NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No. 7125 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen DINSDAG 18 SEPTEMBER 1906 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: Haartom PER l)R,E maanden; Ifpt Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor naariem LJU Haarlem van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der S Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Pranaa"!w nnci u™ J'S Advertentiên van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland „1.65 WW T JBl 50 Cts. voor 3 plaatsingen 5 contant. Afzonderlijke nummers 0.02H V Hrta ftaalBjg«TM S» s Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiên worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van AdvertentiSn en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 18 September. Groot Kerk: Orgelbespeling, 12 uur. Vergadering vaan idle afd. Haarl. en Omdtreken v. idi. iNéd'. Mij. vOor Tuin bouw en Plantkunde. OM ONS HEEN ccclxxxiii. VISSCHERU-SCHOOL. Niemand zegt graag, dat liet tan igicedl gaat, Vraag vijf-en-twintigmen- sclien en ze zullen antwoord jen,,zoo zoo't scMikt nogalik mag niet kla gen zoo'n gangötje'', en dergelijke slappe termen mieer. De mam die ten antwoord geeftmijn zaken marehes- ren goéd, 't gaat mij tost", di'e man moet niog gezoébt worden. Nu ligt liet voor die hiand, dat inder daad in een vak slechte perioden kun nen voorkomen. Vroeger waren de menschen gen'ed-gd:, dat enkel en alleen toe ite schrijven aan vage meidénen, die zij miaar liefst niet al te nauwkeu rig 'onderzochten, maar dli© daar bon mien zeker van wezen altijd 'buiten hun eigen persoon omgingen. Tegenwoordig gaan ze een stapje ver- dier en vragen zich af, of het ook. mo gelijk zou zijn, dlat zij zelf niet genoeg van hun vak weten en of daarin, al thans gedeeltelijk, de oorzaak van hun ■tegenspoed gelegen kan .zijn. Deze overweging heeft den stoot gegeven tot het ontstaan van de vakscholen. Van jaar tot jaar toenemende, drin gen zij hoe langer hoe meer het ouderweitsche denkbeeld terug, dat een vak enkel en alleen in de practijk be hoort tlé worden geleerd en toonen aan, dat ook wel degelijk een stolsel- matige opleiding in dé theorie voor ieder-, die volslagen vakman wezen wil, onmisbaar is. Langzaimerhanid zijn we aan de am bachtsschool voor jongens' en de in dustrieschool voor meisjes gewend ge raakt. Een soliqot voor de vissoherij zal menigeen evenwel nog een vreem de zaak toeschijnen. En toch, waarom niiet even goed dén visscher als den timmerman opgeleid Er zijn plannen Voor een dergelijke school te IJmui- dien, die evenwel niet de eerste van haai* soort zal zijn. De Belgen zijn ons in dat opzicht voorgegaan door die oplichting vam visscherijischoton te Osteinde, Blanbenberghe en Niéuw- poort, naar het schijnt met zulke goe de resultaten, dlat er meer zullen vol gen. De Emgelsche schrijver A. Pit- oairn Knowles heeft de school te Ostendie bezocht en daarover een arti kel geschreven, waaraan ik een en ander onfileenen will. In den aanvang hebben deze Stich tingen wél niet moeilijkheden te kam pen gehad. D© kosten warieto groot en moesten geheel uit particuliere beurs worden betaald, maar na. eenigen tijd heeft men de regeering van het nut der schlolen kunnen overtuigen, zoo- dat ze tegenwoordig van Rijkswege worden gesubsidieerd. Diie te Ostende is de best ingerichte én dus de belangrijkste, dank zij der fnspanninig van haren directeur, den >abt Pype, van wilen trouwens ook het denkbeeld afkomstig was en dlie daar aan met kracht en energie hééft ge- Werkt. De jongens, die de school be zoeken, hébben alle gelegenheid om 'de Uooidige kennis op te doien ten ein de aan idle moeilijkheden en gevaren van het door hen gekozen' bedrijf het 'hoofd te bieden. Prachtige verzame lingen van visschen, vogels en schel pen, instrumenten en werktuigen, zee kaarten, model-booten, teekoningen van de nieuwste machinerie en, kort om all© voonyerpen. dié de visscher in zijn beroep onder dé oogen krijgt, worden tot hun beschikking gesteld, oim ze te leer en bennen en er proeven mee te nemen. Zoo is er materiaal ge noeg om hen bezig te houden geduren de de drie j aar, dlat dé -school duurt. De verstandige en ijverige leerling, die zijn tijd zoo nuttig mogelijk besteedt, behoeft niet te vreezen, dat hij niet in staat zal zijn mee te komen, of den top van de ladder niet zal bereiken, En wanneer dan, in het gunstigste geval, de lang gekoesterde wensch, om 'kapitein van een schip te worden, is verwezenlijkt, dan zal deze zoon der zee met een gevoel van dankbaarheid terugzien op den tijd-, jtoen hij te ver geefs trachtte een raioledlijk vraagstuk op te lo/ssen, of met onhandige vin gers een lastige kaart zat te teekenen en zich intusschien afvroeg, of hij wel ooit meer zou worden dan een scheeps jongen. Van daig tot dag is de abt met zijn helpers bezig aan die jeugdige Vlamin gen de geheimen van hun vak uit te leggen. Hier liigt elen groot net, op den grond uitgespreid, terwij! eten dozijn of meier jongens er op zitten om het te herstellen, Eén andere klasse krijgt les in het splitsen en knoopen van touiw, wat volstrekt geen gemakkelijk werk .is, daar niet minder dan 200 soorten van knoopen moeten worden geleerd. Nog .andere moeilijkheden wachten den jeugdigen leerling. Hij moet een juiiste en volledige kennis verkrijgen van de sextant, het instru ment, waarmee lengte en breedte, waarop zich een schip bevindt, kun nen worden bepaald. Daarbij komt een diepgaande studie van de regelen dier zeevaartkun'St en van de plaatsen in de Noordzee, waar liicht- en vuur torenis zijn opgesteld. Als hulpmiddelen daarvoor worden gebruikt eienige vertrouwbare zeekaar ten, ©enige kleine schetepjes en ge drukte mededeefliingen, waarmee dé jongens in een week meer kunnen lee- ren, dan zij anders op een zes maal zoolange zeereis Zouden kunnendo.en. Een groote kaart van dén bodem der zee, met al zijn hoogteen en diepten, rotsen en zandbanken, aardig nage bootst uit cement, stieene.ni, schelpen en zeewier, verklaart de geheimén dér diepten van den oceaan en. zijn ver borgen gevaren. De nieuwere stoom machines worden uitgelegd en al de manoeuvres,- die dagelijks op eén vis- schersvaartuig voorkomien, megelma- tig op het droge gehouden. Voor dit diciel is .elen' model van .een schip op Volle grootte op liet terrein naast de school opgericht. E'n nog veel meer heeft de aanstaande zeeman te bieren het maken van niettén en de behlande- ling dalalryialn op zee, het snijden, naaien en tanen van- zeilen, de na tuurlijke historie van de visschen, de moeilijke kunst van aas uitwerpen, het .drogen, roeken en consörveeren van visch, het gebruik van dieplood en kompas, de kennis van vlaggen en hunne signalen en meer dingen, dié een volslagen zeeman weten moet. Wanneer- al deze nuttige weten schappen binnen en buiten dé school muren zijn vergaard, krijgen de leer lingen éen gelegenheid, om zich op zee te onderscheiden en te toonen, dat zij rijip zijn.' voor hun beroep. Hiervoor is e'en opleidingsschip ingericht, waarop do onvermoeide .abt .als kapitein fun geert én de hoogste klasse als de be manning. Hiermede wordt die laatste hand aan de opleiding gelegd en wanneer het schip in de haven is te ruggekeerd, worden de geschikte leer lingen ontslagen en kunnen werk gaan zoeken., dat hét hun niét zwaar valt te vinden. D.ei eigenaars, die heb ben leieren inzien wat een stelselmatige opleiding van hoofd en hand waard i.s, wachten hen, om zoo te zeggen, met open armen. Het onderwijs op de Belgische scho len is geihieiel kosteloos. Géén wonder, dat het aantal leerlingen gestadig toeneemt en menigeen, -die de vis- scherij als beroep reeds dein. rug had. toegekeerd, van dfe gelegenheid om er veel meer van te ieeren, dlan hij er anders ooit van geweten zou hebben, gebruik maakt. In verband! daarmee worden ook anderen op de school toe gelaten. Toen ongeveer anderhalf jaar geleden Mr. Pitcairn Knowles zijn ar tikel schreef, telde de school te Osten de hondend-en-veertig leerlingen. Wat de schooi te IJmuiden aan gaat, van het plan om haar dezen zomer nog te openen is niet kunnen kamén. Onder anderen niet, omdat Prov. Staten van deze provincie het verleénen van een subsidie van f 1500 hebben uitgesteld tot tijd en wijle een voldoend antwoord is gegeven op na dere vragen, die de Commissie van Rapporteurs daarover heeft gedaan. Te (hopen is, dat in de aanstaande No- vember-vergad'ering de zaak haar be slag krijgen en daarmee een nuttige vakschool tot stand zal worden ge bracht. De inrichting v.an. de school te IJ muiden zal' eenigszans anders zijn, dan die te Ostende. De IJimridenaren willen geen onderwijs binnen de mu ren van een schoollokaal, maar dade lijk op een opleidingsschip, o.a. om dat dan de omgeving van die leerlin gen meer overeenkomt met die van hun later beroep. J. C; P. Mtenlandscfc Overzicht DOOD VAN TREPOF. Eén van de belangrijkste tijdingen sedert Zaterdag uit St. Petersburg gekomen, is het bericht omtrent den plofselingen dood van den gehaten generaal Trepof. Volgens het Russ. Tel. Agentschap is de generaal Za terdag-avond' om zes uur in zijn villa te Peterhof overleden ten gevolge van een beroerte, die hem overviel terwijl hij voor den maaltijd zijn gewoon middagslaapje deed. Natuurlijk laat deze plotselinge dood, na .al hetgeen er in dé laatste weken over den generaal geschreven is, ruimte voor allerlei veronderstel lingen. Het. valt te betwijfelen, of men wel de 'volle waarheid zal ver nemen. Het meest aannemenswaard is wèl dat Trepof is gestorven tengevolge van de onlangs vermelde vergifti ging. En indien dit werkelijk waar is, indien hij dus door een moorde naarshand is gevallen, dan beteekeait dit, dat de revolutionairen den troon reeds gevaarlijk dicht genaderd zijp. Zou daarmede soms ook de Kei zerlijke zeereis in verhand staan Wat Trepof, die als commandant van het Keizerlijk paleis zoo dicht naast dien troon stond, nog betreft, hij heeft zich in het laatste ander half jaar doen kennen als de ver persoonlijking -van ruw gezag, mili tair geweld'. Te St. Petersburg heeft hij, tijdens de bloedige arbeidetrs- woe-lingen en werkstakingen een wa re dictatuur uitgeoefend1. Zijn dood is voor velen, vooral voor de Russische Joden, tegen- wie hij zeer hardvoclttig optrad-, eene w-are verademing 1 DE REIS VAN DEN TSAAR. De Standaard'" met den Tsaar en zijn familie is, gevolgd door een aan tal oorlogsschepen, voor Björkö in Finland aangekomen. Te Berlijn heeft het uitstapje van den Tsaar met zijn familie, zijn Hof en zijn vloot nogal (verwondering ge wekt, daar het niet te voiren was aan gekondigd. Enkele bladen achten het zelfs een gebeurtenis van groot be lang meer dan één geeft te verstaan d'at de keizerlijke familie vlucht. Aan het Russische gezantschap antwoordt men, dat de Keizer een voudig voor gezondheid op reis en dat het vooral in dén laats-ten tijd. volstrekt niet ongewoon is voor een E-uropeesch&n vorst, op reis te gaan. JODEN-MOORDEN. De te Weenen verschijnende bla den publlceeren berichten, door den afge|vaardigde voor Krakau naar den Oostenrijkschen Rijksraad, den -heer Daszynski uit Warschau ont vangen, waarin gemeld wordt dat de Russische regeering aldaar systema tisch een algemeenen Jodenmoord voorbereidt. Bataljons, gerecruteerd uit de meest woeste benden, zijn uit de verst verwijderde provincies naar de Poolsche hoofdstad gezonden, ter wijl het opperbevel is to-eiverirouwd aan generaal Keller-Zamol-sky, die zich bij de onderdrukking der rebellen in Siberië -aan de ergste wreedheid schuldig maakte. DE TOESTAND IN ODESSA. Benden, uit .het schuim der bevol king bestaande, trekken (door de stad en terroriseeren de burgerij onder het welwillend oog der autoriteiten. Zij plunderen ongestraft de voorbijgan gers, berooven hen van horloge en portemonnaie, terwijl de politie lij delijk toeziet. De gouverneur ver klaarde, in antwo-ord -op de tallooze 'klachten, dat hij onmachtig is om handelend op te treden, daar de benden beschermd wordén door mach tiger ambtenaren dan. hij. EEN COMPLOT TEGEN WITTE De jacht op anarchisten, vooral in de Duitsche Rijnprovincie, moet in verband staan met een ontdekt com plot tegen graaf Witte, die voor zijn gezondheid te Homburg vertoeft. Er is daar een anarchist gearresteerd, Rosenberg genaamd, die op Witte toetrad, toen -hij uit de automobiel gtapte, welke hem naar zijn hotel bracht. Onmiddellijk werd d'e anar chist echter door agenten van den veiligheidsdienst gegrepen. Graaf Witte schijnt gewaarschuwd te 'zijn, dat men iets tegen hem in het schild voerde. DE OPSTAND OP CUBA. Er komen berichten van een ernstig gevecht nabij A-lcano, tien mijlen ten Zuidwesten van Havana. De strijdmacht Jvan generaal Ro driguez keerde na een langdurig ge vecht te Havana terug en meldde, dat zij de opstandelingen uiteen ge dreven had nabij Wajay, twaalf mij len ten Zuildén -van Havana. Stadsnieuws CONGRES VOOR GEZONDHEIDS- REGELING. (Vervolg). Voorts werden Vrijdagmiddag nog eenige huishoudelijke zaken behan deld. Door Dr. Ruisch werd liet jaarver slag uitgebracht dat evenals het ver slag van den penningmeester werd goedgekeurd!. Het ledental klom van 526 tot 541 het aantal nieuwe leden bedroeg 37. Onder de leden- komen voor 18 ge meentebesturen, 22 vereeni-gingen en 115 gezondheidscommtssiën. Twee bestuursleden moesten aftre den, de voorzitter Mr. Goeman Borge- .sius en de secretaris", Dr. W. P. Ruisch. De laatste werd herkozen, terwijl de heer Van Leuven Seis als opvolger van den voorzitter gekozen werd, die niét herkiesbaar was. Zaterdagmorgen om tien uur werd het Congres heropend-. Alsnu was aan de orde de vraag Wat kan er gedaan worden om de in .de Woningwet voorkomende voor schriften betreffende uitbreidingsplan nen ten volle tot hun recht te dóén koaneni Deze vraag werd ingeleid door de h eeren J. Jurriaan Kok en Mr. J. H. Valckenier Rips. 't Eerst was de heev Jurriaan Kok aan het woord, die uit eenzette de groote macht, die de Wo ningwet aan de gemeentebefeturen heeft toegekend. De gemeenten heb ben het nu z. i. aanzich zelf te wij ten, wanneer zij geen goede uitbrei dingsplannen tot stand brengen. Do lieer Valckenier Kips achtte de conclusies van dezen eersten inleider te optimistisch. De miachit der ge- m-eetatebestureu is niet zoo heel groot en verandering der Woningwet zou aan te bevelen zijn. Spreker noemde als een voorbeeld de omslachtige wijze van onteigening der gronden, terwijl geenszins het be oogde doel bereikt is, dat deze ontei gening nu geen in de hand werken van bouwspéculaties meer is. Ten slotte werden deze conclusies aangenomen lo. dat het Congrés algemeen hoopt en vertrouwt, dat het besluit, dat le Koningin zal nemen, gunstig zal zijn voor de uitvoering der wet 2o. idat het uooidi-g is, -dlat de leden de denkbeelden, hier geopperd-, in lo- oalen kring zullen propageeren. Deze conclusies werdeln met applaus goedgekeurd. Zaterdagmiddag werd de vergade ring voortgezet met een lezing van den heer J. W. C. TeliLegeni, over dé toepassing van de par. 3 en 4 der Wo ningwet. Paragraaf 3 behandeltde verbete ring van wiohdngen en de overbevol king, en paragraaf 4 de onbewoon baar verklaring, -ontruiming, sluiting en- afbraak. De voorzitter, mr. Goeman Boinge- siu-s, zeide bij -liet debat oiver deze le zing, -diat .al-s het waar is, dat de ge meentebesturen er niet toe zijn te breng et» zelf te gaan zorgen voor wo ningverbetering, hij dan niet zal -aar zelen in de Kamer vo!or te stellen te gaan doen, wat mr. Troelstr-a reeds meende, dat uoodag was bij. -dé vast stelling der wet, namelijk een dwang- artikel daarin të brengen, waardoor -de gemeenten genoodzaakt worden tot verbeteringen. Nia plichtplegingen, werd dé verga dering toen gesloten. Postkantoor. De Directeur van het Postkantoor te Haarlem maakt bekend', dat met ingang ivian 17 idezer, het Postkan toor voor het publiek zal geopend zijn van 7 uur 's morgens tot 9 uur '.s avonds Greenwiebtijd). R. IvATH. VOLKSBOND. Hedénavomd zal dé afd-. Haarlem van dien Néd-. R. Ka,tbVolksbond, een al- gemeené vergadering houden in haar gebouw Bavo", waar als spreker zal- optreden), do WeliEerw. Heer L. v. d. -Berg, adviseur dier afdéeling. STUKKEN VAN DEN RAAD. Mun tg as verbruik. De talrijke aanvragen om muntgas- verbruik -maken 't noodzakelijk dat de bij posten 56 en 57 der begrooting van 1906 voor aankoop van muntgas meters en leidingen voor mu-ntgas- verbruikers, uitgetrokken bedragen ad f 13.000 en 19.000 onderscheidelijk verhoogd worden met f 13.000 en f 19.000 B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. Kohier Plaatsel. Directe Belastin gen- Het 1ste supplietoire kohier der plaatselijke directe belasting telt 435 aanslagen. Het beschreven inkomen is f620.400, het belasbaar inkomen f 402.900 en het bedrag van den aan slag f 11.596.65. B. en W. stellen voor het kohier vast te 'stellen. El ectrische stroom aan de Werf Conrad. In verband mot de levering van eléctrischen stroom aan de Werf Conrad" is het noediig, dat op de begrooting van 1906 het bedrag vain f 10.000 voor uitbreiding van het. ka belnet wordt venhoofd met f15.000. B. en W. stellen voor, daartoe te be sluiten. Behoefte aan Kasgeld. B. en W. stellen voor-, om den be- grootingspost van tijdelijk op te ne men gelden ter voorziening ih de be hoefte Ivan kasgeld van dén dienst 1906 te verhoogen met een bedrag van f625.000. De rente der op te nemen gelden mag niet hooge-r zijn dan het p/ro-me.ssedisconto te stellen door de Ned. Bank. Een Derde Burgerschool. Bij Raadsbesluit van 8 Augustus werd bepaald, dlat het aantal der Burgerscholen op 3 zou worden ge bracht, met opdracht aan B. en W. om voorstellen te doen, die tot de spoedigst mogelijke opening eener derde Burgerschool zouden kunnen leiden. Di t kan volgens B. en W. niet eer der da,n d'at dé Verordening op de Burgerscholen is gewijzigd, .waarom zij dan ook een gewijzigde verorde ning ingediend hebben. Volgens deze zal dé derde school zoowel voor jon gens als meisjes toegankelijk zijn, terwijl er hetzelfde onderwijs gege- 'vén zal worden als op de twee be slaande scholen. Zij zal ondérge- braoht worden in een nieuw te stich ten gebouw aan de Botermarkt, welk terrein daarvoor ^eeds bij besluit van 27 Aug. 1902 was aangewezen. Do.or ontlasting van enkele klassen der Tweede Burgerschool zal, totdat het gebouw gereed is, deze Derde Burgerschool tijdelijk gehouden wor den in enkele lokalen van Weten en Werken. Het -schoolgeld der 1ste Burger school zal bedragen voor 1 leerling f26, voor 2 leerlingen uit één gezin 23 per leerling en voor 3 leerlingen of -meer f 20 per leerling. Het school geld der Tweede en Derde Burger school is gelijk n.l. voor 1 leerling f 15, voor 2 leerlingen uit éen gezin f 12.50 per leerling en voor 3 of meer leerlingen f10 per leerling. De leerlingen uit éen gezin behoe ven niet éénzelfde Burgerschool te bezoeken. Het trottoir in de Tempelierstraat. Men kent de geschiedenis van het trottoir in de Tempelierstraat. Thans hebben 15 bewoners dier straat een adres aan den Raad gericht, verzoe ke de het trottoir te mogen behou den. Zij zeggen in hun adres dat zij tot 'hun verbazing gelezen hébben, dat uit het midden van den Raad stemmen zijn opgegaan tegen 'het hebben van net trottoir, onlangs in die straat gelegd, dat het hun reeds nu is gebleken, dat door het leggen van genoemd trottoir den voetganger ongéhindend- die straat kan beloop en voor de kin dereer het gevaar is opgeheven van door eenen woesten wielrijder omver gereden -te wordén en de kans niet meer bestaat dat stukken van >de ge vels worden afgereden, daar de rij en voertuigen, die ander-s de Tempe- lie-rstiraat doorreden, nu het Wijde Geldelooze Pad tot hun verkeersweg hebben gekozen. Afwijking Bouwverordening. B. en W. stellen v.oor, af te wijzen hét verzoek van P. en D. van Gel der, om vergunning tot het maken van een tijdelijk lichtraam in den Noordelijken zijgevel van hun werk plaats in de Van Zompelstraat 3. B. en W. gronden hun bezwaar op het feit, dat dit raam lager is ontwor pen dan art. 694 van het Burgerlijk Wetboek toestaat. Slooping van een perceel. B. en W. stellen voor, -het onlangs aangekochte perceel Spaaraiwouder- straat 152, ter bevordering van dëoi algemeenen welstand, te sloopen, en het vrijkomende terrein met een hou ten hek af -te scheiden van den open- Makelaar in hypotheken en assu rantiën. B. en W. stellen voor, J. Jansen te benoemen tot makelaar in assuran tiën en hypotheken in déze gemeente.: Tijdelijk leeraar aan de H. B. S. Wegens splitsing der 2e klasse der H. B. S. met 5-jarigen cursus in vijf afdeelingen, door uitbreiding van hét aantal leerlingen, is tijdelijke aan stelling van een leeraar of leer area in de Engelsché taal noodig. B. en W. dragen voor: le. de heer P. M. de Raadt te Gouda 2e. mej. A. N. H. W. van der Lin den te Haarlem. De belo-oning, voor 8 lesuren per week, bedraagt f800 per jaar. W erklieden reglement. B. en W. stellen voor, op den staat, bedoeld bij artikel 1 van het Werklieden-reglement te plaatsen het personeel -van tot Openbaar Slacht huis. Voorts om den term machine- drijvers bij de Lichtfabrieken te ver vangen door machiniste^ waardoor voor het machinepersoneel overeen stem mina1 in benaming en positie wordt verkregen met andere lakken van dienst. Van de werkliedén^aan het Slacht huis zijn de volgende op dén staat gebrachtmachinisten, stokers en personeel belast met hal-, stal- en terreindienst. Afw-ijking Bouwverordening. B. en W. stellen «voor, toe te staan, da.t T. Hoenclerd'os bij den- bouw van een woonhuis aan de noortteijdé der Zomervaart afwijkt van artikel 7 der Bouwverordening, zoodat hem ver gunning wordt verleend tot dezen bouw op zoodanige wijze, dat tus- schen tot huis en den openbaren weg een ruimte van meer dan 10 M. (n.i. 22 M.) overblijft. VERGADERING van den Raad der gemeente Haar lem, op Woensdag, 19 September 1906, des namiddags te 11/2 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof.) De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Voorstel B. en W.W. vaststel ling le Suppl. kohier pi. dir. bel., dienst 1906. 3. Id1, id. verhoogi-ng post volgn. 224 begrooting 1906 met f15.000. 4. Id. id. id. id. met f 32.000. 5. Id. id1, vaststelling 2e Suppl. be- girootihg, dienét 1906, 6. Id; id. aanstelling gemeente-vee arts. 7. Id. id. wijzigih-g verordening rang, getal en bezoldiging ambtena ren Secretarie, enz. 8. Id. id'. vaststelling organieke rer geling jaarwedden agenten van poli tie 1ste, 2de en 3dé klasse méfc voorstel Mr. J. II. Thiol. 9. Id. id. verlio-oging toegestane gelden Openbaar Slachthuis. 10. Id, id. voorschot aan' Maat schappij tot verbetering der huisves ting van minvermogenden. 11. Id. ld. wijziging Raadsbesluit d.d. 29 Augustus 1906, no. 14. 12. Id. id. gebruik Doelenzaal door afd. Haarlem dér Ned. Weerbaar- •heidsveraeinigmg. 13. Id. id. regeling onderwijs enz. Derde Burgerschool. 14. Id. id. verzoekschrift P. en D.- van Geldér, plaatsing hchtkozijn per ceel Van Zompelstraat no. 3. 15. Id. id. afbreken perceel Spaarn- wouiderstraat no. 152. 16. Id. id. verzoekschrift T. Hoen derdos, afwijking art. 7, 1, der Bouw verordening. 17. Id. id. vaststelling sta'at para graaf 1 wérkiiedemregleiment. 18. Id. W. Stolp, wegruiming trot toir Tempel iersstraat. 19. Benoeming vaste commissiën. 20. Id. commissaris Bank van lea ning (aftreding Mr. C. M. Rasch). 21. Id. twee commissarissen Stads- Apotheek (aftneding J. Winkler en CL G. Loomeijer Jr.) 22. Aanbeveling B. en W.W. henoe- ming tijdelijk léeraair (leerares) H.. B. School. 23. Voordracht id. benoeming onder wijzer Derde Tusschenschool. 24. Idt id', id. id. Opleidingsschool Ivioor jongens tot het M. en H. onder wijs. 25. Voorstel id. verzoekschrift f. Jansen, benoeming makelaar in hy potheken en assurantiën. 26. Trekking der afdeelingen van. den Raad.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1