Gezocht Uit de Arbeiderswereld Rechtszaken Burgerlijke Stand Steoravaartberichtei! Telegrammen Leerlingen. Dienstbode Keukenmeid Dienstbode Advertentïën H.H. BARBIERS. Zetwinkelier. VEEN's Vegetarische Cacao Bankwerkers Kantoor. Een nette Jongen Banketbakkerij. Kost en Inwoning TE HUUR TE HUUR liteü' inhoudende naar buiten te ijd^rengen, waardoor groote onheilen raaiffge\vend werden. j>aar ook wie paardentuigen ver- Ko'qrand zijn was ook de dienst met do ^aardenLussen Donderdag moeilijk -ra4it te voeren zijn. tosP Alles is tegen brandschade verze- "wa§erd. Tien autobussen, waarvan 5 ver brand zijn, waren velrzekerd voor ^5* 150.000 en de inventaris voor esta a'*'es °P beuT-spolïs. H Nader schrijft men uit Rotter- Jam toi Nadat Donderdiag de brand in de ^tallen en remi se- van de maatschap- Algomeetn Vervoer onder de knie j was, wend! te<rstond begonnen met omzetten van liet hooi, wat tot |es middags 4.30 werd voortgezet. De geheele brandweer was toen ingerukt, maar met vier slangen op de water- I leiding werd geregeld watier gegeven pp de hooizolders, wat den gehleteüen pacht volgehouden werd. Te acht uur nhedemo chtend wordlt het omzetten- van vjidt hooi voortgezet. De gebouwen zijn )f3,\erg gehavend'. ÏT' De verzekertingssommen bedroegen: Voor die inventarissen 212.0000, waar onder ƒ25.000 voor paardenbussen en £lxf28.00" - VJfes op Beurspolis. De gebouwen' zijn -'''■verzekerd bij de Oudehoofdpoort, di rectie Bicker Oaarten Obreem. te ^'""llotterdiam, voor ƒ44.000 Donderdagnacht is de vellenbloote- rij van de firma S. de Jong te Sneek .geheel in vlammen opgegaan. Een aanziehlij'ke hoeveelheid wol en vol uien werd door het vuur vermeld. |OE h€Ij Men meldt uit Cuijk dato 9 Jan.: Hedenmiddag omstreeks drie uur brak er een lievige brand uit ten hui ze van den landbouwer Willem van Eist, wonende onder deze gemeente. Aangewakkerd door den feilen noord westenwind greep (het vuur zoo snel om zich heen dat er aan blusschen niet viel te denken. De met bekwamen spoed aangerukte brandweer kon dan ook niets ter blussdhing uitrichten. In een minimum van tijd was het geiiee- le gebouw een vuurzee en (het lag dan ook na een half uur itijd-s geheel tegen den grond. De geheele voorraad stroo en hooi, de landbouwgereedschappen de geheele inboedel, -eenig geld en een pas geslacht varken van circa 300 pond werden een prooi van het ver nielend element. Huis en inboedel zijn verzekerd. Oorzaak van den brand on bekend. Beurs bijeengebracht, en de Kamer van Koophandel te Amsterdam moet in dezen mett. de regeering zeer actief zijn> opgetreden. De höer V:am Blommestein Barn, voorzitter der tentoonstellingscommis sie, komt heden de zaak te Amster dam bespreken, niadJat hij dels mor gens met onze regeetring over de zaak zal hebben geconfereerd. BALDADIGHEID. De politie te Rijsiwijk heeft proces verbaal opgemaakt tegen den 14-jari- ge-n H. M., wegens het uit baldadig heid brandstichten op Zondagnamid dag j.l. in de brievenbus op Leeuwen- daal, bij Rijswijk. Alle brieven, die in de bus waireln, zijn verbrand. NUTS VERKIEZING. Naar liet hoofdbestuur van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen me- dededlt is aan' de gehouden verkiezing van 4 Led-en in zijin midlden deelgeno men dloior 111 departementen, samen uitbrengende 402 stemmien en met den volgenden uitslag 1. op mejuffrouw Meta Hugenhioltz zijn uitgebracht 392 stemmen, tegen 10 op meg. S. Lefébure 2. op den heer J. van Lodnen Marti net 388 tegen 14 op den heer dr. H. L. Oort; 3. op den lieer P. J. van Harderwijk 12 tegen 20 op den toedr mr. L. A. B> bau 4. op den lieer W. Boot 384 stemmen tegen 18 op den heler mr. F. A. Eg- gers. Tot leden van hdt hoofdhestuur zijn derhalve gekozen mejuffrouw Meta Hugenh.öltz te Amsterdam, en de hee- rien J. van Loeaian Mlartiirufllt te Bus- sum, P. J. van Harderwijk te Schie dam, en mr. W. Boot, te Amsterdam. liet hoofdbestuur ontving van de ge kozenen bericht, dat zij die benoeming aannemen. ïee Te Raarasdonksveer is brand ont staan ten huize van J. de B. Door 1 hulpvaardige buren geholpen was men het vuur spoedig meester. ei| (De waterschade is zeer groot, doch K alles wordt -door assurantie gedekt. ARME VISSCHERS. Bij den heer J. Bout Gz. te Huizen, voorzitter der Vereeniging „Ons Be lang'', is ten behoeve van het Fonds voor weduwen van visschers van de Koningin 100 -ingekomen. EEN AIMSTERDAMSOH TOONEELTJE. Men schrijft uit Amsterdam aan de „N. Ct.": Op 'den San-gel voor den Heiligen- weg hedenvoormiddag ruim 10 uur was een groote volksverzameling en opstopping, zoodat de passage naar de Kal verstraal t-zeer bemoeilijkt werd. Wat was er gaande? De naaste buren van den apotheker op den hoek Singel en Heiligenwe; hadden (Het huis. w-aarvan alle ramen nog met dikke gordijn-en waren ge sloten, al eenige oogenblikken aangekeken en elkander min of m-eer bedenkelijk afgevraagd: „Zou buur man een ongeluk overkomen zijn? Een gaslekkage wellicht? Men kan 't -niet weten. Je hoort -er in den laatsten tijd zooveel van." En toen slechts een paar nieuwsgierigen zich bij -de ang stige buren aansloten, en ook al on heilspellende onderstellingen ten bes te gaven, toen had men, echt op z'n Amsterdamsch, onmiddellijk honder den, (ja duizenden teosdhouwers op dit drukke verkeerspunt bijeen. Er komt aan l-o open een glazenwas- sdher en vraagt: Wat is hier te doen? Nauwelijks heeft (hij het duister ver moeden van eeD ramp vernomen, of hij 'treedt onmiddellijk handelend op. In een paar seconden as een ladder tegen h-et balcon -op den hoek gezet, en staat hij reeds boven, om te trach ten een raam geopend te krijgen, 't Ge- luikt zonder veel moeite. Hij steekt zijn neus in de opening en roept de talrijke schare toe: „Geen gaslucht". „Dan naar binnen, en naar het slacht offer gezocht", ^rordt hem toegeroe pen. Zoo gezegd, zoo -gedaan. In angstige spanning staat men op straat naar de terugkomst van den edelmoedigen en vluggen redder te wachten. 'Eindelijk verschijnt hij we der op 't balcon, en met uitgespreide armen doet hij v-an zijn verhevenheid kond, dat buurman sliep, een slaap des rechtvaardigen. De man daalt langs de ladder op straat en wordt door de jubelende me nigte voor zijn beriaht~hédankt. Velen gaan huns weegs; anderen hlijven eohter, om den man, die zoo zacht en zoo lang in Morpheus' armen had ge rust, naar beneden te zien komen om zijn winkel te openen. En toen hij kwam, en opende, jouwde de jeugd: „Luilak, luilak!" DE ZUID-AFRIKAANSCHE TEN TOONSTELLING TE AMSTER DAM. De „Tel." verneemt uit goede bron, dat het reöds vaststaat, diat de Zuid- Afrikaanscho tentoonstelling, die tot einde Maart in Londen wordt gehou den, daarna naar Amsterdam zal worden overgebracht. Het financieel© waarborgfonds, ter grootte van ƒ3000, is reeds op de ONZEN NEUS VOORBIJ. De stoomvaart-maatschappij „Ne derland" hteeft twee vrachtbooten m het buitenland- besteld, omdat hett. ge mier met de Oosterdoksluis aan de Ned. Scheepsbouw Maatschappij be lette eeme tijidige aflevering te g-aran- deenen. De afmetingen der nieuw te bouwen schiepen zij-n namelijk te groot om ze door de tegenwoordige Oosterdoksluis te brengen. De door vaart zou dus verbreed moeten zijn vóór dat die schepen gereed waren. De maatschappij „De Schelde", te Vlissimgien, en de firma Hiaanil-ton, te Port Glasgow, bouwen- nu elk een schip. In het edndfe van dit dn begin van het volgend jaar maken de „Lom bok" en. die „Sumatra" zoo heeten de nieuwe schepetn de eerste reis naar Indië. Men kan begrijpen, wat voor Am sterdam verloren gaat, nu twee zulke groote vrachtbooten, niet op onze wer ven konden worden opgezet. En dat bij de werkloosheid hier in het vak. Doodzonde („Tel.") aan op dergelijke wijze geen aanstel- ling meer zou plaats vinden. Wordt, hierin door .de 'Maatschappij toege stemd, dan zijn wij bereid onmiddel lijk het werk te hervatten. Het bestuur der Bootwerkers organisatie." „Door Eendracht Verbetering." De stand der staking was Donder dagochtend onveranderd. Donderdagmorgen kwam het stoom schip Jason voor -de steigers van de maatschappij ,,öe Oceaan". De boot werd echter wegens gebrek aan per soneel niet gelost. Dtes middags vergaderden beide partijen. Een besluit der werkgevers. De Vereeniging van Werkgevers op Scheepvaartgebied hield Donderdag- naamiddiag (na beurstijd) een langdu rige vergadering in „Krasna-polsky". De toestand in de haven werd da-ar breedvoerig besproken, vooral in ver band met het feit, dat 'thans een tweede stoomschip dor Ocean-Compa ny, namelijk de „.Jason" met een la ding goederen van Java, stil aan de IJkade ligt. Besloten werd, dat door de directie dei' Ocean-Company zullen worden in diienst gesteld 50 vaste werklieden, tegen, een weekloon van 15. Dan be schikt deze maatschappij over onge veer 75 maai vast werkvolk, waar door ze onafhankelijker komt te staan tegenover de losse bootwerkers. Uit do laatsten kan ze dan de meerdere werkkrachten recruteeren, naar -ge lang der behoeften van het oogenbiik. Bij advertentie in de volksbladen zullen de 50 v-ast-e wei'klieden worden opgeroepen, en ten spoedigste voor vast werk worden aangesteld. De los sing der twee sclvepen, de „Rtiipeus" en de „Jason", kan ten spoedigste beginnen. 't Is zeer wel mogelijk, dat zóó het conflict spoedig tot het verleden zal behooren. Want uit 'de stakers die immers niets li/ever willen, dan vast werkman bij de „Ocean" worden - zullen zich, nu de kans wordt open gesteld, allicht genoegzaam gegadig den aanmelden, om andere liefheb bers voor te zijn. Geschiedt zulks, dan is die zaak weldra uit. Volharden daarentegen de stakers in huai strijd, dan is de gang van zaken minder goed te voorzien, al loopen ze dan ook gevaar, hun plaat sen aan anderen te verliezen, en dcor niet melding de kans op een vaste aanstelling op een der 50 plaat sen te verkijken. dienst? Deze wordt immers afgeme ten naar de werkzaamheden, die ver richt zijn en zijn deze nu zoo machtig? Ook 't gevaar der helpers is niet groot -eest. Het geval is van eenvoudi- aard, de eischen zijn belachelijk groot. Re- en duplieken volgden. DE MOORD IN DE GERARD DOUSTRAAT. Naar men verneemt berust Koende- rink in het vonnis, Ihem door de recht bank opgelegd. Zooals men weet, werd hij, wegens moord op zijn vrouw, veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf, met aftrek der voorloopige (hechtenis. Het O. M. had 12 j-aar geëisdht. Noch het O. M.. noch de verdediging ós echter in appèl gekomen van het gewezen vonnis. DE STAKING IN DE HAVEN TE AMSTERDAM. Donderdagmiddag werd aan de Beurs 'het volgende manifest ver spreid: Aan den Groothandel en de Amsterdamsche Burgerij. Alweer een staking in de (haven. (De ze staking is er niet omdat wij, werk lieden, willen staken, neen, zij is er, omdat wij werklieden, die jaar in j-aar uit onze krachten geven voor het te -verrichten werk en daarin het middel van -ons best-aan moeten vinden, niet willen behandeld worden op willekeu rige wijze, zooals op dit oogenbiik ge schiedt aan -de Maatschappij -Oceaan. Aan -deze Maatschappij bestaat een lijst waarop (het volk altijd volgens -nummer wordt aangenomen. Nu deed zich Maandag 7 Januari plotseling een geval voor, dat drie personen werden aangezegd vast werkman te kunnen worden. -Een van deze personen kwam in het geheel niet op de lijst voor en de tweede persoon had het laatste nummer op de lijst, terwijl de derde, volgens on ze overtuiging, recht heeft op de aan stelling. Deze aanstelling verwekte on tevredenheid onder de overige werk lieden, omdat hierin werd gezien het gevaar voor twee werklieden, die an ders steeds volgens de lijst werden aangenomen en nu achteruit werden gezet en dus -minder kans kregen op werk, waardoor moet worden voor zien in (hun onderhoud. Het kan den arbeider toch niet ten kwade worden geduid dat hij opkomt voor het middel van zijn bestaan, om dit te behouden. Plet gevolg was dat over deze, naar onze overtuiging, -willekeurige aan stelling, met den werkgever werd ge sproken en tijdens dit onderhoud werd het werk 50 minuten stop gezet. H-et onderhoud bracht echter geen resul taat, waarop het werk werd hervat tot aan den wand. Den volgenden dag (Dinsdag) werd weder miet -den werk gever tijdens (het werk onderhandeld, doch ook zonder resultaat, met het gevolg, dat om halftien (het werk stop werd gezet; des middags vond weder een (bespreking plaats met den werk gever, evenwel ook zonder oplossing. Het werk ligt dus stil. Wij willen echter het werk gaarne hervatten, doch willen ons waarborgen ter wille van onze gezinnen, dat aan willekeur paal en perk worde gesteld. Zonder dezen waarborg wordt dpor ons het werk niet hervat. Wij zijn ten allen tijde bereid om langs den weg der rede met den werkgever tot eene vreedzame oplos sing te komen, waardoor het werk spoedig zou kunnen worden hervat. Nog kunnen wij hierbij mededeel en, dat in de vergadering van Woens dagochtend 9 Januari, het voorstel aan den werkgever is gedaan, om de men- schen, die naar onze overtuiging on rechtvaardig vast zijn aangesteld, in het werk te laten, doch een schrifte lijke verklaring te geven, dat voort DE ZAAIK-EVERTSENVOOR DE ALKMA A RSCiHE RECHTBANK '(Vervolg). (Zie Tweede Blad). (Mr. Th iel, voor Van Eyk optredende, belichtte -de diensten -door de sleep boot „Willem" na stranding bewe zen. De „Willem' was het eerste schip dat feitelijk de „Evertsen" hulp had verleend. Van groote beteekenis was het, dat de „Willem" den eersten tros overbracht. Uit officieele bron, het jaarboek der Marine, toonde spreker -den benarden toestand aan van de „Evertsen". De sleepboot „Willem" Iheeft gezorgd, dat de „Evertsen" bleef op -den kop van den wal, waardoor 'n belangrijke verbetering in den toe stand kwam. Spreker noemde den eisdh ,van 25.000 niet te veel. Mr. Mouthaan, voor den Staat der Nederlanden optredende, noemde de- naclit van 18 Augustus een ongeluks nacht voor de (Marine. De ketting en het anker van de „Evertsen" braken, toen vloed en wind van een kant kwa men. De „Evertsen" geraakte aan den wal. De concurreerende houding van de reederijen op dit -oogenbiik was te betreuren. De agent van de Sleepboot- reederij 'Zur Mublen 'heeft d-e lijn der „Willeml" -doorgesneden, om te belet ten te helpen de „Evertsen" naar -IJmuiden te brengen Waarom dat onderling getwist in 't gezicht der Engelsche -vloot? vraagt spr. Om de nationale eer te redden? Overdrijving in de voorstellingen der reederijen. De „Evertsen" was om 5 uur in gunstiger conditie Lof komt den commandant toe voor dit werk Dat geen gevaar bestond, putte nu Mouthaan -uit de (houding van de loodsboot „De Twent", die om 4 uur al aanwezig was en geen tennen vond -de bemanning van de „Evertsen" te redden. In de stukken van eischeres vindt men niet, dat de wind W.Z.W. was. Eerst in de pleidooien kwam.mr. Phi lips tot dit resultaat. 'Men h-eefi zich niet aan de waarheid gehouden. Men is erop uit stemming te maken. Geen -gevaar bestond er. Hoewel waardee- rende, het sleepbootwerk, moet spr. zeggen, dat de -commandant uitste kend iheeft gemanoeuvreerd tot de kop van de „Evertsen" op de kust was en het achtergedeelte op zee rustte. De sleepboot „Willem" heeft de „E- vertsen'Mhierbij gesteund. De „Sim- son", Hercules, Cyclops en Assistent hebben slechts anderhalf uur gewerkt om den oorlogsbodem te bevrijden. De „Evertsen" heeft zelf een leven dig aandeel dn de afbrenging van de kust, genomen, door te werken met alle machines, Het is niet te bewijzen, dat als de „Evertsen' met het eerste hoogtij niet bevrijd was, het oorlogs schip vergaan zou zijn. De scheeps- verklaringen zijn volgens mr. Mou thaan geen bewijsmateriaal in casu. Wel als de sleepbooten koopvaardij schepen waren geweest. Ook is geen scheepsjournaal overgelegd door de sleepbooten en is geen spoed betracht. Niet de kustwacht, maar een der vlet- ter lui heeft gezegd, -dat er niets was. Kan men hier spreken van spoed? Slechts twee booten hebben kracht dadig gewerkt. De aard van den weder mede naar huis te nemen. Het Gerechtshof meende, dat hier wel een strafbaar feit was gepleegd en venvees de zaak naar de openbare terechtzit ting. RECHTMATIGE UITOEFENING D-ER BEDIENING. Door de Rechtbank te Rotterdam werd .het volgende belangrijke vonnis gewezen. Door -den bierhuishouder Le iMaire was aan den hoofdagent M. de Buck de toegang tot zijn lokaal ge weigerd, toen hij -een onderzoek wil de instellen. De Rechtbank besliste, dat het feit niet valt onder de bij art. 184 W. v. S. omschreven strafbare feiten. De agent had nl. krachtens art. 3 der wet van 31 Augustus 1853, St.bl. No. 83, verge zeld anoeten zijn hetzij van den kan tonrechter, hetzij van het hoofd of van een commissaris van politie. Bij gebreke hiervan kan niet -gezegd wor den, dat de verbaliseerende ambte naar verkeert in de rechtmatige uit oefening- zijner bediening. Beklaagde werd daarom van rechtsvervolging ontslagen. BEVALLEN 10 Januari. J. Staenkist, geb. Bos man, d. 11 Janiuairi. M. H. Spoor, 5«b. Feije, d. C. C. Carts alias ^eijnders, geb. Haa.rselho<rst, z. OVERLEDEN 9 Januari. G., 13 m., d. v. W. van 01 denmark, Papetorens vest. K. A. Watzema, geb. Blom, 41 j., Tey-ler- straat, 10 Januari. M., 9 m., d. v. J. T. Bert, Bakkerstraat. J. C. We- lage, geb. Van Wunnik, 65 j., Groot Heiligland: 11 Januari. F. Hart man, 77 j., Hagestraat. E. v. d. Bel. geb. Flart, 40 j., Kamperlaan. C. ,T. Grollart, geb. Lindeman, 65 j., Ged. VoldieirsgTach't. ONEERLIJKE DEURWAARDER. Het O. M. bij de rechtbank te Hee renveen eiischte tegen F. P.. ex-deur waarder te Oosterwolde, wegens op lichting, een jaar en zes maanden ge vangenisstraf MISHANDELING MET DOODÊLIJ- KEN AFLOOP. Voor de rechtbank te Breda werd 5 jaar gevangenisstraf -geëischt tegen J. L. B.. 21 jaar, arbeider te Tilburg, wegens mishandeling van v. d. V., te Tilburg in den nacht van 30 Novem ber op 1 December, met gebruikma king van een mes, waarbij v. d. V. een steek in den hals kreeg, die een slagader doorsneed en hem doodde. VRIJHEIDSBEROOVING. Voor de rechtbank te Leeuwarden stond terecht een deurwaarder bij het kantongerecht- aldaar, beschuldigd van wederrechtelijke vrijhdidsberoo- ving. Gelijk reeds werd vermeld, heeft hij in den nacht van 28 op 29 October jl. na een Zond-agavondvoorstelling in De Harmonie, een koopman te Leeu warden in- gijzeling gesteld krachtens een vonnis vam den kantonrechter. Toen de vrouw van den koopman in dienzelfdleu nacht e enigen tijd later zich bij beklaagde aanmeldde met 250 aan bankpapier, ten- einde haar man onmiddellijk uit de gijzeling ont slagen te krijgen, weigerde hij, zon der daartoe gerechtigd te zijn, het aangeboden geld aan te nemen, ten gevolge van welke weigering de koop man niet ui-t de gijzeling is ontja gen, en mitsdien wederrechtelijk van de vrijheid beroofd is gebleven. Als getuigen werden gehoord de ge gijzelde, die tot Donderdag daaraan volgende in arrest was gebleven, diens vrouw en zwager en de direc teur van het Hulis van Bewaring. Het O. M. eischte schuldigverkla ring aan het door schuld iemand we derrechtelijk van de vrijheid beroofd doen blijven, met veroordieelling tot een boete van ƒ100, subsidiair twiee maanden en twintig da-gen- hechtenis. De verdediger, mr. A. Burger, be toogde, dat in 'de handeling van be klaagde niets strafbaars was gelegen en conclud'eerde tot vrijspraak. Uitspraak 16 Januari a.s. SPOORWEGDIEFSTALLEN. Reeds sedert geruimen tijd werden aan het spoorwegstation te Leeuwar den uit manden enz. allerlei voorwer pen vermist, vooral eetwaren. Voorts een nikkelen horloge en- een zilveren horlogeketting. In de maand November mocht men er eindelijk in slagen dien dader te krijgen, liet was een gehuwde 26-jari- ge stations-arbeider. Wegens deze diefstallen voor de rechtbank te Leeuwarden terechtge steld, is hij daaraan schuldig ver klaard en veroordeeld tot één jaar ge vangenisstraf. De eisch was een jaar eu zes maanden. VONNIS BEVESTIGD. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigde het vonnis der Rotterdam- sche rechtbank gewezen tegen den ge wezen ontrouwen concierge van het Gerechtsgebouw aldaar, waarbij hij werd veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf wegens diefstal van gelden uit -de verschillende bureaux aldaar en wel door middel van een valschen sleutel. WEL EEN STRAFBAAR FEIT. Donderdag werd voor het Gerechts hof te Arnhem behandeld een verzet van het O. M. tegen een beschikking van de rechtbank te Zwolle, waarbij een inwoner van Enkhuizen werd bui ten vervolging gesteld wegens het op zettelijk bevrijden van een krachtens rechterlijke uitspraak van haar vrij heid beroofde. De echtgenoote van den bek!, werd in het krankzinnigengesticht te Veld wijk ingevolge rechterlijke beschik king verpleegd. Toen nu de man en zijn schoonzuster haar eens gingen bezoeken en de geneesheer-directeur toestemming had verleend om een wandeling buiten het gesticht te doen, maakte hij van deze gelegenheid ge bruik om zijn vrouw op haar verzoek Het stoomschip Kediri, van Java n. Rotterdam, passeerde 10 Jan. Wight Men verlangt nog tegen 1 Febr. eene neite JbLeukenmeld vaal den P. G. en v. g. gr v. Loon naar bekwaamheid. Aanbiedingen in persoon of met franco brieven Villa „Cornelia", Park te Bloemendaal, Mevrouw DE LANGBRUNNER, Leadsche Vaart 72, VRAAGT wegens ongesteldheid der tegenwoordige met 1 Februarieen Dl» N8TBODB goed kn.mv koken, v. g. g. v. Hulp van een dagmeisje. Aanm. 's avonds 89. Op een Dameshoeden-Atelier kun nen eenige nette LEERLINGEN ge- plaaitst worden. AdresIjoningstraat 41. Gevraagd tegen 1 Februari een nette voor Noodhulp of voor vast, als Meid-alleen, die een burgerpot goed koken en netjes werken kan. Loon 110 Gld„ 26 Gld. waschgeld en ver val. Brieven franco onder No. 10415 Bur. H-aarl. Dagblad. SPAANSCHE GEDELEGEERDEN. MADRID, 10 Januari. (Reuter). De Koning heeft het dekreet getóekend. I waarbij vier gedelegeerden worden i benoemd voor de confea-enitie in Den Haag. De vertegenwoordigers van Spanje op deze conferentie zullen zijn de hee- rein More/t, Dato, Maria de Labra, Rafaela de Urenas. DE PAUS EN DE HAAG SCHE CONFERENTIE. ROME, 10 Januari. (Reuter). Naar aanleiding van de geruchten overeen mogelijke deelneming van den Heili gen Stoel aan de conferentie te 's-Gra^ venhage, zegt de „Tribune" te kunnen verklaren-, dat de ItaMaamsche regee ring geen enkele desbetreffende me de deeling van andere mogendheden ontving. HET PRESIDIUM DER FRANSCHE KAMER. PARIJS, 10 Januari. (Reuter). De heer Brisson is herkozen als president der Kamer en tot vice-presd-denten werden benoemd de heenetn Etienne, Bertea-ux, Rabier en Cruppie. Gevraagd in Den Haag tegen Fe bruari voor noodhulp of voor vast, een bekwame KEUKENMEID, die goed kan koken en genegen is. eenig huiswerk te verrichten. Loon ƒ150, veel verval, wasch vrij. Brieven fran co met opgave van vorige betrekkin gen onder No. 28 a. d. Boekh. BLANK- WAARDT en SCHOONHOVEN, Den Haag. GEVRAAGD Loon f 100. Antoniestraat 36. Heden overleed zacht en kalm na een lang en vreeselijk lijden mijn geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgzame Moeder ELIZABETH VAN DEN BEL geb. DE FLART, in den leeftijd van bijna 41 jaar. Uit -aller naam, J. VAN DEN BEL en Kinderen. Eenige en algemeene kennis geving. Haarlem, 11 Jan. '07. Een nette LEERLING kan geplaatst worden bij L. ALDERS Jr., Generaal Cronjéstraat 8. Gevtraagd gehuwde KRUIDENIERS BEDIENDE of zij, die wenschen te huwen, in een reeds jaren bestaande drukke zaak. Zij, -die grondig bekend zijn met het vak en borg kunnen stellen, zenden hun brieven onder letter A. F. TEGEL's Boekh., Cein tuurbaan 358, Amsterdam. Heden overleed, na een lang durig lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuffrouw Catharina Jacoba Crollart geb. LINDEMAN. J. C. ROODT. M. C. ROODT— CROLLART en Kinderen. Haarlem, 11 Januari 1907. Eenige en alge-meene kennisge ving. Gnderliuge Brandwaarborg-Yereeniging voor de Gemeente Haarlem. Ondergeteekende betuigt hierbij zijne BIJZONDERE TEVREDENHEID aan bovengenoemde VEREENIGING voor de AANGENAME en COULAN TE wijze, waarop zij de door hem ge leden BRANDSCHADE heeft vergoed. W. P. J. OVERMEER. PRO DEO. Echtscheiding Bij vonnis der Arr ondissem ents- Kechtbank te Haarlem d.d. 27 Novem ber 1906, is het huwelijk, den 16den November 1904 te Haarlem tusschen GERHARD HEKKERT, los werkman, wonende te Haarlem, en LOUISA HOOGERBEETS, werkvrouw, wonen de te Haarlem, voltrokken, ontbon den verklaard door echtscheiding. De Procureur van Eischeres Mr. JOOST DE GRAAF. Geanthoriseerd door den Bond. EdelKrachtigy Rein". Fijnste Kwaliteit en Smaak. Fabr. 1. YEEN&Co., Sneek. Hofleveranciers. Een net RUBGEHMEI8JE vollfidig bekend met Nuttige Hand werken, alsmede met alle huiselijke bezigheden, zag zich gaarne geplaatst tegen April of Mei. Brieven onder No. 10416 Bur. Haarl. Dagblad. Bekwame kunnen geplaatst worden in de Werk plaatsen te Voorburg en Velsen. Loon naar bekwaamheid. Leeftijd niet bo ven de 27 jaren. Brieven te adressee- ren aan de Maatschappij tot Explot- tatie van Tramwegen te Voorburg. JONGSTE BEDIENDE gevraagd bij B. H. J. LANS Co., Ged. Oude Gracht 82 A. gevraagd. Kamperstra at 5 Gevraagd een flinke JONGEN in de Banketbakkerij van G. v. d. BOO GAARD, Frans Halsstraat 54. Zon- dags vrij. Ter Handels- en Steendrukkerij van J. E. SWART, Schagchelstraat 36, gevraagd een Jongen bekend met de trappers. voor Dame alleen, ©bd rustige KAMER met vol PENSION. Brieven met prijsopgave on der No. 10410 aan het Bureau van dit Blad. aangeboden in een klein gezin. Adres Zuidpolderstraat 20. Een ONGEM. VOORK. met Alcoof te huur. Leidschestraat 32 rood. TWEE HUISJES voor klein geatn, Banuesteeg, ƒ1.80 en ƒ1.70 p. week.- Te bevragen bij H. LUIJTEN, Es- schilderstraat 4 rood. Te HriiR een vrij en net inger. BOVENHUIS, en een geheel HUIS met gr. Tudn (koepelh.), voo-rz. v. gas- een wateri. Te zien en te bevragen Z. B. Spa&rne No. 72a. Tegen Spotprijs ter overname aangeboden een WIN KELHUIS van een Coöp. Bouwveree- niging. Brieven onder No. 10399 Bur. Haarl. Dagblad. Een Zweesch Arch, wenscht bij eene beschaafde Duitsche familie in Haarlem gpm Zit- en Slaapkamer met PENSION en huiselijken om gang. Brieven met prijsopgave on- der Lett. A. L. Werk BUNGE, Aer- I d-enhout.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 3