Weerbericht Thermometerstand Biffiaestoi INGEZONDEN Gemengd Nieuws Sport en Wedstrijden Marktmeuws Burgerlijke Stand Obnstbodo, Bienstbede Dienstbode,, I Telegrammen Adverteniiën Echtscheidi&g Echtscheiding «f Kinderwasol Adjunct-Directeur @n Boekhouder. EchfschgMiag Isn islied pinos BE linbelmikiri Gevraagd Afhalen der Soepkaarten. Winkeljuffrouw. Burgerjuffrouw DagfYieid Dagmeisje Pisnoli GEVRAAGD Aangeboden Benedenhuis TE HUUR Hes Huur Winkelhui!» Winkelhuis te hum ?er@ver>nassii Naaimachine Te Koop MEDEDEELDÏGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 3 Dee. Hoogste barometerstand 774.0 m.M. te Clermont (Zuid-Oost boek Frank rijk) laagste 731.7 m.M. te Christian- sund (Westkust Noorwegen). Verwachting tot den avond van 4 December Windmeest krachtige. Westel. wind. Gésieldheid van de luchtzwaar bewolkt tot betrokken, regenbuien. Temperatuurweinig verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 757 m.M. Neiging tot achteruit gang. Vorige stand te 2 uur 764 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Zondag 2 December Hoogste gisteren F. 44° Laagste heden nacht F. 40o Hoogste heden tot 2 uur F. 50° Maandag 3 December Hoogste gisteren .F. 60° Laagste heden nacht F. 40° Hoogste heden tot 2 uur F. 6Q« HAARLEMMERMEER. Aan de Chr. school te Hoofddorp is tot onderwijzeres benoemd Mej. J. M. ■A. Timmers te 's-Gravendeel. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Nu de gemeente Haaritemmerliede aan de gemeente Haarlem concessie heeft verleend voor gaslicht op de terreinen van Frans Erdtsdéck c. s. schijnt die bouwlust er in gekomen te zijn en zal men beginnen aan dien bouw van 30 burgerwoningen. eindvergadering gehouden van hel eere-comifcé, de regelingscommissie en de sub-commissies voor de dezen zomer aldaar gehouden landbouwten toonstelling. De financieele uitkomst blijkt bevre digend te zijn, aangezien voor elk aandeel dn het waarborgfonds, groot 50, een bedrag van 43.25 wordt te rugbetaald. De kosten der geheele on derneming hebben omtrent 20.000 bedragen. TWEEDE KAMER. De algemeens beschouwingen over ide Staatsbegrooting zijn Zaterdag ten einde gebracht. Nieuwe sprekers tiraden niet in debat. Enkelen repliceerden nog, maar iets nieuws werd ook dioor hen niet betoogd. De heeren De Visser en Troelstra hadden het, elk op zijn ma nier, no greens over Staatkunde en Godsdienst, waarbij de eerste, zon der de antithese voorop te zetten, toch vasthield aan den invloed van Godsdienst op Staatkunde, terwijl de laatste, hi den geest van dien Fran- echen Minister Briand, de noodzake lijkheid van des Staats neutraliteit op Godsdienstig terrein betoogde. Ook de heer Tydeman ging op deze quaestie nog eens in, ter verdediging van het standpunt zijner fractie. Had de heer TroeLstra verklaard, dat de ingenomenheid zijner partijgenooten mei de opheffing van het blijvend ge deelte, voor hen nog geen reden was om niet tegen de begrooting van Oor log te stemmen Minister De Mees ter, die nader het beleid der Regee ring verdedigde, verklaarde dat, wan neer het den Minister van Oorlog niet mocht gelukken de Kamer te overtui gen, en een voor dezen ongunstig votum zou worden uitgebracht het Kabinet zou overwegen wat in 's lands belang zijn houding diende te zijn, in het licht van de beteekems der stemmincr. Hoofdstuk I goedgekeurd zijnde, kwam bii Hoofdstuk II der begroo ting de crüaestie van het analytische verslag op de proppen. Daartegen spraken de heeren Roodhuyzen en Van Vuuren, die, erkennende, dat da slechte plaatsing van de pers in de Kamer misschien van invloed kon zijn op de nauwkeurigheid der ver slagen, de objectiviteit daarvan roemden en voorts betoogden, dat nóch de pers nóch 'het publiek bij een analytisch verslag belang hadden of baat zouden vinden. Aangezien de groote bladen vóór alles vlugge pers klare verslagen wenschten, zou de perstribune er niet door worden ont last. Beter ware heit, die te verrui men. De heeren Brummelkamp en De Stuers spraken vóór een analytisch verslagbeiden waren op nauwkeu rige en objectieve verslagen gesteld. De rede van den heer De Stuers scheen intusschen meer aanleiding te vinden in het feit, dat de afgevaardig de een dier ambtenaren van Koloniën beklaagde van vervalscMng der Han delingen, door het aanbrengen van een onjuiste correctie in een Tede van den Minister Fock. Hoewel de Voor zitter den afgevaardigde van Weert herhaaldelijk interrumpeerde, hield deze zijn krasse beschuldiging van falsificatie staande. Morgen 11 uur voortzetting. GENERAAL VAN LöBEN SELS. De generaal-majoor der artillerie Van Löben Seis, die bij zijne bevorde ring tot zijn tegenwoordigen rang ter beschikking werd gesteld van den Mi nister van Oorlog, zal na zijne her kiezing tot lid van de Eerste Kamer der Stateu-Generaal eerstdaags w«. der op non-activiteit plaatst DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE NIJMEGEN. Vrijdagavond werd in de sociëteit „De Vereeniging" te Nijmegen de OVERLEDEN. Bij de familie te Utrecht is tiet be richt ontvangen, dat de majoor-inten dant van (het Oost-Ind. leger T. J. A. Molenaar te Kotta Radja is overleden. „WALDEN". In een gehouden vergadering van „Gemeenschappelijk Grondbezit" is tot directeur van „Wallden" benoemd de lieer J. Methöfter, administrateur van de coöperatieve vereenigiing „De Vol harding", Den Haag. De keuze geschiedde unit een voor dracht opgemaakt door dr. Fred, van Eeden en „Walden". TEGEN SACCHARIN®. Door den beschuitfabriek A. J. ten Hope te Rotterdam is een adres aan den Minister van Binnen lands che Za ken gericht, waarin hij er op wijst,* •hoe vele fabrikanten heimelijk saccha rine in plaats van suiker gebruiken, waardoor zlf gemakkelijk kunnen con- curreeren met hen die zuivere suiker gebruiken. Daarom verzoekt hij middelen te be ramen, om tegen deze misleiding te waken. Men zou dezelfde maatregel als bij bote ren margarine kunnen toepassen, door zoo'n fabrikant te verplichten, om op zij nwaar te zetten: „Vermengd met saccharine". BRANDEN. Vrijdagnacht is afgebrand de boer derij van Y. Wals te Leek (N.-H.) Het vee is gered. De inboedel ging verloran. Vrijdagavond omstreeks half tien brak te Kudelstaart, gemeente Aals meer, een felle braaid uit. De brand scbijnt begonnen te zijn in een onbe woond gedeelte van een oud huis, dateerende nog uit het begin der ze ventiende eeuw, vermoedelijk dus wei het oudste huis, dat te Aalsmeer staat, hetwelk geheel afbrandde. In bet voorste gedleelte van het huis woonden nette arb eid ersmenschen wier huisraad 'enz, geheel verbrandde en waarvan niets was verzekerd. Het er naast staand' café „De Drie sprong", annex slachtplaats met groo te schuur, waarin opgeborgen 35 wa gens hooi, p'l.m. 200.000 turven, wier- den medle een prooi der vlammen. Drie brandspuiten, een van Kudel staart en twee van Aalsmeer wenkten, waardoor werd voorkomen, dat de brand zich verder uitbreidde. De hui zen, eigenaar P. Jansen, alsmede diens huisraad etc. warén te brandschade verzekerd. De oorzaak is nog onbekend. iu den raad zou maken, zóó zelfs dat de aandacht op ibem gevestigd bleef... indien niet de Protestanten hem-can- dddiaat gesteld hadden, is door de heeren voorbij gegaan. Waarom Om dat hij door de Protestanten was ge- c audi deerd, anders nelrgens om. Walk een reden Ik wensck niet door te gaan op de kleinheid van karakter der Liberale Unie-mannen te wijzen, alleen wil ik zeggen, dat de Protestantein zich dan heel wat ridderlijker getoond hebben, zij hebben, met opoffering van ham partijbelang, dn het algemeen be lang indertijd den lieer Schranders candidaat gestéld. Heeren Liberalen hadden mannen van karakter moeten zijn en deze daad op prijs stellen, door, waar toen hum candiddat reeds gevonden was, n u den heer Schranders te memem, •en daardoor le. niet 'den (lieer Schreu ders eien duw te geven, doch hem te steden op de plaats, die door 'hem met waardigheid zou zijn (ingenomen, en 2e. als liberalen tegenover die rid derlijke houding van de Protestanten (die een' liberaal stelldem) een beiwijs van waardeerilng te getviemte meer nog, nu de (beer Timmetr door dén doorslag, die van de Proties- tanten gegeven is, als lid der Provinciale Staten gekozen is. Het zal mij aangenaam zijn, indien de heler Schreuders onder de candida- ten zal voorkomen en hij als bewijs van protest tegen de houding der Li berale Unie, door vele liberalen (wér kelijk liberalen) aal gesteund worden engekozen. Wie stalt hem Met dank voor de opname L. VAN POOLEN. ONGELUKKEN. Bij het lossen van rijst aan dterijst- pellerij „De Unie" te Wormerveer is de reeds bejaarde P. Eijkel, die in het ruim stond, om de balen aan te pik ken, door een vallende baal van 100 K.G. zóó ernstig aam de heup getrof fen, dat hij inwendig zwaar ge kneusd per brancard naar het zieken huis moest vervoerd worden. PREDIKANT-KAMERLID. Blijkens eene mededeeling in de „Ned. Kerkbode" zou de beslissing over de onvereenigbaarheïd van' het predikantsambt met het Kamerlid maatschap bij de stemmingen van de Provinciale kerkbesturen gevallen zijn m^t 48 tégen 29 stemmen. Bij de stemming over het voorloopig aangenomen artikel waren er 32 be slist voor, 9 tegen en 27 voor aanne ming met wijziging, waarbij dispen satie mogelijk bleef. HET KABINET EN HET BLIJVEND GEDEELTE. Minister De Meester heeft Zaterdag in de Tweede Kamer verklaard, dat. indien Minister Staal, ten opzichte van het blijvend gedeelte, ziin pleit., waarin hij naar de overtuiging dier Regeering sterk staat, verliezen mocht de Regeering in dat geval, na nauw gezette, ernstige overweging van het Kamervotum, dat zij ernstig zou be treuren, zal nagaan wat haar indien stand vaai zaken te doen staat. Alleen 's lands belang zal voor 'haar bij deze overweging beslissend' zijn. Van1 ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt dé kopie den inzender niet iéruggegevem.' Voor den inhoud dezer rubriek stéLt de Redact/ie zich niet aansprakelijk. Haaifliem, 29 November 1906. Mijnheer de Redacteur Mag ik U voor onderstaand schrij ven vriendelijk plaats in nw geacht blad verzoeken1? Met .bevreemding is door velen ver nomen, dat dé Liberale Unite voor die a.s. gemeenteraadsverkiezing den heer Miedelma als candlidiaat gesteld heeft. Ik zeg met bevreemding en dat niet om den heer Miedema, doch omdat voornoemde kiiesvereeniging zich door deze candidaatstellimg in dé oogen van tal van kiezers zéér klein ge maakt heeft. Toen die Protestantsche Kiesveree niging den heer Schreuders candideer- de, brak voornoemde kiesvereeniging den candidaat der Protestanten af, door te zeggen, dat de heer Schreu ders nog te kort in Haarlem was om iu den raad der gemeente gebracht te' worden en wat gaat nu de Liberale Unie doen? Zij stélt den heer Miedema, doe nog korter :n Haarlem gevestigd is, dan diheer Schreuders I Ik zou haast zea-gen hoe kan eene vereeniging als de Liberale Unie zoo klein zijn Verstaat die vereeniging ndet, dat de kiezers haar in de kaart zien? De heer Schneuders, door de Libe rale Unie genoemd een bekwaam min en iemand, die een goed figuur EEN MOORDENAAR VEROOR DEELD. Hét „Berliner Tageblatt" ontvangt een telegram uit Bayreufch, dat de onderwijzer Muller, die eenigen tijd geleden een elfjarig schoolmeisje aan randde en haar daarna vermoordde, Donderdag veroordeeld werd tot de doodstraf en tot acht jaar tucht huis. Een later bericht meldt, dat de on derwijzer gisteren na een verhoor van verscheidene uren nog bekende in 1898 té Bayreuth eene weduwe te hebben vermoord. EEN JOCKEY 682 RITTEN. Do jockey Hiiggs reed gedurende het afgeloopen seizoen in 682 rennen en won 149 maal, hij staat aan liét hoofd van de winnende jockey's dn Enge land. Heapy won in België dit jaar 151 rennen. C,0. p.") bliek begint weer wat moed te krij gen. Beeuwkes is nu weer in volle actie, en stopt mooi een paar gevaar lijke schoten van Van Gogh en Man- nus. Jacques Bouvy speelt nu ach terback en Goedhart vóór. wat wer kelijk eene verbetering is. Na nog een paar uitvallen van Dordt, waarbij de linkervleugel zwak in 't voorzetten blijkt te zijn. is 't halftime met 2—1 voor H. F. C. Na een kwartiertje kou-lij dien wordt weer begonnen. D. F. C., dat nu wind tegen heeft, is niettegen staande dat veel beter dan voor half time, en de voorhoede doet een paar gevaarlijke aanvallen, 't Gladde veld en de wind doen echter veel afbreuk aan 't spel, en de vleugelmannen van D. F. C. geven Schalkwijk, die totaal van de wijs is, weinig toe in 't mis sen. Cheriex werkt enorm, maar kan niet verhinderen, dat ten slotte Art 'Kleijn een voorzet van Sun derman langs Krüsemann jaagt. Spoedig geeft Mannus met e.en mooi schot H. F. C. weer de leiding (32), maar de Dordtsche 'Voorhoede heeft nu ook den smaak té pakken, uitstekend ge voed door Lotsy, dringt ze herhaal delijk op. en tot (groote vreugde van 't publiek scoort Dolf Bouvy den ge lijkmaker (3—3). Men begint nu hoop te krijgen op een gelijk spel, en 't publiek moedigt zijn club luide aan. II. F. C. is nu echter veel sterker, en slechts het schitterende verdedigen van Beeuwkes voorkomt scoren. Ein delijk een paar minuten voor tijd, krijgrt H. F. C. een f reekick, prachtig genomen, wordt de bal door Beeuw kes tegen den paal geslagen, en be landt vandaar in 't net. Als tijd komt heeft H. F. C. welverdiend met 43 gewonnen. Bij H. F. C. was de geheele voor hoede goed, in 't bijzonder Mannus, Francken en Ferry v. d. Vinne ver der dienen in de achterhoede captain v. d. Woude en Cheriex "•enoemd te worden. Schalkwijk was bepaald slecht. Bij D. F. C. blonk Lotsy uit, ter wijl Beeuwkes uitstekend keepte, in de voorhoede Dolf Bouvy nog lang niet de oude. Scheidsrechter Ooster veen trad op zijne bekende besliste en correcte wijze op. ANDERE UITSLAGEN, lste klasse: AjaxSparta 31. De stand op heden is: VOETBAL. H a a riemHercules. Om even over tnvee (wel haast 20 minutenklinkt het fluitje, zoodat... begonnen aal worden met spelten. Haarlem verschijnt mét: Utermark (doel), Stol en De Koek (achter), Lijn- kamp, Healy en Seidell (midden), Van der Dussen, Van Hasselt, Wolf, Veen en Kramer (voor). Hercules stelt daartegenoverSnel len (doel), Blank-ent en Onnen (achter), Houtje, Begeer en Van Dijk (midden), Van Dapperen, Kolfschotten, Bayetto, Abelen en Haak (voor). Scheidsrechter is Jaap Moorman. Ik schreef hierboven, dat er met spelen begonnen werd. Maar wie er speelden, despelers niét er werdi met hen.' gespeeld! Het terrein was zóó glad, en zóó smerig, dat die voetballers elk oogen- blik uitgleden. Het terrein speelde dus met hen De wind was een miniatuur orkaan- tje. 't Gevolg natuurlijk was dat, als men dien hal rechts trapte, .de wind hem links deed afzakken, zoodat zui ver plaatsen of schieten onmogelijk was. De wind speelde dus ook met den bal en de spelers Gelukkig zag de scheidsrechter spoedig de onmogelijkheid van het spelen, en blies te 2.40 „staken". De score was toen nog blank. D(ORDTSCHE) F. C.—H. F. C. 3 4. Ofschoon het Dordtsche veld door weekt was door de regen der laatste dagen, werd het niet afgekeurd, en verschenen onder een storm, geac compagneerd door een regenbuitje, de twee elftallen in het veld. De Dordtenaars hebben Dolf Bouvy weer in 't elftal, maar missen Reus, ter wijl bij H. F. C. Hesselink in plaats van Max Henny rechtsbuiten staat. D. F. C. Beeuwkes, J. Bouvy, A. Goedhart. Scheffer, Lotsy, E. Bouvy, Sunderman. A. Kleijn, A. Bouviy, Koopman, G. Goedhart. H. F. C. F. v. te. Vinne, M. Francken, Ter Spill, Van Gogh, Hesselink, H. Francken, V. d. Woude, L. v. d. Vinne, Cheriex, Schalkwijk, Krüsemann. Scheidsrechter is Oosterveen. 't B'egin is geheel voor H. F. C. dadelijk gaait de voorhoede op het Dordtsche doel af, maar de sterkte wind, die dwars over 't veld staat, verhinderd zuiver schieten, terwijl de Dordtsche achterhoede, die den wind nog eenigszins mee heeft, daar van geen merkbaar voordeel weet te trekken, en de backs slecht en onze ker wegwerken, 't Spel is dan ook nog geen vijf minuten aan dén gang, of Mannus Francken geeft met een prachtig schot via den recliterpaal H. F. C. de leiding. Na den aftrap gaat 't weer hetzelfde gangetje, de roodwitte middenspelers kunnen niets uitrichten tegen 't prachtige samenspel der H. F. C. voorhoede. Als Hesselink mooi voorzet, zet Ter Spill zijn hoofd onder den bal, en no. 2 is er. D. F. C. vindt 't nu blijk baar te erg, en de voorhoede begint werkelijk aanvallend op te treden. Voor goal zijn. ze echter absoluut niet gevaarlijk, en hoewel Schalkwijk telkens mist, komt de bal steeds op eene veilige manier weg. Bovendien spelen de Haarlemmers nu met vier middenspelers. Eindelijk schiet Goed hart een hoogen bal op den hoek, Krüsemann staat te ver voor zijn doel en kan er niet meer bij, de bal valt op de doellijn, en Sunderman geeft 'm 't laatste duwtje. Onder groot la waai trapt H. F. C. weer af, 't pu Graan- en Zaadmarkt. Op de heden gehouden graan- en zaadmarkt waren aangevoerd: 30 HL. Roode tarwe, 7.10 p. HL. 140 HL. Witte tarwe, 6.80—/ 6.70 per HL. 180 HL. Haver, 3.75—f 3.60 per HL. 40 HL. Duivenboanen, 7.50 per HL. 50 HL. Paardenboonen, f 6.806.50 per HL. ONDERTROUWD 3 December. F. H. J. M. Smits en W. F. A. C. Kloppers. BEVALLEN: 1 Deoetmber. E. v. d. Bosch, geb. Lenos, d. C. Olij, geb. Mulder, z. 2 December: A. C. Kessens, geb. Van Bodemgnaven, z. W. M. Kilaassen, geb. Roest, d. OVERLEDEN 1 December. H. N., 2 j., z. v. P. Ka bel, A. L. Dyseninckstrgat. S. Coppens, 51 j., Jansstraat. 2 De- ctember. F. J. -Schijf, 64 j.Berckhieij- destraat. J. B. Doornbos, 76 j Schotersingel. A. O. J. M., 2 j., d. V, E. J. J. A. M. van Horsigb, Jans- weg. Gevraagd tegen Februari of ter stond een flinke zindelijke uitstekénd kunnende koken. Uitslui tend voor het bovenhuis. Loon 111 Gld., 26 Gld. waschgeld en verval. Zich aan te bieden 's avonds na ach uur bij Mevrouw HASSINK, Anegam ingang Frankestraat. GEVRAAGD tegen 1 Februari a.s. cf eerder, in een klein gezin té Aei denhouteen nétte als KEUKENMEID of als TWEEDE MEISJE. Zonder goede getuigen onnoofij zifch aan te melden. Brieven onder nummer 10218, aai höt bureau van dit blad. Met 1 of 15 Maart wordt te Amstei dam in klein 'gezin met de hulp vai een dagmeisje, gevraagd een die goed kan koken en van goede ge tuigen voorzien is. Fr. br. No. Si! aan H. J. DEN BOER's Adv. Bureau Baarn. 15 e- S> 5 60 H. F. C. 10 8 1 1 17 33-16 1.70 H. V. V. 9 7 1 i 15 43—15 1.67 Hercules 9 4 3 2 11 26—17 1.23 Haarlem 9 5 1 3 11 19—17 1.23 H. B. S. 9 4 1 4 9 25-30 1.— Ajax 10 5 0 5 10 20-33 1.— Sparta 9 2 2 5 6 1424 0.67 Quick 8 2 1 5 5 20-17 0.63 D. F. C. 10 2 1 7 5 2437 0.50 Velocitas 9 1 1 7 3 15-33 0.33 700.000 FRANCS ZOEK. TOULOUSE, 1 'Dec. Een koetsier van een postrijtuig, cïïe twee minu ten een postkantoor was binnengetre den en zijn rijtuig onbeheerd had la ten staan, zag bij zijn terugkomst, dat het rijtuig was verdwenen. In een brievenzak was een bedrag van 700.000 francs geborgen. Een door de politie ingesteld onderzoek heeft nog geen resultaten opgeleverd. SPOORWEGONGELUK. 9 DOODEN, 30 GEWONDEN. BURLINGTON, 1 December. Een passagi erstrein en een goederentrein zijn op den Rutlandspoorweg op el kaar ingeloopen. Negen personen ver loren het leven en 30 werden gewond, waaronder eenigen levensgevaarlijk. HET GRAANSCHANDAAL IN RUSLAND. PETERSBURG, 1 Dec. De firma Lidwall, aan wie de regeering de le vering van 10 millioen noed graan voor de noodlijdende hoeren opdroeg, heeft, naar thans blijkt, slechts 5ÖÖ waggons verzonden, ofschoon zij reeds 800,000 roebel op voorschot had ontvangen. Daar de regeering twij fel koestert of de firma wel in staat zal zijn de levering op den vastge- stelden termijn uit te voeren, heeft zij een streng onderzoek "Oiast, te leiden door personen die het volste 'vertrouwen des Keizers genieten en niet tot dien ministerraad behooren. Bovendien zijn alle voorzorgen ge nomen, dat de noodlijdenden geen schade zullen lijden door mogelijke malversaties der genoemde firma. PETERSBURG, 2 Dec. Tot leden van de commissie tot onderzoek van de handelingen der firma Lidwall zijn door den Tsaar benoemd een lid van den Rijksraad, twee senatoren, de adelsmaarschalk van Petersburg en de voorzitter van het Petersburg- sche Beurscomité. De Tsaar heeft ge last, dat met (helt onderzoek onmid dellijk een aanvang moet worden ge maakt. MAROKKO. TANDSJER, 1 Dec. Uit het gebied tusschen Elksar en Oezzan komen be richten van ernstige onlusten. De daar wonende stammen beoorlogen elkander en brengen elk andier "roote nadeelien toe door wederkeerige plun deringen. DE PAUS BUITEN HET VATICAAN PARIJS. 2 December. Uit Milaan wordt aan de Matin" gemeld, dat in besprekingen, die hebben plaats gehad over de aanmaak van een salon-waggon voor den Paus, nade re aanwiizingen worden trezien voor de gegrondheid der hardnekkige ge rechten, dat de Paus voornemens zou zijn zich buiten het Vaticaan te be geven. DE SCHEIDINGSWE/T. PARIJS, 2 December. Aan de .Temps" wordt uit Rome uit gezag hebbende bron gemeld, dat de Paus aau het Fransche episcopaat een aan tal aanwijzingen heeft doen toeko men,- met betrekking tot de houding van het episcopaat tegenover de Scbeidinffswet. Ondertrouw dl: FRANS SMITS eni WILHELMINA KLOPPERS. Arnhem; 3 December 1906. Haarlem, Huwelijksvoltrekking 27 Dec. a.s. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank té Haarlem, d.d. 6 No vember 1906, is het huwelijk, den 3den September 1902 te Haarlem tus schen CORNELIS BRASSER, bloemist wonemdte te Haarlem, ten MARGARE- THA MARIA STEVENS, zonder be roep, verblijf houdtende te 's-Graven- hage, voltrokken, ontbonden verklaard door echtscheiding. De Procureur van Eischeo* Mr. JOOST DE GRAAFF. PRO DEO. Bij vonnis der Arrondissemenfs- Rechtbank ité Haarlem, d.d. 6 No vember 1906, is het huwelijk, den 2deu Nov. 1884 le Zaandam tusschen HENDRIK BOON, brievenbesteller, wonende te Zaandam, en JANNETJE PLOOIJER, zonder beroiep en zonder bekende woon- of verblijfplaats, bin nen het Koninkrijk der Nederlanden, voltrokken, ontbonden verklaard door e cht schei doing. De Procureur van Eischter: Mr. JOOST DE GRAAFF. Een fatsoenlijke Juffrouw vraaj eenige Fijne Sfaaschen aan huis. Aan hetzelfde adres ka ook een SLAAPSTER of SLAPE met een vrij kamertje geplaatst woi den. Leidsche Plein 39 rood. Bij het Openbaar Slachthuis Haarlem kunnen worden aangest een ADJUNCT-DIRECTEUR (jaa wedde van ƒ1800ƒ2200) en een Boel houder (jaarwedde van 1000140) De adjunct-directeur moet zijn diplomeerd veearts. Aanmeldingen voor genoemde 1 trekkingen, op gezegeld papier stellen, worden ingewacht bij Burgemeester van Haarlem, uiterli op 15 December 1906. Zij, met wie persoonliike kern king wordt gewenscht, zullen daart worden uitgenoodigd. PRO DEO. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 6 No vember 1906, is het •huwelijk, d!en 16en December 1891 te Haarlem tus- sctoem FRANCISCUS GEORGIUS MARTINUS KOCK, los werkman, thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats binnen het Koninkrijk dér Nederlanden, en JOHANNA ELIZA BETH HOMPES, werkvrouw, wonen de te Haarlem, voltrokken, ontbon den verklaard door echtschei ding. De Procureur van Eischeres Mr. JOOST DE GRAAFF. biedt zich beletefd aan als Reizigi Wiisselloope.r of iets anders, een edgi zaak drijvende, maar geen volleö bestaan heeft. Brieven ondier No. 102 Bui'. Haarl. Dagblad. Een net jongmensch, 24 jaar, zich gaarne zoo spoedlig mogelijk Haarlem. GEPLAATST. Br., No. 1Q222, bur, v. d. blad. MONTEURS, TRACEURS, enz., va werk verzekerd voor 12 maanden, ge dagloon. Ghanitiers Navals Amociso Hoboteen bij Antwerpen. JACOBSTRAAT. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat in het lokaal in dte Jacob- straat dte KAARTEN voor dezen win ter uitgereikt zullen worden op Donderdag 6 December, van 's morgens twaalf tot 's namid dags twee uur, en van 's namiddags zeven tot acht uur. De eerste deeling zal plaats hebben op Maandag 10 December. Zij, die zich niet aangemeld; hebben, kunnen nog kaarten bekomen op Woensdag 12 December, des avonds te 7 uur, aan het lokaal De Commissie ter Spijsuitdeeling aan Behoeftigeni JOHs. DE BREUK, Voorzitter. J. C. TADEMA, secretaris. In een Damiete- en Heeren-^oeden- zaak wordit gevraagd een WINKEL JUFFROUW. Br., No. 10221, bur, v. d. blad. In een zaak van Boter, Kaas, Fijne Vleeschwaren en Comestibles, wordt tegen 1 Jan. gevraagd een R. K. goed kunnende rekeuen en van goede getuigen voorzien vereischie. Franco brieven ondier No- 10187 Bur, Haarl. Dagblad. Daidelijk een flinke van 7 tot 7 uur gevraagd, ƒ2.50 week. Groote Houtstraat 46. Terstond GEVRAAGD een net P. G., beneden 16 jaar. Pieter Kiesatraat 40 rood. AANGEBODEN door Piano-onderwij zeres, 40 ei. per uur. Brieven onder no. 10185, aan het Bu reau van dAt Blad. 2 SMIDS AANKOMELINGEN, nietl neden de 16 jaar. Gortesteeg 13, TOLLENAAR, 's avonds na 7 uur. Wordt o-evraagd een bekwame Brieven onder No. 10207 Buik Haarl. Dagblad. een degelijk KOSTHUIS voor 5 j week, wasschen en naaien inbegi pen. Omtrek Schoterkwartier. Bri ven onder No. 10208 Bur. v. d. blad Jonggehuwden zonder kinder vragen een eenvoudig Gemeubileerde Kamer, zonder kost, liefst Schoterkwartli Brieven met prijsopgaaf onder l' 10269 Bur. Haarl. Dagblad. voor klein gortn, Barendsestraat 25 zwart. Te bevTag&n KL: B. Spaarae 110. voor een klein gezin TWEE HUISJI ƒ1.85 en ƒ1.35 per week. AdresGed. Voldersgracht 13 roe Tl» Hagestraat 33, 4 gulden per weel Te bevragen bij GEBR. PLANT) Turfmarkt 1214. in het centrum1 der ëtialdi. hotek B idialenasbraat, Kinderbuisstr. en W'l Heerenstir., bevattende ruime win® 2 kamers, alkoof, keuken en plaats Te bevragen bij DE GRAAF, Jad bijnestraat 13. aangeboden het welbekende CAFé met BILLAB en LOGEMENTSVERGUNNING, v» den prijs van 600. Adres H. JANSEN, Kruisweg 1 ter overname aangeboden, me Singer, nog niet gebruikt, voor sled? ƒ37.50, bij W. DROOGER, Meer* 43, Heemstede. een zeer lief DAMES-HONDJE, en dito Huishondje, zeer billijk Adres M agdalenastra at No.- zwart.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2