NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. n». 7216 Verschijnt dagelijks, behalve ep Zon- en Feestdagen. vbijdaq 4 januari 1907 a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: J^[W* Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement 1 V«®r Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Vóór de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Jff Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Frjfflco per post door Nederland1.65 50 Cts* voor 3 P,aatsin2en k contant. f OTrtustre'erd Zondagsblad, 'voor Haarlem' "o™H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. U-<£» cSlSs Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Aborlnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AÜËNIM VRIJDAG 4 JANUARI. Schouwburg Jansweg: Ned. Operet- tEnsemble: ,,De Bruiloft van Kloris Roosje," 8 uur. Soc. Vereenigiing: Opera-Concert, 8 >11 OM ONS HEEN No, 453. Over Werkloosheid neg wat. _Nu een vriendelijke regenbui sneeuw ijs weggesmolten en een even wel- illende •wind onze straten iheeft gewaaid, meenen tal van men- hen, dat daarmee aan vele werk- ozen een stukje brood uit den mond yfnomen is. Gedeeltelijk is dat waar. 'e hebben flinke kerels, toen de reeuw vastkorstte op de straten, met flio-p en bezem gewapend, huis aan zien aanbellen met de vraag, of de stoep zouden schoonmaken. Keurig netjes, hoor," zeien ze dan tot je idienstanaagd -dfte (opendeed, „jen; sloor één dubbeltje maar. „.Zoo zijn er i dio dagen (heelwat dubbeltjes ver- iend. En ook op andere manier konden racihtige personen een exti-aatje dien en. De bakkers wisten niet. J oe ze ihet brood bij de klanten zouden 'Vijgen: die wagens stropten op in de ulle sneeuw, de aangeklodderde wde- ~"en 'draaiden nauwelijks meer. Er noest behalve de gewone duwer, ook log een extra trekkracht wezen. Daar rwamen ze op af, de arme werkloo ien. 's Morgens te half vijf, vijf uur [tonden ze al te wachten bij den bak- cer, om te zeven uur er op uit te gaan. iVie later dan vijf uur kwam, had al Jfceen kans meer. Te veel liefhebbers varen hem. voor. En de gelukkigen die aangenomen werden, deden hun trek- ftienst tot tien uur en verdienden daarmee twee dubbeltjes per uur. Die twaalf stuivers waren alweer meege nomen. Toen de gemeente aan 't opruimings- cverk begon werden er 's morgens 220 man aangenomen en 's middags meld den zidh nog 150 anderen aan, die moesten worden afgewezen, 't Getal is grooter, dan vorige jaren. En een treurig verschijnsel is 't, dat er onder die 370 mensohen, bereid tot sneeuw ruimen, vrijwat flinke ambachtslui waren. Want werkloosheid is er in winter altijd, maar ze is niet al tijd van dezelfde soort. Bepaalt ze zich alleen tot de zoogenaamde losse arbei ders, sjouwers, menschen die geen vak verstaan, dan is het niet zoo heel erg, want er zal nooit een maatschap pij wezen, waarin menschen die zich in hun jeugd niet hebben ingespan nen, als volwassenen geen gebrek zul- len hebben. Maar wanneer de werk loosheid den bekwamen ambachtsman raakt, dan wordt de zaak bedenkelij ker en vraagt men zich af, wanneer de Raad de verzekering tegen werkloos heid behandelen zal. 't Moet liefst niet te lang duren. Sedert 1901 behoefde de Commissie voor uitdeeling van brood en koffie niet op te treden. Nu kondigt zij haar wederverschijning aan, omdat de werkloosheid zoo groot is. Zeventien cents per uur betaalt de gemeente aan haar sneeuwruimers. Zij maakten er een daggeld je mee. Dat deden ook de baanvegers zoolang er ijs was. (Maar dat duurde niet lang en er viel niet veel te vegen, de sneeuw was al te veel op «het ijs vastgekoekt, 'Zoo is 1 waar, dat door de verdwij ning van sneeuw en ijs voor menigeen een broodje verloren is gegaan. Toch ontwaa kt de hoop weer in hun harten. De Nieuwjaarsdag is als 't ware het midden van den tijd der werkloosheid. Het verlangend oog ziet al weer ar beid in Maart, misschien al wel in Fe bruari, want 't is een vroege Paschen (31 Maart) en vóór dien tijd moet er in en aan de huizen weer veel gedaan worden. Als t een vroeg voorjaar wordt, zal er gauw weer gebouwd wor den. Zoo gaat de werklooze met- groo ter vrees de twee eerste kwade maan den, November en December, -te ge- moet, dan de twee laatste. Hij is als de wandelaar, die een zwaren weg moet gaan en zijn krachten voelt op fleuren, wanneer hij over de helft ge komen is. Maar toch... toch is het voor hem een moeilijke tijd. Waar zal hij, zon der verdienste, van leven? Ik heb me nigmaal gevraagd aan armverzor- gers van beroep, hoe iemand zonderj werk den winter doorkomt. Ze kon den het me~hïet zeggeh, ze wisten het zelf niet, mompelden iets van poffen, een stukje van den boel van de hand doen en de particuliere liefdadigheid. Dat eerste is zeker juist. De armen krijgen crediet, veel cre diet van die dikwijls maar weinig rij ker zijn, dan zij. Er wordt gepoft bij den bakker, bij den kruidenier, bij den handelaar dn brandstoffen, tot zelfs bij den huisheer, want hoewel de overle vering een huiseigenaar pleegt af te schilderen als een monster met een kei in plaats van een hart 'in zijn borst, zijn er toch nog wel, die een fatsoen lijken huurder latan wonen op crediet, tot hij in 't voorjaar weer werken zal en betalen. En de nood maakt vinding rijk. Een armbezoeker vertelde mij van een vrouw, die zelf haar brood in (haar eigen oventje bakte. De bakker wou niet meer leveren, de kruidenier pofte nog welnu, daar kocht zij de ingrediënten en bakte haar brood zelf. Dat er in dagen van harren nood, wanneer 't crediet Iheelemaal op is, een stukje huisraad naar den lom merd vertrekt, dat kunnen we ons he laas voorstellen. Maar welke rol speelt de liefdadigheid in zijn leven? Zal hij, de flinke ambachtsman, er licht toe komen de hand op te houden om een gift of een bon, in welken vriendelij ken vorm hem die ook gegeven wor den? Zeker niet en we kunnen (liet ons voorstellen. Eén staaltje en een dat teekent! De soepkokerij in de Jacob- straat geeft aan ieder die zich komt aanmelden. Ze vraagt niet: van welk geloof ben je? evenmin of je wel eens een borrel drinkt, maar alleen: of je honger hebt? Ja, dan heb je hier soep! En geen armeluissoepje, maar een stevige soap van gort met vleesch. Welnu, deze stichting kan dikwijls de hoeveelheid die zij kookt, niet kwijt raken. En toch is er veel werkloos heid, toch zou misschien menigeen die het niet heeft, naar dit voedsel snak ken. Maar het móet gehaald worden in een ketel of emmer en de man of de vrouw loopen niet graag met dat be wijs, „dat ze van de soep uit deeling zijn." Fierheid? Valsohe schaamte? Hoe men het ook noemen wil, laat ons den arbeider niet euvel duiden, dat hij zichzelf helpen wil zoolang het maar even kan. Geen andere verklaring is noodig voor het feit, dat het Burgerlijk Arm bestuur niet méér aanvragen krijgt, wanneer de werkloodheid grooter is. Zelfs is het aantal aspiranten naar uitdeeling van dien kant iets gerin ger, dan vroegere jaren. De goede ambachtsman komt zelfs in de dagen van benauwdheid 'aan het Burgerlijk Armbestuur niet toe. 't Zijn meest de losse werklieden, die zich daar aan melden. En meermalen wordt daar in enkele volzinnen de treurige levensge schiedenis verteld. „Toen ik van school kwam, ben 'ik loopjongen ge worden, want dat bracht 't meeste in toen 'liep ik met een ij-swagentje, toen ben ik op een boot gekomen en toen werd ik sjouwerman, los werkman". Van alles hebben ze bij de hand ge had, maar een vak nooit geleerd. „Vast loon, vaste armoê", zeggen ze soms nog, 'in grimmige scherts den draak stekend met hun toestand. Want al is het waar, dat zij in het goede seizoen licht meer geld kunnen maken dan een ambachtsman, het wenk is zwaar en onregelmatig en de kroeg deur, die aanstaat, ziet menig gulden tje binnengaan, dat er nooit uit terug keert., Welmeenende mensdien in de arm verzorging waarschuwen soms ouders, van wie ze weten, dat hun zoon den weg opgaat, die met loopjongen begin nende. onfeilbaar met los werkman eindigt. Als 't de vader is dien ze on derhanden nemen, knikt hij en ver klaart: 'k heb het zoo dikwijls aan mijn vrouw gezeid." En als 't de moe der is, die op haar plicht gewezen wordt, dan heet het: „daar heb ik al zoo vaak met mijn man over gespro ken!" Maar de zaak blijft zooals ze was. Om een gulden of een daalder in de week meer sturen ouders hun kinderen altijd weer dien zelfden weg op! Of hij het aan kleeren en schoenen erslijt, dat rekent moeder niet. En of ihij- er onberekenbare schade van heeft voor zijn heele 1-eve-n, zoover denken de ouders niet. 't Is verkeerd, maar er is een ver zachtende omstandigheid. Menschen die bij den dag leven, verleeren ten slotte om in de toekomst te zien. Die goederen verstandige voorzorg komt pas bij grooter welvaart. J. C. P. iuitenlandsch Overzicht DE TOESTAND IN RUSLAND. Op bevel van. den Tsaar is de ka merheer prins Dolgoeroeki, broeder van den president der eerste Rijks- Doem a en zelf een invloedrijk lid dei- partij der volksvrijheid, geschrapt uit cis lijst der waardigheidsbekleeders aan het Hof. Prins Paul behoort evenals zijn broer tot de partij der volksvrijheid. EEN AANVAL OP EEN SCHIP. In. den nacht van 31 December toogden te Odessa een aantal jonge- n, die matrozenmutsen droegen, aan boord van het in de haven lig gend stoomschip „Gregorius Merck" te komen, ten einde dat in de luchtte laten- springen. Tusschen de aanval lers en de scheepswacht werctón scho ten gewisseld, waarbij aan. beide zij den etem persoon werd gewond. Het lukte den aanvallers te ontkomen. Aan den oever werden een helsche machine en verschillende ontplofbare stoffen gevonden. Tegelijkertijd werd ook een aanval gedaan op het naast bovengenoemd schip geankerd schip „Koningin Olga", maar ook deze werd ■door de wacht afgeslagen. F/EN COMPLOT ONTDEKT. Het „Nowoje W-remja" heeft onder oorbehoud gewag gemaakt van een complot tegen hooge ambtenaren van het ministerie van financiën en via Weenen verneemt men dienaangaan de nacler, dat de minister twee dagen geleden al de hoofden: van zijn depar tement tot eetne conferentie zou heb ben genoodigd. Eén uur voor het oogenblik van sa-: menkomst zou er een mijn zijn ont dekt onder of althans in de nabij heid van het ministerie en men zou slechts nog juist den tijd hebben ge had om al de heeren af te telefonee- ren, waarna benedenlokalen, die ge vaar liepen, door de daar gevestigde beambten ijlings zouden zijn ont ruimd. KOEROPATKIN S BOEK. Koeropatkiris veelbesproken, in be slag genomen boek moet. onder meer, heftige aanvallen bevatten op het wanbeheer van den stadhouder Alexe jef en op de kuiperijen van de groot- vorstenpartij. Het schijnt vóór de in beslagneming nog in meer handen te zijn geraakt, dan nten aanvankelijk vermoedde. PiUSL\ND EN JAPAN. De heer Motono, Jnpanscb gezant te Petersburg, tijdelijk te Parijs ver toevend, heeft verklaard aan een re dacteur van den „Temps", dat de ge ruchten omtrent Russisch-Japanscho riïoeilijkheden in zake de uitvoering van het tractaat van Portsmouth op fantastische manier overdreven zijn. De moeilijkheden zijn van uitlegkun- digen aard: de gezant zei heel ge rust te zijn over den afloop van deze ond erha.ndelingen Uit andere Landen. DE VERKIEZINGEN IN DUITSCHLAND. In een langen brief aan. het bestuur van den „Rijksband tegen de sociaal- democratie" geeft de rijkskanselier eene duidelijke uiteenzetting van het doel cleir Rijksdagverkiezing. Hij zegt., dat reeds i-n het vorige voorjaar net plan bij hem rijpte, tegen iedere nieu we poging van de door het Centrum en de sociaal-democrat en aangevoer de meerderheid, om hun macht te tronen bij ernstige en belangrijke za ken van het rijk, krachtig op te tre den. De partijen, die op 13 December in den Rijksdag aan de zijde der regee ring stonden, kunnen, bij zelfbewust optreden, in den verkiezingsstrijd zoo veel winnen, dat zij in staat zijn, om telkens als het noodig is, eene meer derheid te vormen. Zij zullen echter al dadelijk in het oog moeten houden wat hen toen vesreenigdede strijd voor de eer en de bezittingen der na tie tegen de sociaal-democraten, de Polen, de Welfön en het Centrum. UIT MAROKKO. De ,,Dailv Mail" verneemt uit Tandzjer, dat Ben Mansoer, Raisoeli's volgeling, die dezer dagen trouw aan den sultan gezworen heeft, zijn nieu wen heer reeds een goeden dienst be wezen heelt. Met beihulp van troepen van den pasja van Tandzjer begaf hij zich naar den'omtrek van Zinat, Rai soeli's versterkt doirp, en nam daar diens kadi gevangen. DE AKTE VAN ALGECIRAS. De „Correspondencia" deelt mede, dat onmiddellijk nadat de origineel© act© van Algeciras gedeponeerd was, de minister van buitenlandsche za ken aan den gezant van Spanje te Bern seinde om officieel en overeen komstig de besluiten, genomen in de eindzitting te Algeciras, de Zwitser- sche regeering te verzoeken, een in specteur-generaal te benoemen voor de politie te Marokko en maatregelen te nemen, dat de Zwitsersche Bonds- rdchtbank geschillen zal kunnen be slechten betreffende de Marokkaan- sche staatsbank. DE KERKELIJKE STRIJD IN FRANKRIJK. De „Giomale d' Italia" bevat een telegram uit Milaan, waarin wordt gezegd, dat kardinaal Ferrari een brief aan de geestelijkheid heeft ge richt, waarin de toestand in Frank rijk wordt, ter sprake gebracht en de aandacht wordt gevestigd op de stij gende nooden der Fransche pries ters. Hij raadt de geloovigen aa.n voor de Fransche geestelijkheid te bidden en voor ruime bijdragen t> teekenen op de inschrijvingen, dieten gunste van hen zijn geopend. DE TOESTAND IN SERVIë. Volgens „Central News" heeft liet Russische ministerie van buitenland sche zaken sedert twintig jaren te Odessa een plaatselijk agentschap, dat een uitstekend inlichtingen-bu reau voor Balkan-aangeUegesnheden blijkt. En dat agentschap verzekert., dat trots alle ontkenningen uit Bel grado van den laatsten tijd, er een wijdvertakt, breedgesponnen complot bestaat tot het doen van een plotse- liingen staatsgreep en verdrijving der K ar age orgi ©ritsen Toonaangevende personen op bur gerlijk en militair gebied van de voor naamste politieke partijen doen med naar het heet- Zoodra de staatsgreep gelukt zal zijn, zal het eerste werk zijn de instelling van een voorloopig bewind in handen van zes of aoht mi nisters. Dezen zouden, dan spoedig een© uitvoerige verklaring over den toestand opstellen voor de groote mogendheden, die zij ook zouden raadplegen over de keuze van een vreemden vorst voor den troon van Servië. Zij willen daarbij in het licht stellen, dat Servië het met de Obreno- vitsen en de Karageorgievitsen eerlijk heeft ereprobeerd, maar dat zonne klaar "gebleken is, hoe deze twee dy- nastiën niet vereenigbaar zijn met Servies economisch welvaren en toe nemende beschaving, die noodig zijn voor eene waardige bereiking van 's lands eigen politieke lotsbestem ming. Stadsnieuws MUSEUM 'VAN KUNSTNIJVERHEID. Het Museum van Kunstnijverheid t-e Haarlem werd gedurende thet afgeloo- pen jaar bezocht door 6426 belangstel lenden. Uit de, aan het Museum ver bonden, Boekerij werden over 1906 2120 boek- en plaatwerken naar ver schillende plaatsen van ons land ver zonden. De aan het Museum verbonden Sdhool voor Kunstnijverheid, werd in het afgeloopen jaar bezocht door 70 vrouwelijke en 124 mannelijke, in het geheel door 194 leerlingen. De cursus voor de verschillende vak ken wordt 7 Januari hervat. In het voorjaar zal in de afdeeling Kunstnaaldwerk een cursus voor het weven worden gegeven. Belangstellenden, die eenen of meer cursussen wenschen te volgen, kunnen ziah aanmelden o.p het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem tussdhen 104 uur. Besmettelijke Ziekten. In de week van Woensdag 26 De cember tot en met Dinsdag 1 Januari zijn te Haarlem voorgekomen 5 ge vallen van roodvonk en 3 gevallen van diphtheritis. Te Heemstede 1 geval van rood vonk. Te Hillegom 2 gevallen van diph theritis. „Groote Stadslucht". Woensdagavond trad in den schouw burg de vijfde deelnemende vereenï- ging in „Cremer's" tooneelwedstrijd op. 't Was de Rederijkerskamer „Zwolle" te Zwolle, die een vertolking gaf van Kadelberg-Blumenühars Groo te Stadslucht, De schouwburg was geheel bezet. Na afloop volgde een bal onder lei ding van de heeren Martin en Zonen. Trouw's Jaarvers. In de vergadering van leden der So ciëteit Trouw moet Blijken is weer naar ouden trant het Nieuwjaarvers uitgesproken. De factor, Mr. H. Ph. 't Hooft, heeft zich zijn taak niet ge makkelijk gemaakt en in zeer afwisse lende dichtmaat een uitvoerig over zicht gegeven van wat er in 1906 bui ten en in Haarlem al zoo voor belang rijks is geschied, 't Zou ons te ver voeren na te gaan, wat over Neder land en 't buitenland alzoo in herinne ring werd gebracht. Laat ik dus een en ander ontleenen aan 't overzicht van Haarlems 'historie: Hals en consorten gaan eindlijk ver huizen Uit het stadhuis naar een betere zaal, Minder gevaarlijk voor dreigenden vuurgloed, Beter beschermd, in geschikter lokaal. Eerst nog verhief zich in sommige kranten Heftig protest van een heer architect. Die een museum welwillend wou zet ten Waar zioh het grasveld van 't Flora park strekt, Achter den rug van Frans Hals, die zou zeggen: „Laat (het natuurschoon toch liever met rust! Plaats is er voor mijne geesllijke kindren In 't oude weeshuis te keur en te kust. Daar in die stemmige oude omgeving Komen mijn schutters gewis tot hun recht, Tintien hun bekers en glanzen hun wapens, Klaar voor den maaltijd, gereed voor 't gevecht!'" Ook van de plaats van 't museum weerklonk het: ,'t is in een steeg en ligt niet voor de hand". Maar welk tourist, vraag ik, gaat er niet gaarne Als hij op reis is, naar 't Heilige land? Ginds dat gebouw eens ten Noorden van Haarlem, Thans binnenkort in het centrum wel haast, 't Nieuwe station heeft den twaalfden November Onze bewondrende blikken verbaasd. Hulde aan de rappe genisten en werk lui, Ook aan de spoormannen. altijd be reid, Die in dien nacht vlug de dijken ver groeven, Klonken de rails... en dat alles op tijd. Hulde vooral aan den kranigen broe der Onder wiens leiding 't station werd gebouwd, Dat als een schittrend en kleurrijk kristal glanst Nevens het oude, een rots, zwart en koud. Rijden we rustig voortaan boven over En niet als vroeger meer onderlangs heen. Haarlem wordt niet meer in tweeën gespleten. De overwegboom snijdt het niet meer van een. Zandvoort wil ook men een rijweg gaan schenken, Breeder en ruimer dan de aftandsc'he weg Waar je de auto's pardoes overrijden, Kruip je niet vlug in een sloot of een heg. Rijweg door t duin dwars van Bloe- mendaals dreven, Iets als de Zeestraat van Cats in den Haag. Mogen we allen dat plan zien volvoe ren, Zij het ook morgen nog niet of van daag! 't Badhuis, verbouwd nu, daar ziet men des avonds, Kijkt men er op de concerten in 't ronde, Naast veel exotische badgastentypes Representanten van Haarlems beau- monde. Toch denk ik soms nog met weemoed aan 't duintje, Waar men gezeten in 't wuivende gras Tusschen de hehnplant op zandigen bodem Zinken de zon zag in zdltigen plas. 'k ga spre ken Van Frans Rosier, o, dien schrik van het land, Wien gloeit de moordlust als vuur in de aadren, Vrouwen belagend met dreigende hand. Kans zag hij weer zich krankzinnig te houden, En te ontsnappen langs venster en muur. 't Gaat maar steeds rond als een draaiende cirkel Leeuwarden Medemblik vrije natuur! Nu zit hij weer, opgekweekt door dok toren, Voor zoolang 't duurt in het lief Me demblik Tot hij genoeg van bouillon heeft en eitjes En hij een walg krijgt van kalfs-zwe- zerik. Als men in October over de markt kwam, Zag men een vlakte van enkel maar zand. 't Zand 1) deed zijn alouden naam we der eer aan. Trou stond als 't ware op eens aan hef strand, Maar, zand er over., want 't stadsbe stuur zorgde, 't Werd alles weder met steenen be straat.- Weg ging door steenen de steen van den aanstoot, Nu men er rustig weer wandelen gaat. Viert men -geboorte en dood vn de mannen, Om hunne daden geworden beroemd, Thans zelfs herdenkt men dor stand beelden loven: Zoo kan hier Costers beeld worden ge noemd. Vijftig jaar lang stond daar Louwtje op het marktplein. Heeft hemelwater en zonvuur door staan, Toen kwam ihet deftig bestuur van Oud-Haarlem Stil met een ladder en lauwerkrans aan; Zette de leer tegen Costertjes mantel. Hing de laurierkrans om Costertjes nek, Hield toen tot musschen en kraaien een speechje, En klom voldaan weer terug over hek. 'k Loof dat bestuur echter om de ex cursies, Die 't voor de leden vaak organiseert, En bovenal om d© uitgaaf van 't boek werk Over de geveltjes, oud en verweerd. De quaestie der grenzen werd gren zen loos zeurig, Schoten en Heemsteê bij Haarlem of niet? Eerst werd met vuur deze quaestie be handeld; Toen ze verwaterde gaf 't slechts ver driet, Nu hoort men plotseling: het blijft bij het oude, Bosch en vaart, 't Clooster, het blijve environs! Hoofdlijke omslag wordt duardoor niet hooger, Want de minister gaf 't grensplan den bons. Toen Huiver. O .Pelikanisten, op den laatsten Augustus de jaardag Der Koningin werd gevierd in den Hout, De edele ridders elkander berenden, Vellend de lansen, krijgshaftig en stout: Toen de Gravinne van Holland, lief tallig, Ridder en schildknaap bood neigend een groet, Toen de muziek door de poort opmar cheerde, 3£wam op 't tooneel een hoog zijden hoed. 't Was harmonieus niet: het vloekte een beetje, 't Zwart van den hoed bij der edelen kleur.- Grenzen zijn lastig en quaesties daarover Stellen gemeenlijk een ieder te leur. 'k Weet maar één middel nu voor den vervolge; Houdt men toumooi weer in ridder- kleedij, 1) Oude naam van de Groote Markt,.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1