(T6l)' Weerbericht. Thermemeterstand Uit de Omstreken Binnenland Rechtszaken Sport en Wedstrijden INGEZONDEN MHDEDEELING-EN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (OpgemaaM voorm. 10.50 uur). De Btldt, 10 Sept. Hoogste barometerstand 771.2 -m.M. te Hofly Head (Westkust Enge lland); laags/te 756.1 m.M. te Wisby (•edlamd in die Oostzee). (Verwachting tolt den avond van 11 September: Wind1: zwalktoe, ruimende wind. Gesteldheid 'dier ludht: Afnemende bewolking. Temperatuur: Weinig verandering BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometer stand (hedenmiddag 2 uur: 766.8 m.M. Neiging tot achteruitgang. Vorige stanldl te 2 uur 767 m.M Barometers en Thermometers Kalm* keua». Prima afwarking. JOH. M- SCHMIDT, Zijlstraat 85. t« Haarlam. Zendag 9 September Hoogste gisteren .F. 66o Laagste heden nacht F. 69° Hoogste heden tot 2 uur F. 64° Maandag 10 September Hoogste gisteren F. 64° Laagste heden nacht F. 54° Hoogste heden tot 2 uur F. 60° Ongeval. L.L Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur bevond die heer Neeteson, kolonel bij hert 10e regiment infanterie alhier, rich met zijne echtgenoot© in die dui nen ondier Bloem endaal, ieder zitten de op een paard, toen het paard van mevrouw Neeteson in een kuil stapte, waardoor mevr. N. door den schok over den kop van het paard tuimelde, en in het zand terecht kwam. Het paard vloog over haar heen, zonder haar te raken en sloeg op hol, in de richting Veilsen. De heer Neeteson heeft daarop ge tracht het paard op te vangen, het geen hem echter niet is mogen geluk ken. Zondagnamiddag was het paard nog niet terecht. Mevrouw Neeteson heeft zich gelukkig door den val wei nig bezeer d en is per spoor van O ver veen naar Haarlem teruggekeerd. Later wordt bericht, dat het paard Zondagavond tn <le duinen la terug gevonden. Onder Ons. Het gemengd koor „Ondier Ons", di recteur de heer Henri Pielage, heeft Zondag veel succès gehad op het con cours van Euterpe" te Utrecht. Het won dien eersten prijs (gouden médaille en f 250) in d'e eerste af dee ding. Gezongen werdKoraal „Motet" van P. A. Wastrene, en „Le Vendredi", van Gounod. Bovendien verwierven de zangers den tweeden eere-prijs (zilveren me daille). De eerste eere-prijs ontging hun wellicht, omdat zij zich zoo moesten haasten om op tijd met den trein te rug te kunnen keeren. Allen stonden gekleed te zingen, om dadelijk weg te kunnen snellen na den zang. Kwartetwiddstrij d. Twee Haarlemsche kwartetten na men Zondag deel aan den wedstrijd, georganiseerd door Wormerveer's Mannenkoor. „Sempre Animate", zangers dehee- reh D. Godefroi, A. K. P. Vring, F. Baart en J. G. Eflsner, verkreeg met algemeen» stemmen den tweeden prijs. D. I. N. D. U. A., zangers de hee- ren J. Horeman, P. J. Smit, Anton Smit en M. Valient, dien 5den prijs B, met 4 stemmeta tegen 1. Verzoeningsraad. De Kamer van Arbeid voor de Con fectiebedrijven alhier benoemde dezer dagen een verzoeningsraad in zake «én geschil, ontstaan tusschen den kleermakersgezel P. L. Paesie en zijn patroon de firma A. H. van der Steur Jt. en Co., heiden alhier. Voorzitter van den verzoeningsraad was de heer J. L. E. I. Breda Kley- nenberg, lid van den gemeenteraad. Het is den verzoeningsraad mogen gelukken dit geschil tot bevrediging van beide partijen te beslechten. Ver. van P o st du 1 v en 1 lef hebbers „De Luchtgids". Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag den 2en September, bare tweede kaswedvlucbt met jonge du' ven -uit Creil (Frankrijk), afstand 368 K.M. Vermoedelijk door het warme weer bereikten den zelfden dag slechts twee öuiven hun hok, de andere dieren kwamen Maandagmorgen. De prijzen werden behaald als volgt Zondag. Prijs. uur min. sec. le. W. Traksel 4-42 Be. Tli. N. v. d. Heij de 51630 Maandag. Prijs. uur min. sec. 3e. G. Heerschop 62237 4o. A. Groen 72837 5e. J. Zomerdijk 8658 6e. Jac. Kroon 813O 7e. Chr. J. Geisler 8-40-58 Poule-prijzen le. prijs W. Traksel, 2e. Th. N. v. d. Heijde, 3e. G. Heerschop, 4e Th. N. v. d. Heijde, 5e. G. Heerschop, 6e. A. Groen. 7e. J. Zomerdijk, 8e. Jac. Kroon, 9e. A. Groen, 10e. Ch. J. Geis ler, lie. H. K. Keerwolf.- Ridderfeest. De firma Emrik Binger heefteen aantal prentbriefkaarten vervaar digd, die men nu in de boekwinkels kan zien hangen, 't Zijn keurige re producties naar photos, genomen van groepen of personen die hebban deelgenomen aan de ridderfeesten. Beter herinnering aan de zoo welge slaagde ridderfeesten kan men niet wenschen. Raadsverkiezing. Toen de R.-K. Kiesvereeniging dien beer J. J. Beijnes stélde als oandi- daat voor den Gemieenteraad. bevond deze zich buitenslands. Naar ons thans wordit medegedeeld heeft de heer BeijneS de candi datuur afgewezen, en zal de R.-K. Kiesveree niging ia,s. Woensdag opnieuw ver gaderen voor het stéllen van een candadaat. Nationale Militie. Bij de sluiting voor goed op 31 Au gustus j.I van het inschrijvingsregis ter der Militie dezer gemeente, lich- t'ng 1907, bedroeg het getal ingeschre venen 702. Diefstal. Zaterdagavond had juffrouw D., wo nende in de Kinderhuisstraat, een pakje met japonstof én voering bij het doen van boodschappen, in den win kel van De Wit aan de Botermarkt op de toonbank laten liggen, hetgeen zij kort daarna op straat ontdekte. Bij hare terugkomst in dén winkel was het pakje niet meer aanwezig en reédis door een ander meegenomen. De politie doet onderzoek. Men doelt ons mode; dat door die afdeeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche Gemeente- Werklieden een adres met toelichting ingediend zal worden bij de Raads commissie tot herziening van het Werklieden-reglement, inzake die her ziening. Aanbesteding. Het bouwen van een pastorie te IJ- muiden is opgedragen aan de firma Comeüisse en Kreuger, aannemers al hier. Gev. Voorwerpen. Twee armbanden, een kerkboekje, een taalboek, twee broches, een hals ketting, een paar sokken, een hand wagen, drie portemonnaies met geld, een kruiwagen, een sabelkwast, een kinderrokje, een vrouwenmuts. BLOEMENDAAL. Een begin van brand te Aerdénhout bijtijds gebluscbt. Zaterdagavond omstreeks zeven uur had ten huize van Baron Van Weide ren Rengers, Villa „Elizabeth" te Aerdenhout, een begin van brand plaats, dat zeer zeker ernstige gevol gen had kunnen hebben. Terwijl mevrouw Rengers bezig was aan haar toilet, kwam het spiritus- lampje, dat daarbij dienst deed, in aanraking met het mousseline over kleed van de toilettafel en weldra deel den de vlammen zich mede aan gor dijnen. dekens, karpet én de japon van mevrouw Rengers. Haar echtgenoot, die wéldra kwam toesnellens had d'e tegenwoordigheid van geest, Je brandende gordijnen af te rukken en het raam uit te werpen ir den tuin, evenals het tafelkleed en andere voorwerpen, die reeds door de vlammen waren aangetast. Anders zou de ramp zeker groot zijn ge weest. Bij het vitwerpen der brandende voorwerpen bleef een gedeelte hangen op de luiken van de benedenverdie ping, waardoor deze in brand ge raakten en verschroeid werden. De vrouw des huizes kwam met den schrik vrij. HILLEGOM. Zon/dag werd d'oor de stoomtram een paard overreden, 'dat onbeheerd langs de Leddsche straat liep en aan een der kermis-reizigers toebehoorde. SANTPOORT. Men meildt ons uit Santpoort: De laatste dagen rijdt hier een in dividu rond op de achterwegen, die het voorzien heeft op meisjes zelfs van nog geen 6 jaar. Gisteren was hij b.v. aan den Neet hof. Hij draagt een strooien hoed, een zwart pak en bruine schoenen en heeft zwart haar en een aankomend kne veltje, en iis naai- schatting een jaar of 20 oud. Men zij dus op zijn hoede en wake over zijn kinderen Men schrijft ons uit Sanidipoort: Bij die opening «der R. K. school te Driehuis, verloor die O. L. school goed 100 leerlingen en thans bij de opening der R- K. school te Jan Gij zenvaart, weer 60. Slechts 6 R. K. leerlingen zijn er nu nog op de O. L. School. HAARLEMMERMEER. Bijzondere scholen. De bouw eener dir. school aan den SLoteiweg is verzekerd: nog déze maand heeft de aanbesteding plaats, terwijl de school te Nieuw Vennep 28 September a.s. feestelijk wordt in gewijd. Zeldzaam. Te Leimulden kunnen voor dan dienst 1907 die opcenten op de perso- neiele betasting worden teruggebracht van 20 op 10. VELSEN. Met den bouw der tuchtschool wordt deze week een aanvang ge maakt. ÏJMUIDEN. Gewijde muziek. Zondag 9 Sept. werd tijdens de godsdienstoefening in het nieuwe kerkgebouw van den Protestanten bond gewijde muziek ten gq^ere ge bracht. Medewerking werd daarbij verleend door een mannenkwartet uit Haarlem, dat met eenige goéd voor- Helderen, de gemeente tot diepen aandacht- wist te boeien, en het IJmuidJer Symphonie Orchest, dat behalve die begeleiding van den zang dar gemeente, ook nog eenige sompo- siities van geestelijke strekking deod hooren. De belangstel ing was zeer groot. iHét kerkgebouw was geheel gevuld. ZANDVOORT. Woeusldag en Donlderdag a.s. van des voormiidJdiags 9 uur tot des namid 'dags 1 uur zullen aan liet strand al hier benoorden 't 'Granld-'Hotel schiet oefeningen worden gehouden door het garnizoen udt Haarlem, zoodat 'hot strand aldaar dan onveilig is. EEN WERELDTENTOONSTELLING TE AMSTERDAM Naar wij uit goede bron vernemen, zoo schrijft de Tel., zijn.in de laat ste weken voorbereidende besprekin gen geVoerd over een plan, om in 1908 te Amsterdam een wereldten toonstelling te houden. Vermoedelijk binnenkort zal een groote commissie van bekende man nen zich constitueeren, om verdere voorbereidingen te treffen. Wij kunnen reeds mededeelen, dat de tentoonstelling komt ze tot stand zal worden gehouden op een terrein achter, en parallel loopende met de Johannes Verhulststraat, welk terrein thans wordt opgehoogd. De ingang zou dan komen bij de Jacob Obrechtstraat. HET BRAZILIAANSCHE OORLOGSSCHIP. Het Brazil i a ansche oorlogs-oplei- dingsschip „Benjamin Constant' vertrok Zaterdagochtend om elf uur naar IJmuiden met bestemming voor le Havre. De vice-consul, de heer N. R. de Leeuw, en de consulair agent, de heer B. Schmeink, deden het schip uitgeleide. BORING NAAR BRUINKOLEN. Een Belgisch consortium is aan het station Kerkrade-Rolduc, ter plaatse genaamd „Hotskoel", begon nen met boringen te doen, naar bruinkolen. Niet ver van deze plaats, op Duitsch gebied, bij 't stadje Her- zogenrath, hebben vroeger zulke mij nen, waar bruinkolen ontgonnen werden, bestaan. Een dezer is vóór twee jaar ongeveer uitgebrand. DE BERENLEIDER CHODASCHEWITZ. Wij lezen in de „Haags che Ct.": De ook hier vooral aan kinderen be kende berenleider Ghodasehewitz is zijn broodwinning kwijt. Op de ker mis te Delft, waar hij het laatst stond is Bruintje ongesteld geworden en on danks geneeskundige hulp aan een maag. en darmlijden bezweken. De huid van het dier heeft hij veikooht aan de firma Arbeiter, maar met de opbengst daarvan kan hij geen nieu wen beer koopen. Gelden voor het koopen van een nieuw Bruintje, neemt hij gaarne in ontvangst, gedempte Gracht 6. te 's-Gravenhage. HOE COCADORUS' JUBILEUM WORDT GEVIERD. De viering van het zilveren jubi leum van onzen vriend Lirtnew.iel zal een' éénig feit zijn en blijven in de wereldgeschiedenis. En daarom wordt die dag dan ook op bijzondere wijze herdacht. Het ontwerp-programma luidt als volgtAanstaanden Maandag 15 Oc tober komt Cocadorus, als naar wooute, onder zijn hoogen boom ~op het Amstelveld, om de goê gemeente toe te spréken. Maar.... hij zelf on dergaat, evenals zijn „cheffie", eene geweldige metamorphose. Inplaats van de beroemde muts draagt hij op het hoofd.... een „chapeau claque" en zijn leden zijn gehuld ;n een zwarten rok, versierd met de orde van Cambodja, die koning 'k Ziezoo wat hem vereerd heeft. Ook „chef fie" is in rok. Een sterk bezet muziekkorps zal heel den dag de vroolijkste mopjes blazen en Cocadorus houdt daar ginds zittende receptie, waar de oude ge trouwen op z'n gezondheid kunnen klinken en drinken. Wegens te verwachten drukke op komst wordt het terrein door de po litie afgezet. 's Avonds voortzetting van de feest viering, gala-bal in „Casino", waar een toepasselijke revue zal worden vertoon d. Naam en strekking van dit stuk zijn nog niet) bekend, maar een onzer meest bekende auteurs moet reeds bezig zijn er de laatste hand aan te leggen. Een schitterend „tableau vivant" besluit deze vertoo- ning. Na afloop verschillende feestelijk heden in de „Casino-zaal", als cotil lon, quadrille enz. Dat beel de feestviering een tees bijzonder cachet zal dragen, behoeft er wel niet bij vermeld. Ieder, die den heer Linnewiel kent, is er bij voorbaat van overtuigd, hoe ook hier de Cocadorus-geest zal maken, dat aan dit feest de vroolijke opgewekt heid niet zal ontbreken. Vol verwachting klopt ons 't hart 1 EEN POSTDUIF. Bij het Koloniaal-werfdepót is aan gevlogen een postduif, om den lin kerpoot gemerkt„A. Klaver, Am sterdam straat onleesbaar ver der alles wel." Inlichtingen zijn bi] A. Mater, kor poraal-kok bij bovengenoemd korps te Harderwijk te bekomen. VAN EEN VERMISTEN HOND. Men meldt uit Arnhem aan de Tel. Eenige dagen geleden werd door den heer L. alhier, een hondenlief hebber en c'genaar van eenige prach tige rashonden, een jonge taks, ter waarde van ongeveer f 100, vermist. Na eenig zoeken achtte de heer L. 't raadzaam er de politie mede in ken nis te stellen, die thans mede ging speuren, en tot de ontdekking kwam. dat een onbekende 't beestje onder zijn jas had^medegenomen. Uit het volgend onderzoek bleek, dat 't hondje reeds was verzonden naar Hardmxveld, waar het dan ook door de politie in beslag genomen werd. Vrijdagavond werd de vermoe delijke dader, zekere L. S., wonende te Velp, in zijne woonplaats aange houden en naar Arnhem overge bracht. AUTO-ONGELUK. Vrijdagnacht is een automobiel in volle vaart gereden tegen de neerge laten booinen van den overweg bij wachtpost 6 aan de lijn Nijmegen— Arnhem. De inzittenden, twee hee- ren en een dame, kwamen met den schrik vrij. De auto werd bescha digd. EEN KOE GEVONDEN. Onder de gevonden voorwerpen, d'e Vrijdagavond aan het politie bureau te Enschede werden bezorgd, bevond zich een levende koe. Ze werd door een jongen gebracht, die het dier in de Beltstraat had opgevan gen. Het gevonden „voorwerp" werd bij een stalhouder onder dak ge bracht. BRANDEN. Vrijdagnacht is te Velp een hooi berg, staande in de Biljoensche wei de, die 45.000 pond hooi bevatte, in brand geraakt. De oorzaak is ver moedelijk onvoorzichtigheid van be zoekers der kermis, dia den nacht in het hooi doorbrachten. Vrijdagnacht werden aan den Wal- hofsweg te Enschede twee huizen met inboedels een prooi der vlammen. De bewoners, J. Huisman, eigenaar, en A. A. Reuvers; waren verzekerd. ONGELUKKEN. Men schrijft d.-d. 8 September uit Tilburg Hedenmorgen is de 41-jarige ge pensioneerde O.-I. militair, J. C. M., verdronken gevonden in een put ach ter Uitjens in de Pelgrimsstraat al hier. Het lijk is overgebracht naar liet lijkenhuisje op het kerkhof van het Heike. MOORD IN DE ZANDSTRAAT. Voor Ide rechtbank te Rotterdam werd! weder 'een imooirldgeschiédenis béhancMd' welike aiclh in iden nlacht van 25 op 26 Juni heeft afgespeeld in hét beruchte Zaridstraatikwartior. In déze lugubere buurt schijnt de politie géhetel machteloos te zijn tegen oveir de vele berucht© suj-eitten die hier ronddolen 'Hét aantal moorden en zware -mishandelingen, om van aan randingen en bero avingen niet te spieken, neemt luier gestadig toe. Thans was het die marinematroos J. J. Couwehfferg, van Hr. Ms. moni tor „Reinier Glaeszen, die daar het leven verloor. Hiervoor étend terecht F. v. d. Blink, 29 jaar, stoker, dlie beschuldigd wordt, in den macht van 25 op Juni imiöt "t doiel om- Co-uwenberg van 't leven te berooven, ailthans zwaar te verwonden, hem opzettelijk een mes steek -inden huik te Jiébbenttoegebracht tengevolge waahvan 'n verwonding is ontstaan van den -darmWand, den urineMdér en de linlkemier, en dé darmlmlhoudJ in de buikholte i-s uitge stort, waardoor is ontstaan een in wendige Verbloeding en door infectie een etterige budkvliesontsteking, wél ke beidie op 28 Juni den dood van Co-uwenberg veroorzaakten. Gedagvaard waxen 11 getuigen, waaronder drie -doktoren. Verdediger was mr. B. van Lim burg. Het O. !M. 'edschte zes jaar. Beklaag de zeide van niects -te wéten, daar hij dronken was. OM DEN ZILVEREN BAL. 1 e d a g. Van onzen hijzonderen verslaggever. Door goéd -wéér begunstigd', hadden Zondag te Rotterdam de wedstrijden, van de eerste ronde van den tz-ilveiren -voetbal plaats. Toen wij 's morgens vroeg naar Sparta's niéuwe terreinen aan den Achterweg wandelden, regende het nog flink, maar toen de eerste clubs in het veld kwamen, was Ihiet alweer opgeklaard. Alles is keurig ingericht bij Sparta, de tribune i-s ruim en windvrij, dé restauratie aardig ver sierd, en -de velden zijn groot genoeg, maar... gras ontbreekt. Volgens de Sportkroniek, is dit geen bezwaar, in aanmerking genomen de kwaliteit van den opgebradhten grond. De stofwolken, waartusschen b.v. de match H. B. S.Wilhelm/ma werd gespeeld, bewezen het tegendeel. In- tusschen men moet geduld hebben, en wie weet, of 't -Spartaveïd niet over een jaar het bekte voetbal-terrein van Nederland is. Om tien uur precies begonnen de eerste matches. Nadat de volijverige regelingsoom- miisslie «en toespraak 'en een krans ontvangen hald en „toegecheerd" was, werld de eerste bal onder luid gejuich hoog in cl» lucht igetrapt, en het sei zoen daarmee geopend. Hieronder volgen de verslagen der verschillende matches. H. F. C.V. O. C. 2—0. De volgende elftallen verschenen voor dezen wedstrijd in het veld: H. F. C. met: Krüsemann, Schalk wijk, Qhériex, H. Franoken, v. cL Wou-de, L. v. d. Vinne, Fick, Van Gogh, M. Francken, Hesselihk F. v. d. Vinne. en V. O. C. mét: Breunimg, Horbur ger, Jirris, Horburger, Breuntng, Tuyn, Van Rooye, Van Duyn, Smidt, Den Held, Den Held. De scheidsrechter was de heer B Brouwer. Dadelijk na den aftrap gaan d» Rotterdammers op het Haarlemsche doel af, maar Cihériex geeft zijne voor hoede gauw gelegenheid om ook eens wat te doen. Mooi samenspelend na deren Van Gogh, Francken en F-Lck, telkens V. O. C.'s doel. Keeper Den Held is nog niét op dreef, evenimin ails Smidt, die een paar maal over den bal toeemtrdpt. ■Het duurt 'dan ook niet lang, -of M. Francken, die -als altijd weer 'kranig speelt, krijigt een mooie kans, die hij goed benut, daar zijn hard schot via de paal in do goal belandt. De V. O. C.'ers komen nu wat meer los, imaai duidelijk is te merken, dat zij nog te weinig geoefend zijn. Vooral bet centeren en dekken der tegenpartij laten veel te wenschen over. Krüseman, -die alleen in deze peiri-ode wat te doen kreeg,, lijkt nog tamelijk onzeker. -Direct na halftime gaan de H. F. C.'ers er weer op los. Als Van Gogh op vrij grooten afstan'dJ Van d» goal d» bal -vrij krijigt, -geeft hij een keihard schot, dat Den 'Held1 niet vermag te keeren. V. O. C. -zet nu hevig op, maar als Horburger do-or een knieverzwik king het veld heeft -moeten verlaten, richten zij oaliet veel méér uit, en tijd komt mét een welverdiende 20 voor H. F. C. De spelkwalitéit Was van weerszij den niet nneer dan goéd tweede klas, wat alleen aan ongeoiöferidheid was te wijten. 'Scheidsrechter Brouwé-r was vrij goed. Sparta—A. F. C. 4—1. Op het andere veld stréd'en on/der- tussöhen Spairta en A. F. C. Van het begin tot het einde zijn de Spartanen hier de sterkeren. Nadat zij tamélijik gemakkelijk driétal goals gemaakt hebben, weet A. F. C. ook een puntje te halen, on der eindeloos -gejubel van 'hunne sup porters. Na halftime maakt Boomsma er nog eentje, waarna Sparta voldaan -is. Eindstand 41. Hercul es-Vo ortvaarts 2—1. (ma verlenging.) Hercules verschijnt met een partij tje invallers uiit het tweede, elftal. Grooten'deels door het kranige spel van. Bajébtio, die „als twee paarden werkt," rneimem 'de Utrechitemarien toch de lei ding. Kort na halftime maakt een der Voor waar ts-baciks editor met een prachtig long simt gelijk. De verlen ging koimt... verwoed wordt er om de leiding gestreden. Het is Hercules dat -zegeviert. 'Als Willing tijd fluit is Voorwaarts -net op 't punt om den gelijkmaker er dn te trappen. Met onverdiende -nederlaag kunnen de aftrekken. H. 'B. S.Wilhelmina 3-6. De Oostelijken hébben zoo goed als niéts in te brengen, en met halftime is 't al 30 voor H. B. S., waarna de kampioenen 't mooi genoeg vinden. Quick—G. V. C. 6—0. Ook hier baidldfeai de Oostedijken 't er niet van giehaald, want zelfs tegen óver die zwakste Westelijke eerste kliasser hldddem zij geen schijntje van een; kanis. Hét putoitek, dat intussdh-en tot c-iroa 1000 man Was aangegroeid liet deze match- -dan ook geheel dn 'de steek, om (te gaan kijken naar; H. V. V.Quick (Kampen) 10. Iedereen- had verwacht, dat de Kam penaren totaial „ingemaakt" zouden worden door de groote Haagsche,voor al- daar déze met een uitstekend elftal verscheen. Tot ieders verbazing laat het eerste goaltje echter -maar steeds op zich wachten. Voetbalhelden al-s Dolf Kess- ler, de veteraan -Sol, etc., worden cLoor de Kampenaren mét die grootste kalm. te „genomen". Eindelijk moet de Kam pensche doelman toch bezwijken voor een kanjer van La Ghapelle. Na halftime kam H. V. V. er echter niet meer in komen, en een donderend applaus beloont de Quiokenaren aan -het -eind voor hum kranig spél. Haarlem—'Aj-ax 1—3. Haarlem verschijnt met: Utermark, v .d. Lee, Stol-, v. d. Dussen, Lijn- kamp, Do Ko-ck, -Saeys, Veen, Wo-iff, v. Hasselt, Cramer. Heakey en Bos ontbraken dus, terwijl die -rest van het elftal nogal vreemd is opgesteld. O. i. zou hét beter geweest zijn Veen halfback te zetten em v. d. Dussen links buiten te laten. Ajax is volledig. Er wordt getost. Leiden trapt af, gaat direct door de heele Haarlem- verdediging heen, en Utermaik kan visschen. Het schot is totaal onhoud baar. Haarlem, bekomen van den schrik, herstelt zich, en er ontwikkelt zich een razend vlug centerspol. Ajax is geheel ingesloten. Stol ©n v. d. Lee Staan -al eon eind over de helft va-n höt velld1.. Ineens breekt Dozy door, de twee backs kunnen hem niet bijhou den en als Utermaik de zaak verkeerd beoordeelt en uitloopt, zit no. 2 er in. Even later krijigt Haarlem e®n free- kiok vlak voor A-jax' goal-, -en weet de bal er in te krijgen. Halftime komt met 21. Na halftime prestoeren de roodbroe. ken niets meer. Ajax' samenspel is -in één woord schitterend, en al gauw laat Utermaik een gemakkelijk schot door. Hierna komt hij echter op dreef, en stopt een paar moeilijke schoten mooi. Als tijd komt, wint Ajax wel verdiend met 31. De uitslag van VèlocitasConcord'a is dat Concordia won met 31. WOESTDUIN. Zondag werden de courses te Woestdum door uitmuntend weder begunstigd, er was dan ook tamelijk veel publiek, dat kon genieten èa van Woestduin's overheerlijke omge ving èn van de puike sport. De stal Creutz, die in den laatsten tijd deveine had, was nu gelukkiger door op één na al de rennen ta winnen. In dien Ritmeester-prijs, verkoopa ren op de vlakke baan, afstand 1800 meter, waarmede het programma ge opend werd, behaalde in 2.04 Star- gazer (f 1500), Allen, de overwinning waarachter piet éen lengte Fantasy f 1000 Heathar. Baron Creutz had niet verklaard met een bepaald paard ta willen winnen, \jhndaar dat Heather 50 boete opliep voor het niet uitrij den van Fantasy, die gemakkelijk had kunnen winnen. Ofschoon wij van meening zijn, dat Stargazer of Fantasy altijd de win ner zou geweest zijn, zoo was het toch jthinner, dat er iets ongeregelds m de course gebeurde door een ver gassing? van Barnes. Eenmaal met Butter Scotch bij- het ingaan der laatste tocht geslagen zijnde, nam Barnes de bocht zóódanig, dat Cher ry Park moest stoppen, doch ook moest Tom Tucker ingehouden .wor den, die daardoor aan de achterhand een verwonding opliep, daar hij op een ijzeren pijp terecht kwam. Met een en ander verloor Cherry Bark 5 10 lengten en Tom Tucken even eens. Het is niet de eerste maal, dat wij Barnes dit soort v,an vergissin gen zien maken, wij hopen het niet meer te zien. De 'Kapitein-prijs, -h-andiicapdraverij voor Nederlandsche paarden, min.- afstand 1500 meter, le. Ira C. (1600) J. F. de Boer, in 2.551/2, 2e. Duroc (1500) Doeleman in 2.553/5 en 3e. Agnita (1650) J. G. de Boer in 2.56. Aanvankelijk was Doartje (1650) Koster Sr. tweede, doch de Tabors dochter weid gecLisqualificeerd we gens onzuiver dravéR. Ira C. zal dus in den vervolge op 1.52 starten. Van Brienens Memorial II, de ze- vende Duizend Gulden-prijs, wedren op de vlakke baan voor 2-jaxige in- landsche paarden. Sweepstakes werd door vijf candidaten betwist waar van Ixia (561/2 K.G.) Allen de favo riet was. De merrie stelde hare ne mers niet te leur. Allen won met één lengte in 1.30 van Simonette (531/2 K.G.) Saunders, die eén pracht'ge tweede was. Every ours (55 K.G.) Ktl- lick, was met 11/2 lengte derde. Hst gaan van Ft. Caetera (55 KG.) Per- ny was niet zooals wij hadden ver wacht. De Majoors-prijs, wedren op de vlakke baan voor Heerrijders, af stand 2500 meter, was voor L'Ocasion (65 KG.) W. v. Bijlandt in 2.593/5, waarachter mét éen lengte Wisp (73 K.G.) Luden. Aemilia (70 K.G.) de Vesters, was slechts éen hoofdleng- te gescheiden van Wisp, Ormondy; (76 KG.) M'sson was -vierde en Ba- langoire II (68 KG.) Boreel, laatste.- De Overste-prijs, recorddraverij, min. afstand 3200 meter, werd ge wonnen door Maud Murray (3325), Doeleman, in 5.15, hetgeen een kilo- meteriijd van 1.34-7/10 is. Hierop volgde in 5.153/5, Vauban (3300) J. F. de Boer en Dops (3250) J. G. de Boer Deadheat. A-rdent (3200) had werkelijk zeer goede oogenblikken, doch het schijnt hier, -dat niet de rij- diejr, doch het paard de baas is, Ar dent gaat snel en zeer snel ook ais hij wil. Caid schijnt ons in den laat sten tijd een veel korteren gang te hebben. Vauban had' de boenen ar goed onder, Dops eveneens, doch de ze verflauwde erg midden in de cour- se, daarna vatte hij hét weder goed op, doch de winner Maud Murray, hoewel een slechte start hebbende en na nog twee maal ingesloten te zijn geweest, waar-door Doeleman haar moest terug nemen,, won toch nog ge makkelijk. Ten slotte kregen wij den Gene- raal-prijs, een verkoopshordenren, afstand 3300 meter. Gewonnen in 4.12 4/5 door Bettiné (f 1400), (581/2 KG.), Heather, waarachter met vele lengten Frumitz 1500) 691/2 K.G., Mr. Misson Frumity werd in de course lireupel. Bettina bleef voor f 1600 aan den Stal Creutz. DOOD GEVONDEN. ,,Eart Roseberry" werd Zaterdagoch tend dood gevonden In de box te Rotterdam. DIEFSTAL. Van den Lekend-en jockey Xillick te Den Haag is verleden, week, f 1020 ge stolen. De vermoedelijke -doder is een persoon, -die d'eis morgens nog f 10 vani hem had geleend. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt die kopte daa inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubritó- stelt de Redactie zich niet aanspra kelijk. Haarlem, 8 September 1906. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik plaatsing van onderstaande regelen in uw veel ge lezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Met aandacht Uw blad lezende, viel mijn oog op het ingezonden stuk. je in Uw blad van Zaterdagavond over automobilisme, van -den heerS. Ik ben het geheel met hem eens, dat een tram, welke niet van den publie- ken weg is afgesoheiden, lang niet zoo gevaarlijk is voor het verkeer, als d'e auto's, -in de wilde vaart, waarmede -de meesten hunner over den, soms zeer drukken, publieken weg heen snorren. Ook ik. en velen met mij, zouden gaarne zién, da.t er krachtiger maatregelen genomen werden, tegen -deze stofopwerpende snelheidswagens. Ik ben het met de zinsnede van U in „Om Ons Heen"- dezer week eens. dat de ongelukken niet ten goede komen aan de auto- mobielsport, maar ik zie toch niet in, waarom wij maar lijdelijk moeten toez'en, dat dit vervoermiddel mat zijn zeer dikwijls dolzinnige snelheid, de wegen gaandeweg on veiliger maakt. Ik geloof ook vol strekt niet in de voorspelling, dat da klachten over de veel meer plaatsin- nemende en veel sneller gaande auto, evenzoo zullen verstommen als de

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2