saheri de Ketltdnigstraiat en de Graven straat. Aan den gevel' is een bordje beves tigd, bevattende (het 'opschrift „An- si chltk aarten en kunsthandel". Die huiszoeking geschiedde door sub stituut-officier mr. Van Geunis, den reéhter-comimlissaris 'en eenige ambte naren van justitie en politie. NOG ALVREEMD. De gemeente 's-Grafvenhage ban zich de weelde veroorloven, het volgende wiomderl'ijike laimbt te vergeven: „Tei len van vee, opwinden der (klokken, ophalen van renten." De veelzijdige man, die dlit iambi wieet te vervullen, krijgt 200 's jiaars, die op de begroo ting vermoedelijlk met meer nauwkeu- rigtheid dan logliba staan uitgetrok ken ohldier /Schrijfbehoeften.enz." (Vad.) KUNSTVALKEN. De jiagers hebben zich te Dalen bij hun jacht op paftrijKen voor 't eerst bediend van een kunstig nagemiaak- Iten valk. Het suloces wias volkomen. De patrijzen Waren zoo lanigstig, dat ze niet durfden opvliegen. De jagers bomden zelfs tot op 1 M. afstand na deren. Dat de kunstvogel heel natuur lijk nagebootst Was, ban o.ia. hieruit blijken, dat enkele (boeren, die Ide ja gers en ook den vallk bezig zagen, maar niet konden begrijpen, waarom de jagers to'clh Idien valk niet dood schoten! Over het wel of niet miogen gebruik maken van zoo'n valk wiordt zleer ver schillend (geoordeeld, zegt de „Ass. ct.". ONVERANTWO ORD ELI.TK E MILI TAIRE TOESTANDEN." Naar de (R.-K.) „Gelderlander" ver neemt, staat bij de aanstaande Alge meen© Beschouwingen in de Tweede Kamer, uit de rechterzijde een met tal van gegevens onderlegde (n i e t anti- militaristische) redevoering te wach ten over „onverantwoordelijke mili taire toestanden", zooals die thans hier te lande voorkomen. DE SLACHTOFFERS UIT DE VRO- LIKSTRAAT TE AMSTERDAM. Naar men veraie'eant, w.as Dinsdag de toestand van Adelaar, den dader van den moordaanslag in de Vrolik- straat, onveranderd, dus nog_ eiven ernstig als Maandag, toen hij in het O. L. V. Gasthuis werd' opgenomen. Zijne echtgenoote, die in hetzelfde ziekenhuis verblijf houdt, is echter in' beterschap toegenomen. DE OETELDONKSCHE CLUB. Men meldt uit 's-Hertogenbosch Onder vervaarlijk muzikaal geweld door 4 hoornisten en één klarinettist op „'t schueft" aangericht, vergader den Maandagavond het bestuur ,,de Raod van Elf" en de leden van de be kende Oeteldonksche Club, om alvast besprekingen te houden en dat ge beurde dan in die ruStpoozen der hee- ren musici voor -de ophanden zijn de luisterrijke viering van het zilve ren jubilée der club, die bij het aan staande carnaval kan worden tege moet gezien. Het gaat niet aan, nu reeds "uit de school te klappen van Wat den „Oeteldonkers" al zoo wordt bereid, maar 't zal „akeük skon" worden in ,,'t land van knollen en radijs", zooals 't „Oeteldonksche volkslied" 's prinsen „reksam" noemt, want belangrijke sommen voor de feestviering zijn reeids toegezegd. VERVOER VAN PAARDEN. In verband met de herhaalde klach ten over de wreedheden, gepleegd aan •paarden voor de slachtbank bestemd en uit Engeland naar den vasten wal vervoerd, heeft de Engelsc'he Veree- niging tot bescherming van dieren eenigen tijd geleden een vertegen woordiger naar België en ons land gezonden, om een onderzoek in to stellen. Ook is de handel in slacht- .paarden en de wijze, waarop deze ge dreven wördt, een onderwerp, dat op het oogenblik bij 'het ministerie van landbouw in Engeland in overweging is. Men .schijnt er .ernstig over te denken, verbodsbepalingen te maken of bijzondere voorwaarden voor het vervoer te stellen. DIEFSTAL. Bij het hotel De Roskam te Worth Rheden is Zondagnacht een zware chocolade-automaat van zijn voet stuk losgemaakt en meegenomen naar de naastbij zijnde bank aan den Rijksweg, waar die geheele inhoud, chocolade en geld', er uit is genomen. De vernielde automaat werd des och tends bij de bank .teruggevonden. ONGELUKKEN. Uit Schiedam schrijft men Dinsdagmorgen heeft een 16-jarig vrijwilliger v,an de instructie-com pagnie, met Verlof bij zijn moeder, de wed. R., met lucifers een patroon tot ontbranden gebracht. Van zijn lin kerhand werden alle vingers ver nield, terwijl 'hij van zijn rechterhand 3 vingertoppen moet missen. De ge wonde is nog niet in staat inlichtin gen te geven. Hij werd naar het zie kenhuis gebracht. Te Heiligerlee is een 7-jarig knaap je van de weduwe v. d. W., van den zolder gevallen en aan de gevolgen overleden. Dinsdagmiddag is aan het Centraal station te Rotterdam de rangeerder .van de Hollandsdhe Spoor, W. Meijer, bij (het oversteken van de rails door een locomotief gegrepen en over het hoofd gereden. De mian iwas dadelijk (dood. In de suikerfabriek idar firma Wit- touck en Co. te Bergen-op-Zoom, is de werkman Borrie door den pulp- ophialér gegrepen en onmiddellijk ge dood. Dinsdagmiddag werden twee jon-- gens uit Leiden, .die nabij Hiltógom liepen achter een groentewagen, door een. automobiel aangereden. Een etr van werd érnstig gewond en. is, na voorloopig verbonden te zijn, per as naar Leiden vervoerd. De ander is er beter afgekomen; DE TELEFOONKLACHTEN. Eeo sommatie! De 'heer. mr. Herman J. Kieyzer ve Amsterdam beeft da koe bij de booms gevat, 'en, 'beu van alle telefoomgeb're- ken een exploit gezonden aan den bur gemeester, wiaarbij hij de gemeente heeft gesommeerd haren plicht tegen over hem als geabonneerde te wallen -vervullen. In zijn exploit zegt ma-. Keyzer o.m. ...dat zijn taMtoestel of wel de daarbij bahoorende instrumenten, zooals de elementen /draden of verbindingen, ge durende de laatste jaren keer op keer gebroken vertoonen, waardoor geen gesprekken kunnen worden gevoerd 'dat het verzoek om zoodanig gebrek te verhelpen in den regel gevolgd wordt dloor het bezoek van een beamb te. die het toestel of de lijnen onder zoektten zich onbevoegd verklaart die uoodiige reparatie te ondernemen, omdat 'dit tot het gebied van zijn collega behoort, terwijl het weder een etmaal duurt, voor die collega Ver schijnt, welke dan weder na onder zoek tot de ontdekking komt, dat er dit of dat materiaal bij die reparatie 'Vereisobt wordt dat het verzoek aan dien ambtenaar om dat materiaal even te halen, blijkt niet te zijn voor inwilliging vatbaar, omdat hij daarvoor eerst een „volg briefje" moet hebben om het noodige van het „magazijn" te halen, en dat magazijn reeds gesloten is, of wel de beambte nog andere opdrachten voor reparaties heeft te vervullen, waar door hij geen tijd heeft naar het ma gazijn te gaan „dat daardoor weder een dag ver loopt <en den volgendein dag een ande re beambte verschijnt, die blijk geeft ■niet door zijn collega <op 'die hoogte te zijn gesteld en weder eene herhaling vertoont van hetgeen zijn collega van ■dien vorigen dag verrichtte met 'dat gevolg, dat weder een (dag verloopt, vóór dat hat 'toestel eindelijk, althans waar voor lenke'le dagen, in orde is." Mr. Keyzer isumt dan voorts de ge breken van jl. Zondag en Maandag op, deelt mede, dat op zijn verzoek nie mand tot herstel is verschenen, en sommeert dan ten slotte de ge meente, „om alsnog dadelijk het moo dige te doen Verrichten, om meerbe- doel'dl toestel en de daarbij behoorende toestellen in zoodanigon staat te bren gen, .dat het te gebruiken is als tele- phoontoestel." Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat mr. Herman J. Keyzer „die ge meente wiegens haar grof verzuim zal dagvaarden tot schadevergoeding." „Dit verzuim", schrijft hij ons zeer terecht, „zou van particuliere onder nemingen a^iet geduld, en zelfs in haar eigen, belang niet verwacht worden. („Tel.") DIEFSTAL Door 'die firma Ter Gast te Amster dam zijn den lldlen September per boot 7 zakken suiker van 100 K.G. ver zonden aan het .adres van Joh. van 'Sietfhout te iBennekom. Deze zakken zijn verdwenen, althans tot op heden niet bij den geadresseerde bezorgd. De marechaussees te Wageningen doen onderzoek. JAN VAN NASSAU, OVERLEDEN 8 OCTOBER 1606. Prof. F. J. L. Kramer, directeur van het huisarchief van I-I. M. de Konin gin., schrijft in de ,,N. R. Ct." „In de stadskerk van het kleine, ■vriendelijke Dillenburg, de bakermat 'van het Naderlandsche vorstenge slacht, liggen bij elkander vier graf zerken1, verscholen en verwaarloosd. Geen beeltenis, geen opschrift wijst aan wie ion dér die zerken rustenver vallen .en schamel is de .groeve. Een oud; document, in het staats- orchiéf te Wiesbaden beiwaard, heeft aan het licht gebracht wie in die eenvoudige tombe zijn bijgezetal thans van drie der vier graven is daai'- omtrent zekerheid verkregen. Daar liggen Willem de Rijke en Juliana van Stolberg, de ouders van Willem den Zwijger, daar ligt ook Jolban de Oude, 's prinsen broeder. Toen eenmaal die zwijgende graven gesproken hadden, rustten dé Dillen- burgers mieit, vóór dat zij een plan ont worpen hadden, om de groeve en de zerken in een waardigen staat te bren gen en aldus de nagedachtenis der oud-Nassausohe vorsten eeren. Want in Dillenburg is de herinnering aan het. aloude inheemsche vorstenge slacht zeer levendig, zooals trouwens in geheel Nassau, en voor Nederland, door dat geslacht zoo nauw met Nas sau gedurende eeuwen verwant, klopt hun het hart warmer dan voor de an dere naburen. Des te meer gevoelde men zich. veilplicht de gedachtenis der drie vorstelijke personen op hunne grafsteden te huldigen, omdat het juist drie honderd jaren geleden is, dat daar graaf Jan de Oude werd bij gezet hij overleed te Dillenburg den 8sten October 1606. Zoo. rijpte het plan, eene poging te doem voor een stil huldebetoon op dien driebonclerdsten gedenkdag van 'sgra- ven doodmen hoopte dan te kunnen besluiten tot liet aanbrengen van eqn gedenksteen of een waardig opschrift op de graven dier hoog vereerde doo- den. Die poging is gelukkig geslaagd den 8sten October zal alleen nog d.e wijze van uitvoering der voorloópige plannen te bespreken zijn. Men heeft daarbij niet tevergeefs een beroep gedaan op den bijstand van Hare Majesteit de Koningin, en men 'heeft gegronde 'hoop, dat Zijne Majesteit de Duitsche Keizer ook den zi jnen niet onthouden zalbeiden im mors stammen in rechte lijn af van graaf Willem en gravin Juliana, de Duitsche Keizer door Willem den Zwij ger, de Koningin vam Nederland door' Jan den Ouden. Nederland blijft nimmer achter, waar het .de vereering geldt van de mannen en vrouwen, wien het in het verleden iets heeft te danken. Watten deze de beteekenis is geweest van de vrome do oden, die daar ver weg rus ten aan den oev.er von die Dill, kan ieder weten, die zich de geschiedenis zijns vaderlands herinnert. Op den 8slen October wordt geen openbaar huldebetoon gevraagd, laat. .staan eén© geldelijke bijdrage. Maar waar men zich beijvert de geboorte- en sterfdagen te herdenken van de groote figuren der zestiende, zeven tiendie en achttiende eeuw, daar is het niet meer dan een vaderlandsche plicht, den achtsten October den man te gedenken, die vóór drie-honderd jaren een leven, eindigde, diat voor een zeer groot deel gewijd neen, opge offerd was aan het belang van ons benard Noord-Nederland." Sport en Wedstrijden RECTIFICATIE. In ons blad van Maandag j.l. kwam door een misverstand een fout voor in hat voetbal-competitielijstje. De juiste stand laten wij hier on der volgen d O s «P Q S to to 60 f. J? P. H. B. S. 2 2 0 0 11 6 4 2 H. V. V. 2 2 0 0 8 5 4 2 II. F. C. 2 1 1 0 5 3 3 1.50 Hercules 2 1 1 7 3 2 1 Sparta 2 1 1 6 5 2 1 Haarlem 2 1 1 6 6 2 1 Ajax 2 1 1 3 5 2 1 D. F. C. 2 1 1 5 6 1 0.50 Quick 2 - 2 3 7 0 0.00 Velocitas 2 2 5 13 0 0.00 VOETBAL IN FRANKRIJK. Ook 'het Fransche voetbalseizoen is Zondag begonnen. Voor het kampioenschap van Pa rijs le klasse werden de volgende wedstrijden gespeeld r Racing Club de France—Club Fran cais 71Gallia Club—United 21 A. S. Frangaise—C. A. Frangais 6— oC. A. de ParisU. S. Parisienne 65 C. A. XlVeStandard 52. (Tel.) WIELERWED STRIJDEN. Valpartij te Keulen. De laatste wedstrijden van dit sei zoen op de wielerbaan te Keulen trof fen het met 't weer, zoodat er 12000 ma.n publiek was. Doch Butler, de Amerikaan, was den vorigen dag zoo gievallen. dat hij niet kon uitkomen, terwijl Huber in de eerste manche van den wedstrijd over 10.30 en 50 kilometer met het cement kennis maakte. Bleef over Gunther, die met- 'n Keulsch remneije reed, dat wel zijn best deed, doch van Gunther niet kon winnen. Arend won den korten af stanidiwedstrijd. WEDSTRIJDEN TE RENNES. De Duitscber Rutt heeft Zondag te Renrtes met groot gemak de groote „Internationale" gewonnen voor Rettick, Hardy en Huby. REGEN EN BRAND TE STEGLITZ. Op de Steglitz haan, bij Berlijn ge legen, zou Zondag een 100 K.M.-wed strijd w.orden gereden, waaraan deelnamen Dickentmann, Denike en Guignard. Bij den start voor dezen wedstrijd begon het te regenen, na 25 K.M. was ide baan doornat. Toen wilde Denike onzen landgenoot pas- seeren en kwam zeer leelijk te vallen en met hem allen, behalve Dickent mann, wiens tandem in brand vloog. Denike werd 'naar het hospitaal ver voerd. Rechtszaken RAAD VAiN TUC'HT VOOR DE KOOPVAARDIJ. Uitspraken. Tjalksdbip „Najade". De Raad van Tucht deed uitspraak in die za'ak van idien heer P. de Vries, gezagvoerder van het tjalkschip „Na jade', walk vaartuig den 2Sen Febru- 'aird 1906 nabij Sdhofflihorn in den We- ser in aanvaring kwam met de „Darm staidt". De Raad van Tudhlt achtte geen schuld aanwezig en sprak den gezag voerder vrij. „Ariadne". In de veelbesproken zaak van den heer C. v. d. Eem, kapitein van het stoomschip „Ariiadhe", dat den 14den November in de Golf van Biscaye b November in de Golf van Biscaye bij isledht weer idoor 'de bemanning werd verlaten, werd uitspraak gedaan. In omstandig, vonnis zette de Raad uiteen, dat hem heeft getroffen de eensgezindheid in de verschillende verklaringen der bemanning, hoewel er wteilidht een overdrijving in die wieergevinig der weersgesteldheid is Op twee verzuimen van den kapi tein werd echter gewezen: er is geen olie aangewend, .om de izee te kalmee- ren; er is niet genoegzaam gezorgd voor (het izinken van (het wrak. De Raad van Tucht wijdde een woord van wiaaatdeering aan den ge- izagroerder en de bemlanning der „Vienna", die onder zulke moeilijke (omstandigheden ide helmlanning behou den aan land zeltite en sprak den heer v. d. Eem vrij van alle schuld. S.S. /Hilversum1". Behandeld werd' de zaak van kapi tein K. v. d. Weide, varn het Neder- lanldsch s.'s. „Hilversum" van de 'Stoomvaartmaatschappij „Oostzee", vertrokken van iRafso naar Zaandam, geladen met hout, in aanvaring geko men mét liet stoomschip „Ares'. Den 18en Mei, toen de aanvaring ge schiedde, was het zulk een dikke mist, dat men, staande op de brug, (het voor ste (deel van hét schip ternauwernood tóién kon. (Men hoorde het mistsignaal van een medeliggend zeilscheepje (drie stoe ten op den hoorn). De vaart werd ver minderd. Kort daarna werd 't scheep je gezien. Niet lang rua dezen tijd werd weder een mistsignaal van een mede- liggend zeilscheepje gehoord. Ten tweeden male werd de vaart Vermin derd. Toen de schepen dwars van de „Hilversum" waren, werd door den uitkijk een boot recht vooruit, even aam ,stuuiibloord, gerapporteerd, die ook de kapitein zag. Onmiddellijk werd volle kracht ach teruit en bakboordroer (oud comman do) gecommandeerd en werden drie' stootten op de stoomfluit gegeven, het sein voor achteruit, hetgeen echter, niet belette, dat d'e „Hilversum" (het vreemde stoomschip midscheeps in voer. De „Ares" zonk. Dadelijk sprong de équipage van de „Ares" op de „Halversum1", mat uit zondering van den len machinist, zijn vrouw en den 2©n machinist, die cup het zinkende dek bléven. Door met die machines achteruit te weiken raakte de „Hilversum" vrij van de „Ares". De machinisten van het vreemde sdbip en de vrouw dreven op zwem vesten en werden door de uitgezette reddangsbooteu van de „Hilversum" gered. Van de „Ares" is geen signaal ver nomen. In deze zaak werden 'n 'zevental ge tuigen gehoord. Uitspraak volgt lalter. JACHTOVERTREDING DOOR EEN BURGEMEESTER. Voor hét kantongerecht te Goes werd behandeld de zaak tegen den burgemeester te Kattend ijke, beschul digd van jachtwetoivertreding op 4 en 7 Augustus. De beklaagde was ter te rechtzitting aanwezig, terwijl vijf ge tuigen werden gehioorcl. Vooraf had beklaagde met teen kaart van de Schel de en de Zandkreek er bij, uiteengezet waar hij gejaagd had op wulpen; en wél te 'goeder trouw, omdat hij meen de, dat de door (hem van dien Wil'hel- miinapolder verkregen vergunning ora op de Slikken ts jagen, voldoende was. Van deze was door den ontvan ger der registratie een regu afgegeven en aan dén heer De Montigny te Rijs- sel, die pachter was, door beklaagde voor 'de schorren vergunning ge vraagd. De opzichter Bel van Katten- dijke had namens den .ambachtsheer verlof tot jagen gegeven, maar dat later weer ingetroken, omdat hij niet bevoegd was dit te doen. Beklaagde erkende daar te hebben gejaagd, maar niét geweten te hebben, dat zijn vergunning niet voldoende was. Al de getuigen bevestigden, dat do beklaagde op beide tijdstippen op vulpen gejaagd en deze geschoten had. De ambtenaar van het O. M. vond de zaak niet zoo erg voor 'dien persoon, maar wel in zijne qualiteit als burge meester, die verplicht is de orde en dé wet te handhaven. Beklaagde had daarom uiterst -voorzichtig moeten zijn, te meer daar hij reeds gewaar schuwd was. De eischi luddlde 3 geldboeten, ieder van 5, subs, voor iéder één dag hechtenis. Uitspraak over 14 dagen-. DOODSLAG. Bij vonnis der arrondissements rechtbank te Zierifczee werd H. Th. K. 33 jaar, ontslagen p-emeenteveldWach- ter, -wonende te Dreischor, gedetineerd in het huis van bewaring te Zierikzee, schuldig verklaard aan doodslag en veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar, met bevel tot gevangen houding. De rechtbank had de overtuiging gekregen, dat beklaagde, met liet oog merk om zijne eohtgenoote P. II. van N Van Ihet leven te herooven, uit een met kogelpatronen geladen revolver een schot op haar heeft gelost, welk schot haar aan de borst heeft getrof fen; tengevolge waarvan zij overle den is. Gemengd Nieuws SPOORWEGONGELUK IN ITALIë. Een Reuter-telegram maakte reeds melding van leen ernstig spootrwegon- geluk bij Piaoenza, waarbij zeven per sonen werden gedood en niet minder dan vijftig personen min of meer ernstig gekwetst werden. Het ongeluk geschiedde met den sneltrein, die Zon dagavond te half negen uit Milaan naar Rome was vertrokken. Bij Pia- cenza ontspoorde deze trein ten gevol ge van een nog onbekend gebleven oorzaak. Verschillende wagens wer den omvergeworpen en geheel ver nield. Vreeselijke tooneelen werden te de duisternis 'afgespeeld. Hoe groot het juiste aantal slachtoffers is, kan •nog niet worden opgegeven, omdat men vreest dat er nog passagiers on der die overblijfselen der vernielde wa gens begraven liggen, niettegenstaan de het reddingswerk door in allerijl uit Piacenza ontboden soldaten met kracht ter hand werd genomen. Eten ooggetuige, een te Rome geves tigd Duitsch schilder, die zich in den trein bevond1, deelde aan den corres pondent van de „Lokal-Anzeige.r" de volgende bijzonderheden over de ramp mede Dé sneltrein SarzanaRome vertrok Zondagavond op den vastgestelden tijd van Milaan. In de aideeling, waar in de schilder wias gezeten, bevonden zich nog idrie dames. Eenige minuten vcor tien voelde men een hevige schok. De schilder, Roder geheeten, hief on willekeurig de armen op, om zich té gen die neervallende koffers te be schermen, toen een tweede schok volgde en een hagelbui van ijzer, glas en houtsplinters op hem neerdaalde. Tegelijkertijd zag hij hoe een zwarte massa met geweld door den •tegen overgelegen wand drong en de zolde ring van het compartiment als een cartonnen deksel verbrak toen was alles doodstil. Toen Röder tot zich zeiven kwam, begreep hij, dat een vreeselijk ongeluk was gebeurd. -Rondom zich hoorde hij gekerm ieai gehuil. In zijn afdeeling vérroerd© zich niets. Toen hij wilde opstaan, voelde hij een handbreed voor zic-h de buffer van öen wagen, die zijn afdeeling was binnengedron gen. De wagen was iets naar rechts geweken en dat was Röder's behoud. Van zijn medereizigers zag hij niets meer, maar bloed druppelde van alle zijden langs den bodem van den wa gen. Rodeo- zelf voelde geen pijn hij kon zich bewegen en zich in veiligheid brengen. Toien begon het reddingswerk. Zeven dooden werden onder het puin wegge haald. Zij waren niet zoo vreeselijk vemrinkt als de 25 zwaargewonden, die men te voorschijn bracht. Enkele van diezen hadden de boenen, anderen de armen verloren. Met grooten spoed en voorzichtigheid had het reddings werk plaats. De slachtoffers van de ramp zijn voor zoover bekend meest Italianen. Onder de geredden behoort een Duit sche dame, die bij den schok instinct matig zich vastklemde aan den stang van het bagagenet en hieraan twintig minuten lang bleef hangen, diaar het. onderstel van den wagen geheel was vernield. Karabiniers uit Piacenza bevrtj dden haar ten slotte uit haar gevaarlijken toestand. Volgens een later bericht zou de oor zaak van de ramp deze zijn, dat de regen den spoordijk had uitgespoeld, zoodat de wissel niet bij de rails aan sloot. In hoeverre dit bericht juist is zal een nader onderzoek moeten uit maken. 17898 18033 18056 18128 18140 18196 18324 18449 18490 18512 18549 18612 18678 18684 18706 18860 18934 19167 19295 19434 19572 19754 19776 19889 19894 19960 19997 20168 20220 20272 20299 20316 20402 20832 20925 382e STAATSLOTERIJ. TREKKiNG VAN 10 OCT. 5e Kla.sse, 15e Lijst. Nos. 4402, 8408 en 18067 ieder f 1000. Nos. 161, 681, 4463, 6402, 7617, 7873, 8379, 15070 400. Nos. 7676, 11533, ƒ200. Nos. 24öo, 6541, 6852, 11224, 11830, 12169, 13510. 14013, 14975, 16806, 18725 ƒ100. Prijzen van 70. 78 2551 6235 9629 12557 15227 124 2653 6248 9828 12611 15229 237 2803 6312 9847 12649 15326 317 2819 6685 9858 12827 15329 418 2991 6785 9860 12931 15368 527 3125 6812 9930 12966 15467 555 3181 6929 9970 12984 15542 662 3255 7058 10077 12995 15672 673 3334 7262 10170 13090 15694 821 3475 7452 10314 13127 15782 921 3505 7505 10380 13239 15900 999 3626 7545 10505 13303 16083 1062 3883 7592 10532 13367 16267 1070 3962 7595 10564 13410 16330 1078 4141 7611 10706 13524 16341 1138 4295 7625 10750 13548 16351 1214 4339 8065 10820 13573 16361 1241 4424 8275 11000 13780 16532 1272 4471 8405 11122 13794 16546 1317 4509 8417 11189 13847 16551 1377 4570 8484 11201 13849 16604 1408 4606 8489 11207 13912 16616 1643 4698 8564 11261 13982 16675 1732 4734 8616 11319 14031 16779 1768 4796 8618 11468 14108 16810 1781 5046 8623 11592 14119 16841 1791 5164 8826 11597 14446 16864 1839 5428 8848 11677 14640 16920 2015 5666 8970 11728 14551 16929 2088 5752 9028 11735 14579 16933 2095 5821 9096 11918 14635 16946 2151 5828 9238 11986 14637 17135 2186 6040 9343 11987 14743 17160 2243 6075 9417 12035 14786 17163 2304 6091 9443 12045 15049 17367 2369 6207 9490 12373 15110 17414 2463 6232 9620 12306 15150 17896 Op onderstaande nummers geen prijzen gevallen. 7 3244 6268 9228 11833 14888 27 3270 6299 9231 11875 14917 44 3310 6300 9243 11893 14922 55 3317 6301 9246 11927 14929 60 3346 6316 9303 11947 14951 157 3382 6353 9309 12000 14986 159 3417 6367 9315 12009 14992 169 3471 6373 9327 12016 14994 195 3479 6428 9351 12053 15008 212 3537 6608 9407 12064 15020 222 3599 6626 9420 12099 15026 265 3620 6681 9452 12195 15074 414 3624 6700 9593 12204 15095 461 3681 6716 9600 12219 15126 480 3685 6727 9616 12222 15134 498 3698 6736 9633 12229 16137 512 3708 6759 9636 12313 15149 532 3724 6772 9687 l2aU 15153 540 3732 6776 9694 12328 15169 572 3755 6810 9710 12344 15195 609 3811 6813 9742 12347 15203 671 3822 6817 9815 1234S 15232 702 3829 6866 9818 12452 15246 720 3892 6875 9838 12369 15287 739 3991 6879 9842 12378 15334 745 4052 9885 9870 12483 15344 762 4053 6898 9886 12486 15427 772 4061 6902 9904 12522 15433 824 4149 6927 9926 12545 15464 825 4174 6944 9935 12600 15539 826 4180 6964 9989 12632 15551 896 4222 6968 9991 12634 15569 972 4247 7021 10009 12661 15643 1031 4277 7029 10022 12683 15680 1034 4280 7096 10032 12696 15682 1066 4316 7109 10083 12747 15695 1079 4345 7115 10115 12754 15703 1113 4352 7139 10144 12797 15710 1128 4374 7141 10217 12842 15718 1142 4397 7149 10230 12870 15723 1163 4398 7182 10233 12883 15774 1164 4411 7209 10260 12903 15788 1166 4420 7346 10278 12920 15808 1178 4433 7364 10288 12929 15895 1216 4494 7367 10309 12952 1&909 1237 4499 7396 10352 13005 16025 1323 4545 7399 10374 13043 16133 1327 4552 7440 10484 13049 16152 1331 4556 7448 10519 13087 16155 1371 4566 7449 10551 13094 16177 1393 4567 7460 10574 13095 16180 1454 4574 7538 10593 13103 16181 1456 4577 7570 10715 13169 16314 1523 4611 7581 10739 13191 16359 1560 4664 7608 10799 13199 16362 1627 4690 7624 10836 13215 16373 1636 4695 7650 10885 13218 16378 1652 4849 7659 10S89 13222 16403 1806 4886 7689 10895 13234 16430 1832 5041 7706 10899 18260 16435 1840 5070 7778 10910 13280 16440 1870 5093 7948 10912 13385 16442 1887 5103 7963 10940 13408 16487 1961 5117 8000 10956 13441 16548 2003 5171 8045 10999 13477 16554 2039 5246 8086 11038 13485 16586 2121 5266 8091 11069 13543 16624 2160 5301 8112 11089 13598 16642 2184 5304 8137 11151 13609 16674 2206 5322 8149 11162 13626 16676 2213 5333 8163 11181 13755 16686 2234 5401 8238 11196 13805 16736 2248 5419 8278 11233 13871 16853 2273 5462 8368 11239 13896 16969 2302 5532 8382 11245 13942 16984 2313 5541 8383 11808 14059 16985 2340 5549 8439 11317 14089 17017 2382 5579 8471 11357 14114 19037 2389 5592 8478 11375 14179 17037 2406 5622 8669 11386 14194 17067 2496 5637 8668 11432 14196 17087 2530 5638 8678 11440 14280 17104 2540 5667 8710 11443 14291 17282 2583 5711 8737 11459 14309 17283 2660 5728 8834 11471 14349 17355 2688 5738 8871 11485 14385 17358 2673 5755 8883 11651 14398 17385 2690 5797 8924 11653 14419 17388 2768 5898 8990 11576 14432 17410 2775 5938 8997 11583 14436 17461 2795 6964 9044 11584 14443 17510 2868 5979 9055 11615 14451 17512 2882 5994 9105 11699 14470 17527 2894 6012 9114 11709 14487 17552 2959 6018 9150 11724 14529 17660 2974 6077 9153 11757 14541 17594 3092 6107 9159 11772 14622 17606 3097 6168 9192 11796 14640 17643 3151 6205 9197 11810 14669 17665 3197 6214 9200 11817 14738 17788 3215 6231 9201 11823 14778 17884 3236 6268 9205 11824 14842 17890 3239 6258 9220 11828 14856 17895 5e Klasse 14e Lijst: 17420 70 m.z. 17421 ƒ70. Letteren en Kunst EEN DUUR BOEK. Ongeveer 25 jaar geleden vond John Loveday in een hoek van zijn biblio theek een klein boekliet titelblad ver meldde een- onbeduidend werk van James Gresham. Toen hij het echter doorbladerde, vond hij, dat in dit werk boeken van verschillende schrijvers te zamen gebonden waren. Zoo bemerk te hij, dat zich daar onder ook be vond een derde "druk van „De verlief de Pelgrim of eenige liefdesonnetten tussoben Venus ©n Adonis", door W'i- liam Jaggard in 1612 uitgegeven. Dit deeltje verscheen hét eerst met den naam Shakespeare op het titelblad en bevatte eenige sonnetten van den dichter. Van den eersten druk zijn slechts twee exemplaren bekend en van den derden druk bestaat, behalve dit „ontdekte" boek, slechts één enkel exemplaar. Het boek is nu voor 24.000 gulden aan een Amerikaan verkocht. Kerk en School GE'R. KERKEN. Beroepen le Knljpe (Fr.) de heer K. v. d. Veen, cand. te Watergraafs meer. zijn 17976 18018 18020 18042 18071 18074 18080 18088 18145 18149 18216 18282 18283 18338 18344 18354 18377 18401 18404 18443 18482 18499 18548 18555 18556 18568 18592 18611 18638 18694 18713 18737 18767 18777 18782 18811 18815 18824 18941 18970 19034 19119 19122 19190 19241 19256 19281 18318 19406 19485 19505 19510 19570 19614 19662 19676 19720 16734 19827 16840 19862 19949 19955 19966 20036 20048 20057 20066 20204 20264 20269 20270 20323 20339 20355 20379 20401 20415 20421 30431 20448 20454 20463 20496 20530 20582 20595 20611 20620 20680 10779 20800 20880 20869 20936 20957 20976 ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Voor liet candidaats-exa- men in de geneeskunde slaagde de heer J. J. Wiersma. Burgerlijke Stand 'Ondertrouwd: 10 Oct. J. W. Spel en M. Dijkstra. C. Versteeg en J. C. P. Lucas. C. J. Lans en J. J. Stokman. A. Kil en A. M. Roza.. E. J. van den Anker en F. J. de Kruijff. J. Joosten en T. Versloot. H. J. Alles en G. W. Oud. K. Offenberg en M. E. Steffers. jM. B. Knaipe en J. C. Sdhulpzand. L. Wouters ear B. Steegstra. W. Fahres en II. G. Oudolf. Getrouwd: 10 Oct. F. van Oldenmark' en J. van Broekhuizen. J. Dweelaard en A. de Bruin. A. Martens en E.Rij- broek. J. W. Sciheelings en J. M. Hel leman. J. Stevenhiaiaigen en A. J. Huij- bens. K. van Looij en E. van Essen. 'P. J. van Benfem en M. Negrijn. A. N. Mulder en H. M. Gijzel. (Bevallen: 9 Oct. W. K. Rengerv. Ginikel, D. C. BousemaLierop z. J10. fS. IM. II. VaarsMeijers, d. 9. G. VroomRoggeveen z. 8. A. G. Paauw- Délclhambre z. 9. J. Homianvan Es, z. Overleden: 9 Oct. B., 3 j., z. v. K. van Ketel, A. L. Dyser.str. J. W., 1 m„ z. v. J. 'Ivwiakkestijn, Minderbr.st. Marktnieuws Kaasmarkt. Aangevoerd en verkocht op Woens dag 10 October 1906 11 Stapels Kaas. 1381 Kazen, 2651 Kilogr., prijs ƒ30.50, laagste prijs ƒ26.50. Stoomvaartberïchteiï TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Kediri, van Rotter dam naar Java, passeerde 9 Oct. Pan- teUaria. Het sboioimschip Oranje vertrok 9 Oct. van Amsterdam naar Java, Hét st. Plores, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 9 October van Marseille. Bet st. Timor, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 9 October van South ampton. Het stoomschip Delfland arriveerde 9 Oct. van Amsterdam te Montevideo. AdvertesraÉlëw swwca bsjsse; - In het Diaconiehuis der Ned. Herv. Gemeente, alhier, overleed heden tot onze droefheid, Mejuf frouw Grietje Groot, Echtgenoote van den Heer G. BEUDEKER. Als trouwe en zorgzame Moe der mocht zij, in den korten tijd van haai- verblijf in het Huis, onze hoogachting en do liefde der verpleegden verwerven. Regenten van het Diaconiehuis v. n. Uit hunnen naam F. C. HOS, Diaken-Boekhouder. H. J. BRONKHORST, Scriba. Haarlem, 8 October 1906. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lij den, tijdig voorzien van deH.II. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot en Va der, de Heer Willebrordus Geeve, in den ouderdom van 66 jaar. Heemstede, 8 October 1906. Wed. W. GEEVE— v. d. BRINK. J. W. GEEVE, R.-K. Pr. A. C. M. GEEVE. C. II. GEEVE. H. J. GEEVE. HOEDEN. Modiste gevraagd voor halve dagen, i Jansweg 26. I Dagmeisjs I GEVRAAGD, niet beneden 16 jaar, van i 1 S Brouwerskade 19.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3