IET MEISJE, Keukenmeid, Eene Dienstbode Weerbericht. Thermometerstand Uit de Omstreken P. L. ENGELENBERG BOUQUETTEN. Biokintakksn Jüdispsiinlng. Binnenland Gemengd Nieuws Rechtszaken Letteren en Kunst Burgerlijke Stand Stoomvaartberichteis Advertentiën Meid-ll uisb oudster üiëEt@ffo@£fe, net Meisje Gevraagd Piatstrijkster. Dagmeid. Dienstbode. R. K. Dienstbode. MEDEDEELINGEN VAN HET ■XQNINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 6 Oct. Hoogste barometerstand 766.9 nuM. Ie Clermont (Zuid-Oosthoek Frank rijk) laagste 752.3 m.M. te Dunroas- ness (Sdhotlarid). Varwachting tot den avond van October. Wind: toenemende Z. W. tot W.- wind. Gesteldheid van de lucht: meest be trokken, regen. Temperatuur: weinig verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. 762 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 75S.5 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. te Haarlem. Zaterdag 6 October Hoogste gisteren .F. 64c Laagste heden nacht F. 56*> Hoogste helen tot 2 uur F. 60" BIOSCOOPVOORSTELLING. De bioscoopmaatschappij, onder di rectie der heeren Goeman en Bon- gers, gaf Vrijdagavond een voorstel ling in de Vereeniging, die alleen toe gankelijk was voor de leden der So ciëteit en bun buisgenooten. Dezen waren in groote getale opgekomen vooral het jonge geslacht was flink vertegenwoordigd zoodat de zaal geheel bezet was. Nu, hetgeen vertoond werd was wei 'de moeite waard, en loonde een gang naar de Lange Begijnestraat rulm- sdhoots. De op het doek geprojecteer de 'beelden l'eten aan duidelijkheid niets, of althans izeer weinig, te wen- ödhen over. Ook de keuze der projecties was te iroeraen. Er was een verscheidenheid Eooals wij nog zelden zagen, terwijl er vele nieuwe hier ter stede nog niet vertoonde beelden onder waren. Als een der mooiste stukken wenscöfèn wij te noemen „Japansche stroomversnel lingen", een projectie met prachtige (kleurs dhiaikeeringen. Aanbevelenswaardig was het, dat 'de leider der voorstelling bij de beel- IdtenreeJksen een verklaring gaf. Deze opende de voorstelling met het uitspreken van den wensch, dat allen rich mochten amuseeren. Of dit be reikt is? Wij gelooven het wel, want na elke projectie gaven de aanwezi gen hun instemming en goedkeuring te 'kennen door luid applaus. Gevonden voorwerpen: 1 fox terrier, 1 servet. Proza en Poezië. Op 27 October geeft het mannen koor „Proza en Poëzie" een soirée in den Schouwburg. Onder meer zal op gevoerd worden de eerste acte van de opera „Faust"' met medewerking der heeren Carel Phlippeau (Faust) en J. Huyboom (Mefisto). DE ORANJE-SERIE. Van deze uitgave (redactie G. G. van As en uitgever EL J. van der Munnik) ontvingen we No. 11 der eer ste serie, een schets van Daan van der Zee, getiteld „Wankeling". In het idouchebadhuis aan den Kou- denihorn zijn in de afgeloopen week genomen 741 baden, in dat aan het Leidscheplein 662. DRANKWET-OVERTREDING. Door den Rijksveldwachter Rijnders van Halfweg is te Haarlem bekeurd de bieihuishouder v. d. W. aan dfe 'Amsterdamsdhe vaart, wegens tappen van sterken drank. De veldwachter als arbeider ge kleed, maakte een praatje met een waker bij de bouwerken aldaar, die hij ten slotte een borrel iaanbood; de- Ze daar welbekend bracht hem daar op in dat bieiiiuis, waar de borrel werd verstrekt. HAARLEM'S TWEEDE HULPPOSTKANTOOR. Na langdurige onderhandeling van het bestuur, der Posterijen en Tele grafie met het bestuur der Haarl. Handelsvereeniging is overeengeko men, dat het huis der H. H. V. aan den Jansweg No. 11 zal worden ver bouwd en de benedenverdieping voor tien jaar aan het Rijk verhuurd^ om daarin een tweede hulppos tkanto or te stichten. De verbouwing is opgedragen aan den architect J. A. Traanberg. VRIJE. EN ORDEOEFENINGEN. Aan het examen in de vrije- en or- öeoefeningen der gymnastiek, die hier 16 Oei. a. s. aanvangen, zal worden deelgenomen door 193 dames en 73 j heeren. Beëediging. Hedenmorgen werden voor het front der troepen mier nieuw-benoemde tweede-luitenants geïnstalleerd. On der dezen was ook de heer J. Drost, geboren hier ter stede. Onder de gebruikelijke plechtighe den cn in tegenwoordigheid der fa milies werden de jonge officieren door kolonel II. C. A. Neeteson be- eedigd. Na afloop maakten de troepen een militaire wandeling door de stad met de volle muziek voorop. Linnaeus. Den 23sten Mei 1907 zal het 200 jaar geleden zijn, dat Linnaeus werd ge boren. De afdeeling Haarlem der Ned. Natuurhistorische Vereeniging zal dien dag den groot en geleerde en natuurkundige een stille hulde bewij zen op het buitengoed Harteltamp, onder Bennebroek, waar hij eenige jaren werkte. (N. C.) Dienstweigeraars. Het boog militair gerechtshof heeft bevestigd het vonnis van den 'krijgs raad te Haarlem, waarbij J. Gorter, wegens aanhoudend dienstweigeren, is veroordeeld tot 6 maanden militai re detentie. De dienstweigeraar Kriller, van de landweer, stond Vrijdagmiddag voor den krijgsraad te Haarlem, om het vonnis te veme-men voor hem gewe zen. door het 'hoog militair gerechts hof, waarbij hij was in appèl geko men van het vonnis door den krijgs raad te Haarlem over 'hem geveld. Bet vonnis is vijf maanden de tentie. Nadat het vonnis uitgesproken was zeide Kriller ..Ik protesteer, omdat het vonnis is in strijd mét alle na tuurlijke gerechtigheid. Het zal mij wel niet veel helpen, zitten zal ik toch moeien, doch in elk geval, ik protesteer." A a an varan g. Donderdag zal de rechtbank de zaak behandelen van de aanvaring van een vlet te IJmuiden door een stoomsloep, waarbij een man verdronk en een ander zwaar gewond wend. State n-zii 11 i n g e n. De zittingen van de Staten van de najaai svergadering zijn bepaald op 6 Nov. te 11 uur, 20 Nov. te 10| uur en, zoo noodig, op 22 Nov., ook te 10| uur. De Motor-wet. Ook Üe ambtenaar van het O. M. van Ihet kantongerecht te Haarlem, heeft appèl aangeteekend van het vonnis door den kantonrechter over baron v. ïttersum te Bennebroek ge veild. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID De tentoonstelling van werken, be trekking hebbende op de textiel-kunst die in het Museum van Kunstnijver heid) alhier in voorbenéilding is, zal Zondag a.s. nog niet gereed zijn, doch Zondag 14 October geopend worden; tevens zullen in de Raadzaal ter be- ridhltdgmg worden gesteld de werken van de leerlingen van Mevrouw Dy- seïhof, die enkele dagen in een der lokalen van die School voor genoodig- den tentoongesteld waren en die op de tentoonstelling van Kunstnaald werk te Deventer zooveel succès had den. Zondag is het Museum kosteloos toegankelijk van 104 uur. WOEST GEWORDEN KOI. Gisteravond ontsnapte eene koe, toebehoorende aan den slager Kohier te Bloemendaal, aan haar geleider. 'Achtervolgd door eenige mannen op een rijwiel, liep het dier naar de Kle verlaan. Daar geluMe het den man nen, 'die inmiddels tot. een twintigtal waren aangegroeid, het dier in een weiand te jagen en het met veel moei te te vangen Het was echter niet mogelijk het dier uit het weiland weg te krijgen, hiertegen verzette (het zich zoo kracht dadig. dat men genoodzaakt was het beest op de plaats af te maken. BLOEMBOLLENCULTUUR. De 112de vergadering der Algemee- ne Vereeniging voor Bloembollencul tuur zal gehouden worden op Maan dag 29 Oötober te Haarlem. De agenda vermeldt o.a.: een voor stel der afdeeling Hillegom om over te gaan tot het geven van een eigen Orgaan, waarvan de baten zullen vloeien in de kas der Vereeniging. Het (Hoofdbestuur adviseert afwij zend en wil wedér een overeenkomst met de heeren de Erven Loosjes aan gaan. Ook komt dn behandeling een voor stel van het Hoofdbestuur om te be sluiten tot het instellen van een 'Scheidsgerecht voor den Bloembollen- handel. Ten slotte vermeldt de agenda de verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur, ter vervulling van de vacaturen, die op 31 December a.s. zullen ontstaan door de aftreding van de heeren J. F. Reijldon en B. Sluiter, die niet (herkiesbaar zijn. OVERVEEN. Een zaak diie niet wordt voortgezet Men schrijft ons: De heer Van Schooten, wonende na bij den tol te Overveen, die sinds on heuglijke jaren de wagenmakerij en aanverwante vakken beoefende, heeft thans besloten bij gebrék aan een op volger, de zaak op te heffen, wat ten gevolge heeft dat de inventaris, zoo- méde de gereedschappen aanstaanden Dinsdag 9 October publiek verkocht zullen worden. Het is zeer te betreuren, dat een dergelijke zaak in vollen bloei wordt opgeheven. HEEMSTEDE'. De machinist Gryman, die gisteren door den bliksem getroffen werd (zie tweede blad), maakt het hooi goed. Alleen de arm is nog wat lam. HAARLEMMERMEER. Door de politie van Baarn is te Hoofddorp gevankelijk binnenge bracht, een vrouw, verdacht mede plichtig Ie zijn aan diefstal van een paardendeken uit eene schuur van den landbouwer v. d. Sp. te Haar lemmermeer. Van voornoemde deken (had de vrouw een onderrok gemaakt, die als overtuigingsstuk met de vrouw naar Haarlem is overgebracht. Op 18 Oct. 'a.s. zal te Haarlemmer meer gehouden worden de groote nar j aars-paardenmarkt en den volgen den dag de daaraan verbonden groo te verloting. SLOTEN. Als eene bij/zonderhed verdient ver melding, dat in de afgeloopen week door meerdere veehouders alhier nog gras werd gemaaid, om in te kuilen. ZANDVOORT. Niet goed afgeloopen. De voerman W. Oastien te Heem stede, die Maandag onder een niet steenen geladen wagen geraakte, en van wien men aanvankelijk dacht, dat hij met eenige lichte kwetsuren zou 'zijn vrij gekomen, blijkt vier rib ben te hébben gebroken en inwendig zwaar gekneusd te zijn, wat hem on dragelijke pijnen bezorgt, zoodat eeni ge tijd noodig zal zijn voor zijn gene zing. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. k 30 Cent per Regel. Bepsfce Nederlandseho Fabriek van Kunstbloemen Bartelj oris straat 23 Moderne Salon- enVaas- Geprepareerd b _'ume Makart Bouquetten Gsprepareerde Palmen. EENZAME OPSLUITING. Twee in de strafgevangenis te Arn hem gedetineerde personen zijn op last van den geneesheer naar de ge meenschappelijke cellen te 's-Herto- jjenboooK oVergübraoKt, •do.a.r -beiden in hoogst zenuwachtigeh toestand verkeerden en dé eenzame opsluiting- zeer nadeelig voor hun geestvermo gens zou kunnen worden. (Arnh. Ct.) EEN HEELE' MENAGERIE IN BESLAG. Een eigenaardige inbeslagname had Woensdagavond te Hulst plaats. Op last van een Middel'burgsch ad vocaat werd' door den deurwaarder te Hulst beslag gelegd op de mena gerie van den 'heer G. (tent van mej. Lud/owiska), wijl die eigenaar niet aan zijn geldelijke verplichtingen vol daan had. Op een leeuw en een leeuwin, twee wolven, een hyena, twee beeren, een condor en twee lama's met de wagens en kooien, benevens de tent, werd het beslag gelegd. Natuurlijk wekte deze handeling veel belangstelling. DE INVAL IN DE CLUB DE BIENFAISANCE. Naai* wij vernemen zal de verdedi ging in elk gejval een memorie van verzet bij de rechtbank indienen, in dien na het sluiten der instructie, de zaak der Club naar de openbare te rechtzitting mocht worden verwezen. Gevolg van zoo'n memorie van ver zet kan zijn, dat de rechtbank de be klaagden, i. c. de bestuurders der Club de Bienfaisance, buiten vervol ging stelt, waarop de kans groot moet zijn, zooals van bevoegde zijde ons werd verzekerd. Zoodat het nog te bezien staat of de mva-1 door een proces zal worden gevolgd. (Tel.) PRINS GEORGE TERUG. Athene, 15/28 September. Het is niet iedereen gegeven, een maal getuige te zijn van liet droevige schouwspel van een vorst, die terug keert uit het land. dat hem ter re- gee'ring gegev en was, maar waar hij zijn taak niet heeft kunnen voleindi gen. Zoo iets komt slechts enkele ma len in een gansche eeuw voor. Ik heb nu prins George zien terugkomen, schrijft de correspondent van de N. R. Ct. aldaar. Een prins weent niet onder de oogen van zijn volk, hij blijft prins. En zoo weende ook prins George niet toen 'hij zich vertoonde onder de, oogen der Athenersen toch, ik kon liet hem zoo in de oogen lezen, aan zijne gansche houding zien, dat hij snakte naar liét oogenblik, alleen te mogen zijn in zijn kamer ten pa- leize. Ik had mij Woensdag 1.1. reeds Vroeg 's morgens naar Piraeus bege ven, om bij de aankomst aanwezig te zijn. De dag was koel, de lucht grijs bewolkter woei een scherpe zeewind, die vitte koppen deed schui men op de grauwzwarte golven. Om S.30 kwam de Psara, de krui ser, die den prins van Kreta naar Griekenland bracht, in zicht, bege leid door eén Engelsch oorlogsschip van dezelfde afmetingen. Telegram men hadden ons gemeld, dat de prins om 8 uur 's avonds vertrokken was, alzoo had de reis slechts 12 uien geduurd. Aan de haven stélden rich op de matrozen van de Spetses en een mi litair muziekkorps, dat nu en dan een marsch deed hooren ter opvroo- lijking. De burgemeester liep druk gesticuleerend op het havenhoofd be- ïuelen te geven. Het werd 9 uur. De Psara kwam steeds nader, men kon reeds het scheepsvolk onderscheiden. De Spetses en eenige andere kleinere oorlogsbodems losten saluutschoten, die dreunend op de bergen weerkaat sten. Minister Theotokis telegrafeerde nu aan den'kroonprins de aankomst en reeds om 10 uur bracht de electrische trein de prinsen Constantijn, Nicolaas en Andries te Piraeus. Zij droegen de witte uniform met het grootkruis en waren vergezeld van hun aides-de- oamp en eenige officieren van den grooten staf, waaronder de kolonels Miljotti en Pappadiamantopoelos, ge neraal Vassos en eenigen van lageren rang. Hat anker van de Psalra viel nu, ankïer het, gebulder der vuurmonden 'Van oorlogsschepen en forten. Op de brug onderscheidde ik prins Georgo, die door een kijker ongeduldig naar zijn broeiders uitzag. Naast hem zijn secretaris, de heer A. Pappadiaman- topoedés, en de aide-de-c-amp Melas. Men wachtte nu tot de kroonprins zich aan boord zou bégeven, hetgeen eerst om 101/2 geschiedde. Gedurende 20 minuten zag men de broeders op de brug in 'druk gesprek, even daar na zette de stoomsloep van boord af en naderde den wal, een breeden cir kel beschrijvende. De muziek speelde het volkslied, de soldaten presenteerden de geweren, en alsof prins Georgo gelukkig was eindelijk weer een rustigen, kalmen 'bodem onder de voeten te hebben, sprong hij het eerste aan wal. Hij was doodsbleek, drukte ieder zwijgend de hand en scheen doodvermoeid. Ge volgd door zijn aides-de-camp en Pap padiamantopoelos met hunne fami lies, begaf hij zich dadelijk naar het station." Het was een werkelijk droef gezicht,, die teruggekeerde prins met zijn kleine hof. omringd door Griek- sche officieren, langzaam en zwijgend te zien voortstappen, slechts stug te rug groetende op de enkele zito's (hoera's) der menigte. De ontvangst te Athene was schit terend, maar droevig. Op het Amo- niapiein voor het station had zich een bataljon infanterie opgesteld met muziekkorps. Alle ministers waren aanwezig, ook 'dé gezanten der mogendheden. Sir F. E. H...Eliot, de Engelsche gezant, hield een toespraak, den prins een hartelijk welkom toeroepend. Theoto kis drukte hem zwijgend de hand. Een groepje Kretensérs drong plotse ling naar voren „Georgaki, prins, keer naar Kreta terugIk zag enke len weeüen. De verbroken linie der soldaten werd hersteld, de betoogers met de kolven teruggesto'oten. „Weg met Pappadiamantopoelosriepen ze TlOg-, „liij is de scflxullllge 1" Het volk juichte den prins toe, maar koel en kort. Door de Staidionstraat ging het verdèr naar ihet paleis, waar gedejeuneerd werd. 's Middags om 4 uur vertrokken dé prinsen per auto mobiel naar hun' jachtslot Tatoï. Zooals in een vorig schrijven reeds is gemeld, is Zaïmis door den koning aangewezen als gouverneur van Kre ta, Hij vertrekt overmorgen. Zal hij slagen? De Grieken hebben veel hoop op hem; immers zijn vader, de gouverneur van de. Ionische eilanden heeft de vereeniging dier eilanden met Griekenland tot stand gebracht, zou niet de zoon misschien hetzelfde met Kreta kunnen tot stand brengen. Hoe zal hij in Kreta ontvangen wor den Het volk is ér woedend wegens het vertrek van den prins, zelfs met geweld wildé het 'hem terughouden, zoodat hij zich niet eens te Kandia kon inschepen. Ook daar te Haleppa moet een droevig tooneel zijn afgespeeld, toen de consuls der mogendheden den prins kwamen wijzen op de gevolgen, die zijn openlijk vertrek te Kandia hebben kon. De prins hoorde hen niet eens aan. „Ik weet al wat u wilt, zei hij. ik zal hier van af de rotsen ver trekken." Men wachtte tot acht uur, toen was het volslagen donker. De stoomsloep van de Psara naderde zoo dicht^ mo gelijk, zonder geruisch te makenden steen achtigen oever, en zonder her kend te worden scheepte zich prins George met zijn secretaris, aides-de- camp en familie van af de rotsen in, terwijl te Kandia 3000 gewapenden vergeefs wachtten, om hem het ver trekken te beletten. Zoo vertrok in den avond van Dinsdag 25 September, als een dief in den nacht, prins George van Kreta, zonder van zijn liefste vrienden af scheid te- hebben kunnen nemen. Toen de schroef van de Psara be gon te wentelen, bevond zidh_ prins George op de brug, en zag hevig aan gedaan het"eiïancT, waar hij acht ja ren lang vergeefs gewérkt had, in 't duister verdwijnen. HOOGE KAPPERSREKENING. Voor het eerste kantongerecht te Rotterdam werd de zaak behandeld van The London Toilet-Club, welke mevrouw R. en tot bijstand en vrij waring haar echtgenoot, den heer R., had gedagvaard tot betaling van f 102.65 voor gedane hoofdwasschin- gen en diverse leveringen. Mevrouw had k contant een haar tooi gekocht voor f 32.50, een abonne ment gesloten voor 24 hoofdwas- schiugen a f 30 bij vooruitbetaling en verder eenige benoodigdheden ge kocht als een spuitje van f7, twee haarborstels a f7.50 per stuk enz. Betaling bleef echter achterwege. De echtgenoot deed de noodige me- dedeelingen over de eischende firma en had al reeds dadelijk toen zijne vrouw thu'3 kwam, gezegd: „danben je geweest in den winkel, waar ze de meuschen zoover uitkleedeu ais ze maar kunnen." Zijn advocaat had de zaak uit den weg willen maken door een schikking aan te bieden, echter zonder de schuld te erkennen.. Ook zeide gedaagde, dat, nadat zijn vrouw de stukken ter teekening wa ren voorgelegd, de winkeljuffrouw er nog boven had geschreven. Overigen? had hij niets gekocht, is hem wets geleverd en is hem nooit reken ng ge geven of quitantie aangeboden. Eischeres constateerde, dat uit het verhaal voldoende bleek, dat de aan sprakelijkheid wordt erkend. Uitspraak over 14 dagen. (Teli ZWARE MISHANDELING. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft terecht gestaan de 49-j arige met selaar Jasper V. aldaar, die op Zon dag 14 Juni j.l. in beschonken toe stand en na een ruzie met weder- zijdisoh schelden van zijn buurvrouw Trijntje van den Zwaen, deze met ijzeren vijl boven het li'd Van het rechteroog een verwonding heeft toe gebracht, "tengevolge waarvan zij met dat oog niet meer kan zien. De rechtbank heeft hem schuldig verklaard aan mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebben de en veroordeeld, tot 1 jaar gevan genisstraf. CONCOURS VAN ONDERL. OEFENING. De liedertafel Onderlinge Oefening te Amsterdam zendt ons het program ma van (haar internationalen wed strijd voor miannen- en gemengde ko ren, te houden bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan op 1, 2, 9, 16 en 23 Juni 1907. De aid. mannenkoren is verdeeld in 5 afdeelingen, in elk waarvan medail les en geldprijzen worden uitgereikt, in de beide hoogste bestaat de eerste prijs resp. uit een gouden medaille, een kroon met diamanten bezet en geldprijzen van f 750 en 1500. De ge mengde koren bestaan uit twee afd., waarvan in de hoogste de eerste prijs bestaat uit gouden medaille en f 500. Voor deze beide afd. en voor de 'drie laagste afd. Mannenkoren zijn eerewedstrijden uitgeschreven, met kunstvoorwerpen als prijizen. Het Secretariaat is gevestigd Nieu we Haagstraat 20, Amsterdam. BEVALLEN Oct. 5. G. E. v. Veen—Witte, z. OVERLEDEN Oct. 5. J. de Bruijn, 83 j.. Popeling- straatJ. Schaaf, 63 j.. Nieuwe Ap- pelaarsteegA. C. Smit, 78 j., Kin derhuissingel C. M. de Laat—v. d. Bogaardt, 73 j., Korte Boogaardstr. HAARLEMMERLÏEDE EN SPAARNWOUDE. (Ondertrouwd: W. v. Aalst en' A. Jcmgeja-n. A. Snijders en J. A. P. Hoe- beke. Getrouwd!: E. J. C. A. Vundeiiink en B. Landwéhr Jiohann. SCHOTEN. Bevallen: J. VerhoefKeijizer, z. A. C. JongkindDorrepaal, z. A. P. Bil- deiibeek—v. d. Klucht, d1. A. Hirs Alaschand. d. G. Crumde Jong, d. 'A. PisoRuiter, d. E. A. Peetoom— v. d. Eijlhof, d. Oiverleden: D. Vis, 44 j., vr.; M. A. Beringen, 6 cm., vr.; H. M. v. Norde. 7 m., vr. Ondertrouwd: N. G. Jansen en M. 'Edel. BENNEBROEK. Getrouwd J. H. L. Albracht en C. B. Hulsbosch. Het st. Besoeki, van Java naar Rot terdam passeerde 5 Oct. Gibraltar. Het st. Rindjani, van Java naar Rotterdam, passeerde 5 October Ouessant en wordt 6 Oct., des avonds te Rotterdam verwacht. Het st. Java, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 5 Oct. van Pa- dang. Het st. Prinses Sophie, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 5 Oct. van Padang. Het st. Statendam, van New-York naar Rotterdam, vertrok 5 Oct., n. m. 6 uur, van Boulogne sur/Mer. I Heden overleed onze geliefde I Zuster, Behuwdzuster, Tante f en Behuwdtante, Miejuffrouw Anna Cathirina Smit J in den ouderdom van ruim 78 jaar. P. W. SMIT. C. M. SMIT—SCHINTLER. D. SMIT. Wed. P. N. SCHINTLER— SMIT. F. H. SMIT. J. H. W. SMIT— SCHINTLER. Haarlem, 5 Oct. 1906. Mest 1 Nov. gevraagd tegen hoog loon, een flinke die zelfstandig kan werken en koken. Br. no. 9880, Bureau van dit blad. Nov. gevr. Overveen in klein gezin flinke Keuken-werkmeid, R. K., v. g. g. voorz. Br. fr. onder No. 9925 Bur. Haarl. Dagblad. Blijkens akte, den 22en September 1906 voor Notaris C. A JOEKES te Haarlem verleden, is tusschen de Heeren GERARDUS JOHANNES VAN GASTEREN, Schouwburgdirecteur, en SIR JOSEPIIUS CHABOT, restau rateur, beiden wonende te Haarlem, aangegaan eene vennootschap tot het exploiteeren van een Schouwburg, van Tooneel- en Concertgebouwen of Zalen met bijbehoorende Tuinen en Parken, Vergaderlokalen, Koffiehui zen en Restauraties en verder het 'verrichten van aJo handelingen, die daarmede in eenig verband staan. De Vennootschap wordt gedreven onder de Firma „VAN GASTEREN EN CHABOT" en is gevestigd' te Haarlem. Zij is aangegaan voor dén tijd van 10 achtereenvolgende jaren, ingegaan 1 Augustus 1906 en wordt daarna ge acht stilzwijgend van jaar tot jaar verlengd te zijn Stétdat een der Ven- nooten dezelve vóór of op 31 Januari van eenig ja:ar 'schriftelijk opzegt. Ieder der Vennootem Keeft het recht de Firma te teekenen, gelden te ont vangen en uit te .geven, de Vennoot schap aan derden en dérden aan de Vennootschap te verbinden. Voor het aangaan van verbintenis sen de som van f500 te bovengaande, is beider 'toestemming noodig. Geen der Vennooten mag zonder medewerking of schriftelijke toestem ming van den anderen Vennoot gel den of fondsen voor de Vennootschap ter leen opnemen of van de Vennoot schap ter leen geven, voor of namens de Vennootschap speculeeren, onroe rende goederen voor haar koopen, verkoopein, huren, verhuren of be zwaren, haar toebehoorende roerende zaken beleenen of verpanden, borg stellingen aangaan ten behoeve van derden, wissels en ander handelspa pier teekenen, afgeven, accepteeren, endosseeren of voor avalteekenen en in het algemeen voor af namens de Vennootschap eenige daad verrich ten of verbintenis aangaan, die niet onmiddellijk in verband! staat met het' doei der Vennootschap. Terstond gevraagd een Zich aan te melden Driehuizerweg 86, Santpoort. GEVRAAGD tegen 1 Nov. een R.-C. goed kunnende werken en een bur gerpot kokeu, tegen hoog loon. Z. B. Spaarne 18. Terstond GEVRAAGD een van 14 of 15 jaar, van 's morgens half negen tot half twaalf, 's Zaterdags tot vier uur. Zondags geheel vrij. Schoterweg 164 zwart. Mevrouw VAN GOOR, Brouwers- kade 7, vraagt tegen Nov. of eerder essi fatao&iefiijk M©S®je voor den dag of voor dag en nacht, dat netjes kan werken en bekend is met koken. Loon f 2.50 a f3. Zon der goede getuigen, ook uit den laatsten dienst, onnoodig zich aan te melden. 1 Nov. een nette DIENSTBODE of FLINK DAGMEISJE. Oude Groenmarkt 6. GEVRAAGD een 14 15 jaar, Pieter Kiesstraat 54 zw. Wed. J. C. GEHRELS, Overveen, vraagt een bekwame GEVRAAGD een flinke Adres Spaarne 19 A. Mevrouw WIEGMAN, Kenaupark 19, vraagt met November eene R.K.- bekwame genegen eenig (huiswerk ite verrich ten. van g. g. voorzien. Spreekuur 's avonds 8—9 uur. Wordt gevraagd 1 of 15 Nov. een net SSEBSïiTUfEESJE dat ook geschikt is volgenden zomer als kamermeisje dienst te doen. Br. of in persoon, Pension „Vallo'V Z andvoort. GEVRAAGD tegen 1 of 15 Nov. Barteljorisstraat 44. Gevraagd 1 November een flinke voorzien van goede getuigen, tegen hoog loon. AdresE. LIERA, Kleine Houtstraat 17. Te Overveen, in de onmiddellijke nabijheid van Haarlem, wordt lo. November gevraagd eene nette R. K.- DIENSTBODE als KEUKENMEID, goed kunnende koken en genegen eenig huiswerk te verrichten. Aan biedingen fr. onder No. 740 aan P.- VAN CITTERT ZONEN, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2