-GENERAAL. Maandag 17 diazer. alidius mefldt de Avondpost, kemt de Koningin voor een drietal Magen naar de Residentie. H. M. - zal de zitting v an de Staten- Generaal persoonlijk openen Daarna gaat de Koningin eenigen tijd naar hert buitenland. VERLICHTING TWEEDE KAMER. De proef met de in het. bovengedeel te dei- vergaderzaal van de Tweede Kamer aangebrachte electirtsche ver lichting moet voortreffelijk hebben voldaan. VAN EEN EEREPOORT. In 'i Haagje, een achterbuurt van Amersfoort, hadden de bewoners müd dien in die straat ter gelegenheid van den Roninginnëdag een eerepoort zoo danig ingericht, dat bovenop eenige mulzüfluanten koniden plaats némen om de zaak wat op rte vrool ijlden. Terwijl ier iuu Zondiagavond nég een niapreltjie wend gelhloUdien, vloog opeens door ombekende oorzaalk natuurlijk, de eeiepoonfc Sn brand. Twee spuiten moesten water geven, om de hulzen be beschermen. EEN ONTMOETING. Door d'e politie te Uta-echt werd Za terdag een minderjarige jongen uit Arnhem aangehouden, dlié hier zon-, der middiel van bestaan rondzwierf. Mem zou blean, zooals altijd geschiedt, iriaar idle oudérlijke woonstede opzen den. Vijf minuten later meldde zich op (hert politiebureau een 1 audiooger aan, dié orn een 'Stuik brood vroeg en 'die vader wam den aangehouden jon gen bleek te zijn! De jongen werd toen meteen zijnen vadler tem gezelschap gegeven. Hoe lang beider gezelschap zal geduurd (hébben, of nég zal dluren? 'N VERRASSING, 'n Journalist. Kamer-verslaggever, komt dezer dagen thuis. Z'n hospes treedt 'm tegemoet met de woorden „Mijnheel', d'r is 'n groot pak voor u gekomen, 't lijkt wel lood, zoo zwaar is 't. Zéker 'n kistje fijne vruchten." Mijnheer, die niets bijzonders ver wachtte, maar op 'n aangename ver rassing van z'n familie hoopte, gaat nieuwsgierig naar boven, maakt met bevende handen het pak los, en vindt.... de Indische Begrooting WOESTE HONDEN. Men schrijft aan de Tel. In den Duivendrechtschen polder ;s het in de laatste dagen niet pluis. Daar schijnen een paar honden te verblijven, die hét den veehouders erg lastig maken. Al bij eenige vee houders hebben zij de schapen lastig gevallen en wel zoo, dat sommige verscheurd, andere gewond en som mige te water zijn geraakt. Inmid dels is de politie met onderzoek be zig. EEN KROEG BELEGERD. ■Als gevolg van de nieuwe Drank wet zijn in ;de Zandstraat te Rotter dam verscMLIemd'e kroietgjes in slechte- rem toestand gekomen dan vroeger, omdat zij niet Vo'lldédlem aam de bij die wet gestefllde eJisdhen, De bezitters ■daarvan hebben 'dia! waarschijnlijk duchtig in hun' beurs gevoeld en een gevoed van wrok heeft zidh bij hen ook gezet jegens diegenen die geluk kiger waren dan zij. Vermoedertijk door deze oorzaak is het te wijten, ■dat Zondagnacht het bierhuis „Zeus Osei ion" van den Griek Tyropolis, d!oor een groote bende zoo goéd als bestormd is. Met straatklinkers, riool roosters en andere projectielen, zelfs met revolverschoten werden de spie gelruiten verbrijzeld en van binnen en groote vernieling aangericht. Daar ook m deze beruchte buurt het poli tietoezicht maar aan heel weinig agenten is opgedragen, kouden de twee, en. de inspecteur, die tot ontzet aanrukten, niets uitrichten, werden zelfs alle drie min of meer ernstig gewond. Het later aangekomen meer dere poiitiepersaneeil arresteerde twee der belhamels,Verschillende personen moesten ten gevolge van dit beleg in 'het ziekenhuis worden verbomdem. FEEST TE LEEUWARDEN Thams is officiéél bericht ontvangen dat ook H. M. de Koningin-Moeder 15 September te Leeuwarden tai ko men bij de onthulling van liet Stand beeld van den Fnieso'hen stadhouder Willem Lodewijk. Van Prins Hendrik is men het -ant woord nog waciitenide. HOND EN MOTORFIETS. Zondagavond omstreeks zes uur reed een motorfiets, waaraan een karretje verbonden was, door de dorpsstraat te Egmond aan Zee naar Alkmaar. In het karretje was eene dame gezeten. Op de hoogte van hef Schoolplein kwam de motor in bot sing met een hond. Door den schok sloeg de dame uit het karretje op de straatsteenen, waardoor zij zich ern stig aan hoofd en armen bezeei-de. Men bracht haar bij dominee Bremer in de pastorie, alwaar dokter Schip per haar de noodige hulp verleende. HUIS INEENGESTORT. Zaterdagavond, omstreeks kwart voor negenen, is plotseling aan de Schaapsdrift té Arnhem, door bouw- vallighelid, het achterste gedeelte van pand 20 ingestort. De bewoner, de 70-jarige L. Koel, wist zich nog bijtijds te redden. Een nog overeind gebleven zijmuur moest worden gestut. KERMISPRET TE DELFT. Men meldt uit Delft aan d'e „Tel." In den nacht van Zaterdag op Zondag is in het hippodrome op de kermis, alhier, krachtdadig gevoch ten. Een deu' bezoekers sloeg een an der zoo-geducht met een bierglas ie- £»en het voorhoofd, dat niiet alleen eene ernstige verwonding ontstond, maar ook een der oogen zoodanig be- leedigd werd, dat het waarschijnlijk voor altijd verloren zal zijn. De aldus toegetakelde werd naar het gasthuis gebracht, waar hij nog verpleégd wordt. BRANDEN. Donderdagavond omstreeks half elf terwijl de bewoners reeds te böd wa ren, ontstond brand in d'e schuur, staan ie bij de lanldibouwer,gwoning va i de wed. E. Dijsseïhof tin 'den Vertd h -ek ti Balmsiholte (O.). Daar er geen tijd wa.s tot rediding zijn een dentig- tal akens bijna 'allen in de vlam men omgekomen. Door gebrék aan water en brand- bkiscbmiddelen kon ook het huis niet behouden worden en verbramddé het. nagenoeg al wat het bévatte. Géluk kig liepen de paarden en koeien in d'e wïlde. De bewoners '"hadden juist d'en. tijd zich te redklen. (Zw. Gt.) Te Hengelo, ontstond Zaterdagavond brand in een blok van drie wonlingen aan denBoekelosdhen wag, toebèftioo- remde aan dén heer Van Olsrt. Man wist den brand tort één woning te be perken waarvan het dak en de zol der verbrandden. Te Dedden is afgebrand, de landbouw schuur van den landman Tea- Borg aan Iden Brink. Mert moeite wist men hert woonhuis te behouden. ONGELUKKEN. Zaterdagavond omstreeks twaalf uur zat A. M. F. ten H., weduwe van J. C. B., met haasr 6 maanden oud kleinzoontje J. J. B. op haar schoot in haar woning op de tweede verdie ping van pand no. 29 aan de Breede- straat te Rotterdam. In die houding vulde zij een brandende petroleum lamp bij, De vlam sloeg in de petro leum, er ontstond brand, en vrouw en kind kregen de brandende petro leum over het lichaam. Met het kind vloog zij in haar brandende kleeding d'e si/raat op, waar hert vuur do oir bur gers is gebluscht. Vrouw en kind, die beiden zeer ernstige brandwonden over het geheele lichaam kregen, zijn naar het Ziekenhuis gebracht. Het brandje in de woning ontstaan, is door de politie gebluscht. De weduwe B. is ixThet Ziekenhuis overleden. Te Wijlre (L.) geraakte Zaterdag de 17-jarige landbouwerszoon B. H. B. onder een oogstwagen en bleef op de plaats dood. De wagen ging hem dwars over de borst. NED. HERVORMDE KERK. Bedankt voor het beroep te Gics- sen-Oudkerk en Peursum door ds. J. L. A. Fëykes, te ColijnspUat. GEREF. KERKEN. Bedankt voor het beroep te Burum do oir ds. J. H. Jonker, te Worm-sr veer. TENTZENDING. H. M. de Koningin heeft Maandag met klein gevolg "de openingssamen komst bijgewoond in de tent 'van de Nederlandsche Tentzending te Apel doorn. Op het podium hadden vertegen woordigers van verschillende kerkge nootschappen en gemeenten plaats genomen. De samenkomst werd geleid door ds. J. J. van Hust. voorzitter, en prof. dr. I. van Dijk, hoogleeraar te Groningen, die uiteenzetten, dat het doel der tentzending is de verkondi ging van het Evangelie aan verlore nen en afgedwaalden, op den grond slag der Evangelische Alliante en een beroep deden op aller belangstelling, liefde en steun. De tent was versierd met groen en gekleurde banieren, waarop Bijbelteksten voorkwamen. H. M., die de aanwezigen tevoren het verlangen had doen te kennen geven, Haar als een gewoon bezoek ster te beschouwen, en dus bij Haar kcnist niet op te staan, nam tegen over het podium, onder het publiek plaats. De verschillende opwekkings liederen werden door H. M. med«ge zongen. Ondanks de enorme warmte, d'e in de flink gevulde tent heersc'hte, bleef de Koningin de bijeenkomst tot na het uitspreken van den zegen bijwo nen, Ongeveer halfvijf verliet H. M., de tent, buiten opgewacht 'door hon derden belangstefi enden. H. M. werd op H. D. verzt ek, de or het bestuur noch ontvangen noch uitgeleide gedaan. BEVALLEN Sept. 1. J. W. M. 'VergouweHorna, d.3. L. G. ClaasenVan Hilst, z. E. M. J. Petri—De Rijke, d.4, M, KosterDe Winter, z. OVERLEDEN Sept. 3. C. Moerkerk, 12 m., d., Wolstraat; S. Reindersma, 17 j., d., Gasthuisvest. STAKINGS-OPSTOOTJES. BOEDAPEST, 3 September. (Reu ter). 7000 stakers^ van die steenkolen mijn te Pétrosohg geraakten in strijd met de troepen. 175 mian werden ge wond, van wie verschillende ernstig. Vijftien menschen werden gevangen genomen. MAATREGELEN VAN DE PORTE. KONSTANTINOPEL, 3 September. (Reuter). Uit vrees voor nieuwe Bul- gaarsche bewegihgen heeft de Porte den minister van oorlog gelast, de troepen op te dragen de benden na te gaan en te vervolgen. Gro entenm arkt, Aangevoer den veldtocht op 3 Sept. 1906: Aardiappertan 420 H.L. af 2 af 3.' Appelen aarigev. 390 H.L., verk.. 300 H.L. a f 8 a f 12 Peren, aangév. 270' H.L., veiflc. 210 H.L. a 6 a f 50, Bloemkool 300 stiïks a 8 a f 20. Piood'eötool 2000 stuks a f 3 a 7. Witte kool 470 stuks a 3 a 6 Sa- vooiekool 1000 sftuks'.a f 2 a f 5. Snij- boonan 267 manden a f 0.40 a f 1.50. Héereboohen 490 mud. a f 0.60 af 1.20 Wortelen 1000 bo's a f 4 a f 6. Staat van de aardappelen-, vruch ten- en Groenitonmlaikit oVer de maand- Augustus 1906. Aangevoerd 1970 H.L. aardappelen-, verkocht 1930 H.L., f 1.50—3. Aangevoerd 631 H.L. appelen, ver kocht 530 H.L., f5—16. Aangevoerd 1620 H.L. peereu, ver kocht 1470 H.L., f4—14. Aangevoerd 31000 stuiks bioeankooL verkocht 29000, 4—20,00. Aangevoerd 3400 stuks roede kool., verkocht 3200, 3-6,00. Aangevoerd 1170 stuks witte kool» verkocht 1170, f2—6. Aangevoerd 6500 stuks Savo.oiekool,. verkocht 6500, f 25. Aangevoerd 2550 maaiden snijboon/en verkocht 2550, f 0.60—1.50. AangevÓierd 10500 mianden heeren- boonen, verkocht 10500, f0.501.30. Aangevoerd 2700 bos wortelen, ver kocht 2700, f 2.00-6.00. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht te Haarlem op 3 September 1906 50 K.G. boter, f 1.40—f 1.50 p. K.G. 36 stuks biggen, f 9f 15 per stuk. PURMEREND, 4 Sept. 1906. Kaas. Aanvoer 221 stapels kleine, f31.50 per 50 K.G. Botelr. Aanvoer 1036 K.G., prijs f 1.25 a fl.35, gemid deld f 1.30 per K.G. Vee. 611 runderen, waaronder zijn. 373 vette en 43 stieren; 17 paarden, f 80 a f 260132 vette kalveren f 0.60 a f 0.80 per K.G., 217 nuchtere dito, f 12 af 26 per stuk148 vette varkens f0.48 a f0.52 per K.G.67 magere dito f20 a f.26 per stuk; 227 biggen f 8 a f 12 per stuk1721 schapen en lammeren 1300 zakken peren f 1.50 a f 51200 zakken appelen, f 1 a f 3 per zak. Eieren. Kip- f 4 a f 4.50; eénd- f 4 per 100 stuks. Vette koeien' prijshou dend, handel vlug. f0.60 a f 0.76 per K.G. Gelden koeien prijshoudend, han del matig, f 130 af 190 pér srtuk. Melkkoeien prijshoudend, handel matig, f175 a f 260 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel vlug. Vette varkens prijshoudend, han- del vlug. Magere varkens en biggen prijs houdend, handel matig. Vette schapen prijshoudend, han del matig, f20 a f23. Overhouders prijshoudend, 'handel martlig, 15 a f24. Het st. Bogor, van Java naar Rot terdam. passeerde 1 Seprt. Kaap de! Armi. Het st. Timor, van Batavia naai Amsterdam, passeerde 3 Sept. Gi braltar. Het st. Armand Behdc, met Fran- sche mails aan boord, arriveerde 3 Sept. van Japan te Marseille. Hét stoomschip Goeutoer, van Rot terdam naar Java, passeerde 1 Sept.i Kaap del Aumii. (Verb.) Hét Stoomisclhliip Kédliri arriveerde 2 September van Baibavia te Rotterdam.! Het stoomschip S-ailiafk, van Rotter dam naar Java, arriveerde 2 Sept. te Southampton. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 2 Sept. Perim. Het stoomschip Madura, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 2 Sopt. Perim. Het stoomschip Flores vertrok 2 Sept. van Padarg naar Amsterdam.- Hét stoomschip Prins Willem V, van Paramaribo naar Amsterdam, arriveerde 2 Sept. des voormiddags 9 uur te Havre. Het stoomschip Nieuw Amsterdam,

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2