NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2ie Jaargang. No. 7203 Varichijnt dagelijks, behaag @p Zon- m Feestdagen. DINSDAG 18 DECEMBER 1906 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Veer Haarlem ƒ1.20 VSor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummersw 0.0214 Geïllustreerd Zondagsblad, veor Haarlem0.37^ de omstreken en franco per post G.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBG0M. ADVERTENTIE N: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsin» van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor hit Buitenland: Compagnie Générale de PubUciti Etrangère O. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3V>Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. A6ENW1 DINSDAG 18 DECEMBER. Groote Kerk: Orgelbespeling, 12 uur. Brongebouw: Gelieelonth. Zangkoor Kunst Adedt, Concert 8 uur. Soc. Vereeniging: Tewe's Bioscoop Parisien: Voorstelling. Schouwburg (Jansweg): To one el wed strijd „Cnemer".- DeKroon (Cafézaal): Damon Kapelle Ferdinand Iser. Teyler's Museum: Tentoonstelling van Photogravuren, enz. Heemstede: (Lokaal voor Chr. Begin- Héemstede: Lokaal voor Chr. Belan gen: Bijieenkomst, 8 uur. Buitenlanrïseh Overzicht EEN BOMAANSLAG TE PETERSBURG.- Zaterdagmiddag te één uur wend op admiraal Dubassow, eertijds genera ai-gouverneur van Moskou ge durende eiene wandeling in dien Tau- rischien tuin een aanslag gepleegd'. Fwee bommen werden geworpen naar den admiraal en zes revolverschoten, op hem afgevuurd. Dubassow Werd slechts licht gewond aan de voeten, en kon zich nog t<e ivO.et naar ihuiis be geven. Twee daders wierden gevan- gen genomen. RUSLAND EN JAPAN. De oorrespondent van de Daily Te legraph te Petersburg seint, uai net belang van de Russisch-Japansche geschilpunten niet afgemeten moiet worden naar -die oneenigheden tus- schen de Russische en Japansch'e di plom aten "nopens den verschillend'en uitleg van sommige artikelen in -het verdrag van Portsmouth, maar dat de oorzaken van het geschil 'dieper liggen. De Russen verdenken Japan. Dit land1 is geprikkeld, omdat Rus land niet dadelijk na den oorlog de onderhandelingen opende en later weigerde een ambassadeur te Tokio le benoemen, hetgeen Rusland nage- laten zou hebben, om de erkenning ?an Japan als groote mogendheid te vermijden. Japan zou partij, willen Irékken van 'de betrekkelijke 'hulpe loosheid van Rusland' o>p dit ©ogen blik, vooral in Oóst-Azaë, om daar zijn slag te. slaan. Het w.eet wel, dat Rusland zoo goed als weerloos is en daarom verplicht is, de Japanschie msc-hen in. hun geheel in te willigen, al liggen enkele er van buiten het be stek van het verdrag van Ports mouth. Rusland verzet zich natuur lijk tegen Japan's poging om dat vre desverdrag ongedaan te maklen ener eigendunkelijk een nieuw voor in de plaats te stellen zooals Japan dit voorschrijft. Uit andere landen. DE KERKELIJKE STRIJD IN FRANKRIJK. Over het algemeen gaat het verhui zen der priesters en seminaristen en het constateeren van overtredingen der scbeidingswat dfn Frankrijk zeer kalm in zijn werk uit weinig plaat sen slechts komen 'berichten van ver zet. Zoo wilde de bisschop van Arras zijn paleis niet verlaten zonder ge welddadig daartoe gedwongen te worden en moesten die deuren met gewield worden opengebroken waar na de prelaat pter rijtuig naar zijn particulietre woning werd gebracht. Daarbij had een betooging plaats van zijn aanhangers er vielen klappen en eeniige personen werden gearresteerd'. EENE VERKLARING VAN HET VATICAAN. Reuter bericht uit Rome De Paus en kardinaal Merry del Val weigeren elk onderhoud maar de volgende vierMaring is idoor heft Va- tic aan goedgekeurd „De toestand kan. als volgt sa mengevat worden Het concordaat, een buitengewoon overeenkomst, is nog niet ipgezegd door de Fronsche regeering, die, trachtend een nieuwe wettelijke positie te scheppen voor de kerk in Frankrijk,, niet alleen niet tot een met den Paus is ge- maar zelfs openlijk hare vij gezindheid heeft betoond te het Hoofd der Kerk. Zoo deze toiestand Van onderdruk king duurt, zal het geweld tijdelijk de bovenhand kunnen behouden, maar de rechten, die men thans met voeten treedt, zullen ten slotte in vollen omvang worden hersteld. De uitbarsting van vreugde over vervolgingen onder de maconnte- en demagogische vereenigingen, lewijslfc dat de strijld is aangebonden legen de Kerk eh den godsdienst als zoodanig. Ondanks de aangenomen, wetten en reglementen bezit. Frankrijk op het ge'en enkele wet, die de vrijheid verzekert aan een godsdienst die de wet op de scheiding niet aam V aardt. De circulaire van Briand heeft ten minste dit goede, dat ze de onmogie- 'lijkheid erkent om de wet van 1881 op de „.associations culïuelles" toe te passen. De wet van 1881 is voldoende ge bleken voor de andere -vereenigingen en bijieenkomsten thans is er dus nog noodig een werkelijke wet en een waarachtige vrijheid in plaats van willekeurige mimsterieele .aanschrij vingen. De Heilige Stoel heeft bewij zen van zijn loyauteit en goeden wil gegeven onder gelijksoortige om standigheden in Brazilië, Onder de monarchie gold daar een concordfiat, dat echter door de republiek werd1 af geschaft, toen deze de scheiding pro clameerde. Di© Hedl/ige Stoel, ietenig voorbehoud makend op de beginselen, 'lrwam toch tot overeenstemming, ten gevolge waarvan een nuntius werd' geaccrediteerd te Rio'-de-Janeiro en een Braziliaansch gezant bij het Va- ticaan. De huiszoeking bij mgr. Montag- nini en zijne uitzetting hadden ten doel de geheels wereld te id'o'en geloo- vcn, dat de in beslag genomen stuk ken dienst konden doen o.m die ver schillende valsche geruchten te be vestigen, zooals bijv. dat een gedeel te van hert- episoopaat en de geeste lijkheid eenedgd zou zijn de Verkla ring af te leggen. Dat is onjuist. De tegenstand- is overigens niet ge richt tegen de verklaring, gevorderd voor de godsdienstige bijeenkomsten,' maar tegen den geest, die spreekt uit de geheele circulaire van den heer Briand". EEN NIEUW WETSONTWERP. De Ministen'aad stelde een wetsont werp samen, waarin d!e uitoefening van den Katholieken eieredienst ver zekerd wordt, doch stelde de indie ning Van een wetsvoorstel betreffende de maatregelen tegen priesters., die als buiten! andsche agenten be schouwd worden, uit. Een particulier telegram uit Parijs aan 't Hbld.zegt omtrent dit nieuwe wetsontwerp nog, dat het bij- geen der partijen geestdrift kon wekken de lezing er van door Minister Briand werd slechts een paar maal door ap plaus onderbroken, aan de linkerzij - de speciaal, toen O-ogenblikkelijke overdracht werd aangekondigd van alle kerkelijke goederen aan wereld lijke vereenigingen van weldadig heid, speciaal aan gemeentelijke armbesturen'; op de gezichten der leden van de rechterzijde las men een mengeling v,an zorg voor de toe komst en bevrediging over het vol doen aan den pauselijken eischi van wijziging der soheidingswet. De ka tholieken hebben het recht van ver- eeniging gekregen buiten de „asso ciations eulitueii.es"dit is te midden' van alle leed de overwinning." DE ONTBINDING VAN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De Berlijnsche correspondent van de Frankf. Ztg. verzekert dat, indien de nieuwe Rijksdag geen meerderheid voor de koloniale politiek wan de •regieering bevat, de regeering niet voor een tweedie ontbinding terug zal deinzen. Intussoben is er eene beweging gaande om bij de verkiezingen voor den nieuwen Rijksdag in Jan. e. k., de liberale en Vrijzinnige partijien te izamien te doen oprukken tegen Cen trum en Soc.-Democratdsche partij. Wje zal zegevieren? DE TOESTAND IN MAROKKO. Uit Tanger wordt aan de Times bericht, dat de vertegenwoordigers van den Sultan van Marokko rniet Raisoeli in onderhandeling zijn ge treden. Er zal een overeenkomst Wor den getroffen, die ten grondslag zal hebben, dat de districten in de buurt van Tanger onder beheer van den gouverneur citer stad zullen komen en dat Raisoeli het beheer blijft voeren in de meer afgelegen districten. Stadsnieuws Nationale Militie. De Burgemeester van 1-Iaa.ïiem roept bij dezen op den -milicien-verlof ganger Jo'han de Herder uit de ge meente Haarlem, van de lichting 1903, beihoorende tot het ,10e regiment in fanterie, om zich op 7 Januari aan staande, des namiddags vóór vier ure, -te bevinden te Haarlem bij zijn korps, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medege nomen, ten einde overeenkomstig art. 12-4 der militiewet 1901, voor iden tijd van7 ifcoft en met 12 Januari 1907 in werkelijken dienst te worden gesteld, wegens het niet naleven van hef be paalde bij art. 120 der Militiewet 1901. STUKKEN VAN DEN RAAD. Heffen van Vergunnings recht. De hier gevestigde af-dee&img van de Ver-eeniigli'ng „Ons Bellang, af deeding Vergunning" heeft zich met een adres tot dan Raad gewend met het verzoek om in bet vervolg op hef aanslagbil jet voor hst Vergunningsrecht te ver melden den grondslag of basis, waar naar die aanslag is .geregeld en be paald-. Adressanten' hefoogeh, dlat daardoor onnoodiig reclameeren voorkomen kan worden. Mocht daartegen bezwaar bestaan (wat zij niet inzien, 'aangezien de grondslagen voor -elke belastinghef fing bekend zijn) dan verzoeken de adressanten ide eventueel ingediende bezwaarschriften te behandelen in openbare zitting. B. en W. geven den Raad in over weging liet eerste verzoek voor ken nisgeving aan te netnen, en het" twee de van de hand te wijzen. In hun toelichting zeggen B. enW., dat het vergunningsrecht wordt ge heven naar die geschatte huurwaarde, -die steeds -aan den vergunninghiou- der schriftelijk wordt m'edegeideold. Allgeineen genomen bestaat er wel licht geen bezwaar voor openbare be- handielling der bezwaarschriften, als de betrokkenen dit zelf verzoeken. De mogelijkheid lechteir bestaat, dat er ook nog andere vergunninghouders zijn, ni'et bij deze vereeni'ging aange sloten. Buffet a a n li et Slacht huis. B. en "VV. -stellen, voor het buffet, hetwelk gevestigd zal wordein in het te verpachten.. Voocriloopaig wenschlen B. en W. hst te verpachten van 1 Mei tot 31 Decem ber 1907, eh voorts als er gegevens voorhanden zijn omtrent de opbrengst telkens Voor tWee jaar. Wij ziging Raadsbe sluiten Bij. de behandeling van de U-ttbrA- dingsplannen niam: de Pmad een voor stel aan van dien heieir Rinkeona. be treffende het niiiet aiamkoopen of ont eigenen' van de) Dubbele Buurt. In dit besluit lis een Verkeerde kaart ge noemd, wat in. de toekomst verwar ring zou kunnen geven. B. em W. stellen thans voor deze fout te her stellen. Onlangs werd aan de E. S. M. een strook grond onder de gemeente Haarlemmerltede en Spaarnwoude in eigendom overgedragen, benevens een gededlte water bij de brug over de Liede. Thans verzoiekt deze maatschappij het waiter bij icfezet overdracht uit te sluiten. B. en W. .aldviseeren goedgunstig, eir siteOlen' voor aan het raadsbesluit .geien verderie uitvoering te geven1 dan de maatschiappij wenscht. G em eente-,gienie)esh eer. De lieer H. van den Berg, arts, ver zoekt te worden herbenoemd als ge meente-geneeskundige. Oom mis si en. De Commissie van Toezicht op liet Stedelijk Museum heeft de volgende v-c ordraclit opgemaakt ter voorziening in de vacature van den heer A. L. Koster, .-die met 31 December perió;- diek optreedt A. L. Koster en Jhr. J. A. P. Repel aer van Spijke- nisse. De Commissarissen der Stads-apo- tbeek hebben de Volgende voordracht opgemaakt ter voorziening ih d'e va cature van den heter Dr. L. C. Proot, die met 31 December periodiek af treedt Dr. L. C. Proot en K. F. van Maas. De Regenten1 van hef St. Elisabeth's Gasthuis bevelen voor de voorziening in d'e vacature ontstaan door het met 31 December periodiek aftreden van dien heer Mr. P. Tjeenk Willink, do volgende heer-en aan Mav P. Tjeenlc Willink en Mr. G. P. van- Tierihoven. W e r kl o o s h ei id. In druk is. aan de Raadsleden toe gezonden het adres van den Ghriste- lij-ken Bestuurdetrsbond alhier, inzake de benoeming van- een Gonunissie tot onderzoek van het WerkLoozenvraag- stuk, hetwelk wij voor eenige dagen reeds in zijn geheel opnamen. Beno omd. Met ingang van 1 Febr. is benoemd tot inspecteur der registratie en do meinen van de eerste 'klasse in de 8ste divisie te Haarlem, de heer F. Barteliink, thans inspeclteur van de tweede klasse bij dat dienstvak in die divisie. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem, op Woensdag 19 December 1906, des namiddags ten 11/2 ure,, in de Statenzaal (Prin senhof). De volgende zalven -zullen aan de orde worden gesteld: Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Zitting met gesloten deuren. 'Voorstel B. en W. verzoekschrift afd.Haarlem Ned. behangers-, stof feerdérs- en beddenmakersbond, om subsidie. Id. id. aanwijzing vakken school voor m. u. 1. o. alsmede vaststelling jaarwedde hoofdschool voor m. u. 1. o. •Id. Commissie tot het ontwerpen en herzien van verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, vaststelling verordening bedoeld bij art. 178 -gemeentewet. Schrijven B. en W. gedeeltelijke uit voering Raadsbesluit d.d. 23 Septem ber 1903 no. 13. Voorstel id. betreffende teekeningen uitbreidingsplannen Id. id. verzoekschrift vereeniging Onderling belang" afd. „Vergun ning", in zake het gemeentelijk ver gunningsrecht. Id. id. id. P. en D. van Gei der, bou wen op voor -tuin bestemden grond Van Zompelstraat No. 3. Id. id. ld. J. Miezérus, ligging straat plan van bebouwing, vastgesteld bij Raadsbesluit d.d. 16 November 1904 -rio. iO. ld. i-d. verpachting buffet Openbaar slachthuis. Benoeming lid Commissie van toe zicht Haarl. Muziekkorps (aftreding Dr. J. Nieuwen'huijzen Kruseman). Id. ld. Commissie van toezich Ste delijk Museum'. dd. Regent Si Elizabeth's of groote gasthuis. ld. -Commissaris Stads-apotheek. Id. Regent Barbara-gasthuis. ld. gemeente-gen eieskunidige. Voorstel IB. en W. benoeming drie leden Commissie van toezicht L. O. 'Voordracht id. benoeming plaatsver vangend -hoofd Eerste Tusschenschool. TEWE IN DE „VEREENIGING". Haarlem blijft toch maar een gelief d operatieveld voor levende beeldenver- toon-ers. En wanneer onze goede stad niet op een gegeven oogenblik ver- en uit-gebisoscoopt raakt, zal 't aan hen niet geweten worden. We willen" echter hiermede niet be weren, dat „Tewe", die sinds Zater dagavond zijn tenten in 'de groote zaal der Soc. „Vereeniging" heeft op geslagen" niet iets -te aanschouwen biedt, dat gezien rna-g worden! Inte gendeel. Bij de oude films, w.ie-r ver tooning toch altijd belangstelling blijft wekken, voegt de .heer Tewe steeds nieuwe beeldenreeksen, die zeer mooi zijn en technisch de volmaaktheid zeer nabij komen. Een der meest volmaakte, die wij -ooit zagen dn de film, was den zoon van den duivel, die u-it pure verveling .een reisje naar de aardop pervlakte maakt en daarbij in 't mo derne Babylon in allerlei hem vreem de omstandigheden geraakt. Deze film, -deels prachtig gekleurd, is bij zonder vast van gang en trilling loos. -Andere mooie, gekleurde pr-entenlinten -zijn: „Een liefdes drama in Venetië", „De bloe- -menfee", „Een geschiedenis in een badplaats'" enz. Dan zij,n er-een groot aantal ernstige, treurige voorstellin gen zelfs, welke afgewisseld worden door grappige geschiedenis] es. Dit zijn eigenlijk de meest trekken de nummers van een bioscoop-pro gramma. Onder de nieuwe beelden-aaneenscha- kelingen, die nu bij Tewe op humoris tisch gebied worden gegeven, werd „Der Hauptma-nn von Köpenick" met gejuich ontvangen. De aanwezigen, die reeds uit den treure verhalen van dezen grappigen aartsschelm .gelezen 'hadden, konden nu eens in beeld zien hoe kapitein „Krombeen" zijn boeven stuk heeft volvoerd. Van de verdere beelden zwijgen wij thans. Wie er meer van weten wil, moet maar eens zelf gaan zien. Mr. F. A. 'B ij voet. D,e toestand van Mr. Bijvoet blijft vooruitgaande. Voor verder herstel is hij hed-eri naar elders vertrokken. NEDERL. CHEMIGR. VEREEN. In de Zaterdag gehouden vergade ring werd nog een bespreking gehou den over het standpunt der vereeni ging ten opzichte van het Rijksbureau ten behoeve van kl-ein-industrieele^i en den handeldrijven-den middenstand. Na -eenig debat besloot de vergade ring tot behandeling over te gaan, waarna in bespreking kwam een mo tie van de commissie. In deze motie wordt de rneening uitge sproken, dat een bureau, als voorge steld, 'in het algemeen belang wen- schelijk is, onder voorbehoud, dat de noodige waarborgen worden gegeven, dat de werkkring zich beperke toi het geen neergelegd is in de overwegin gen, te voren' -in de motie genoemd. Deze overwegingen zijn: dat de op richting van een laboratorium is te achten een algemeen belang; dat de oprichting zal strekken tot het meer en meer doordringen van de beteeke- nis en wenschelijkheid van het che misch onderzoek .en daaruit voort vloeiende adviezen; dat zoolang het. laboratorium zich beperkt tot ihet ver strekken van voorlichting, aan winke liers, en voor particuliere laboratoria, geen na-deelige gevolgen te verwach ten zijn. -Er is echter wel gevaar, wan neer de adviezen aan industrieelen, al zijn het dan klein-industrieelen, ge rekend worden, onder de competentie van 'het voorgestelde laboratorium, en •dat de kosten van technisch-chemi- scilie adviezen onder de productieve ""'DSWa-n^e'StaarircStn^Wtlffl,,. toe. Na eenig debat werd de motie aan genomen met drie stemmen tegen. •Besloten werd .haar op te zenden naar het parlement. N. O. G. De afdeeling „Haarlem" van het Ned. -Onderw. Genootschap hield j.l. 'Zaterdag, eene vergadering in het Nutsgebouw, waarin de verslagen van den len secretaris en -den penning meester werden uitgebracht. Boven dien werd laatstgenoemde op voorstel van eene commissie van verificatie, bestaande uit de heeren H. Swaans- wijk en A. Hendriks1, dank betuigd voo.r zijn 'accuraat beheer. De heer Ed. A. van Bilderbeek werd herkozen als lsten secretaris en nam deze herbenoeming aan. Voor 4 leden van de Weerstandscom missie werden 40 stemmen uitgebracht waarvan de heeren L. C. T. Bigot, te Arnhem, IG. Meyer te Amsterdam, J. Vr.eeken te Numansdorpen A. J. van Wijngaarden te Barwoutswaarder de meeste verwierven. Voor het volgende 'jaar stelt het be stuur zich vooral ten doel de voorbe reiding van de ontvangst der alge- m-eene vergadering in 1908; bet aan de orde stellen van het alcoholvraagstuk in eene openbare vergadering, de mo gelijke oprichting van een cursus in het verstrekken van eerste hulp bij ongelukken en een onderzoek naar het onderwijs 'aan achterlijke kinder*» in Haarlem. Ten slotte werd een woord van dank •gebracht aan den heer G. Max. die af trad als (bestuurslid en zich niet we der herkiesbaar stelde. Kol. Museum. Vanwege 'het Koloniaal Museum zal hier a.s. Donderdag (20 Dec.) eene voordracht met lichtbeelden gehouden worden door den heer Dr. J. D. Boeke over diens „Reis naar de Nederl West- Indische Eilanden, Curasao, Aruba, Bonaire, enz." De heer -Dr. Boeke, lector aan de Rijks-Universiteit te Leiden, is in 1905 door de NeJerlandsohe Regeering be last geweest met een Zoölogisch on derzoek op de genoemde eilanden. De voordracht zal ditmaal plaats hebben in de groote zaal (Schouw burgzaal) van „de Kroon", ingang Smedes'traat. Overleden. In den nacht van Zaterdag, op Zon dag is, na een ziekbed van enkele dagen, in dien ouderdom van 55 jaren overleden de heer J. W. van Campen, commies ter Secretarie, chef van de afdeedimv Burgerlijken Stand en amb tenaar van den Burgerlijken Stand. De overledene heeft die gemeente gedurende 33 jaren, trouw gediend. Hij' was een zeer welwillend man. De teraarde bestelling heeft plaats Donderdagmorgen om 12 uur. JUBILEUM VAN DEN BERG. Zooals Zaterdag reeds eenigszins uitvoerig in ons blad is meegedeeld, vierde de lieer H. van den Berg he den zijn veertigjarig jubileum als arts.' Ten einde den verdienstelijken ge neesheer, die zich ook op maatschap pelijk terrein zeer nuttig heeft weten te maken, op dezen dag te huldigen, heeft zich uit do patiënten, collegas en vrienden van den heer Van den den Berg een comité gevormd, be staande uit de heeren: J. W. A. Boij- nes, Mgr. A. J. Brouwer, Vic. Gen., J, C. Burkens, W. "B. Guskens, C. W, Kortekaas, pastoor, Dr. H. D. Kruse man, Dr. II. L. van Linden v. d. Heu- vell, C, G. Loomoijer Jr., I. H. B.. Loots, J. G. Martin, J. F. Pielage, J.- J. Sneltjes, Mr. J. N. J. E. Thijssen, Dr. E. van der Ven en Dr. C. W. J., Westerman. Hedenmiddag werd den jubilaris te zijnen huize namens dit comité een huldeblijk aangeboden. Het aandenken bestaat uit een dok- terdportefeuille met gouden slot en inhoud, 't laatste den heer Van den Berg geschonken om er zelve een be stemming aan te geven. Het huldeblijk ging vergezeld van een album der gevers met fraai gecal- ligrafeerde opdracht geteekend door ■dien ilieer J. C. E. van El ten Jr. Vermelding verdient zeker, dat per sonen van verschillenden stand aan het geschenk hebben bijgedragen, zoo- dat in 'het album naast de namen van den Burgemeester en dén Bisschop zijn opgeteekend. De overhandiging geschiedde met een toespraak van Dr. H. L. van Lin den van den Heuvell. Deze huldigde den heer Van den Berg als een man, die ondanks zijn veertigjarige uitoefening van de prac- •tijid' iziclh nog ten allen tijde met hoofd en hart aan de zieleen wijdt en met even jeugdigen tred als voor 40 jaar over de straat gaat, om zich naar de woningen der zieken te hegeven. Ook sprak Dr. Van Linden van den Heuvell in zeer waardeerende woor den over de uitgebreide werkzaamhe den, die de jubilaris op maatschappe lijk gebied 'verricht en hoe hij deel uitmaakt van de bestuurscolleges van verschillende instellingen als Stads- Apotheek, St. Elisabeth's gasthuis, Witte Kruis, Pare Vaccinogène enz.- De heer Van den Berg dankte de schenkers zeer voor hun fraai aan denken en de sympathieke woorden van den heer Van Linden van den Heuvell. Voorts kwa.men afgevaardigden van de verschillende corporaties enz., waarin de heer Van den Berg zitting heeft, ter receptie om den jubilaris ge luk ;te wensclieh o. a. van de afd. Haarlem en -Omsta*, der Ned. Mij. tot •Bev. der Geneeskunst, namens wie de voorzitter, de heer P. W. Peereboom, het woord voerde. Des morgens reeds bereikten een aantal blijken van belangstelling den jubilaris in den vorm van schriftelijke gelukwenschen en -bloemstukken. Ook kwamen toen eenige personen den beer Van den Berg gelukwen- sóhen o.a. onze Burgemeester Jhr. mr.. J. W. G. Boreel van Hogelanden, ee nige raadsleden en de heer P- J- .van 'Eldik Thieme. welke laatste het hoofd bestuur van de vereeniging „Het Wit te Kruis" kwam vertegenwoordigen.- El-ectirische Spoorweg- Maatschap ij. Gedurende de maand November '06 bedroeg biet aantal vervoerde passa giers op die verschillende lijmen Amsterdam HaarlemZandivoort 107.028. Ceintuurbaan te Haarlem 81.750. HaarlemBloemehdaal 30.684. Totaal219.462. De ontvangsten pea* dagkilometer bedroegen Lijm Amsterdam—HaarlemZ and- voort ƒ27.12. Ceaintuuirbaam te Haarlem 26.68. Lijn HaarlemBloemenda al ƒ35.16. Ontbinding Haarl. Bond v* Lich. Opv. De Haarlemschiel Board voor Licha melijke Opvoeding zal ih zijn j aarver- gadiering op Vrijdag 21 dezer eea bestuursvoorstel behandelen, orn den Bond met ingang van 1 Januari 1907 te ontbinden.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1