Na volbrachten diensttijd huwdie hij met de weduwe De Groot geboren Hofzumahaus. een tamelijk welge stelde vrouw. Hij gaf voor ook gefor tuneerd te zijn wat intusscbeaniet het geval was en wist door zijn valsch voorgeven de weduwe De Groot te bewegen in gemeenschap 'van goe deren met hem te trouwen. Den laats ten tijd was hij agent van buitenlandsche huizen. Maai- zijn ge drag liet nogal te wenschen. Hij maakte nogal misbruik van sterken drank en in een vlaag van dronken schap moet hij needs een paar maan den geleden, toen hij nog op de Cein tuurbaan woonde, een revolverschot op zijn vrouw gelost hebben. In ongelveer een jaar tijds, zoo vertelde mfön verder, heeft hij het ge heele vermogen van zijn vrouw opge maakt. Wouw en man leefden, zooais we reeds meldden, .gescheiden. Der vrouw was het gelukt een betrekking als huishoudster te krijgen bij een we duwnaar in de Van Ostadiestraat. Nog slechts korten tijd was ze als zooda nig in functie, doch de man maakte liet daar den menscben zoo lastig, dat de vrouw Donderdag haar ont- slag kreeg. liet meisje woonde niiet, gelijk ons eerst werd meegedeeld, met Kortha- gen samen, doch was in huis bij fa milie van den man. eveneens Kortha- gen genaamd. Waait* de dader zelf al d'en tijd vertoefde is niet bekend. Na Donderdag den geheelen dag te heb ben gedronken, reeds om 9 uur 's mor geus had mien hem de herberg zien binnengaan, heeft hij zijn snood mis drijf volbracht. Het 17-jarig meisje was een kind uit het eerste huwelijk van mejuffrouw Korthagen. HOFBERICHTEN. Hare Majesteit, de Koningin heieft. aan mevrouw Noordewier-Reddingius en aan den heer W. Mengelberg de eere-medaiilö voor kunkt en wetten schap in zalvea- van de huisorde van Oranje toegekend. KRANIG. Als een bijzonderheid meldt men aan de „Midd. Ct.'.. dat Woensdag te Middelburg de akte voor lager onder wijs werd behaald d'oor iemand, cfeiv». vóór eenige weken nog timmermans- gezel was. In zijn vrije uren bereidde hij zich tot het examen voor, NIET ONTVANKELIJK. Door de marechaussee te Heeren veen werd wegens oplichting proces verbaal opgemaakt tegen den hard rijder De V. te Lemmer, doe, ofschoon hij reeds hooger prijls had gewonnen, toch deelnam aan een hardrijderij te Knijpe (Fr.), uitgeschreven voor rij ders, die geen hooger prijs dan ƒ25 baddert gewonnen. Hij won ook te Knijp© den prijs, die aan hem werd uitgereikt. De Justitie heeft echter geen termen gevonden tot eene strafrechterlijke vervolging. POGING TOT BRANDSTICHTING, .jongens was kennis gegeven, dat in eene bergplaats van brandstoffen aan de Brouwersgracht te Amsterdam licht was gezien, waarom de brand weer werd gealarmeerd, is die deui van die bergplaats geforceerd, er bleek der politie bij onderzoek, dat in de nabijheid van een brandende kaars op zóódanige wijze brandstof fen waren neergezet, dat aan poging tot brandstichting moest worden ge dacht. De eigenaar van die bergplaats, die békende daartoe inderdaad poging te hebben gedaan, is in verzekerde be waring gesteld. EEN IDEALE TOESTAND. In het arrondissement Heerenveen zijn in de laatste dagen zóó weinig strafzaken, dat de rechtbank niet we kelijks, maar om de 14 dagen eene 'strafzitting behoeft te houden. En dan Staan er nog slechts zes of zeiven zaken op de ról. DUITSCHE OFFICIEREN EN DE CLUB DE BIENFAISANCE. Is den Duitsoben Rijksdag heieft de minister van oorlog, generaal v. Ëinem, eene korte verklaring afge legd naar aanleiding v-ah de bewe ring, dat te Amsterdam in een voor naam speelhol e-en aantal officieren uit Keulen, Aken, Duisburg en ande re garnizoenen in de nabijheid van de grens hadden gespeeld' «en verlo ren. Oe minister deelde mede Mernaar een onderzoek te hebben ingesteld en het resultaat was, dat de bewering ongegrond is gebleken. Een enkel of ficier zal wel eens te Amsterdam in het speelhuis zijn geweest, maar dat sole officieren herhaalde malen naar Amsterdam zouden zijn geweest, om daar te spelen, is beslist onwaar. De minister doelt hier natuurlijk op die Club de Bienfadlsamce, en op de beschuldigingen in een hier te lande verschijnend Du-itsch blad tegen Duiteohe officieren ingebracht ONGELUKKEN. Aan het station te Zelihem had de rangeerder B., 'het ongeluk bij het aankoppelen van enkel'e wagens, tus- Bchen de rails te vollen, met het ge volg, dat hem een voet werd afgere- iden. SCHANDELIJK. Men meldt uit Utrecht aan de „Tele graaf' In den laatsten tijd waren herhaal delijk paarden van de Utneehtsche Trammaatschappij kreupel, zonder '<iat het mogelijk was de oorzaak daar van op te sporen. Na eenage dagen rust herstelden d'e dieren dan wel weer, maar gewoonlijk duurde het rviset lang, of liet was van 'hetzelfde laken een pak. Ten slotte zag men zich wel genood zaakt de dieren met verlies te verkoo- pem. Eindelijk begon men echter arg waan te krijgen en in verband met ceee merkwaardige gevallen van kreupelheid is thans een koetsder op «taanden voet. ontslagen. Deze man bleek namelijk de oor zaak te zijn. Hij was belast met het aan den man brengen van die afge keurde paarden en schijnt daarbij mei een paard'enkooper onder één hoedje gespeeld te hebben. D© paar-l den werden echter die hielen kreupel getrapt, zoodat beide partijen een zoet v„instje maakten van de na eenige da gen weer geheel gezonde dieren. TRACTATIE. Na anderhalf jaar in Engeland te hebben vertoefd, zon de zoon een veertien dagen in den hutsel ijken kring komen doorbrengen, Groote vreugde derhalve bij de familie en moeder vooral zag met spanning en innige blijdschap het oogenblik tege moet, dat haar jongen Weer eens hij haar zou zijn. Anderhalf jaar was ook oen lueele tijd en ze had het wel nooit gezegd, maar het had haar toch altijd gehinderd, dat hij zoo ver weg was, daar in den vreemde bij al die vreemde menschien. Als zorgelijk moedertje dacht zij maar steeds er over na, hoe zij het haar jongen nu eens recht naar den zin zou kunnen maken. En zij herinnerde zich hoe hij in een zijner brieven zich e<r over beklaagd had, dat liet eten in Enge land hem niet bijstier kon bevallenen dat hij soms watertandde bij de ge dachte aan een bord eCht Hol land sche snert met kluifjes. Dat was vroe ger ook altijd een heele tractatie voor -hem geweest. Nu, moeder zou er wel goecl voor zorgen, dait direct den eersteu middag zijn lievelings gerecht op tafel zou komen. En zij liet niet na de getrouwde broers en zusters op de hoogte te stellen van de bijzondere voo-rkeur van den En- gelschen broer, zoo als hij genoemd werd, vooi- snert met kluif. De Engelschie broer kwam en wercr me|t gejubel ontvangen. Ben ieder wilde het liem aangenaam maken en het regende invitaties om toch eens te komen eten. Den eerstfen middag deed hij zich bij moeder te goed aan heerlijke snert met kluif. Den tweeden middag was hij hij zijn zwager 'ten eten en toen zij aan tafel gezeten waren, nam de zuster -met eten triomfantelijk lachje het deksel van de soepterrine en geurde 'h-eim tegen snert met kluifjes. Een paar dagen daarop was hij de gast van zijn broer en werd hij ont haald op snert met kiuifjes. En zoo geschiedde liet zesmaal in dien voor hem zoo gedenkwaardigen vaoantietijd, dat snert met kluifjes op het menu prijkte. Men liet hem tel kens gevoelen, dat dat gerecht nu eens speciaal voor hem werd opge- discht, want dat de anderen er niet veel om gaven. Zoodat hij ook tel kens zich zedelijk verplicht achtte, de tafel meer eer aan te doen, dan met zijn smaalt eigenlijk overeen kwam, zonder tie durven zeggen, dat zulk een overvloed van snert met kluif, ook zelfs Voor hem, den aarts liefhebber, van het goede te veel was. Moeder heeft na deze vacantia nooit weer brieven ontvangen met klachten over den slappen EngeLschen kost. CN. Gron. Ct.) EREENIGING^ TOT HANDHAVING ^TÖ'RIS CHT KARAKTER DER NATIE. De te Utrecht gehouden jaarverga dering der Vereentgang to,t handha ring van hot Christel i j k-Histori sc Ir Karakter der Natie werd geleid do<~>r dr, P. J. Kromsdgt, predikant te Rot terdam. Nadat dr. mr. J. Sehokking, lid van de Tweede Kamer, een openingswoord gesproken had, hield dr. Kromsirt «en referaat over: ,,D.e Antithese, de Christelijke school en de openbare school." Op bet gebied van de antithese be staat dikwijls misverstand. Zij vormt echter geen op zichzelf staand begrip. Daarom is het noodzakelijk een objec tieve en een subjectieve antithese te onderscheidien. Niet altijd wordt dit echter zuiver in bet oog gehouden, met name dlo-or de amfi-revolutionnai- ren, die het subjectieve element den boventoon doen voeren, wiat niet al- leem aamlediding o-eeft tot misverstand maar ook tot misstanden. Verdeeling in twee groepen doet te kort. aan den Christelij ken doop. Af gezien daarvan is deze stelling 'n strijd met Gods woord en wet, bin dend voor het gebeele volk. Br moet getracht worden anderen voor liiet christendom op te eisehem. Hieruit volgt, dat noodt de antithese zonder meer aanvaard mag worden, want daarmede geeft men de een heid prijis. Dat standpunt door trekken die, zal men ook trachten de openbare school voor de Christenen te winnen. Deze aangelegenheid verdient de bijzondere aandacht, omdat hiermede de prac- tische (strijd op don voorgrond wordt geplaatst. Het i's thans m'e'er dan ooit tijd. om die kerstening der openbar© school opnieuw aan te vatten. Verschillende der aanwezigen gaven hierop nog hun meaning tien beste. Rechtszaken VROUW EN KINDEREN. To-era-ie tlhuiiökwiam, en z'n vrouw 'm o udergewborte wachtte 't was iaat geworden toen zag ze aan de bleek heid van z'n gezicht, en aan het zadhtkems-beven van z'n handen, en aan 't perelend zweet op z'n voor hoofd, Idat er iets gebeurd was. Maar ize zei niéts over 'r ongerustheid, ,Dk 'heb koffie voor je bewaard," zei ze zacht-verwijtend. „Jïa! 't is laat geworden," antwoord- de-i-e eentonig, 't Kopje trilde in z'n hand, diat de bruine vloeistof met sidderende geu ten viel over tafellaken en schoteltje. ,Heb je iets?" vroeg ze. ,Nee!" hernam-ie korzelig. „Ik ben wiat moe". „Hard gewerkt?" informeerde ze. „'Gaat nogal," traohtlfe-de t.e lachen „Ik zsl maar bed gaan." Hij ging naar de slaapkamer, stak ide kaars aam, en wankelde weg. Zij volgde hem op den voet, en luisterde aan de deur. (Ze hoorde, dat de kaars op iden grond ketste. Toen hoorde ze wild ge snik, dat eindigde in dof, smartelijüc gekreun en gesteun en zacht gejam-' me*. 'Ze ging naai- binnen, en zag, hoe hij 'geknield lag voor 't bedje van den jongste, de handen tegen 't voorhoofd geslagen, de schouders schokkend, 'n beeld van onedndig-groot leed. De kin deren zaten op, en builden zachtjes ntee. „Wat is er?" vroeg ze kalm, en ze legde 'r handen om z'n hals. Toen kwam 't er uit, in grievend zelfverwijt. (Hij was ontslagen, omdat-ie gesto len had. Niemand had 't van hem kun nen begrijpen: was-ie niet een der vertrouwdste gemeentewerklieden, 'n man, die Zaterdagavonds z'n zestien gutden thuisbracht, zonder ooit eenige borrel-reductie, ein was-ie geen huise lijke kerel, die zich in de vier en twin tig jaar gemeentedienst nimmer had 'misdragen? En ze hadden 'm gesnapt, temwdjl-ie 'n vaaibaak en 'n vaarboom welke hij bad. ontvreemd, te ge-lde wilde maken. Wat er lm 'groszén Ganzen van het huisgezin terecht is gekomen, wéét ik niet met zekerheid. Maar 'n snikken de man stond voor de groene tafel, en z'n jas was netjes afgeschuierd en z'n zakdoek was hagelwit, en z'n toaif- Ihempjie was blinkend. Het 0. M. requireende twee maan den. 'Zoo richtten 'n vaariuuak en 'n vaar boom. 't gebeele verleden, 't geheel© heden, en de geheele toekomst van 'n familie te gronde. 'En naar ver luidt wordt oome Jan alreeds druk bezocht. (Tel) BRANDSTICHTING. De Rechtbank te Groningen ver oordeelde Roelof de Jong, landbou wer te Glimman, wegens brandstich ting tot 1 jaar en 6 maanden gevan- De edsch was 2 jaar. VEROORZAKEN VAN GEVAAR. De rechtbank te Tiel deeld uitspraak in de bekende zaak van J. A. vanE. te Afferden, die in het begin van het jaar 1903 getracht heeft de Maais- en Waalscbe stoomtram te doen derail leer em, dooa- een wagenhoepel op de rails te leggen. Ter zake van het veroorzaken van gevaar voor liet stoomveamogen op een spoorweg, werd hij veroordeeld tot 5 maanden. Geëischt was 9 maanden. Verdediger wate mr. S. Rink. VERNIELEN VAN GOEDEREN, BE- HOORENDE TOT EEN FAIL LISSEMENTSBESLAG. Wegens dit misdrijf werd een 48-ja rige timmerman door de 4de kamer dei' Rechtbank te Amsterdam veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was één maand gevangenisstraf. Die rechtbank 'te Zwolle veroordeel de B. L. en G. B., uit den Ham, we gens meineed, tot 9 maanden gevan genisstraf, met aftrek der preventie ve hechtenis. B|ekL hebben ecliter appèl aange- teekend. POGING TOT DIEFSTAL. Vo.or het gerechtshof te 's-Gravenha- ge stond 'als appellant en geïntimeer de van een vonnis der Haagsche recht bank (in. hooger beroep terecht J. G, L., koopman, te 's^Gnarvenhage woon achtig en gedetineerd, door die recht bank veroordeeld tot acht jaar gevan genisstraf wegens poging tot diefstal, voorafgegaan van geweld, met het oogmerk om den diefstal voor te berei den of gemakkelijk te maken en wel ma vroegere veroordeeld ng. Bekl. had' nil. in den avond van 3 December 1906 éen winkelierster in kruidenierswa ren-, in hare woning aan den Zuidibui- tensingel, bij de keel gegrepen en op den grond geworpen blijkbaar met bet djoel, om haar te worgen, terwijl een tweede persoon (die onbekend geble ven is), in den winkel, waarvan hij de deur op slot had' gedaan-, „op den uit kijk" bleef. De volvoering van het plan, om, na Ide oude vrouw onscha delijk te 'hebben gemaakt, diefstal te plegen werd verhinderd door de komst van een drietal vrouwen, die aan de gesloten deur ramm-elden, waarop de beidie mammen de vlucht namen. LAlis getuigen wenden gehoord de aangerande vrouw en een tweetal an dere vrouwen, benevens die hoofdin specteur Rietdijk. Beklaagde ontkende op den berwu-s- ten avond in 'den winkel te zijn ge weest. Het Openbaar Ministerie vorderde bevestiging van bet vonnis der recht bank. De verdediger, mr. E. G S. Bouriiier, vroeg vrijspraak. Uitspraak over 8 dagen. GETUIGENISPLTCHT BIJ DE DRUKPERS. Dit onderwerp, naar men -zich her innert twee jaar geleden bij ons op do Juristen-vergadering met groote leven digheid besproken, wordt in de Deut sche Ju-risten-Zei'tung van 1 App;l 1907 behandeld -d'oor den Staatsan- wailt dr. Wulffen. De schrijver verklaart zich Voor de erkenning van het recht van den- re dacteur, uitgever en drukker, om1 in lichtingen te weigeren over den per soon van den schrijver of inzender van een in het uitgegeven geschrift opgenomen -artikel, welks inhoud tot een© strafvervolging aanleiding geeft. Do schrijver grondt zijne meening op deze overweging, dat die zedelijke ont wikkeling van d'e memschheid en van een voile berust op het beginsel van den vooruitgang. De staat moet dat beginsel erkennen en het daarom als een hooger recht erkennen dan den algemeen-en plicht om getuigenis af te leggen. Opmerking verdient, dat de schrij ver zijne conclusie ook verdedigt In verband met de in Dudtsohland -erken de bijzondere aansprakelijkheid van den verantwoordelijken redacteur .u met de in paragraaf 21 van het Pressgesetz geregelde „Fahrlüssig- keitsstrafe". Indien d© si,ra-f vervol ging niet betreft den inhoud van het artikel, doch eene daaraan voorafge gane handeling, diefstal van brieven schending van dein plicht van geheim houding van den ambtenaar, dan ver klaart de schrijver zich tegen de op heffing van den getuigempMcht. („W. v. h R.") DURE VAARZEN. Het Gerechtshof te Arnhem Veroor deelde een landbouwer te Leierdam wegens diefstal van drie vaarzen uit een weide tot 21/2 jaar gevangenis straf, met aftrek der preventieve hechtenis. De advocaat-generaal bad drie jaar geëischt. D© Ti-eLsch© Rechtbank 'had bekl. tut anderhalf jaar veroordeeld. AMSTERDAMSCHE RECHTBANK DE ZAAK-TRAMONGELUK WETE RINGSCHANS. Aan den wagenbestuurder Hendrik Gooobs is voQgems de „Tel." ten laste „dat hij in den nacht van 4 oj November 1906, te circa 12 uur, te Amsterdam, aü|s wagenvoerder van een traan bestaande uit een motor wagen en ©en 'aanhangrijtuig dei' Amsterdamscliie electrische gemeente tram, dienstdoende aan lijn 4 (rich ting IJ veerAmsteldijk), terwijl hij in de Nieuwe Vijzelstraat- rijdend© gezien bad, dat ui-t de richting van liet Frederikspledn naar het Leid- scheplein een tram op lijin 10 (rich ting Muiderpoort Zoutkeetsgraobt) kwam aanrijden ,en deze liet kruispunt dier lijnen 4 en 10 op d-e Wetering schans, nabij de Nieuwe Vijzelstraat naderde, welke reeds dichter -bij be doeld kruispunt genaderd was, dan de door hem beklaagde. bestuurde motorwagen, gelijk hij beklaagde kon en moest zien, hoogst onvoorzichtig -en roekeloos, in sitedle van den gang van zijn motor wagen te verminderen, of dezen tot stilstand te brengen, met groote' .snel heid is doorgereden, en, in (strijd met de hem gegeven voorschriften, zijn wagen heeft doen voortgaan ter plaatse, hoek Nieuwe Vijzelstraat- Weteringschans, met een snelheid van pl.m. 15 kilometer per uur, al thans -met -een snelheid, veel grooter dan die, met welke een v-oefgatig-er zich. pleegt voort te bewegen, of die van 71/2 kilometer per u-ur, zooals die aldaar is voorgeschreven, waar door hij den wagen niet meer volko men in zijn -macht hebbende niet in staat was hoewel hij op of nabil laatstgenoemde plaats gekomen zijn de, de rem in werking bracht zijn wagen tot stilstand te brengen bin nen één Meter, althans voor dat -zijn wagen bedoeld kruispunt bereikt had, ei het alzoo aan zijn--schuld te wijten is idJat de door hem bestuurde wagen is geloopen op, of tegen, den tweeden volgwagen van bovenbedoelde tram van lijn 10, die juist bef aneergenioem- kmisgunt^ovOT^ng ^„hietgeen ^hil voorzien, tengevolge van welke aanrijding of botsing Juliana Augustima Lenain, dde zich op het voorbalkon van den twee den volgwagen van tramlijn 10 hierboven genoemd bevond, daar van is afgeworpen of afgevallen, on der die tram is bekneld geraakt, ei eenie zoodanige belangrijke kwetsin gen beenderen en weeke doelen van het lichaam althans zoodanige ju- en uitwendige kwetsuren en kneuzin gen heeft bekomen, dat zij binnen zeer korten tijd, althans binnen en kele uren, i)s overleden." In h>et geheel zijn 63 getuigen ge dagvaard. Va-n de 57 getuigen char ge zullen 5 tewenjs als deskundigen op treden. Voorts zullen 6 getuigen (deskundi gen) f\ décharge worden gehoord. DORPSGEZAG. Men schrijft aan die „Tel." Een min of meer vermakelijk staal tje van de wijze, waarop soms op kleine plaatsen met de wet wordt om gesprongen, leverde die rechtszitting, to Zutphen, van Woensdag j.l. Te Lichtenvoorde was brand ge weest in een woning van J. Th. R. bet dale was zoo goed -aJjs afgebrand en R. wilde natuurlijk weer een dak boven zijn hoofd -hebben. Maar toen kwam de burgemeester -van Lichten voord© hem vertellen, dat hij, op grond van de Woningwet, daartoe vergunning van B. en W. moeist heb ben- Dat zag R. niet in, want een bdic ker, te Lichtenvoorde, die een oud dak had afgebroken en door een nieuw had vervangen, hiad dit zonder vergunning mogen doen. Dat was herstel geweest, zeide de burgemeester. Maar hii. R., molest zijn huis afbreken, en het een meter achteruit 'zetten, ©n dat was vernieu wing. Maar dat betaalt de assurantie- mij. niet, merkte R. op. Dan had je -maar niet met zoo'n la ge uitkeering genoegen moeten n>- men-, was hef antwoord'. R. had geen zin om zijn huiijs een mieter te verzetten, voorzag, dat hij geen vergunning voor den herbouw van zijn dak zou krijgen en liet het zonder vergunning herstellen. Gevolg proces-verbaal niet tegen R., maar tegen den timmerman ©n tegen den metselaar, die aan het dak werkten. Door het kantongerecht te Groenlo werd de timmerman D. veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen. Voor di© rechtbank te Zutphien kwam de zaak in hooger beroep, en daar deelden de getuigen en de ver dediger, mr. Sölner, bovenstaande bij zonderheden mee. Het O. M., gezien de wijze, waarop de burgemeester van Lichtenvoorde met de Woningwet omspringt, edschte het minimum, namelijk ƒ0.50 boete of één dag hechtenis. De verdediger betoogde nog, dat hier van vernieuwing geen sprake was liet gold herstel van hetgeen door brand vernield was, en daar voor is geen vergunning noodig. En in edik geval moest de eigenaar wor den aangesproken en niet de man, die voor hem het dak timmerde. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h 30 Cent per regel. VERTROUWBAAR HILLEGOMSCII BEWIJS. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven geleidelijk genezing aan het teeire nieron-o-rganisme, daan* zo de nieren helpen om 'het bloed te zui veren en den vloeibaren afval uit het lichaam te verwijderen, die rug pijn, 1-he.umatiek, onregelmatige wa- terloozing, graveel en steen in de blaas veroorzaken. Mejuffrouw v. d. Aairst, Loosterweg 111 No. 40 te Hi'llegorn, meldt, ons Zjeven jaar lang ben ik lijdende ge weest aan een nierziekte, waardoor ik steeds veel pijn in den rug. in de. lendenen en benauwdheden op do borst had. Ik was bijna .immer zwaar vermoeid en afgematde urinie was doorloopend erg troebel, zij verspreid de een onaangename geur en bevatte veel bezinksel. Dikwijls kwam het voor, dat ik zelfs te ellendig was om uit te gaan. Ik sliep onrustig, droom de veel en mijn eetlust verminderde miet den dag. Mijn voeten en handen waren veelal dik opgezwollen wat ik ook aanwendde voor deze nierziekte, niets kon mij hulp verschaffen, tot dat ik ten slotte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen begon te gebruiken. Na een paar dagen kon ik reeds verlichting bespeuren en nadat ik drie weken met het gebruik van Uw pillen was do,OT- gegaan, kende ik mijzelf niet meer. De pijn was zoo goed ais rierdwenen, de urine was weer helder en mijn handen en voeten waren geheel nor maal. Uit dankbaarheid voor het be komen succes, zal ik deze wonderlijke •pillen steeds gaaraje aan andere lij ders aanbevelen. Ik, orid.ergeteekende, verklaar, dat liet bovenstaande waar is en machtig li het publiek te 'maken op elke wijize die U goeddunkt. Spifeek langzaam en duidelijk wan neer gij Foster's Rugpijn Nieren Pil len koopt, dan zal er geen verglssinj plaats hebben. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij die Hoeren J. VAN GULIK, Zijlstraat 98, J. J. GöPPIN- GER, Groote Houtstraat 147 a, (en K. VAN EDEN, Spaame 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één- of 10 voor zes doezen. Sport en Wedstrijden sche hotels, is ingetrokken, i« ver band met de door deskundigen uiige sproken meeniing, dat de prinaas ge durend© die laatste zes jaar Wij kei 'hooft gegeven van geestelijke of wij ki-ngen, en dat zij, op het oogenblik dat zij de diefstallen pleegde, nie venantwoordledijk wajs voor haar da den. De -prinses is nu in verpleging ii een sanatorium bij Parijs. WEDSTRIJD BRANDBLUSCH- APP AR ATEN Te Rotterdam bad! -oen concours plaats van brandbluiseh-apparaten in gericht door de Onderlinge" Brand- weerclub. Een tiental van die midde len zijn ingezonden en onder toezicht toner jury was men in dén loop van den -dlag bezig deze op hun deugde lijkheid te oinderzo-etken. 'De uitspraak der jury volgt later. DE TELEGRAAF-BEKER. In verband mét die gehouden be sprekingen op de bestuursvergadering van den Ned erl a-ri dsoben Cricket- graaf" zich bereid verklaard, dien.Ne- derlanclschien Cricket-Bond een zilve ren wisselbeker aan te bieden, onder den naam van Telegraaf "-beker welke volgens het gewone beker- systeem, telken jar-e zal worden ver speeld. Alle tot dén Nédierlandscben Cricket- Bond toegetreden vereenigingen zijn gerechtigd om aan deze wedstrijden deel te nemen. Dé winnende vereeniging krijgt voor één jaar den beker in baar be zit, terwijl den élf spelers ieder jaar een Jcledne zilveren' cricketbal als her innering zal worden aangeboden. Gemengd Nieuws DE STAKING TE HAMBURG. Dé toestand in de Hambuirgscbe ha ven zal nu spoedig weer normaal zijn-, daar den Engelschen die schrik cm het hart schijnt geslagen te zijn sinds de Hamburgers Maandag weer aan 't werk zijn getrokken, voor zoo ver er plaats voor hen wias. Sinds Maandag hebben 2000 der in vallers geweigerd een slag te doen en 'als de mannen hun zin kregen, wer den ze allen opeens teruggebracht naar hun land, wat evenwied niet gaat. Op 't oageribldk wierken bijna uitsluitend Hambui-gsche krachten. 150 JAAR OUD. De New-York Herald verneemt uit Cuba, idat te Santiago een neger is overleden. d5le 150 jaar oud was. De man heette Antonio Infiriate. DE STRANDING DER SUEVIC. Het hof van onderzoek in zake de stranding van de Suevic, op de Z.W. kust van Engeland bij Lizard, 'heeft den gezagvoerder schuldig bevonden aan nalatigheid, in -zooverre hij bij mistig weer op de kust met volle kracht was blijven stoom'en. Wégens zijn 'goed verleden als kapitein werd hem slechts 'Voor drie maanden het recht ontnomen om over een schip bevel te voeireh. VERMOORD. De A frik a-reiziger dir. Volz uit Bern, die indertijd- ook Nederlandsch- Ii'dië bereisd hééft, is door de in op stand zijtndle -inboorlingen in Franfech- Guinea in -hét dorp Bnssadu vér- moord, De Franteohé troepen vonden zijn lijk onder een aantal gevallen negers. Dr. Volz kwam uit Liberie en wiüde trachten in Beyla een Franeohe mili taire post te bereiken, om dan zoo aan die kust van Fuansch-Guinea te Ko- nakry te komen. 2500 MENSCHEN OP EEN SCHIP. De „Celtic" van de Wlhite Star Line is Zaterdag uit Southampton vertrok ken met 1596 passagiers voor Ameri ka aan boord en te Cherbourg kwa men er nog 582 bij, zoodat bemanning en passagiers samen ruim 2500 kop pen telden. AARDSCHOKKEN IN SPANJE. In Malaga is een aardschok waai genomen van Noord naaa* Zuid en 1 Loroa in de provincie Almeria, war een krachtige aardschok gevoeld, di drie 'seconden duurde. VULKANISCHE UITBARSTiNGEN IN CHILI. In Zuicl-GMli duren de vulkanisch uitbarstingen, gepaard, gaand© nu aardbevingen, voort. Op de stad Va divi'a is een dichte a-schre.gea «éergi daald. ROODE KRUIS-HONDEN VOOR DEI SULTAN. Majoor H. Riichiatrdson ijs van A dershot naar Konstantinopel rertrol ken met een koppel geoefend© ambi lance-hondien, aangekocht door de Sultan van Turkije, als eerste mat riaal voor kennels, waarin honden a gericht zullen worden voor hef opzoi ken van gewonden en vermliisten i den oorlog. EENE UITSLUITING TE BERLIJN. De besiiésing der toonbeweging 1 de bouwvakken te Berlijn, doet zi( nog wachten, Gistereurnidldlag is 3 luet scheidsgerecht uit de Kamer va Arbeid ingekomen de verklaring v? de zijde der patroons, dat zij eei scheidsrechterlijke beslissing aanvaa den, maar do werknemers kondenric geen antwoord geven, omdat de ui klagen der stemmingen in verschille de districten en buitenwijken. di hoofdstad, nog niet bekend vrarenj Sinds is bekend geworden, idat I arbeiders vermindering van arbeid tijd willen, waardoor de uitsluitil van eenige- -tienduizenden waarséhïj lijk is. STEELZUCHT VAN EENE PRINSES. De -gerechtelijke vervolging van prinses Camilla von Wrede, wegens den diefstal van zilver uit Berlijn- FAILLISSEMENTEN. U i-tgesproken Dordrecht, 23 April. C. J. P. vi Maaswaal, koopman en landbouw? te Gorinchem. Mr. H. J. M. Tijssei recliter-c.ommissar-ijscurator mr. j M. van Gellicum. G eëind-igd: A. Koster, timmerman, aai en molenmaker, in het Gein, naJ Abcoude. St.ct. Uitgesproken: Amsterdam, 25 April. L. van Lé wen, koopman -aldaar. Rechtér-co miislsa-ri's mr. C. van der Zweep ra tor m-r. H. J. .Schwartz. L. G. van Schaak, firma Vos Van Scbaik, beh-aneer en. stoffeen aldaar. RecMer-commissaris als vencurator nor. A. W. Gerritsen. Opg ebeven Joh. Revers, tinnmeiman Bi sum. A. Aavnbi*eoht( bandelsbédte® vroeger wonende te Amaterd^ thans te Osnabrück. G. Rnijg, te Amsterdam. G eëin digd H. C. Schim-idt, zetkastelei», te A sterdam. („N. v. d. D.' Burgerlijke Stand HEEMSTEDE. ONDERTROUWD A. Kersten en A. F. C. van Lun burg. J. Bouten en C. B. Joi sen. BEVALLEN P. van den Bunt, geb. De Blauw - A. M. S. van der Vlugt, geb. BI mus, d. A. M. L. van Rood©, Van der Linden, d. OVERLEDEN M. Uitenbosch, 75 j. L. Rog Veen, 69 j. A. F. La-mboo, f w, HAARLEMMERLIEDB IN SPAAR'NWOUDE. ONDERTROUWD J. van der Pol en E. van Ze.ndw J. Deldter en J. C. Moorman. C Dekker en H. P. ide Smet. J C, B ander en L. .T P. Koen». BEVALLEN J. Schruijt, geb. Mientjes, e. OVERLEDEN P. Koene, geb. Lij/s, 28 j. SPAARNDAM. BEVALLEN C. Hogerhjedide, geb. Van Geld< zoon. SCHOTEN. BEVALLEN M. Amdréa, geb. Vredénburg, d1. A J. Bersma, geb. Overmaat, d. E. Hantog, geb. Bilars, d. Schaap, geb. De Goiede, d. H. St pe, geb. Leijenaar, z. J. Geels, Rooij, z. M. C. Veen, geb. Slog teren-, -d. GETROUWD J. Ruijgrok en M. Weaikma». ONDERTROUWD T. Scheelings en J. Veldhuizen. J P. van Dalen, en A. M. Wielaer - HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD A- G. Pruiissen en M. S. Rietdiji C v. d. Woud-en en G. J. den Haai GETROUWD P. G. J. Schuxiirtman en A. K. Pr1 sen-. N. G. Verwoord en A. S. I ir. BEVALLEN N. W. Maliepaard, geb. v. d. Le' - W. Wesséiius, -geb. Spaargaren' J. Oppelaar, geb. Los, d. S. Jong, geb/ Wijnhout, d. S. v. pen, geb. Planteydt, d. N. C burg, geb. Hoffland, d. C. Roul geb. Dekker, z. J. C. Colenbrami geb. Boswijk, z. K. L. Grieks-pi geb. Speelman, z. H. v. Geilen geb. Schouten, z. N. Saarloos, f Pogard, z. G. Boom, geb. v. H(i den, d. OVERLEDEN J. Schrama, 74 j. A. v. d. AU 68 j. L. de Wilde, 53 j. D. buy sen, 56 j. H. v. Vuren, 22 j.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6