NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No. 7127 Verschijnt dagelijks, behalve cp Zon- en Feestdagen: DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1906 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN Jfe AD VERTENTIËN: per drie maanden; Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Vöor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 WÊr^. 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. GöHusfreert? Zoitóagsblad, 'voor Haarlem" 1 I 0.37M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. nde omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM, Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JQHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. EERSTE BLAJB. ACJENBA DONDERDAG 20 SEPTEMBER. Groote Kerk; Orgelbespeling, 23 uur. Schouwburg Jamsweg: Nederl. Too- uieel: „Cyrano de Bergerac", 74 uur. Gebouw ,,De Toekomst" (KI." Hout straat 44): Wagnervoordraclht door den hieer W. Meng, van Amsterdam, OM ONS HEEN CCCLXXXV. TENTOONSTELLING OP GEMEEN TELIJK ADMINISTRATIEF GEBIED. Onze electrische tram naar Amster dam is meermalen, en terecht, <zc- ncemd als een vervoeffanliiddel, dat je in Amsterdam overal dichit bij brengt. Naar de tentoonstelling op gemeente lijk administratief gebied in onzo hoofdstad hrengt ze je zoo dichtbij •dat 'het in waarheid niet dichtbij er kan. Op den hoek van Spuistraat en Spui, waar de wagen meestal even wachten moet, om een Amisterdaim- sche tram te laten voorgaan (er zijn Standm., ooik ondier de trams), stap je af, loop even den hoek om, den Sin gel op, de Bibliotheek voorbij en. die idieur van No. 423 in, die met wat girioein verstemde trap op, naar de Mili- tiezaail. Ik ben te weinig met militaire zaken op die hoogte, om te betwijfelen dart de zaal vow militieloikaal geschikt is maar voor een tentoonstelling deugt ze 'al heel weinig. De ruimte is er zóó gerinig, dat een paar belang rijke inzendingen in afzonderlijke hekjes zijn geborgen'. Wanneer de Ne- derlandsobe Bond van Gemeente-aimb- teniarem weer eens een dergelijke ten toonstelling houdt, zal hij vyxjs doen met een beter lokaal te kiezen. Het maakt op den bezoeker een vreemden indruk, dat hij, de hoofd zaal binnenkomende, begroet wordt door een soort van klokkenspel, dat denken doet aan dien bakker uit vroe ger tijden, die de bel luidde, wanneer bij het versche brood voor aflevering klaar had. Dit gehengel heeft evenwel met de bakkerij niets te maken, maar is een reclame van den Amsterdanv schen stads-uurwerkmaker, die aldus de aandacht op zich vestigt. Gelukkig, dat hij eenig is in- deze soort van reclame. Anders zou de rust, die op ©en tentoonstelling als deze behoort te heerschien, hinderlijk worden ver stoord. Oppervlakkig beschouwd zou men misschien vragen„waarom deze ten toonstelling Werken ze dan op de secretarieën niet naar vaste model len Gedeeltelijk wel, maar voor eefn ander deel heeft toch de eene ge meente een andere manier van arbei den en inrichten, dan hare zuster. Wij, Oeeken, kijken daar allicht liet fijne nrtert van af, maar voor de des kundigen is er zeker wel .een eh ande" te leeren, zooais mij dian ook door een ontvanger verteld weird, dien ik er toevallig tegen hert lijf liep. Al wlas het alleen maai- dit, dat 'allerlei ge woonten uit de groene doos, die hei- ging hebben in openbare aidminiiidtra- tiënlang te' blijven hangen, door nieu we denkbeelden op de vlucht worden gejaagd. Met w-élk ander doel waren er schrijfmachines geëtaleerd en in werking, dan om aan de gemeente- adminiistratiën te laten zien, dat de tijd van het met de hand schrijven en overschrijven voorbij gaat en dat het geen zin lïeeft, om moeizaam en bo vendien onzeker allerlei „missives" te gaan zitten overschrijven, terwijl een goede schrijfmachine zelf kopieert. „Twaalf doorslagen op gewoon pa plier en zes op linnenpapier", vertelde mij het juffertje van de schrijfma chine en stopte mij, ten bewijze daar van, papiertjes in de hand, waarop te lezen stond, dat edn exemplaar van dit merk aan onze Koningin geleverd was. „Verbeterde Perry Pen", verklaarde een andere exposant, die blijkbaar de rol van de stalen pen nog - volstrekt niet uitgespeeld acht en vereerde mij 'n paar pennen, die ik bij gelegenheid zeker zal gebruiken. Toch is dit alles nog maar de buitenkant van de ad ministratie. Mij gaf den meest volle dige®, indruk van wat er alzoo in een gemeente-administratie omgaat, de in zending van de Erven J. J. Tijl en Zonen te Zwolle. Daar rijden zich dik ke boeken met deftige opschriften Waterleiding, Politie, Waterschappen en Wegen, Veeartsenij kundig Staats toezicht, Woningwet, Kieswet, Land- weerwet, Nationale Militie, Nijver heid, Nederlanderschap, Onderwijs en wat al niet meer, verzamelingen van modellen, die in al deze onderdeelen van gemeentelijk beheer plegen voor te komen, afgewisseld met stembus sen en allerlei soort dóozen, en be schaduwd dooi- aan den wand gehan gen kaarten van onze provinciën. En daartusschien in, half weggescholen naar 't me scheen, een aflevering van het kindertijdschrift „Jeugd". Waar om niet? Heeft een rechtgeaard ge in eente-ambtenaar ook niet zijn kin deren te administreeren Dat Amsterdam het leeuwendeel van de inzendingen heeft, is begrij pelijk en verklaarbaar. De gemeente is keurig voor dein dag gekomen. Wie nu nog denken mocht, dat een ge meente-ambtenaar niets anders kan wezen, dan een soort van automati sche pennemian, die moert zijn opinie aan deze Aimsterdaimisehe inzending maar eens gaan verfrisscben. Ver beeld je, dart diiit .onmisbaar deel van ons maatschappelijk bestaan, eens sta ken gingDat we onze kindléren niet meer behoorlijk ingeschreven konden krijgen, o.nze dronkaards niet meer naar 't kot gebracht, wij zelf niet meer gehinderd met de bepalingen van hinder-, woning- en vijf en twin tig andere wettendart er, o gruwel der gruwel en, geen .ontvanger meer was om onze zure belastingpermingen in ontvangst te némen't Is om van te ijzen en een waar geluk, dat de stakingsbacil op onze ambtenaren al het minste vat heeft, zoodat eerder (ik vraag verschooning voor de vergelij king) .eerder de koeien liet meük geven, dan die ambtenaren hun werk zullen staken. Er zijn inzendingen van vele andere gemeentebesturen, o.a. een ietwat ko mische klacht van Schoonhoven, in oen lijstje, waaruit blijkt, dat door een samenloop van omstandigheden die ongelukkige gemeente herhaaldelijk de kans, om aan een groote spoorlijn te komen liggen, heeft zien voorbij gaan en ten slotte, toen een lokaal- spoor zoo goed als zeker was, met een stoomtram is afgescheept. Als Haarlem ook eens zijn gemeentelijke misère in een lijstje ging hangen, dan zou de mislukking van de sluis te Spaarmdam, het afspringen van het t-echmicum en het dure station daarin een plaatsje kunnen vinden Met zooiets nu is Haarlem niet voor den dag gekomen. Wèl met iets van positiever aard. De heer G. J. Kok Jr. heeft allerlei materieel geleverd voor een juist begrip van de samenstellin; van liet bevolkingsregister in Haar lem en daaraan een vrij uitvoerige beschrijving in den catalogus toege voegd.. .We vernemen daaruit, dat ons bevolkingsregister gedeeltelijk ir boek-, gedeeltelijk in kaartvorm, is in gericht. In het kaartnegister worden aüledn beschreven dienstboden em an dere intern in betrekking zijnde per sonen, zooals winkeljuffrouwen, ban- ketbakkersb e diendenslagersknechts, alsmede de bewoners van gestichten en hofjes. Voor deze laatsten worden gele kaarten en voor hét dienstperso neel witte kaarten gebruikt, welke kaarten alphabetasch en lexicogra- phisch zijn geplaatst in ladekasten en door karton platen in groepen zijn verdeeld. Op deze kartonplaten staat door aanduiding van del beginletters der verschillende familienamen, ver meld, welke namen iedere groep be vat, zoodat met één oogopslag kan worden gezien, waar de kaart van een ie zoeken naaim moet zijn te vinden. Na elke tienjarige volkstelling worden de kaarten van overleden of vertrok ken personen uitgezocht en in een boekregister overgeschreven', zoo dat eene uitgebreide kaartar chief vorming wordt voorkomen. De andere ingezetenen worden1 in geschreven in boekdoelen, die dus het hoofdregister vormen, 't Zou mé te ver voeren over te schrijven hoe. Laat ik alleen nog zeggen, dat er een af zonderlijk verb uizingsregis ter wordt bijgehouden, waarin weer alle bij zonderheden van het gezin worden vermeld, tot de namen en geboorte data. van wat de heer Kok met een nieuw woord de 1 e e r p 1 i- c h t w e t- t' ge kinderen noemt, toe. Er is, behalve veel van heden en toekomst, ook vrij wat ingezonden dart betrekking hééft op lang vervlogen dagen. De oudheidkundige afdeeling, dezelfde, meenen we, waarvan een ge deelte op de Bakkerij-tentoonstellin,! te zien was, is wel de moeite waard. Dart het aan toelichting op de toch niet uitgebreide tentoonstelling niet ontbreekt, blijkt wel hieruit, dat de catalogus bijna het halfduizend pagi na's haalt. Een vak tentoonstelling het zeer zeker, maar een die toch in direct van groot algemeen belang kan wezen. Wanmcietr de administratie be ter wordt, beknopter, logischer, daar door ook allicht sneller, dan zullen wij, g ©.ad mini stre er den, daar vam niert anders dan vruchten kunnen plukken. Wart ik er niet .gexposeeri vond; is de model-ambtenaar. De Commissie zal dat overbodig hebben gevonden, 't Soort is zóó ver spreid, dat iedereen het wel kent, ook zonder tentoonstelling. Toten met Maandag is de expositie |gop®. jcp Stóetdaffdsefa Overzicht HET UITSTAPJE VAN DEN TSAAR. De Russische keizerlijke familie, die Dinsdag naar Peterhof zou te- rugkeeren, "zal daar maar korten tijd vertoeven. Na de begrafenis van ge neraal Trepof begeeft de Tsaar met zijn familie zich weder voor ontspan ning naar de Scheren voor een opont houd van 7 of 8 dagen. De Tsaar houdt zich tijdens het uitstapje gewoonlijk met de jacht be zig. Alle politieke gevolgtrekkingen, die buitenlandsche bladen met be trekking tot deze reis hebben ge maald, zijn dan ook ten eenenmale uit de lucht gegrepen. DE VEILIGHEIDSDIENST. Graaf Medem is den nieuw-benoem- den paleis-commandant generaal Dedjoelin opgevolgd als chef van de gendarmerie. Dédjoelin, die bijna zijn geheele carrière bij den Russi- scben generalen staf heeft gemaakt, was reeds de rechterhand van Tre pof. Graaf Medem was gouverneur van Moslcau, toen Trepof daar hoofd der politie was. EEN AANSLAG. Generaal Dorosjefski, lid van den krijgsraad te Warschau is Dinsdag ochtend aan het been gewond, waar schijnlijk door een pistoolschot, ter wijl hij in een rijtuig door de stad reed. De dader ontsnapte. BIJTIJDS GEPAKT. Te Peterhof is weer een terrorist gepakt, die in de uniform van een kozakken-officier het paleis naderde. Hij was gewapend met een pistool en een ponjaard. HARD TEGEN HARD. De terroristen, in Odessa hebben een proclamat'e verspreid, waarin zij dreigen voor eiken op een vonnis der krijgsraden te velde ter dood ge brachte drie ambtenaren te zullen vermoorden. Het eerst komen voor die wraakoefening in aanmerking de officieren, die lid van zulk een krijgs raad zijn, de gouverneur-generaal, die tot de oprichting last geeft en de commandant, die het doodvonnis bevestigt. Er zijn uitgebreide veilig heidsmaatregelen genomen. HET K.-D. CONGRES. Eenige leden der constitutioneel- democratische partij zijn uit Stock holm teruggekomen met het bericht, dat de Zweedsche regeering een partij-congres aldaar niet zou toela ten met het oog op de1 internationale beleefdheid jegens Rusland. Als heit. gaat, zal het congres nu begin October te Helsingfors bijeen komen. HET DRAMA TE SIEDLCE. Volgens mededeelingen der Peters- burgsche bladen verklaarde minister president Stolypin aan baron Gunz- burg en den advocaat Slosberg. die bij hem inlichtingen kwamen inwin nen, dat hem niets bekend was van het plan om de te Siedlce gevangen genomen Joden voor de veldkrijgsra- den terecht te doen staan. Ook achtte hij een dusdadigen maatregel niet wenschelijk en zou hij den gouver neur-generaal te Siedlce aanwijzin gen in dien geest doen toekomen. DE OPSTAND OP CUBA. Volgens de Cubaansche legatie is de staatssecretaris Hevia afgetreden en is de minister van Justitie Diago tot zijn opvolger benoemd. Men ge looft te Washington dat het aftreden van Hevia gevolg is van een oneen1 g- heid met president Palma ten aanzien van het onderzoek van den Ameri- kaanschen minister Taft. Uit Havana wordt nog gemeld dato 18 Sept.. Generaal Castillo deelde den Ame- rikaanschen zaakgelastigde mede, dat da opstandelingen bereid zijn de tot stand koming van den vrede te bevorderen mits waarborgen worden gegeven, dat nieuwe algemeene ver kiezingen zullen plaaits hebben en de regeering zal aftreden." TREINONGELUK IN AMERIKA. Ui-t New-York wordt van Dinsdag gemeld,^dat een naar het Noorden vertrokken trein van de Chicago Rock Island Pacific Railway dicht bij de stad Oklahoma in de Eimaruon-rivier stortte. Slechts enkele wagons ble ven op de rails, het grootste gedeelte 'van den trein viel in bet water. Men vreest, dat omstreeks 100 passagiers omgekomen zijn. STORM IN DE CHINEESCHE WATEREN. Een Lloyd's tetegram uit Hongkong bericht, dat ten gevolge van een wer velstorm, die 2 uren duurde, drie Britsche stoomschepen zijn gezon ken. en dat een Britsch, een Ameri- kaansch en drie Duitsche stoomsche- peu zijn gestrand; een .Duitsch schip werd op het strand gezet, daar men vreesde, dat het zou zinken, nog een ander is zinkende. Er zijn een aan tal menschenievens verloren gegaan. Volgens latere uit. Hongkong ont vangen berichten, hebben honderd personen liet leven verloren. Van de laatste officieele schatting bedraagt de aan de haven toegebrachte scha de meer dan een millioen dollars. Vier Fransche officieren kwamen o. m. om het leven. De Engelsche rivierkanonneerboo ten Robin"', „Moothen", en de tor pedovernieler „Taku" werden be schadigd. De kanonneerboot ..Phoe- nix" en de Fransche torpedovernie- ler „Francisque" gingen ten gronde. Bij de botsing werden twintig perso nen gedood en 8 stoomschepen ver nield, zes werden op het strand ge slagen. Alhoewel de barometerstand laag was, was er niats dat het opste ken van een orkaan deed verwachten. Er werd dus als gewoonlijk gewerkt met de gewon© voorzorgsmaatregelen toen de typhoon plotseling opstak, de tegen het strand geslagen schepen vernielde en de dokken en kaden uit eensloeg. De wrakken der oceaan- booten, jonken, sampans, veerboot- jes liggen verstrooid over de straten, de wegen zijn er door versperd. Het grootste verlies aan menschenievens hadden de inlanders van de paarl- ri'vi'er, wier bootjes dicht op elkaar lagen, waarvan bonderden door den storm werden omgeslagen. Het is op het oogenblik nog onmo gelijk 'het aantal der omgekomenen vast te stellen. D© Engelsclre- regeeringsambtena- ren zijn onmiddellijk vertrokken om de ongelukkigen te ondersteunen. Stadsnieuws IN DE MODDER. Dinsdagavond omstreeks half tien geraakte door de duisternis misleid1, de heer J. G. B. in ©en sloot langs de Letdsche Vaart. Op zijn hulpgeroep schoten eenige voorbij gangers toe. Deze wisten hem met veel .moeite uit de modder te trek ken, waarin hij al tot de heupen ge zakt was. Met verlies van een sclhoen kon hij naar zijn woning in de Brou- werstraat terugkeeren. Diefstal zakken. Omtrent, den diefstal van 300 zakken ten nadeele van den aannemer A. J. Stoel Jr. aan den Harmenjansweg, waarvan melding is gemaakt in ons vorig nummer, kan nog vermeld worded", dat de verdachte H. S. den diefstal heeft bekend en dat thans al le zakken zijn opgespoord en in be- g genomen. S. was nu en dan welrkzaam bij den aannemer Stoel en was daardoor op de hoogte van de plaats, waar die zakken geborgen werden. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond vergaderde de afdee ling HaarLém en Omstreken van de Nederi-andsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in de tuin- zaal van het café Brinkmann. Onder de ingekomen stukken was o m. een verslag van de hand des hee- ren Sturing van de excursie, door de afdeeling naar het Westland, welk verslag den voorzitter, den heer Joh. de Breuk aanleiding gaf eenige waar- deerende woorden te richten aan het aches van den heer J. Sturing, die de leiding der genoemde excursie voor zijn rekening had genomen. In verband met de benoeming van afgevaardigden ter algemeene verga dering op Woensdag 26 September e.k. in den foyer van de Stadsgehoorzaal te Leiden, deelde de voorzitter mede, dat door de afdeeling Leiden op Dins dagavond daaraan voorafgaande een reünie zal gegeven worden in de Posthoorn. Voor den aanvang der vergadering zullen eetnige kweekerijen bezocht worden. Na afloop wordt een bezoek aan den Hortus gebracht. Terwijl men tot de benoeming der afgevaardigden overging, werd mede gedeeld, dat het hoofdbestuur dezen winter geen wandel leer aar voor de af deeling Haarlem en Omstreken ter be schikking heeft. Aan de Provinciale Staten der pro vincie Noord-Holland is verzocht om de subsidie aan den Tuinbouw-Win- tercursus wederom te mogen ontvan gen. A'lsnu werden als afgevaardigd en tor algemeen© vergadering benoemd de 'he.eiren P. W. Voert met 17 stommien en Joh. de Breuk met 14 stemmen. Vervolgens behandeld© de verga le ring de puntten van den beschrijvings brief der bovengenoemd© vergade ring. O. m. werd besloten, dat de afge vaardigden overeenkomstig het prao- advies van liet hoofdbestuur zullen stemmen tegen het voorstel-Frederiks oord, om adviseurs aan te stellen in zake land- en tuinbouw. Omtrent de voorstellen om bij de regeering aan te dringen oan verhoog- d'; subsidie te krijgen voor de wandel- leeraars, ten einde het getal dezer heere>n uit te kunnen breiden, werd besloten met decze voorstellen mede te gaan. Overigens bood de agenda weinig belangrijks aan. Besloten werd de afgevaardigden vrij te laten voor de keuze van een voorzitter, daar de verschillende ge noemd© candidaten bedankt hebben voor een mogelijke benoeming. Als candidaten in de vacaturen- Boet zelaer en -Jac. Smit in hot hoofd bestuur werden gesteld de heeren A. Keessen, te Aalsmeer, en B. Ruisch te Dedemsvaart. In de vacature-Quintus werd ge steld de heer Jhr. G. F. van Tets, te Zeist. Na beëindiging van de bespreking van den beschrijvingsbrief werd de onderlinge tentoonstelling gehouden. Ditmaal was de inzending zóó groot, dat drie tafels met keurige bloemen konden tentoongesteld worden. Voor al de dahlia's, begonia's, Celocia'sen lobelia's waren zeer mooi. De heeren Krelage, Kerbert enRijs- dorp maakten de volgende beoordce- ling bekend Certificaten 1st© klasse werden toe gekend aan de firma. Krelage, voor de inzending Cactus-dahlia s aan den lieer Ph. Deys, voor de dubbele be gonia's en voor die enkele begonia's, en voor dè Celoisia'saan den heer Steyn voor de tuberrozen. De firma Tuber.gen liiad buiten me dedinging ingezonden. Voorts werd nog uitgemaakt aan welke inzenders van de onderiinge ten toonstellingen in het vorige jaar- de medailles zonden toegekend worden. De uitslag was als volgt 1st© prijs verguld zilveren medaille, de heer Ph. Deys. 2de prijs, zilveren medaille. Etablis sement Aerdenhout, 3ed prijs, bronzen medaille, C. van Blankensteyn. De heer J. Sturing deed eenige me- dedeielingen over een zeer zeldzaam bloeiende orchidée Vanda Lowiï, waar over de heer Sturing in de Natuur historische Wandelingen in de „Za terdagavond" het een en ander zal mededeel en. Ten slotte nam de heer Sturing op zich om dezen winter een lezing te houden met lichtbeelden over de ex cursie naar het Westland. Hierop werd de bijeenkomst geslo ten. FIETSONGEVAL. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur wild© een fietsrijder uitwijken voor een bespannen wagen, die in de Koningstraat reed. Hij had daarbij het ongeluk, dat hij slipte, waardoor hij met zijn rijwiel onder het paard terecht kwam. De wielrijder kreeg een bloedende wond aan het hoofd en het rijwiel werd zwaar beschadigd. Van 't Kantongerecht Rijden met een lampion. Heden werd uitspraak gedaan in de zaak van J. A. D. M., püiotograaf te Bloemendaal, die Woensdag 1.1. te recht stond, dat hij op 21 Augustus 1906 op den openbaren weg, Korte Zijtweg, als bestuurder van een rij wiel daarmede had gereden, zonder dat dat rijwiel voorzien was va31 een lantaarn, die voorwaarts een helder wit licht uitstraalt. Mr. P. Tidemans ontkende namens beklaagde het hem ten laste gelegde, aangezien beklaag- de's rijwiel wel was voorzien van een lantaarn, zijnde een lampion. De kan tonrechter sprak den beklaagde vrij, o.a. op grond dat art. 20 van het mo tor- en irijwielreglement 1905 (Stbl 294) bepaalt, dat een rijwiel, waarme de tusschen een half uur na zonson dergang en een half uur voor zons opgang over een weg wordt gereden moet voorzien zijn van minstens een lantaarn, die voorwaarts een helder wit licht uitstraalt; dat waar dit Reglement niets be paalt omtrent den vorm van de lan taarn of de grondstof, waaruit die moet bestaan, een lampion of Chinee- sche lantaarn in dien zin van het Re glement is een lantaarn; dat die lantaarn voorwaarts een helder witlicht moet uitstralen en dat ten process^, niet is gebleken, dat de door don beklaagd!© gebezigd© -lan taarn niet voorwaarts oen helder wit licht uitstraalde. De bierbot'telaar P. Kossen was to verzet gekomen tegen een HTJ verstek gewezen vonnis van 23 Juni, waarbij hij wegens het onttrekken van grond aan den openbaren weg was veroor deeld tot 5 gulden of 3 dagen. Beklaagd© bewoonde het perceel Zuider Buitenspaarne 76, bij de Dub bele Buurt, Langs zijn huis loopt een weg, en van dien weg heeft hij ©en gedeelte afgesloten door een hek. Het getuigenverhoor maakte duidelijk, dat de grond wel van Kossen is, maar ook. dat deze grond reeds gedurende een .halve eeuw voor het publiek ver keer opengesteld was, zoodat hij de zen daaraan niet meer mocht onttrek ken, volgens den ambtenaar van het O. M. Deze vroeg dan ook bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. C. M. Tors van Amsterdam pleitte vrijspraak, omdat z. i. de grond niet voor het publiek verkeer bestemd is. UITSPRAKEN. J. P. te Zandvoort, overtr. veilig heidswet 1 of 1 dag hecht. A. C. M. te Haarlem, overtr. Ar beidswet, f 3 of 2 d. hechtenis. C. v. D. te IJmuiden, 2 overtr. als boven, 2 maal 3 of 2 maal 2 dagen hechtenis. J. E. te IJmuiden en J. de K. te Haarlem, overtr. Jachtwet, ieder 7 d- hechtenis. F. v. L. te Haarlem, overtr. Wetb. van Strafr., nietigverkl. der dagvaar ding. J. H. te Haarlem, en 6 anderen, wegens het loopen over verboden gronden, ieder voor elk© overtreding 10 of 3 dagen hechtenis. W. B. te Haarlem, wegens rumoer verwekken, 3 of dagen hechtenis. H. K. te Amsterdam en J. M. te Bergen, wegens dronkenschap, ieder 2 of 2 dagen hechtenis. J. D. A. te Zandvoort, wegens: le. rijden zonder licht; 2e. een valsche® naam opgeven 1 en- 10 of 1 en 10 dagen hechtenis. J. C. G. te Heemstede en M. C. v. W, te Amsterdam, overtr. motor- en rij wiel wet, no. 1 f 10, no. 2 f 2o, subs.- 5 dagen hechtenis. B. v. d. K., te IJmuiden, overtr. pol.- verord. Velsen, -vrijgesproken. W. de L. te Haarlem, overtr. we genreglement in N. H., 1 of 1 dag h. G. v. Z. te Beverwijk, wegens dronkenschap (vehzet 8 Aug. 1906) vorige uitspraak bekrachtigd. J. P. S. en G. v. d. K. te Haarlem, overtr. Pol. verord. Haarlem, resp.- 2 of 1, subs. 2 of 1 dag hecht. H. B. t© Wijk aan Zee. overtr. Pol. verord. Beverwijk, 2 of 1 dag hecht.- G e v. Voorwerpen. Een hondenhalsband, een broekbe schermer van een wielrijder, een por tret, een gummiband van een kin derwagen, een rijwiellantaarn, een broche.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1