jWonderkaarsen Ëinneslaod Letteren en Kunst Burgerlijk® Stand MTTiA 0M.LÉE Uitdeelingsljjst. Dienstbode, Werkhuizen Meid-alleen GEVRAAGD Wotdt Gevraagd: Kassier Weerbericht. MfcDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De Bildt, 22 December. Hoogste barometerstand 782.4 m.M. to Neufahrwasser (Noordkust Oost- *ee)laagste 752.7 m.M. te Horta (Azo res). Verwachting tot dein avond van 2'i December Windzwakke tot matigen Oostelij ken wind. Gesteldheid van de luchtlicht be wolkt, droog weer. Temperatuur strenge vorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur uk m.M. Neiging tot achteruit gang. Vorige siand te 2 uur 778 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Tberitiometerstaad te Haarlem. Zaterdag 22 December Hoogste gisteren .F. 28° Laagste heden nacht F. 24° Hoogste heden tot 2 uur F. 28oö HEEMSTEDÊ. Reeds lang vóór 5 uur gisteravond verdrongen zich een 250-tal kinderen op het Schoolplein der Bijzondere Prortestamtscihe School, om deel te nemen, aan de Kerstfeest/viering in het lokaal. Een grooie, schoon versierde Kerst boom prijkte met tallooze lichtjes op het podium en werd door de kinderen als hun ouden vriend begroet. 't Geheel stond onder leiding van het hoofd der Bijzondere Protestant- sche School, terwijl de predikant der gemeente de bijeenkomst opende. Op aangename wijze werden de kin deren bezig gehouden; versnaperingen werden ruimschoots rondgedeeld en aan 'i, slot van het feest werden den kinderen vele practische en passende geschenken medegegeven naar huis. Zoo beboert dit feest weer tot het verled ene. BENNEBROEK. De leerlingen der Chr. School al hier met hunne ouders vierde Vrij dag door de vriendelijke zorgen van (Mevr. Willink en hare dochter op zeer aangename wijze het Kerstfeest. De heer Branders uit 'Heemstede vertoon de een aantal lichtbeelden, die met aandacht werden beschouwd, ook de verhalen, die bij de vertooning wer den gedaan, boeiden de kinderen zeer. Een milde tractatie bleef niet achterwege en de tulband, appelbol len en chocolademelk viel bij de aan wezigen wel in den smaak. Na afloop der voorstelling ontvin gen de leerlingen nog een aantal Kerstgeschenken. Een woord van dank aan mevr. Willink en familie is hier zeker wel op zijn plaats. SCHOTEN. Staatspensioneering. Vrijdagavond had in het lokaal van den heer Staal een vergadering plaats uitgeschreven door het plaatselijk be stuur dier vereeniging. De opkomst was verre beneden het middelmatige, zoodat om ongeveer half negen de voorzitter de vergadering opende en het woord gaf aan den spreker voor dien avond, den heer Hoenderdos, uit Den Haag. Deze zette den grondslag en de propaganda der vereeniging uit een, en lichtte, een en ander met aan halingen uit schrijvers en voorbeel den duidelijk toe, om ten slotte de aan wezigen op te wekken lid te worden van de afdeeling Schoten. Van de ge legenheid tot debat werd door den heer Copini gebruik gemaakt, die den spreker vroeg naar zijn meening over oorlogsbezuiniging. Hem werd hier op door den spreker geantwoord waar op de voorzitter met dank aan de aan wezigen de vergadering sloot. Voor de tweede maal is hier H. M. van den Pieterman, opgeroepen om voor 6 weken strafdienst onder de wa pens te komen, wegens het niet nako men van rijn militieplichten. HAARLEMMERMEER. Vergadering van den Raad van Haarlemmermeer op Donderdag 27 December. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mededee- Hngen. 2. Vaststellen Strafverordening. 3. Benoeming lad Burr. Armbe stuur. Wijk no. 7. 4. Benoeming onderwijzeres school no. 7. Voordracht Me}. P. E. de Jong te Haarlemmer meer; Mej. M. v. d. Velde, te Koog a/d. Zaan. Mej. G. Bakker, te Alkmaar. 5. Verzoek L. M. Baale, om afschrij ving Hoofd. Omslag. 6. Verzoek Geheel-onthouders-bond, beschikbaarstelling lokaal school no. 1 7. Bestek onderhoud Raadhuis. 8. Onderhoud wegen en aansteken lantaarns. INGEZONDEN MEDEDEELENDEN, 30 Cent per Regeil. iEsrsti Nidirlandsehi -> Fabriik Va» Kunstbioem&n P.L. ENGELENBERG I Barteljorisstraat 23 I voor den KERSTBOOM, TnrTiTOMww»—mi nmimmm TWEEDE KAMER. (Zie ook Tweede Blad). Voor een avondzitting had de zaal een gansoh ongewoon aspect; beneden was het vol, maar ook op de tribunes en in de loges was geen plaats on bezet. Er hing een onweersatmosfeer; al Ier zenuwen waren gespannen en zóó woelig was de vergadering voortdu rend, dat interrupties slechts, ten slotte, op 's Voorzitters uitdrukkelijk verzoek achterwege bleven en dat op een oogenbiik, aan het slot van de repliek des Ministers, de toejuichin gen ook van de publieke tribune kwa men, zoodat de Voorzitter dreigen moest, die te zullen ontruimen. Den ganschen avond door tot in den nacht bleef liet rumoerig in de Kamer, toe juichingen en gelach wisselden elkan der af. Maar nu de hoofdzaak. De deba tten hebben een vrij wat on verwacht einde gehad. DE BEGROOTING IS TEN SLOTTE AANGENOMEN MET 60 TEGEN 38 STEMMEN. (De hoeren Hennequin en Van Limburg St'irum zijn ziek). De stemmen waren aldus verdeeld: Vóór stemden de heer en: Loeff, Jan- nink, Kooien, Lohman, Thomson, van Styrum, Smeenge, Eland, Nolting Van •Bylandt, De 'Beaufort, Mees, Plate, Van Deventer, Treub, De Boer, Druc- ker, Jansen (Den Haag). IJzerman, RoessingCi, De Ram, Van Nispen tot Sevenaer, Borgesius, Okrna, Van den Bergh Helder), Pierson, Tydeman, Blooker, Roodhuyzen, Limburg, Van Doorn, Dolk, Patijn, Hubrecht, D» Visser, Lieftinck, Ketelaar, De Klerk, Ferf, Van den Bergh (Rotterdam), Ver iheij, Janssen (Maastricht), Van Was senaar van Catwijck, Van Wichen, Passtoors, Marchant, Fruytier, Van Gijn, Van Vuuren, Van Dedem, Zijl- ma, Reijne, Lely, Bos, Van Foreest, Smidt, Schokklng, Talma., Kolkman en do Voorzitter. Tegen stemden de heeren: Bolsius, Van Sasse van Ysselt, Van Kol, De Waal Malefijt, Lucasse, Van Heem stra, Van der Borch van Verwolde, Van Asch van Wijck, Van Idsinga, Van Karnebeek, Van der Zwaag, No- lens, Van den Berch van Heemstede, Van Veen, Van Alphen, Troelstra, Brants, Van d& Velde, Heemskerk, Brummelkiamp, De Ridder; Arts, Van Vliet, Regout, De Stuers, Bogaardt, Van den Heuvel, Schaper, Ruys de Beerenbrouck, Hugen'holtz, Tak, Ter Laan, Van Wijnbergen, Duijnstee, Van Vlijmen, Duymaer van Twist, Aalberse en Beckers. Tot recht begrip van deze uitkomst nog een kort woord over het vooraf gegaan debat. Bij repliek stelde de heer Troelstra voor een 'MOTEE van orde, OM GOED KEURING UIT TE SPREKEN OVER DE VERMINDERING VAN HET BLIJ VEND GEDEELTE. Van rechts werd deze motie afgewe zen door de heeren Kolkman en Tal- ma, door den eerste, hoewel tegen het blijvend gedeelte gekant, omdat de maatregel thans onbezonnen was; door den tweede, omdat men de ove rige maatregelen des Ministers niet kende. Daarop trok de beer Troelstra zijn motie in, verklarende, dat, daar als- nu de gelegenheid zou ontbreken om afzonderlijk te stemmen over het blij vend gedeelte, spT. en zijn partijge- nooten bij de eindstemming de zaal zouden verlaten. Deze verklaring wekte sensatie, want de kans op verwerping der be grooting werd hierdoor geringer. En ook was van beteekenis de ver klaring van den heer Lohman, dat de mededeelingen des Ministers over de zaak-Smeding voor hem een ander licht hadden verschaft. De Minister Staal nl. dupliceerend, betoogde, dat de door hem voorgenomen maatrege len, deels reeds uitgevoerd, een be sparing gaven van een millioen. Hij was van plan het contingent van 17500 man op 21500 man te brengen, doch met het blijvend gedeelte had dit niets te maken. De zaak-Smeding. De Min. had met den generaal een mondeling onder houd gehad; zij waren beiden uitge praat. De generaal beriep zich op zijn verantwoordelijkheid voor zijn wa pen, doch de Min. antwoordde (hem: gij zijt verantwoordelijk aan mij, Mi nister. Hij had hem voorts verzekerd, dat er genoeg manschappen zouden zijn voor mobilisatie, maar de gene raal vroeg zijn ontslag, hoewel zelf van meening dat het gros der ruiters voldoende geoefend kon worden. De Min. herhaalde nadat voor de mobilisatie alles gereed was, voor de oefeningen nog niet, doch dit zou voor 1 April het geval zijn. Bleek het den 'Min., dat zijn maat regelen schandelijk waren hij zou niet aarzelen ze in te trekken. Maar Inu (handhaafde hij ze. Hij steunde op geen partij, .hij boog noch naar rechts noch naar links, hij stond rechtop zooals een minister betaamde En als hij viel, zou zijn vaan onbe smet zijn. (bravo's). Bij dupliek diende nog de heer Tal- ma een motie in tot instelling van een Staatscommissie betreffende de gelde lijke en persoonlijke lasten der defen sie, een motie die later zal worden be handeld. De :algemeene beschouwingen ge sloten -zijnde, kwam er een andere mo tie, van de 'heeren van Twist c.s. tot bekorting van het debat. Deze motie, later te behandelen, vordert een af zonderlijke bespreking van der ser geanten-, majoors- en instructeurs positie. Uit het debat is verder te constatee- ren, dat de Min. zich verzette tegen het soc.-dem. amendement om de her halingsoefeningen te doen vervallen; dat was in strijd'met de wet, ze wa ren ook noodig, maar ze konden wor den verkort. Het amendement werd verworpen met 75 tegen 12 stemmen. Bij de beweegredenen vroegen de heeren Tydeman en Lohman of de Mi nister bereid was alsnog tijdig aan de Kamer mede te deelen, wat hij voor nemens was te doen om met 1 April een goeden gang van zaken te verze keren. Nadat de vergadering een kwartier was geschorst geweest (tot het plegen van overleg met andere Ministers) verklaarde de Min., dat hij de Kamers de gegevens zou verschaffen tot juiste beoordeeling van de vermindering van het blijvend gedeelte. Dat was olie op de baj-en, De storm was bezworen! HET KASTEEL „BROEKHUIZEN". De herbouw van het onlangs afge brand kasteel „Broekhuizen", bij Leörsum, is thans bij onderhiandsche aanbesteding opgedragen aan den heer G. J. van Vloten, aannemer te Utrecht. Gelijk reeds vroeger medegedeeld is. zal het schoon gelegen kasteel in zijn oorspronkelijken trant hersteld wor den. ONVRIJWILLIGE VERHUIZING. Men schrijft uit Weesp aan de „Te legraaf' 't Is koud. De oostenwind blaast snij dend door de straten, teekent bloe men op de ruitende wintervorst doet zijn intrede. Het is dus nu in geen geval de tijd om te verhuizen en tochVootr de deur van een paar jonge, doch zeer arme menschen, ver schijnt de deurwaarder, met de poli tie. Man, in poovere kleeding, bibbe rend van kou, staat bij hen. Na een;g praten gaan op bevel van den deur waarder d6 agenten de woning bin nen en beginnen het schamele huis raad naar buiten te dragen. Man helpt meeen tranen komen hem in de oogenDe jonge vtouw met haar kind is bij haar ouders, die het ook al niet breeder hebben. Langzaam aan vult rich de straat met het huisraadtoeschouwers staan, trots den wind, die hier juist zoo scherp staaf, er naar te kijken, en bespreken het gevaldie een zach ter van oordeel dan de ander. Einde lijk is alles er uit. De wieg en liet hon denhokje; het ledilge kooitje en de stoe ten, waarvan emikele zonder ritting of leuning. De sleutel wordt omgedraaid, de woning gesloten Het recht heeft zijn loop gehad de man blijft echter, niet wetende waarheen tie gaan, die wacht houden de bij zijn aardsche bezittingen; door de voorbijgangers aangekeken en beklaagd DE STAKING TE DEVENTER. Geen der stakers heeft rich Vrijdag, den door de directie vastgesteldem dag, voor het hervatten van den ar beid, aangemeld. Aan de uitgestotenen is tot nog toe uitgekeerd een bedrag vail 679.25. Vrijdagmiddag is eene vergadering gehouden door B. en W. dier gemeen te, met de directie en de commissa rissen der fabriek, naar aanleiding vai het Maandag genomen raadsbe sluit, dat van gemeentewege gepoogd zal worden bemiddelend in deze zaak op te treden. BRANDSTICHTER. In de strafgevangenis te 's-Herto- genhosch is dezer dagen een 82-jarig man overleden, de te Muntendam (Groningen) zeer bekende Berend Romp, die zijn laatste straf had te ondergaan wegens brandstichting. MEVROUW TUGINI. Donderdag bracht Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden een af scheidsbezoek aan de weduwe van wijlen Z. Ex. ridder Tugini. Mevrouw Tugini werd ook door H. M. de Koningin en H. M. de Konin gin-Moeder ontvangen. Mevrouw Tugini en hare dochters denken den 29sten December te ver trekken per stoomschip „Koningin Re gentes" naar Genua en verder naar Foggia, waar wijlen Z. Ex. Tugini op buitengewoon plechtige wijze ter aar de zal worden besteld in het familie graf. TREURIG GEVAL. Te 's-Gravenhage heeft op 25 No vember LI. heimelijk hare betrekking in de Theresiastraat No. 74 verlaten de dienstbode Anna Struyk, ongeveer 3u jaar, middelmatige lengte, flinke gestalte, donkerblond haar, groote oogen, gave tanden, aangericht rond en bleek. Meermalen heeft zij te ken nen gegeven, dat zij zich van het le ven zou berooven. Namens haren vader te Woubrugge verzoekt de commissaris van politie der 2de afdeeling te 's-Gravenhage de opsporing van hare verblijfplaats en bericht. BRANDEN. Donderdagnacht is de boerderij van den landbouwer Van Mil, te Bak él, (N.-B.) totaal afgebrand. Benig vee kwam in die vlammen om. Vrijdagavond omstreeks half acht werd dé brandweer gealarmeerd voor een zwareu binnenbrand, uitgebroken in eetn schilderswerkplaats, gelegen ir. een poort op de Beestenmarkt, te 's-Gravenhage, naast het gebouw der Ned.-lnd. Spoorweg Maatschappij. Toen de brandweer, met twee slan- genwagens uitgerukt, ter plaatss kwam, sloegen de vlammen reeds naar buiten. In verband met het feit, dat in de v. erkplaats verschillende licht brand bare odiën en verven waren opgebor gen en in de onmiddellijke nabijheid zich een timmermanswinkel bevond, waar houtwaren in groote hoeveel heid waren opgestapeld had de brand aanvankelijk een dreigend'aan zien. Met twee stralen op de waterlei ding aangetast, wias men het vuur spoedig meester. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in hét duister. Een Leesmuseum boekhan delaar. Het bekende Leesmuseum te Am sterdam wil zich vestigen als boek handelaar. Natuurlijk om de korting op 'de boe ken en tijdschriften, die het noodig heeft en die vroeger de boekhandelaar verdiende, zelf in den zak te steken. Maar dat gaat zóó maar niet. Het Bestuur der Vereeniging tot bevorde ring van de belangen des boekhandels kondigt in haar Nieuwsblad aan, dat het Leesmuseum geen boekhandelaar is dat dus zijn aansluiting aan het Bestelhuis is geweigerd en dat de le den het Leesmuseum niet als boek handelaar mogen beschouwen, met andere woorden er niet aan mogen leveren, op straffe, te bepalen door art. zooveel van 't- reglement- Rechtszaken De Amsterdamsche Bankdirecteuren voor hei Gerecht Zeventiende Zitting. DUPLIEK. Hedenmorgen kwam mr. Kappeyne van de Coppello aan het woord, om van dupliek te dienen. Sprekende over het- verwijt van mr. Besier over den bitsen uitval van plei ter tegen den Officier (Ik grinnikte ook niet onder het requisitoir), zei mr. K. (het volgende: „Edelachtbare heeren! Deze qualifi- catie van dezen geëerden ambtenaar van het O. M. geeft mij aanleiding tot het aanbieden mijner verontschuldi ging. Nooit kan het in mijn bedoeling gelegen hebben onhoffelijk te zijn. Ik mis evenwel de gelukkige gave, die mijn geëerde tegenpleiter in zoo rui me mate bezit om zich geheel te hou den aan het geschreven woord dat vóór mij ligt, en in (het vuur mijner rede voel ik dan geen muilband en geef ik gevolg aan een direct gevoel van .het oogenbiik. Onaangenaam werd ik aangedaan door een uitlating van het O. M., als of ik de hilariteit zou hebben opge wekt. Ten onrechte. Daarvoor is deze zaak te ernstig, maar ik bid u, mijne heeren, verwart, gelijk zoo vaak ge beurt, niet ernst met dorheid en droogheid. Men kan opgewekt zijn taak ver vullen en die toch hoogst ernstig op vatten. Dat wenschte ik hier te doen en j ulst daarom wenschte ik met nar druk te protesteeren tegen dit m. i. volstrekt ongegronde beweren* als zou ik bil het voeren mijner verdedi ging niet faire strijdmiddelen heb ben aangewend, nl. door het wegla ten van een zin bij het voorlezen van een plaats bij Noyon, een werk onder ieders bereik en door mij, mei juiste opgaaf van plaats en bladzijde geci teerd. Dit kan allerminst opzettelijk rijn geschied. Het O. M. heeft mij verweten, dat ik door onjuist citeeren een middel van verdediging in het debat heb ge bracht. Hoe kan in een strafzaak zoo danig verwijt gegrond zijn. waar ik pleit over de bedoeling van beklaag de. de bedoeling die gebleken is uit zijn eigen minutieus opgenomen op gaaf? Hoe kan, waar de rechter in poenubiiis elk middel en eiken grond, ook ambtshalve moet toepassen, van zoodanig verwijt sprake wezen? Ik acht mij dan ook genoodzaakt den of ficier van justitie met eerbied, doch met nadruk uit te nooddgen zich te onthouden van qualificaties. die het karakter van rijn tegenpleiter aan tasten." HOOGE RAAD. De Hooge Raad vernietigde de von nissen der Rechtbanken te Groningen en te Roermond, waarhij die Recht banken hadden ontslagen van rechts vervolging den ambtenaar van den Burg. Stand, die een akte van huwe lijksvoltrekking niet had laten onder teekenen door den vader van de bruid de persoon die toestemming tot het huwelijk (heeft te geven, van oordeel dat in art. 21 B. W. met „partijen" niet worden bedoeld de personen wier toestemming tot 't huwelijk rereischt wordt, maar dat daarmede bedoeld zijn alleen de aanstaande echtgenoo- fen. De Hooge iRaad was van een andere opinie: degeen die de toestemming geeft is partij in de akte. waarin het plaats hebben dier rechtshandeling wordt geconstateerd, al moge ook op andere plaatsen van het B. W. onder „partijen" uitsluitend verstaan wor den de trouwenden; de vader had dus de art. moeten teekenen en de ambte naar van den Burgerlijken Stand werd veroordeeld tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Telegrammen JAPANSCHE SCHEEPVAART-TRUST Berlijn, 22 Dec. (Reuter). Een tele- gTam nit Sjanghai meldt, dat de Ja- pansche reederijen, die thans met 15 stoomschepen den dienst op Jangtsé- Kiang waarnemen, zich met een kapi taal van 16 millioen yen hebben ver- eenigd. Deelgenooten zijn: de Nippon- Yusen-Kaiscfaa, de Osaka-Sliasen. Kaischa, de Hunan-Stoomvaartmaat- schappij en de Taito-Stoomvaartmaat- schappij. DE PROTESTNOTA VAN DEN PAUS ROME. 21 Dec. (Reuter). De Heili ge Stoel heeft aan de mogendheden een nota gezonden, waarin geprotes teerd wordt tegen de inbeslagneming van hét archief der gewezen nuncia- tuur te Parijs. Het protest wijst op het ongehoorde van dergelijke practijken, tot dusver zonder voorbeeld bij beschaafde na ties, want zelfs wanneer de diploma- t'eke betrekkingen tusschen twee lan den afgebroken waren, bleef men dien Heiligen Stoel eerbiedigen en even eens de arohieven van de buitenland- sche vertegenwoordigers. De Hiediige Stoel protesteert eveneens tegen de schending van het onbetwistbare recht van den Paus-souveredn, onaf scheidelijk verbonden aan -Rn verhe ven ambt. om zich direct of door be paalde tusschenpersonen in verbin ding te stellen met de katholieken, bisschoppen zoowel als geioovigen. De kardinaal staatssecretaris voegt daaraan toe, dat zelfs geen schijn van waarheid is in hetgeen die Fran- scbe .regeering heeft beweerd ten einde de wettigheid van haar daden goed te oraten. Wanneer de regeering bezield zou zijn van rechtvaardiger gevoelen je gens de Kerk, en voor deze een toe stand zou scheppen, die haar essen- tieele rechten niet zou krenken, zou de Heilige Stoel, zonder nog het be ginsel der scheiding te aanvaarden, zich zulk een toestand laten welge vallen, teneinde erger kwaad te ver hoeden, zooals hij reeds in andere landen heeft gedaan. CORRESPONDENTIE. Den Heer J. v. d. M. 't Komt ons hoogst onwaarschijnlijk voor, dat in den termijn van 7 maanden een re den tot afwijzing liggen zou. Verjaring van schuld ontstaat al leen bij veel langere termijnen. REDACTIE. Bevallen: 20 Dec. G. KliekLied- meijer, d. 21, A. M. CornellsseHes sels z. 20. J. C. HopstakenBorsboom z. J. van Herwerden—Vink d. 21. P. v. Pui vel de—Pre vos tb, z. Overleden: 21 Dec. D. 7 ra., z. v. W. F. Hoek, Turfmarkt; 20. J. 2 j., d. v. W. Vreem, Voorzorgstraat. 21. H. J. Michel, 73 j., Burretstraat. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Overleden: Anthonius Gerritse, oud 8 maanden. SCHOTEN. OverledenW. A. Arendsen Raedt. BevallenG. Brondsema—Greeuw, dochter. Ondertrouwd A. Warnaar en W. BartN. L. A. Roozen en E. C. M. van Schie. BENNEBROEK. OverledenC. Moentjes, oud 83 j. Ondertrouwd B. van der Veld en G. de Jong. Stoomvaariberlehtes Het st, Rembrandt vertrok 20 Dec. van Batavia naar Amsterdam. Het st. Oranje, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Dec. van Pe- rim. H.et st. Java, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 Dec. van Catania. Het, st. Flones arriveerde 21 Dec. van Amsterdam te Batavia. Adverteiitiiffi Heden overleed in den onder- dom van 84 jaair, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Echtgenoote van wijlen den Heer PIETER JUNG. Architect te Haarlem. Katwijk. L. M. BAALB en Kinderen. Rotterdam. F. C. KOOPMAN—3TJNG. JAC. KOOPMAN en Kinderen. Haarlem. P. JUNG. G. JUNG—FABER. Haarlem. A. M. BRINKMAN—JUNG. P. BRINKMAN Pzn. en Kinderen. Hill egom. A. JUNG. A. JUNG—RH en Kinderen. Haarlem, 18 Dee amber 1906. De Curator in het faillissement ram CASPER JOSEPH OTTEN, Winke lier in huishoudelijke artikelen, wo nende te Haarlem, bericht, dat de door den Heer Rechter-Commissaris goedgekeurde Uitdeelingslijst in ge noemden boedel is nedergelegd ter Griffie van de Arrondissements- Rechtbank +e Haariem, ten einde al daar gedurende tien dagen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. H. PH. 'T HOOFT. Gevraagd 1 Februari, een flinke P. G., Houtplein 30. Gevraagd met 1 Febr. in. een huis gezin zonder kinderen, een» R. K. Oieiisibocta zelfstandig een burgerpot kunnende koken en werken. Loon f 110 p. j.. waschgedd 26. Zonder *roed£ getui gen onnooddg zich aan te melden. Adres te vernemen bij de» Boekta. L. PH. G. KLEES, Gierstr. 45. Wegens huwelijk der tegenwoordige vraagt Mevrouw P. BLANK1VOORT, Stationsweg, Bloemendaal, tegea 1 Febr. a. s. eene flinke die netjes werkt en wat kennis heeft van koken. Voor direct of met Februari ge vraagd een flinke, niette Diwiactbode Loon 155 per jaar en verval, wasch vrij. Hó tel „Zomerzorg", Bloemen daal. Gevraagd eene Tweede-Meid boven de 18 jaar. Zich te vervoegen Ged. Oude Gracht 104. Er biedt zich aan een net MEISJE, oud 18 jaar, P. G., voor meid-alleen of 2e meisje, voor dag of dag en nacht, v. g. g. v. Brie ven onder No. 10309 Bur, r. d. blad. Een net, flink meisje vraagt Aan hetzelfde acfires ook Wstsschen gevraagd. Adres Delftstraat 21 rood. Efti BI. UIL Juffroyw zag rich gaarne geplaatst bij eene besch. familie als Kinderjuifr. of bij eene Dame, tegen Febr. of later. Br. onder No. 10304 Bur, v. d. blad. Een net MEISJE b. z. a. mei Febr. als in een klein gezin. Van uitet. «etui gen voorz. Brieven onder No. 10308 Bur. Haarl. Dagblad. Eir flinks huisnaaistar gevr., bekwaam costuums eta kinder goed te naaien. Brieven met opgave hoe lang reeds werkz. onder No. 10311 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt dch san een net MEISJE, oud 17 j.. P. G.. ge schikt voor kinderen, alsook voor winkelterstond of met Februari, v, g. g. v. Brieven onder No. 10800 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd tegen Februari ef vroe ger, een flinke, degelijk» boven de 20 j., P. G. Loo» 1100 met 126 waschgekL Brieven onder No. 10299 Bur. Haarl. Dagblad. lea net Bnrgermeisje 21 jaar, P. G., zag zich gaarne GE PLAATST tegen 1 of haK Februari voor de huishouding van een alleen wonende dam® of bij 2 eenige men schen. Ook niet ongenegen in den winkel behulpzaam te rij». Br. tr., No. 10279, bur, v. d. blad. Direct Gewaagd: NET MEISJE, dat netjes werkt, van 8 tot 3 uur. Zondags vrij. Loon ƒ1.50 met verhoogimg. Alberts Bergstraat 89. met Februarieen KEUKENMEID, smakelijk kunnende koken; netjes werken, en niet beneden de 20 jaar. Loon 120. Adres aan het Bur. vain dit blad. Dier-gtiaeifje gevraagd terstond, g. g. van tronw ea gedrag, in kl. gezin, en zelfstandig in 'k werk. AdresBur. van dit Blad. Mevr. WALLER ZEPER, Koningin neweg 63, verlangt tegen Febr. een flinke Oiewsfböd©» Zich aan te melden 's avosnfe na acht uur. e«en fatsoenlijk DAGMEISJE, R.-K.. Zich aan te molden 's avonds na 7 uurLinschotenstraai No. 8, boek Palmstraat. MUXSH AAÏSTB». Er biedt zich aan een bekwame Huisnaa*ster, goed bekend met Cos- tuum- en Linnennaaiem. Brieven Mejuffrouw DUIJS, Bloemisterij, Schouwtjeslaan. Gevraagd Aan een Assurantiekantoor al- 1 hier wordt een JSEÏ TE JON SEN J als jongste bediende reriangd. k Schriftelijke aanbiedingen wor- den iagewaeht onder het motto ^Assnrantiekantoor" aan het Bn- reaa van Maarlem's Dagblad. r Soiled persoon zag rich gaarne be last met het innen van gelden. Brie ven onder No. 10306 Bur. d. blad. Franseh, Eagelsch Privaatles, degelijk en grondte mét' de beste leermiddelen, snelle vorde ringen, ƒ2.50 per maand. Brieven on der No. 10305 Bur, v. d. Blad. Een bekwame Bleekersknecbt gevraagd, bekend tnet wasschen en spoelen, bij Wed. J. C. GEHRELS. O verveen.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2