Weerbericht. Tfaermometerstand Uit de Omstreken Binneslssid Letteren en Kunst Financieele berichten Telegrammen Burgerlijke Stand Leger en Vloot MEDEÖEEL1NGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 4 October. Hoogste barometerstand 764.9 m.M. to München (midden Duitsehlandj laagste 752.3 m.M. te Hasparanda (Oostkust Zweden). Verwachting tot den avond van 5 October Wind toenemende tot matigen Z. •tot Z. W. wind. Gesteldheid van de luchtbetrok ken, regen. Temperatuurieits warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag 2 uur 762.5 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 755 m.M. Barometers en Thermometers (Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. te Haarlem. Donderdag 4 October Hoogste gisteren .F. 59° Laagste heden nacht F. 54o Hoogste baden tot 2 uur F. 60o DIEFSTAL VAN KONIJNEN. Joh. van de Pol, 29 jaren, koopman wonende te Schoten, heeft omstreeks 12 September onder Schoten een ze vental konijnen gekaapt van Johan nes Slenders, na zien door inklim ming toegang te hebben verschaft ilot 'het afgesloten terrein. Beklaagde is reeds herhaaldelijk veroordeeld, waarin 'het O. M. aan leiding oud. om vier jaar gevange nisstraf te eischen. Mr. Stheeman pleitte clementie. DIERENMISHANDELING. De 87-jarige Haarlemmermeerder P. Dunweg, die terecht stond wegens het levend begraven van zijn hond, die te oud geworden was om meer voor zijn wagen te trekken, werd overeenkomstig den eisch van het O. M., tot 4 maanden gevangenis straf veroordeeld. Eene welverdiende straf UITSPRAKEN: J. C. P. v. d. Westen, zonder beroep öf vaste woonplaats, landlooperij, i IJ {j-oopn uKcu. U. Kion, schilder .te Haarlem-, dief stal, een maand gevangenisstraf. C. J. v- d. Molen, /werkman te Haar lem. opz. vernieling, f 10 boete of 8 dagen hechtenis. 1H. H. Boerlager, timmerman te Haarlem, ontuchtige handelingen ple gen met iemand beneden 16 jaar, 6 maanden gevangenisstraf. J. Bruynzeel, los werkman 'te Vel- sen, openbare schennis der eerbaar heid 10 boete of 5 .dagen hechtenis. K. Bloentendaal, arbeider te Bever wijk, wederspannigheid en beleed, ambtenaar, 14 dagen gevangenisstraf. F. Taconis, smid, G. Berg, arbeider, beiden te Beverwijk, wederspannig heid, ieder een week gevangenisstraf. R. Spaans, landman te Monniken dam, diefstal, f 60 boete of 12 dagen hechtenis. DE RAADSVERKIEZING. Hedenmorgen is ook ten gunste van den heer A. H. Smulders een verkie- ■zingscourant verschenen: „Onze Gan- didaaf'. een woord tot de kiezers van het eerste district, uitgegeven door het Comité van oprechte Haarlem mers". Gedeeltelijk is het blad gewijd aan de bestrijding van den tegencandi- daat, wat wij gevoegelijk kunnen la ten rusten, zooals rwij dat ook deden bij/ de bespreking van de verkiezings- 'cour-ant /dier Liberale Unie. De heer Smulders wordt er in aan bevolen als een -ontwikkeld anan, eer lijk als goud, vooruitstrevend, die weet wat hij wil en den tijd beeft om het Riaadis-lidmaaJtschap naar beihoo- ten te vervullen. Bovendien is hij geboren Haarlem mer en kent de arbeidstoestanden, door en door. Door de „Liberale Unie" werd het poTtret 'des heeren Levert, voor-zien van een aanbeveling voor zijn candi- datuur aan de (kiezers in het 1st© dis trict thuis bezorgd. Tevens werkte deze kiésvereenigi- ging met huisbezoekers, die ten gun ste van den heer Levert pleitten. Hieronder volgt de opgave van het aantal stemmen om ongeveer half- twee uitgebracht, vergeleken bij het aantal op 25 September omstreeks dien tijd uitgebracht Aantal kiezersRaadhuis 1016, Haa-rlemrnerliedestraat 1148samen 2164. Op 25 SeptemberRaadhuis 396, Haarlemmerl-iedeetraat 547, samen 943. Op 4 October Raadhuis 485, Haar lem merliedes tra at 620, samen 1105. Terwijl er op 25 September ongeveer half twee 45 pCt. was uitgebracht, is heden ongeveer 52 pCt uitgebracht Pensioen verleend. Aan den heer J. Nierop, onderwij zer aan eene openbaTe lage school al hier, is een pensioen van f611 ver leend. V e r m i s-t. Sedert Woensdagavond wordt al hier veravét juffrouw v. B., oud 35 jaar, kort en dik. donkerbruin haar, donkere oogen, rond aangezicht, ge wone neus. gekleed met zwarte ja pon met witte stippen, zwarte cape, grijs doukhoedje. Daar zij niet goed bij het hoofd is, vermoedt men, dat haar een ongeluk is overkomen. Na mens hare familie verzoekt de Com missaris van Politie hare opsporing en aanhouding. T o e v a 11 ij d e r. Gisternacht werd door de politie liggende in! liet portiek eener woning in de Ruychaversiraait aangetroffen een manspersoon, d-i'e bewusteloos was ten gevolge van een zenuwtoeval. Hij is per brancard naar het Diaco- nesqehuis overgebracht, alwaar hij nog verblijft. Hij is afkomstig uit Amsterdam en bevond zich vo.or zaken te dezer stede. HEEMSTEDE. Bij de op heden gehouden aanbeste ding -omtrent bet bouwen van -een ge bouw voor dien R. K. Volksbond, was de uitslag als volgt: G, J. v. d. Pu'tten, 25.167; P. Smit, 27,345; -Th, Smit, 29.848; P. G. Adri- a/anse, 24.600. De cursus voor hét herhalingsonder- wijs wordt 15 October geopend. Zij, die daaraan wensch en deel te nemen, kunnen zich aanmelden bij het Hoofd der O. L. School op 8 en 9 October, telkens des namiddags tusschen 12 en 2 uur. HAARLEMMERLIEDE c. a. Bij bet hoofdbestuur der posterijen bestaat bet voornemen, mits hiervoor eén geschikt gebouw wordt aangebo den, te Houtrijk en Polanen een post kantoor te vestigen. HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp heeft zich een geval van tvphus voorgedaan met do odelij- kon afloop. De lijderes was een 17- jarig meisje, wier ouders kortelings zijn overleden en dat verpleegd werd bij hare grootouders J. de B. GONDELVAART. Het Fanfarekorps „Wilhelmina" te Ahenes, zal ter gelegenheid van zijn éénjarig bestaan op 6 October a. s., des avonds een gondelvaart houden in de Hoofd vaart aldaar. Tevens zal door het korps een concert worden gegeven in de open lucht. Het geheel belooft nog al aantrekkelijk te we zen en zal nog al veel publiek op de been brengen. Aan den heer R. Ewouds, hoofd eener openbare lagere school te Haar lemmermeer, i's een pensioen 'ver leend van f 850. Te Hoofddorp zal van November tot Mei een landbouw-wintercursus ge houden worden voor jongelieden bo ven 15 jaar, uitgaande van de alhier bes/baande afdeseliing der Maatschappij van Landbouw. SLOTEN. De najaarsveemarkten, zullen alhier worden gehouden op Woensdagen 17 en 31 October a.s. VISSCHERIJSCHOOL TE IJ MUIDEN. Men meldt uit IJmuidien Naar hier met genoegen! wordt ver nomen, zal door Gedep. Staten een voorstel worden gedaan tot subsidie- verleening aan de te stichten vis- scherijschool. EEN ONWELKOME GAST. Een zekere B. uit de Suraatrastraat- te Utrecht, smid van beroep, zit op het oogenblik op (het hoofdbureau van politie aldaar in bewaring, in afwach ting, dat hij aan de justitie zal wor den uitgeleverd. De man is Dinsdag een herberg in de Gansstraat binnengedrongen en sohijnt dit met heel slechte bedoelin gen gedaan te hebben. Misschien heeft hij dé toonbanklade wel in zijn zak willen omkeeren. Juist te rechter tijd trad de herbergierster hem ech ter in den weg en verhinderde hem zijn «plannen uit te voeren. Zoo heel gemakkelijk was zij met den indrin ger nog niet klaar. Zich verrast zien de, zette hij het geftieele spel op één kaart en wierp zich op de vrouw, die hierop niet naliet luidkeels om hulp te schreeuwen. Gelukkig werd dit van de straat opgemerkt ion traden eeni- ge voorbijgangers (binnen, die 'den ijizersteTken smidi melt geweld van zijn slachtoffer iraoiesten -afscheuren. Hij had haar reeds bijna half geworgd. De politie wend gewaarschuwd en de ze natmi den onguren klant zonder vorm van proces mede. D.). HOFBERICHTEN. De Hertog en dc Hertogin van Teek, die 14 dagen de gasten zijn geweest van de Koningin-Moeder, vertrokken Dinsdagavond te 6.02 uur van de halte Soestdijk, uitgeleid door de Koning in-Moeder en de Hertogin van Albany JHR. DE RANITZ. De benoeming van jhr. S M. S. dé Ranitz tot Grootkruis in de Huisorde van Oranje had, naar men aan het „Hbld." schrijft, de beteekenis van een bijzonder bewijs van waardeermg en erkentelijkheid dat H. M. de Ko ningin wilde betoonen aan den man, die op 1 October gedurende 25 aeliter- -eenvolgende jaren aan ifoet Koninklijk -Huis zijn trouwe en door de vorstelij ke familie steeds hoog gewaardeerde diensten heeft bewezen. Op -dien da tum in 1871 trad jhr. De Ranitz, deel uitmakende van het Militaire Huis van' iZ.iM., speciaal op als particulier secretaris van Koning Willem HI, in welke functie (hij: later bij het Huis ■van iH. M. de Koningin-Moeder over ging.- Blijkbaar wenschlte de koninklijke -familie dien -dag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, en do velen, die van jhr. 'De Ranitz, (hetzij in -zijn hoo- ge (bofbetrekking, hetzij huiten zijn dagelijkschen werkkring steeds de blijken van izijn groote welwillend heid. medewerking en bereidvaardig heid mochten ondervinden, ook de pers, zullen ongetwijfeld den wensen koesteren, da!t de jubilaris nog tal van jaren -met voldoening imoge werk zaam blijven. VERKIEZING TE GORINCIIEM. Woensdag had de verkiezing plaats voor een lid van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holton d in het district Gorinchem. De uitslag is, dat geko zen werd de heer jhr. mr. De Gijse- laar, christ.-hist., met 2518 stemmen. De heer B. Mijnlieff, lib., bekwam 2343 stemmen. GEMEENTEFINANCIëN. Naar ..Het Vaderland" verneemt, zal de Staatscommissie voor de Ge- meentefinanciën in haar eindrapport o. a. advïseeren, de geheele grondbe lasting aan de gemeenten af te staan. king hebben bestreden en bestrijden, daar ook zij rekening moeten hou den met het feit, dat deze bestaan en groeien, ondanks den tegen hen ge- voerden strijd spreekt den wensch uit, dat de Roomsch Katholieke Vereeniging van den Middenstand na behoorlijk on derzoek coöperatieve vereenigingen van hare leden opricht»?, waar zulks mogelijk blijkt, in de eerste plaats krediet-instellingen en .vereenigingen. van gemeenschappelijken inkoop. Op beide conclusies waren verschil lende amendementen ingediend. Na dat nog de bisschop van Haarlem, mgr. Callier liet woord had gevoerd, w,erd de bijeenkomst door den voor zitter gesloten. Een diner in Stads Doelen hield vele aanwezigen nog lang bijeen. Nog zij medegedeeld, dat een tele gram was ingekomen van Z. H. den Paus, waarin Z. H. den vergaderden zijn zegen schenkt en hen dankt voor hunne kinderlijke hulde en oprechte toewijding. Het telegram was onder- teekend door kardinaal Merry del Val. Met schier eindeloos enthousiasme werd van dit telegram kenniis geno men. DE ARRESTATIE TE AMERSFOORT. Men «verzoekt ons het bericht, als zou de -inhechtenemnng van notaris Vos te Amersfoort hebben «plaats ge had op aanwijzing van de Zeeuwschc Hypotheekbank tegen te spreken, daar dit niet waar is. (N. Ct.) AANGEHOUDEN. In de vorige week kwam in de uit- spanningsgelegenheid van vrouw v. Rooy, te Tongerle (N.-Br.) een vreem deling, die daar eenïge vertering maakte en met een bankbiljet van 40 gulden wildle betalen. De vrouw telde hem veertig gulden ter wisseling voor. De man wilde /echter nog een glas bier drinken. Terwijl idle vrouw dit ging halen, -maakte de vreemdeling •ziah met het bankbiljet en de 40 gul den uit de voeten. -Deze persoon is thans te Valikenswaard aangehouden. ONGELUKKEN. Te Leksmond is de timmerman P. v.ani den Berg n(t Ammerstol vaneen i-n aanbouw zijnd huis gevallen en -aan de gevolgen overleden. DE KATHOLIEKENDAG TE DELFT. Te Delft is Woesdag de eersie Dio cesaan Kathol ieken!dag in het bisdom Haarlem gehouden. Na 's morgens eene mis in de St. Hypolituskerk te hebben bijgewoond, w erd te 12 uur de bijeenkomst geopend door den voorzitter, mr. J. N. J. E. Thïjssen, van Haarlem Hierna kwam dr. Th. M Vlaming, uit Haarlem', aan het woord. Zijn -.onderwerp was Over de wen- sohelijkheid van meerdere aügemeene en wetenschappelijke ontwikkeling a-er katholieken. Als conclusie werd .dloor dezen spre ker /het volgende gesteld ü-c. awoio THr\pfV3oiciT) Kin t.holfekcil- d'ag iin het bisdom Haarlem, overwe gend, dat krachtige, algemeen© en wetenschappelijke ontwikkeling van het Nederlandsche katholieke volk gëhieei en al ligt in de lijn van het his torisch) verleden; dat echter hetzelfde Nederlandse he katholieke volk, ondanks zijn reeds gebruikte, veelal bewonderenswaardi ge krachtsinspanning, zich toch nog niet volkomen ontworsteld heeft aan den staatkundigen en raaatschiappe- lijken druk, waardoor liet sedert de 16de eeuw verhinderd is geworden die lijn zijner ontwikkeling krachti; door te trekken dat zoowel het godsdienstig als het staatkundig en maatschappelijk be lang der Nederlandsche katholieken een krachtig voortwerken aan hun algemeene en wetenschappelijke ont wikkeling gebiedend vordert; spreekt den wensch uit, dat naar meerdere algemeen© ontwikkeling der katholieken gestreefd worde en er kent als middelen daartoe lo. een gepast streven naar meer dere vrijmaking der katholieke lagere school van den geldelijken druk waar door het deze in het algemeen geno men nog altoos bezwaarlijk valt om in leerkrachten en in leermiddelen de openbare lagere school op zijde te stre ven 2o. het verstrekken van herhaliugs- onderwijs aan -de aankomende jonge lingschap uit de volksklasse en diens volgens uitbreiding van het werk der patronaten en van soortgelijke instel lingen ten behoeve dier jongeling- 3o. m'eer algemeene verleening van zedelijken en geldelijken steun aan katholieke vereenigingen en andere instellingen, die zich de algemeene of wetenschappelijke ontwikkeling der katholieken ten doel hebben gesteld, en 4o. meerdere deelneming der katho lieken aan het wetenschappelijk ver- eeniigingsleven in het algemeen-. Vervolgens sprak mr. C. R. H. Re- gout over„Coöperatie van -den Mid denstand". De conclusie uit dit onderwerp ve- trolcken, luidde De vergadering, overwegende, dat de banidlels- en nijverheids-onderne mingen van den middenstand e sterke mededinging ondervinden zullen ondervinden van de coöperatie ve Verbruiks- en Voortbrengers-onder nemingen, van de groote ondernemin gen in den dtaifl-h'andel (de warenhui zen) en van de winkelondernemimgen met Vele filialen werkende overwegende dat bet der-halve nood zakelijk is dat de handels- en nijver heidsondernemingen van den midden stand, door eigen krachtsontwikke ling en onderlinge samenwerking sterk staan tegenover die mededin ging; overwegende dat een der middelen om hiertoe te geraken is het oprich ten van coöperatieve Vereenigingen van den Middenstand, waarbij voor al in aanmerking komen krediet-in stellingen en vereenigingen voor ge meenschappelijken inkoop overwegende dat het verleenen van medewerking tot die oprichting zelfs op den weg ligt van hen, die op prin cipieel© gronden bedoelde medewer- VREDES-TENTOONSTELLING. Naar wij vernemen heeft gisteren, op uitnoodigiug v.an den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid een bespreking plaats gehad met den heer F. B. s'Jacob, voorzitter der In ternat. Ver. Vrede-tento'onstelling en is -overleg gepleegd -over de Interna tionale tentoonstelling, welke gehou den zal worden ter gelegenheid van de inwijding van het Vredespaleis en door die Vereeniging wordt voorbe reid. EEN BUITENKANSJE. Woensdag had men te Diemen een bijzonder hoogen waterstand in de Keulsche Vaart en tevens was het wa ter erg vuil en verspreidde een ake- 1-igen geur. De visschen kwamen bij duizenden aan de oppervlakte en wer den door oud en jong met schepnetten emmertjes, ja, zelfs met de hand op geschept Snoeken van eenige kilo's gewicht, haarsen, bliek en voren en vooral veel paling is er gevangen. Voor menig arbeidersgezin een aar dig buitenkansje. 3 OCTOBER TE LEIDEN. Op de gebruikelijke wijze is Woens dag Leiden's ontzet gevierd. In het waaggebouw en in een der gemeentescholen had des morgens de udtd'eeling plaats van brood en haring aan bijna 3900 vrouwen en van tabak, pijpen en bier aan ruim 3000 mannen, terwijl in eenige kerken godsdienst oefening werd gehouden. Verder had de traditioneel e bespeling van het ca rillon op dien stadhuistoren plaats en de fontein op de vischmarkt sprong. Tegen den middag werd begonnen met de opstelling van den historischen watertocht, die «een voorstelling geeft van -die op dezen datum in 1574 met dappere Zeeuwen bemande vloot, die order bevel van Boesot reeds gereed lag om den vijand te verjagen en de uitgehongerde bevolking te helpen. Door die welwillende medewerking van de lin de stad bestaande ver©eni g/in gen was het bestuur der 3-October- Vereenigiing in staat de vloot volledig t.pt hernieuwen niet personen in Zeeuw- sche k 1 e edlercLr acht en van dien tijd. Aan de eigenlijke vloot ging een mo torjacht vooraf, waarin het bestuur -clör 3-0ctober-Vereeniging had plaats genomen en een sleepboot met die le den der sub-commissies en de muziek der d.'di schutterij. Dan volgde het vaartuig van Louis de Boesot, heer de Ruart, -admiraal van Vlissingen en opperbevelhebber der vloot, waarop zich o.a. ook bevond Wolfert Adrïaensz., scheepstimmerman uit Soetermeer, gids van den vlootvoogd. De vereeniging All Right had de -rol len voor deze schuit onder hare leden verdeeld en gezorgd dat het schip kra nig bemand werd. Hierop volgden nog vijf eigenlijke oorlogsvaartuigen, waarop respectie velijk bevel voerden Adriaen Wil- lemsz., admiraal van Zierikzee, kolo nel La Garde, van het regiment De Noyelles, Cornelis Claesz., vice-admi- raal van Vlissingen, Joost de Moor en kapitein Oulhamaanvoerder en be manning waren gerecruteerd uit de leden van verschillende stedelijke ver eenigingen. Achter de eigenlijke red- dingbrengende vloot sloten zich het muziekkorps van het 4de regiment in fanterie andere schuiten aan, waarop de stedelijke vereenigingen met hare banierein geplaatst waren, om te ver tolken de vreugde der burgerij, nu de stad ontzet is en de bevolking weder kon herademen'. Statig en door honderden met blijde gezichten begroet, voer de vloot door den Vliet de vesting binnen, door het Rapenburg en voorliet standbeeld van Van der Werf begaf het bestuur der 3-October-Vereeniging zich aan- wal, oïn een krans te hechten aan 't stand beeld van dien held en den geheelen stoet voorbij te laten trekken. Deze plechtigheid' te lande werd op geluisterd door de muziek van het 3de regiment huzaren, onder leiding van dien heer A. de Goede. Daarna voer de vloot langs de Stcen- schuur, Gangetje, Ni/etove Rijn, Hee- rengracht, Oude Rijn, Vischmarkt, Bo- terma.rkt, Nieuwe Rijn, Zijïsfimgel, Ha ven, Oude Singel, Beestenmarkt, Gal gewater, Rijn en Scbiek-ade, om daar na aan het putnt van uitgang weder te worden ontbonden. Des avonds hadden enkele feestelijk heden plaats. Het slot was een groot schitterend vuurwerk. DE „REMBRANDT" EN HET ROKIN. Do „Rembrandt" moet er ui t en het waiter komit er in. „Als ze 't alleen voertr zoo'n schip doen", zoo zegt de Rokin-veerman, „dan zou 't wel een schande weze." In de kelders van de stille Rokin- zijde siepelt -het water binnen, het giet en gutst en golft en kruipt en sluipt door, dat geen laag-gelegsu kelder meer vochtvrij is. In hotel l'Europe heeft men van den waterschout de verzekering ont vangen, 'dat 't water niet hooger zal komen. Bij anderen wordt steen en been geklaagd. „Zie 't nou 'ns weer in den kelder". „As 't hooger wordt, zal 't nog wel 'n procesje worden. As er tenminste schade van komt. Dan laten wij 't er niet bij zitten „Zou 't uou alleen voor de „Rem brandt" zijn?" „De regen zal er ook wel schuld aan hebben." Het IJ-water staat althans reeds 8 c.M. ouder A. P. En 't kan nog hoo ger worden, zoo als men ons telefo neert. Uit verschillende stadsgedeelten be reiken ons berichten van overstroo- m-ingen in kelders en souterrains. Op de Nieuwmarkt stond zelfs een laag gelegen winkel blank. (Tel.) TENTOONSTELLING MILAAN. Men seint uit Milaan aan 't „Han delsblad" De jury van de internationale ten toonstelling heeft den grand-prix toe gekend aan de model-boerderij „Oud- Bussein" te Bussum en aan de Rot- terdamsch© Spaarbank, directeur mr. G. H. M. IMprat, te Rotterdam. Het was voor de eerste maal, dat „Oud-Bussem" op een Wereldtentoon stelling uitkomt. De heer Floris Vos mocht een bijzonderen gel-ukwensch van de jury ontvangen. B e r me r Conventie. Het bestuur van de Vereen, tot bevord. van de belangen des boek handels heeft, in opdracht van de al gemeen© vergadering, een referen dum uitgeschreven onder de leden over de -vraag, of het al dan niet ge- wcnscht is, dat Nederland zal toetre den tot de Berner Conventie. Thans is daarvan de uitsl-ag be kend gemaakt. Van de 642 leden -heb ben 007 aan de stemming deelgeno men. Vóór waren 238, tegen 300, on verschillig 61, van onwaarde 8. De belanghebbenden-deskundigen hebben derhalve, met een niet onaan zienlijke meerderheid, toetreding tot de Berner Conventie niet gewenscht geacht. Te hopen is -het, dat deze duidelijke uitspraak nu een einde zal maken aan den eindeloozen strijd over, een aansluiting, die naar de meening van zeer «velen alleen zou zijn in 't belang van enkele groote uitgevers en zeer tegen het belang van ons volk. Verschoor, 2 dezer van Nieuwediep naar zee vertrokken, ter aanvaar ding van den oefeningstocht rn de Middellandsch© Zee. (St-Ct.) TURKSCHE LOTEN. Bij de Maandag plaats gevonden hebbende trekking der Turksche lo ten zijn de volgende hooge prijzen ge vallen no. 561018 frc. 300.000, no. 387035 frc. 25.000, no. 785,305 en no. 280461 frc. 10.000. INTERNATIONALE CONFERENTIE VOOR DRAADLOOZE TE- LEGRAPHIE. BERLIJN, 3 October. (Reuier). De intemati-onale conferentie voor draad- looze telegraphie werd heden in het gebouw van /den Rijksdag door den staatssecretaris Kratk-e geopend. Hij heette de afgevaardigden uit naam -des Keizers welkom en wenschte, na een terugblik te hebben geworpen op de vorderingen van de draadloos© te legraphie, den arbeid der conferentie goed succès. De Belgische afgevaardigde Delar- ge bracht, als deken van de conferen tie, namens deze- hulde aan. dien- Kei zer, waarop een van alle zijden leven dig toegejuichte heil-groet aan den Keizer volgde. Daarop aanvaardde de onderstaats secretaris Sydow ihet voorzitter schap. Tot vice-presidenten der algemeene vergadering werden gekozen de hee ren Manney (Amerika), Smith (Enge land) en Szaley (Hongarije). Toen werd de ontwerp-agenda goed gekeurd en ter behandeling van het „reglement de service" en voor de re dactie der besluiten- elk een bijzonde re commissie ingesteld. De conferentie zal in de eerste plaats het ontwerp -voor een internationaal verdrag behandelende besprekingen zijn voor het publiek niet toeganke lijk.- DE INTERNATIONAL LAW ASSOCIATION TE BERLIJN. BERLIJN, 3 October. (Reuter). In de vergadering van de International Law Association werd i-n aansluiting aan een rede van den beer Kennedy een besluit genomen, dn hetwelk wordt be paald;, dat door het Comité van uit voering een comité zal word'en be noemd tot onderzoek van de quaestie van het particulier eigendom op zee in verband met de vraagpunten, die zich hebben voorgedaan bij de bespre king van het begripcontrabande. ONDERTROUWD 4 October. A. N. J. M. v. d. Weiden en B. Hommerich-. A. Oudshoorn en M. J. van- Sluijiters. J. G. Luken en A. Winter. GETROUWD 4 October. J. P. J. Verberne en H. J. M. A. Beijhies. H. M. Grünfeld en W. A. Chrispijn. S. Brands/ma en G. Bakhuizen. BEVALLEN 2 October. M. M. ten Bosch, geb. Keérwolff, d. 3 October. T. Kelder man, geb. Langerhuizen, d. 4 Oc tober. W. Bakker, geb. v. d. Ridder, z. A. Aufderiieijde, geb. Jongkind, d, M. C. Fortgens, geb. Moer kerk, z. OVERLEDEN 2 October. J. W. Doets, 8 m., z.. Wouwermanstraat. M. J. W. Ziere- mans, 6 m., d., Voo-ruitgangstraat. 3 October. B. M. van A-akenBoo gaard, 87 j., Kruisstraat. J. van Waveren, 7 m., z., Jacobijnestraat. A. G. Leis, 9 m„ d„ Minderbroeder- steeg. M. Koster—De Winter, 23 j. Rollandstraat. DE FRIESLAND. Blijkens bij hert departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschïp Friesland, onder be vel van den kapitein ter zee R. O. J. 382ste STAATSLOTERIJ. Trekking van 4 October. 5e Klasse, 12e Lijst. Hooge prij'zien: 9146 en 11631 ieder f 1000. 4246, 7359, 12051, ieder f 400. 614-4. 14093, 20098, ieder f 200. 585. 1558, 1969, 5229, 5405, 5481u 5932, 6228, 6408, 8684, 8781, 9189, 11528, 12001, 12331, 12832, 12943, 18386, 18408, ieder f 100. 65 2831 85 2866 106 2900 238 3047 820 3121 362 3169 399 3171 433 3339 605 3428 610 3443 734 3607 763 3613 838 3700 844 3858 980 3868 1097 3886 1141 3896 1198 4126 1246 4206 1262 4375 1332 4588 1386 4600 1431 4683 1465 4714 1488 4759 1680 4778 1686 4993 1756 5029 1894 5142 2115 5145 2358 5163 2459 5165 2476 5260 2489 6265 2600 5336 2693 5554 2762 5634 6072 6365 6407 6430 6502 6522 6563 6617 6747 Prijsn van f70. 5767 9100 12038 15928 9253 12052 16948 9374 12395 16957 9378 12418 15996 9448 12669 16236 9594 12704 16253 9612 12745 16414 9617 12812 16460 9790 12867 16466 9839 13181 16518 9901 13224 16621 9962 13260 16567 6842 10147 13286 16608 6892 10174 13436 16656 7015 10192 13454 16739 7050 10337 13468 16755 7085 10601 13476 16915 7143 10658 13508 16964 7239 10791 13832 17007 7306 10842 13925 17012 7320 10955 14166 17178 7406 10981 14848 17206 7433 11001 14423 17227 7609 11050 16050 17820 7713 11057 15100 17383 7831 11070 15121 17413 7835 11304 15206 17467 7963 11313 15296 17878 8040 11320 15403 17881 8079 11470 15518 17927 8144 11480 15541 18014 8180 11602 15603 18112 8187 11635 15688 18193 8259 11638 15724 18280 8802 11832 J5727 18307 8950 11860 16821 18313 8963 11877 15865 18337 18467 18593 18632 18889 18927 19150 19243 19270 19305 19415 19427 19445 19453 19471 19475 19518 19731 19732 19757 19786 19878 20175 20277 20349 20364 20499 20693 20790 20811 20849 20905 20942 xijn 18635 18649 18690 18705 18733 18739 18740 18748 18774 18851 Op onderstaande nummers geen prijzen gevallen. 26 2976 6309 9421 12149 15109 66 2978 6352 9423 12170 15119 104 3063 6383 9430 12251 15120 121 3072 6389 9433 12263 15138 153 3089 6397 9446 12285 15191 196 3099 6410 9454 12286 15379 218 3128 6487 9499 12300 15400 255 3196 6499 9511 12301 15445 282 3199 6531 9535 12400 15469 808 3229 6538 9536 12410 15489 316 3300 6557 9562 12423 15497 ioodx 321 3307 6597 9586 12436 15586 18888 326 3327 6698 9596 12467 15605 18920 329 3328 6755 9642 12474 15647 18947 358 3341 6777 9658 12489 15656 19010 368 3377 6779 9672 12495 15656 19052 870 3393 6801 9703 12504 15696 19061 395 3444 6816 9707 12509 15720 19088 400 3449 6856 9746 12542 15729 19085 401 3501 6901 9780 12547 15747 19171 416 3608 6904 9783 12602 15756 19194 418 3652 6905 9787 12620 15784 19217 457 3687 6919 9793 12635 15802 19223 487 3690 6924 9811 12682 15813 19274 501 3723 6933 9908 12714 15845 19314 507 3726 6943 9915 12720 15937 19317 582 3767 6950 9923 12761 15967 19323 620 3762 6960 9924 12803 15969 1933S 682 3805 6962 9938 12818 15978 19334 722 3824 6985 9365 12865 16007 19380 724 3906 7046 9968 12904 16075 19383 726 3958 7073 9973 12914 16123 19424 752 4009 7099 12994 16229 19473 780 4015 7144 10064 13083 16256 19474 816 4136 7171 10112 13111 16291 19476 869 4146 7178 10127 13128 16310 19491 876 4147 7201 10135 13131 16385 19545 943 4176 7236 10163 13171 16406 19558 967 4197 7245 10186 13188 16495 19626 1007 4225 7249 10275 13258 16511 19634 1089 4334 7269 10293 13265 16524 19654 Uil 4337 7282 10311 13277 16533 19669 1124 4350 7297 10335 13294 16539 19672 1144 4366 7340 1G354 13447 16553 19725 1160 4367 7375 10373 13455 16627 19739 1163 4377 7385 10379 13475 16646 19818 1154 4410 7388 10424 13539 16648 19849 1177 4421 7398 10458 13542 16677 19905 1213 4461 7423 10534 13549 16777 19916 1255 4493 7429 10548 13597 16778 19919 1321 4510 7441 10581 13599 16801 19964 1384 4518 7468 10575 13620 16826 19982 1387 4542 7498 10599 13632 16862 20002 1388 4602 7585 10642 13637 16898 20026 1407 4639 7601 10656 13691 16943 20045 1413 4663 7628 10688 13697 16961 20085 1546 4687 7729 10703 13738 16988 20099 1577 4719 7745 10727 13742 17006 20138 1610 4720 7851 10743 13761 17015 20160 1666 4731 7924 10756 13790 17078 20302 1727 4756 7942 10805 13824 17100 20388 1734 4828 8012 10808 13845 17131 20403 1746 4834 8037 10824 13888 17159 20423 1809 4845 8073 10838 13891 17164 20486 1825 4895 8074 10847 13935 17165 20511 1878 4953 8103 10857 14000 17238 20518 1929 4969 8156 10870 14008 17240 20519 1947 4971 8157 10920 14081 17309 20527 1958 5053 8212 10988 14173 17364 20547 1967 5128 8262 10994 14175 17369 20549 1976 5134 8406 11110 14187 17375 20556 1990 5179 8429 11120 14198 17425 20569 2012 5202 8435 11132 14252 17439 20584 2037 5215 8526 11197 14299 17448 20593 2054 5237 8567 11219 14300 17449 20638 2082 5238 8586 11230 14301 17495 20646 2148 5280 8588 11240 14328 17541 20648 2155 5284 8621 11388 14388 17566 20670 2168 5286 8627 U394 14420 17617 20675 2203 5325 8674 11411 14445 17638 20708 2207 5362 8724 11435 14461 17645 20703 2217 6391 8742 11458 14524 17659 20708 2224 5416 8753 11609 14525 17731 20709 2251 5443 8758 11556 14573 17770 20713 2266 5552 8822 11586 14670 17824 20743 2291 5590 8830 11591 14674 17828 20772 2306 5600 8833 11601 14723 17905 20806 2354 6608 8843 11627 14734 17930 20885 2395 5635 8860 11649 14787 18041 20846 2441 5646 8881 11733 14739 18063 20878 2579 5716 8910 11742 14768 18081 20928 2669 5820 8922 11778 14791 18181 20938 2680 5839 8952 H808 14792 18197 20965 2682 6877 9046 11845 14817 18201 20969 2754 6973 9065 11886 14852 18334 20980 2767 6088 9218 11905 14889 18357 20985 2778 6145 9256 11996 14892 18364 2804 6150 9287 12028 14962 18381 2846 6157 9304 12057 15028 18510 2850 6166 9307 12068 15061 18514 2875 6173 9318 12065 15087 18521 2876 6211 9334 12101 15088 18522 2926 6220 9377 12139 15096 18578 5e kla'sse 11e Lijst: 4060 f 70 moet zijn 4030 f 70. 9891 moet 9893. 10080 moet zijn 11080. 3389 imoetzijn met f 70. Op eenige 8730 moet zijn 8733.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2