NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Stadsnieuws Pit de Omstrskea De Wrekers 24e Jaargang. Nol 7153 V®>scHijnt;"Sage!s|ks0 fceSialw© öjs Zon? en FéestcSagén? zatekdag 20 octo±>^ ?■-—lmm__QQQ HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: pbe d!<[e maandeni WsSkl Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor Haarlem - ƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bi] Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. „1.30 Advertentiên van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland „1.65 ijL 50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant. S P 8' Afzonderlijke nummers 0.02H Ir n a u n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37^ Redactie en Administraties Groot© Houtstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave de;* Vennootschap Lourens Coster, Directeur J. Co PEEREBOOM. Drukkerijs Zuider Buiteuspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiên worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiên en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. .I,.,i,»_rNrifriCfeT...c'" - -- I, I,— Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publlclté Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F..JONES, Succ., Park's, 31bls Faubourg Montmartre. TWEEDE BEAD, Uit de Rechtszaal :0m eon liapj ie v;am 25.. 't W'as veemarkt in Pu mierend'. In lange rijen stonden de koeien met (hun flodderige oogien, klagend loeiend... Bij 't druk gedoe Diepen de blauwge kielde veefcoopers, biedend en afslaan de met onnooddig veel (handgeklap. (Werd. er een koop gesloten, dan moest ,©r op geklonken worden. Of er dien dag veel verhandeld is, weet ik niet, wél, dat er dien dag veel geMonken en gedronken is. Zoo kwamen de meeste kooplui in Sniarktstemimiing," wat zooveel betee- kent als „meer dan (half dronken".. Zoo ging hlet o.ok den veekoopman GomeMs iSdhexrewirtiz van Broek in (Waterland, en zijn collegia S. Besse- Sing uit WeStWouJd. Ze (hadden zaken gedaan, en de laatst© moest betalen, toaar had niets anders dan bankpa pier. „Dat is niets zei Scherrewirtz geef dat lor maar hier, dan zal ik 'i wel even gaan kajpot hakken." (Besseling deed; dit, maar 't duurde lang voordat de wisselaar terugkwam Want... ibij moet nu nog terugkomen! Cornells is 't biljet wel gaan wisse len, maar ging met de 25 gulden en leenfige kameradien aan de® rol. Ze hébben nog beel wat brandewijntjes Ten klaartjies met suiker gedronken.. "Thans stond Oomelis Söherrewiirtz Vóór de groene tafel en de geto-gadé fhéeren. öf bij' 't bankbiljet zich bad toege ëigend? vroeg de president. Wel neen, mebeer, daar denk ik niiet over. Ik wee-t niet beter, of 'k heb bet teruggegeven, maar als u nu zegt, j dat 't niet zoo is, enfin... Was jie dan zoo dronken, dat je je je er niets meer van kunt berinne ren? Nou, of ik! Ik wias flink bez (Wist niks meer. Heb je nu soimis ook wat gedron ken, je bent zoo vroolijk, Of ik wat gedronken hieb, nou. één borreltje, Is dat erg? Niets .meer dan één borreltje? Nou., één borreltje en één potje bier! Beusdh niets mieer? Nee, beusdh1 niks meer. Het Openbaar Ministerie vorderde bet bewijs geleverd, achtende te gen dezen boer, die zeer slecht bekend staat, drie maanden gevangenisstraf. Toen begon de beklaagde weer: Dat neem ik bigt aan, boor. Ik Slecht bekend staan! Ha! bal Ben zoo eerlijk .als goud, 'heb me nog met geen cent van een ander verrijkt, 't Is waar 'k drink wel eens een borreltje, miaar, is dat nou erg? 'k Ben toch een dege lijke Bollandsdhe jongen... Uitspraak 25 Oct. HEEMSTEDE. RAADSVERGADERING. Donderdagavond vergaderde de Heemsteedsche Gemeenteraad. Na le zing en goedkeuring der notulen kwam in behandeling een adres van W. M. van Turnhout c. s. inzake de straatverlichting, van biet Schouwtjes- kwartier. B. em W. adviseerden, deze zaak aan te honden in afwach ting van een eventueels gasverlichting der Ge meente. De onderhandelingen hier over duren nog voort met de Ge meente Haarlem. De Voorzitter deelde mede, dat Waarschijnlijk bet volgend jaar tot levering van gas zal kunnen worden overgegaan. De beer Van Meeuwen stelde ech ter voor daar drie lantaarns te plaatsen. Dit laatste voorstel werd aangeno men met algemeene stemmen. Hierna kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot verkoop van oud materiaal. Aldus werd besloten. Vervolgens werd goedgekeurd een plan om de Prinsenlaan te beplanten met 160 iepen, hetgeen 176 zal kosten. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel tot Verbetering der vaarten in. de Gemeente. De vaarten zullen o. a. uitgediept worden tot op 1 M. 80 c.M. De kosten zijn f1500. De twee volgende jaren zal niets aan de vaar ten behoeven gedaan te worden. Wend de zaak nu niet ineens goed' gedaan, dan zouden de kosten over drie jaar ƒ2400 bedragen. Ook d't voorstel werd met algemee ne stemmen goedgekeurd. Goedgekeurd, werd de begroeting van 'het Burgerlijk Armbestuur voor 1907 tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 5993.44 1/2 met een Ge meentelijk subsidie van 5077.441/2. Vervolgens kwam aan de or.de de Vaststelling der Gemeente-begrooting voor 1907. De beer Honing bracht een woord van hulde aan B. en W. vooir de zui- nige en voorzichtige samenstelling der begrooting. Namens de finan- cieele commissie stelde spreker ech ter voor, de opcenten van 46 op 50 te brengen wegens het geringe bedrag d!er onvoorziene uitgaven en de groo- te uitgaven, die te wachten zijn. Bij de uitgaven weerlegde de Bur gemeester een opmerking der finan- cieele commissie, die een bedrag van ƒ580 te veel vond voor verwarming, verlichting, enz. De post werd echter voor dit jaar op dit bedrag gehand haafd. In een volgende vergadering zal deze zaak verder geregeld wor den. In de commissie voor financiën was verder de opmerking gemaakt, dat de ƒ80, uitgetrokken voor beloonin gen en eere-blijken, daar deze som niet meer voor belooningen en eere- blijken wordt gebruikt. Er wordt thans aan alle kinderen een cadeautje uitgereikt. Made was ingekomen een adres van de Commissie voor de viering van den Koninginnedag, om deze post te schrappen en de som als subsidie te geven aan deze Commissie. Besloten werd den post te schrap pen. Met het oog op den minder gun stiger toestand der financiën wilde een der Commissieleden niet overgaan tot verhoioging van het subsidie der Ambachtsschool te Haarlem. Met drie stemmen tegen, die van de heeren Van der Weiden, Van den Berg en Van Houten, werd besloten bet subsidie van ƒ25 op 50 te bren gen. Met het oog op het adres van de Commissie voor de viering van den Koninginnedag werd de postKos ten Openbare Vermakelijkheden met 80 verhoogd. Overeenkomstig het straks genoem de voorstel werd besloten het aantal opcenten van 46 op 50 te brengen. De geheele begrooting werd nu in ontvangst eu uitgavien goedgekeurd tot een bedrag van 74.865,82. Verder werd mededeeling gedaan van <©eni>ge ingekomen stukken en mededeelingen. Ten slotte Werden eenige bespre kingen gehouden over d'en Raadhuis- bouw, o. a. om den aanleg van het pflantsoen voor heb gebouw. Besloten werd o. a. een porceleinen wijzerplaat voor het uurwerk aan te koop en van „De Porceleinen Fles" te Delft, welke ƒ100 zal kosten. Hierop werd de vergadering ge sloten. Wordt nimmer... Genoeg! Bij ons zou den politiehonden niets te doen héb- (benll EEN MOOIE iGIFT. Dbor den heer (Greeuweu, te Rotter dam', lis aan hét ISit. Aufhonius-Gast- huis Ite Rotterdam een som van 50.000 ten geschenke gegeven, ten einde aan dat gesticht oen nieuwen zijvleugel bij te houwen. Biiisieohusd HOFBERICHTEN. Bij H. M. de Koningin-Moeder ten palleize te Soestdijk dineerden in de laatste dagen de heeren Vening Mei- nesz, lid der Eerste Kamer en me vrouw;. De Beaufort, lid der Tweede Kamer en mevrouw en déjeuneer- den graaf Van Rechteren Limpurg, mevrouw: baron Geiricke van Herwij nen, Hr. Ms. ge zant té Londen, en Hr. Ms. minister-resident te Bern en Maas, consul-generaal' aldaar. Dé vorst en dé vorstin van Bent- Iheiim' worden (binnenkort voor eeniige (dagen tien (Paflieize ©oestldijk «verwacht. EENE PRIJSVRAAG, Nosokomös heeft de volgende prijs vraag uitgeschreven: Op welke wijze kan men aan minvermogenden, op goedlkoope wijée, goed© verpleging verschaffen. Bedoeld wordt goedkoop© nachlt- en dporüioopende verple ging Vloer beoordeelihg komen slechts fn aanmerking geheel uitgewerkte ont werpen. HERSTELLENDE. Vaar de zeven door typhus aange taste huzaren te Amsterdam in gar nizoen, zijn er thans vijf herstellende. De twee anderen zijn, gelijk gemeld, overleden. DOOR EEN KANON GEDOOD. Van andere zijde meldt men nog omtrent dit treurig ongeluk, Woens dagavond te Gorinchem voorgevallen: „Toen er liggende tegen de wal len met geweren geschoten was, volg de het commando „bij de stukken". Vermoedelijk heeft dit bevel een der manschappen niet gehoord, althans één -man was er blijven liggen, met het gevolg dat hij toen er niet de stukken gevuurd, werd een volle lading uit een kanon in het onderlijf kreeg." EEN BRUTALE STROOPER! In een Friesch blad staat de volgen de advertentie: Te (koop gevraagd een gebruikt adhterlaadgeweer door J. Pols, ©trooper te Boer. BRUTALE STRAATROOF. Een staaltje töjan (brutalen straatroof is Donderdag te Amsterdam- uitge haald door een 12jarig meisje. Zij ont moette in dé iSpaarndamöiersfraat een ander .meisj'e van 5 jaar, dat een gou den slootje met (bloedkoralen droeg. De jeugdige dievegge maakte het (kleintje (beangst voor „dieven', die in de buurt -waren! Daarom zou zij zoo- Hang het sieraad in haar zakdoek knoopen. Ze ontdeed het Mud toen snél van slootje en koralen, knoopte 't -inderdaad in een zakdoek en maak te zich vervolgens uit de voeten. De kleine bestolene liep onthutst naar haar moeder, en vertelde hui lend het gebeurde. Aangifte ibij de po- iiilüie volgde dadelijk. (Tel). gericht in den kruidenierswinkel der coöperatid„Voor allen der H. IJ. S. M.", gelegen .in de Rietlanden te Am sterdam. Toen de winkel Maandagmorgen 8 October werd géopend lagen de jam potten verbrijzeld en. de -inhoud over den vloer; waren deerwtenbakkenge ledigd, erwten én boonen eveneens op den grond. Met slaolie was de vloer gedrenkt, bussen cacao, kaakjesblik- 1 een in verschillende hoeken gesmeten. Alsof dit nog niet genoeg was, hadden de daders den winkel liederlijk be vuild. Het voorgevallene is tot nu toe zorg vuldig geheim gehouden, omdat ijve rig gezocht wordt naai' een spoor van de daders, die men meent te moeten zoeken onder -die drie categorieën Ie. onder de slachtoffers der spoorweg staking 2e. onder liét winkelperso neel, dat de puist gezien! -heeft aan de lange werkdagen; 3e. onder de ne ringdoenden uit -den omtrek, die den lastigen concurrent een schadepost je wilden bezorgen-. De uitslag v-an het onderzoek is tot nu toe onbekend." ULt ingewonnen informatie! blijkt ons schrijft de „Tel." dat boven staand bericht schromelijk overdreven is. De daders, die „Het Volk" onder niet minder dan drie „categorieën" meent te moeten zoeken, blijken twee kwajongens -te zijn, die door inklim ming reeds ©énige Zondagen achtereen de gelegenheid hebben waargenomen, zich eens lekker aan koekjes te goed te doen. Den een of anderen dag hoopt men de bengels op heetérdaad te betrap pen. POLITIEHONDEN. (Het weekblad „Onze Honden" schrijft: Héb nut van politiehonden wordt -overal ingezien. iZo-o worden in Ham burg 2 honden in id'e voorsteden Hor -en Veddel in dienst gesteld en zijn 9 andere in d-ressuur om eerstdaags eveneens idle Hamburger politie-bij ha re zware taak te steunen. In Rotter dam], Den Haag, Amsterdam enz. heb ben politiehonden natuurlijk geen nut, nietwaar! Bij dien politiehondwed- ötrijid du Neheiim, waaraan 3 Aireda les, 5 herdershonden en 5 Doberman- nen g-o-ed werk verrichtten, waren alle politiemannen uiit het district -tegen woordig en de commissaris Weber uit Frankfort in 'Opdracht van de regee ring. Bij ons,heeft de regeering wel wat anders te idoen dan autoriteiten naar zulke nulttelooze vertooningen te zenden! En bovendien: in Holland doen -lanldloopers geen kwaad; ver dwijnen nimmer op raadselachtige wiijtze kinderen; ontsnappen nooit ge vaarlijke sujetten ulitt Medemblik, wor den nimmer bij vechtpartijen mare chaussees en Veldwachters gewond; DE MOORDAANSLAG TE LEEUWARDEN. Akk-e Kobus, het dienstmeisje uit Leeuwarden, (Waarop, zooals bekend qs, -aan het Nieuwe Kanaal aldaar voor gerulimien tijld' een Haaghartige 'aanslag werd verpleegd, vertoeft nog altijd in het acadeimisch (zfiekenhuis te Gronin gen. In haar toestand (komt weinig verandering. O-ogenschijnlijk d-s zij zoo «gezond lals een viséh-, doch zij moet nog steeds 'ademhalen door een buisje, diaJt izij voortdurend 'in dé keel heeft. Spreken kan zij niet en het valt zeer te betwijfelen of zij; dat ooit weer zal kunnen. Kort geleden hééft zij ophieuw leen -operatie ondergaan ien wél naar aan leiding van het frit, -dat het buisje haar uit de keel- is gesprongen, waar door het meisje lehkele zeer benauwde oogenblikken heeft doorleefd. De doc toren (beschouwen de patiiemte ials een „interessant" geval. (N. v. h. N.). ONVRIENDSCHAPPELIJK BEZOEK. Onder dit hoofdje lezen we in „Het Volk" In den nacht van Zondag 7 op Maandag 8 October j.l. is door totnu 'toe onbekenden een verwoesting aan- Utreolit en J. Zij-lstra te Zwolle, eene uitnoodiging aan alle geestverwante raadsleden in Nederland gezonden, om te vergaderen op Zondag 4 Novem ber a.-s. in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, ten ein de eene Vereeniging van Vrijzinnig- Democratische Gemeenteraadsleden op te richten. GASONTPLOFFING. Terwijl de fahriek in volle werking was, -had Woensdagavond te Wage- ningen in het kleine magazijn van de Nederlandsche Stoomhoutdraaierij eene gasontploffing plaats. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Een groot aantal ruiten sprong, ter wijl de muren op enkele plaatsen ge scheurd wrerden. Het bedrijf kon ongehinderd worden voortgezet. VOORKOMING VAN ZEERAMPEN. Naar wij vernemen, hebben tot dus ver slechts enkele reeders van de ge legenheid gebruik gemaakt om hunne schepen van Rijkswege te laten keu ren ingevolge het onlangs uitgege ven Koninklijk besluit, als voorloopige regeling in afwachting van een wet te dier zake. Van Schevemingen heeft geen der reeders zich nog aangemeld. Als dit zoo doorgaat, zal het „parti culier initiatief" het zichzelf hebben te wijten zoo van Overheidswege met straffen „dwang" zal worden ingegre pen. („Vad.") JAARWEDDEN BURGEMEESTERS EN -SECRETARISSEN. In die vergadering der Noorderver- eeniging van Burgemeesters en Secre tarissen, gevestigd te Sohagen, werd besproken -de ongelijke regeling van dé j-aarweddeai van burgemeesters en secretarissen, blijkende uit de aan schrijvingen van Gedeputeerde Staten aau de Gemeenteraden. In de eene ge meente wordt het salaris van den- bur gemeester en dén secretaris op gelijk bedrag voorgesteld en in ©en© andere gemeente van den burgemeester 'hoo- ger. Ook is het salaris voor gemeenten met een gelijk zielental -zeer ongelijk voorgesteld hoewel er in de werkzaam heden weinig of geen verschil is. Besloten werd nog geen adres aan Gedeputeerde Staten te richten, om reden men thans te weinig gegevens bezit om een -goed oordeel te kunnen uitspreken. Gedeputeerde Staten had den wel gevraagd of het salaris i eveuredliiglbriid was met de bevolkinp, doch aangezien zij het zielental ken nen, moest men wel aannemen, dat ook andere motieven, die men niet kon opdiepen, (hebben gegolden TEGEN WINKELSLUITING. Hét voorloopige comité tegen kei sluiting vergaderde avond te Amsterdam, met het doel eert nieuwe vereeniging van winkeliers te stichten, naast de reeds bestaande A. W. V. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Hoofddoel zal o. m. zijn zich te doen gelden bij verkiezingen ivoor den Ge meenteraad. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE GE MEENTERAADSLEDEN. BRANDEN. Donderdag is in den vroegen mor- jen te Hoogezand. het hotel De Unie in vlammen opgegaan. Niets is er ge red dan eenige geldswaarden en klee ding. Oorzaak onbekendalles w-as tegen brandschade verzekerd. ONGELUKKEN. Aan boord van het stoomschip Ger- mani-a, liggende in de Spoorweghaven te Rotterdam, is Donderdagochtend de bootwerker G. v. R., wonende Rocntgenstraat 29, opgeheschen m een strop. Door het onklaar raken van do wins wel hij uit xle strop in het ruim en bleef op de plaats dood De man laat eene vrouw met 3 kinde reu achter. Uit Haaksbergen meldt men Het 11-jarig zoontje van J. v. N., uit Deventer, viel op den Enschede- schen weg van een wagen, waarvoor een hollend, paard liep. De knaap ge raakte er onder en werd zóó aan bet hoofd gewond, dat hij eenige uren later overleed. O, HEILIGE EENVOUD! De plaats der handeling is het postkantoor te H. De directeur, de Merk en de ge- agreëerde hebben, zooals wel meer 't geval is, niets te doen. Het loket is gesloten. Er wondt geklopt. Geen der bedoelde personen hoort het. Ze zijn met wat anders bezig. Weer wordt er geklopt en nu fortissimo, zoodat het glas er van rinkelt. Een d'er heeren vliegt nu van zijn krukje naar 't loket" en nu ontspint zich- 't volgende ge sprek ,,'k Docht werempel, dat de heeren 't zoo dink harren, dat ze mie nai't beurden." Aldus spreekt eene oude vrouw, „vrouw Burema" of wel kreu pele Oarentje geheeten. „Wel nee mensch, maar we dach ten, dat je wel -niet met den sneltrein zou behoeven." „Haif'lc ook nait, rnoar 'k heb meer Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van den Vrijzinnig- Deanocratisdben Bond is door de hee ren mr. S. J. L. van Aalten Jr. te Rot terdam, M. H. G. T. Fideldy Dop te te doun als dat hier te bekieken, mien Amsterdam, P. J. W. van Hasselt te I arten en boonen woaren van zuls Feuilleff Uit het Engelsch, van HEADON HILL. 32) Daarop snelde hiji weg, mengde zich, in het straatgewoel, en toen hij het postkantoor in het oog kreeg, ging hij regelrecht naar het loket der poste- restante-brieven, vroeg of er ook Brie ven waren voor miss Crispin „Het is niet waarschijnlijk, dat ze dezen naam voor haar corresponden tie zal gebruiken-, zei hij tot zich zelf, teen hij met leeg© handen terugging; maar dat is hetzelfde 't was toch licht te proheeren. Maar nn geen tijd ver loren,. Het is niet alleen om de brieven van die judas te doen, ik moet ook weten, of ze de Amerikanen zal ont moeten." Snel terug gaande, koos hij een ob servatiepost, vanwaar hij, zonder ge zien te worden, zelfs niét idocxr mijn heer Saunders, alles kon opmerken, wat er aan boord -der „I-dalia" ge beurde. Juist op dat oogenblik stak een roeiboot af, en na verloop v-a/n tien minuten zag hij den hofmeester galant de kamenier aan land helpen -en met haar den weg naar de stad ne men. Hij volgde hen van verre door de korte straten, dlie naar het hart der stad voerden, en hij vroeg zich reeds af met ongerustheid1 of ze niet van elkaar zouden, gaan, toen hij -den hof meester beleefd aan zijn pet zag tik ken en met zijn mandi een anderen weg nemen. Crispin bleef wat voor de winkels draaien en toen de man uit het gezicht was, snelde ze naar het postkan toor Badger volgde haar niet naar bin nen, maar bleef bij d© Mapdeur, die voortdurend open en di'ch-t ging. Het was nu net het beslissende oo-geriblik. Haar de -brieven af te nemen, was niet zoo moeilijk, maar zijn order luidde: vóór zij ze gelezen had, én dat was de m-oeilijkste opgaaf. Het wagende zijn hoofd naar bin nen te steken, zag hij, dat de klerk zich juist gereedmaakte een papier aan Crispin te geven: Vooruit nu 1 Er was geen oogenblik meer te verlie zen Op het trottoir passeerde een man in lompen en met een jeneverneus. Badger sprong op hem toe, snel als het weerlicht, toonde hem een twee- stuiverstuk. - Wil je -dat verdien©, oude? Gauw Ga hier binnen en zeg aan die juffrouw daar, die net een envelop w»'l openen, dat mrs. Molyneux ver staan Mrs. Molineux haar dadelijk wil ©preken Hop Vooruit 1 De oudé drinkebroer greep het geld stuk een lekker glas proefde hij al gaf -een oogknip, ging naar binnen, terwijl Badger met kloppend hart bui ten wachtte. Ha, de list gelukte Daar kwa-m Crispin, die naar alle kanton rondzag, een half open brief de hand. Haar dien te ontrukken, was voor Badger kinderwerk. En da delijk, -snel als die wind, vloog hij den weg op, naar de kade, achtervolgd door de scheldwoorden van- de kame nier. De jacht eindigde snel, en de komst vari; Bad-ger aan de boot rechtvaardig de zijne voorspelling niet. Crispin eindigde spoedig haar nuttelooze ver volging en na eenige passen en hefti ge uitroepen, stond z-e st'l pen dacht na. De minste ongerustheid te toonen met betrekking tot den brief zou ge lijk sta-au met schuld te bekennen, als, wat ze veronderstelde, die kwajongen haar gevolgd was op last h-arer mees teres. Het ad-rés droeg een aangenomen naam, en haar correspondenten waren geen lieden, di!e compromitteerende dingen zouden schrijven, daarvan wa.s de kamenier wel zeker. De wijste partij zou dus zijn het val kalm op te neanen, en als Marion zich mee bemoeide, elke verstand houding met den brief te ontkennen. Ze kon zeggen, dat hij haar bij ver gissing was ter hand gesteld, en dat ze hem terug had willen geven, toen hij haar ontrukt werd. XX. Er stond inderdaad niets compro- mitteerends in het briefje, dat Miarion na verloop van twintig minuten kreeg. Slechts idieze regel „47, Holroyd street. Zoo gauw mogelijk, s. v. p." Maar die -enkele regel ga! haar toch een groote voldoening. Toen h-aar kamenier terugkwam hield ze zich, -alsof ze niets vermoedde, maar ze beval den kapitein, onder geen voorwendsel Crispin meer van boord te laten gaan zonder haar ver lof, zoo lang bet jacht voor Exmouth lag. Naar dit nendez-vous zal ik zelf gaan, zei ze triomfantelijk. Na den lunch vertelde ze haar man, dat ze enkele commissies te verrich ten had -en ze met de boot naar de stad ging, waarom ze voor eën paar uur afscheid van h.em nam. Waarom vroeg Leslie. Ik zou er niet tegen hebben me ook aan land wat te vertreden. Gij zoudt mij genoegen doen met het niet te doen. Onze Amerikanen zijn op weg naar Gibraltar, wil ik ho pen. Maar ik ben er niet zeker vanen zal geruster -zijn als ik u aan boord w-eet. Maar als die liéden nog in onze buurt zijn, begrijp ik niet, dat gij' u aan hun beleefdibeden igaat blootstel len, protesteerde Leslie. Wees nu redelijk, zei Marion-, haar armen om zijn hals slaande, en wees ook rechtvaardig. Zij zullen en kunnen mij niets doen, terwijl ze te genover u gewapend zijn. Ik bid u, laat me él-leen rnijn boodschappen doen, en m,a.ak :gij u aangenaam bij tante J-ane. Ik w"i, dat gij bij mijue terugkomst haar het hoofd volkomen op hol gebracht, hebt. Zij had honderd miaal gelijk. Niet alleen had zij in de straten van Ex mouth niets te vreezen, maar, en dat wist hij ook wel, het gevaar dreigde als hij bij h-aar was. En dus stemde hij toe-te doen wat zij zoo ernstig ver langde. Marion ging naar haar kamer, en -door de ongeruste kamenier geholpen, maakte ze zich tot vertrek gereed. De ontrouwe verteerde van verlangen om té weten of Badger haar den brief gegeven'had, maar de jonge meesteres was ondoorzichtbaarniets in baar verried wat zo wist. Nochtans dorst de kamenier haar nn'et te vragen om mee te gaan. Marion van haar kant was even-on geduldig en nieuwsgierig. Haar plan wa9 niet meer of minder dan den leeuw in zijn hol -te gaan opzoeken, die, daarvan was ze zeker, bezig was eén nieuwen aanslag to beramen te gen het (Leven van Armytage. Want ze twijfelde niet -of -het briefje van Crispin wees op een'samenkomst der drie aan het opgegeven adres. De motorboot bracht haar vlug aan land. Wr'aoht bier niet, mijnheer Saun ders ,zei; ize, uitstappend. Wees zoo goed over een uur terug te komen-. Zé keek eenige oogenblikken naar het miniatuur-vaartuigje, wuifde met haar zakdoek, denkende, dat Leslie -dit. wel zien zou, ging de stad in, naar Holroyd street. Die straat was dicht bij de haven, ?n een weinig voorname buurt; num mer 47 was een huis van middelmatig aanzien, net als de andere, met dit verschil, -dat er geen bordje stond, waarop aan badgasten logies aange boden werd. Een jong, niet erg zindelijk meisje, verscheen op h-aar schellen. Ge hebt bier een reizigster, die van Londen komt, niet waar? vroeg Marion. (Wordt vérvolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5