Weerbericht. ME-DEDEELINGEN VAN HET RONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De BUdt, 1-4 Februari. Hoogste barometerstand 775.9 m.M. te Hoera (Azonen)laagste 754.5 m.M. te Nice (Zuidkust van Frankrijk). Verwachting tot den avond van lb Februari Windafnemende', later toenemen de N.-Westel. tot Westet. wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, waarschijnlijk neerslag. Temperatuurgeringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 763.5 m.M. Neiging tot vooruit gang. Vorige stand te 2 uur 746 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Therraometerstand te Haarlem. Donderdag 14 Februari. Hoogste gisteren. F. 40° Laagste heden nacht F. 34° Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 39° HAARLEMSCHE ZANGSCHOOL J. STEENMAN. Was Maandag de belangstelling bij den heer Steenmian Junior groot, niet mitndietr, hoewel van ©'enigszins anderen aard, was 'de belan.gste.Hing, diode heer Steenman Senior Woensdagavonel ondervond, toen hij in de bovenzaal van de Sociëteit Ver- esniging een voordraehtenavond van zijn leerlingen, gaf, De zaal was meer clan bezet, geen muisje kon er meer bij. Evenals .alle jaren ga.f oók deze avond weer blijk, dat de heer Steen man een uiiitstókénd'e tact bezit, orn met zijne leerlingen om te gaan en .ie gawe bezit, om hot jonge volkje de edele zangkunst en ook de gronden der muziek deelachtig te doen wor den. Behalve het uit 13 nummers be- siaamd'e programma, werden nog meerdere nummers uitgevoerd, waar van op Iduke wijze door den heer Steeoima/n het overtalrijke publiek me- dedeeling werd godaam. Voor afwisse ling is oo>k gezorgd, daar behalve zamg. piano en orgel, soms een en an der gecombineerd, zelfs een nummer voor piano, orgel en viool werd uitge voerd. De aard van deze uitvoering ver biedt ons ori'tiiiek uit te oefenen, wa.s dit niet het geval, dan konden wc heel wat nummers opnoemen, die zeer verdienstelijk waren en waarvan de uitvoering zoo goed als niets te wer- schen overliet. Maar waartoe? De heer Stdenman zelf weet zeer goed, dat alles prachtig •marcheerde en de uitvoerders ontvin gen door spontaan applaus voldoen de belooning. Gingen we zo nu nog bij namen noemen, d)e kleine peuters mochten eens verbeelding kriVenen dat mag niet De beer Stéenman Sr. kan ten-reden zijn. STAATSPENSIONEERING. De afd. Haarlem van den Bond voor Staatspensioneering vergaderde Woensdagavond in een der lokalen .van Volksbelang, ter bespreking van punten voor den beschrijvingsbrief voor de a.s. jaarvergadering van den bond, in Mei te houden te Groningen. Door de afd. werden de volgende punten op den besohrijvingsbrief ge bracht: Het hoofdbestuur legge een biblio theek -aan, waarin allerlei actueele lectuur wordt gevonden, die betrek king heeft op de ouderdomsverzeke- ring en waaruit de propagandisten en verder allen die bereid zijn om voor 't bondsidée propaganda te maken, gratis boeken en geschriften kunnen bekomen. Het orgaan van den bond, ,.de Ned. Pensioen-Partij", zij vóór alles een strijdorgaan, waarin naast uiteenzet ting van ons beginsel, tegenstanders en courantenartikelen op zakelijke wijze worden bestreden. Het orgaan verechijne maandelijks en dus ook in de maanden Juli en Au gustus afzonderlijk, terwijl in 't win terseizoen nog twee extra nummers verschijnen. Het hoofdbestuur geve een brochure uit, waarin een beknopt overzicht ge vonden wordt van do verschillende pensioenstelsels in andere landen. De afdeeling Haarlem telt thans 106 leden en 2 vereeniglngen als dona trice. De secretaris der afd., de heer C. F. J. Verbeek, die periodiek moest af treden, werd wederom herkozen. Het ecretariaat is thans gevestigd: Gen. Cronjéstraai 4 rood. IJ s b o n d. Woensdagavond zijn alhier voorloo- pige besprekingen gehouden tot op richting eener afd. Haarlem en om- Streken van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier. De volgende week zal er een nieuwe vergadering plaats hebben. Uit de Rechtszaal EEN RLIWIELDIEF. De 19-jarige G. Duiker stond terecht wegens het op 18 December stelen van een rijwiel, dat toebehoorde aan den beer P. J. van Kessel. De eigenaar had bet stalen ros even onbeheerd gezet tegen een bleekerij te Heemstede. Daar werd het gevon den door Duiker, die beweer.de te Heemstede gekomen te zijn, om werk te zoeken, wat hem niet gelukt was. Toen heeft hij het rijwiel weggeno men, en gebracht naar den handelaar Dun sela ar te Bennebroek. Ongelukkig voor Duiker zag een waschmeisje, dat hem kende, hem op de gestolen "fiets wegrij den. Zijn aan houding volgde dus nog denzelfden avond. Het Openbaar Ministerie eischte te gen den beklaagde, .die reeds vier keer veroordeeld is een gevangenisstraf van zeven maanden. De ambtshalve .toegevoegde verde diger mr. J. H. TThiel, refereerde zich aan het oordeel van de Rechtbank. INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zon dag 12 en 13 Januari heeft de 32-jarige A. R. Kuijper, zijn beroep van steen houwersknecht vaarwel gezegd, en is aan het inbreken gegaan. De sigarenfabriek van den heer S. C. J. Bertram in de Spaarnwou der straat werd door hem uitgekozen tot operatie-plaats. Hij klom een schut ting over, en kwam de fabriek binnen door het verbrijzelen van een ruit. Veel van zijn" gadingvond hij niet, zijn buit was: vier kistjes sigaren, een gonjezak en wat tabak. Twee kistjes werden door Kuyper verkocht; een aan den koffiehuishou der Sdhloen 'voor 65 cent en een aan een familielid J. Vermaas, voor 60 ct. De andere sigaren .en de tabak heeft Kuyper in den 'Heerensingel gegooid, omdat de politie hem lal op de hielen zat. Nu stond Kuyper terecht wegens diefstal met 'inbraak. Hij zeide aldus gehandeld te heb ben, omdat bij geen werk had, en geld wilde hebben, om naar Duits ch- land te gaan, om daar .arbeid te vin den. Het O. M. eisOlite tegen dezen reci divist een jaar gevangenisstraf. Mr. Merens refereerde zich eveneens aan ihet oordeel van deTtectotbank. LOODDIEVEN. In 't veen kijkt men op geen turfje! Dat denken de looddieven zeker ook, als ze het nu afgebroken station passeeren. Daar komt zooveel lood af, dat er heel goed een stukje af kan1, om hun voordeel te brengen. De politie 'is echter van een .andere meaning, vele looddieven' hebben dat al ondervonden, door gedagvaard te worden voor de Rechtbank. Nu ©tonden weer terecht de jonge lieden A. Peper, oud 21 jaar, N. J. C. Carstensen, oud 19 jaar, te Haarlem. Er werd 7 maanden gevangenisstraf tegen beiden geëischt. De jongen© staan minder goed..be kend. Werkloosheid .schijnt de drijf veer tot dezen diefstal geweest të zijn. UITSPRAKEN K. Smit, koffiehuishouder te Haar lem, overtr. Rijksbelasting, f 25 boete of 5 "dagen hechtenis. C. M. van tier Meer, arts te Haar lem, feit .als voren, f 30 boete of 6 da gen 'hechtenis. G. F. J. Klumper en H. P. Beeke laar, werklieden te Haarlem, diefstal, ieder 1 j.aar gevangenisstraf. D. Lenderink, arbeider, te Nij ver- dal, diefstal, vrijgesproken. G. A. van CampërTlos werkman, te Haarlem, verduistering, 6 maanden gevangenisstraf. A. J. A. van der Geest en T. Obdam, schippers te Lisse, diefstal van vee uit de weide, ieder een jaar en zes maanden gevangenisstraf. C. Schoonderbeek, winkelierster te Haarlem, diefstal, 5 boete of 3 da gen hechtenis. A. Keesman, arbeider te Zand voort, wederspannigheid, f 10 boete of 5 da gen hechtenis. M. Lammere, dienstbode te Heem stede, diefstal, 5 boete of 3 dagen hechtenis. G. J. Smit, bloemistknecht te Scho ten, diefstal, 3 dagen gevangenisstraf J. G. Grapendaal, tuindersknecht te Wijk aan Zee en Duin, opzettelijko vernieling, 5 boete of 3 dagen 'hech tenis. J. Maks, arbeider te Beverwijk, mis handeling, f 15 boete of 10 dagen hech tenis. H. Meilink, stoker te Velsen, diefstal 15 boete of 10 dagen hechtenis. C. van der Toom, wildstrooper te Beverwijk, wederspannigheid, een maand gevangenisstraf. H. P. L.'van Laar, los werkman te Velsen, mishandeling, f 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. J. Spaans, koopman te Purme- rend. "huisvredebreuk, 20 boete of 10 dagen hechtenis. J. Woudt, werkman, te Koog aan de Zaan, diefstal, 10 dagen gevangenis straf. Aanhouding. In ons vorig nummer werd abusief gesproken van zekeren Jan. D. Dit moet zijn Jacobus D. Jan D. is nog nimmer met de politie in aanraking geweest. De beer Pauleh verzoekt ons tevens te melden, dat de schermutseling niet in zijn bierhuis (bestelhuis voor de vrachtrijders) Begijnhof heeft plaats gehad. Miilt v uur. Bij den veehouder Petrie aan de Zo- mervaart is een derde rund aan milt vuur "gestorven; dit dier was daarte gen ingespoten; de wettelijke voor schriften worden toegepast. Inbrekers gevat. De plegers van de brutale inbraak ui de Oranjeboomstraat zijn Woens dag door 'de politie aangehouden. Het zijn S.. v. E. en D., die na een lang durig veinboor tier beschikking van de justitie zijn gesteld. Nader meldt men ons S. wordt verdacht als mededader aan den diefstal van. trossen druiven in de Anthonlestraat met D., terwijl deze en v. E. worden verdacht van de inbraak in den schoen- en laarzen- winkel op 1.1. Zondag bij den heer IGoeden in de Brouwersstraat hoek Oranjeboomstraat. Zij zijn herkend als dezelfde personen, die door bu ren voor dien winkel zijn gezien. De recherche doet nader onder zoek. TECHNISCHE VRIENDENKRING. Woensdagavond hield de Technische Vriendenkring een bijeenkomst in bet café Brinkmann. Onze~arctrivaris, de heer C. J. Gonnet, gaf voor de vrij talrijke aanwezigen een kunstbe schouwing. Aan de hand van een groote collec tie teekeningen en foto's werd den toe schouwers een beeld gegeven, hoe on ze ©tad, een honderd jaren geleden, er uit zag. Eerst werd de Amsterdamsdhe Poort bezichtigd, waarna langs de vesten bet Vrouwenhek bereikt werd, om vervolgens 'langs het Spaarne in de stad te komen. Talrijke nu niet meer bestaande stadspoorten en huizengevels werden bewonderd, terwijl ook betreurd werd dat -al dat moois in den loop van den tijd gevallen is, onder den moker van den slooper, De heer Gonnet had bij de leden van den Vriendenkring een aandachtig gehoor. Een luid applaus .en een woord van'dank van den voorzitter, was zijn loon. Mevrouw M o n t e f i o re. Wij vernemen, zoo schrijft men ons, dat binnenkort Mevrouw Montefiore hier ter slede eene lezing zal houden. Op haar doorreis van Italië, waar zij eonigen tijd verblijf hield, om wat op krachten te komen na de emoties van de gevangenschap in Oct. j.l., zal zij eenige dagen in Nederland vertoeven. Zij is socialists, maar nog warmer voorstandster van vrouwenkiesrecht, en daar zij een buitengewoon begaaf de redenaarster is, en een zeer ener gieke vrouw, is baar naam in de V. v. Vr. K. goed bekend. De laatste ja ren hield zij zich voornamelijk bezig met het organiseeren der fabrieks meisjes, wat haar uitstekend ge lukte. Ons Hollanders 'zal -zij' nog te sym pathieker zijn, daar zij in d'en En- gelsch-Zuid-Afl'. oorlog aan de zijde der Boeren stond en sterk mede streed in de door Stead op touw ge zette „War .against War". Haar rede zal lin t _Hollandsch ver tolkt word'en voor degenen, die geen Engelsch verstaan. Voetbal. Op het terrein aan de Spanjaards- laan heeft Zondag 17 Februari een voetbalwedstrijd plaats tusschen Her cules uit Utrecht en de H. F. C. Uit de OmstrekïG BLOEMENDAAL. Door de Tuin- en Boschbouw-Ver- eeniging voor Bboemendaal en om streken is Dinsdagavond j.l- in de zaal lvan het café Roomihuis van den heer G. Koeflen, te Overveen, eene openbare vergadering gehouden, waar ais spreker optrad de heer C. Spaargaren Dz., chef van den Rijks- proeftuin te AnLsmieer. met het on derwerp „Het kweeken, snoeien en onderhouden van rozen, coniferen en bloemheesters". Met zeer veel kennis en duidelijk heid werd $it onderwerp door den spreker breedvoerig behandeld, zoo- dat de talrijk opgekomen leden en het publiek zeer voldaan waren over bet geboorde. Een woord van lof mag dan ook niet onthouden worden aan den spre ker, diie hiermede bewijzen gaf, zoo volkomen voor die taak berekend te zijn, en ook bovengenoemde vereeni- ging kan met voldoening op dezen avond terugzien, daar haar streven vermeerdering der vakkennis, daar door wordt bereik! HEEMSTEDE. Bij de beden alhier gehouden on- derhandsche aanbesteding door den heer Etmans, architect, voor rekening van J. v. d. Asdonck, mr. Smid, be treffende het sloopen van de bestaan de smederij met woonhuis, en het we der opbouwen, was de inschrijving als volgt.: Joh. (Plevier, f 3240; Th. Smit, 3084, C. P. Sorber, f 3075 zonder schilderwerk, P. Smit, f 8475. Men is bezig met het aanleggen van den 'tuin rondom het nieuwe Raad huis; de werkzaamheden aan tiet Raadhuis naderen hare voltooiing. Het verbouwen der smederij van den heer v. d. A^donk aaii de Kerk- laan o-nder den architect Etmans te Haarl'em, is opgedragen aan den heer Th. Smit alhier. Deze verbouwing zal zeker strekken tot verfraaiing der buurt. BENNEBROEK. De Woensdagavond alhier door no taris Boerlage gehouden verkoop van het huis met bouwland, toebehoord hebbende aan den heer Van den Aard weg heeft opgebracht f 6207. Kooper was de heer F. Rijnveld, van Hillegom. IJ MUIDEN. Dinsdagnacht zijn groote hoeveel heden drijfijs met spuiwater naar zee gedreven. Door wind verandering en opzetting buitenwater kan met spuien niet doorgegaan worden en heeft zich het drijfijs weer voor de sluizen gezet. Aanvaring. Gisteren heeft op de Noordzee een aanvaring plaats gehad tusschen den stoomtrawler Catania IJM39 en het Russische stoomschip Williky Knjas Alexander Micholaiwitsdli van Riga. De voorsteven van den trawler werd zoodanig beschadigd, dat bet water naar binnen stroomde en de trawler slechts "op z'n -waterdicht schot bleef drijven. De Russische stoomer begeleidde de trawler naar IJmuiden, waar deze des middags in zinkenden staat aankwam De Catania" behoort tot de N. V. stoomvissc&erij „Holland", directie C. Planteydt Tzn., alhier. Nader bericht men ons: Men heeft de gaten in den stoom trawler Catania met zijden spek ge stopt. De schade is zeer belangrijk. De Catania zal naar Amsterdam .gesleept worden om te dokken. VOGELENZANG. Een waaghals. Woensdagmiddag waagde de der tienjarige II. A. zich op het broze ijs der Leidsoiiefvaart. Toen hij in het midden van de vaart was, brak eens klaps het ijs en verdween de knaap in de diepte. Gelukkig werd' zulks be merkt door de gebroeders A. en J. Ruigrok, smeden te Vogelenzang, die met gevaar voor eigen leven zich-op bet ijs naar den drenkeling bega ven. Ook bun brak het ijs onder de voeten weg, maar personen1, die aan den wal stonden, staken hun ladders toe en daarop wisten de moedige red ders zich met den reeds bewusteloo- zen knaap op bet droge te brengen. BEVERWIJK. Door den architect N. de Wolf al hier is aanbesteed Het bouwen van een woonhuis aan den Houtweg te Heemskerk aan Duin. Ingekomen waren 9 biljetten. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver H. W. Duin, Bever wijk, voor ƒ2500. ZANDVOORT. Tot tijdelijk onderwijzer aan school A alhier, is aangesteld de heer G. R. Sikkens te W armenhui zen. Voor de leverantie van leefmidde len enz. gedurende liet jaar 1907, zijn ingekomen 2 inschrijvingsbiljetten en wel van den heer Zaaf voor f 463.71 en van den heer Rakels voor f 460.53. De gunning is aangehouden. Door den jachtopziener A. Paap is proces-verbaal opgemaakt tegen J. v. D. lallhieTj wegens het delven van ko nijnen in de duinen onder deze ge meente. Benoemd tot tijdelijke hulp-telëfoniste ten poist- en telegraaf kantore te Zand- vcort mej. J. Hoek?,erna, te Haarlem. Bij wijze van proef iis aan de eene zijde der Haarlemmerstraat alliieir een trottoir aangelegd1. Thans kan men constateören, dat liet ten zeer a-te voldoet. Sport en Wedstrijden HAARLEMSCHE VOETBALBOND. Voor den H. V. B. zijn op Zondag 17 dezer vastgesteld de volgende wed strijden: Ie Klas. Haarlem IIISparta I, om 10 uur. KL HaarlemH. V. V., Heemstede, om 2 uur. Ile Klas. Sparta 'II—H. V. V., om 2 uur. Haarlem IVHaarlem V. Edo III—Ripperdo. De stand is (als volgt: Edo II H. F. C. IV 'Sparta Haarlem III KI. Haarlem Heemstede Sparta II Haarlem IV H. V. V. Ripperda Edo in H. F. C. V Haarlem V Ook H. F. C. te Haarlem zal een wedstrijd spelen tegen tie London Ca ledonians. HAAGSCHE VOETBAL-BOND. Ter gelegenheid van het 12|-jarig bestaan van dezen Bond zullen er in April verschillende feestelijkheden plaats hebben, w.o. wij noemen wed strijden volgens Zwitsersch systeem van zestallen voor de elftallen in den H. V. B. spelend. Vervolgens zal worden gespeeld een wedstrijd, offi cieren-combinatie Haagsche elftal, waarvoor een commissie benoemd is om dit elftal, dat uit de beste Haag sche spelers moet bestaan, te verkie zen. Zitting daarin hebben de heeren G. W. Dyxhoven, H. O. Meerum Ter- wogt, H A. Tromp, J. E. A. Reyneke van Stuwe en John. Coucke Voorts wordt een gedenkboek uitge geven, terwijl een reunisten-diner zal gehouden worden op een nader te be palen dag. Binneöiiüa HOFBERICHTEN. De Koningin heeft het 'Comman deurskruis van de Oranje-Nassau-Or- de toegekend aan graaf Mirbach, twee den secretaris van het Duitsche ge zantschap te Parijs, vroeger aan bet gezantschap in Den Haag verbonden. (Vad.) II. M. de Koningin-Moeder woonde Dinsdagmiddag en Woensdagmiddag in de Waalsche kerk te 's-Gravenhage de godsdienstoefening bij onder ge hoor van den lieer Frank Thomas. HULDE AAN HET MINISTERIE. De Liberale Propagandaclub in dis trict II te Rotterdam.'heeft Woensdag langs telegrafischen weg hulde aan het ministerie gebracht voor haar af treden bij de behandeling der oorlogs- begrooting. Men meldt uit Vlissingen: De Vrijzinnige Kiesvereeniging al hier heeft in haar Woensdagavond gehouden vergadering de volgende motte aangenomen: De Vrijzinnige Kiesvereeniging tc Vlissingen, in openbare vergadering bijeen op Woensdagavond 13 Februa ri, brengt den minister" van oorlog warme hulde voor de wijze waarop hij getoond heeft in .het belang van een gezonde democratische richting, ook op defensiegebied, werkzaam te willen zijn en spreekt de hoop uit, dat het eervol 'heengaan van den minister si edits ten gevolge zal hebben dat zijn denkbeeld steeds meer en meer bij het Nederiandsche volk steun en waardee ring moge vinden. CELEBES. De correspondent te Batavia van de „N. R. Ct." seinde dato 13 Februari: „Poeang Tikoe is uitgeweken naar Lali en heeft zich, met steun van het Toradja-tooofd Saroerang, genesteld in 'het complex van Taüasi Ambdso, be staande uit een tiental hooge, steile versterkingen. Hiervan werd 6 Fe bruari een gedeelte genomen het overige gedeelte werd op 8 Februari omgetrokken en ontruimd. De vijand liet 20 dooden achter. Poeiang Tikoe ontsnapte. De vervolging wordt voort gezet". Het blad teekent daarbij aan „Het telegram 'heeft ons zware ge- dachteninspahhütig gekost. Wie Poe ang Tikoe is bet Toradjahioofd, dat van Mei tot October 1906 onze troe pen voortdurend lieeft bezig gehou den zal onzen lezers wel bekend zijn. Maar.... die verdere namen! Het eerst stuiten wij op liet „Toradja- boofd Saroerang". Wij meen en bier aan een seintfout te moeten denken en da.t „Saroerang" gelezen moet worden ,Siroerang". Dit gedeelte van de Toradjalanden werd 19 Fe bruari 1906 voor bet eerst door onze troepen bezocht en ligt dn de buurt van Let genoemde Laid, dat door eien bergrug verbonden is met het beken de Baroep.oe. D'e verdere namen na gaande, treffen wij Talasi Amtois'o aan. Met Talasi i's niet onwaarschijn lijk Kalosi bedoeld, nraar.Ambiso heb ben wij niet thuis kunnen brengen. Zoolang van de Toradjalanden geen betrouwbare detailkaarten vervaar digd zijn, zal het wel dikwijls kunnen voorkomen, dat men geheel in het duister tast als de telegraaf plaats namen eenigszins verminkt over brengt. De hoofdzaak uit het telegram is echter duidelijk. Poeang Tikoe, het Toradjahoofd van Poengala, dat na den val van Baroepoe in het laatst van October 1906 zich onderwierp en sedert, naar bet scheen, loyaal wenscMe mede te werken met onze troepen, om de overige Toradjaland- sdhappen beter te loeren kennen en te pacificeeren. die zelfde Poeang Tikoe is weer vijandig. Waarom?Dat is bij. dergelijke halve Wilde macht hebbers hoogst moeilijk na te gaan; de geringste tegenslag in b:un ver wachtingen .kan d'aairtoe aanleiding geven, vooral als een hoofd', zooals dat van Siroerang, zijn invloed daar toe aanwendt. Niet ten onrechte schreef de Makasaarsche Courant in dertijd over Poeang Tikoe; „Eenwil de blijft altijd maar een wilde." Overigens late men zich niet al te veel intimideenen door het tiental versterkingen, dat na he toverloopen van Poeang Tikoe is aangeroffen. Haast alle rotsen in de Toradjalan den en die zijn zeer talrijk zijn als versterkingen ingericht. Bij on derzoek blijken zij echter veelal on bezet. De vervolging wordt voortge zet.... dus zullen we er spoedig wel meer van 'hooren. VERDUISTERING. Naar aanleiding van de ontvreem ding van een manteljas ten nadeel e van een wachtmeester van het korps rijdende artillerie te Arnhem, is door de politie een onderzoek ingesteld, en ten gevolge daaivan zijn bij een drie tal koetsiers manteljassen in beslag genomen, welke bleken aan hen ver kocht te zijn door den koopman J. V. aan het Westednde. Tegen diezen Laatste is wegens het lcoo.pen van mi litaire goedeTen zonder schriftelijke vergunning, proces-verbaal opge maakt. Eveneens tegen de artilleris ten, die hun manteljassen verkoch ten, Reeds heeft in de kazerne een onderzoek plaats gehad en zullen zij ter zake van verduistering voor den Krijgsraad terecht staan. GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING. Men meldt uit Utrecht aan de Tel.: Op zeer gelieimzinnige wijze wordt alhier sedert den 26en September van het vorige jaar vermist de heer H. Heijrnans, thuisbehoorende te Rot terdam. Het laatst heeft men hem aan het Centraalstation alhier gezien. Het was toen 5 uur des middags. Van dat o ogenblik af verliezen zijn gangen zich volkomen. Op verzoek van de familie zijn door de politie in alle stilte nauwkeurige opsporiugen gedaan, doch alles is vruchteloos gebleven, Do beer H. is en blijft spoorloos veadtwenen. Thans wordt, door den commissa ris van politie dn de tweede afdee ling beleend gemaakt, dat de familie 500 uitlooft voor dengene, die de noodige toldcbtingen kan geven, waarvan bet vinden van den vermis te, lovend of dood, liet gevolg is. Het signalement vermeldt, dat de heer II. van Israëlietasche gedoofsbe- lijdienis is. Hij is thans reeds langer dan vier maanden zoek. PROF. DR. BAKHUIS ROOZEBOOM HERDACHT. Bij die hervatting der lessen aan het scheikundig laboratorium, heeft heden/morgen prof. dr. A. F. Holle- man een „In Memoriam" uitgespro ken aan de nagedachtenis van den betreurden hoogleenaar, prof. dr. II. W. Bakhuis Roozeboom, met wien hij door banden van de Levendigste sym pathie en de hoogste achting vertoon den 'w, as. De groote collegezaal waarin deze rede werd uitgesproken, was tot in alle hoeken gevuldmen was zelfs I achter de hoogste banken geklauterd [dm nog een plaatsje te kunnen be machtigen. De stampvolle zaal, waar in hoogleer ar en, oud-studenten, ad sisten ten en lectoren, luisterde met gespannen aandacht naar den spre ker, die aan het slot zijner gedachte nis-rede merkbaar ontroerd was toen. bij sclietste wat de familie, leerlin gen en collega's in den betreurden hoogleeraar 'verloren. De toespraak maakte op allen die haar aanhoorden, diepen indruk. TREINVERTRAGING. De Fransche trein had Woensdag- avexnd door den zwaTien mist in het buitenland anderhalf uur vertraging. De Hollandsche Spoor liet van Rot terdam af een voortrein naar Am sterdam loopen, ten gerieve van de •veiztgeu's die te Rotterdam en 's-Gra venhage mei den Franschen trein naai" die hoofdstad dachten te reizen. EEN WINSTGEVEND BAANTJE^ In leen dier Geldersche dagbladen j vraagt eene dame een jongen', vrij van leerplicht, om 2 dagen in do week I voor te lezen en te schrijven, nl. I Maaïnidag en 'Dinsdag, van 's mor gens 9 tot 's avonds 10 uur, met 2 uur vrij en twee kwartjes per dag sa- j laris. LIJK OPGEHAALD. Uit den Buitensingel, ter hoogte van de Ferdinand Bolstraat te Am. sterdam is door de politie bet lijk op gehaald van een ongeveer 37-jarigen man. 100-JARIGE OVERLEDEN. Maandag' overleed! te Geertruiden- berg de oudste inwoner, de heer Lu cas, in den gezegenden ouderdom van 100 jaar en vier maanden. Een kort stondige ziekte maakte een einde aan bet zeldzaam lange leven. WAT IS ER AAN DE HAND Uit Veenemdaal schrijft men aan Het Volk" Sinds eenige dogen gaan er bier ge ruchten, dat hert op 'het -stadhuis ni'et heolemaal pluis zoiu zijn. Er wordit gesproken van gelid, kwitanties, enz., maar luet juiste schijnt men niet te wetdn. Wat wij w,el weten is, dat er de vorige week een geheime raads- vergadering was, die tot dies avonds half twaalf duurde, zonder ook maar èén o ogenblik openbaar te zijn ge weest. Eeln lid van Gedeputeerde Staten was Maandag wel drie uur ter secre tarie. Zoodat de geruchten wel eenigen grond kunnen hebben. ZWAAR GEWOND. Men meldt uit_Steenbergen: Dinsdagnacht werd zwaar gewond en uitgeput door bloedverlies bij zijn ouder© 'thhisgebradbt zekere P. Hij had eene hevige wonde in de borst, vermoedelijk met een mes toegebracht Daar (hij bewusteloos was kon Mj niets uitbréngen en niemand weet waar en hoe hij' er <aan gekomen is. 'Zijn toestand is zorgwekkend. De po litie onderzoekt toet geval. BRANDSTICHTING. Woensdag op den middag zijn de reetoter-commissaris en de subst.-offi cier van justitie, van Dordrecht naar Slikkerveer vertrokken, tot onderzoek van een ernstig geval van brandstich ting bij een tapper in laatstgenoemde gemeente. (Dordr. Ct.) GESTRAND. Men meldt uit Brouwershaven: Het stoomschip Eastctoeap, dat op toet Nieuwezand wa.s gestrand, is na lossing van een deel der lading Woensdagmiddag vlot gesleept door de sleepbooten Wodan en Gouwzee.- 1 Het stoomschip is onder eigen kracht naar Terneuzen vertrokken. FRISCH. Gisteren, toen het weer nog geducht koud was, kwam de bekende Hage naar weder ter ih oogt e der zeesluizen •aan toet strand te Sctoeveningen zijn zeebad nemen. Zonder beschutting van tentje of zoo iets, ontkleedde en kleedde toij zicto in de open lucht. Met de felle vorst 'had toij zijn dagelijksche kuur eenige dagen onderbreken. (Avp.) NIEUWE SCHOOLOPZIENERS De Staatscourant vermeldt de vol gende benoemingen tot schoolop ziener: Amsterdam IV de heer H. de Booij, oud-zee-officier te Amsterdam (vaca ture-De Vries). Amsterdam VII de heer mr, E. J. 'Philips te Hilversum (vacature-De Sauvage Nolting). Hilversum de heer Th. M. Ketelaar, lid der Tweede Kamer, te Amsterdam (vacature-Roëll). Ie Klas. I S g, O J> 8 6 1 1 13 34 10 1.67 7 4 0 3 8 15 20 1.12 8 4 0 4 8 28 18 1. 5 2 0 3 4 13 19 0.80 6 2 0 4 4 10 16 0.70 6 1 1 4 3 11 28 0.48 lie Klas. te ut 2ó® Q, S Si 8 7 1 0 15 37 12 1.87 7 6 1 0 13 41 16 1.82 8 4 1 3 9 39 24 1.12 8 2 2 4 6 28 24 0.75 8 3 0 5 6 25 38 0.75 8 1 2 5 4 24 30 0.50 7 0 1 6 1 6 50 0.14

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2