HAARLEM'S DAGBLAD lil 5 OtIII 1 Stadsnieuws Uit de Omstreken Biniieitad ("L' CV,) F e u 111 e t lie Wrekers VOCAAL- EN INSTRUMENTAAL CONCERT. DirectieJacques Elte, Den Haag. Bell angiw-ekkend was d© avond, dien /wij Dinsdag in „De Kroon" door brachten zooals het altijd belang wekkend' is jonge kunstenaars die /eer ste mits niet al te onvaste schre den op hun moeilijk pad te ai en zet ten. Want het waren vijl nog jeugdige en hier onbekend)© dames en heeren, die zich voor een helaas maar wefir heel klein publiek deden hooren. Toch droeg veel van wat zij voordroe gen reeds het stempel van gerijpte kunst. Voornamelijk wel was dit het geval met het werk van den pianist, den heer G. van Lammeren, en weer heel in 't bijzonder met de „Prélude" van Rachmaninoff en de „Etude" van Ghopin, die tot de aanvangsnummers van den avond behoorden en alzoo de (verwachting van wat verder zou vol gen vrij hoog spanden. En waarlijk, het nu volgende eerste zangnummer de groote Aria uit „La Reine de Saba" van Gounod1, gezongen door mejuffr. Emmy Winokel, stelde-die verwach ting alvast niet te leur. Het mooie, buitengewoon volle en omvangrijke altigeiludid, waarmede' mej. Winckel is toegerust, kan de grootste concertzaal vullen en dJe muzikaliteit der zangeres drong zich uit menige phrase krachtig naar voren. Hoewel zij nu in he tweede deel met de meer geweldige dan ontroerend innige voordracht van Schubert's „AJlmiacht" den goe den dunk van het eerste deel niet kon Versterken, is er toch reden g dunkt mij, om déze begaafde zangeres een glansrijke, toekomst te voorspel len. Over de andere medewerkenden mejuffr. Jeanne de Brey (sopraan), de heeren Adr. v. d. Stap (bariton) er. Dirk J. Balfoort (violist) laat ik mi; na deze eerste kennismaking n-ie gaarne met beslis'theid uit. Alle drie leken mij menschen van talent en ont wikkeld kunstgevoel, maar geen van 'drieën toch kon mij in eenig belang rijk onderdeel van hunne voordrach ten geheel voldoen. Mejuffr. De Brey heeft veel talent van voordragen, maar misschien was zij niet gunstig bij stem dn kwam het daardoor, dat zij nog al eens over den toon heenzong. De heer ,v. d. Stap deed zijne mooie stem, z'n nog veel zorg vereischende uitspraak, en zijn warm muzikaal ge voel opmerken in een viertal num mers van wait eenzijdige keuze. Hij geve zoo min mogelijk toe aan zijne neiging tot het sentimenteel©. En over den heer BaflJoort ben ik het met mijzelf geheel niet eens kun nen worden. Is deze toch klaarblijke lijk begaafde "violist zoo nonchalant, öf doet hij zi'ch maar zoo voor In leder geval dient hij zich dat idéé uit het hoofd te zetten, dat het ih de kunst op kleinigheden niet aankomt. Wat haat het of men al met heel zijn den ken en voelen opgaat in een heerlijke melodie, maar niet de zorg neemt om 'die melodie den schloonen, idealen toon tot drager tie geven En wie heeft er iets aan de wonderbaarlijkste tech niek, wanneer die vaardigheid met óók wordt dienstbaar gemaakt aan 'de meest volmaakte wedergave van het allereenvoudigste? Spoedig hoop ik den lieer Balfoort eens weer te hoo ren en dan hem van ganJscher harte te kunnen prijzen voor al het goede, waartoe hij, naar mijn overtuiging, ih Staat is. PHILIP LOOTS. Hinderwet. Aan M. J. van Leuven is vergun ning verleend tot uitbreiding van de Meerenwasscherij' in het perceel aan "ö'e Oranjeboom straat, no. 131a, door: lie. het plaatsen in de wasscherij van een -Verticalen stoomketel van 7 kub. Meter verwarmend' oppervlak—ter vervanging van Iden bestaanden Stoomketel met machine van 5 paar- 'dekradhten; 2e. het verplaatsen van die bestaande stoommachine. L e iz i n g. Dr. iA. H. de Haritag van Heemstede zal Donderdagavond voor de afdee- ling iHaarlém van iden Oir. Nat. Werkmansbond een lezing houden óver „(Materialisme". Directe belasting. B. en W. rniaken bekend, dat het le suppletoire kohier voor de plaatselij ke directe belasting naar het inko men in deze gemeente, dienst 1906, Iter invordering van (die daarop voor komende aanslagen aan den Gemeen- fce-Dntvainger is ter (hand gesteld, en 'dat ieder verplicht is, zijnen aanslag op de door hen volgens art. 23 der verordening op de heffing van deze belasting gestelde termijnen, te vol doen.- Een afschrift van het kohier is gedurende vijf maanden, ingaande heden, voor een ieder ter plaatselijke secretaris (4e afdeeling) ter lezing nedergelegd. Militaire Zaken. Met intrekking der vorige zijn door Z. E. den Min. v. Marine nieuwe voorschriften gegeven betreffende het verleenen van vergunningen tot uit oefening van de buitenlandsche zee vaart en de zeevisscherij aan zeemili ciens-verlofgangers. In deze voorschriften is de be voegdheid van de 'commissarissen der Koningin verder uitgestrekt, zoo dat deze thans ook vergunning kun nen verleenen voor reizen onder vreemde vlag. BLOEMEND AAL'. „De verlaten hoek". Werd hot vorige jaar veel gespro ken over de Ruïne van Aerdenhout, de onafgewerkte villa hoek Doodweg en Zandvoorterlaan, thans kan Aer denhout bogen op een nieuwe ruïne, genaamd „dé ver-laten hoek", welke zich bevindt op den hoek van den Schulpweg, en Aerdenhoütsweg, plaats waar eenigen tijd geleden een bijna afgewerikte en Voltooide villa door den bliksem werd getroffen en tot' den grond afbrandde. Sinds dien is de villa-ruïne1 als een prachtige versiering voor den omtrek blijven staan. Men ziet er eenige buitenmu ren, een paar schoorsteenen en een aantal verbrande kozijnen. Daar dit rampzalig overschot van vroegere grootheid is gelegen tus- schen een paar villa's, welke al se dert lang staan te wachten op vol tooiing, vormt het geheel een eigen- aardigen aanblik. Een villa aan de "overzijde, 'die voor eenige dagen nog was bewoond, is thans door den eigenaar verlaten. De naam van „De verlaten 'hoek" doet dus geen oneer aan de HET WITTE KRUIS. (Vervolg.)' Het voorstel van het Hoofdbestuur luidende De algemeene vergadering beslui te tot de oprichting van een tweeden d'esinfectie-ov.en met wasch- en bad inrichting en tot het aanschaffen van materiaal voor ontsmetting met for malin of dergelijke middelen, geheel in den geest van de te Alkmaar be staande inrichting, werd, na lange discussie, aangeno men, onder bedih'g, dat de inrich ting zooveel mogelijk bezuiden het IJ zal worden gesticht. Aan de orde kwam vervolgens een tweede voorstel v'ah het Hoofdbe stuur „De algemeene vergadering beslu'- t'e op de begrooting voor 1907 een be drag van 1000 aan te wijzen om daaruit de helft van de kosten te be strijden voor het onderzoek van pa thologische producten, afkomstig van arme of tmingegoedie patiënten, wan neer dit onderzoek doo-r den behan- delenden geneesheer wenschelijk ge acht wordt. De kas van ©ene afdee- l'ng wordt belast met de wederhelft van de gemaakte kosten." De afd. Harencarspel wenschte het voorstel te doen gelden niet alleen ten behoeve v'an arme of minigegoede pa tiënten, maar ook voor ali'e vereeni- gingsleden. Dit werd echter verworpen en 't voor stel van het Hoofdbestuur aangeno men. Overeenkomstig het advies van het Hoofdbestuur werd hét voorstel der afdeeling Haarlem om een courant uit te geven als propagandamiddel naar deze afdeeling teruggewezen met bet verzoek dit voorstel met meerdere toelichting op een volgen de vergadering weer aanhangig te maken. Overbodig werd geacht een voor stel v,an de afdeeling Wieringen om de leden van het „Witte" en Groene Kruis" elders vertoevende en ziek wordende, ook recht te geven op gratis verpleegmateriaal van die af deeling waar de zieke zich op dat o-ogenblik bevindt omdat zulke hulp steeds gaarne verleend zal wor den. Hierna werd de vergadering geslo ten. GOED OP DE HOOGTE Voor liet. raam van een flinken si garenwinkel in Den Haag hangt een exemplaar van Le petit Parisien. On der een der platen van het bezoek van den President der Republiek aan Marseille staat: „M. Failbères regoit la prèfecture les officiers commandant les vais- saaux étrangers venus pour le sa- luer." De1 winkelier heeft de beleefdheid gehad dit onderschrift, voor hen die geen Fransch kennen, als volgt te vertalen „De President van het Republiek te Marseille M. Faillières ontvang de Prefectuur en de Officierscomman dant". EENE AANHOUDING. Naar aanleiding Van het bericht, dat wij gisteren aan de Engelsche ■bladen ontleend hebben, over de aan houding van den kotter Maria, van de firma Ossedrijver en Roelofs te Rotterdam, en het verschijnen van de bemanning voor den magistraat te Grimsby, deelt men ons mede, dat men verkeerd' zou doen, uit dat be richt te besluiten, dat de Maria iets onwdt-tlgs bedreven had; behalve dan, dat zij zich in de Engelsche ter ritoriale wateren bevond, nl. minder dan drie zeemijlen (nieteen mijl, gelijk 't bericht onjuist ofgaf) uit de kust. Tot het verkoopen van proviand en andere benoodigdiheden, sterken drank uitgezonderd, aan visschers op de Noordzee en in die Nederlandsche territoriale wateren, is de Maria ge rechtigd, krachtens de vergunning, overeenkomstig de wet van 7 Augus tus 1888 haar uitgereikt. De bijzonde re vlag, die zij als winkelschip Voer de, is in die vergunning voorgeschre ven. Dat de ervaren schipper van de Maria zijn kotter te dicht onder Engelsche kust gebracht heeft, zoo zeide men ons voorts, zal door mist veroorzaakt zijn; (N. R. Ct.) IN INDIë GESNEUVELDE EN GE WONDE MILITAIREN. Blijkens uit Indië ontvangen tele- gr aphis che berichten zijn, sedert de jongste mededeelingen dienaangaan de om de „Staatscourant" van 23 September 1906, bij de krijgsverrich tingen: (in Atjeh en onid'enhoorighledenge sneuveld de sergeant G. Wentsei (no. 58234/3230)licht gewondde 1ste- luitehjaints der infanterie W. van Holst PlelMkaan en P. H. So eten s (laatstge noemde gedetacheerd van het Neder landsche leger)de 2d)e-luitenant der infanterie P. Th. de Jongh S wem er en die fuselier R. Hi/emstra (no. 44311) op Celebes gesneuveld de lste-lui- tenant der infanterie W. C. Schafer. zwaar gewondde fus-eher W. Frijters (no. 54768)niet levensgevaarlijk ge wond de sergeant G. G. van dier Ziel (no. 578121 en 'die fuselier K. W. Kaiser (no. 46066)licht gewondde sergeant J. M. Pieters (no. 58245) en de korpo raal K. E. Olthoff (nio. 50975), terwijl de sergeant S. Linzeil (no. 55868), de korporaal P. E. Kops (no. 53633) en de fuselier J. H. W. O. Jungmichel (no. 55635) "schampschoten bekwamen op Baligesneuveld de sergeant H. Wever (no. 36890), de fuseliers F. H. Bakker (po. 60472/4104), J. F. Laenen (no. 54-256) en P. J. Pelzer (no. levensgevaarlijk gewondde sergeant H. F. G. Vallet (no. 58514)zwaar ge wond de sergeant P. H. de Bock (no. 60392), de korporaal A. Blever (no. 60610/3832), de fuseliers- J. Hollander (no. 58573), M. Mei-Ier (no, 58434/5561) en B. Bijlsma (no. 60478/4384) en de élève-trompettor L. van- Asten (no. 56815)licht gewiond de 2de-luitenant der infanterie W. A. Grashuis, de mts E. A. van der Pluym (no. 47435) en H. Bollegraaf (no. 55351/1997) déjcorporaal Ghir. E. R. Hertig (no. 1 - """"7b de fuseliers E. L. de Smet (no. i), J. G. J. H. van Duinen (no. 57877), S. Snapper (no. 59677), Th. J. G. van Santen (n'o. 58438/5585), W. Boekhorst (no. 51394) en A. W. Benda (no. 56141) en de tamboer A. Kal jee (no. 43919). („St.-Crt.") DE ARRESTATIE TE AMERSFOORT. Betreffende de arrestatie van nota ris A. !N. J. Vos te Amersfoort meldt an en aan de „N. Ot,"; In -de jongste weken wias (het een publiek geheim, dat er aan de zaken van notaris Vos iets haperde. De ongelooflijkste verhalen werden opgedischt. Velen beschouwden alles als verzinsels, daar notaris Vos een ontzaglijk drukke parktijk had, en veel, zeer veel igelid' verdiend heeft, niet 'alleen in Amersfoort, -maar ook ip de omliggende gemeenten, voorna melijk iSoest, Bunschoten, Hoogland, Baarn, enz. In de laatste weken (kwamen Soes- ter (Boeren geregeld dagelijks bij troepjes ten kantore om hun „geldje", dat ze altijd trouw bij den notaris brachten, op te halen, wat in den aanvang wèl imaar later niet gelukte. In de laatste week moet nog f 60.000 uitbetaald zijn. Vrijdagavond werden de betalingen gestaakt. De heer Vos was ernstig ongesteld; hij leed sedert jaren aan een hartkwaal. Zaterdag vertoefden hier de officier van justi tie en de reaMer-cammissaris uit Utreaht, wat ten gevolge had dat no taris Vos per rijtuig naar Utrecht werd vervoerd 'en in voorloopig ar rest werd gesteld, "De geneesheer had tot het vervoer zijn toestemming ge geven; de zieke werd in een deken gewikkeld en zoo getransporteerd. De inhechtenisneming moet hebben plaats gebaidi op aanwijzing van de 'Zeeuwsdhe Hypotheek-Bank', waarvan, een der directeuren, de heer Veer, persoonlijk hier vertoefde. Hypothe ken, die geroyeerd moesten zijn wordt beweerd stonden nog op ver schillende panden, zoo dat een hooge- re hypotheek oip hetzelfde pand- niet als le maar als 2e hypotheek voor komt, zonder dat daarvan iets bekend was, noch bij' (de Bank, noch hij den hypotheekneffner. De boeken van notaris Vos door twee deskundigen nagezien, moeten tattnelijk goed in orde zijn. Men ispreekt van een zeer aanzien lijk tekort, het 'cijfer van een half millioen wordt genoemd maar dit kan wel fantasie zijn. Een feit is het 'dat vele eenvoudige menschen, die alles, walt zij bezaten aan den notaris hadden toevertrouwd, de dupe van de geschiedenis zijn. De gevolgen zullen vreeeelijk zijn, ddar de heer Vos ve ler - vertrouwen had gewonnen en al gemeen gezien was. Men is bier-algemeen onder den in druk. E'EN RELLETJE TE AMSTERDAM. Maandagavond hebben eenige stu denten, vergezeld door een aantal groenen, het Rembrandtplein en om geving op stelten gezet. De heeren hadden het Panopticum to,t hun „ont- groeningsterrein" gekozen, doch hier was men niet op hun tegenwoordig heid gesteld, weshalve de politie de jongelingen uit „De Pan" verwijder de. Dat gaf op straat aanleiding tot een relletje, dat ten slotte van dien aard werd, dat een aantal protes teer,enden" gelegenheid werd gebo den op het politiebureau op den hoek van de Halvemaansteeg, hun grieven te luchten en wat te kakneerea. BeVreesd dit lot te zullen dleelen, vluchtte de rest manmoedig die „kuil" van het Rembrandt-theater in.... de rust keerde weer (Hbld.) MIDDENSTANDSBOND. Dinsdag werd te Ntrecht een verga dering van het hoofdbestuur van den N'ederlandschen Bond van Vereem- gingen van den Handeddrijvenden en Industrieelen Middenstand gehouden, onder voorzitterschap Van den heer J. S. Meeuwsen. Het referendum, uitgeschreven in gevolge het besluit van het congres te Leeuwarden in zake den door den Minister van Waterstaat voorgestel- den postalen chèque- en girodienst, hacl tot uitslag, dat zich- 80 stemmen vóór verklaarden en 32 tegen. In de middagzitting werd door het Dagelij'ksch Bestuur o. a. voorgesteld- een commissie te benoemen, met op dracht de tentoonstelling van den handeldrij venden en induslri. eel-en middenstand, in 1908 te Amsterdam te houden, voor te bereiden. EEN BELEGERING. Zaterdagavond is vooraan op Qlde- ga-lileën te Leeuwarden het volgende ".ebeurd Door den bewoner van een huisje op hét riazebuurtje was 'de hulp inge roepen van 'de politie, om zijn schoon zoon Arte B., glazenwaisscher van be roep. die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, uit zijn wo ning te verwijderen. Vier agenten werden' er heen gezon den, natuurlijk achtervolgd' door een ni/euwisgierige menigte, die zich voor die woning opstelde. Arte was intusschen op den zolder jeMommien en belette de politie naar boven te gaan door met alles te gooi en en te slaan, wat hem maar voor de hand kwam. Bij het zien van de poli tie weid hij al woester en woester. Opeens vertoonde hij zich voor een dakvenstertje. Een hoera van de straatjeugd ging op. De politieagen- ién werden daarop plotseling verrast door de eerste vijandelijke kogels, kpamnen namelijk, die gierend langs hun hoofden Vlogen. De woest- aardi was bezig liet dak van de pan nen- te ontdoen. Meer agenten kwamen aan. De hoofd inspecteur Wesser, die bijna door eeni ge projectielen was getroffen, Met het buurtje omsingelen, daar de kans be stond, dat de vijand' aan de andere zijde door het dak zou ontvluchten. Dit was goed gezien. Aan de andere zijde was hij reeds bezag een gat in het dak te maken om daardoor langs een dakgoot en over een bleekveld te ontvluchten. Ook daar hadden agenten zich ver dekt opgesteld. 't Scheen een heusche belegering. Zachtjes wend- daar gesproken en be vielen werden gegeven.. Nu en dan schoof mlen door struikgewas nader bij om den woesteling te bespieden. Plotseling hoorde men roepen„hij is ai weg I" Natuurlijk een valsch alarm van Iémand om de politie te misleiden. Door de opkomende maan, die haar glanzende stralen wierp over de daken van de huisjes, konden de belegeraars het gat in het dak zien en nu en dan het bovenlichaam van den man. Het was een moeilijk geval voor de politie. Hier gold beleidvol optreden. Langs den aangewezen weg was hij nilet te naderen, langs andere wegen was het eveneeens te gevaarlijk voor de belegeraars. Wel boden zich agen ten aan om op een of andere wijze hem te overvallen, maar dit werd door den inspecteur afgeslagen. Hier moesten geen menschenlevens verlo ren gaan. Een krijgslist wend uitge dacht. De politie wilde hem met een haak, wanneer hij zich' aan den ach terkant van het dak vertoonde, vast houden1, om de agenten- vóór het huis de gelegenheid te geven naar boven te klauteren. Dit gelukte niet. Reeds duurde de belegering meer danl een uur. Opeens zag men aan de achterzijde van het huis 'licht. De po litie miaafcte zich ongerust. Zij dacht aan brandstichting. Spoedig werd zij echter gerustge steld, daar zij meer dan één persoon hoordé praten. Voorop gegaan door een paar bur gers, goede kennissen: van denwoest- aard en dié hem wel konden nadienen hij had1 het alleen1 begrepen op de menschen ih uniform klauterden drie agenten naar boven, die den man overvielen. Hij gaf zich over. Van on der ©en bedstede werd hij Wegge- haaldd Nu volgde een lastig iets. Men moést hem naar ben-eden laten glij den. Na. veel moeite haddien ze -hem eindelijk benedien1, en, door agenten en burgers gedragen, werd hij naar het bureau gébracht. Mét de straatjeugd voorop, zingen de het „O, Suzannaging de stoet in optocht doo-r een haag van nieuws gierigen, die zich van Oldlegal-ileën af tot het Hofplein hadden opgesteld, naar de voor zulke menschen bestem de plaats. Natuurlijk werd1 het geval druk be sproken, de een had hem mét dé brandspuit willen aniesteereneen ander sprak van het dak afbreken; maar de politie had' den ju-isten weg gekozen, om -zonder schade aan dé hulzen toe te brengen want door den woestaard was dit al genoeg ge daan -hem -onschadelijk te maken. VEELBELOVENDE MEISJES. Men schrijft aan de „Tel." Te Mar-u-m een do pp je aan de Friescih-Groninger grens wierd in den laatsten "tijd des Zondagsmorgens onder kerktijd veel ontvreemd in huizen, waarvan dé bewoners ter keric waren. Eieren, vleesch, worst, lekkernijen en gel-d! waren gading voor de d-adérs. Een vrouw ging zich verdekt op stellen en snapte... een measjesdi-evan- bende! Zij bestond uit meisjes van 11 en 12 jaar, die in de huizen slop.en en haar slag sloegen. Voor bet geld werden lekkernijen ■eko-cht. het geschrei van het kind toesnellen de, zag anen dat de hond van J. Mos het arme wicht te ihulp was gekomen.- Het schrandere dier nam de kip iri den -bek, schudde haar flink -heen en weer, bij wijize van bestraffing, en liet zijn prooi daarna weer los. De woede van de kakelaarster was nog niet bekoeld, maar daar aan stoor de hond zich niet; met minachting keek het verstandige (dier naar de kip om, en ging daarna met de huisge- nooten -naar binnen, zich bewust een goed werk te hebben verricht. EEN OPLICHTSTER. Een pensionhouder te Arnhem heeft bij de politie aangifte gedaan, dat vermoedelijk door een dame, die bij hem en pension was geweest, te zij nen nadeele was ontvreemd een gou den broche en een damesparapluie. Diézelfde dame heeft waarschijnlijk den winkelier D., aan de Koning straat aldaar, opgelicht voor 125 aan kleedingstukken. HET STOOMSCHIP „REMBRANDT"- is Dinsdagnacht niet door de Ooster- doksluis gegaan. Met het oog op den lagen waterstand, veroorzaakt door den Zuidelijken wind, achtte men het beter met het passeeren van de sluis ts wachten tot een gunstiger oogen- blik. NEDERLANDSCHE GENEESKRACH TIGE MODDER. Men schrijft aan de „Tel" Wéér kan een prachtige genezing geconstateerd worden met de genees krachtige moder uit -het meertje „De Waal", te Roekan-je, door dr. Van der S In ijs, arts, te Nieuwenhoorn, gedaan! op dén burgemeester J .van dér Lugi Melser,t te Brielsch Nieuwland, die leed aan hardnekkige rheumaiiek aan knie en onderbeen. Waar zoo overtuigend telkens de geneeskracht van deze Nederlandsche modder blijkt, kan mén hier voortaan de buitenlandsche fango's missen. AANRANDERS GEVAT. Maandagmiddag hebben de burge meester van Ubbergen en de veld wachter van Beek een goede vangst gedaan. Het gelukte hun namelijk een viertal kerels te arresteeren, die te Nijmegen een man- aangerand, mis handeld en van een som van 34 be roofd hadden. De aanranding moet hebben plaats gehad nabij de Waalkade; daar de daders onmiddellijk in dé richting van Beek aan den haal waren gegaan, misschien om over de Pruisische grens te ontkomen, werd van uit Nij megen door -de politie getelephoneerd! naar Beek, waar men zoo gelukkig was de kerels te kunnen snappen. Het bleek, dat van het- gestolen geld1 drie tientjes onderweg al gewisseld waren, maar er was toch nog slechts een gulden verteerd. Nadat de dieven, te Beek in het Raadhuis opgesloten, door den besto lene herkend waren, zijn zij vervol gens geboeid per tram naar Nijme gen getransporteerd. VAN EEN KIND. E'EN KIP EN BEN HOND. /Men schrijft aan de „Tel.": Het 4-jarig kind van J. Nijddm, te 'Steenw-ijk, speelde in 't naburige Nij- -ensleek (Dr.) -in de nabijheid van een kloek met kuikens. De hen, bevreesd voor haar kroost-, vloog h-et kind op 't hoofd en pikte het zóó, dat weldra eenige verwondingen ontstonden. Op UIT URK. In d© gemeenteraadszitting was on der dé ingekomen stukken een van in gezetenen, die een inter-coramunale telephonische aansluiting met den vasten wal noodig achten, wijl voor namelijk tijdens de harin-gvasscherij in -liét voorjaar druk met binnen- en buitenland -gecorrespondeerd wordt.- De Raad besloot den betrokken Mi nister te verzoeken in deze behoefte te willen voorzien. Voorts benoemde hij uit 27 sollici tanten tot gemeente-vroedvrouw me juffrouw J. Bernard'Nékeman, le Zwolle, ter veivanging van de nog in functie zijnde 8G-jurige wed. J. Snij der, die 48 jaren lang de gemeente gediend! heeft en wie thans hoewel ongevraagd, ze-er eervol ontslag gege ven iis wegens hoogen ouderdom, evenwel met een jaarlijksché toelage ■van 50 boven haar traktement, dat ze tot haar dood zal behouden. MEEGESLEURD. Zekere v. E;, voerman op d'e Maas- triclitsche Zinkwitfabiriek te Maas tricht, had het ongeluk onder zijn paard te geralten, dat hem eenige meters medésleurde over den grond. Maandagavond i's de man aan de be komen hoofdwonden in hét gesticht Calvariënberg overleden. ZEEBADEN TE SCHEVENINGEN. Naar meu meldt, heeft de Maat schappij Zeebad dit jaar omstreeks 800U zeebaden meer gehad dan het vorig jaar. Uit hét Engels ch, van HEADON HILL. 19) Ik had! Biiily Badger bij de lift Van uw huis geplaatst, opda/t hij haar van nabij zou kunnen waarne- mm-,_ maar ofschoon die jongen gesle pen is, heeft hij niéts bijzonders ont dekt, ook niet of ©én der bei d'e Ameri kanen zich /af en toe -bij haar aan- mélddle-. Het moet ongetwijfeld eene handige vrouw zijn en éen. die zich inliet gemakkelijk op ©en misslag zal Haten1 betrappen Maar nu moet i-k u iets zeggen rilep Mari'ou, die plotseling heel aan dachtig geworden w-as. Ik heb ook een kleine ontdekking mee te deelen. Ik héb ze vandaag in de coupé gedaan. Tweemaal gaf hét uiterdijk van die dame mij den indruk, dat ik- hlaar unieer gezien hie-b, én ik trachtte tever geefs mij te -herinneren waar. Plotse ling kwam ik er op. En wéét ge Waar ik haar gezien heb Te Weybridgé, op den dag, dat mijnheer Armytage dat öchot kreegzij was met- mij in den- zelfden trein, en de kleine man met de wilde trekken, dole afscheid van haar nam, had; e'en Amerikaansch. accent. Wat zegt ge daarvan? Een trein, dïie naar Southampton ging? woieg id/e detective met timte- leud! Oog. Dan is dé zaak klaar. De klein© Amerikaan was Fay ter F-rayne én in1 de -coupé liet hij niet alleen miss Roumi'er -achter, maar ook zijn makker Scorrier Voulés, terwijl hij zelf zijn revolver ging afschieten op dé villa, Pinecnoft. Als alles goed gelukt was, zouden ze dien volgenden trein genomen hebben, en de drie saam-ver- bon/dlenen, zon/der twijfel gereed om den eerötvétirékk encle-n stoomar te nemen, zouden, ons door de vingers ge glipt zijn. Maar toen de zaak niet slaagde, begaf F-riayne zich weer tot kien, en /ales begon, opnieuw, met, dit voordéel aan hun kant, dat zij, ons sfdlzwijigen opmerkende, -dadelijk be grepen, dat wij iets te verbergen had den. Toen wij de politie er niet in haalden, wisten ze zich in veiligheid, én begonnen, dadelijk opnieuw" met hunne vijandige handelingen. Dat schijnt nu duidelijk genoeg, zei Marion nadenkend. En zich tot haar Verloofde wen dende Zijt gij wel héél zelcea*, mijn vri/enld, -dat die -ellend-igen geen al of niet gewettigde -reden hadden om u naar het teven te staan? Ik kan niet anders dian herhalen, wat ik reeds gezegd hei), antwoordde hij. Ik ken geen vijand en ik -héb nooit te voren van d/ie organisatie hoorlen spreken. Ik geef er u mijn wo'ord van eer op. Hij zei dit. anet een «rast, die zijn endérvragers niet ko-n dóén twijfe len. Het staat ui-et aan mij,, -vervolgde hij, om de slimheid en dé volharding te roemen, die gij aan den dag gelegd hebt, -om achter de handelingen van die interessante „Ridders" te komen. Maar als gij mijn éénvoudige meening wilt weten, dan- schijnt het mij toe, dat wij hun te veel .eer bewijzen, door ons met hen bezig te houden; voor mijn rekening vraag ik nadrukkelijk om daarmee op te -honden. Maar mijnheer, het zijn uiterst- gevaarlijke lieden Zij t ge vergetén, wat op villa Pinecroft voorgeval len is Ze hebben het gemunt op tan, die bij dokter Beman opgesloten is, niet -op -mij. En zij zullen hun dwa ling wel inzien. Zij kunnen ze te laat inzien, zei Quayne met nadruk. Miss Fermor, het is mijn plicht u te verzoeken al uw invloéd op mijnheer Lukvn aan te. wenid'en, om hem voorziclitigheid aan te bevelen. Het is 'hier een zaak van levem of. dood Groote Godriep ze bevend. En haar verloofde naderend, haar hand teeder op zijn schouder leggend, ze-ide zij Dit -alles schijnt wel ernstig, mijn vriend waarom zouden we ons niet door mijnheer Quayne laten leidén? Waarom zou-dt gij weigeren in -een zoo dringend gevaar, u door hem te laten besehermen Dat zou onuitstaanbaar zijn! riep de jonge man ozngeduldig. Altijd door een wachter .gevolgd te w-orden, die over mijn kostbare persoon waken moetAan zoo'n vernedering zal ik me nooit onderwerpen! Nooit! Dat is mijn laatste woord En, miss Fermor, wat zijn uw instructies? vroeg de detective na eene pauze. Zult ge an ij niét opdragen voor de veiligheid Van mijnheer Lu- kyn te zorgen, ondianks zijn spreken Neen-, antwoordde z-e -met. eén op welling van trots. Ik leg me bij zijn besluit neerik deel zijn vertrouwen. Als hij niet bang is, heb ik ook geen wees En zich tot haar verloofde wenden de, vervolgde zij Onnooidig u te vragen, of gij bij uw plan blijft om in „Colossal" intrek te némen, ofschoon we weten, dat dé bende er ook logeert Ik zi-e geen enkele reden om mijn plan te veranderen, zei Lukyn kalm. Die jonge man is gek, stapelgek, nog erger dan mén zou gelooven dacht John Quayne, terwijl hij zijne kamer in Royal Albion opzocht. Zoo als de zaken nu staan, geef ik geen shilling voor zijn hoofd. XI. Den anderen dag, tegen dén mid dag, vindén we .mijnheer Scorrier Voules, gemakkelijk uitgestrekt -in zijn geliefkoosden fauteuil, en Fayber Frayne door een heftiger op en neer loop zich zoo goed mogelijk kalmee- rend. Maar bij hét binnenkomen hun ner bekoorlijke gezellin, bij den eer sten blik op haar, veranderde hunne houding. F-rayne stond stil, Vo-ulee richtte zich op. Hebt ge hem vroegen ze beiden tegelijk. We hebben hem. Vrienden, ge-e-f me een goed punt, ik heb geen enkele fout gemaakt, riep miss Bertha Rou nder, met een blos op het- gelaat e-n tintelende oogen. Ilt heb vooruit al dé mooie plannetjes van die rijke jonge dame berekend. Al haar gangen heb ik nagegaan. Tot Broadistairs heb ik haar begeleid, en het genoegen geil ad haa r-eerste ontmoeting met- Nigel Lu kyn bij te wonen, die terug is van Grey-Gables. Bravo zeiden de beide mannen. De ontmoeting heeft plaats gehad aan -het ojnd van de kade, vervolgde Berth'-a, voor de garage. Goed door dit gebouw beschut, heb ik naar wel gevallen hun gesprek kunnen afluiste ren, mij op de hoogte kunnen stellen van al hun plannen, en we zijn mét Qénzelfden trein teruggekomen, zij en ik. Hij is achtergebleven. Dan er op uitriep Frayne. Naar BrOadstairs. Vo-ules- richtte zich ook o-p, Maar voor dê afreis. Blijft zitten, kalmeerde Bertha, die, niet tevreden met hét opperbevel in deze onderneming, er mu ook plei- zier i-n had haar beide kameraden te plagen. Onnoodig u te de-rangeea*en. Ik heb u nog niet alles gezegd-. Mijn heer Nigel Lukyn is niet met ons te ruggegaan naar Londen, zeker om den naam der jonge dame niet in opspraak te brengen, maar hij zal ons spoedig genoeg ontmoeten. Waar dénkt ge, dat hij zijn intrek zal nemen Ik geef het u te radenHier, in „Colossal" Het toeval helpt ons, laat het ona niet ontsnappen zei Voules mét zijn zachte stem. En dftmaal -is het, geloof ik, mijn beurt. Het wapen van vriend Frayne is een weinig wankelend, voor dé drukte van een Londensch hotel1 ik belast (mij nu met de zaak Miss Rouraier. -die druk bezig was voor den spiegel haar kapsel in orde te bréngen, antwoordde niet dade lijk. Ik ben er niet beelemaal zeker van, dat de „beurt" van den een of den ander hier wat baten zal, zeido ze, terwijl zij op een -divan tegenover hen, licht als een vogel, en al de plooi en van haar japon schikkend op een even natuurlijke als bevallige wijs. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5