Weerbericht BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 769 m.'M. Neiging tot achteruit gang. Vorige stand te 2 uur 771 m.M. Barometers en Thermometers Sutme Reuse. Prima afwerking. JOH M SCHMIDT, Zijlstraat 88, Thermometerstand te Haarlem. Vrijdag 29 Maart. Hoogste gisteren. F. 58° Laagste heden nacht F. 40 Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 60 Uit de Rechtszaal (Zitting van Donderdag 28 Maart.) (Vervolg.) In de Barteljo-riss tJr-aat is een win kel in kunstbloemen, toebehoorecn.de aan den heer P. L. Engelenberg. In dien winkel staan eenige winkeljuf frouwen, om de klant/en te bedienen. Die dames doen echter ook nog wel wat meer, dan tegen de bezoekers als-het-u-blieft en dankje-speljen. Als er een dame 't mag ook een heer zijn komt om een bouquet bloemen, dan moet in sommige geval len eerst dat bloemstuk gemaakt wor den van losse bloemen en bladen, die wel voorhanden zijn. O.p den dag kan diit in de werkplaats achter den winkel geschieden, maar 's avonds na zeven uu/r, als in die werkplaats niet langer gewerkt mag worden in verband met de Arbeids wet, wordt dat werk ook wel gedaan door de winkeljuffrouwen. Deze bezigheden, door die winkel juffrouwen verricht, worden nu door de Politie en da Arbeidsinspectie be schouwd als arbeid in den zin dier Arbeidswet. Twee keer heeft de heer Engelen berg reeds voor het Kantongerecht terecht gestaan Den eersten keer werd hij om 'n juridische quaestie do dag vaarding betreffende, ontslagen van rechtsvervolging, maar de laatste maal veroordeeld tot twee geldboe ten van drie gulden, subsidiair twee maal drie dagen hechtenis. Tegen dit vonnis heeft de veroor deelde hooger beroep aangeteekend, en Donderdag werd de zaak voor de Rechtbank behandeld. Uit liet medegedeelde door den rechter-rapporteur. Mr. Von Reeken, bleek, dat de bekeuring in quaestie plaats heeft gehad op 25 October 1906, des avonds te half negen. Het werk was verricht door de meisjes Lena Duif en J. Engelenberg. Er werden dezelfde getuigen ge hoord als voor het Kantongerecht, die winkeljuffrouwen, alsook de adjunct- inspectrice van den Arbeid, mevrouw Tilanus-Kuyper. Mevrouw Tilanus-Kuyper achtte het arrangeeren van losse bloemen tot bloemstukken wel degelijk arbeid in den zin der wet. De winkels van le vende bloemen vallen óók onder de Arbeidswet, wannfeer daar vrouwen na zeven uur bloemstukken samen stellen. Ook die opmaakstörs van hoe den vallen onder de wet. Dit is (vol gens getuige) een goed voorbeeld. Die dames nemen een kalen hoed en zetten daar linten en bloemen op. Dat is vrijwel hetzelfde als het sa menstellen der bloemstukken in den winkel van den heer Engelenberg. Daar neemt men leege manden en ze op m/et bloemen. Ook hield mevrouw Tilanus (even als voor het Kantongerecht) vol, dat zij een der meisjes bezig gezien had met het maken van bloemen, en een ander met het samenstellen van een bloemstuk. Zij zag op een der tafels, waarvoor de meisjes aan het werk waren, losse bloembladeren, meeldra den, stampers enz. De lieer Engelenberg ontkende dit. Bloemen worden er in dien winkel niet gemaakt, dit geschiedt enkel in de werkplaats. De winkeljuffrouwen kunnen nooit bloemen gemaakt 'hebben, omdat zij die kunst eenmaal niet verstaan. „Mevrouw moet z;ch dus vergissen." De winkeljuffrouwen gingen met de verklaring van hun patroon ac- coord. Ze bekenden w,el bloemstuk ken samengesteld te hebben, maar ontkenden evenzeer losse bloemen ge maakt te hebben. Ook lagen dr op hun tafels geen bestanddeelen van bloemen, zeker geen meeldraden en stampers. Ook de zuster van den beklaagde werd weder onder eede gehoord. (Dit geschiedde ook voor het Kantonge recht, waar zij gedagvaard was op verlangen van haar broer.) Haar verklaringen waren dezelfde als die van haar broer en de andere winkeljuffrouwen. De winkeljuffrouwen werken van 's morgens 8 tot 's avonds 9 of 10 uur, waarvan enkele uren rust afgaan. De andere twee getuigen waren de politie-agenten Enniclc 'en Brunt. Dit zijn de menschen die den vorigen keer pro ces-v erb aal h ebben opge maakt tegen den beklaagde. (Het pro ces-verbaal dezer zaak was doorme- (vrouw Tilanus-Kuyper zelf ge maakt.) Zij gaven verklaringen, hoe zij de dames dikwijls in den winkel hebben aangetroffen. Ennink ver klaarde, dat hij wel eens gezien had, dat een der meisjes den geheelen dag bezig is geweest met het maken van bloemen. Ze nam blaadje voor blaad je, lijmde die aan elkaar, kortom, vormde zoo een bloem. Dit werd .weder door dein beer En gelenberg ontkend. „Ik moet er haast om liachen. De menschen begrijpen liet ook niet, 't is niet) van e|en ad- junct-inspectriee wan den Arbeid, noch van een politie-agent te vergen, dut zij of hij geheel met de finesses van elk vak op de hoogte is. Vooral van het kunstbloeanenvak geldt dit, wamt dat is zeer onbekend. De voor stellingen die men er soms ivan heeft, zijn vreemd. Bruut heeft alleen het samenstellen van bloemstukken ge zien, niet het maken van bloemen." De twee laatste- getuigen spraken echter alleen van -andere datums, niet van den bewusten 25 October. Na het getuigen verhoor nam het Openbaar Ministerie het woord. HET REQUISITOIR. Mr. De Vries van Doesburgh vond dat deze behandeling in boogjet' be roep nog meer bewijs geleverd heeft dan de behandeling in eerste instan tie. Ik begrijp niet zoo zeii Z.E.A. hoe er soms menschen in hooger beroep kunnen komen 't is soms onzinnigHet bewijs is overvloedig. Ook nu. Artikel 1 der Arbeidswet zegt, dat de wet onder arbeid verstaat alle werkzaamheden in eenig bedrijf. Artikel 2 der wet zegt, wat werk plaatsen !en fabrieken zijn, en dat is óók een winkel, wanneer er arbeid verricht wordt, om een artikel ge schikt te maken voor verkoop. Ik vereenig me aldus het O. M. verder met de opvatting van de getuige en deskundige, mevrouw Ti lanusKuyper, did hier het Voor beeld heeft aangehaald wan opmaak- st-eks van hoeden. Wil men het den beklaagde toestaan, dan mo'et men a-LIe hoedenfabrikanten vergunnen ;n hun winkel eenige dames neer te zet ten, om hoeden op te maken. Dat zou zijn e(en bron van vele misbruiken. Dan de verpaksters in vruchtenfa- bnieken. Daar heeft men geen kunst werk, maar de natuurlijke vrucht, en toch valt dit alles onder de Arbeids wet. Het bewijs dus geleverd achtende, eischte het O. M. bevestiging van het vonnis, liet gaat niet om de straf, maar meer om de veroordeeling. Aam de straf wol ik dus niet kom{en. zoo besloot Z. E. A. De heer Engelenberg droeg dezelf de verdediging voor als den vorigen keer. Als het samenstellen der bloem stukken valt onder de Arbeidswet, en liet dus niet meer in den winkel ver richt mag worden, dam kan ik mijn zaak wel sluiten, zei hij. De losse bloemen kunnen niet ver kocht worden. Het publiek koopt bloemen, en zegt: dit of dat zou ik er gaarne van gemaakt hebben. Welnu, dat moet dan door de wiink el juffrou wen geschieden. Het is het gewonje winkelwerk, dat in eiken winkel geschiedt. Als ik zoo zei de heer E. ga vergelijken, dam ben ik er zeker van overtuigd, dat er vele, zeer v/ele win kels zijn, waar de winkel juffrouwen 's avmids heel wat meer vermoeid naar hui-s gaan, dan bij mij. Het is zeer licht werk, totaal niet vermoei end. Is het beter dat de meisjes luieren Als ik veroordeeld <word, dam kun nen alle winkeliers vervolgd worden. In eiken winkel wordt zulk een ar beid verricht. Spreker noemde verschillende voor- boelden. In een 'kruidenierswinkel b.v. maalt een juffrouw koffie; ineen vleesc'h winkel arrangeert zij een schoteleen juffrouw in -een boek winkel numipert een notitie-boekje, een juffrouw in een galanterie-win kel zet een saloulamp in elkander, enzoovoort Ja zoo eindigde de heer Enge lenberg als U rechters U slechts houdt aan de doodie letter van de wet, ja, dan vrees ik schuldig te zijn, echter met die troostvolle gediachte, dat ik dan niets meer of niets min der schuldig ben dan elke andere winkelier, onverschillig in welke branche. Maar indien er bij het vellen van het vonnis ook gelet wordt op de eischien der practijk, en bovendien op het doel der Arbeidswet, ja, dan l>en ik zeker van Uwe vrijspraak. Do uitspraak werd bepaald op Maandag 8 April. OM 'T MEISJE. Hij (beklaagde G. Turk) had het oog laten vallen op -de dochter van djen arbeider J. Koek te Alkemade, en was reeds eenige keeren met haar uitgeweest. Dat meisje Meld echter van veran dering en ging ook eens „uit" met een hater buurjongens. Daar kw-am de verliefde jongeling achter, en deze ging toen op hooge -pooten -naar de woning van zijn ontrouw liefje. Het meisje kreeg hij niet te spreken. Toen moesten de ruiten het maar ontgel den ze werden door den jongeling met een stok ingeslagen. Rinkel-de- lriukel 't Gevolg was een dagvaarding we gens vernieling. Het O. M. ei-schte tegen den jonge man één maand. Vooruit ga an de. De toestand van den timmerman Brand is vooruitgaande. HAARL. SCHIETBOND. Bovengenoemde ver-eenigin-g zal haar jaarlijiksdhe vergadering houden op Woensdag 17 April a.s. in de boven zaal van do Korenbeurs. De jaarlijksohe onderlinge schiet wedstrijd op klein geweer zal gehou den worden op Zondag 28 April a.s. in het schietl-okaal van Café Burgers op den Schoterweg. GoedeVrijdag. Zooals men zich herinneren zal, heeft verleden j aar de 'heer Modo-o in den Raad gesproken over de sluiting der gemeentelijke bureaux op Goe den Vrijdag. Dit jaar hebben de amb tenaren op dezen dag geen vacantie gehad. Alle kantoren waren open. DE HEROPENING VAN „DE KROON". De heropening van „De Kroon" op a.s. Zondagmorgen is thans een feit. Met groote verwachtingen werd eer tijds de opening van bet fraaie mo derne gebouw tegemoet gezien, dat na een vrij langdurige lijdensgeschie denis van enkede jaren weer moest worden gesloten, om oven te gaan 'n handen van den concurrent, in wieri het altijd, in concurrentenzin geispre- ken, een lastigen buurman heeft ge had. Want „Brinkmann" zat „er in", De Kroon moest er in kómen, en reeds van den' aanvang af bleek dat sdlit een zeer moeilijke, zoo niet onmo gelijke taaie zou zijn. Het resultaat is d!an ook geweest, dat de grootsch opgezette onderne ming liet heeft moeten afleggen, en zich heeft moeten overgeven aan de geschoolde leiding van de hoeren Brinkmann. En nu „De Kroon" weer zal wor den heropend, krijgt zij wel dezelfde bestemming, m-aar de ervaring van de nieuwe bestuurders is er borg voor, dat de exploitatie anders zal w or dien. Er was trouwens overigens niet veel, da,t nog veirandering behoefde, de inrichting van het gebouw was fraai, en over 't geheel ook doelmatig. Wat niet doelmatig was, is thans nog veranderd. Zoo is bijvoorbeeld de ongemakke lijke steile trap, die naar de boven zalen voerde, 'door een andere, waar van de helling minder steil i,s, Ver vangen1, en ter -rechterzijde van het gebouw is de ingang naar de onder- grondsche fietsenbewaarplaats weg gebroken. Daarvoor is -in de plaats gekomen' een kantoortje, van waaruit de directie het oog kan houden op wat er tusschen de bedde deel en van het groote geheel heen en weer gaat. Waar dan nu de fietsen mo'eten blij ven De beier Brinkmann heeft daar voor de kegelbaan, die In den zomer toch niet gebruikt wordt, bestemd. Het is gemakkelijker de fietsen even door den rechten gang daarheen te brengen, dan ze in een sousterrein te bergen, dat bovendien nog wel eens werd misbruki-t voor doeleinden, waarvoor het niet wa!s bestemd. Te dezer, plaatse is ook de breed e doorgang tusschen. de beidie gebou wen aangebracht, benevens eien doel matige portiers-loge, terwijl do las tige, ""tochtgeven.de draaideur naar do koffiehuiszaal door gewone klapdeu ren is vervangen. De toilet-gelegenheid voor dames, vroeger links van het buffet, is thans aangebracht in het vertrek, waar door men de tooneelzaai bereikt. Die zaal zal voortaan voor concerten en tocneelvoorstell'ingen in gebruik blij ven, maarin huurheit ligt niet in de bedoeling van den heer Brink mann haar als zoodanig zelf te ©x- ploiteeren. Ook bove'n is een verbinding tus schen de beidie gebouwen -tot stand gebracht, en een zeer gelukkig uitge dachte, omdat van de boven in het linker-gebouw gelegen keuken uit thans ook de rechtsehe restauratie, voornamelijk voor fijnere diners, be stemd. kan worden bediend.. De buffetten beneden liggen in een richting en ook dat vergemakkelijkt de bediening. Aan hiet uiterlijk der zalen is weder veel zorg besteed. Ze zijn keurig ge schilderd, de betimmering beneden in eikenhout, terwijl de muren en zolderingen in frissche tinten zijn ge houden. Het geheel maakt een aangenamen indruk, vooral de bovenzalen, voor partijen befetemd, zuEen ongetwijfeld wel zoo goed' als altijd bezet zijn. Moge „De Kroon" onder haar nieu we bestuurders titans een tijdperk v-an bloei tegemoet gaan- EEN RIJKS-HOOGERE BURGER SCHOOL. 'De iieeren J. L. E. I. Breda Iüey- nemberg, C. M. Rasoh en Vincent Loos- j'es, hebben thians aan d'en Raad doen -toekomen een nadere toelichting op hun Voorstel, sbreikk-endie om aan de R-egeering te verzoeken 'hier een Rijiks -H. B. School te stichten. Zij geven in die toelichting een staat der bevolking van die scholen in een aantal gemeenten, waaruit blijkt, dat in geen enkele gemeente het aantal leerlingen zóó hoog is als diat van de Gemeentelijke H. B. S. al hier, die 385 leerlingen heeft, waar onder 88 uit de buitengemeenten en 40 van elders die Mer bij familie in wonen. Leeuwarden komt ons 't dichtst na bij in aantal (257) met 77 leerlingen van buiten en 40 inwonenden. Voorts leggen de voorstellers over een staat, waaruit blijkt, dat het aan tal leerlingen van bulten van af 1880 tot thans steeds stijgende is geweest, -en zij' meenen dus, dat er alle aanlei ding is om te verwachten, dat het cij fer van 88 in de eerstvolgende jaren zal toenemen. De voorstellers wijzen er op, dat het -aantal inwonende leerlingen zeker sterk stijlgen zal, wanneer kon worden tegemoet gekomen aan de eischen, die gesteld worden aan middelbaar Han dels- en Middelbaar Technisch On derwijs. GEMEENTELIJK SLACHTHUIS. Ons gemeentelijk slachthuis is in zoover gereed, dat de bestrating nog afgewerkt en in de gehouwen aan een en ander de laatste hand gelegd moet worden. De dag van de ope ning door het gemeentebestuur is nog niet vastgesteld-, maar zal waarschijn lijk na half April vallen. Vermoedelijk zal daarna een paar dagen het gebouw worden opengesteld ter bezichtiging door het publiek en daarna in gebruik genomen, evenwel nog niet dadelijk met dwang voor de slagerg om er te laten slachten. Men denkt er namelijk over, dat ge bruik een week of tien dagen faculta tief (en dus kosteloos) te stellen en eerst daarna de sladhtdwang In te .voeren. FAILLISSEMENT VERNIETIGD. Op 29 Jan. l.l. werd de commission- nair in effecten H. N. de Jongh al hier in staat van faillissement ver klaard. De heer De Jongh kwam in verzet, doch de Rechtbank handhaaf de -de beslissing, waarop de heer De Jongh bij het Gerechtshof te Amster dam in hooger beroep ging. Dit Hof nu heeft 'hei vorderingsrecht van den debiteur die 'het faillissement aan vroeg, afgewezen, het vonnis der Haarlemsche Rechtbank vernietigd en mitsdien het faillissement opgehe ven. Gevonden voorwerpen: Een broche', een rozenkrans, een kerkboekje, een kinderzak met in houd, een griffel-koker, een geboorte bewijs en arbeidskaart, /een v^r/Jen- krans. Gisterenavond is een rijwiel, staan de voor een perceel aan den Zijlweg, ontvreemd. „De DAGERAAD". Voor een vrij goed bezochte verga dering van deze Vereeniging trad gis terenavond in Ons Huis de heer D. de Gle-rcq van Bloemend aal op meit het onderwerp „Tuinsteden", hetwelk hij met een 1 ichtbeeldenvoorstelling illus treerde. De bedoeling van sprekers rede was, aan te toonen-, dat onze tegenwoordi ge woningen niet waren, zooals ze, in overeenstemming niet de natuur, be hoorden te zijn. In plaats van ruime woningen, waarin licht en lucht van alle zijden kon-den binnenkomen, zag men niets dan bedompte huizen, die aan geen enkel-en hygiënischen eisch voldoen. In tegenstelling daarvan gaf spr. een beeld van de „tuinsteden", zoo'als hij zich die voorstelde, en welke een allereerste voorwaarde waren voor -de verkrijging van 'n geizond lichaam en een opgewe'kten geest. Aan de hand van verschillende voorbeelden, lichtte spr. toe, dat de vervanging van onze tegenwoordige siteden door „tuinsteden' zeer wel mo gelijk zou zijn, vooral door de belang rijke vorderingen in alle takken- van wetenschap en de verbeteringen van communicatiemiddelen etc. Onder tuinsteden zeid-e spr. te ver staan: zulk een groepeering, waarin de menschen op het terrein waarop zij komien en werkzaam zijn, tevens al les kunnen vinden, wat kan strekken 'tot veraangenaming des levens en waarin de woningen zóó zijn Inge richt, dat ieder bewoner, behalve over voldoende lucht en licht, kan beschik ken over een stuk grond, om door ei gen verbouwing in een gedeelte zijner levensbenoodigdihedeu te voor-zien. (Een en ander, door lichtbeelden verduidelijkt, gaf den hoorders een aangenamen, en tevens een nuttigen avond. S t e d e 1 ij k Muse um. Op den Eersten Paaschdag is het Museum gesloten. „Huzar enko orts". Het hier voor die derde maal, en ook die derde maal voor een volle zaal op gevoerd blijspel„Huzarenkooris" had gisterenavond weder groot -suc ces. Lachsuccès vooral Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Naar wij vernemen circuleert een adres aan II. M. die Koningin, met verzoek om den heer De Jonge van Campeuis Nieuwland te benoemen tot burgemeester. Jhr. De Jonge is zeer zeker volko men op cl© hoogte van de Bloemem- claalsc-h© gemeentezaken, daar hij sindls geruimen tijd ontvanger is en den- burgemeester assistentie verleen de in liet socretarlswerk, door het maken der notulen van de Raadsver gaderingen, welke hij daartoe ge trouw bijwoonde. Wij hebben meer malen de gelegenheid gehad op te merken, l>oe uitstekend -en uitvoerig deze notulen- d'oor den heer Do Jonge waren geredigeerd. Niet alleen de punten v-a,n behandeling zelf, maar ook do diiscuissiën werden tot in bij zonderheden weergegeven. De notu len gaven dan ook altijd een zeer vol komen beeld der Raadsvergaderin gen. Van andere zijde hoorden we den naam van mr. C. J. van Tienhoven noemen. SCHOTEN. 'Donderdagavond was een vergadering belegd van de Vereeniging Van Ne ringdoenden In het Noorderkwartier in het oafé „de Conrad". Om 8| uur opende de voorzitter de vergadering en werd den secretaris verzocht om de notulen voor te lezen, welke met een aanmerking werden goedgekeurd. Daarna gaf de penningmeester een verslag van de gelden, en deelde me lde, dat de vereeniging 30 led-en Sterk is. Voot de nieuwe aanwezigen werd bet doel der vereeniging nogmaals uit- ieen-gezet, waarop de meesten als lid toetraden. Na eenige bespreking werd d-e vergadering bepaald, waarop het reglement zou behandeld worden, om 10 3/4 werd de vergadering onder 'dankzegging voor de opkomst door den voorzitter gesloten. ZANDVOORT. Het park „Kostverloreri' met zijn boomen is stellig in den zomerdag een aangenaam plekje voor velen. Wat een gezellig zitje vindt men hier op zoo'n warmen dag niet. Na een wiandeling in de brandende zon. want boomen, die den wande laar -daarvoor kunnen beschutten, zijn hier al zeer weinig en biedt de omgeving in „Kostverloreri' een ge zellige gelegenheid aan in de scha duw door te brengen. Aan boomen en gronden werd echter zeer weinig aan onderhoud besteed. Thans zijn verschillende terreinen in andere handen overgegaan en worden met draad omringd. Ook die boomen worden nu f-llnk onderhan den genomen, wat zeker die Verfraai ing -zal verhoogen. De. door dit park loop end e straat weg is reeds flink ondier handen ge nomen. Deze weg, welke hier en daar door het opgestoven zand zoo smal was, dat voertuigen elkander nauwe lijks konden passeeren, is afgegfravem en d-e bermen van den weg zijn met 'graszoden belegd, wat een aardden aanblik oplevert, Zoodot het geheet veel in aantrekkelijkheid heeft ge wonnen. Het Bureau van dien Burg. Stand alhier zal op Maandag, 2den P-a-a-sch- dag, geopend zijn van 12—1 uur 's na middags en Zaterdag -a. s. des nam. half twee uur zal in school A gelegenheid bestaan tot kostelooze in enting. Kerk en School AKTE-EXAMENS L. O. De Minister van Bilnnenlarudscho Zaken brengt voorloopig ter kennis, dat in 1907 de exam-en's ter verkrij ging van akten van bekwaamheid voor lager onderwijs in de Fransche, Hoagduitscbe en Engelse he talen zul len worden gehouden in de maand- Augustus, zoo moodig ook in 't- laatst van Juli. Binnenland MENINGITIS. Te Etten, gemeente Gendïimgem. ;s een. geval van meningitis bij een vier- jarig meisje, dat tot voor -eenige maanden te Essen vertoefde, gecon stateerd. („Arnb. C-rt.") DIEFSTAL UIT BRIEVEN. Van 'is-Gravembaige is op 16 dezer verzonden aan het adres van A. C. Engelbert's, Nieuwe Zijds Voorburg wal No. 334 te Amsterdam, een brief inhoudende twee coupons elk ad f 17.50, 31/2 pet. nos. 7920 en 7921, van de Italiaansche IJzeren- Spoorweg- Maatschappij to;t Exploitatie van On roerende Goederen te Amsterdam, no. 11. van het aandeel no. 233, en een coupon no. 8 van hlet oprichterishewiis no. 233 van diezelfde maatschappij. De brief is aan het voor hem be stemde adrejs aangekomen, doch zon der de coupons. De commissaris van politie der 2de afdeeling te 's-Gravemh-age verzoekt inbeslagneming van de coupons en bericht. GOED AFGELOOPEN Gisteravond even zeven uur kv#am een koetsier, die een huisgezin, waar onder zich een aannemetingetje be vond), kerkwaarts reed, de Keizers gracht te Amsterdam afrijden en draaide juist d'e Raadhuisstraat in, to-en er een tramwagen van lijn 3 van den Prin-sengrachtkant ook de brug opkwam. De koetsier metende nog wel Voorbij te "Kunnen, maar ue motor wagen kon niet spoedig genoeg stop pen, en niettegenstaande h-et krach tig remmen v-an den bestuurder werd liet rijtuig dwars aangetreden en vierkant weggeworpen. Onmiddellijk wa;s de plek door een angstige menigte omringd, die met schrikgezichten toekeek wat er wei uit het nu horizontaal dra aden die por ti er naar boven zou lcomen. Geluk kig liep het bo-v-en verwachting goed af. Eerst wterd het aanniemie-Mngef-i e omhoog geheschew, toen het zusje, toen moe, toen tante en- eindelijk va der, en geen van het vijftal had zich ernstig bezeerdze waren -erg verschrikt en zullen ook wiel wat blau we plekken hebben opgeloopen, maar erger ntet Een ander rijtuig bracht hen al spoedig v-erder, hoewel het aannemedingetje riep: dat ze niet meer naar de kerk Wilde, nu ze er zóó uit zag. De koetsier, die van hoven rieerge- -smakt was, li'ep eien leelijk bloedende hoofdwonde op. Paard en rijtuig kwamen .er zoo Igolad af, dat ze zonder vreemde hulp naar huis konden komen. („Hbld.") BRANDEN. Donderdagavond omstreeks 5 uur ontstond brand in- een' boerderij nabij d-e Petroleumhaven, die in- eigendom toebehoort aan de gemeente Amster dam en bewoond' wordt door den landbouwer Kloosterman. De brand kwam aan in- een partij stroo, die nabij de schuur lag opgeslagen, en werd door de Amisterdamsche brand weer gebluscht. Eenige wagens, die onder liet stroo geborgen waren, ver brandden huis en schuur bekwamen geen schade. Mr. TROELSTRA -ALS SPORTSMAN. In een politiek .hoofdartikel van mr. Troelstra in 'I-Iet Volk lezen wij „Keeper, die iden Ibal opwerkt, is de liberale regeering; go'alhouder, die hem tegenhoudt en terugslaat is de rechterzijde; captain, die als scheids rechter het spel regelt, is de Koning in Welk wonderlijk spel heeft mr. P. J. T. hierbij voor den geest gestaian? Voetbal- niet, want daar is de kee per, de goalhouder. Cricket niet, want daar komt geen balopwerpende kee per en zeker geen goalhouder bij te pas. Hockey niet. Tennis niet. Korf bal niet. Kaatsen waar mr. Troel- str.a als Fries misschien nog wel eens wat aan heeft gedaan kaatsen ook al ni-et. 's Is raadselachtig. En 'n .cap tain" die als scheidsrechter het spel regelt. Is dat misschien de S. D. A. P.- methode? Dit is zeker: een En-gel sche politi cus zou zulk een wonderlijken meta- phorischen bok 0(p sportgebied niet scMeten. (Hbld.) 1 APRIL? Men meldt uit Den Haag Een zestiental aandeelhouders van het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap had Woensdagavond gevolg gegeven aan de oproeping bij advertentie in ver schillende Haagschebladen go da; om bijeen te komen in een (ter zal van het Zuid-Holiandsch koffiehu teneinde te bespreken de ve-ronderi van liet K. Z. B. G. in een comma diibatire maatschappij op rentegeve-n aamdeöleu. Nadat het een kwartier ma liet aa gekondfigde uur (81/4 uur) was j worden en niemand achter de stuursta-fel had plaats genomen, t v-ijl ook niemand der aanwezig wi'st van wie de oproeping was u gegaan besloten de aanwezigen zi te verwijderen. ADs 't één April ware geweest h men aan een Aprilgrap ku-mien d< ken EEN WEIGERACHTIG FAILLIET De aanniern'er en timmierman E. N. S. te Velp (Geld1.), die failliet v verklaard en geen inlichtingen a zijn curator wenschte te geven, Donderdagmorgen j.l. op last vand heer officier van justitie te Aralie door de gem'eente-politte te Velp i snresteerd. XIARD AANGEKOMEN.' Men -meldt uit Leiden Voor de Marescbool kreeg e«i jarig persoon van den schooljoaig zulk een slag rn-et een limaaJ in I gezicht, dat zijn -opneming in 1 Academisch Ziekenhuis -nood'g ble Het eane oog is zwaar beleedigd, dat hij er vermoedelijk niet mv door zal kunnien zien. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN VAN N.-H. Gedeputeerde St-at-e-n der provin Noord-Iiolland besloten to bepal dat wanneer in één of me>er district een stemming of herstemming rnoi nood'ig zijn, deze onderscheidenl zullen plaats hebben de stermrni op Donderdag 13, de herstemming. Dinsdag 25 j uni d. a. v. BONNE MINE a MAUVAIS JEi Men schrijft uit Breda aan de sidenitiieboide" „Ons.raadslid, de heer J., die d( da-gen wegens dronkenschap werd gerekend, is iemand, di'e nogal i gauw ui-t het v-eld geslagen is. Toen hij in- den amigo z'n roes 1 uitgeslapen en de agent hem zou laten, 'herinnerde hij zich plotsel z'n kwaliteit, en vol waardigi) sprak hij „Nu ik toch hier ben, Weinscb de a-rae&t an-ten 1 okalen wél eens te zichtigen." De verblufte agent diende Z Achtbare tot gids. Men verwacht een interpellatie o het interieur der arrestanbenkara ONGELUKKEN. Een kind van ziekeren ScMevelt Del venter, d-a.t gisteren te dicht bij PaaecJivuiur kwam, geraakte dlaa in brand en krec zulke ems brandwonden, dat het in deeir vaardigen toestand! in het zieken!: werd opgenomen. Woensdagnamiddag derailleerde paardentram VeenwoudenSuam even -nadat zij de bru-g te Bergum dam-, n,a,hij Suameer, gepasseerde Gelukkig dat de tram heis-tond ua 1 Wagens hierdoor blieief de voo wagen hiangen over de sloot, lang weg. De achterste wagen Verhinde dat de voorste kan-telde. De twee sa-giers, die in den voorsten wa zaten, bleven ongedeerd. („L. Ct Het paard voor een dogcart op Strandboulievaa'd te Schevenin schrikte voor een paar-auto's, eigenaar, jhr. R„ niet zijne ecli noote, diaariin gezeten, beleefdien- den benauwde o ogenblikken, paard, zich niet storende aan de gels, rende het voetgangerspad het rijtuig slingerde hevig en dre telkens tegen de palen van het t-risch licht te komen. Zoo holde 'tGevers Deynootpleih op, totdat! aan den Badhuisweg het paard behulp van burgers en politie staan kreeg. Mevrouw R. was hevig ontsl doch gelukkig ongedeerd. („Vad Terwijl de moeder met buur? wen aan de deur stond te praten, te IJmuiidien een 21/2-jarig kind aanraking gekomen met een betet uit een stoof, waarbij hiet zulke hri woinden kréég, dat het er gisteren overleden is. Woensdag werd de arbeiider "W nabij het station van d-en Io( spoorweg te BairneveJdl, door een i geerende locomotief aangereden zoo zwaar gewon-dl, dat men voor behioud v-an zijn lev-eu vreest. Wo-enS dagmorgem w-erd aan Rooden Toren, bij liet begin v-an Zwarte water, te Zwolle, een ins van ontbinding verke-erenid1 lijk vonden. Van e'ein t.ot nu toe owbel gebleven man. Hii wa-s nietjes gel en het lijk is voorioonig naar passantenhuis vervoerd. Een 7-jarig jongetje weird- W< dagnam-iddag -door de Holland Stoomtram nabij hiet F-rankenslai 's-Gravenhage overreden. Na eer de -ziekenverpleging te zijn bi-nné bracht, werd het kind naar liet meen-teziekenhuis vervoerd, waar waarschijnlijk het, linkerbeen moeten wordien afgezet. Het ongeluk zou geheel aan e sch-u-ld te wijten zijn, daar de ja op een der treeplanken wilde sj gen van de in gang zijnd!© tram daardoor zoo noodlottig kwam td len. HEI' ONGELUK TE ZAANDAM Nader meldt -men omtrent dit geluk: Bij het ingesteld onderzoek is bleken, dat de kettingen niet zijn broken, doch door den groobeax waarmede de brug neerviel uit -zijn geraakt, waarmede ze aai bru-g zijn bevestigd. Het ongeval h-e«eft zich op de geïnde wijze toegedragen. Even over twaalven 'bevonden een aantal personen,, volwassene! schoolkinderen vóór de ophaalt!

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2