met Enveloppen, Stoomdrukkerij Lourens Coster, Einaefilasd Sport ea Wedstrijden INGEZONDEN Koloniën Weerbericht. MEDXDE ELINGEN VAN HET KONIN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorai. 10.50 uur.) De Bildt, 24 Dec. Hoogste barometerstand 777.4 iruM. ±e Horta (Azoren); laagste 742.5 m.M. te Bodo (W.kust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van 25 December. Wind: meest matige, Z.-Westel. wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be wolkt tot betrokken, mogelijk sneeuw ol sregen. Temperatuuriets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te uur 765 mlM. Neiging tot achteruit- worden. Wel stond 'het brandend ter rein geïsoleerd, doch links nabij staat de nieuwe Rijksvisohhal, die met zijn bedekking van asphaltpapier, door de rondzwevende vonken, dreigde in brand te geraken. Ook de woning van den Directeur der Visschershaven liep gevaar. Beide heelt men echter on gedeerd kunnen behouden, maar van de drie pakhuizen, is niets don een vuile, stinkende puinhoop overgeble ven. Het vuur meester wonden kon men niet. Het moest zich zelf vernie tigen. Te half twee kwam de brandspuit van Velsen odsistentie verleenen tot negen uur in den morgen. Het vuur is heden-. Maandagmor gen, nog niet gedoofd. Telkens slaan de vlammen op uit de smeulende mas- Gelukkig is die wind naar zee, an ders zou de igansche omgeving ver pest zijn door den ondiraaglijkeu stank. Men spreekt van mie er dan 3 ton gouds verlies. Ma andagmopgen.- Ondanks een geheelen nacht blus- schen bliift de puinhoop smeulen en branden. Blusscben helpt niet, hier moet geruimd worden. Zooals giste ren te verwachten was, is de wind omgeloopen naar het Z. W. Dikke rookkolommen, verpestend de gan- sche omgeving, omhullen de plaats. Als hier niet spoedig afdoende maat regelen worden getroffen, brengen we niet alleen een paar vervelende Kerst dagen door, maar wordt ook onze gezondheid ernstig bedreigd. Vorige stand te 2 uur 770 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Thermometerstaad te Haarlem. Zondag 23 December Hoogste gisteren F7 28o5 Laagste heden nacht F. 22« Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 28° Maandag 24 December. Hoogste gisteren F. 28<> Laagste heden nacht F. 24® Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 34° TYvru/tm «eii öueii INGEZONOBN MHDBDBELINGEN. 00 Cent per Regel. BLOEMEN DAAL COMMANDO. De stand 'wam bovengenoemde Ver- eeniiging bij den internationalen wedstrijd, uitgeschreven door de Scherpschutters-vereeniging „Koning "Willem «ie Derde", te Hilversum, zeer gunstig. Bij den korpswedstrijd (buks) staat Bloemendaal Commando boven aan met 25 treffers en 441 nuntenbij den korpswedstrijd (cylinder) even eens met 25 treffers en 432 punten. Er zijn zeer mooie prijzen. De la prijs is een medaille, uitgeloofd door H. M. de Koningin, de 2e prijs een aftveren lauwerkrans, de Ie een zil- "®°ï8P vteüStTfa&u Kerstdag gesloten. HAARLEMIMERMEER. Te Hoofddorp circuleert een adres, inhoudende het verzoek om uitbrei ding van den postdienst voor .gemel de plaats. Het algemeen verlangen is, behalve inorgen- en avondbestelling, nog een derde en wiel des middags. Door onbekenden is ten nadeele van G. aan den Aalsmeerderweg te Haarlem mermeer, uit eene linnenkast, die in het nu onbewoonde zomerhuis staat, ©en aantal goederen ontvreemd. SLOTEN. In den Akerpolder onder deze ge meente zakte een schaatsenrijdend jong paartje uit Amsterdam door het ijs op een vrij diepe sloot. Op hun hulpgeroep werden zij niet zonder moeite gered en na van droge Meeren te zijn voorzien, per rijtuig naar Amsterdam gebracht. VOGELENZANG. Treurig. De zeventienjarige C. J. Turkenburg, wonende - Grebberstraat te Haarlem, die voor een dagje uit was bij de fami lie Jansen op Marïënboseh alhier, voelde zich plotseling onwel 'en vóór dat men gelegenheid had den aard van de ziekte door een dokter te doen onderzoeken, was zij1 reeds overleden. SANTPOORT. Op den,' avond van Tweeden Kerst- diag wordt in die Protestantsche Kerk alhier liet Kerstfeest gevierd. De kerk zal hierbij op Engeüsche wijze versierd worden. LJMUIDEIN. HEVIGE BRAND. Onze correspondent schrijft Een hevige brand heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag al hier gewoed. Een drietal pakhuizen, volgeladen met haring, teer, netten en touwwerk, toebehoorende aan de firma Wed. S. I. Groen, zijn een prooi der vlammen geworden. Ontdekte men te ruim elf uur een begin van brand, te kwart vóór twaalf was het middelste der drie pakhui zen, genaamd ..de Ooievaar' één vuurzee. Hoog laaiden de roodge kleurde vlammen op. een schouw spel biedende zóo angstwekkend grootsch, dat de saamgestroomde me nigte vol bewondering het werk der vernieling aanstaarde. Aan bius- schen viel niet te denken, zoo gewel dig greep het vuur om zich heen. In minder dan geen tijd volgden de voorraadschuren „de Zwaluw en „de Vink" de „Ooievaar" op, en te twee uur in den nacht stond een terrein van meer dan 500 vierk. Meter in lichtelaaie. Zóó groot was de hitte, dat de toe schouwers meer dan vijftig Meter van 't terrein moesten blijven, 'n On draaglijke stank van brandend touw, gerookte en verbrande haring steeg met de ddkke rookkolommen omhoog. In de eerste plaats moest bij de redding om de omgeving gedacht in prijzen van f 0.60, i 0.8), f 1.— f 125 en hooger Zuider Buiten-Spaarne No. 6 Groote Houtstraat No. 55. gevolgd werden door een getal Kamer leden afwisselend van 10 tot 2. Vertellen we ©ven dat Dinkhuizen, kantoorknecht was op het Haagsche .postkantoor; in den afgeloopen zomer zijn 40jarig jubileum zou vieren; een paar dagen te voren bij den directeur werd geroepen en toen, onder vloeken en snauwen, werd beschuldigd van rooken tijdens den dienst. Nu bleek later dat de man nooit rookte, en dat niemand oonstateeren kon dat de man zich iaan het geïncrimineerde feit had schuldig gemaakt Hij ontkende dan •ook, trok zich het geval erg aan, werd ziek en vierde zijn jubileum op zijn bed. Op dien feestdag (I) kreeg hij een briefje van den Directeur, met de boodschap dat hem zijn straf werd kwijtgescholden ter eere van zijn jubi leum. Dinkhuizen stierf, op zijn sterf bed nog ontkennende het feit waar voor hij gestraft was. De zaak werd onderzocht en de Directeur ging vrij uit. Niet echter in de Kamer waar zijn gedrag óók tegenover de vakver- eeniging, welke zich in de zaak had gemengd scherp werd afgekeurd en hem harteloosheid werd verweten. De Minister zelf nam het ook niet krachtig voor hem top; zeide bovendien dat hij den Directeur in zij n Kabi net -cfver de zaak had gesproken. Wat hij hem bij die gelegenheid had gezegd, wilde de Minister niet ver tellen. Wel vertelde de heer Kraus nog dat hij van plan was verschillende verbe teringen aan te brengen in den post en telegraafdienst en in de positie -van verschillende categorieën van ambte naren en beambten; terwijl hij spoe dig ter hand zal hemen de quaes-tie der locale telefoomnetteai. In den loop van den dag en den avond gingen verschillende wetsont werpen, onder den hamer van den voorzitter door. De Waterstaatsbegrooting werd zon der stemming goedgekeurd, gelijk de begrooting van Koloniën, waarover zelfs geen debat plaats had. TWEEDE KAMER. Behalve voor wat „klein goed" heeft de Kamer, Zaterdag van tien tot zes, en van acht tot twaalf uur noodig ge had om de Waterstaatsbegrooting ai te handelen.-^w mirocxxai uU ,uug terug voor Landbouw, Nijverheid en Handel, en dan as met kunst- en vlieg werk -de 'Staatsbegrooting vóór Kerst mis in veilige haven. Het naspel krij gen we dan later wel, in Februari wel licht, in den vorm van, bij deze genheid, aangehouden moties. Wij kunnen wat de dag van Zater dag aangaat veilig al de districtsbe- langetjes daten rusten en ons bepalen tot hetgeen Minister Kraus met prij zenswaardige kortheid heeft toegezegd of van -de baan geknikkerd. In beide opzichten toont deze Minister een gul heid, die tevergeefs gezocht werd bij zijn voorgangers, die ook met allerlei belangetjes werden „bekogeld". Doen we een greep, dan schijnt ons voor onze lezers van belang dat de Mi nister wenschelijk vindt vervanging van de vlotbrug te Alkmaar. •Maar de gemeente zou minstens de helft in de kosten moeten bijdragen. De toestand van de veerponten te Velsen vond de Minister thans vol doende en hij koesterde geen vrees voor den wintertijd. Bij de afdeeling spoorwegen gingen de hoeren weer geducht aan het „wenschen". Voor het spoorwegpersoneel werd een Zondagsrustperiode van volle 24 uur gevraagd. De maatschappijen ge ven thans vrijwillig 22 uur zeide de •Minister -en hij geloofde niet dat hij het tot 24 zou kunnen brengen. Aan leg van spoor- en tramwegen wil de Minister in alle -deel-en des lands be vorderen, maar het -particulier initia tief moet daarbij steunen. Aanleg van Staatswege acht de heer Kraus voor alsnog niet geraden. Het Rijk moet zich bepalen -tot het geven van subsidies of rentelooze voorschotten. In dien zin zal de minister hande len ten aanzien van -de aan te loc aalspoorwegen van Wierenger naar Schagen en van Schagen naar Wog- BUUL Daarvoor zal de Minister spoedig gelden aanvragen. Verstrekking^ van werkmanskaarten aan niet-arbeiders was. in verband met een goede con- tróle, niet gewenscht, zoo min als er aanleiding was om het aantal arbei derstremen uit te breiden. Men moest, meende de Minister, de belangen van de andere reizigers niet uit het oog verliezen. In -Mei a.s. zal de loonregeling van het spoorwegpersoneel aan de goed keuring der Regeering worden onder worpen. De Minister zal dan probee- ren, wat vroeger niet is gelukt, te ver krijgen een minimum-leeftijdsloon en .een maximu m-bekwa amh-ei dslo on Nog kregen we te hooren dat de Spoorwegmaatschappijen proeven ne men voor een betere verlichting der waggons. En toen gingen we 's avonds aan de afdeeling Posterijen en Telegrafie. Het geval Dinkhuizen beheerschte daarbij in hoofdzaak de debatten, die BELANGSTELLING IN DE OORLOGSBEGROOTING. Onder de belangstellenden die tij dens de avond- en nachtzitting van Vrijdag in de loges der Tweede Ka mer tot het einde der vergadering aan wezig waren, bevonden zich jhr. Van Geen, kamerheer en particulier secre taris van H. M. de Koningin en jhr. mr. Van Weede, hofmaarschalk van H. M. de Koningin-Moeder. Ds. J. P. KERKHOFF. Te Utrecht is in den ouderdom van ruim 100 jaar overleden de heer J. P. Kerkhoff, emeritus-predikant. B. en iW. van Leiden stellen den -Raad voor hun machtiging te verlee nen tot H- 'M. de Koningin het verzoek te richten, ten behoeve van het plan der „Vereeniging -tot bevordering van •den houw van werkmanswoningen" op een terrein, gelegen tusschen te ont eigenen perceelen op Zijdgracht, Le vendaal, Geeregr-acht en Kalverstraat, aan de -gemeente te verstrekken een voorschot v-an ten .hoogste 172.500. Verder stellen zij v-o-or in' de betaling van de deswege door de gemeente aan het rijk verschuldigde annuïteit, ge durende 50 jaren, een bijdrage te ver leenen tot zoodanig bedrag, dat het geen er na aftrek van de jaarlijks door de vereeniging aan d© gemeente ver schuldigde aflossing, groot f 2310, van die annuïteit overblijft, gelijkelijk door rijk en gemeente zal worden dragen. IJS IN FRIESLAND. Men s rii rij ft uit Friesland aan de Tel.: Vrijdagmiddag werd er niet alleen door de jeugd op het landijs schaats- gereden, maar verschenen ook al ou deren om eens een baantje te maken. De ijsclubs zijn al in volle actie en tal van wedstrijden zijn al aangekon digd, vooral op de beide Kerstdagen. 'Zoo o.m. de ijsclub „Friso" te 'Sneek, die 32 -der beste rijders heeft uitge- noodigd en voor welker wedstrijd Z. K. H. Prins Hendrik als Ie prijs .een medaille aanbood, die ijs en wed-er dienende Woensdag a.s, zal gehou den worden. 't Zou eene verbazende drukte in onze provincie worden als in de Kerst dagen 'tfijs vertrouwd was. Maar dan moet het .hard vriezen. Door de vorst is de scheepvaart m de Fri-esche venen gestremd. De IJs club „Thialf" te Heerenveen heeft te gen Donderdag .a.s. een hardrijderij uitgeschreven. behoorlijk gesalarieerd dienen te zijn, bleven daden uit en al was in de laat ste 10 jaren alle hoop op minister Goeman- Rorgesius gevestigd, ook deze hoop vervloog. Ternauwernood, met één stem meerderheid, kregen ze op 28-jarigen leeftijd (als ze dan gehuwd waren) 50 vergoeding voor huis huur. Minister Kuyper verdeelde de schoolhoofden in klassen, in overeen stemming met die imdeeling der ge meenten in 8 klassen volgens de di recte betastingen. Die indeeding werd tot eene bespotting. Spreker illustreerde dit met enkele voorbeelden. Zoo behoort Harderwijk tot de 8ste en Dried tot de 2de klasse. t Ware de woning van een schoolhoofd in een Drentsche gemeente 50 M. wes telijker geplaatst, het schoolhoofd zou f 100 meer eindsaiaris moeten ontvan- 3n. Als redenen voor des onderwijzers maatschappelijke eln financi-eeüe .ach terstelling bij soortgelijke ambtenaren noemde spreker niet die onwetendheid de oorzaak bij hiet schooltoezicht, niet gebrek aan waardeering door autoriteiten, maar het groot aantal der onderwijzers. Gaf men- gemid- meld elk der ongeveer 20.000 onder wijzers f 100 verhoogïng, dan zou cttt 'een uitgaaf van 2 miOlioen vorderen. Een tweede oorzaak is, dat dei onder wijzers tot nu toe verzuimden drachtig met aandrang op te komen voor hunne belangen. Met andere woorden de) onderwijzers behoorden vereenigd' te rijn in één krachtige or ganisatie. In den laatst en tijd *s hiervan weinig te bespeuren en dit verzwakt de kracht van optreden invloed. Eén ding is echter mogelijk en ge- wen-kcht, namelijk dat van deze ver gadering het gevolg rij, dat aan de regeering schriftelijk en mondeling worde betoogd, dat verhooging der salarissen in gemeenten, waar d minima worden- uitbetaald', onver wijld' d'oor Gedeputeerde) Staten wor de gelast. In Noord-Holland Wordt in 100 van de 134 gemeenten bet salaris boven die minima betaald, toch zijn er nog 34 gemeenten', waar dit ni'et zoo ils. Spreker's rede werd met een harte lijk applau's beloond. Na eenige gedacht en wisseling werd aan die afdeeling Schagen verzocht in een .adres op -liet belang van deze quaesti© te wijzen; dn. dit adres bij den Minister mondeling toe te lich ten,. Hierna werd die vergadering geslo ten. EEN PRINCIPALE BESLISSING. De commissie van beroep voor on derwijzers aan bijzondere Roomsch- Katholieke scholen, te 's-Gravenihage, heeft het ontslag vernietigd1, door het bestuur van die school aan die Beek laan (congregatie „du Sacré Coeur") aan een onderwijzeres gegeven. De onderwijzeres was volgens de akte van benoeming aangesteld voor vast. Art. 13 der .akte van aanstel ling luidde „Eervol ontslag kan worden gege ven anders dan op eigen verzoek, bij voorbeeld in geval van vervanging uiesnsi., xiih.1/ mat artikel is in strijd met de wet. De vo rige redenen, voor het ontslag aan gevoerd', werden onvoldoend© geoor deeld'. Deze belangrijke beslissing betee- kent, dat naar het oordeel der com missie -op een akte van benoeming als deze het Rijk .geen subsidie kan ver leenen. („L. en V.") CHR. NAT. WERKMANSBOND. Dr. J. R. Slotemaker die Bruine heeft gemeend te moeten bedanken' als hoofdredacteur van de Voorzorg, het orgaan van dien Chr. Nat Werkmans bond (eeh' functie, die bij met dr. De Visser en dr. Lammerts van Bueren deelde). Blijkens een artikel in het laatste nummer der Voorzorg deed dr. Slotemaker de Bruine dezen stap wegens verschil van gevoelen met hoofdbestuur en redactie omtrent de verhouding van den Bond tot andere Christelijke vöreenigingen en omtrent Christelijke vakorganisatie, maar vooral wegens het gebeurde in zake de politiek. Dr. Slotemaker de Bruine! wensóht dien bond geheel buiten de politiek te houden, gelijk trouwens het stand punt van den bond is, en hij meent, dat daarop door een artikel in de Voorzorg van 6 November j.l. en tij dens den Zeeuwschen Bondsdag, on langs gehouden, inbreuk is gemaakt. („Stand.") EERBEWIJZEN. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat de tot de zee- en landmacht be boerende onder-officieren en mindere militairen; zoomede de schildwachten voor de officieren der vereenigingen tot vrijwillige oefening in den wapen handel, in de door H. M. erkende uni form gekleed, dezelfde eerbewijzen dicen als voor de militaire officieren van gelijken rang rijn bepaald. beid© beklaagden of rij nog iets in het! midden wenschten te brengen. Daar echter geen der bekl. van deze gelegenheid gebruik wilden maken, werd het openbaar onderzoek in deze strafzaak gesloten. De uitspraak werd vastgesteld op Zaterdag 6 Januari 1907, des morgens te elf uur» OUDERLIJKE MACHT OF VOOGDIJ. Het Arnhemsehe Gerechtshof te Arn hem heeft beschikt op een request van den voogdijraad te Arnhem, waarin woidt verzocht om een voor de derde maal gehuwde moeder uit de voogdij over hare minderjarige dochter te ont zetten. Bij beschikking "der rechtbank te Arnhem was op dit verzoek afwijzend beschikt op grond dat de geretjues- -tr.eerde bij haar derde huwelijk niet heeft nageleefd de bepalingen van art. 405 en 407 B. W. en dus niet in de voogdij over haar uit haar eerste hu- welijk~gesproten kind is bevestigd, de voogdij dus niet bestaat en de ontzet ting uit een niet bestaande voogdij niet mogelijk is. Het Hof nam aan dat ouderlijke macht een veel ruimer begrip is dan dat van voogdij, en dat gerequestreer- de hoewel de voogdij verloren hebben de, dn bet bezit is gebleven van de ou derlijke macht; dat volgens art. 4 der overgangsbepalingen der wet van 6 Febr. 1901 deze macht van naam is veranderd en thans heet voogdij, waaruit zij, indien daartoe termen be staan, kan worden ontzet. Op deze gronden werd de beschik king der Rechtbank vernietigd, het verzoek van den Voogdijraad toege wezen, de gevraagde ontzetting uit de voogdij, uitgesproken, eh de vereeni ging Bethel te Zetten .als voogdes over de 'minderjarige benoemd. ViALSCHE VERKLARING? Voor het Gerechtshof te Arnhem werd in hooger beroep behandeld de zaak van een schilderspatroon en diens vader, die voor de Arnhemsehe rechtbank hadden terecht gestaan we gens het afleggen onder eede van een valsche verklaring voor den Raad van Beroep. Het O. iM. had xesp. een jaar en maanden gevangenisstraf tegen de bekln. geëischt doch de rechtbank sprak hen vrij. Aan den eersten beklaagde werd ten laste gelegd dat hij aan den agent der Rijksverzekeringsbank, teen deze een onderzoek instelde naar aanleiding van een aangifte van bekl. omtrent een ongeval overkomen aan zekeren H., dat deze in zijn schildersbedrijf als vast werkman (handlanger) werk zaam was. Toen voor den Raad van Beroep de - - - -—o utiiirovï iug - TT-o, ,1 behan deld verklaarde de zoon, -onder eede dat de werkman bij hem in dienst was en dat hij hem tijdelijk aan zijn vader had afgestaan. Door -den tweeden beklaagde werd onder 'eede eenzelfde verklaring af gelegd. De werkman verklaarde in dienst te rijn genomen door den vader, om werkzaamheden te verrichten aan diens huizen. Kort na het ongeval, dat H. bij de herstelling van een pomp had, zei de zoon tot H.: ik zal je wel op mijn loonlijst plaatsen. Blijkens verklaringen van vroegere .patroons van H„ verrichtte deze wel karweitjes en metselaarswerk doen nimmer schilderswerk. De advocaat-generaal concludeer de met vernietiging van het vrijspre kend vonnis, tot veroordeeling van bekl. L. B. tot een jaar, van den va der tot 9 maanden gevangenisstraf. Maai' wat is dan eigenlijk Iriei* de waarheid De melkboer in quaestie dacht, dat de controleur geen recht zou hebben zelf melk te nemen. Hij weigerde geen melk voor onderzoek, neen, hij wilde ze "©ven uit welke bus de con troleur ook wilde. Maar aangezien een wijziging in de verordening het nemen had geldig gemaakt, verviel die melkboer, voor den Kantonrech ter gebracht zijnde, in boete, maar niet, zooals de schrijver meedeelt, van 25 gulden of 10 dagen hechtenis, maar van 5 gulden boete of 5 dageni hechtenis. Het hieele stukje is dii9 haast van liet begin tot het einde een leugen, een laster. Ik hoop, dat ik door dit schrijven de geachte burge rij genoegzaam aangetoond' zal hieb- hen, wat eigenlijk de zaak is. en mocht dit schrijven aanleiding rijn, om van zulke verdachtmakingen ver- ischoond te blijven, dan is de wensch' vervuld 'vian onxiepgeteekeudia S. A. GIJZEN. die U, M. de R.ten hoogste d voor de verleende plaatsruimte. De aanval van den heer Gijzen niet aan 't goede adres. Wij namen liet gewraakte stukje over uit de Te legraaf deze bron bleef door een misverstand achterwege. Met de meestmogelijke zielsrust geven wij dus den inzender gelegen heid, datgene te bestrijden wat hij daarin onjuist vindt. REDACTIE, Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer -rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Rechtszaken ONDERWIJZERSVERGADERING TE ALKMAAR. Zaterdag 22 dezer kwamen des n middags te 4 uur in het hotel „De Nachtegaal" een dertigtal onderwij zers uit de provincie Noord-Holland bijeen, ter bespreking van een actie vcor verhooging der salarissen in die gemeenten, waar niet of onbeduidend hoven de minima gegaan wordt. De vergadering ging uit van dJeaf- deeding „Schagen" van het N. O. G. en werd geleid door den heer W. de Boer, schoolhoofd te Kolhoro. Na een kort openingswoord; waar bij medegedeeld werd, dat het Rijks- sohooltoezicht door afwezigheid schit terde, gaf de voorzitter het woord aan den heer K. Andriesse, voorzitter van het hoofdbestuur van het N. O. G. te Amsterdam. Spreker gaf een historisch overzicht der lijdeaisgeschiedenis van de tracte menten der onderwijzers en bracht deze in verband met de staatsregelin gen en schoolwetten van 1795, 1806, 1P57, 1878, 1905. Hoewel meermalen openlijk erkend, dat de onderwijzers De Amsterdamsche Bankdirecteuren voor he' Gerecht Zeventiende Zitting. (Vervolg). MIDDAGZITTING In de middagzitting was mr. Muller Massis aan het woord om te duplicee- ren. Hij betoogde hierbij nader wat •hij in eerste instantie (had gezegd. In het laatste deel zijner rede zeide pleiter: Edelachtbare heeren! bekl. De Geer wacht thans met spanning en angst uw uitspraak af. Ernstig was de reeks van verduisteringen, die aan uw oo- gen is voorbijgetrokken, en bruisend kwamen -de stroomingen van ons plei ters en van het O. M. met- elkaar in botsing. Uw taak zal het zijn, die stroomingen dn één bedding samen te Ek wil hierbij nog een vraag doen. Op verzoek van bekl. De Geer dring Ik er ernstig op aan, dat de preventieve hechtenis geheel wordt afgetrokken van de straf. Laat dit jaar het eerste jaar van den straftijd rijn." Mr. M e i n e s z vroeg hierop aan Haarlem, 22 December 1906. Mijnheer de Redacteur Mag ik een plaatsje verzoeken in uw geëerd blad, naar aanleiding van bet stukje -over die Melkverordending jn uw blad van 21 December j.l. Wanneer er ooit sprake is van overdrijving, dan is dit zeker wel m genoemd stukje over de Melkverordie- ning te Haarlem. Is het een kleerma ker zonder werk, die u dergelijiken onzin te plaatsen geeft? En- met het aanbrengen van- zulke nieuwtjes nog iets -denkt te verdie nen? Want liefde zoekt list, schrijft bij, maar armoede zoekt ook list. De woorden water-en-melk zijn in den volksmond als onafscheidelijk, en de eerlijkste melkboer (of rijn die er niet?) wordt nog beschouwd als de grootste bedrieger. Op de eerste plaats pleit genoemd stukje niet ten gunste van onzen con troleur-oprichter. Die man loopt zeker te slapen, dat hij rich beet zou laten nemen door een melkboer, die hem zcolang aan de praat houdt, dat de Toom naar boven geschoten is, want dat gebeurt in geen 5 minuten. Neen, de controleur is een man, die heel goed zijn plicht kent, en ook doet, en hij zal m. L ook niet gedieoid rijn van zulke lasterpraatjes, als in dat stukje voorkomen. Want laster is het, en de grootste ongerijmdheid, om te zeggen, dat er boeren waren, die in hun bussen een klein busje hadden hangen met aan de eischcn voldoende melk, om daar uit den controleur een monster te ge ven. Noem s. v. p. de namen van die hoeren, en maak ze publiek bekend. Ik ben overtuigd, dat dit voor u on doenlijk is, en dat het verzinsels zijn, verdachtmakingen, anders niets. Misschien zal die schrijver zeggen: ik heb het toch gehoord, maar mag 1'UNION SAINT GILLOISE. Tot ons genoegen zijn wij in staal gesteld -eenige bijzonderheden over dit Belgische team, dat overmorgen-, Woensdag, tegen H. F. C. speelt, te vermelden. De Union Saint Gilloise^ -die in 1897 werd opgericht, betiaaldfc in 19031904 haar eerste kampioen schap (Champion de Belgique), en 'be hield dezen titel in de beide volgend® seizoenen, resp. op -de Racing de Brui- olies ien de F. C. Brugeois als 2de em beide koeren met 4 punten voorsprong, Ook nu staat de Union bovenaan de ranglijst. 8 spelers van het tegenwoor dige elftal spelen er reeds vier jaar in. Hieronder vinden wao.a. 3 gebr, Van der iStappen. Het elftal is als volgt samengesteld: (Goal): Joseph Van der Stappen. (Backs): Roger Pierard, Edgard Poelmans; (halfs): Guill, Van den Eyn den, Paul Grumeau, Kurt Dietze; voor: Georges Hebden. Alex Wigaud, Gusta ve Van der Stappen, Charles Van do Stappen, Maurice Tobias. De beide backs Pierard en Poet mans, vormden verleden jaar nog hel backstel van het Belgisch XI, dat d« Hollanders zoo geducht klopte. Ooi Wigand en Van -den Eynden speelden toen mee. De combinatie der Uniol mag dus wel als zeer sterk beschouwd worden. H. F. -C. II—U. 'S. C. 4—2. H. F. C. 'H ontving gisteren voor de 2e kl. competitie C., 't Rotterdamsol]! U. S. C. Voor half time ging het spel vrij •gelijk op, met de Rotterdammers iet! in de meerderheid; 10 minuten na dei aanvang mam U. S. C. door een hari schot van haar linksbinnen de leiding' Ev-em voor halftime maakte H, F. II echter mooi uit een penalty gelijl Na de hervatting waren de Haar lemmers bijna voortdurend de meer deren, en doelpuntten dan ook dril keer. Na een penalty 'gemist te het ben, scoorden de Rotterdamsche een tervoor nog één tegenpunt. Tijd 1 met eene welverdiende 42 overwin ning voor H. F. C. II, waarbij O vin] door zijn stevig backspel uitmuntte. NATIONALE WEDSTRIJDEN. 's-GravenhiageHaagsche Voetbal BondAmsterdaimsch© Voetbal Bond Gewonnen door de Hagenaars ine 3—0. Tweedie Miaisse N. V. B. Hilversum VictoriaH. V. V. 3—2. 's-GravembageH. B. S. IIAial 7—1. Amsterdam A. V. V. II—V. V. 1—5. Haarlem EdóQuick II, 50. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN Uitslagen. Zoendag ParijsH. B. S.—Cerde Athlétiqiif Piarisien; gelijk spel. Parijs 't Zesde (Breda)Beersóhlol 't Zesde verlonm. Amsterdam. VolhardingLeopol' Club (Brussel versterkt met 3 racing spelers). Gewommeaii door YolhardiiiJ met 3—0. HOE HET LEGER DES HE ILS IN INDIë WERKT. De Locomotief geeft de volgende op somming van al hetgeen door het Le ger des Heils alzoo is verricht: De vereeniging heeft in één jaar tijds in het gesticht voor zieke en te hoeftige inlanders Boegangan te So marang 1200 rieken en behoeftigei verpleegd en voortgeholpen; ongeveoi 50 kinderen werden in het gesticht ge regeld onderwezen. In dat ééne jaai ontving het Leger niet minder daa 8000 stuks gedragen kleedingstukkeo), waardoor onnoemelijk veel goeds kon worden gedaan, niet alleen onder d< inlanders, maar ook onder de -arnw Europeanen. Het verknippen en ver maken der toegezonden kl-eeren ©ischl heel wat werk, maar het werk wordl •prachtig beloond. Verreweg het groot ste -deel der al-dus vermaakte kl-eeding- stukken wordt om -niet weggegeven aan behoeftigen; maar -ook wel wordl aan Europeanen 't een of ander stuï voor een zeer gering prijsje verkocht 1U I'tlL IUU1 K CJJUl/i U, UlttOl mem alles zeggen, en zelfs schrijven, opbrengst van deze kleinigheden wat mem hoort? I groeide in een jaar -tijds toch -nog

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2