NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Me Jaacgsng. Ne. TM» Verschijnt dagelS'ks, behalve cp Zon- en Feestdagen. MAANDAG 35 FIBBUABI 1*07 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN] Voor Haarlera1.2C Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland 1.61» Afzonderlijke nummers5 iVQftö'H"*" Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem „de omstreken en franco per PQgtr-^f» 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Direeteür-J». C, PEEREBOON. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels f 1.—, elke regel meer ƒ0.20 Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724- Drukkerij: Znider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. ■^onnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenfiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Pubücité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Pari/s, 31bts Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Haariemsche Handelsvereenigiag öotidftsb. bij Kon. Besl. van 12 Jsov. 1S99 De Haarlemsche Handelsvereeni- ging fhser ter stede opgericht 10 Mei 1892. 'heeft in den loop van den tijd wel (haar -recht wan. bestaan bewezen. In zeer vele gevallen, zaken van ver schillenden aard betreffende, is zij opgetreden, -en dikwijls met groot succes. Jammer echter, dat men alge meen niet meer blijk geeft, dit te waandeeren, door als lid der Vereeni- ging toe te treden. Er zijn wel meer dan 600 leden, maar dat is niet vol doende Elk handelaar, neringdoen de. ja. zelfs particulieren, moesten lid wonden, om ten minste te laten gevoe len. dat imen het werk op prijs stelt, dat, ue Haarlemsche Handelsvereeni- ginig «teeds opneemt, als doende, wat hare hand vindt om ite doen. De voordeelen, die de Voreenigirig buiten hare bemoeiingen van verschil lenden aard, haren leden aanbiedt, zijn zeer vele ien zeer groote tegen over de geringe j-aarlijksahe contribu tie vat» f 3.50 die gevragad wordt. De Haarlemsöhe Handelsvereeniging bemoeit zich in de eerste plaats er mede de belangen van itare leden te be vorderen, door onwillige betalers voor hen tot betaling aan te manen en informatièn voor hen in te win nen. Bovendien Ihebben de leden het redht .bet hun gratis te verstrekken advves van den rechtsgeleerden .advi seur der Vereeniging te vragen, die ook in proceduren .en faillissementen gratis voor hem optreedt, natuurlijk alleen voor zaken betreffende den handel en het bedrijf der leden. Rechtsgeleerd adviseur der Vereeni ging is de heer Mr. Th. de Haan Hu- gen holiz, Spaarne 04, alhier, die voor de leden eiken werkdag van 24 uur des namiddags is te spreken. H«4 bureau der Vereeniging is ge veegd Kruisweg 30 rood. Voor incasso's door bemiddeling der Vereeniging wordt een vast recht van 5 der vordering berekend. Bovendien moet 10 cent voor port steeds worden bijgevoegd, bij inzen ding van vorderingen door bemidde ling der 'advocaten te innen. De kosten van informatiën naar buiten de stad woonachtige personen bedragen 60 cts. per informatie plus 6 cte. porto vergoeding. Informatiën Haarlemmer Halletjes 'Een Ziaterdagavondpraatje). .,Dat...chi," deed Hopma en stak mij met .een afgewend gezicht zijn hand toe, „hoe vaar je?" Udhe, uche", antwoordde ik, zijn hand drukkende, „ik ben zwaar ver kouden." .Niet zoo erg als ik," eigenwijsde Hopma, een zakdoek als een bedde- laken voor den dag halende. „Hiatchi, hatefril" Aan mijn elleboog (hoorde ik ieen zacht gefluister, 't Was Hupstra, die zijn avondgroet bracht en met een ge baar naar zijn keel, anij beduidide dat hij var. avond miiet duider praten kon. Fluisterend informeerde hij naar onze gezondheden en verklaarde, dat hij een «taartje van influenza" (had. ge had. Ik heb meen en op te merken, dat tegenwoordig een tikje influenza voor deftiger doorgaat, dan een verkoud heid. Niemand wil verkouden geweest zijn, ieder gooit het op influenza. Mij is hot wel. Of ik ten slotte door het •eene of door het andere keelpijn heb verandert niets 'aan de zaak zelf. „Een staartje van influenza',- zei -opeens een grove stem, ,,'t is de moeite niet waard om ervan te spreken. Dan kan ik wed zeggen, diat ik .een dubbele influenza heb gekregen." En 't was waar. "Wouter zag er merkwaardig uit, zijn neus van verkoudheid zoo •rood als een biet en zijn oogen voort durend vol tranen, zoodat iemand die hem niet kende, gemeend zou hebben, dat (hij hevig was aangedaan. Daar van is voor wie Wouter kennen geen sprake, zij weten maar al te goed, dat het eenige sterfbed waaraan hij tra nen aal vergieten, zijn eigen wezen Aai Merkwaardig genoeg was geen van -de dames verkouden. Mevrouw Hup- naar binnen de "stad wonende perso nen worden gratis verstrekt. Pretention op buiten de stad wonen de personen worden niet behandeld, wanneer niet 10 ct. voor porto-vergoe ding is toegevoegd. Ruim 1748 informatiën en rechtsge leerde adviezen werden in het afge- loopen jaar gegeven. In December 1906 en Januari 1907 zijn 40 vorderingen tot een bedrag van 826.73 betaald; 11 vorderingen worden afbetaald; 19 vorderingen zijn uitgesteld. Men wordt geraden alvorens te leve ren aan A. L. Coiver, Kennemerplein 36, zich om inlichtingen te vervoegen aan het kantoor. Nieuwe leden voor het Vereenigings- jaar 1907/08 kunnen nu reeds toetre den en genieten alsdan tot 1 Mei a.s. alle voorrechten als gewoon lid. Volgens art. 7 dient het geheim der lijsten van wanbetalers ongeschonden te blijven. Alle brieven, aanvragen, reclames of wat ook, moeten worden geadres seerd aan het bureau, dat geopend is dagelijks van 's morgens 9 tot 1 uur en 'a namiddags van 2 tot 4 uur waar dan ook verdere inlichtingen zijn te bekomen. HET BESTUUR. Een vreeselijk Scheepso^geluk. DE GROOTE BELANGSTELLING. Nog nooit, na de opening van dear Rotterdamschen Waterweg, heeft de Hoek van Holland een zou geweld'ge menschenrnassa hijeen gezien als de zer dagen. Eindeloos lange treinen waren niet bij machte, het aantal be langhebbenden en nieuwsgierigen te bergen. Ook de goederenwaggons waren volgepakt. Als 'n levende lawine vlood diite me nigte, na eindelijk© aankomst, het station uit, en dwars tegen storm en sneeuwbuien in, strand waarts. Een kwartier loopen ongeveer. Eerst langs den kanaaloever, dan afbuigend door het kleine een-v erdieps-hui zendorp. Aan 't einde dier huizenrij het tele graafkantoor, 'n hotelletje en 't ge bouwtje \an den Waterstaat. Dan strekt zich voor u uit de lan ge, zwarte noorderpior, verderop langzaam vervloeiend iu zeeschuim- wit. Aan het verre einde een liohttoren- tje en vlak daar achter het scheef hangende wrakstuk met een kleine mast. Bij het begin van de pier de sig naal-masten imet zwarte ballen-kor- ven en blauwe vlag. Daar vooral, ver stra, meer openhartig dan beleefd, had daarvoor dadelijk een verklaring gevonden. „Wij huismoeders", zei zc, „zijn veel meer gehard, we loopen zonder 'hoed op naar buiten, komen dian weer in de warme kamer terug en gewennen zoodoende aan groote temperatuursverschillen. Jullie man nen palet je warm in, wanneer je maar .even in de kou moet. Bonten muts op, dikke winterjas aan, kraag in de (hoogte, handschoenen aan, heusdh er zijn geen erger kleumers dan mannen!" Wouter keek bij deze toespraak zoo nijdig als een spin, maar had daar hij juiiist een pijp aanstak, geen gele genheid om te antwoorden. Tk zag den mond van 'Hupstra bewegen, maar wat hij zei werd verdoofd door een luidruchtig ..hatchd, hatchi..." van Hopma, zoodat Hopma den in druk gaf van een kabeljauw, rechtop op zijn staart zittende, dile vergeefs naar lucht (hapt. Wat mij betreft, mijn keel deed me te veel pijn om een twistgesprek aan te binden. Er moeten .dien avond milliarden en milliarden bacillen in de kamer zijn geweest. Er zwierf genoeg influenza^ en verkoudbei'dsbesmeUing in de aitr mosfecr, am een heel dorp aan te ste ken. 'Toen Wouter zijn pijp aanstak moet (bij millLoenen microben in de vlam van de lucifer verbrand hebben. 't Gesprek was dan ook onder al die verkoudheden niet heel opgewekt. Het liep over ziek wezen en ziek worden, zoodat je eindelijk een indruk kreeg alsof de heel» wereld ongesteld en een gezond mensöh niet meer voorhanden was. Mijn vrouw, die graag een vroo- lijk gesprek hoort, zat dan ook op haar stoel te draaien en trachtte een wending aan de sombere gedachten- wisseling te geven door te vertellen, dat zij in den afgeloopen nacht had gedroomd, dat zij 'een kolossale bezem drong zich de menigte, met kijkers gewapend, schrijft de Tel. Talloos velen ook dwalen langs het nog immer door golven geteisterde' strand en rapen er gordels, tabouret- jes, stukken meubel op, ze als souve nir aan den ramp medenemend. ONMACHTIG TOT REDDEN. Zooals reeds vroeger is gemeld, brachten karren en baren steeds maar opcevischte lijken aan. Dat de stoomreddings-boot weinig hulp heeft kunnen verleenen, wordt op verschil lende wijze beoordeeld. Zij. diie dit niet doen van de schrijftafel, doch van het strand af, met vóór zich de woedende, kokende zee, haast on zichtbaar soms door de verblinden de sneeuw- en hagelvlagen moeten bekennen, diat overmacht hder een /afdoende verontschuldiging is. De plek van de schipbreuk is bij d't weder onbereikbaar en iedere poging tot naderen zou nieuwe offers vergen. VREESELIJK SCHOUWSPEL. De dooden, tot nu in de Loods ver zameld zijn voor een deel zeer be schadigd dooit* het smakken tegen het bazalt en het schuren langs schelpen en zand. Van één was het hoofd "espleten, enkelen hadden diepe wonden in het gelaat. FAMILIELEDEN VAN VERONGE LUKTEN KOMEN AAN. Reeds Vrijdagmorgen vroeg brach ten de treinen familieleden en ken nissen van verongelukten aan. De herkende lijken zouden éérst heden vervoerd mogen worden, als wanneer vanwege den burgerlijken stand vajv 's-Gx*a\ enzande, van welke gemeente de burgemeester mr. J. Brunt en de secretaris de heer P. M. van Mxerop den ganschen dag aan de haven wa ren, toestemming wordt vexieend. Tragische bijzonderheden, betreffen de enkele der schipbreukelingen, weid den reeds bekend. Zoo vonden tege lijk een graf in de golven een steward' en een stewardess, die verloofd waren en dezer dagen zouden trouwen. En ach, die arme kleine reiziger, de vijf jarige Augustav Hirsch in zijn ma trozenpakje. Alleen was hij op weg Yan Londen naar Hamburg en 's mor gens was juist een telegram ontvan gen, waarin aan den stationschef werd verzocht het ventje goed op den trein te zetten en te zorgen dat hij in Osnabrück zou overstappen. Daar zouden vader en moeder hem wach tenMaar wonderlijk, minder he vig grijpt de tragiek aan van de ramp in haar totalen omvancr dan de gedachte aan die enkele ongeluk- kigen, die nu nog op het op den dam vastzittenden achterschip zitten, wachtende op redding of den dood. Laat ons hopen en bidden, dat, nu het weer wat bedaart, ook de bran- (had gekregen van een 'inspecteur van politie, met bevel om .al de gevallen sneeuw in Haarlem op te ruimen en te zorgen, dat zij 's ochtends te zeven uur daairnee klaar was. Met ijver was zij begonnen aan de daken, van de Groote KeTk, maar toen ze bedacht, dat de sneeuw die naar beneden viel, straks weer van de Groote Markt moest worden opgeveegd, was ze ge schrikt, uitgegleden, van (het dak naar "beneden getuimeld ien... in haar bed wakker geworden. „DroomenT zei Wouter minach tend. „Malligheid. Als ze waar ge beurd zijn, dan zijn ze de moeite van 't vertellen niiet waard en .als ze inte ressant zijn..." ;.Wat dan?" vroeg mijn vrouw. „Dan zijn ze 'gewoonlijk verzon nen." Hierop volgde een algemeen koor van afkeuring. Iedereen protes teerde, Hupstra op de visscQxenmanier, die ik (hierboven (beschreef. Mijn vrouw zei Wouter in kalme, maar flinke termen wat ze van die opmer king daclit en stelde voor, dat ieder een zou vertellen van den merkwaar digs ten droom, dien hij gehad had. „Wie den onwaarschijnlijksten droom heeft gehad," izei ze, „te beoordeelen door 't heel© gezelschap, krijgt van mij tien fijne sigaren present." Ik kon niet nalaten een bedenkelijk gezicht te zetten, want fhiet lag voor de (hand, dat die sigaren zouden ko men uit liet kistje, dat ik in 't geheim mijzelf altijd met St. Nicolaas cadeau doe en waar ik, omdat 21e zoo duur zijn, bijzonder zuinig op ben. En jar wel. „Je moet weten", voegde mijn vrouw er ondeugend aan toe, „dat mijn man ieder jaar op St. Niklaas van een onbekende een kistje heerlijke sigaren krijgt.' Ik nam mij voor, haar dezie streek betaald te zetten, schraapte mijn keel en begon, als gastheer daartoe uitge- ding minder en de redding mogelijk worden zal. DE PASSAGIERSLIJST. Volgens opgaaf van de Great Eastern Co. werd door die volgende pei-sonen passage besproken, doch de maatschappij staat er niet voor Ln, dat al deze passagiers met de „Ber lin"' vertrokken zijn. Mej. Hertz en de hoeren W. Fisher- Larainger, \V. M. Reeves, 2, Tokenhou- se-buildings, F. Frankenberg of Sal- ford, Arthur Herbert, 22, Portman- street. Portman-square, de jongen heer Aug. Hirsch, mijnheel- en me vrouw Serabski, Liverpool de hee- ren S. Salt, 101, Leadenhall-street, A. Lamotte. 61. Crutched-frïars, II. La- motte. mej. Thornton, de heeren Tho rn ans, Bochlander, Helfenstein, 20, Fastcheap, Van der Meulen, Spiker, Jennings, Watson, Hilswortk An derson Muroe, Raisrnairn, De Groot, Davidson. Do namen der bemanning, voor zoo ver bekend, zijn Kapitein J. Prec/Lous, eerste officier C. Morsley, tweede officier J. Wyatt, stuurman S. Ellis, kok T. Bulman, matrozen J. Harvey, R. Rayment, A. Pells, T. Gould, G. Easter, A. Brit- ton, H. Samkin, F. Fisher en T. Har- per en de scheepsjongens J. Farthing en C. Gibboneerste machinist W. Dennant tweede machinist W. Ken dall, derde machinist W. Gregory, vierde machinist C. Mills, donckey- man H. Carlisle en de stokers B. CatchpoJe, J. Gilbert, D. Smith, A. Walters, J. Rycroft, J. Rouse, A. Pound, G. Woods. F. Robinson, A. Coppin, A. Chapman; de hofmeesters Wilding, W. Moor, J. Kedyley, G. Bullock, A. Cooper, W. Carter, E. Salter, J. Keen, 11. Durrant., W. F. Mead. WfrUdingde hulpkok M. Put- tockde hofmeesteressen mrs. Bul- man, miss Burr, and miss Brown en mrs. Ellis, J. Goatling, W. Hewlett, F. Gibson, G. Syrett. VERMISTE PASSAGIERS. De correspondent van 't Hbld. te Rotterdam seint Wij vernemen, dat de heer David son uit Rotterdam, die opgegeven wordt onder de nog vermiste passa giers van die verongelukte „Berlin holioorende tot de 'hier gevestigde- firma Furness Nephews Ltd., terwijl de onder de herkenden voorkomende heer Anderson, die chef was van den goederendienst dor Hull and Barnsley Railway Co.. die onlangs een geregel de lijn van Rotterdam op Huil open de. Onder de vrouwelijke passagiers moet ook geweest zijn de vrouw van den gezar-voer der van het Engelsche schip „Llanishen", Donderdagmor gen van de Zwarte Zee te Rotterdam binnen gekomen. Deze dame zou te Rotterdam haar echtgenoot komen begroeten. noodi'gd, mijn vexhaal, in de stiLle hoop, dat ik den prijs zelf verdienen zou. „Verbeeld je. ik droomde, dat ik op een Bach concert was. Mid den in de zaal zat ik op een stoel in «een ka merjapon van groote ruiten, met dik ke kwasten die om me (heen zwiex*den bij elke beweging die ik maakte." „Je hebt niet eens een kamerjapon", zei mijn vrouw. ■•'t Zal," zei ik met verpletterende kalmte, „de kamerjapon geweest zijn, die jij me beloofd (hebt nu zoowat tien jaar geleden. Maar bovendien was bet immers een droom. Nu dan, ik zat daar in do. zaal. zoo wonderlijk ge kleed en schaamde me dood voor al de dief Mee dames en heeren om mij heen, die elkaar aanstieten en achter hun hand om mij Jachten. Wegnomen kon ik niet, t was of mijn voeten even als mijn stoel, aan de houten Lat vast zaten. De symphonie eindigde; om mij heen 'hoorde ik do mensahen zuchten, sommigen omdat ze blij waren, dat het uit was, anderen omdat ze juist uit hun dutje wakker werden. Opeens hoor ik een luid geroep: „Fidelio, Fi- delio". Ik kijk naar '1 podium en daar staat zoowaar Mengelberg en wenkt, dat ik bij (hem komen moet. Of ik wou of niet, ik moest en de slippen van mijn chambercloack zorgvuldig opne mende, ging ik het gangpad door, on der brullend gelach van 't (heele pu bliek. Onderweg trok er zelfs iemand aan een van mijn kwasten. Ik klom het podium op en stond naast Mengelberg, die me zonder een woord te zeggen zijn dirigeerstok overgaf, kalm ec-n sigaar opstak en met een amicaal handgebaar naar 't publiek wegwandelde. Dit alles scheen me buitengewoon onaangenaam, maar toch precies zoo als het behoorde. Met mijn stokje Uit Leeuwarden seint men Onder de vermoedelijk omgekomen passagiers van de Ha/rwichboot is de vlashandelaar N. H. van der Meulen alhier, 44 jaar oud, gehuwd, va dei- van 2 kinderexi. Zijn naam komt voor op de lijst der personen, die een hut aan boord hadden gereserveerd. Ook een landbouwer uit Holland's Noorderkwartier was op de ..Berlin". Het was de heer Wouter Visser Ludt- zoon, aan den Molenweg te Schermer, iemand van ruim 40-jarigen leeftijd. Hij had zijn eenig kind (een dochter) naar Engeland gebracht, waar zij ter voltooiing barer opvoeding eenigen tijd zou verblijven. indruk van de ramp in den Haag. Een der Haagsohe medewerkers van de Tel. imeldit: „De consternatie door de ramp met de Hax-wichboot is in Den Haag ont zettend, te meer, nu bertchten inko men, dat stadgenooten zijn omgeko men. Verschillende families zij plots in rouw gedompeld. Verschillende personen zijn .zoo"ongesteld geworden van den schrik, dat zij bedlegerig zijn sinds het vernemen van de tijding. Dolf Kruger, de directeur van de stads rijschool, die ongetrouwd en 86 jaar oud was, een mijner kennissen, was een algemeen "bemind man, die hp paardengebied een goeden naam had. llij was gegaan naar de Newmarket paardenmarkt. Zijn bejaarde ouders zijn radeloos. Het lijk was volgens een zijner, beste vrienden bijna niet te herkennen, zoo vol zat het gelaat met schrammen. Het'hoofd was opgezet en vermoedelijk door doorgesfcanen angst leek (hij 30 jaar ouder Zoo juist ver neem ik, dat onder de opvarenden ook was mevr. Suez en haar 15-jarige stiefdochter. jOok deze dame, eigena res van den^bekenden kunsthandel aan den Lange Vijverberg, „Maison Artz", en weduwe van den bekenden schilder Artz, was in schilderskringen zeer bemind. Verder wordt mij verze kerd, dat jhr. Henri LaboucSière, de I bekende ruiter, een bekend figuur der concours hippiques, onder de opva renden was. Gebroeders Schroder van •hier, die eveneens de reis moesten maken, werden voor zaken op 'het al lerlaatste oogenblik te Londen terug gehouden, vanwaar zij Donderdag naar (hun familie ter geniststelling seinden. Te Schevoningen liep het ge rucht, dat een aldaar wonende heer Fuld omgekomen was. Deze vertoeft echter thans te Parijs. Allerlei ge ruchten doen hier do ronde en maken den toestand nog akeliger. tikte ik op den lessenaar, keek barsch om of de zaaldeur en "het buffet wel dicht waren en gaf liet sein van be ginnen. Eerst ging alles goed, 't was een prachtige melodie, maar op eens zag ik dai de concertmeester op zijn hoofd stond en zóo doorspeelde. Ik keek hem woedend aan, xrcaaT hij grijnsde alleen maar. In een oogenblik namen al de eex-sto violisten dezelfde houding aan. De contrabassisten daarentegen klommen boven in hun insti-ument en speelden zóó verder. De blazers lach ten dat ze sdhudden en 'alleen nog maar tremolo's konden voortbrengen. Toen begonnen ®e, al spelende, van plaats te verwisselen, de pauken 1st zat op de plaats van den concertmees ter en bomdo mij doof en deze zweef de in de lucht en speelde altijd maar voort, 't Tempo werd hoe langer hoe sneller, ik en mijn stokje moesten mee, dat ik er pijn van kreeg in mijn schouder en de kwasten van mijn ka merjapon als dollen om me heen vlo gen. Eindelijk, teen de snelheid dolle- mansweTk geworden was, eindigde het orkest met een donderend accoord de paukenist gaf mij een slag op mijn hoofd, da.t ik neerviel en... in mijn bed wakker werd." „Hm..." zei Wouter. „Echt waar?" „De beurt is aan Hopma," kwam mijn vrouw tusschen beide, mar Hop ma lachte verlegen en zei: „om je de waaxheid te zeggen ik droom nooit. Daar heb ik geen tijd voor, ik heb 't veel te druk met slapen." „Hupstra dan," ging mijn vrouw- aarzelend voort. „Of je moest het lie ver miet doen om je stem." Hupstra schudde zijn hoofd en hap te driemaal naar lucht, wat beteeke nen moest, dat hij wel degelijk mee zou doen. Om het h'em gemakkelijk te maken, groepten we ons om hem heen. KAPITEIN PARKINSON VERTELT. „Veel had hij bijgewoond in &ija zeemansleven, vale stormen het hooid geboden, unaaa- zoo iets tragisch had zelfs hij nog niet ondervonden. Toen de boott strandde, waren ve len, wegens zeeziekte, nog in hunne hutten. Er brak opeens een gebrul uAI wanhoop los, toen een schok was ge voeld, Ieder trachtte een goed heen komen te zoeken, maar. "helaas!, te vergeefs... Plotseling brak het schip doormid den, met een donderend, knetterend geraas... Weer wanhoopskreten van passa giers en equipage, nog oen oogenblik gehuil en (huJpgejamrmer van moeders en kinderen... en het eene gedeelte verdween liin de diepte... Vooral dat hulpgeschrei van de kin deren had den zeerob getroffen. Maar eigen leven wias ook in ge vaar. 'Hij neemt, met een stuurman, een kloek (besluit en beiden springen met ieen reddingsgordel om, an r,eo. Toen werd het vechten en kampen te gen liet ziedende nat. Een stuk drijf hout werd gegrepen en aich daaraan vastgeklemd. Na eenigen tijd vox-stelen weid zijn metgezel van het ihout geslagen en verdween ook deze in de diepte. Nu dreef üiij alleen en voelde spoe dig de koude haar invloed uitoefenen. Even van hen verwijderd, dreven er nog meer menschen, ook eene Trouw, Parkinson was echter onmachtig iets uit te richten. Zoo bleef hij 'worstelen tot hij word opgepikt. In een lang telegraphusch verhaal heeft (hij naar zijn familie te Londen zijn wedervaren nog kunnen seinen. BERICHTEN UIT LONDEN. De Ilbld.-correspondent te Londen söin't: Vrijdagmorgen waren aan Liver pool Street Station geen nadere bij- zondeiheden, noch opgaven van na men te verkrijgen. De Great Eastern spoorwegmaatschappij geeft alle mo gelijke faciliteiten aantellen, die mcc- nen dat zij bloedverwanten aan boord van de ..Berlin" hadden, om naar den Hoek van Holland te gaan ten einde de herkenning der lijken te verge makkelijken. Maar tot dusver had inog -niemand zich aangemeld voor den overtocht. Ik verneem nog, dat de Amsterdam se he kleermaker, de .heer Lasance rich aan boord bevond; hij was tenminste Woensdag aan het consulaat geweest, „Ik droomde", fluisterde «hij, „dat ik kapitein was van een luchtschip. We vertrokken van die Amsterdam- sch© Poort in de richting Amsterdam. Allerlei menschen, die je gewoonlijk inet een -krant in de elecfcrische tram ziet zitten, waren nu in mijn lucht schip, dai precies den voim had van een zweefsahoirnmel op de kermis. Ik draaide .aan een handvat en we stegen op. De reizigers hielden zich aan de rond vast. Bij de Lie viel «een juffrouw er uiiit, iruaar (niemand trok zich daar wat van aan. Te Halfweg botsten we tegen een schoorsteen van de suiker fabriek aan, die in al zijn lengte om viel. „Die sch-oorsteenen moesten vexboden worden," merkte een van mijn passagiers op. Dat door den schok weer twee medereizigers naar beneden gestort waren, kon niemand schelen. Eirtdelijk kwamen we bij do brug van de electrische tram bij de De Clercqstraat en daar begon mijn luchtschip vreemde kapriolen te ma ken en duikelde opeens in de vuile gracht. Toon werd ik wakker." v „Htq...", zei Wouter. „Nu mijn beurt. Ik droomde, dat ik op den Schotersingel een deftig'heer ontmoet te imet een pelsjas aan en een degen op zij. drie mij staande hield en sprak: „Mijnheer Wouter, u is de wedwiillend- stty, zachtmoedigste, vriendelijkst» man in Haarlem." Toen werd ik wak ker." „Dat is een onmogelijkheid!" die pen we allemaal uit één mond, ge steund door woedend gefiap van Hopma. En zoo is 't gebeurd, dat die misera bele kerel, die Wouter, met mijn tden fijne sigaren naar huis is gegaan. Als mijn vrouw mijn vrouw niet was, zou ik haar op dat oogenblik ge haat hebben! FIDELIO.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 5