Rechtszaken Kerk en School Leger en Vloot Gemengd Nieuws Gevraagd Telegrammen Dagmeisje Een Dagmeisje LerrtiBgrn Damt sboeden. Dagmeisje. Marktüieuws Advertentiën Burgerlijke Stand Keukenmeisje. Dagmeisje Dienstbode Dagdiesstbode Keukenmeid Huisbewaarders. Duitsche Correspondentie-les Dankbetuiging. Dagdienstbode Jongmensch, Jongste bediende Kantaor- ui Handilsbediindi Meubelmaker H.H. Barbiers. Dagmeisje WEDSTRIJDEN. Zondagmiddag (hadden, t-e Gronin gen druk bezochte nationale pdroef- wedstrijden vanwege de ijsvereend- ging Groningen plaats. De uitslag was als volgt Afstand 500 meter, voor jongens van 15 en 16 jaar. Ie Drijs A. Kalt, van Leeuwaixlen2. H. Germs, van Groningen. .Afstand 500 meter, voor jongens van 17 tot 19 jaar. Ie prijs H. Kalt, van Leeuwarden2. H. Germs, van Groningen. Afstand 1500 meter, voor jongens van 15 en 16 jaar. Ie prijs A. Kalt en Blokbergen, van Groningen. Afstand 1500 meter voor jongens van 17 en 19 jaar. Ie prijs S. Koning en 2e prijs JR. van Groningen, beiden van Graningen. In den wedstrijd om zilveren en bronzen medailles voor amateurs- iod'en der Vereen., afstand 500 meter, was le S. de Waard, 2e E. Nap, weid veroordeeld wegens valschbeid in geschrift en gebruikmaking van het vaische geschrift als echt en on ver, vulscht (de zaak met betrekking tot eene huwelijksadvertentie). Het verzoek van den verdediger tot schorsing van het geding, omdat er een geschilpunt van burgerlijk recht zou zijn, werd dus afgewezen. VONNIS BEVESTIGD. Voor Qiet Amliemsclie Gerechtshof werd 'Donderdag behandeld de zaak van W. >S., vroeger hoofd van een school te Nunspeet, thans inspecteur van een tevensverzekeringmaatscihap- pij. Bekl. is door de rechtbank te Zwolle wegens onzedelijke handelin gen met minderjarige meisjes, dce bij hem sdhool gingen, tot 2 jaar gevan genisstraf veroordeeld. Voor het Hof requireende de adv.-gen. bevestiging van dit vonnis, echter met aftrek van preventief. AUTOMOBILISME. Prof. Lombroso heeft in de „Nuoiva Anfologia" een artikel geschreven over automobilisme en criminaliteit, waaraan ,,De Fiets" luet volgende in vertaling ontleent „De misdadigers, die vijanden zijn van die bestaande orde en van het status quo, en tevens fanatieke aan hangers van :eder,e nieuwigheid, heb ben onmiddellijk opgemerkt, welke vooi'deelen liet automobilisme voor den misdadiger oplevert, en er een machtig hulpmiddel van gemaakt. De automobiel heeft zoodoende al diensten bewezen bij bank-ïnbraken schakingen van jonge meisjes, het te vondeling leggen van kinderen, enz. Onder de misdaden mag men ook rekenen de ongelukken uit onvoor- siohitJigJhlerid en de minachting voor het manschelijk léven, die zoovele chauf feurs kenmerkt, in hun moordende rij woede, aangemoedigd door immo rele verzekering op het leven van hun slachtoff&rs. Do overheid moet tegen: deze mis daden maatregelen nemen door spe ciale wegen aan te leggen voor de automobilisten alleen en op hun kosten, terwijl van den chauffeur niet alleen bewijzen van kunde moeten worden gevorderd, maar ook van mo raliteit en. wilskracht. Tenslotte moe ten ooik de verzekeringen worden ver boden'. De politie zal tegenover die a.utovs dér schuldigen en misdadigers kun nen stellen, zeer zware automobielen en bovendien middelen beramen om de overtreders te vangen, bijvoor beeld door het aanbrengen van af sluithekken in de voornaamste stra ten', het uitdenken van toestellen, waartdoor het mogelijk is de snelheid dier automobielen iln wedstrijden te berekenen, enz. enz. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Den 18en Oct. jl. was het kermis te Delfzijl. Terwijl de 19-jarige H. S. uit Farms urn daar aan het wandelen was met een jongeman werd hij door ze keren A. Rozeboom aangegrepen en over een hele geduwd. Een paar ande ren kwamen er op aan, om H. S. te bevrijden, Rozeboom ging daarop met een vijftal makkers verder. H. volg de op korten afstand. Plotseling keerde Rozeboom zich om, liep op H. S. toe, greep hem bij den nek en duw de hem opnieuw naai- beneden. De aangevallene 'haalde toen een mes uit den zak, stalk er mede achteruit naar Rozeboom tot driemalen; de steken kwamen terecht in de rechter- en in de linker-lies en in de 'knie holte. Nog denzelfden avond stierf de getroffene aan 'verbloeding. De rechtbank te Groningen veroor deelde H. S. -wegens het misdrijf van zware mishandeling den dood tenge volge hebbende, tot een gevangenis straf van .twee jaren en zes maanden. Van dat vonnis kwam hij in beroep bij het geredhfehof te Leeuw-arden, waar de zaak thans is behandeld. Evenals bij de rechtbank verklaarde hij, uit noodzakelijke zelfverdediging te hebben gehandeld. De advocaat- generaal deed uitkomen, dat appel lant «reeds vóór den eersten aanval het .mes had 'geopend en gezegd had ,,Ik laat mij niet slaan, als ze mij hebben willen zullen ze mij wel vinden", en daarna„Ik heb er wèl drie jaar voor over". In verband ech ter met de omstandigheden, waaron der 'luet feit werd gepleegd, was de advocaat-generaal -van oordeel, dat ex termen bestonden tot het opleggen van een lichtere straf, nl. v-am 1 jaar en zes maanden. Mr. E. D. H. van Schutter, van Gro ningen, die, evenals in de eerste in stantie, als verdediger optrad, pleit te ontslag van rechtsvervolging, op .grond dat de beklaagde had gehan deld uit noodzakelijke zelfverdedi ging, subsidiair veroordeeling tot een lichtere straf. CASSATIE AANGETEEKEND. G. v. G., arbeider te Arnhem, 24 dezer wegens medeplichtigheid aan diefstal van sokken in de strafgevan genis te Arnliem, veroordeeld tot jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hedMeitis, heeft cassatie aangeleekeml. EMSER PASTILLES. Voor het Kantongerecht in Den Haag zal de volgende week voorko men eene vervolging ingesteld ter za ke van onwettigen -verkoop van neesmiddelen in .den Grand Bazar de la Paix, in de Spuistraat aldaar (af- deeling z> eken ve rplegingsa rti kei en verbandstoffen en huismiddeltjes). De aanklacht wordt gegrond op de aflevering van Emser-pastilles cascara, het bekende laxeermiddel De eigen aardige zijde van dit pro ces is, dat niet het hoofd of de direc tie van dê^ondernemdng is gedag vaard, doch de magazijnbediende in de 'hygiënische afdieeling, die slechts handelt op last .van zijn patroons. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Men meldt uit 's-Gravenhage Het gerechtshof alhier bevestigde het vonnis van de Haagsche recht bank, waarbij C. P., 48 jaar, particu lier alhier, tot 3 jaar gevangenisstraf daarna met hetzelfde sciiip bij Kaap Sperone (Corsica) op 1800 kilometer tafstand; de overdracht werd dus door -de hooge t us sollen gelegen -gebergten niet belemmerd. Opmerkelijk is het ook dat w at op de 'Haaks en bij New Foundland bereikt werd, bij proeven elders, op gelijke afstanden, mislukte. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam Voor het Candidaats- examen god geleerd head le gedeelte slaagde de heer Y. Burema. WEERBAA RHEIDS- VEREENIGINGEN. Officieren en onderofficieren van vrijwillige korpsen of weerbaaitheids- vereeniigingen, die een uniform willen dragen, moeten voortaan die uniform voorzien van dezelfde rangteekenen als die voor de infanterie zijn bepaald; de fouragères voor de officieren zul len echter geheel of gedeeltelijk van zilver zijn. BEDRIEGERS. Te Eimsbüttel, bij Hamburg, kreeg dezer dagen, naar de Hann. Cour. meldt, een als zeer weldadig bekend staande dame bezoek van een armoe dig gekleede vrouw' die haar schreien de vertelde, dat ihaar man gestorven was, en zij en haar kinderen nu in bitteren nood verkeerden. De dame beloofde hulp en ging een poosje la- tor met een vrietndin naar de woning der vrouw. In een kist lag daar de doodemet blauw gelaat. Vier kinderen stond'eh ontdaan er naast. De vrouw kreeg 150 mark voor de begrafenis en. 50 mark om te voorzien in de eerste be hoeften voorts werd haar toegezegd, dat er verder voor haar gezorgd zou worden. Twee uur later miste de wel dadige dame haar hiandtaschje dat zij in de armoedige woning had la ten Liggen. Zij ging er heen, trad zachtjes de woning binnen en kon toen aanvankelijk haar eigen oogen haast niet gelooven. Het was daar een. en al vreugde. De „doode", nog met blauwe gelaatskleur, zat vroo- lijk aan de tafelhij had, zooals nu in het licht wel te zien was, zijn ge zicht blauw geverfd. Er stonden eeni- ge> fiésschen roode en witte wijn op tafel, verder was er warm vleesch, een groote oeveelheöd fijne ingeleg de vrochten, enz., en elk kind had een wijnglas voor zich. De dame eisohte verontwaardigd haar geld terughet grootste deel er van kon de „doode" haar terugge ven. MILICIEN-KORPORAAL. •De opleiding tot milicien-korporaal en milicien-sergeant zal van dit jaar af, in verband met het wegzenden van het blijvend gedeelte, zoodanig wor den geregeld, dat de korporaals op 1, Juli en de sergeanten op 1 Novem ber zijn' aangesteld. LEGERCOMMANDO. De commandant-van het leger luit.- generaal jhr. J. C. van der Wyck gaat 2 Juni 1907 met pensioen. De ge neraal M. B. Rost van Tonningen volgt hem op. Joe Chamberlain, die sedert ëenigen tijd bijna blind is en door een zenuw- verlaraming nog slechts uiterst brekkig spreekt, heeft door een mis lukte speculatie in Randmijnen-aan- deelen, -het 'laatste restje van zijn ka pitaal, dat eens meer dan zes millioen gulden bedroeg, verloren. OP DE SPOORLIJN. Een machinist verhaalt, dat een fa milielid hem een bezoek had gebracht. Op zijn stoker kon hij vertrouwen, de chef was er niet. Dus was hij bij zijn bloedverwant gebleven, tot de trein, dien hij besturen moest, ver trok. Zij hadden niet van elkaar \ril- l'en gaan zonder een glas wijn ge dronken te hebben, want zij zouden elkaar dn langen tijd niet weerzien. Toen hij eindelijk op de machine stond, moest hij maar aldoor dien ken aan den pas verlaten bloedver want en allerlei andere dingen vlo gen hem door het hoofd. Nog nooit was hij zoo verstrooid geweest: hij kon zich maar niet verzetten tegen die afgetrokkenheid. Toch was hij goed wakker en hield zenuwachtig den handel van zijn regulateur vast. Plotseling maakt zich een schrik aanjagende twijfel van hem meester. Was hij daar niet door een onveib'ig signaal gereden Hij is er niet zeker van, maar durft niet te stoppen. Hij wil er zijn stoker naar vragen, maar van angst kan hij geen geluid geven. Daar is een station, w;aar heel wat treinen op ander spoor komen. Maar tot overmaat van ramp is de wissel wachter niet op het perron, zooals voorgeschreven is. Hij kan het niet langer uithouden, het koude zweet breekt bean uit en het is hem, of hij door milli'oen'en spelden geprikt wordt. Dan sluit hij zijn regulateur. .'Met eeai uiterste krachtsinspanning vraagt hij zijn stoker zijn plaats ereu in te nemen, terwijl hij naar zijn kist gaat, om er iets in te zoeken. Vervol gens gaat hij op een siuk steenkool zitten. Twee minuten later is hij zich weer voldoende meester om zijn kist te openen en neemt er een zakdoek uit. Kort daarna neemt hij zijn plaats weer in maar totdat hij de plaats van zijn bestemming bereikt heeft, heeft hij te vechten tegen die ver schrikkelijke verstrooidheid, die hem telkens weer de baas wordt. Zonder veel gedronken te hebben, had déze machinist, zooals hii zelf bekende, zijn trein in gevaar bracht. Dit verhaal komt voor in het Zwit- sersch Spoorwegblad, welks redactie korten tijd .geleden een enquête instel de omtrent het gebruik van drank onder spoorwegpersoneel. (Ned. Stemmen.) DRAADLOOZE TELEGRAPHIE. Belangrijke waarnemingen worden vermeld over de verbindingen, door Duitsche en Britsche stoomschepen verkregen, die van Marconitoestellen voorzien (zijn. De Ivaiser Wilhelm II," wier toestel sléchts voor 300 ki lometer berekend was, heeft op de Haaks (bij Tessel) verbinding geJiad met Crookhaven (Zuid-Ierland) op 900 kilometer afstand. (Met het Nantuc ket-vuurschip (Ameriftoansche kust) gelukte het op gelijken afstand en met Sable-Island zelfs op 1200 kilometer. Later werd verbinding verkregen met de „Caronia" van de Cunard-lijn die op weg. was naar Italië -en 1500 kilo meter verwijderd was, en 3 EEN RECHTVAARDIGING. Men zal zich herinneren, dat de kapitein van het stoomschip „Prin ses Victoria Louise", dat aan den in gang van de baai van Kingston ge strand is, zich van het leven heeft beroofd. Men dacht toeai, dat 'hij tot die wanhoopsdaad w-as gedreven, om dat hij -had nagelaten een loods aan boord: te nemen. Gebleken is nu, dat er wel geen loods aan boord was, maar alleen omdat er te vergeefs om een was gevraagden dat de kapitein dfe al meermalen die reis had ge leid, toen gezegd had voldoende het vaarwater te kennen om niet langer te wachten met het binnenvaren. Maar bovendien is eenige dagen na de aardbeving op Jamaica, ook die .Prins Waldemalr" in de baai van Kingston vastg-eloopen, met een loods aan boord. Men is daarom nu over tuigd, dat reeds vooraf onder water de bodem aan het werken is geweest en dat ook met een loods aan boord de „Victoria Louise" zou zijn vast geraakt. Het is zeker hoogst treurig dat de om zijn -kunde en zeeman schap algemeen geachte gezagvoer der liet .slachtoffer is geworden van zulk een buitengewone oorzaak. DE VADER DER LONDENSCHE WARENHUIZEN OVERLEDEN. William Whiteley, de „universal provider" van Westbourne-grove, al dus de Londensche correspondent der Tel. is dood, vermoord! Deze mare verbreidde zich hier Donderdagnamiddag als een loopend vuurtje door de stad. De couranten- jongenis schreeuwden het uit. De dag- bladplakka.ten kondigden liet aam met reusachtige letters. Het publiek kon het nauwelijks ge looven. Js het waar? vroeg men el kander. Ja, 'het was waar, er viel niet aan te twijfelen: -de pionier der wa renhuizen in Engeland, de wereldbe roemde organisator van in alles voor- zienende magazijnen, de groote busi nessman van Londen, is op zijn ou den dag, op het toppunt van zijn roem, door moordenaarshand geval len. Dq moordenaar wachtte hem voor Wihileley's privaat-kantoor in het magazijn van Westbournegrov- op en schoot hern .in de gang in eens dood, wiaarna hij zichzelf van kant maakte. Men gist 'er naar, wat het motief is. Terwijl ik dit schrijf, is nog niets omtrent den moordenaar bekend Is hij een waanzinnige, een ontslagen bediende, of iemand, die zich door de warenhuizen geruïneerd aaht? Wij weten liet nog niet. Maar mr. William Whiteley is niet meer. En met hem is de wereld een uniek zakenman ar mer geworden. Hij begon, als zoovelen een halve eeuw geleden, zijn loopbaan zoo arm als een mier en ontwikkelde uit een nietige zaak een zaak, die m-iHioenen waard is en die over de gansche we reld bekend werd. Ongeveer 75 jaren geleden werd hij in een klein plaats je, te Airbrig, bij Wakefield, in Enge land geboren. Op 16-jarigen leeftijd trad hij als bediende in dienst van een manufacturenzaak. In 1851 be zocht hij de eerste wereldtentoonstel ling alhier. Daar kwam hij op het idee, een eigen zaak te beginnen. Hij had -destijds veel liefhebberij in paard rijden en dacht er aan jockey te wor den. "Maar tzijn zakentiart behaalde de overhand. Hij (had tien pond ster ling dn zijn zak, toen hij in Londen aankwam. Daarmee kon hij niet veel beginnen. Eerst diende hij dus nog eenigen tijd in verschillende zaken. Totdat hij in 1863 zijn kans schoon zag. Met twee jonge dames ten een kiniaap tin zijn dienst, opende hij diat jaar in Westbourne-grove den -winkel, waaruit 't tegenwoordige magazijn, met een paar duizend bedienden langzamerhand ontstaan is. In 1899 werd van de zaak een maatschappij gemaakt, met een kapitaal van 900.000 pd. st. 'Door de concurrentie van an dere groote warenhuizen, inzonder heid van Harrold's stores in Bramp- tonroad, wierp de zaak in de laatste jaren niet zulke hooge dividenden af als in den aanvang werd verwacht. Van 1902 tot en met 1905 werd telkens uitgekeerd. Maar de zaak was -niettemin solied en bleef zich, onder leading van William Whiteley, steeds ontwikkelen. Whiteley kreeg den naam van „uni versal provider", >d. a. universeelen leverancier, doordien hij ;er zich op beroemde, dat hij in staat was alles te leveren. Zoo mal kon men iets niet uitdenken, of hij zou het verschaffen Ik herinner mij juist een aardige weddenschap, die (hij eens aanging, om dat te bewijzen. Iemand bestelde bij hem een doodkist uit de tweede hand. Zoo'n bestelling zou Whiteley onmogelijk kunnen uitvoeren, dacht de man, die de act maakte. Maar ja wel. Eenigenjtijd daarna ontving hij een oude doodkist thuis. Whiteley •had .met veel moeite en kosten iemand gevonden, die bij voorbaat een kist had laten maken, waarin hij bij zijn dood begraven wildé worden. Het-ding had een tijldlang op zolder gestaan. Whiteley kocht de kist en won daar door de weddenschap en de bevesti ging van zijn roem. Men denkt het geheim te 'hebben op gelost schrijft de Londensche cor respondent der Tel. over de identi teit van Whiteley's moordenaar, die nog niet aan zijn eigenhandig toege brachte hoofdwond is bezweken. Hij onderging in (het hospitaal van St. Mary een operatie, waarbij het door den dum-dum-kogel uit een revolver verbrijzelde rechteroog werd verwij derd, terwijl er ook eenige kogelsplin ters uit zijn schedel werden weggeno men. De geneesttieeren hebben thans hoop op herstel, (hetgeen beteekent, dat hij later kan worden opgehangen. In het (hospitaal vond men op den moordenaar een zakboekje, waarin was geschreven: „William Whiteley is mijn vader en .heeft door de weigering van een redelijk verzoek over taichzelf en over mij een dubbel noodlot ge bracht. Zijn ziel ruste in vrede." De moordenaar had Vrijdag in een oogenblik van bewustzijn gezegd Ce cil Wlhiteley te (heeten en verheugd te zijn dat hij zijn vader had doodge schoten, wegens de gruwelijke behan deling, zijne (des moordenaars) moe der aangedaan. De beide zonen van Whiteley verklaren echter den moor denaar niiet te kennen. Hun vader had geen derden zoon. Volgens de laatste beridhteai heeft de moordenaar lalhier gedurende en kele weken in hotels vertoefd onder de namen Horace George Bayner en Payne. Hij gaf voor de zoon van een millionair te zijn en vertelde ook aan sommige hotelgasten dat Ihij de zoon was van een uit Yorkshire afkomstig groot Londensch zakenman. Hij had ,het echter niet breed. Men schrijft hem ook enkeile frauduleuss adverten ties ter aanbeveling van betrekkingen toe. Een mysterie Js het eohter nog, wat hem tot zijn misdaad heeft bewogen en waarom (hij een onderhoud met zijn slachtoffer zocht. Hij zag er be schaafd uiit, als een vreemdeling, doch sprak zonder accent. BADPLAATSLEJ lEN. In de stad Spa, zoanerverblijfplaats van Prinses Clementine van België zal in Juli en 'Augustus van dit jaar een ook voor buitanlandsche inzendingen opengestelde tentoonstelling gehouden worden van wetenswaardigheden be trekking hebbende op het badwezen en het badplaatsleven. •Prinses Clementine heeft het be- schermvrouwschap over deze tentoon stelling aanvaard. De tentoonstelling zal de volgende af deelingen bevatten: Badwezen, gezondheidsleer, genees- en artsenijbereidkunde. bouwkunde, muebelen en bijbehoorende benoo- digdheden, versieringskunst en druk kunst, electriciteit, dames- en heeren- kleeding, voedingsmiddelen, verkeers wezen, buitenvermaak en ontspan ning, werking van vereenigingen en de publiciteit in verband met h et bad plaatsleven. REVOLVERS EN DOLKEN IN EEN KRANKZINNIGENGESTICHT. De directie van het krankzinnigen gesticht te D-alldorff in Duitsdhland was gewaarschuwd, dat de verpleeg den. met de hulp van mensahen bui ten het gesticht, zouden trachten in oproer te komen en te vluchten. Bij onderzoek vond men dn 'het gesticht niet alleen een touwladder, maar ook 5 revolvers met patronen en 8 dolken, in de cellen der verpleegden verstopt. Zonder die waarschuwing zou er ze ker bloed vergoten zijn, nu kon men de poging no gtijdig verijdelen en maatregelen tegen nieuwe pogingen nemen. nuari. G. E. Becker, geb. Cloeck, d. T. de Boetr, geb. Vlaming, cL G. f QVEb't Z* i of vroegér, bij familie zon- 25 Janu&rt. wl, 2 j.. d. v. J. vaaden 'ateolS!5ï llHTg, Ruijaiaelstraat - 27 Januari. JL3 ï?0? >T r v f» Heuvel 37 i Genpraal De P- G., goed kunnende UvA«aL H8uïe1, a üenereal kaken an landelijk war kan Loon 125 <tu en waschgeld met verhoogimg tot f150, v. g. g. v. SpreekuurDinsdag- avond 810 uur. Zijlweg 38 E. VERMOORD. MARSEILLE, 27 Jan. Toen de on geveer 60-jarige koffiehandelaar Ri- calvi gistera)\'ond zich naar zijn huis in de Rue de Montevideo zou begeven, t werd hij door drie mannen aange vallen. Ricalvi werd doodgeschoten en na hem zijn geld te hebben ont nomen, zijn de moordenaars gevlucht. De oudste zoon, die rich 'over het ilange uitblijven 'van zijn vader ver wondende, ging hem - tegemoet en «vond eenige passen van zijn huis het 'lijk van den vermoorde. WIELRIJDEN. René Pottier pleegt zelfmoord. De winner van den in Juli 1906 ge houden toer door Frankrijk, René Pottier, heeft Vrijdagochtend zelf moord gepleegd. In een remise te Le- vallois, waar hij en zijn broer, even eens een bekend renner, huu rijwie len stalden, heeft hij zich alleen op gesloten en met behulp vtan een sterk koord zich opgehangen. In goed hu- tmeur hadi hij 's ochtends z'n jónge wouw verlaten, met de belofte pre- Eetn net DAGMEISJE gevraagd, van 's morgens acht tot 'savonds ze- Aen uur. Adres: Bosch en Vaart straat No. 16. GEVRAAGD, niet beneden 16 jaar, P. G., van 's morgens 7 tot 's avonds 7 uur. Zicht te vervoegen 's morgens tusschen 1012 uurKI. Houtweg Nu_65. Op het Atelier van Dames- en Kin- derhoeden kunnen nette leerlingen GEPLAATST worden. Aanmeldingen: Lange Vearstraat 9. Mej. ZIPP, Parklaan 39 A, vraagt wegens ziekte der tegenw., voor da delijk een flink en mei Gevraagd, terstond of met Febr., eene nette R. K. WERKMEID voor noodhulp of vast, n. b. de 25 jaar, en een net R. K. Dagmeisje, n. b. de 18 jaar, van 85 uur. Loon f2 per week, beiden van g. g. voorz. Br. 'cies 12 uur voor t déjeuner terug te 'fr. n0. 10485 Bur. v. d. Blad. zijn. Geldgebrek had hij ook niet (al leen met den toer door Frankrijk ver diende hij 'n 9000 gulden), huiselij ke of familietwisten hinderden hem evenmin, -terwijl hij zeer bemind was (bij -ail z'n collega's. Niemand begrijpt idan ook de reden van deze wanhoops daad. EINDELIJK EEN INSPECTEUR IN MAROKKO BERN, 27 Jan. De Zwitsersche Bondsraad heeft als Inspecteur van de Marokkaansche politie aangewe zen den heer Arnim Muller, kolonel der artillerie. Over 't algemeen wordt de keuze zeer gelukkig geacht. Hij is 'n bloedverwant van Bonds-president Muller, doch deze had een anderen oandidaat voorgesteld. PEST? HAMBURG, 27 Jan. Op de van La Plata hier aangekomen stoomboot .Hypatia", werden ratten gevonden, die verdacht worden aan pest gestor ven te zijn. Het schip is in quaran taine gelegd. Alle voorzoigsraaatre- gelen zijn genomen. Menschen zijn niet ongesteld. UIT RUSLAND. ODESSA, 27 Jan. In het kassiers- huis van Gebr. Kuff&s, in 'liet centrum der stad, drongen gisteravond zes anarchisten binnen, eiscihten geld en ■doodden een en verwondden een ande ren beambte. Een der anarchisten werd door de politie neergeschoten, de anderen ontkwamen. Haarlem, 28 Januari. Graan- en Zaadmarkt Witte tarwe, 160 H.L.. f 5.75 p. H.L. Rogge, 150 H.L., /5.50 p. H.L. Haver, 220 H.L., f 4-/ 3 p. H.L Duivenboonen, 80 H.L., /7.50—ƒ7.25 p. H. L. Paandenboonen. 210 H.L., f 6.20 f6 p. H.L. Bruine boonen, 25 H.L., f 9.50 p. H.L. EEN VLIEGMACHINE. B. H. Wallin, een Zweedsch inge nieur, beweert, na twee jaar werk, een vliegmachine te hebben ontwor pen, die veel kleiner in omvang is, dan die men tot nog toe gemaakt heeft en niet meer heeft te kosten dan een rijwiel. Over een paar maanden hoopt hij een proefvlucht te houden. Te Gothenburg is er reeds een ven nootschap gevormd om de uitvinding in bedrijf te brengen. BEVALLEN 26 Januari. A. G. v. d. Veer, geb. Vasen, d. 27 Januari. F. S. A. Hagemans, geb. Kolkmeijer, d. Y. P. Snoek, geb. Tienstra, z. 28 Ja- Heden overleed plotseling on ze geliefde Echtgenoot en Va der, Behuwd- en Grootvader, de Heer Cornells van Reijendam, in den ouderdom van 65 jaar. Wed» J. C. VAN REUENDAM- BAARS. Nijmegen J. VAN REIJENDAM. W. H. VAN REIJENDAM— SCHORNAGEL en Kinderen. Haarlemmiesrl/Lede en Spaarn- wouide, 25 Januari 1907. met 1 Febr. gevr., Huize Dunenburg, bij 't Kopje, te Bloemend aal, door Mevr. KROL eenv. kunn. koken en netjes werken, en v. g. getuig, voorz. Loon 1110 en wasch vrij. Spreekdag ook Zondags. Een net GEVRAAGD. AdresKleverlaan 5. GEVRAAGD tegen 1 Februari eene nette P. G., voor huiswerk en koken. Loon f120, waschgeld f26. Oranjekade 33, 's avonds na 7 uur. gavraagd, dadelijk, of flinke werk vrouw. (Niet voor Café-werk). Café de Conrad, Schalkburgerkade 22. Er biedt sich aan een fatsoenlijk BURGERMEISJE, voor hulp in het huishouden, zonder salaris, bij menschen van netten bur gerstand. Br., No. 10494, bur, v. d-. blad. GEVR A.AG D, liefst met 1 Februari eene eenvoudige, flinke P. G-, van g. g. v» 's Avonds na acht uur. Mauritssiraat 7. Efen Heer vraagt met 1 of 15 Febr. een Echtpaar z. kind., waarvan de man buitenshuis werkt en de vrouw genegen is de zorg van huis en huis houding op zich te nemen. Fr. br. on der No. 10492 But. Haarl. Dagfcl Jongmensch vraagt van gedipL Duitsciter. Brieven met prijsopgave, No. 10502, bur, v. d. Mad. Voor de vele bewijzen van deelne- ing, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MARLA WENSING, Wed. GERARDUS UILENBURG, be tuigen wij onzen harteiijken dank. Namens de Familie H. UILENBURG. Haarlem, 28 Jan. 1907. PRO DEO. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van dan 9den October 1906 is tuaschen PAULUS JO HANNES MAHIEU, sergeant te U- muiden, en MARIA OVERTOOM, zijne echtgenoote uitgesproken schei ding van tafel en bed. De Procureur dee Eischers Mr. JO HAN SPOOR. Er biedt zich aan een net BURGERMEISJE, 23 ji voor de huishouding en ook kunnen de koken. _Br., No. 10501bur, v. d. blad.- GEVRAAGD een nette, R.-K. Adres Ruijghaverstraat 2 D. 20 jaar, bekend met Hollandsche Cor respondentie, Administratie en Schrijfmachine, «n ©enigszins met de moderne talen, zoekt plaats mg. Brie- ven No. 10483 Bur. Haarl. Dadbt-ad. GEVRAAGD op Itet kantoor der administratie van „Haarlem's Dag blad" een JONGSTE BEDIENDE, net jes en vlug kunnende werken. Aanmelden 's morgens tusschen 9 en 1 uur. grondig bekend met all© kantoor- werkzaamhedenvertrouwd met Hol landsche en Duitsche Handelscorres pondentie, kunnende mach»Beschrij ven (Yost), wenscht zoo spoedig mogelijk te veranderen, liefst ep groot Agentuur- en Commisswkan- toor. Brieven verzocht onder No. 10491 Bur. Haarl. Dagblad. Een aankomend GEVRAAGD. Adres Mej. Wed. Th. J. VAN ZUTPHEN. Ridderstraat no. 20. Ten spoedigste GEVRAAGDeen AANKOMENDE BEDIENDE, goed 23 jaar, kunnende scheren. Zondags vrij. Wegens ziekte net GEVRAAGDeen Br., No. 10500, bur. v. d. blad. P. G. AdresZijlstraat 53 rood, acht uur. f 40.per maand, centrum der stad. Fr. br. letter L. bij GEBR VAN BREDERODE, Groote Markt 21. Bene Dame, voorzien van eigen beddegoed, zoekt één Kamer met Pension te Haarlem of omstreken. Prijsopgave na j verlangd Brieven onder No. 10488 Bur. Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 3