Doghonden. Me CoMDsaals Uit de Arbeiderswereld Financieele berichten Kerk en School Gemengd Nieuws Leger en Vloot INGEZONDEN Marktnieuws Burgerlijke Stand Stoomvaartberichtea Advertentiën Winkeljuffrouw, DiogasfhosSG, Dag-Dienstbode n@t meisje Baker Hypotheek, Dienstbod®, Duitsch. Een Bakkersknecht Een solied persoon Gevraagd Kost en Inwoning Inwoning, Winkelhuis te huur To Huir Zit- en Slaapkamer Winkelhuis Ter overname TE KOOP Waakhond Heeren Rijwiel To Koop Te Koop Bier bestaat altijd gevaar, diat er geen- vrij© airtsen- en apothéikerskeuz0 zal zijn -era die medisch© en phiararaa- ceutische öraderkruiperij in die hand gewerkt aal worden. 10. De artsen <etn apothekers moeten alleen dan deelnemen in wefllk zieken fonds dan ook, wanneer zij dien wet- telijiken waarborg hebbeen, dat de door heen gestelde -ediscben aangenomen1 zij n en nagekomen zullen worden. 11. Die verplichte ziekteverzekering is voor de verzekerden een weldaad. 12. Het is waarschijnlijk, .dat de too- passing van deze wet de schatkist mil- li.oe.raen zal kosten. 13. Die miQlitoienen zal de schatkist terug kunnen winnen door eigen ex ploitatie. dier (apothekendlus Staats- *14. In eene apotheek, waar slechts één apotheker aan het hoofd: staat, mogen niet meer dan vijf duizend zie- kenfondsLedlén ingeschreven zijn. DE WATERSNOOD IN ZEELAND. Men schrijft uit Oud-Vosmeer aan de „Tel." De vorige week hoéft -die uitbetaling plaats gehad1 vanwege het comité voor den watersnood nan' 'die daar door getroffenen. Döie uitbetaling heeft die verwachting verre overtroffen', daar het me eren- deel meetr ontvangen heeft dan het had! opgegeven. Er as dan ook reeds een vergade ring van belanghebbenden gehouden, waarin heriotera as een adTes van dankbeituigiing terichten aan het co mité .en aan die personen, die daaraan heibben medegewerkt. BRANDEN. Te Beek (N.-B.) is Dinsdagmorgen de boerderij met .schuur en stal van den landbouwer Van der Mosk tot dien grond afgebrand. Het vuur greep zoo fel om zich heen, dat niets gered' kon worden. 2 paarden en 6 koeien kwa men in de .vlammen om. Alles is verzekerd. Het Engelsche stoomschip „Hero geladen met lucifers, suiker, lompen etc. is Dinsdagochtend half elf ko mende van Antwerpen op weg naar Bristol wegens brand in de lading den Waterweg biramerageloopen. De drijvende stoomspuiten uit Rotter dam zijn het schip te gemoet ge stoomd en onmiddellijk in werking gesteld, toen het schip aan boei 31 tegenover Delftshaven lag. De brand duurt voortde lading wordt gelost. ONGELUKKEN. Uit de .Schie nabij de 'Ceintuurbaan, te Rotterdam, is opgevischt het lijk van een .18-jarig meisje J. S. die sedert Vrijdag uit de ouderlijke wo ning .aan. den Stationsweg vermist werd.. Op het nieuwe stationswerk te Ro- eendaal had Dinsdag de timmerman L. het ongeluk met een hand -tusschen een zaagmachine te geraken, waar door dit lich-amsdeel geheel werd af- DE' TYPOGRAFEN TE LEIDEN. Ook bij de werklieden in de graphi- sche vakken begint het streven naar een uniforme regeling van loon en arbeidsduur sterker te worden. De af- deeling Leiden van 'den Alg. Ned. Ty pografenbond heeft in opdracht harer ledenvergadering een circulaire aan de patroons in de grafische vakken aldaar gezonden, waarin hunne mede werking tot het vaststellen eener zoo danige regeling wordt ingeroepen en op het voorbeeld van een aantal gr-oo- tere en kleinere steden gewezen waar eene regeling reeds is ingevoerd en de resultaten van idien aard zijn, dat gezel en patroon er baat bij vinden. In de circulaire wordt verder nog me degedeeld, dat de vereenigirag L. J. Coster en de R. K. Typografenbond eveneens voor een uniforme loorasrege- liragi zijtn. ZUID-HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK. Onder het voorzitterschap van den heer G. H. van Dam, waarnemend directeur, had Dinsdag te Rotterdam in het Notarishuis de buitengewone algemeene vergadering plaats van aandeelhouders der Zuid-Ho 11. Hypo theekbank, ten einde te beslissen over de voorstellen van directie en com missarissen om na het verlies, gele den door de handelingen van direc teur Bland van den Beirig, waardoor het geheele reservefonds en meer dan 10 van het maatschappelijk kapi taal der vennootschap verloren zijn, de vennootschap niettemin voort te zetten op de daarbij aangegeven grondslagen. Deze komen, zooalswij reeds vroeger hebben medegedeeld, op het volgende neer lo. Om hoogstens 3750 amortisable ■winstbewijzen van f 200 elk uit te geven, welker houders die rechten zul len hebben als in het sub 4 genoemde voorstel tot wijziging der statuten omschreven en daarbij te bepalen, dat de nemers dier winstbewijzen op den door Directie en Raad van Toe zicht vast te stellen datum het be drag daarvan zullen moeten storten hetzij in 4 .pet, pandbrieven dek vim- nootschap pari 2o. a. Om over te gaan tot eene twee de storting op de aandeel en van 10 pet. b. Om na die 'storting op de aan deel en van de daarop gestorte be dragen f190 af te schrijven, waardoor de aandeden zullen worden geredu ceerd tot f 810, waarop f10 is gestort en orn die afschrijving op de aandee- ïen te doen afstempelen. Een en ander echter onder bepaling dat die aandeelhouders, welke voor elk aandeel waarvan zij houder zijn vóór een door Directie en Raad van Toezicht vast te stellen datum een winstbewijs nemen, niet tot oi|star ting op hunne aandeelen verplicht zijn en op hunne aandeeen geerae af- schrijvirae- zal geschieden, en in verband daarmede de statuten te wij zigen. De voorzitter, de vergadering openen de, doet mededeel-ing, dat van den notaris Helrman H. Hooft zijn rap port is ingekomen waaruit biijkt, dat alles, sedert de opgave van de gele den verliezen, in orde is bevonden. To e juichingen) Spreker stelt nu aan de orde de discussie over het voorstel tot voort zetting van de vennootschap. Een Amsterdamsch deelhebber, de heer Prins, leest een uitgebreid plan tof bezuiniging voor, dat naar een volgende vergadering wordt verwe zen. Nog een ander deelhebber doet voorstellen tot bezuiniging (minder aantal directeuren, minder tantième.) Ook dit wordt aangehouden tot eene latere vergadering. Een deelhebber veroordeelt de con trole door directie era commissarissen uitgeoefend, bespreekt hunne aan sprakelijkheid en oefent critiek uit over de nu ingediende voorstellen. Hij vraagt nadere opheldering óók ten aanzien van de verantwoordelijk heid van directie en commissarissen. Mr. Fruira, rechtsgeleerd adviseur van directie en commissarissen, als- nu het woord voerende, wijst voor stellen tot bezuiniging van de hand die niet vooraf aan directie en com missarissen zijn ingediend, opdat ze kunnen worden overwogen ea ter beslissing van de algemeene verga dering voorbereid. De thans aanhan gige voorstellen kunnen daarvan niet afhankelijk zijn. Den laatsten spre ker deelt hij mede, dat met de bate van den boedel-van den Berg bij het financieel overzicht rekening is ge houden. Aansprakelijkheid voor de hande lingen van Bland van den Berg wij zen directeuren en commissarissen beslist van de hand uit aanmerking van den aard van de gepleegde mal versatiën. waartegen geen enkele controle bestand te achten is. Wat nu wordt voorgesteld, geschiedt met volledige kennis van den stand van zaken en In de .overtuiging, dat het dringend moedig Is in het belang van de Bank, .die men wil sterk te voor schijn doen treden uit de catastrophe die heeft plaats gehad. Behalve de Dinsdag aangeroerde quaestie van bezuiniging, ligt het in de bedoeling van directie en commissarissen om later eene algemeene herziening van de statuten aanhangig te maken. De algemeene vergadering zal later over de Wijze van storting heslissen. De voorzitter constateert, .dat de zaak der Bank zoo gezand is als maar eenigszins kan worden rewenscht. Ware het anders, directie en commis sarissen zouden dieze voorstellen niet doen. De verschillende punten van de voorstellen worden en bloc aangeno men minus de voortzetting dek ven nootschap. Het besluit wordt genomen met al gemeene stemmen, zijnde 852 stem men, uitgebracht door 2142 aandeel houders. Bij de ouaestie ov.er de voortzetting der vennootschap verklaart de voor zitter, op hem gestelde vragen, dat alle mogelijke maatregelen zijn geno men om herhaling te voorkomen van hetgeen heeft plaats gehad. Over de cruaeetde van de voortzet ting der vennootschap heeft alsnu hoofdelijke stemming plaats. Het voorstel wordt aangenomen met 839 tegen 13 stemmen. De .vergadering wordt 'hierop ge sloten. NEDERL. MIJ. TOT ZEKERHEIDS STELLING VOOR AMBTENA REN EN BEAMBTEN. In een 22 dezer te Amsterdam te houden algemeene vergadering zal' een voorstel tot reorganisatie in be handeling wonden genomen. NED. HE-RV. KERK. Beroepen te 'Ooimarsum (toez.) de heer G. -J. Van der Flier Jr., carad. te 's-Graverahage, die voor Eierland op Texel iheeft (bedankt; te Oudewater ds. W. 'R. Kalahoven te Elspeef (Geld.). Door wijlen den heer J. G. Moor rees, in leven notaris te Culemborg, is gelegateerd ten "behoeve van de Ned. H-erv. gemeente aldaar een bedrag van 5000, vrij -van successie era verdere onkosten, te aanvaarden na het over lijden van zijn eebtgenoote, terwijl me de aan hetzelfde kerkgenootschap 2 hectare bouwland is vermaakt, om da delijk te aanvaarden. Doopsgezinde gemeeenten. Aangenomen het beroep tie Haarlem door ds. A. Binnerts te Rotterdam. CHR. GEREF. KERK. Aangenomen het beroep te Apel doorn door ds. M. den Boer te Zaan dam. VRIJE EVANGELISCHE KERK. Beroepen te Ierseke de heer K. v. d. Hoek te Heiligerlee. DE RAMP BIJ WITTEN. Terwijl het onderzoek naar de oor zaken der ramp bij Witten in vollen gang is, werd Zondag op de kerkho ven van Witten het laatste bedrijf van dit droevige treurspel afge speeld. Onder buitengewoon groote deelneming had daar de begrafenis der slachtoffers plaats. De minister van handel en <de regeeringspresident lieten zich bij -d'e teraarde bestelling vertegenwoordigen. Zooveel werd van het onderzoek reeds bekend, dat de dynamietpatro- raen, die op het terrein van de in de lucht gevlogen fabriek zijn gevon den, afkomstig zijn van een firma die dynamietpatronen levert aan de na burige mijnen. Deze firmia echter stond in geenerlei betrekking tot de roburietfabriek. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de patronen uit de mijnen gestolen zijn en door der den in de roburietfabriek gebracht. De heer Richter te Hamburg, com missaris der vernielde roburietfa briek te Annen, heeft verklaard de volstrekte zekerheid te hebben, dat in de fabriek geenerlei stoffen in strijd met de concessie zijn vervaardigd en dat de onderzoekingen die er plaats hadden, binnen de grenzen van het geoorloofde zijn gebleven. De boeken, die in beslag zijn genomen, zullen aontoonen, dat geen verboden za ken zijn aangeschaft. Intusschen heeft de uitvinder van het roburiet dr. Karl Roth in de ..Frankf. Ztg." zich geuit over de ontplofbaarheid van dit materiaal. Met uitspraken van deskundigen die proeven hebben genomen met deze springstof, staaft de chemicus zijn bewering dat ontploffing van robu riet alleen door middel van een de tonator kan worden bewerkstelligd. Dat was trouwens ook -het resultaat van de proeven -door hem in eigen laboratorium gen-omen met deze stof. Elera roburietpatroon zonder detonator had men meermalen onder een stoom hamer gelegd en het was niet gelukt die tot ontploffing te brengen. Een andere proef was, dat men een vat halfvol met benzine in brand stak en dit met roburiet bluschte. Eenmaal sloeg de bliksem door duizenden kilo's roburiet in een magazijn van ontplofbare stoffen dicht bij Witten en geen ontploffing volgde, hoewel de bliksem een gang had gema akt in de ontplofbare- stof. Het was trouwens op grond van deze en dergelijke proeven, dat bij het vervoer v-an roburiet geenszins de voorzorgsmaatregelen in acht behoef den te worden genomen, die onmis baar zijn bij het vervoer van dyna miet en dergelijke. Nagaande waardoor de ramp in W-Hten, dan mogelijk kan geweest zijn, komt dr. Rath tot de conclusie, dat of het roburiet in eenzelfde ver trek rnoet zijn bewaaird met andere ontplofbare stoffen, die wel door eigen chemische werking -of door het contact met een vlam tot ontploffing geraken, of dat het roburiet vermengd was met kalium-permanganaat. Voor deze laatste verbinding had -dr. Roth de directie der verongelukte fabriek ernstig gewaarschuwd. De uitvinder van het roburiet vermoedt, dat over 't algemeen op deze waarschuwing niet voldoende acht wordt geslagen era dat onder den naam van roburiet door enkele firma's een springstof in den handel wordt gebracht, die juist in de hoofdzaak verschilt van zijn uitvinding. Tot zoover dr. Roth. Het feit, dat dyn ami etpatroraen zijn gevonden zou aldus d'e ramp geheel verklaren. Intusschen zijn op de plaats van het -ongeluk nog 226 kisten roburiet .geborgen. Nog e enige lijken worden vermist en daarnaar wordt thans ge zocht-. De bewoners van Witten zijn nog bij lange na niet allen terugge keerd in 'hun huizen en naar uit be richten in de Du-itsche bladen blijkt, wordt daarvan door dieven misbruik gemaakt, die 'alles wat niet spijker- vast is uit de verlaten woningen weg nemen, De politie is er versterkt. ENGELAND'S VLOOT. Nu de proefnemingen met de „Dreadnought" zoo volkomen zijn ge slaagd ook de jongste proeftocht ■had een schitterend resultaat is te Portsmouth de kiel gelegd voor een tweede schip van geheel hetzelf de type. HEG' SPOORWEGONGELUK OP DE SOUTH. RAILWAY. Uit nadere berichten omtrent het vermelde spoorwegongeluk op tden „Southern Rai-lway" blijkt, dat het ongeluk ontstaan is doordat een snel trein met volle kracht in een trein reed, die voor een kléine reparatie aan een station stond te wachten. De stations-beambte schijnt verzuimd te hebben de sigraaailichten op onveilig te plaatsen. De- achterste plaats van den sti'lstaanden trein was genomen door den particulieren wagen van den president, den heer Samuel Spen-cer, die met drie gasten, de heer Philip Schuyler van New-York. Charles D. Fisher en Francis P. Redwood van Baltimore, op weg was naar een jachtpartij in het zuiden. De wagen vatte vlam en de vier hoeren die zich reeds ter ruste hadden begeven, kwa men in de vlammen om. De heer Spencer, ook bij velen hier te lande bekend, is sedert twaalf jaar president van de Southern Rail way, was .voor dien tijd aan de Erie verbonden, en jaren lang werkzaam als spoarwegdeskundige bij' de hee- xen J. P. Morgan Co. De heer Schuyler was 0. a. presi dent van de voornaamste republi- keinsche club van New-York, de „Union Club". De heer Redwood was lid van een bekende beursfirma te Baltimore. EEN BRUTAAL STUKJE. -Amerika is om eens een versleten uitdrukking te bezigen het land der onbegrensde mogelijkheden. En zoo is het dan ook kunnen geschieden, dat j.l. Zaterdag dn de stad Prinoeton, in den staat Kentuckië, -een stukje werd uitgehaald, waarbij het optreden -van den Köperaickschen rooverhoofdman- scho-enl-apper maar een armzalig grap je was. Dien dag toch kwam plotseling een bende van 300 g-emaskerdera de stad binnen, bezette politiebureau en brandweerkazerne en stak vervolgens ©en -paar sigarenfabrieken dn brand. Daarna verdwenen de heer-en even or delijk ,als zij- waren gekomen. Er bestaat op het oogenblik in Ken tuckië een hevige veete tusschen de tabaksplanters en da sigarenfabrikan ten. Op hoe zeldzaam brutale wijze door partijen aan deze veete uiting wordt gegeven, bewijst het hierboven -vermelde staaltje. -EEN MERKWAARDIG TREURSPEL. Een merkwaardig treurspel heeft -zich te -Szilagysombyo in Hongarije afgespeeld. Daar z-ou de dochter van een welgesteld-en boer in het huwelijk treden met .een zekeren K-asiminski, een winkelier.Maar een gewezen vrijer dreigde haar te doodien als zij de ver loving niet afbrak. Toen zij aan dien wensoh geen gehoor gaf volgde dreig brief op dreigbrief en op zekeren dag schoot de jaloerscfae ex-minnaar ook op het jonge paar, terwijl dit uit wan delen was. Intusschen was de gezond heid van (het meisje op den duur niet bestand tegen de emoties van zulk een aanhoudende onrust zoodat de vader een -klacht bij de politie indiende. De afgewezen, lastige vrijer ging de doos in. Nauwelijks weer los, begon het spelletje opnieuw. Nu kreeg het meisje eenigen tijd later een flauwte, die 00- genschijnlijfc haar dood tengevolge had. De -dokter constateerde, dat het leven geweken was. 'Middelerwijl "was Kasiminski in Boedapest -inkoopen aan 't doen. Op het bericht van den dood van zijn meisje keerde hij in allerijl naar Szi lagysombyo- 'terug, overstelpt van smart. Bij het 'lijk toegelaten was de man zoo in de ziel gescheurd, dat men voor zijn verstand begon -te vreezen. Alleen -gelaten trok hij een revolver en legde die op -tafel naast de dood kist. Hij kuste de lippen -der doode en schreef een -briefje, dat hij zelfs in den -dood niet van zijn geliefde wilde wor den gescheiden. Toen vatte hij met zijn linkerhand de hand van het meis je en schoot zich met de rechter door het hoofd. Plotseling rees de gewaande doode op -met een gil. De familieleden, die op het hooren van het schot waren toegesneld, deinsden ontzet terug toen •zijl in de kist de jonge vrouw zagen •zitten -in 'haar lijkwade, wild haar ar men zwaaiende en uit de kist trachten de te komen. Eerst ger-uimen tijd 'later dorst men haar te 'helpen. 'Zij vertelde toen, dat zij volkomen biji haar bewustzijn was geweest, maar zich alleen niet kon bewegen noch kon spreken. De gedachte om levend be graven te worden had haar met een •door niets te beschrijven angst ver vuld. Zij had waargenomen hoe haar minnaar aanstalten maakte om zich van kant te maken, maar zij kon geen enkel -teeken geven totdat het schot viel en de vreeselijke zenuwschok haar de spraak ineens teruggaf. De ongelukkig ligt thans -tengevolge van al het doorgestane ernstig ziek. KOLONIAAL WERFDEPOT. Bij het Koloraiaal-Werfdepót zijn in de maand November j.l. voor -het. O.- I. leger aangenomen 52 'personen, on der wie 3 onderofficier-en, die voor 4 jaren, en 14 miliciens, die vOor 2 jaren worden gedetacheerd, benevens 8 vreemdelingen. Van de Koloniale Reserve kwamen ter uitzending 2 militairen o-ver. Voor West-Indië na men 4 personen dienst. Naar Oost- Indië vertrok slechts één detachement, sterk 3 officieren, 10 onderofficieren en 30 minderenafzonderlijk 6 offi cieren. Uit West-Indië keerden 5 mi litairen terug om den dienst met ga- gernen-t of paspoort te verlaten. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor dén inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. DE GASFABRIEK TE SCHOTEN. Geachte 'Redactie, Met belangstelling las ik het stuk in uwe uitgave van 1.1. Zaterdagavond ingezonden door den heer F. G. C. iH-ooy, -lid' van de gascommissie te Schoten, als antwoord op dat van Technicus. Den heer Hooy wil ik dan ook gaar ne mijn dank brengen voor zijn uit voerige repliek, waaruit blijkt, dat het gemeentebestuur en de gascommissie van Schoten niet Over ijs van één nacht gingen, doch overal hun licht Een groofe vraag en wel deze, is nog onbeantwoord. Kan eene gasfa briek met nagenoeg uitsluitend munt- gasdeb-iet bestaan? Voor zoover mij bekend, is nergens eene zoodanige "gasfabriek te vinden, wel is het bekend, dat vele fabrieken het raiuntgasysteem niet wenschen toe te passen met het oog op den -belang rijken oidministratieven omslag en 't kleine gasverbruik per aansluiting. Wanneer ook dit punt door de gas commissie is overwogen, dan is de zaak in orde; zonder eenigen twijfel zal menig technicus het Gemeentebe stuur van Schoten inmiddels erkente lijk zijn voor de proef en verlangend uitzien naar het resultaat -van deze geheel nieuwe en in -hare soort bijzon dere onderneming. De technische wetenschap wordt er in elk geval eene ervaring rijker door. TECHNICUS. Ondertrouwd: 5 Dec. J. Phollppo en C. C. Mes. J. J. MriSmoolenaars en G. C. Boulonois. J C. v. d. Kuijl en H. C. Kogerahoip. P. de Vos en H. Romijra. Getrouwd: K. Pleijsant en L. Klok. Bevallen: 0 Dec. P. J. Hoenderdos Maas, d. 3. C. W. BoereeBrammeijer d. H. "M. Speller—Krook. d. 4. S. W. Kolleriev. d. Wateren z. Overleden: 3 Dec. H. v. d'. Pieterman 2 m. z., de Witst raat. 1 Dec. J, Knoors- Looijen, 79 j., Tuchthuisstraat. 4. J. v. Bree 5 j., -z., Korte Doelstraat. 4. J. Fortuin 38 j., Rollandstraat. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, arriveerde 4 Dec. te Marseille. Het stoomschip 'Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 4 Deo. te Port-iSaid. Het st. Malang. van Java naar Rotterdam, passeerde 4 Dec. Perim. Het st. Solo arriveerde 4 Dec. van Java te Rotterdam. Het st. Amstallarad, van Amsterdam naar Buenos Ayres, veirtrok 3 Dec. van Vig-o. Het st. Zaanland, van Buenos Ayres naar Amsterdam, arriveerde 3 Dec. te Duinkerken. Het st. Farmsum, van Amsterdam naar Buenos Ayres, passeerde 2 Dec. Durageness. Het st. Koning Willem I, Vara Am- sterdam naar Batavia, arriveerde 4 Dec. te Sabang. Het st. Ophir, van Java naar Rot terdam, raasseerde 4 Dec. Fortespuria. CORRESPONDENTIE. Den Heer L. Wij raden U aan, U te wera-ien tot den secretaris van den Voogdijraad-, -den heer F. L. Ndx, die eikera dag zitting houdt in 't gebouw Spaarne 92 rood. REDACTIE. In een Daaraete- era Heertera-%Jo eden- zaak wordt gevraagd een WINKEL JUFFROUW. Br., No. 10221, bar, v. d. bi-ad. Terstond gevraagd een nette z. g. g. onraoodig zich aan te melden. Donkere Spaarne 48. Terstond gevraagd een flinke niet beneden'de 16 jaar. Adres: Mej. SCHIERHOUT, Oranjestraat 84. GEVRAAGD te Bloemendaaleen1 tusschen de 16 en 18 jaar, van den P. G. Verlengde KLelyeriaan 450 A. K aasma-rk t. Op de (heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 5 stapels kaas, te zamen uitmakende 547 kazen en we gende 1078 kilogr., f 3023.60.. Veemarkt: Op de heden gehouden veemarkt wa ren aangevoerd en verkocht: Koeien, 4 stuks, verk. 3 stuks, 170- 210 per stuk. N. kalverar, 12 stuks, 16—/ 20 per stuk. Schapen, 6 stuks, verk. 3 stuks, 20 -per -stuk. B 0 termar kt. Staat der Botermarkt over de maand November 1906: Boter: 198 Kg. aangevoerd, verk. 198 Kg., 1.60f 1.65 per Kg. Biggen: 130 stuks aangevoerd, -verk. 130 stuks, f8f 13 per stuk. Schrammen: 18 stuks aangevoerd, verk. 18 stuks, 15—f 24 per stuk- Een jonge vrouw vraagt beleefd nette Werkhuizen. AdresTuinstraat No. 3 rood. Er -kunnen nog ©enige nette Wasschen en ook Dienstbodenwasschen GEPLAATST worden. Kouderahorn 36 C. 5 6000 Gulden Eerste Hypotheek gevraagd op een goed verhuurd en sterk perceel, dubbele overwaarde- Brieven onder No. 10225 Bureau Haarl. Dagblad. Wegens ziekte direct gevraagd edn P G., goed kunnende koken. Aan melding ;in persoon, God. Oude Gracht 39, 's avonds tusschen 79 uur. Er biedt zich aan eenvoudige, R. K. Dienstbode, van goede getuigen vÖorzien, tegen Fe bruari- of eerder, liefst in een stil' zin. Br., No. 10229, bur. v. d. blad. Net Winkelmeisje BIEDT ZICH AAN, ook genegen om in -het huisgezin te helpen. Brieven onder No. 10230, aan het Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd tegen 1 Januarieen flinke Dierast- bodei, V-oor dag en nacht, voorzien van - go-ede getuigen. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Hasselaersplein 5. vraagt NETTE BAKERHUIZEN; tot Maart vrij. Ook voor direot. Brieven onder No. 10236, aan het Bureau van dit Blad. Snel, grondig, praktisch! LESSEN DOOR DUITSCHER, vroe ger Leeraar aan Duitsch© Staatsscho len. Billijke conditiën. C. DIEPEHBROCK, Haarlem Zijlw-eg 83 zw. ZandvoordVilla Nansen. BIEDT ZICH AAN, bekwaam in zijn vak, P. G. Te bevragen bij den Heer BERKENMEIJER, Halfweg. Ruime Bijverdiensten Bij Levensverz. Mij. wordt gevraagd een actief Agent-Bode, tegen vast sa laris en provisie. "Vere/ischte prima referentiën. Br. fr., No. 10228, bur, v. di blad. biedt zi-ch beleefd aan als Reiziger, Wissellooper of iets anders, een eigen zaak drijvende, maar geen volledig bestaan heeft. Brieven onder No. 10220 Bur. Haarl. Dagblad. MONTEURS, TRACEURS, enz., vast werk verzekerd voor 12 maanden, goed dagloon. Ghantiers Navals Araocisois, Hoboken bij Antwerpen. Goedkoop Tehnle, Gelegenheid voor 4 of 5 nette COM MENSAALS met inbegrip van. was schen en heeOlhoudera van ondergoed 4 golden per week. Tulpenstraat 48 rood1.. kunnen GEPLAATST worden, vrije kamers, billijke conditiën-. Aan 't Zelf de adres nette gemeubileerde Kamers te huur. P. Kiesstraat 45 rood. Iemand zoekt bij nette familie -met gebruik van vrije slaapkamer. Brieven onder No. 10231, aan hét Bureau van dit Blad. Bij besc'h. fam., P. G., gezellige om geving, bestaat gelegenheid voor dicht bij het station. Br. fr., No. 10233, bur, v. d. blad. in het centrum der stad. hoek Mag- dalenastraat, Kinderhiun'isstr. en W^tte Heenerastr., bevattende ruime winkel, 2 kamers, alkoof, keuken en plaats. Te bevragen bij DE GRAAF, Jacö- bijnestraat 13. Jonggehuwden zonder kinderen vragen een eenvoudig Gemeubileerde Kamer, zonder kost, liefst Schoterkwartier.- Brieven met prijsopgaaf onder No^ 10269 Bur. Haarl. Dagblad. een BOVEN-VOORKAMER, bij een paar eenige menschen, f 1.25 p. week.. Te bev-r. KL Hoiutstr. no. 39. Twee maal bellen. aangeboden, nabij spoor en trams, met degelijk pension, met aanbeveling van wegens verandering van betrek king vertrekkend' heer. Br., No. 10235, bur, v. d. blad. Te Huur gevraagd EEN VRIJ HUIS, liefst met flinke schuur. Brieven onder No. 10234, aan het Bureau van -cl/it Blad. TE MUUR Bagestraat 33, a 4 gulden per week. Te bevragen bij GEBR. PLANTJÓ, Turfmarkt 1214. Te Huur of te Koop GEYBAAGD b j Haarlem, klein, droog en solied HUIS MET GROOTEN TUIN, per 1 Med. Br. fr.. met beschrijving en huur- -of koopprijs, onder 1-ett. F E, aan het Alg. Adv.Bur. KRUISMANEN Co., Amsterdam. aangeboden het welbekende CAFé met BILLARD en LOGEMENTSVERGUNNING, voor den prijs van 600. AdresH. JANSEN, Kruisweg 18. 4 mooi©, solide VRIJE HUIZEN. Te bevragen op het werk in de Reitzstraat, bij KONING en BAK- KER, Schoterkwartier. Tot billijken prijs TE KOOP mooie JONGE DUITSCHE DOGHONDEN (vlug model). Te zienAmstelhoek no. 2 (Zijlaan Zijlweg, achter den spoor- dijk bij de Viaduct). TE KOOP AANGEBODEN: EEN PRACHTIGE WAAKHOND, hoog 75 c M. Adres Groot Heiligland 9, des avonds na 6 uur. Wegens plaatsgebrek TE KOOP een gehr. PIANINO, en een ouderwetsc'he CANAPé, voor elk aan-< raemelijk bod. Adres te vernemen aan het Bureau van dit Blad. ter overname aangeboden, geheel compleet. Ook genegen te ruilen voor. damesrijwiel (geen freewheel). Br., No. 10232, bur, v. d. blad. SIGARENZAAK door vertrek naar elders te koop voor spotprijs, flinke omzet, in een der hoofdstraten van Haarlem. Brieven onder no. 10198, B'u-r. Haarl Dagblad.-. een zeer lief DAMES-HONDJE, en eert dito Hnishondj-e, zeer billijk. AdresMagdalenastraat No.' 9, zwart. een ZWITSCHERSCHE BOK me« TUIG en DOGKAR, bij G. VERZIJL- BERG, Lange Arinastraat No. 11. Te Koop aangeboden 3 jonge, zeer mooie TAXHONDEN, -waarvan 2 reu era 1 teef. AdresRo zenstraat 7.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3