i i Weerbericht MEDEDEELENGEN VAN HET KONTNKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorrn. 10.50 uur.) De Bildt, 11 Maart. Hoogste barometerstand 777.7 m.M. te Horta (Atooren); laagste 749.5 m.M. te Wictoy (Bornholim). Verwachting tot den avond van Ü2 Maart. Wind: meest matige N. Óostel. tot (N. Westel. wind. Gesteldheid van de lucht: afwisse lende bewolking, waarschijnlijk buiig. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM, bracht aan bet Stedelijk Museum de Lakenhal, waar verschillende schilde rijen werden beaachtigd en .eindelijk bezocht main het Raadhuis, waar ou der anderen de rijke gobelins de.aan dacht trokken. Het gezelschap, waartoe o.a. be hoorden baron Van Asbeck en de di recteur van het himsarcbiietf, prof. Kramer, vertrok met do auto's, waar mede men was gekomen naar het bui tengoed „Raaphorst", bij Wassenaar, waar de lunch werd gebruikt. Te drie uur kwam men weder te Leiden aan en werd nog' een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum van oudheden aan de Breestraat, waar de bezoekers werden rondgeleid door den directeur, prof. Holwerda. Barometerstand (hedenmiddag te 2 Uur 767 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 759 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH M SCHMIDT, .Zijlatraat 85, Thermometerstand te Haarlem. Zondag 10 Maart Hoogste gisteren F. 41° Laagste heden nacht F. 31a Haogste heden tot 2 uur F. 37° Maandag 11 Maart Hoogste gisteren .F. 37® Laagste heden nacht. F. 30° Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 39° zag het sein van den kotter, ten min ste 'hij baalde ibij den wind op en ging over stag, waarna Ihij zich weder om de Z.W. zeewaarts begaf. De Assistent stoomde naar den Schoener toe, om zoo noodig hulp te bieden. Gevraagd >of men hém uit den wal wilde sleepen of ergens in eene haven binnen brengen, doordat ge vaar voor stranding bestond, werd Tvulp, onder wielken vorm ook, beslist geweigerd. Nadat de kapitein van did Assistent hem alle inlichtingen verstrekt had, die hem dienstig konden zijn, moest deze wegens liet stormweer zijn reis vervolgen. Het gevolg voor de „Woolion" Diet uitgebleven. Ze bleef met man en muis. De houding van den kapi tein van den schoener, J. Stephens, i.'s onbegrijpelijk geweest. [ReuzenVisch. Door den stoomtrawler Voorwaarts van Rotterdam, werd heden een steur aangevoerd van 297 pond. Het beest bracht 158 op. Kooper was de Mij. de Kotter. Een stout zwemmer. Door een hevigen Map water sloeg de stoker M. E. van (het stoomschip ^Meadows" op de Noordzee overboord. Redden was zeer moeielijk. Na veel moeite wist hij1 een lijn to grijpen, die evenwel weder (brak. Ongeveer een (half uur (heeft de stoker zich. toen zwemmende, nu op den rug, dan op den huik boven water gehouden, waarna het der (bemanning gelukte 'hem levend bannen boord te brengen. Aanvaring. Doordien de sleeptros brak, waar mede de sleepboot Noordholland 2, van de firma Goedkoop, het stoom schip Ningchow van IJmuiden naar Amsterdam zou sleepen, liep de sleep boot met volle kracht op de remming van de Hembrug, waar de boot tus schen palen bekneld bleef zitten. iMén vreest voor zinken als hij uit zijn benarden toestand wordt bevrijd. Stormweer. De stoomtrawlers, die nabij IJsland gevisaht hebben, hebben met hevig stormweer te kampen gehad, waarvan de gevolgen niet zijn uitgebleven. Be halve dat de vangsten verre beneden verwachting waren, bekwam het s.s. 'Anna zware deksc&ade. De brug werd over boord geslagen daarmede de ma troos K., die helaas, verdronk. De man was gehuwd en vader van een groot gezin. De Balder en Bernard •kwamen zonder schade binnen. Binnenland HOFBERICHTEN. De Koningin-Moeder te voornemens na terugkeer van het De Ruyterfeest to Amsterdam, het herinneringscon cert in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, in de residentie bij te wonen. PRINS HENDRIK TE LEIDEN. Zaterdagvoormiddag bracht Prins Hendrik met de Groothertogin van Mecklenburg een hozoek aan Leiden. De burgemeester, mr. N. de Ridder, begeleidde die hoogo gasten. Te tien uur werd een bezoek ge bracht aan hdt Rijks Ethnographïsch Museum aan het Rapenburg, waarin de directeur, dr. Schmeltz, een kleine tentoonstelling had georganiseerd van nieuwe aanwinsten, het Museum toebedeeld van de jongste krijgsver richtingen op Celebes en van Japan, benevens gedrukte prenten uit Japan, de inrichting tot het drukken dier prenten. Na dit bezoek werd een bezoek ge- Poor de dame§ Butler, Gaebler en Scih.ro eter werd voor (haar vertrek aan Prins Hendrik een telegram van dank voor de redding gezonden. Bij Den Briel moet Zondag weer een nog niet (herkend lijk aangespoeld zijn. met een gracieus „Ik groet u," den winkel. Een winkeljuffrouw uit ,,De Klok" (heeft haar daarop gevolgd, en een huis in de Kanaalstraat -zien binnen gaan. (Tel.) BENOEMD. Tot parkwachter op Het Loo is door H. M. de Koningin benoemd de (heer W. Dijjs, te Helder. VOORUITGANG. De Straatweg tusschen De Bilt en Zeist zal electrisch verlicht worden. Met ingang van 1 iMei 1908 zal de electrisdhe tramdienst tusschen Utrecht en Zeist worden geopend. Uit de Arbeiderswereld DE HAAGSCHE RAADSBEDSTEE. In een onzer vorige nummers zal men het vermakelijke bericht gelezen hebben van een Noord-Hollandsche gemeente, waar de drie Raadsver- slaggevers de zittingen bijwonen van uit de slaapkamer van den gemeente secretaris. Toch is voor ons Hage naars die Noord-Hollandsohe bedstee niets bijzonders, schrijft de „N. Ct.", naar aanleiding van dat bericht. Se dert jaren heugenis zitten hier op de Groenmarkt niet minder dan v ij f R a adsverslaggevers in een bedsteê. De soort van lalkoof in de Haagsche Raadszaal wordt ten minste altijd zoo genoemd, ook door de Raadsle den. ^Vermoedelijk is hert, vroeger een bedsteê geweest en best mogelijk, dat daar ook een vorige gemeente-secre taris van Den Haag heeft geslapen. Wij kunnen dat niet beslissen. Alleen wie ten wij. dat de heer Evers er thans niet meer slaapt. Maar hiet hokje van de Haagsche Raadpers is evengoed een bedsteê 'als het vertrek an de Noord-Hollandsche gemeente. SCHILDERSGEZELLEN. De schildersgezellen te Deventer hebben zich tot de patroons eewend met een verzoek, waarin zij het vol gende vragen le. het minimum-loon voor een meerderjarig schildersgezel te ver- hoogen tot 18 cent2e den maximum- tijd te bepalen van 's morgens 6 tot 's avonds 7 uur 3e des Zaterdags den "werktijd te doen eindigen uiterlijk 6 uur des namiddags 4e voor overwerk wordt de volgende bijslag gegeven van 's avonds 710 met 25 pCt.van 's av-onds 10 tot 's morgens met 50 •pCt., op Zon- en feestdagen met 100 pCt. 5e een en ander te doen ingaan met 1 April 1907. De patroons hebben nu besloten het uurloon met 1 April te brengen op 17 cent en op de andere punten niet in te gaan. WINKELSLUITING TE LEIDEN. Den 21sten Junii van het vorig jaar kwam een udnete van 'die vereeniging Le-iden's Belang bij dien Raad in, hou dende het verzoek om dien sluitings tijd dier winkels bij verordening te villen vaststellen. Om verschillende redenen, in hun adlvies ontvouwd, meenen B. en W. met volle vrijheid1 te mogen advisee- ren vooralsnog niet tot een regeling der "winkelsluiting in die gemeente bij vea-ordening over te gaan. HET WRAK VAN DE „BERLIN". Wegens het ruwe wedier is er ook Zaterdag op het wrak van de „Ber lin" niet gewerkt kunnen woidien. DE SPF.ELCLUBS TE VAALS. Uit Aix-lia.- Chapello wordt gemeld, dat iemand uit die gemeente, die in een club te Vaals wou gaan spe' van Vaals ruaatr Vemdo gebracht, vervolgens over de Nederiandssche grens gezet werd. Den dag tevoren was hem, toen hij naar de cliub ging, door een politieagent aangezegd, dat lïij gevaar liep over de grenzen gezet te worden, wanneer hij doorging met de spealclub te bezoeken. VerscheicU- mo spelers moeten nu Vaals al verte- ten hebben. LEGATEN. Wijlen de heer J. Wemer baron van Pallandt van Oud-Beijerland, te Arn hem dm 17den Februari overleden, heeft o.a. de volgende legaten ver maakt: aan de diaconie der Nederd. Henv. Gemeente, te Arnhem, 5000; •aan de (bijzondere school van CShr. on derwijs op het Roennondsplein, 2000; aan het Kinderziekenhuis 2000; aan de wijkvereeniging Klarendal 3000; aan de vacantiiekolonie Grijsoord f 200; aan de Prins Alexander Stichting, te Bennekom, 1000; aan de Martha- Stichting, te Alphen a. d. Rijn, 4000; aan de vereeniging Nedierianidsch Mettray 1000 en aan de Maatschap pij van Weldadigheid 1000. DIEFSTAL. Vrijdagavond heeft men zich door middel van opensluiting toegang ver schaft tot 2 bovenwoningen van een perceel in de Foeliestraat en daair alle kasten opengebroken. De inhoud van een muntgasmeter, zoomede een be drag van f 58 wordt vermist. DE BREIMACHINES. Ook 'de Kamer van Arbeid voor de confectiebedrijven, te Delft, besloot een onderzoek in te stellen naar de ervaringen van hen, (die, afgaande op in advertentiën gedane aanbiedingen, izich eene breimachine 'op afbetaling aanschaften, in de hoop daarmede f 2.50 daags te verdienen. BESCHERMING VAN DE VRIJHEID. -Naar aanleiding van het feit, dat personen, die bij de diamantnijver heid betrokken zijn, in den laatsten tijd steeds hinderlijk gevolgd worden, indien zij izidh niet aan zekere beslui ten van den A. N. D. B. weneclhen te onderwerpen, hebben een aantal hoe ren te Amsterdam het plan opgevat een vereeniging te stichten, die zich ten doel 'zal stellen de vrijheid van de niet-leden van den A. N. D. B, te beschermen. GEZONKEN. Vrijdagnacht (omstreeks 1-| uur is door de 'deining van een vo o ihij var en- 'de stjoomboot het 'JichitersChip „'Ge rard'", geladen met steenkolen en lig gende aan boei 19 op de rivier de Maas tegenover Delf Shaven, langszij- idie van (Inert stoomschip „Westland", volgeloopen en gezonken. De schipper met vrouw en 3 kinde ren werden gered door de bemanning van de sleepboot „Venus". ONGELUKKEN. Door de politie te Gouda werd 'Za terdagmorgen, op aanwij zing van een man van de stadsreiniging, uit de gracht aan de Turfmarkt opgehaald 't lijk van 'n vrouw, dat herkend werd als te ®ijn van inej. 'L., die zéker door een noodlottig toeval achter dia re wo ning tol 'water lis geraakt. (Het lijk werd door de politie per brancard naar 't gasthuis vervoerd. De laatste trein van Arnhem naar 'Rotterdam is Vrijdagnacht bij Beesd gederailleerd. Het ongeluk heeft geen ernstige gevolgen gehad, het moert te wijten zijn aan verkeerden wissel stand. De dienst ondervond •eenige vertra ging. Vrijdagmiddag is te 'Zuidbroek (Gr.) bij de spoorbrug uit het water opge haald het lijk van de vermiste vrouw iB., woonachtig te (Muntendam1. Men melt uit IJmuiden dato 9 Maart Van den stoomtrawler „Anna' is bij terugkomst van IJsland de matroos K. door een golf overboord geslagen en verdronken. Van den stoomtrawler „Meadows" •is een stoker overboord geslagen. Hij werd na veel moeite gered. BRUTALE OPLICHTSTER. Dézer dagen vervoegde zich in het linnenmagazijn „De Klok", St. Anöho- miiebreestraat bij de Hoogstraat te Amsterdam een goéd gekleede juf frouw. Zij kocht voor ruim f 500 lin nen goederen en gaf op, dat haar ga lant Van Raalte, die procuratiehou der was bij de firma Wendol a ar, com- missionnaïr in effecten, de rekening wel zou betalen. De heer De Jong van het magazijn „De Klok" belde toch zekerheidshalve op zijn kantoor even de firma Wernde- laair op. Deze deelde mede, geen pro curatiehouder te hebben en ook geen mijnheer Van Raalte te kennen. Daar op ging de heer De Jong naar zijn winkel terug, 'en zei tot de „dame", dat ze zich blijkbaar in den naam van haar galant had vergist, want dat deze bij de genoemde firma onbekend was. Maar de oplidhtster, niet op haar mondje gevallen, maalde zich z.g. kwaad, verzekerde den naam van haar „eigen galant" toch wel te zullen ken nen, vond overigens, dat er „meer winkels dan kerken" waren en verliet ONGELUK DOOR CHLOROFORM. De dokter had een kind, welker ou der^ wonen 2e (OosterparkstJraart te Amsterdam, dart lijdende was aan kinkhoest, op een bepaalde wijze chlo roform voorgeschreven. Broertje, 3- jarig 'knaapje vond Zondagochtend 'de flesdi en dronk deze leeg. Des mid dags is de vloeistof op hem in gaan, werken, hij geraakte bewusteloos, en overleed kort daarna. Het ongeluk wekt in de buurt groote ontroering. (D. G.) BRANDEN. Vrijdagnamiddag omstreeks 3 uur brak een felle brand uit in de schuur van het perceel aan den Zuiderweg te Vrouwen-Parochie, bewoond door de wed. Tulner. In idlit gebouw, dat aan verschillende personen vedhuurd werd voor het 'bergen van granen, vlas enz., zat een partijtje kanariezaad van den landbouwer G. Jensma, 't welk met de stoomdorsdhmaefhine werd afgewerkt. Als vrij zeker wordt aangenomen, dat de brand is ontstaan door een vonk uit (den schoorsteen van de locomo biel. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de dorsdhmadhine door (het vuur (is beschadigd en de bij de machine behoorende stroopakker is verbrand. De aan de schuur verbon den, doch door een brandmuur daar van gescheiden woning bleef behou den, doch kreeg veel waterschade. Het pand was verzekerd bij de Onder linge Maatschappij in het voormalig kanton Hallum. (L. Ct.) UIT HET AMSTERDAMSCHE HAVENBEDRIJF. Tea* 'beurze te Amsterdam werd Zar terdag door die Scheeps- en Boot wer kersver een. „Recht en Plicht", afd. Amsterdam van den Nederi. Scheeps- en Bootwerfcersbond', een manifest verspreid, waarin wérd medegedeeld dat er wederom een strijd in het ha venbedrijf dreigt, omdat de firma Muller Co. een loonsverlaging voor de vrachtwegers tracht door te voe- rcai, en wel van dien aard, diat deze onmogelijk kan worden geaccepteerd. Het manifest eindigt Men stelt de wegers voor het fedt, óf voor minder geld wegen, óf geen werk. Wat zall het gevolg van deze daad voor onze Amsterdamsché haven we der zijn? Zal er strijd moeten ge voerd worden om onze rechten en loonen te verdedigen? Zullen bh. werkgevers hun eens ge geven woord breken Wij, zullen wachten, maar hebben het toch noodig geacht u er mede in kennis te stellen. Des middags na beurstijd had ér eene conferentie van de werkgevers plaats. Daarin werd besloten op het manifest der werklieden eemigszdns uttvoerig te antwoordien. Van den aard der regeling, welke tot dusver bestaat, wordt volgens de Vereeniging van Werkgevers een ge- heel verkeerde voorstelling gegeven, 7,die blijkbaar er cup berekend as onze vereeniging bij het groote publiek in een kwaad daglicht te stellen. Tegen deze poging moeten wij echter met kracht protesteeren. „Bij1 de gemaakte regeling is onzer zijds aldus gaat het antwoord dei- patroons voort aan de virachtwe- •gersknechts nimmer een vast loon voor de eeuwigheid gegarandeerd, en dit kon natuurlijk ook niet, daar alle tarieven -zich naar de concurrentie regelen. Onze belofte bepaalde zich er dan ook uitsluitend toe, dat onze vereeniging er zooveel mogelijk toe zou medewerken, dat het werk aain de vrachtwegersbazen zou worden ge gund. „Toen onze vereeniging op verzoek van partijen in 1905 hare bemiddeling verleende om het toen hangende [ge schil tot eene bevredigende oplossing te brengen, is er echter door den heer Bekker reeds uitdrukkelijk op gewe zen, dat er wel eens tijden zouden kunnen komen, die de vrachtwegers bazen noodzaakten het werk voor minder geld te doen dan op dat oogen- blik weird vastgesteld. Dit is dan ook- destijds door den heer S-erac genee- delijk toegegeven. „Het geval toen reeds door ons voorzien doet zich voor. Van an dere volkomen vertrouwbare zijde wordt het werk aan de firma Wm. H. Mtiller Co. thans aangeboden voor 10 cents in plaats van 121/2 cents per ton. „In plaats van dit aanbod eenvou dig aan te nemen, wordt echter ge heel overeenkomstig de door onze Vereeniging beloofde medewerking aan den vrachtwegersbaas De Boer nam geboden het werk voor denzedf- den prijs te verrichten, in welk ge val hij de voorkeur heeft. „Wij vragen u in gemoede Kanen mag men van een werkgever meer eischen en is bet eerlijk bet in uw manifest te 'doen voorkomen, alsof hier van werkgeverszijde woordbreuk zou worden gepleegd „Het antwoord op deze vragen la ten wij gerust aan ieder weldenkendie over. „Van u verwachten wij' echter, zoo besluit de brief, volgens belofte aan onzen voorzitter en aan die firma Wm. H. Muller Co. een 'beslist antwoord of door de vrachtwegers van de hun aangeboden voorkeur tot p-eLijken prijs als de concurrentie het werk te verrichten gebruik gemaakt zal wor den Ja of Neen." De werklied-en zullen over dit ant woord vergaderen. HET BESLUIT DER BOOTWERKERS Onder voorzitterschap van den heer J. A. Hengst eraan (hield „Recht en Pliidht" Zondagmorgen een vergade- ding in „Plancius" waar de, reeds in het manifest uiteengezette kwestie der vractitwegers breedvoerig werd besproken. Besloten werd het volgen de schrijven aan de werkgevers te richten. 'Aan (het Bestuur der Vereeniging van Werkgevers op Sdheep- bam" te Hamburg aangekomen. Ze werden met sleepbooten van de Ham burgAmerika lijn overgebracht aan boord van de „Rlhiatia". In de dokken v-an Clmrchstireet '.e Londen wachten nog 2000 andere ar beiders op het teaken van vertrekken. De toeloop van onderkruipers is te Loaiden zoo groot, dat de agent, die zich aldaar met dó aanwerving belalst, over de hoof dién van de liefhebbers in zijn kantoor gedragen moest wor den4! Sport en Wedstrijden beste speler van 't veld, zijn handig, fair spel wekte ulgemeene bewonde ring op. Bij, H. B. S. was ntemand bepaald goed te noemenalleen de laatste twintig minuten deed ieder een zijn best. Scbierbeek was overi gens zeer betrouwbaar. Voor scheidsrechter Binnendijk zou eene ernstige studie vaai den free kick-regel geen kwaad kunnen. H. F. C.—SPARTA. Deze wedstrijd ging even ai andere niet door. vele De Stand der eerste klasse als volgt: tlhans Kerk en School GER. KERKEN. Bedankt voor het beroep te Tholen en te Ouderkerk aan den TJsel door ds. D. B. Hagenbeek, te Fijnaart. 'Mijne -Heeren, „Door deze berichten wij 'U, dat dtoor 'die huishoudelijke vergadering onzer vereeniging, gehouden op Zon dag 10 Maart 1907, besprekende de tzaak der gecombineerde vrachtwegers in overleg met dezen besloten 'is, geen vermindering van arbeidsloon te kun nen goedkeuren. Daar de thans bestaande loonstan- daard door de vrije stuwadoors nog steeds betaald wordt, vermeen-en wij zeker, dat ook de bij uwe vereeniging aangesloten leden geen enkele reden kunnen hebben, het 'loon te verminde ren. Wij stellen Uw geacht bestuur daar- o mvoor, het s.s. „Kingtor" op de be staande loonregeling voor de vracht weging te doen lossen, waarna partijen, zooals in ;art. 3 van het col lectief arbeidscontract staat aangege ven, in overleg kunnen treden, om. deze zaak tot een bevredigende oplos sing te brengen. Wij hopen, dat U ons recht in wilt erkennen en geen wijzigingen in loon of arbeidsduur zult invoeren, zonder dat er bespreking tusschen bei de partijen heeft plaats gehad." Hoogachtend, Het bestuur der Scheeps- en Bootwerkers-Vereeniging „Recht en Plicht". DE STAKING TE HAMBURG. Driehonderd Eogelsche onderkrui pers zijn per stoomschip „Nottimg- VOETFAL. K. B. S.Haarlem. 1—1. Op H. B. S.' terrein aan de Vai- kenhoschlaan in Den Haag had gis teren deze ontmoeting voor de twee de maal plaats (De eerste wedstrijd werd na pro test van Haarlem, tegen' zeven minu ten te lang spelen voor half time, on geldig veaiklaard). Beidie elftallen zijn onvolledigH. S. mist Balluseclc (die later ver scheen) dn NijhuiS', terwijl ook Haar lem met tien man in helt veld Ver schijnt, wegens wegblijven van Lijn- kamp. Juiist om twlee uur laat scheidsrech ter Binnendijk beginnen. H. B. S Schoorbeek. E. van Ley den, Ktkneönanm. K. Van Leydén, Wtlemis, Aemiout. Van Renterghlem, Overman, Bekker, De Bruyn Kops. Haarlem: Kramer, Varn dier Dussen, Van den Berg, De Wolff. Haak, Healley, Seiidel. De Kook, Stol. Utermark. Haarlem begint onmiddellijk met aan te vallen, De Wolff passeert Kü- nemann, maar schiet in Sehierbeek's handlen., die wegwierkt. Tot ieders Ver bazing blijft Haarlem hierna de ster kere de vi>er voorwaarts verioonem aardig samenjspeü, eai telkens moetH. B. S.' keepeir optreden. Healey als spil werkt prachtig, alle aanvallen van de zwarte voorhoede stuiten' op heon, en stedds weet hij zijne voor waarts aan het werk te houden. Voor al de Haarlemsche recihterwing ijs ge vaarlijk, en Küniemann heeft de grootste moeite om zich die van het lijf te houden'. De enkele malen echter, dat H. B. S het roodblauwe achterstel nadlert, weet Stol den bal steedis weg te krij gen, terwijl bovendien het schieten van de Hagenaars erbarmelijk iis: alles gaat er stukken naast. Tot algemeene verlichting van de H. B. S.-supporters komt een kwar tier na 't begin Ballnseick in 't veld, die op Kiïnemanris plaats gaat. Deze gaat nu linksmidden spelen en Aer- mout vertrekt naar de voorhoede. t Is echter eene lco.rte vreugde. Vijf minuten na Balluseck's komst kriigt Haarlem een vrije schop, even bui ten die beruchte lijnen. Van der Dus- sein neemt hem, en geeft met een kei-hard! schot juist binnen dien paal I-Iaartem die leiding, 't Publiek is verbaasdde vier Haarlem-sup porters plus een naar Quick- en H. V. V.-menschen juichen. H. B. S. schijnt zich nog weinte hiervan aan' te trekkenniemand spant zich. bijzonder in, en Schliier- beek blijft druk in de wieer. '•t Wordt er voor H. B. S. niet beter op, ail'S Sim Veen de tién roodblau wer» komt aanvullen:, en als links binnen onmiddellijk mei volle kracht de affaire helpt Voortzetten. Jan van clen Berg blijkt meer en meer te oudlorwetscihien vorm te zijn. Telkens zien1 we een van zijné beleende ren nen', die meestal pas op 't. allerlaatst, oridicrschemt worden. Eens krijgt hij een prachtkans, maar schiet hard tegen den paall; even daarna schiet De Wolff eerst tegen ScMerbeek dan tegen 't net. In deze periode, tat half tune, heb ben de Roodbroeken beslist pech. De rust komt met 1—0 voor Haarlem. Na halftime krijgen de bezoekers den wind en de lastige laagstaande zon tegen, zoodat velen dadielij'k eene groote meerderheid voor H. B S. ver wachten. Deze blijft echter uit, inte gendeel, voortdurend is 't weer Haar lem dat aanvalt. De voorhoede, voor- ai Van den B-eirg, blijft gevaarlijk af en toe gaat een donderend gejuich op als 't elan H. B. S.'er gelukt is den ouden Haarlem-speler te verschal ken. Ondleriusschlecn begint het spel saai te wordentweemaal wordt ge staakt, eerst voor Van der Dussen daarna voor Overman, die beiden opstoppers krijgen. Lamszamerhand komt H. B. S. op zetten," en uit een center Van link: maakt Overman miert een prachtig schot in den 'bovenhoek de gelijkma ker (1—1). Nog even heeft Haarlem dan pec i met een paar schoten, drie bijzonder gelukkig gestopt worden, maar dan is 't uit. H. B. S. komt op 't idee dat ze misschien nog kan winnen, en het laatste kwartier zijn de Roodbroeken totaal ingesloten. De Koek en Stol verdedigen wanhopig, Haak is voort durend in gezelschap van Twaantje van Renterghem, en Healey weet nog af en toe voor wat opluchting te zor gen. De H. B. S.-voorhoede staat on- dertusschien. verwoedi te schieten een kanjer vlak 'Onder dé lat wordt door Utermark nog juist weggeslagen, evenals een dito van zoowat twee me ter afstand. De meeste ballen wor den echter door dé Haagsche binnen- spelers verknoeid. Zoo schiet Over man vlak 'voor open goal nor een •paar meter naast, en missen Bekker en De Bruyn Kops een paar maai de gemakkelijkste kansen. 't Heele publiek brult 'om de win nende goal. en 't spel wordt van Haagsche zijde wel eens minder net jes. Op een gegeven moment, zijn een paar zwarten bezig om Healey tus schen hen te kraken. Gelukkig ziet de scheidsrechter 't nog juist. E ndelijk, juist als H. B. S. weer eens naast ge schoten heeft, is 't tijd en een gelijk spel is 't resultaat van dezen span- nenden strijd. De uitslag gaf over 't algemeen de verhouding goed weer. Bij Haarlem wanen allen goed, be halve Kremer, die als linksbuiten niét op zijn plaats was, Healey was de I a li H. V. V. 13 i 1 H. F. C. ■15 12 i 2 Hercules 14 5 5 4 Quick 13 6 1 6 H. B. S. 13 O 2 6 Ajiax 15 6 1 8 Haarlem 14 5 2 Sparta 13 3 3 7 D. F. C. 14 3 2 9 Velocitas 12 2 2 8 2 ft 23 59—18 1.71 25 59—28 l.« 15 35—28 1.0' 13 34—26 1.- 12 3841 0.95 13 30—35 0.8! 12 22—31 0. 9 22—38 0.6! 8 3447 0.5 6 20-41 0.5 UITSLAGEN: 3de 'klasse N. V. 'B.: Haarlem: II- HoïLamd, 21. H. F. C. II—A. V. V. 13—0. Deze tweede klasse clubs speelde Zondag op het veld aan de 'Spai jaaidislaan. Aangezien er geen eerst klasse wedstrijd in-staid was, wachtten wij wel, dat de voetballiie: hebbers '(en -sters) nu deze gelegei (béid zouden te baat nemenom toe den bal te kunnen izien rollen. 't Viel leclhter tegen, er waren slecht weinige toe-schouwers. Nu 'veel was er aan 'dezen wedstrij ook niet te verliezen. (De Amsterdammers waren sledh met 9 man opgekomen, denkend we licht, de wedstrijd wordt tocih wel ui 'gesteld. Deze gedachte werd niet bew.aa head, wat het gevolg had, dat A. V. mét 'z'n 9 man het moest bolwerki tegen (het vrijwel volledige, altha voltallige H. F. C. 't Was meer een komische dan ei ernstige strijd. De Haarlemmers v ren den geheel en wedstrijd overv gend sterker, en 't spel geleek veel hét zoogenaamde „aanvallen en v< Dat bleek ook wel uit de Score 130 wil nog a.1 wat Keggen! Voor de rust was (hét nog wat, to beden de 'Amsterdammers nog eentg weerstand, en was de score 40 n zoo overwegend. Maar na de ru iSlag op slag zat de bal in 't nét; '4 v of de (Amsterdammers er zelf schik hadden. Het elftal der (Haarlemmers h ons zeer goéd. Het gaf flink vlug s te tzien, ook ;al bad 'het schieten so wel wat zuiverder kunnen izijn, Uitslagen van diverse wedstrijd* E. D. O. III speelde te Schoten gén Concordia, 15 minuten voor was die stand 70 voor Coucorc waarna E. D. O. aldus onze richtgever uit vrees voor nog m te moeten boeken, er maar mede hield. Prachtig voor een Bondsch De Medaille-Wiedstirijd tussc! Klein Haarlem en Z. V. V. Sport Zaandam, is wegens ombespeelb terrein uitgesteld. Zondag speeldie Concordia II te Vitesse te Overveen. Met de rust de stand 21 en met tijd 81 -• Concordia II. HOCKEY. Mevrouw Van de Poll. te Haar. schrijft aan dé „Nled. Sport" Miste Taylelr hoopt dit jaar we cm met een leiftal Enigelschie hoc! speelsters ons land te bezoeken, elftal zal echtér minder sterk dan diat van het vorige jaar, en daarom wenschen alléén tegen Haag, Haarlem., Hilversum en ter dam te spélen, en niét tegen gecombineerd elftal. WOESTDUIN. Het was iZondag een w*are wh course, nog nimmer zagen wij 'W< duin tijdens een wedstrijd in een terkleed 'zooals gisteren. De baan izeer zwaar, het gare weer lokte uit, er was dan ook weinig publiK Rh'eingold won dravende en dravende den Marie-prijs; Cyc werd idem' tweede, en Alberi'ine derde. Gediscruriifieeerd, kon er worden, het gaat toch slecht mededingers te d.isqualificeeren, uitspraak van het comité was daé volkomen juist. De Jette-Ko-prijs gereduceerd tot een match tussi Neger en Freule, waarvan eer: noemde wel en no. 2 nog lang „in'vorm lis, Neger won dan ooi tenst gemakkelijk. Elinka werd door Koster Jr. overwinning igeredén in den Jat prijfs, waarin Elly Rose tweede Fricka derde was, ook dit nun was nu niet wat men belieft te men, een draversnummer, de fav Heliograai, die in 1.45 had kui winnen, kwam vierde aan en wi gen den hengst nog nimmer zóó s gaan. Ook hier bleef 'de uitspraak ia 'dé 'aankomst was, ook alweer zeer goed gezien. De Wendel.a-prijs, die thane g pen werd, was wel het mooiste mer van de rennen. Ook hierin zegevierde de Plan stal met Neger, waarachter met lengten Bomme d'Api, en Fosolda 1 lengte, daarachter derde. Aan poule werd de meeste kans toeget dodh de merrie schijnt nog nie heel gereed te zijn. Een bijzo goede course maakte Chatter wiens berijder met een beugel bin

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2