NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No 7263 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 8 MAART 1S07 M. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)w 1.30 Franco per post door Nederland„4.65 Afzonderlijke nummers0.02 H ©eïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 Yz de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 15 regels ft:elke regel meer ƒ0,20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bls Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 18 MAART, chouwburg: Ned. Opera Garen en", i\ uur. Bloemend aai(Hotel Welgelegen: n c ht beeld en avo nd OM ONS HEEN No. 494. labatrachting van den Gemeenteraad Bij het groote .publiek beersdht vrij lgemeen de opinie, dat een gemeente- iüministratie bestaat uit veel en on- i'oodig geschrijf. Inderdaad is de tijd tog niet ver achter ons, dat bijrvoor- leeld' een copieerboek onet toebdhoo- •en op tal van administratieve bu- ■eaux schitterde door afwezigheid, oodat alle-stukken met de (hand moes- en worden overgeschreven en de lierkwaardige erkenning van den Lmsterdamschen wethouder, Mr. Theod. 'Heemskerk, dat hij wel eens iriefjes aan zichzelf heeft geschre den, is niet geschikt om de genïoede- •en in dat opzicht gerust te stellen. De tmbtenaren zelf zeggen, dat het niet mders kan en imag voor een stipten ;ang van zaken. 'En zonder mij daarin fierder te verdiepen, hoewel er nogal een en lander over deze zaken is te zeg gen, komt het me todh voor, dat. er iezen keer .op 't stadthuis een (brief te weinig is geschreven. Het merkwaar- lige geval is dit, dat ide directie van 4e E. N. E. T. nit de couranten heeft moeten lezen, dat 'B. en W. aan den Raad voorstelden, een gedeelte van de ian hare maatschappij verleende con cessie in te trekken. Hals over kop heeft zij toen een verweer opgesteld en dat aan de Raadsleden'rondgezon den. Had de directie toevallig met zware verkoudheid te bed gelegen en- dus geen couranten ingezien, dan zou hoogst waarschijnlijk de Raad het voorstel van B. en W. hebben aange nomen, denkende dat de maatschap pij er zich niet aan gelegen liet liggen daar se immers niets van zich liet hoorenl Hoewel ik uit deze ware geschiede nis de nuttige les kan trekken, dat de menschen toch vooral onze courant eiken dag van 't begin tot (het einde moeten doorlezen, komt het mij voor, dat het gemeentebestuur den conces sionaris had behooren te berichten, wat het van plan was te gaan doen. Dat is, dunkt me, (het voornaamste puntje uit de heel© discussie over de aanvrage van de Haariemsche paar dentram, om haar lijn te mogen door- trekken tot voor 't station. De conces sie voor het stukje van de E. N. E. T. waar het oveT ging, is niet ingetrok ken, (het verzoek van de paardentram evenmin toegestaan, maar een voor stel aangenomen van den heer Rasch. waarbij1 de gelegenheid wordt geopend dat de directie van de E. N. E. T. zich met 'die van de paardentram kan ver staan. Mr. Tüiiel had blijkbaar angst voor dit samentreffen. Vreesde hij, dat de heer Jager Gerlings den heer Julius zou opeten of omgekeerd? Ek weet het niet. Maar zeker is het, dat de burgemeester over den loop der dingen niet gesticht was, toen zelfs een pathetisch beroep op den Raad ,om toch vooral het welbekeken voor stel van B. en W. aan te nemen," niet hielp. Ik noemde daar Mr. Thiel. Hij had •lijn gewone plaats verlaten en zat om zoo te zeggen aian de eeretafel, als plaatsvervangend wethouder op den zetel van Br. NieuiwenJhudjzen Kruse- man. I-Iier leverde hij zijn coup d'essai. Ook een coup de mii- tre? Ik zou geen ja durven zeggen. Hij was in zijn betoog over de tram- zaak ministerieeier dan ministerieel. Straalde er soms van den stoel een Wethouder lijk fluïdum uit? I-Iad hem de tijd ontbroken, om het uitvoerige stuk van de E. N. E. T. bedaard door te leizen? Ik hou het met de laatste ver onderstelling. Niemand kan geloofd hebben aan de kaneen van de heeren Van Gaste ren en Qhabot, om hun subsidie voor den Schouwburg te krijgen. Daarvoor Was, zooals ik vroeger uitvoerig be toogd heb, het oorspronkelijke adres te onvolledig, daarvoor vulde het tweede request Ide leemten niet genoeg aan. En toen de voorzitter, den Im mer opheffende, vroeg wie van de heeren het woord verlangde, werd eenparig gezwegen, zoodat de moker des geza-gs al daalde, toen de heer Rinkema het woord vroeg en op half moedeloozen toon verklaarde, dat het ■voorstel toch niet -zóó, -zonder een woord, van de agenda mocht verdwij nen. Toen wees hij op den moed, dien de heer Van Gasteren had gehad om de zaak aan 'te vatten -in een tijd, toen twee comités haar niet tot stand had den .kunnen brengen en meende, dat deze in het gemeentebelang steun ver diende, maar... een voorstel zou hij niet doen. Toen deed de voorzitter iets, dat de heer Van Gasteren wel waard eer en mag, als de uiting van een vriendelijk gemoed. Jhr. ©oreel zei: „waarom zou u geen voorstel doen om het voorstel te renvoyeeren aan B. en W. om na der advies?" (Dat stak den heer Rin kema een hart onder den riem. Hij deed een voorstel in dien geest, kreeg daarvoor isteun van alle kanten en zag het ten slotte anet een groote meerderheid aangenomen. De heeren Van Gasteren en Ghabot (hebben daar mee hun subsidie nog wel niet, maar de kans is iets grooter geworden, dat ze die krijgen, mits zij komen met be ter argumenten en Uitvoeriger inlich tingen, dan tot nu toe. Als 't er van komt >en de (Raad scheen mij welge zind dan hebben onze Schouwburg- exploitanten dat aan de tegemoetko mende houding van den burgemeester te danken. Behalve tram en Schouwburg, twee onderwerpen die tons meermalen in de laatste jaren werden opgedischt, kwam ook het slachthuis weer ter sprake. Weeklacht van den heer Rin kema over de dure tarieven en het nadeelig saldo, verzekering van den heer Stolp, dat de Raad altijd gewe ten heeft, dat 't geld zou kosten. Hm, er staat mij iets van voor, dat meermalen gezegd is, dat de ontvang sten de uitgaven zouden dekken. Als ik er toe uitgedaagd iword, ga ik het nazien! Optreden van den heer Modoo met een heel nieuw systeem van slacht- geldberekening Niet per heel paard, per koe, ,per varken, maar per kilo van die edele dieren. En dan even veel voor elk beest. Motief van dit nieuwe stelsel, 'dat met het nu voor gedragen e voor een rund minder wordt betaald dan voor een paard, 'dat armeluis- vleesch is. Gevolg van 's heeren Mo- doo's stelsel, dat de slachtbelasting op het goedkoop© vleesch even hoog zou wezen, als die op het dure. Wat ook een ongerijmdheid is. Be Raad stopt het dan ook met een handvol stemmen voor, in den grooten doofpot van on vervulde wenschen. Meer succes had de heer Kleijnen- berg. Be slagers hadden hem een be zoek gebracht, ontdaan en ontsteld over de bepaling, dat zij op de Chris telijke feestdagen niet in het slacht huis terecht zouden kunnen. Hoe moesten ze zich dan, om niet te spre ken van den tweeden Kerstdag, den Nieuwjaarsdag en den tweeden Paaschdag, redden op Hemelvaarts dag en den tweeden Pinksterdag wanneer het warm 'kan zijn en het vleesch .dus spoedig bederft in de wo ningen van de slagers, die voor derge lijke (bewaring minder dan ooit zullen zijn ingericht? Be Raad besloot, dat het slachthuis op al deze feestdagen geopend zal zijn van 8 tot 2 uur. Men zal licht vragen, hoe 't staat met den 'Zondag. Nood- slachtingen kunnen ten allen tijde, ook op den Zondag, plaats hebben. En het verrichten van werkzaamheden op Zondag kan met een bijzondere schrif telijke vergunning van den Birecteur geschieden. Het is te hopen, dat die vergun ning in de praktijk gemakkelijk zal zijn te krijgen. Slagers die aan res taurants leveren, kunnen in de verte niet nagaan, hoeveel hunne afnemers op Zondag zullen noodig hebben. Moeten ze dus Zaterdagavond uit het slachthuis grooten voorraad mee naar huis nemen? Zeker niet, want juist dat hebben van vleesch aan huls is anti- hygiënisch, te meer omdat zoo als ik hierboven deed opmerken, de bewaar plaatsen van de slagers aan huls na de opening van bet slachthuis, slech ter zuilen zijn dan ooit te voren. Maar dan dient ook de slager in staat ge steld, om Zondags vleeisch uit het slachthuis te halen. De hygiëne is nu eenmaal op den voorgrond geschoven. In haar naam zullen we minstens f 10.000 bijpassen. Nu moet men 'dan ook de consequentie van dezen kost baren gezondheidsmaatregel aandur ven. Daar de agenda kort was, liep de vergadering, in weerwil van deze di verse debatten, spoedig af. Tot slot werd Mr. Thiel benoemd tot ambte naar van den Burgerlijken Stand, hij heeft dus (blijkbaar Dr. Ndeüwgöghu ij zen Kruseman in deze functie opge volgd, wel te verstaan tijdelijk, want de wethouder 'hoopt (lo. Mei uit het zuiden terug te keeren eu zijn werk te hervatten. Wanneer zal Mr. Thiol zijn eerste paartje trouwen? De geduCMe aanvoerder der oppo sitie aan 't spinnewiel! De leeuw een tenor-aria kweelende! J. C. P- Buitenlandsch Overzicht DE PRESIDENT DER RIJKS- DOEMA BU DEN TSAAR. De Tsaar ontving Woensdag den president der Rijksdoema in audiën tie. Bij de ontvangst, die ongeveer een. kwartier duurde en zeer hartelijk was, .sprak de Tsaar zijn voldoening uit over d© opening der tweede Doe- ma en wees hij op 'de moeilijke taak, die een uit zooveel verschillende ele menten bestaande vergadering wacht De beer Golowin sprak de hoop uit. dat in alle voor 't welzijn van het land belangrijke quae sties overeen stemming tusschen de verschillen die partijen mocht worden verkregen en verklaarde, dat de 'leden van de Doe- ma er naar zullen trachten het ver trouwen van den vorst te rechtvaar digen. Ook in ministerieele kringen schijnt men zeer voldaan over de eerste Doe- mazitting volgens 'den Petersburg- schen correspondent van de Times. De betoogingen van loyaliteit zullen waarschijnlijk haar behoud zijn te gen ontbinding. De socialistische or ganen bevelen gematigdheid aan. Verder wordt uit Petersburg ge meld, dat deze tweede Russische volksvertegenwoordiging een veel meeir parlementairen indruk maakt dan de eerste, Br heerscht een heel wat bedaarder geestde ministers toornen zich er volkomen op hun ge mak en wandelden zoo onbevangen mogelijk onder de afgevaardigden rond, hier en daar een praatje ma kend vóór de openingsplechtigheid begon. EENE DEMONSTRATIE. Had de eerste Doemarzitting in het Taurisc-he Paleis dus een kalm ver loop, buiten het paleis ging het heel anders toe. Nauwelijks hadden de Doema-leden het paleis verlaten, of mannen, vrou wen, studenten, werklieden, enz.,dm in ©ene ontelbare menigte waren sa- mengegroept, vroegen 'hun, of zij tot dt- linker- of rechterzijde behoorden. Be eersten werden toegejuicht, de an deren uitgefloten. Kroesjewan, de aanlegger der pogroms, werd uitge jouwd. De arbeidersafgevaardigden wer den aangezocht om de menigte toe te spreken. Zij zeiden, dat zij om in de Doema te kunnen zegepralen, reken den op de ondersteuning van het volk. Gij zult haar hebben, riep men. Een afgevaardigde uit Afa zeide Zweert, dat gij bereid zijt met ons te sterven voor de bevrijding van 'het volk. Wij zweren het Daarna zette ©en eindelooze stoet zich in beweging, maar niet ver van het paleis wild© de bereden gendar merie chargeer en het gefluit, jouw ©n jrebrul der menigte wasech ter zoo geweldig, dat de troepen ach teruit deinsden. Het volk hief nu de Russische Mar seillaise aan. Na elke toespraak der arbeidersafgevaardigden riep men Hoed afen zong men den revolutio nairen treurzang. In de Foertsjoskaja-straat nam de betooging een waar revolutionair kar rakter aan, tengevolge van de opwin dende redevoeringen en gezangen, zoodat hier de politie en gendarme rie chargeerden met getrokken sa bels, wat £©n vreeselijke paniek ver oorzaakte. Het volk riepWaarom ons te doo- den Wij doen geen kwaad. Verscheidene gewonden werden weggedragen, maar op een gegeven hevel ging de stoet, die 20,000 man sterk was, uiteen, met opdracht, in groepjes bijeen te komen voor de universiteit. Daar had 's avonds eene vergade- j •ing plaats ter ©er© van verscheide ne leden der oppositie en om de ze gepraal der revolutionaire socialisten te vieren. De gevierde Doema-leden spraken in verscheiden© zalen en werden geestdriftig toegejuicht. Om 8 uur kwamen troepen en politie aanzet ten. maar de hoogeschool was toen reeds ontruimd. Buiten werd de me nigte op 30,000 man geschat. De socialisten zullen onverwijld een voorstel betreffende amnestie indie nen. De eerstkomende zitting werd op 8 dezer bepaald. Ivoeropatlrin woonaie de Doema- opening bij. Het ;is nu beslist, dat hij stadhouder van den Kaukasus wordt. ALWEER EEN AANSLAG. Woensdagavond werd onder het rijtuig van den vestingcommandant te Sebastopol, .generaal Nepluef, een bom geworpen. De generaal werd aan de beenen gewond, ook de koetsier en de paarden werden, gekwetst en liet Tijtuig verbrijzeld. Het gelukte den misdadiger te ontkomen. DE DUITSCHE RIJKSDAG. Bij de behandeling der suppletoare begrooting voor Duitsch-Zuidwest- Afrika in den Rijksdag zette de di recteur van koloniën Dernburg uit een dat sedert de laatst© becnaadsla- g'-iig op 13 December, de vegeeringin de verblijdende omstandigheid was, dat zij het einde der vijandelijkheden kon mededieelen. De toestand in de kolonie is echter nog ver van nor maal, hoewel het mogelijk wordt ge acht het aanbal troepen met 600 man tc verminderen. De regeering is voor nemens een aanvullings-begrooting in te dienen, waas-in met den verander den toestand Tekening wordi gehou den, en waarin de terugkeer van een gioot aantal troepen binnen de eer ste zes maanden van 1907 wordt voor zien. Dernburg wijst op het velrblijdend© verschijnsel, dat de sympathie van het volk met de ZuidweshAfrikaan- sche kolonie toeneemt. Tal van per sonen hebben zich tot de -regeering gewend, die ©en farm in bewerking willen nemen. Het Duitschie kapitaal in al zijn vormen toont belangstelling voor de kolonie. Hij gelooft, dat dit de verwachtingen, die de regeering voor Zuidwest-Afrika heeft zal helpen verwezenlijken. (Bijval). DE KERKELIJKE STRIJD IN FRANKRIJK. Van radicale zijde in Frankrijk wordt krachtig gewerkt om de regee ring over te halen' lot een ambtelijke openbaarmaking van de bij den pau- selijdoen nuntius Montagnini in be slag genomen papieren. In de „Auro- re" drukt, de senator Ranc er zijne verbazing over uit, dat de regeering er nog niet toe overgegaan is. Hij meent, dat de regeering rekendn^r rooet houden met den algemeenen weusch -om volle klaarheid te krij gen. ARBEIDSDUUR BEPERKT. De Belgische Kamer nam een amen dement aan, bepalende dat de ar- beidstiid in de mijnen, neerdalen en opstijgen medegerekend, niet langer mag duren dan 10 nur en het eigen lijke werk in de mijn hoogstens 8 uren. Het door de Kamer aangenomen amendement geldt slechts voor de mij nen in 'de Kempende Kamer had reeds vooraf de bepdrking van den arbeidsduur tot 8 uur voor alle mij nen verworpen. Stadsnieuws Politiek Intermezzo. I-Ioe staat het toch met de crisis Deze vraag dringt zich nè. de emotie van de Berlin -ramp. die voor ©enige dagen alle belangstelling wegzoog nu weer sterker naar voren. Het is wel niet de. eesnige, maar tcch wel de belangrijkst© kwestie waarmee pers en publiek, in wissel werking, zich bezighouden. Verklaarbare belangstelling, zij mc-ge dan voor een goed deel op nieuwsgierigheid gebouwd zijn. isd't zeker. Want aan deze ministerieele crisis zit meer vast dan de vraagwie er in de plaats van de afgetredenen zul len komen? Immers, het zou niet onmogelijk zijn. dat er. mèt de andere perso nen tegelijkertijd weer een andere richting aan 't bewind kwam. De poli bleke verhoudingen zijn van dien aard, dat sommige bladen o. a. de N. R o 11. C t. gaan oordeelen, dat er ©en plicht rust op de rechterzijde om zich met de leiding van 's lands zaken te belasten. In deze omstandigheden meenden wij een poging te moeten doen om eenig licht te ontsteken. Daartoe wendden wij ons tot een drietal Staatslieden van naam, met vea-zoek een onzer een onderhoud toe te staan. Slechts van een hunner luidde dit antwoord onvoorwaardelijk gunstig; de heide anderen verklaarden al bij voorbaat geien interview te kunnen toestaan. Toch heeft onze medewerker de hee ren gesproken, en 't spijt ons voor de onbevredigde belangstelling -onzer le zershet resultaat is pover Van. geen der drie heeren, bekende figuren in de-n politieleen strijd, kon den wij verlof bekomen hun oordeel met hun namen te publiceeren. Voor zoover ze in de zaken betrok ken zijn konden ze niets zeggen, en wenschten ze zich o,ok niet op het ge vaarlijk terrein 'der politieke vraag gesprekken te begeven. Zooveel is echter onzen medewer ker wèl gebleken, dat er, op dit ocgen-blik althans, van een Kabinet van rechts nog geen sprake is. Een Roomsch Katholiek Kamerlid verze kerde ons, dat het bericht van Het Vaderland, volgens welk Mr. Heemskerk bezig zou zijn voorberei dende stappen .voor de vorming va.n een Kabinet te doen, volkomen onge motiveerd is. En van andere, zijde verkregen wij de verzekering, dat nóch Dr. Kuy-per, nóch Mr. Goeman Borgesius in de oplossing der crisis betrokken zijn. Men wandelt dus nog totaal in liet duister. Wij geven hier do uiting van een der drie heeren, behoorende tot de bekende figuren uit de anti-revolu tionaire partij. „Het is jammer", ze5- de hij, „dat de liberalen in 1905' zulk een kabaal tegen Kuyper hebben op gezet. Hij had klaar gekregen wat in zijn ministeirieelen arbeid principieel verzet van de liberalen kooi ontmoe ten, de Schoolwetten nu lag sociale arbeid gereed, die aller mée- werking kón hebben. Maar de heeren zijn in hun kabaal geslaagd, nu zitten ze er mee, en 'k hoop nu maar, dat de o ogen van de menschen er voor open gaan." Dok onze liberale zegsman kon geen mededeelingen doen. Wat hij ons met stelligheid verzekerde was dat Mr. Goeman Borgesius tot nog toe geen opdracht of verzoek om ad- v'es had ontvangen. Uit een en ander blijkt, dat de huidige toestand dus zeer verwalrd is, dat niemand nog weet hoe en wan neer er een einde aan zal komen, dat. ai vist men het noch de heeren van rechts, nóch die van links zich er op 't oogenblik over uit laten zullen. Jubileum. Op 1 April a.s. hoopt de agent van politie 1ste klasse K. Kievit den dag te herdenken, waarop hij 25 jaren ge leden bij de politie alhier in dienst trad. Daar Kievit zoowel bij zijne chefs als bij zijne kameraden zeer gezien is, zal die dag zeer zeker niet onop gemerkt voorbijgaan. Hij is tevens penningmeester van den Politiebond .Verbetering zij ons Streven", alhier. Ex. nuttige hand werken. 's-Gravenbage. G Maart. Geëxami neerd 14 candid aten; afgewezen 5; geslaagd o. m. de dames C. M. Fran cken en A. H. de Boov, beiden te Haarlem. De Ruyter-hu 1 de. In de vergadering der sub-commis sie van het. Nationale de Ruyter- comité, hier ter stede op initiatief van den burgemeester gevormd, werd ook de mogelijkheid van een lokale feest viering besproken. Het organiseeren daarvan ligt echter niet op den weg van dit sub-comité, zoodat getracht \£ordt de Vereeniging „Koninginne dag" te bewegen zich hiervoor te iu- teresseeren. Naar wij vernemen, zal deze zaak liet onderwerp van beraadslaging zijn in een de volgende week te houden vergadering van „Koninginnedag". In hoog er beroep. Bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam is Willem Valk te Koog aan de Zaan. ter zake van mishan deling veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf: hij was te dier zake dcor de Rechtbank aihier veroordeeld tot 5 dagen gevangenisstraf. FEESTAVOND HAARL. JONGEL. VEREEN. Woensdagavond was door de Haarl. Jongelingsvereeniging Pred. 12 vers IA, een feestavond georganiseerd, die in alle opzichten uitnemend geslaagd mag heeten. Na de uitvoering der „Marcfce festi val" door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", opende de voorzitter der H. J. V., ide Sheer J. Swijnenburg, de fees telijke bijeenkomst met gebed en heet te daarna de talrijke aanwezigen har telijk welkom. Spr. herinnerde er aan, dat men wel eens gezegd heeft, dat de H. J. V. de sympathie van velen verloren heeft, maar wanneer spr. ziet op de groote opkomst van dezen avond, kan hij dit niet gelooven. Spr. hoopt, dat de band, welke tusschen de 'Ghr. gemeente en de Jongelingsver eeniging bestaat, steeds sterker wor de en de Chr. gemeente haar roeping tegenover de Jongel. Vereeniging niet verzake. Nu hoorden we achtereenvolgens de verschillende nummers van het pro gramma uitvoeren. Het Ghr. a Cappellakoor (directeur de heer K. H. Iverkhoff), gaf eenige zeer mooie stukken ten beste, en ook twee kwartetten gaven zeer veel schoons ,te hooren. Zij allen oogstten veel lof in. De heeren Schipper en van Wee ren hielden beiden een voordradht. de eerste „De Speelman, naar Selnm La- gerlöff. de laatste „Probatum est" naar J. van Maurik, welke laatste voordracht niet weinig op de lachspie ren werkte. „Hoe zalig als de jongenskiel nog om de schouders glijdt". Aan deze regeltjes van Beets werden we iierinnerd bij de opvoering van iHildebrand's „diakenhuismannetje". Hoe vermaakten de jongens zich met hun vroolijk spel en daarna met Klein Klaasje de bultenaar, die met een blok" aan z'n been allerlei kunsten voor de jongens vertoonde, en dan ten slotte Keesje ongelukkig maakt door aan den diakenhuisvader te verklappen, dat Keesje onder z'n „ihemmetje' geld ver borg we zagen Hildebrand en Kees je het diakenhuismannetje de laat st© zoo zeer bedroefd om het verlies van .z'n zeemlederen zaJkje z'n be grafenisduitje en dan de blijdschap als hij van heeren regenten z'n schat weerom krijgt. 'De opvoerenden genoten veel succes en oogstten evenals allen, die tot het welslagen van den feestavond hadden meegewerkt, een welverdiend applaus in. Het dankwoord van den voorzitter was dan ook volkomen op zijn plaats. 'Hij beval de H. J. V. nogmaals in al ler belangstelling en steun aan en sloot daarop met dankzegging de druk bezochte samenkomst. Dood door schuld. Het Gerechtshof te Amsterdam be- esbigde hot vonnis dier Haariemsche Rechtbank, waarbij een 26-jarige vlet- terman uit IJmuiden werd veroor deeld tot vier maanden gevangenis straf wegens het veroorzaken van eena anders dood door schuld (het bij on geluk doodschieten van een ouden, do oven man, die dikwerf in de ma ling genomen werd). Onder Ons. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de gemengde zaaigvereeniging „Onder Ons". Sociale Ver z ©kering. Eerstdaags spreekt Mr. J. C. L.„ Vlaanderen in het departement Haar lem der Maats, van Nijverheid over de tegenwoordig© richting der so ciale verzekering, in verband met de industrie. Commissie B tot w ©ring van schoolverzuim. In bovengenoemde Commissie zijn benoemd tot voorzitter de heer A. F. A. van Scherpenberg en tot secreta ris de heer P. Kalbfleisch. Benoemd. Door het hoofdbestuur van het Ned. Ond. Genootschap is benoemd tot lid van de Propagandacommissie voor Noord-Holland, de heer Chr. Somers, voorzitter der afdeeling Haarlem van het N. O. G. De Li eb r u g. De Liebrug is beproefd en heden voor den treinenloop van de richting Haarlem in gebruik gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1