Weerbericht. MEBEDEELINGEN VAN HET KONTNKL. NED. MET. INSTITUUT. [Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 10 Januari. Hoogste barometerstand 773.0 m.M. Ie Parijs [Frankrijk)laagste 753 4 m.M te Memel (N.-Oostgrens van Duwschiand en Rusland). Verwachting tot den avond van 11 Januari Wind zwakke, tot matigen, Zuid- Westel. tot Westeü. wind. Gesteldheid van de luchtmeest be trokken, weinig of geen regen. Temperatuurweinig verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te uur 768 m.M. Neiging tot achteruit- gang. Vorige stand te 2 uur 771 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Tberraoineterstacd te Haarlem. Donderdag 10 Januari. Hoogste gisteren. F. 42* Laagste heden nacht F. 40° Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 45° Uit de Rechtszaal. DOOD DOOR SCHULD. Over het treurige ongeval, dat op 24 November te IJmuiden plaats had, lis in dit blad reeds een en ander me degedeeld. De zeevaarder Jan Kaptein had dien dag de onvoorzichtigheid, om met een in het wachthuisje van „De Vischploeg" staand geweer te spelen. Hij zag een oud man naderen en kreeg lus; dezen te plagen en bang te maken. Hij greep het vuurwapen etn legde het op het oudje aan. Deze had er ook aardigheid in, want hij begon grapjes te maken, zich om te draaien, voorover te bukken, enz. Zonder zich te overtuigen, of het. gjeweer dat niet van hem was en hij niet kende al of niet geladen was, trok hij af. Een 'knal volgde, en de oude man viel, in het hoofd getroffen, neer. Kaptein ziende wat hij gedaan had, gilde tot de inmiddels toegesnelde personen: „O, God, ik wist niet,dat bet. geladen was, wat heb ik gedaan!" Toen men den getroffene opnam leefde hij nog, maar hij blies eentge oogenblikken later den Iaatsten adem uit De doctoren Westerman en De Walle hadden op last van den rech- ter-commissaris een lijkschouwing gehouden, en verklaarden in hun rap port, dat de gedood© een algemeen gezond en krachtig man was, en de dood moet zijn ingetreden door een schot hagel in de hersens. De beklaagde bekende hetgeen hem ten laste gelegd werd. Hij hield vol, niet geweten te hebben, dat heit ge weer geladen was, maar er zich van overtuigd, had hij zich echter niet. Met. den ouden man Albertus Koopman stond hij steeds op vriendschappelijken voet. Hij speelde wei eens met den ietwat achterlijken man. en plaagde hem wel meer op onschuldige manier. Dit werd ook bevestigd door den vletterman Willem HeyeV, een der personen, die het gebeurde heeft ga degeslagen, en daar een gelijkluidend verhaal van gaf. De eigenaar van het geweer, P. Visser, werd ook als getuige ge hoord. Hij verklaarde, het geweer te gebruiken om te jagen, op bij de pie ren voorkomende vogels. Eenige da gen voor het gebeurde had hij de twee loopen van het geweetr geladen met hagel en kruit. Eón loop had hij toen afgeschoten, maar de tweede weigerde. Door het ketsen was het slaghoedje vernield, waairom hij dit er dan ook had afgehaald. Met dat geweer zonder slaghoedje, heeft Kaptein het noodlottig schot gelost Visser zeide. dat hem wel bekend was, dat zoo'n geweer toch wel eens afging, ook, al was het slaghoedje er afgehaald. Waardoor dit kwam wist hij" niet zéker Hij vermoedde echter, dat er nog wel kruit uit het verniel de slaghoedje op den haan is blijven liggen. De geneesheer Dr. De Walle werd nog als deskundige gehoord, en zeide te biijven volhouden bij het rapport door hem en zijn collega uitgebracht. Uit het lijk waren wiet minder dan 66 hagelkorrels gehaald. De subst.-offioier van Justitie, Mr. De Vries van Doesburgh, wilde kort zijn in zijn requisitoir, ook al valt hier een menschenlevcn te betreuren. De beklaagde heeft niet kunnen laten met een geweer te spelen, zonder te weren of dit al dan niet geladen was. Het gebeurde een ernstig feit ach tende, dat zwaar gestraft moet wor den. eischle Z.E.A. een gevangenis straf van vier maanden. De beklaagde vroeg een lichtere straf. Hij heeft niet het doel gehad om iemand te dooden, maar is zelf het slachtoffer geworden van een on geluk. Aangezien de beklaagde niet in voor!oopis© hechtenis zit. weid hij ook niet bijgestaan door een ambts halve toegevoegd verdediger. De Rechtbank zal Donderdag a. s. uitspraak doen. EEN DURE KLAP. Het O. M. eischte 10 maanden ge vangenisstraf tegen L. J. van Os te Velsen, die op 29 November zijn buur man G. Leijenaacr een klap iu het aangezicht gaf. Men dient bij dezen hoogen eisch in aanmerking te nemen, dat be klaagde zeer ongunstig bekend staat en wegens mishandeling reeds 16 keer veroordeeld is. Hij is cbe schrik der omgeving. UITSPRAKEN. B. de Boer, dienstbode te Haar lem, diefstal, één week gevangenis straf. W. Valk, voddenkoopman te Koog aan de Zaan, mishandeling, 5 dagen gevangenisstraf. L. Oolders, grondwerker te Heem stede, verduistering, één maand ge vangenisstraf. J. Vis, arbeider te Schoten, dief stal, één week gevangenisstraf. C. van Vrede, vischhandelaar, te IJmuiden. diefstal, 14 dagen gevan genisstraf. J. C. Sleeman, koopman in groen ten te Haarlem, overtreding Honden belasting. f5 boete of 1 dag hechte nis. Uit de Omstreken BLOEMEND AAL. Politie, Langoor en zijn vervolgers. Bezorgt het stroopen menig Rijks veldwachter of jachtopziener een on- aangenamen nacht vol avontuur en afwisseling, uitgeroeid zal dit jacht bedrijf wel nooit worden, zoolang langoor zich nog in veld en duin be vindt. Dit ondervonden de Rijksveld wachters De Bruin en Van Zeelt, toen zij zich Woensdagmorgen inde vroegte op surveillance bevonden in de jachtterreinen van mevrouw Van der Vliet—Borski, toen aldaar door hen werden aangetroffen A. en K., van IJmuiden, met zich voerende eenige konijnen, zonder daartoe ge rechtigd te zijn, terwijl gelijktijdig door den jachtopziener Blijendaal een persoon werd betrapt op het ver voeren van wildstrikken in hetzelfde jachtterrein. Daar dé hoeren stroo- pers nogal tamelijk achter hun hie len worden gezeten door de politie, en veleu te dier zake geruimen tijd kennis maken met het Huis van Be waring wegens te ondergane hechte- nisstraffen, waartoe zij door den Kantonrechter worden veroordeeld, kan met rgchlt het stroopersbedrijf ook niet zulk een prettig baantje ge noemd worden. HEEMSTEDE. Van een in aanbouw zijnd huis in de Bosch en Vaartstraat is koper en zink ontvreemdde vermoedelijke daders zijn aangehouden. BENNEBROEK. Loop der bevolking in 1906. De bevolking bestond op 1 Januari 1906 udt 60S m. en 695 vr., totaal 1297. Zij vermeerderde door geboorte met 16 m. en 8 vr., totaal 24, door ves tiging met 73 m. en 77 vr., totaal 150 geheele vermeerdering alzoo 89 m. en 85 vr., totaal 174. Zij verminderde door sterfte met? m. en 7 vr., iotaal 14, door vertrek met 71 m. en 91 vr., totaal 162, ge heele vermindering 78 m. en 98 yt., totaal 17G. Op 31 December 1906 be stond dus de bevolking uit 613 m. en 682 vr., totaal 1295. Op het kerkhof der Ned. Herv. Ge meente alhier werd Woensdag het stoffelijk overschot van den te Voge lenzang overleden brievengaarder De Graaf ter aarde besteld. Acht post beambten droegen het lijk graf waarts. De collega's Drooger en Vis herdachten den overledene als amb tenaar en vriend. Ds. J. A. Gerth van Wijk sprak mede namens den post directeur van Heemstede een woord aan de gToeve en bracht den dank van de familie over voor de betoonde deelneming. HAARLEMMER MEE R Voor den bouw eener Ohr. school te Vijfhuizen waren 10 biljetten ingele verd; de hoogste inschrijving bedroeg f 8900, de laagste zijnde van den heer Koppen te Haarlem, f 7200. De heer C. v. d. Bout te Aalsmeer, stelt zich als lid der Provinciale Sta ten niet meer herkiesbaar. SCHOTEN. Aan Ihet overzicht der bevolking over 1906 ontleenen wij, dat geboren zijn 132 m. en 138 vr. personen. Er hébben zich gevestigd 1198 m. en 1176 vr.. te zamen dus 1330 m. en 1314 vr. Overleden zijn 49 m. en 49 vr.; ver trokken 872 <m. en 791 vr. Te zamen 921 m. en 840 vr. Blijft een vermeerdering van 409 m. en 474 vr., totaal 883. De bevolking was op 31 Dec. 1906 3614 m. e n3595 vr. totaal 7209 zielen. Door de politie werden in dat jaar opgemaakt 140 processen-verbaal, 79 wegens overtredingen en 61 wegens (misdrijven. Er werden 38 huwelijken gesloten. De heeren W. v. Sdhie ©n G E. A. Teeuwen, de beide wethouders zijn dit jaar als raadsleden aan de beurt van aftreding. IJMUIDEN ALS VISCHMARKT. Men schrijft aan de N. R. Ct. In 1906 werd aangevoerd 29.500.000 KG. versdh© visdh tegen 23.000.000 K.G. in 1905. De opbrengst was in 1906 4.682.000; in 1905 f 4.072.666; in 1904 f 3.561.342: in 1903 f 2,842.074; in 1902 f 2.004.815. in 1901 f 1.182.402. In 1906 kwamen binnen 3926 stoom- •en 6728 zeilschepen; in 1905 3302 stoom en 7338 zeilschepen. Van hier werd verzonden per spoor naar 't binnen land 13.000.000 KG., naar Duitsch] and 9.500.000 KG. en naar België 6.000.000 KG. Aan gezouten haring werd in 1906 verkocht voor f 270.000, tegen f 196.146 in 1905. De overdekte marktruimte heeft een oppervlakte van 5440 vlerk. M. Op drukke dagen is dat nog niet ge noeg. In enkele j,aren heeft het ris- schersbedrijf hier een groote vlucht genomen, zooals uit bovenstaande cij fers blijkt. ZANDVOORT. De bewoners van de Haarlemmer straat, (hebben dezer dagen den Op zichter der Gemeentewerken druk be zig kunnen zien met het opmeten der straat. Wij willen 'hopen, dat thans stap pen gedaan zullen worden tot ver fraaiing en verbetering van dezen weg. Bij de laatste festiviteiten alhier troffen wij één van de twee muziekge zelschappen nog zonder vaandel aan. Gaarne zagen wij, dat spoedig het initiatief genomen werd, gelden bij een te zamelen, om ook die vereeni- ging een vaandel te kunnen overrei ken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN ét 30 Cent per regel. Redeneer ira maari Gisteren verschrikkelijke toestandkeelpijn, heesch totaal, zeg ik je En een droge hoest ik was waar lijk bangEn heden Lekker als kip en alles voorbij. En hoe? Ik heb SODENER MINE RAAL-PASTILLES echte, van Faij gekocht, naar voorschrift gebruikt, en van daag is alles over. En de heele grap kostte maar 60 cents. Voor dien prijs bij eiken apotheker, drogist en mine- raalwaterhandelaar te ver krijgen. 'iSinaenlaad HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder woonde Woensdagavond in het Gebouw voor Kunsten 'en 'Wetenschappen te 's-Gra- verihage het Diligentia-concert bij. OORLOGSBUIT IN INDIë. In de rubriek ,,Bataviasche Nouvel- les" van het „Soerab. Hbl." is te le zen: ,.<Ik was onlangs in de gelegenheid den oorlogsbuit te bezien, welke op Bali is behaald, alles opgetast in het Museum van het Bataviaasch Genoot schap, maar niet om daar blijvend te worden geëxposeerd. Alles gaat naar 'Nederland en zal worden bijgezet in het Rijksmuseum bij de andere spre kende bewijzen van Nederlands oor logsroem. Wel jammer. 'Hier is de belangstelling voor wat met groot© inspanning het Bat. 'Ge nootschap verzamelt en bijeenhoudt wel niet heel groot, maar in Holland is men voor Indische rariteiten nog veel onverschilliger, hetgeen elke sup poost van het Rijksmuseum u kan ver tellen. En dan vind ik, dat hier en niet in Holland thuis (hoort wat door het Indische leger in den krijg werd buit gemaakt. Maar daarvoor voelt het opperbe stuur heel weinig en in dat opzicht maken de ingezetenen van Indië het niet veel beter. De N. Ct. merkt daarbij op: Naar ons voorkomt heeft het Indisch blad groot gelijk. Buit door het Ned. In'dische lleger behaald, bhaqilt (in) de Indische hoofdstad thuis, niet in die van Nederland, al achten wij het wenschelijk en ook billijk, dat eenige merkwaardige of kostbare specimina in het Rijksmuseum zouden worden bewaard. Aan de voorstelling, dat het Neder land (in engeren zin genomen) zou zijn. dat in Indië krijg voerde, met 'Indische middelen ter wille van eigen gezag of roem en oorlogsbuit opstrij kend om daarmede zijn schatkamers te stoffeeren, moet zoo weinig moge lijk voedsel worden verschaft. Daar entegen het juiste begrip, dat het de Indische staatsgemeensdh ap is, die in het algemeen belang dier gemeen schap den strijd voert, zooveel moge lijk worden aangemoedigd, waartoe het erkennen van haar recht tot het bewaren der behaalde krijgstrofeeën onder anderen strekken kan. Tegen het opnemen van enkele stuk ken van wetenschappelijke of kunst waarde in het Rijksmuseum hebben wij geen bezwaar, integendeel, ter wijl het overbrengen daarheen van eenige historische stukken om te wij zen op het aandeel, dat Nederland, als souverein, aan de gebeurtenissen ge nomen heeft, onfs noodzakelijk toe schijnt. GEEN KINDERSPEELGOED. Het D. v. N.-N. verhaalt van een jongen, die jacht maakte op bij de wet besdhermde vogeltjes. Met een pistool van klein kaliber had hij hier bij 't ongeluk eeofi meisje in het been te schieten. Het kind moest onder ge neeskundige behandeling worden ge steld. Hierdoor niet afgeschrikt, ging hij met roekeloos spel voort, met het gevolg, dat hij even later een jongetje in den arm schoot. Ook bij dezen moest de hulp van den dokter worden ingeroepen. Van beide gevallen is aangifte ge daan bij de politie. MACHINE GESPRONGEN. Bij de firma Peek en Cloppenburg, aan de Oudegracht, te Utrecht, is Woensdagmorgen de zuigerinrichting van de machine uit elkaar gespron gen, waardoor een ruïne werd ver oorzaakt. Alle onderdeden lagen ver spreid over den grond. De schade zal wel niet zoo heel gering zijn. Men heeft bovendien reeds berekend, dat gedurende ongeveer 8 dagen geen electrisch licht zal kunnen worden gebrand en men zich met gas zal moe ten behelpen. Persoonlijke ongeval len hebben zich niet voorgedaan. DE DERBEYCLUB TE VAALS. Volgens het Berl. Tagebl. wordt er te Vaals nu meer da.n ooit te voren gespeeld. Mag men de verklaringen van ingewijden gelooven, dan wor den er iederen avond geheele vermo gens verloren en gewonnen. De voor naamste in de Derbeyclub is de Hon- gaarschp graaf Stary, die wel is waar uit Nederland gebannen is, maar in Aken woont. Daar hem echter een kort verblijf in Nederland is toege staan (minder dan 24 uur) gebruikt hij dat privilege door 's avonds in een gesloten rijtuig naar Vaals te rij den en 's nachts naar Aken terug te keeren. SLECHT VOORGAAN. In de Eeiihoornstraat te Rotterdam hield de politie Dinsdagavond twee kinderen van den bootwerker van L. uit de Bellevoystraat aan. Zij hadden op last van hun vader uit een café in die straat een zak met mais gehaald, die hij er achterliet. De maïs n's ver moedelijk ontvreemd aan boord van het stoomschip Yorkmore, in de Rijn haven. ONDERSCHEIDINGEN voor de krijgsverrichtingen in Timor en Soemba, hoofdzakelijk in het 1ste halfjaar van 1906, zijn eervol vermeld, de Europeesche sergeant, tijdelijk in structeur der gewapende politiedie naren, J. Abbink (46533). Bevorderd tot officier in de Oranje- Nassau-ordé de kapitein der infante rie A. Franssen Herderschee. Voor de kr ij gverri chtingen in Atjeh hoofdzakelijk in het eerstë halfjaar van 1906, benoemd tot ridlder 4e klasse der Militaire Willemsorde de eerste luitenant der marechaussee L. Ders- jant, sedert teruggeplaatst bij de in fanterie; de Europeesche sergeanten der marechaussee G .Goets (40741) ;A. A. van Dalen (46521)J. K. F. Ruge- bregt (51332), en J. L. Seri wan ek (53388), en de inlandsche infanterie- korporaal Wirosétiko (32320). Eervol vermeld de le luitenant der maréchaussée H. J. Kuiper, sedert teruggeplaatst bij de infanterie, en de Europeesche sergeant der maréchaus sée J. F. van Harlingen, stamboek no. 30023. Benoemd tot ridder in de Oranje- Nassau-orde de le luitenant der ma réchaussée H. J. Scmidit. Voor de krijgsverrichtingen in Atjeh Djambische in het eerste halfjaar van 1906 eervol vermeid de Europeesche sergeant der infanterie V. F. G. Pie- ra.rd, stamboek no. 36303. GROOTE EDESCHE BOSCHDAG. Bij dear te Ede gehouden groo- ten Edeschen Boschdag werden de volgende prijzen besteed Dunne eiken f 13—16, zware eiken f 2028. fijne dennen f 8, zware dennen fl9 alles per kub. M.. schelhout per voer schors (810 K.G.) op stam f2730 (Edesche Bosch), Schelhout op wal len f 3340 per id. Er was zeer veel kooplust. DE TREINBOTSING BIJ DELFT. De .^Maasbode" die het ingezonden stuk in de Tel. oyer de treinbotsing bij Delft overnam, is zoo vriendelijk geweest, zich daarmede naar het in spectiebureau der H. IJ. S. M., te Rot terdam, .te spoeden, met verzoek haar mede te deelen, wat van het in dat stukje vermelde waar is. Uit de door den inspecteur met de meeste bereidwilligheid verleende in lichtingen ontleenen wij, dat achter den trein, die met de goederenwagens in botsing was geweest, twee treinen uit Rotterdam stonden, een te Ketel en een te Schiedam. Had men nu van Rotterdam uit een hulptrein gezon den, dan zou deze eenvoudig niet ver der hebben kunnen oprijden dan tot Schiedam, omdat verderop de lijn niet vrij was. Daarbij komt. dat de ontspoorde sneltrein-locomotief wias gekanteld en in de telegraafdraden verward ge raakt, waardoor de telegraphische gemeenschap was verstoord. Boven dien moest van station Delft uit de vrijgebleven lijn worden geschouwd, om te zien of deze zonder gevaar kon worden bereden. Ook daarmee ging wel 40 minuten verloren. Toch was reeds omstreeks 10.30 uur, dus reeds drie kwartier na het onge val, een hulptrein uit de ridhting Den Haag gearriveerd, met personeel van tractie, om de opruiming te beginnen. Het is dus heslist onjuist, dat eerst twee en een kwart uur latei hulp is verleend. Onjuist is ook, dat die hulp kwam uit Rotterdam, want uit die richting was de lijn niet vrij. Toen echter later bleek, dat het werk van dien aard was, dat hulp uit Rotterdam gewensebt was om het spoor spoediger vrij te krijgen, werd ook uit Rotterdam hulp gerequireerd. Die kon toen worden verleend, wijl in- tusschen het spoor was vrij gemaakt, zoodat onmiddellijk tot aan de ont spoorde machine kon worden opgere den. Deze tweede hulpmachine, even eens met personeel van tractie, was te twaalf uur op het terrein, en uitslui tend bestemd voor de opruiming van locomotief en tender. Men heeft allereerst gezorgd, dat de reizigers aan de verschillende stati ons met zoo min mogelijk oponthoud hun bestemming bereikten. Waren persoonlijke ongelukken te betreuren geweest, dan zou, naar de inspecteur nadrukkelijk verzekerde, gé"én hulp zijn ontboden uit Den Haag of Rotter dam. Dan zou men onmiddellijk per rijtuig of op andere zoo snel mogelijke wijze, medische (hulp hebben ontbo den uit Delft, die uit den aard dei- zaak véél spoediger op de plaats des onlheils zou zijn geweest, dan wan neer men eerst in Rotterdam of Den Haag geneeskundigen had moeten op sporen en dezen daarna nog naar Delft vervoeren. ONGEWONE STAKING. In de gemeente Bunschoten is Zon dag staking geweest in den kerk dienst voor die N. Hervormden. De zaak was deze. Met ingang van 1 Januari j.l. is van gemeentewege het van ouds gebruikelijke luiden van de klok, hangende in .dien gemeente toren, die met de kerk een geheel vormt, verboden en de toegang door den toren tot de kerk afgesloten. 't. Gevolg hiervan was dat predi kant en kerkgangers, den sinds men- schenheugenis gebruikelijken weg versperd vindende, huiswaarts keer den en ,£or ook voor het verdere ge deelte van den dag geen dienst was. Men is zeer benieuwd hoe dH geval zich zal oplossen. KWARTJESVINDERS. Op het perron van het Hollandsch© Spoorwegstation te 's-Gravenhage Woensdagmiddag half vier een groot aantal personen wachtende op den trein naar Amsterdam. Onder het wachtende publiek een clubje van de meest beruchte Amst-erdamsche kwartjesvinders. Hoewel ze niet bij elkaar stonden, hadden de surveil- leerende rechercheurs van politie-hen spoedig in het oog. Kort vóór het bin nenrijden van den trein had een van de kwartjesvinders reeds een gesprek aangeknoopt met iemand, blijkbaar een eenvoudig buitenmannetje. Als de trein is voorgekomen, stap pen eerst twee van het voor onnooze- len gevaarlijke clubje in een coupé derde klassedaarna weder één, en ten slotte een vierde mei den buiten man. De rechercheurs hadden alles afge loerd, waarschuwden d§n dienst- doenden treinopzichter, door wiens bemiddeling op het allerlaatste oogenblik een spoorwegbeambte bij het nobele reisgezelschap werd ge plaatst, blijkbaar niet tot genoegen van de kwartjesvinders, van wie één voor het portierraam was gaan slaan om U zoodoende aan den spoorweg beambte te doen voorkomen, dat er voor hem geen plaats meer was. Toen de trein zich in beweging stelde, riep een der politiemannen flink hard, zoodat de in de coupé zit- tenden 't duidelijk konden hooren „dénkt om de kwartjesvinders BRANDEN. Te Haaren is Dinsdag de hoeve met schuur en stal van den landbouwer J. van Ommen afgebrand, 3 koeien en eenige varkens kwamen' in de vlam men om. Verzekering dekt de schade. In den vroegen morgen van Zater- dag j.l. ontstond in de kapitale boe renhofstede van den landbouwer II. Smeets op het gehucht 't Rooth (Mar graten) eeu zware brand. De woning van genoemden S. en die der wed. Mans brandden totaal uit. Een elftal biggen, twee zeugen en drie runde ren kwamen in de vlammen om. De schade is aanzienlijk. Een en ander was verzekerd. (L. K.) Te Steenwijkerwold brandde Woens dagmorgen door onbekende oorzaak af de keuterij, bewoond door R. Jong bloed. De geheele woning, alsmede de inboedel, werd een© prooi der vlam men. Een geit kwam in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. INBRAAK. Maandagavond omstreeks 5 uur is ingebroken in de houten woning van jhr. A. Verlheyen te Loon op Zand, tij dens -diens afwezigheid. Juist kwam J. van Haperen, onbezoldigd rijksveld wachter, op het terrein, toen de in breker zwaar geladen ervandoor ging; hij achtervolgde hem door (heg en steg, waarbij de dief een en ander wegwierp, tot aan een woonwagen, waar V. H. niet binnen mocht, wat hem door een vijftal mannen werd be let. De dader is nu op de vlucht; 't is zekere F. ju it België, gedomicilieerd te Breda. In de woning zijn alle kisten en kasten opengebroken en doorsnuf feld; geld wordt er niet vermist. Een uur na de inbraak kwam jhr. A. V. t/huis in gezelschap van zijn eega. (D. v.N.) Op het station Lochem is ingebro ken in het plaatskaartenbureau de dief verschafte zich toegang met den sleutel, die 's avonds buiten ergens werd opgehangen. Een bedrag van ruim f 10 wordt vermist. Woensdag is ingebroken bij de fa milie Van Lei jen, Verbindingsweg no. 15 te Amsterdam. De straatdeur was blijkbaar met valsche sleutels geo pend. Eenmaal binnen hebben de inbre kers het geheele huis doorzocht. Kas ten werden opengebroken en de boel overhoop gehaald. Vermist worden gcuden en zilveren steraden, benevens een© som geld. De politie Vermoedt hier te doen te hebben mét een bende, die dn den Iaatsten tijd de stad onveilig maakt, én bijna steeds inbraken pleegt van de soort als bovenvermelde, in huizen waarvan de bewoners tijdelijk afwe zig of 's avonds uit zijn. („Tel") DONKER AMSTERDAM. O. Z. Armsteeg! Daar moet je niet belanden, vooral niet als je vreemd bent in Amsterdam. Maar de heerD. S., Duitscher van geboorte, belandde er nu eenmaal, maakte er kennis met een zéér beruchte vrouw, en kwam zich even later op het politie bureau in de Warmoesstraat beklagen van aJ zijn Duitsch goudgeld te zijn bestolen. Een huiszoeking volgde, Duitsch goudgeld werd gevonden en in- beslag genomen. De vrouw en haar „echtge noot" werden gearresteerd. Maar het zal moeilijk te bewijzen vallen, dat het gevonden goudg ook het gestolene is, wat natuur! ontkend wordt. Gdld lijkt, nu éenm •piectes op elkaar. BLOEDVERGIFTIGING. Een bekend semi-arts, te Utrecht, lieer S., had al een poos een puif op den neus, dat ©ogenschijnlijk i de- minste zorg baarde Dezer daj werd de familie ongerust, vooral t< de aanstaande medicus zach niet gevoélde. Een dokter werd ontbod de patiënt werd in het diaconess huis geopereerd en is Maandag de gevolgen daarvan overleden. („Ned.' AFGELUISTERD GESPREK. A. Wat zou de minister van Oor daar toch mee voor hebban, om d datum van 1 April zoo op den vc grond te schuiven B. Een krijgslist, een krijgslist, ders niet. A. Waarom zou je denken B. Wed, laat men hem zoo h baas, dan zegt hij1 April zend ik gekken wlar ik wil. Begrepen („Msb.' UITSLAG STATENVERKIEZING GORINCHBM. De uitslag van de Woensdag gein den stemming in het district Gor chem voor een lid der Prov. Stal van Zuid-Holland, in plaats van i L. van Andel (antir.), die bedankt li is als volgt: Aan tal kiezers 5668. Aantal uit bradhte geldige stemmen 4889. •Gekozen mr. V. G. A. Boll (lib.) r 2450 stemmen. De heer G. de Vor Hzn. (Fries christ.-hist.) had 2439 stemmen. Op 3 October van het vorig ji werd jhr. mr. N. C. de Gij sela ar (cl hist.) gekozen met 2516 stemmen gen 2344 op den heer Mijnlieff (lil De liberale eandidaat kreeg dus th£ 106 stemmen meer, de kerkelijke ci didaat 77 stemmen minder dan October 1906. Er werden nu 29 ste men meer uitgebracht dan toen. Jhr. mr. N. C. de Gijselaar en i V. G. A. Boll moeten beiden de2 zomer weer aftreden. EDE. Naar -men aan de N. C. mededet ih-eeft de heer Quarles van Ufford (ch hist.), dadelijk na" bericht ontvang te 'hébben, dat hem wellicht een c: didatuur voor de Tweede Kamer v< Ede zou worden aangeboden, mede] deeld niet in aanmerking te will komen. EINDELIJK GESNAPT! Herhaaldieilijk kwam liet in d la afeten tijd voor, dat kinderen Amsterdam op straat van hun ocxrl 'leitjes werdeai beroofd. Volgens gegeven signalementen moest ra bier met dezelf de dievegge te dc hebben. 't Is thans aan de politie gelukt hand te leggen op de 19-jarige Lou G., een als dame gekleed jong meis die van deze straatrooverijen wo< verdacht. Reeds is ze door een der bestolen herkend, maar het zal raa'dzaam zi voor ouders van beroofde landen zich zoo spoedig mogelijk te meld op hét politiebureau St. Pietersh waar Louise „bewaard." wordt. („Tel." bene Ontploffing. (Men meldt uit Zuidlaren aan Prov. Gron. Ct.: Een ontploffing in de gasfabrk gepaard gaande met het uit elka springen van een der zuiveraars, de gisterenmiddag menigeen ontste naar buiten snellen. Gelukkig w niemand in de fabriek aanwezig, zc dat het ongeval alleen eenige ma] rieel© sdhade ten gevolge heeft eij dezen avond geen gaslicht branj zoodat de straten in duisternis z gehuld en de gasverbruikers gen cm zaakt zijn de afgedankte peiroleu lamp nog eens weer te voorschijn halen. ONGELUKKEN. Te Putte (N.-Br.) is vrouw T. C.. door het ontploffen van een pet leumlamp in brand geraakte, aan gevolgen daarvan overleden. Te Leiden is Dinsdagmiddag in volgslogement aan de Nieuwe Be tenmarkt, een marskramer van trap gevallen, waardoor hij een sc delhreuk kreeg. Een dokter, die i middellijk ontboden werd, kon slee den dood constateeren. 'Men schrijft uit Ba vel d.d. 8 Jai Een d roerig geval deécl zich Ife Maandagnamiddag voor. De ruim 80-jarige J. van Eijl gil zooals hij wel eens meer deed. t loopen. Daar hij nog al lang bleef, liep men hem te ge-moet, d( vond hem liggen in een sloot lai den weg, gehéél verstijfd van kou En nog voor men hulp kon verleen was hij overleden. ('s-Hert. Ct PRETTIGE VRIJAGE. Maandagmorgen was Hendrik VI meubelmakerskneoht bij de firma I N., in. de Nes te Amsterdam, niiet zijn werk gekomen. De maai had z ziek gemeld. Baas en werklieden ken echter vr©emd op, toen in middag zich twee rechercheurs politie op de werkplaat® aanmeldd en naar den zieken jongeling itii meerden. Toen de rechercheurs 1 daar niet vonden, werd naar huns gegaan, alwaar men evene tevergeefs kwam. Wat was de reden van deze beid stelling, door de politie gesteld in handel en wandel van Hendrik Vh Zondagavond had de man, was lende in die Haarlemmerstraat, oog Haten vallen op een Ams damsch dienstmeisje, dat daar toei lig passeerde. Hendrik liep h achterop, knoopte een gesprek aan dra wist ons dienstmeisje waar

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2