Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De BilcLt. 21 Med. Hoogste barometerstand 768.0 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen); laagste 753.6 m.M. te Kopenhagen {Denemarken). Verwachting tot den avond van 22 Mei Windzwakke, tot matigen, veran derlijken wirud. Gesteldheid van de luchtbewolkt 'cl betrokken. Temperatuuriets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 758 m.M. Neiging tot vooruit- gang. "Vorige stand te 2 uur 762 m.M. Thermometerstand ia Haarlem. Maandag 20 Mei Hoogste gisteren F. 51 Laagste heden nacht F. 44o Hoogste heden tot 2 uur F. 55o Dinsdag 21 Mei Hoogste gisteren .F. 55o Laagste heden nacht. F. 43o Hoogste hedenmiddag 2 uur F.56o H. F. C. HAARLEM. Het bestuur der H. F. C. „Haar lem" organiseert e;en feestje op Za terdag 25 Mei e. k., dat door de Ver- eeniging aangeboden wordt naar aanleiding van het winnen van het kampioenschap in de 2e klasse van de H. V. B. door het 4e elftal en het behalen van de eerste prijzen in de serie-wedstrijden uitgeschreven door „Alcmaria Viobrix" en de H. F. C. dooi- gecombineerde spelers van 3e, 4e en 5e elftal. liet voornemen bestaat een rijtoer te ondernemen naar een nog nader bekend te maken plaats in de omge ving Man Haarlem en daar eenige onderlinge wedstrijden te organisee- ren, waarvoor een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar zullen wor den gesteld. Tevens zullen verversohingen wor den aangeboden. De wedstrijden .zullen bestaan in le. Hardloopen 100 M. 2e. Touwtrekken in ploegen (door het bestuur uit de deelnemers te rvormen). 3e. Estafette-wedloop. Deelneming is alleen open voor de ad spirant-leden van „Haarlem". De afrit zal plaats vinden om één uur preoiies van de Zijlbrug, terwijl zorg gedragen zal worden, dat de deelnemers om 51/2 uur weer in de stad zulten kunnen zijn. NED. HERV. DIACONIE. Door de Hervormde Diakonie wer den in 't jaar 1906 bedeeld 434 gezin nen, waaronder 261 weduwen met of zonder kinderen, 86 hoofden van ge zinnen boven 60 jaar oud en voorts velen, die door lichaamsgebreken niet Sn staat zijn in hun onderhoud te voor aien, te samen uitmakende 935 perso nen, aan wie werd uitgereikt: 4501 kilogram fijn tarwebrood'; 10703 ki logram grof tarwebrood, 12443J kilo gram roggebrood', en aan geld eene som van 10111.92. De uitgaaf voor geneeskundigen ondierstand bedroeg 1310.83. Gedurende den winter zijn uitge deeld: 114 wollen dekens, 47 groo-te (bedden gevuld met zeegras, 7 kleine bedden gevuld met zeegras. 12 pelu wen gevuld met zeegras, 1021 stuks hemden, en in drie turfdeelinigen een getal van 200180 korte turven. Het totaal der ontvangsten bedroeg 31350.97£, het totaal der uitgaven 31969.59|, zoodat de rekening over het jaar 1906 sloot met een nadeeliig saldo van 618.62. Eene bijzondere schenking van 2000 heeft voor grooter te korit be hoed. De Diakenen doen een beroep op de milddadigheid der ingezetenen. O v err ij ding. Zondag len Pinksterdag, des na middags kwartier voor vijven, is in de Zijlstraat bij de Zijlibrug de 13- jarige knaap Eybertus Hooglugh, wo nende "NVitte Heerensteeg no. 8, over reden door een met een paard be spannen rijtuig, waarbij de wielen over zijn linker been zijn gereden, dat daardoor is gekneusd, terwijl hij door den vul aan het hoofd werd ver wond De koetsier van het rijtuig heeft geen schuld, daar de knaap spelende met andere jongens, tegen het paprd was ingeloopen. De heer Bückman heeft den knaap verbonden Bij de aanbesteding van geslagen ijzeren meerpalen, te Amsterdam ge houden, was de laagste inschrijfster de firma Jacobs (werf Hubertina) al hier voor. ƒ4648. G e v. "V o o tw. Een po-rtemonnaie met postzegels, drie horloges, een porbemonnaie met en een zonder geld, een paar damies- handschoenen, een beursje met geld, een pakje inhoudende slngersjassen, een rozenkrans, een broche, ©ensleu- tel, een armbandje, een wandelstok, een verhuurbord. De Pinkster drukte. Het is lang niet geweest, wat liet zou geweest zijn, ware alles anders geweest Om in den stijl van den verleden tijd van liet werkwoord zijn te blij ven liet ware zoo schoon geweest, ware het zomer geweest in plaats van najaar. Want wie wil, moge deze lente roemen, het najaar is vaak lief lijker dan de lieflijke maand Mei in den jare negentien-honderd-en-zeven Regen, regen, koude, vorst, en een water-zonnetje, dat iis alDat geeft d,am wel mooie wolkluchten, mooie lichtvallingen, maar je geniet die met eien jas aan, en dat is minder aange naam, of je ziet ze rillend van achter de vensters eener warm gestookte ka mer. Gelukkig de mannen, wier vrou wen de kachels nog niet hebben opge borgen bij de voorjaarjsplaag, die schoonmaak heet Zoo was onze Pinkster ditmaal, een Pinkster, waarbij cLe kachel geen overdaad kon heeten. Toch zijn er nog heel wat menschen op reis gegaan. De Hollandsche Spoor hier legde een 20-tal extra-treinen in, de E. S. M. had drukke dagen. Zaterdagavond vooral was 't druk oj) ons Station. Twee dingen vielen ons daarbij op, waarop we in 't belang van het reizend publiek even willen wijzen. In de eerste plaats, dat voor den verkoop van 3e-klas-kaarten één loketje open was, zoodat de file van reizigers tot op de helft der vestibule stond op sommige oogenblikken. Twin tig. dbrt-ig menschen stonden achter elkaar te wachten. De juffrouw deed haar best, maar dat kon niet beletten, dat er menschen, die in Amsterdam aansluiting moesten hebben, en hier een minuut of zeven, acht, moesten wachten, de aansluiting liebben ge mist. Op zulke dagen is een tweede loket dringend noodi-g. In de twee-de plaats Vebtigen wij er cie aandacht op. da,t het reizend pu bliek geen rekening houdt met de aanwijzingen van op- ,em afgaan der trappen, en d;at ook het spoorwegper soneel daaraan de hand niet houdt. Gevolg is, dat de stroomen van reizi gers precies tegen elkaar inloopen. We mogen er nog wel even bijvoegen, dat het personeel zelf vaak het slechte voorbeeld geeft. Wij zijn overtuigd, dat de nieuwe stationschef aan deze grieven zijne aandacht avel ©enls zal willen wijden. Benoemd. In de commissie heiast met het exa- mineeren van hen, die eene akte van bekwaamheid v'erlaaigen voor het handteekenen, bedoeld in airt. 87 van de wet tot regeling van het lager on dervijs, welke commissie voor het jaar 1907 zitting zal honden te 's-Gra- venhage, zijn o.a benoemd de heea-en: G. J. H. Kerkhoff, leeraar aan de School voor Kunstnijverheid en aan de burgeravondschool te Haarlem j II. J. de Vries, leeraar aan de hoo- gere burgerschool met 5iiari-gen cur sus en directeur der burgeravond school te Haarlem. Verwonding. In den nacht van Zondag op Maan dag zijn twee jongelieden uit Haar- lemmerliede op den Burgwal aange rand door zekeren v. E., aldaar woon achtig, waarbij hij een hunner met een flesch een belangrijke verwonding op het hoofd heeft toegebracht De verwonde is aan het Poiitiebureu ver bonden door den heer Van Maas. terwijl v. E. is aangehouden. Hij heeft bekend. Schoolhoofden. De Provinciale Vereeniging der Hoofden van Scholen in Noord-Hol land hield 18 Mei hare gewone jaar vergadering te Haarlem. De voorzitter, de heer Franken, zei- do o.a. in zijne openingsrede, den lieer Zernike, den weldra scheidenden voorzitter der Hoofdenvereeniging, dank voor hetgeen hij in het belang dier Vereeniging gedaan heeft. De heer Broer©, hoofd eener school i© Amsterdam, leidde het onderwerp in „Een kijkje op ons onderwijs". Op geestige wijze gispte hij de ver- raethodiieking van ons onderwijs, en wraakte de overlading der leerstof. In den namiddag hield die heer Goedhart, oud-schoolopziener in het arrondissement Haarlem, een boeion- d", rede over Robespierre en Danton. De vergadering weTd o.a. bijge woond door de he eren schoolopzieners in het district en het aarondissemem van de hoofdstad van Noord-Hol 1 ami, benevens door den voorzitter van de Plaatselijke Schoolcommissie teHaar- 1CTot bestuurslid der Provinciale Ver- eeniging werd gekozen de heer B. J. ten Kiefte. Ex am en L. O. Onze vroegere stadgenoote mej. Johanna Enschedé slaagde te Arn hem 18 Mei 1.1. voor het examien als onderwijzeres. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Zondag j-L vierde onder vele blij ken van belangstelling het echtpaar Bamhoorn, wonende aan de Sparre- laan in Klein Bentveld, zijn gouden bruiloftsfeest. Dat dit voor den om trek e/en ware zeldzaamheid was, kan blijken uit het feit, dat zoowel door de villa-bewoners uilt den om trek, als door de naast-omwonende buren niets onbeproefd werd gelaten om dezen dag tot een waren feestdag te maken. De man, Johannus Barn- hoorii, is 76 jaar oud en de vrouw, Jobanria van Dam, telt 70 jaar, dus waarlijk nog een jong „oud paai-". Inlichting gevraagd. Door ,den veldwachter Smits te Aerdenhiout werden Maandagmiddag twee dertienjarige knapen aangetrof fen in een van de bosschen deze knapen bleken in het bezit te zijn van een zilveren remontoir dames-horlo ge met vermoedelijk een gouden ket ting, dat zij voorgaven gevonden te hebben op den Zan-dvoorterweg. Zij, die ©enige inlichtingen omtrent be- dfoeld horloge met ketting kunnen verschaffen, gelieven zich tot den in specteur van politie te Bloemendaal of tot boven genoemden veldwachter te Aerdenhout te wenden. Vergadering van den Raad dier ge meente Bloemendaal, op Donderdag den 23en Mei 1907, des nam. te 71/2 uur. Punten van behandeling Mededeeliingen en ingekomen stuk ken. Benoeming van een tijdel ij ken wet houder. Benoeming van een tijdelijken se cretaris. Benoeming van leden van stem- bureaux. Concessie voorwaarden aan de K. E. Mij. Rooilijnen van sommige wegen. Voorstel van het Raadslid A. Kool hoven betreffende de door den Gem. ontvanger buiten de begrooting om beheerde fondsen- Adres J. H. Kruse. Adres C. Francke Subsidie Bloemend. Bond voor Li- cbam. ontwikkeling. Adressen poditiebe-ambten e. a. Adres M. S. Vaz Dias. Adres van het Hoofdbestuur van den Algem. Nederl. Politiebond. Adk'essen E. W. de Jong. Adres onderwijzers aan de o. 1. scholen. Kohier .schoolgeld le kwart. 1907. Belas ting-reclamjes. Zaterdagavond stond op de Klever laan weder een Lusol-lantaarn in brand. Gelukkig heeft men den lan taarn stil laten branden, zoodat geen ongelukken zijn gebeurd. De lantaarn zelf is natuurlijk geheel vernield. OVERVEEN. •Door den veldwachter J. de Vries is proces-verbaal opgemaakt tegen C. te Haarlem, wegens het vervoeren van fazanten-eieren. BENNEBROEK. Zondagavond had in het gebouw van den R. K. Volksbond de jaarlijlk- sche viering plaats van de encycliek „Rerum Novarum". De wetleerw. heer Kabel zette het doel en de strekking van de encycliek uiteen, waarna de- avond verder feestelijk werd doorge bracht met het houden van voordracih ten enz. SANTPOORT. DE OUD-MINISTER J. T. CREMER. Half Juli wordt de heer Cremer o,p zijn buitenverblijf Duin- en Kruidbeirg te Santpoort terugverwacht. HAARLEMMERMEER. Ten gevolge van de hevige nacht vorsten gepaard met hagel en regen .in Haarllemmermieer, hebben de ge wassen, vooral de aardappelen, bene vens de vruchtboomen veel te lijden gehad. Veel aardappelen zijn afgevroren' en veel bloesem der hoornen is vernie tigd. Aan den Ringdijk van Haarlemmer meer is eene schuur .afgebrand, in ei gendom toébehoorende aan P. Stroet. Al de zich daarin bevindende land bouwgereedschappen werden mede een prooi der vlammen. Oorzaak on bekend. Het verbrande is door verzeke ring gedekt. TRAM-STORING. N/atoij Halfweg ontstond Maandag morgen, waarschijnlijk door kortslui ting, brand in een der motorwagens van. de E. S. M. welke echter tijdig werd ontdekt, zoodat de passagiers den sbilstaanden wagen konden ver laten en zich geen persoonlijke onge valden voordeden. Er ontstond eenige Storing op de lijn, hetgeen met de heerschende Pinksterdrukte zoowel 'directie als reizigers zeer onaange naam was. ZANDVOORT. Earn. Van der Wielen, Amsterdam, Hoogeweg 86, 6 pers. E. de Launoy, Amsterdam, Strand- 'Weg 12, 6 pers. Fam. Lugt, Haarlem, Haarlemmer straat 42, 7 pers. P. J. de Jonge, Amsterdam, Haar lemmerstraat 9, 6 pers. Meijer, Amsterdam, Hotel Drie huizen, iScfhaai, Rotterdam, idem. Kam. Goteling Vin-nes, Haarlem', Hotel Driehuizen, 2 pers. Fiam. Couvée, Uitrecht, Hotel Drie huizen', 2 pers. -Fam. Ki-esou-w, Amsterdam, Hotel Driehuizen, 4 pers. Mr. Kruseman, Amsterdam, Villa Belle Vista, 6 pers. Fam. Siegfried, Amsterdam-, Hotel Driehuizen, 2 pers. Fam. Kohier, Rotterdam, Hotel- Driehuizen, 3 pers. M. MJaier, Amsterdam', Villa Groot Kijkduin. v. Bauvais, Brussel, Hotel Driehui zen, 1 p. Br. J. Schultz, Dusseldorf, Hotel Driehuizen-, 3 pers. II. Brems, Munster, idem. Fam. Boots, Amsterdam, Villa Aga tha Jacoba, 5 pers. J. II. Bonman, Amsterdam, Hooge weg 66, 3 pers. De Pinksterdagen ,die met zooveel verlangen door velen worden tege moet gezien, zij-n weder voorbij. Ook Zandvoort behoort in den re gel tot die bevoorrechte plaatsen, welke voor uitetapjes gekozen wor den. Jammer echter, dat het weder zoo onstuimig en guur was en veler verwachtingen in rook -deed ver vliegen. Zondag was het bezoek van vreemdelingen aan deze plaats dan ook zeer gering, toch reed de elec- trische tram nog met extra dienst. Maandag was het evenwel veel druk ker. maar de aanvoer per tram en spoor was lang niet zoo groot als wij in andere jaren gewoon rijn. Binnenland HOFBERICHTEN. Het Haagsditö Correspondentie- bureau deelt mede, dat toet bericht, betreffende het vertrek van Z. K. H. den Prims naar het buitenland op 23 of 24 dezer en -toet gaan van II. M. de Koningin op dien datum naar Soestdijk voor circa drie weken van allen grand ontbloot is. Treinderaillement, Men meldt uit Kolkhuizen, d.d. 19 Me-i aan de Tel.: Hedenmorgen is de sneltrein no. 155, die des v.m. te 7.44 van Haarlem vertrekt en te 9.07 te Enkkuizen aan komt, en aldaar aansluit op de veer boot voor Friesland, tusschen de sta tions Enkhuiizen en Bovenearspel ont spoord. In gewone omstandigheden combineert deze trein zich te Hoorn met den bijna gelijktijdig van Am sterdam via Zaandam naar Bakhui zen vertrekkenden sneltrein, doch met de drukte van de feestdagen heeft dit niet plaats en. komen beide treinen1 niet een tussciiemruimte van 5 minu ten afzonderlijk te Enkhuizen aan. Het Amsiterdamsche gedeelte kwam hedenmorgen het eerst binnen en spoedig daarna verspreidde zich het gerucht, dat liet Haarlemsohe gedeel te op hoogstens 4 minuten spor-ens -van Enikhuiaen, omider de gemeente Bovenicarspefl, was ontspoord, waar van ik op eenogen afstand ooggetuige was. De trein, die het station Boven earspel reeds was gepasseerd, reed, tengevolge eener herstelling aan de lijn, langzaam, totdat die op een ge geven oogemtolik ontspoorde. De rei zigers stegen uit en liepen te voet langs de spoorbaan naai' het station Enkhuizen. Mij naar de plaats des onheils begevende, zag ik, d'at de lo comotief aan den kant van den spoor dijk t-e water lag en steeds verder izonk mot den daarachter gekopp-eldsn bagagewagen, waarvan de remkast in elkander gedrukt was, terwijl de overige rijtuigen, melt uitzondering van den achtersten wagen, alle aan den kant van den weg in het zand staken. De spoorbiels, pas nieuw ge legd, lagen versplinterd aan weers zijden van d-en weg, terwijl een der rails als een draad omhoog was ge bogen. Persoonlijke ongelukken had den, wat te verwonderen is, en voor een groot deel te danken aan de te genwoordigheid van geest van den machinist, die, lust ongeval bemer kende, met kracht remde, niet plaats. V-elen der reizigers brachten hem daarvoor hun dank. De machinist, genaamd P. v. d. Ploeg, wonende te Haarlem, deelde mede, dat hij op eens een schok had gevoeld en be merkt had» dat de machine van- d'e rails liep, waarom hij de volle rem er op had gezet, waardoor de trein binnen een afstand van 60 nieter stil stond, doch daarbij v-an den. weg af in het water terecht k-wam. De stoker bekwam één nat been. De hoofdcon ducteur, Dirk van 't Hof, eveneens wonende te Haarlem, doorstond' een benauwd oogenbli'k, doordat de rem- kast van den- bagagewagen, waarin hij zat, inéén werd gedrukt, en 't is een raadsel, dat de man daar onge- ideerd is gebleven. De schade aan ma- chine en voorste rijtuigen is belang rijk, doch het achterste rijtuig wa-s geheel onbeschadigd. Telegraafpalen en draden waren er meide vernield, zoodat die dienst ver stoord w-as. De oorzaak van het ongeluk is te wijten aan het zeker zelden voorko mende feit, dat uit een der rails een stuk van ruim één meter lengte is ge sprongen, wat nog meer te verwonde ren is, daar dit gedeelte van den weg dezer dagen pas nieuw gelegd: werd Zooials boven gezegd passeerde slechts 5 minuten te voren de sneltrein van Amsterdam die lijn, en hij aankomst te Enkhuizen moet de machinist van dien trein aJldaar gerapporteerd heb ban-, dat hij op een gedeelte van de lijm nabij Bovenearspel een schok had gevoeld en het raadzaam achtte, daaromtrent noiar Bovenearspel te seinen, alayaar men den naderenden sneltrein van Haarlem ko-n waarschu wen, doch dit bericht bereikte helaas die plaats, toen de te verwachten trein dat station was gepasseerd. Van Hoorn arriveerde de opzichter met het noodige personeel, die een 'aanvang maakte om ee-n hulplijn te leggen, want voor dat niet heeft plaats gehad, kan van Enkhuizen gee-n train vertrekken-, noch binnenkomen. Tot zoolang moe-ten de reizigers gehaald en gebracht worden door een express van Enkhuiizen en op die plaats over stappen. Tengevolge -van toet ongeval ont stond in den dienst belangrijke ver traging, doch later op den dog her stelde zich dat -tot een half uurtje', dto-clh, de dienst bleef dien geheel-en dag gestoord. TRAMONGELUKKEN 'S-GRAVENHAGE. Ter hoogte van dp De Gtoeijnstraat wilde Maandagmiddag op de Regen- tesselaan een heer op een in gang zijnde electrisohe tram springen, hij viel en geraakte onder den aanhang wagen. mjet het ongelukkig gevolg, dat hem bedde beenen werden afge raden. Per brancard naar het aie- loenlhuis vervoerd-, bleek zijin toe stand hoogst bedenkelijk te zijn. Te kwart voor vieren toeeft Maan dagmiddag op den ouden Scheve- ningsehen weg ter hoogte van de Kerkhoflaan een ernstige botsing plaats gehad tusschen een electri sohe tram en e(en rijtuig, waarin een heer en dame en tw'ee kinderen za ten. De tram reed met graote -kracht tegen hot rijtuig aan, dat geheel werd vernield. De koetsier viel van den bok, en geraakte tusschen tram en rijtuig bekneld, waaronder hij Vandaan werd gehaald met vreeselij- ke wonden aan armen en schouders. De inzittenden kwamen met den schrik vrij de trambestuurdelr en een passagier bekwamen verwondin gen in het aangezicht door de glas scherven van toet voiocba-lcon, dat geheel werd ingedrukt. VERREGAANDE BALDADIGHEID. Twee arbeiders van d:e steenfabriek Van de firma v. d. L., in de Havikker- waaiidl, nabij De Steeg, hebben uit baldadigheid' een 15-jarigen jongen, die eveneens on die fabriek wierkt, aan een gutta-percha waterslang in een loods opgehangen. Toen de jon gen in zijn gezicht blauw werd, lie ten zij 'Ifean los, waarna hij bewuste loos op den. grond viel. De vader van den jongen trachtte 'hem bij te brengen, maar zonder ge volg hij -is toen m'et zijn zoon in een roeiboot naar Doesburg gevaren, alwaar een giecojeesihecó' er in slaagde de levensgeesten bij den -knaap we der op te wekken. Tegen d'e daders is proces-verbaal opgemaakt. MOND- E'N KLAUWZEER. Men meldt uit Overschie De- eerste gevallen Van mond- en klauwzeer hebben zich weder in onze gemeente geopenbaard onder het vee van C. Klapwijk Joh-z.z. en A. Klein- liessoliink. E-en twintigtal koeien van. genoemde -veehouders zullen worden afgemaakt. Sport en Wedstrijden VOETBAL. HOLLAND—BELGIë. Een eigenlijke HollandBelgië- Wedstrijd was toet wel niet, maar toch een mooie gelegenheid voor de onzen om de geleden verliezen te wreken. Ilelaas 't heeft niet zoo mo gen zijn Een gelij k spel 22 was het resultaat. Wel povertjes De samenstelling cler clubs was Union J. van Stappen, Poelmans, Pierard, Dietee, Gruméau, v. d. Eynde, Hebden, Wigand, G. v. d. Stappen, v. Heggen en Tobias. Westelijk elftal v. Renterghiem, Kessier, Bajetto, Franc-ken, Do-zy, Heyl-ing, Stempels, Lotsy, Van Oven, Storn, Be-euWkes. Holland had dus een go-ed elftal, dart veel van zich deed verwachten. In li/et begin van dien wedstrijd ga ven de Hollanders zich dan ook ge heel, toonden go-ed be-rekend spel, en waren wel iets sterker, 't Duurde zelfs niet heel lang, of Holland had de leiding. Francken nam een ren, stormde op het doel af, maar... werd „genomen", 't Resultaat was een gewone strafschop, (dus geen penal ty), die Lotsy heel mooi plaatste en die Bajetto nóg mooier in 't doel werkte _(10). Hol-lland -die loadingBravo-E-en groot gejuich steeg op uit de koelen der talrijke toeschouwers er was naar sc-hatting een kleine 3000 m-an aanwezig-! dat nog voort-joelde, toen het spel weer reeds lang aan den gang wias. Plotseling verstomde het vreugd-ge juich, want.... er was geen reden mieer vo-or de Holland- ent liousi asten om te juichen Bel gië had al het gelijk-makende punt geforceerd, 't Was '"n twee minuten bekekeneen snelle overrompeling van de Hollandsctoe veste, een n-iet Voldoende werken dier HollandscÜie Verdediging, en Tobias keidë het le der er zóó in, dat BOeuwkes rnoest vésschen (11). 't Spel der Belgen, in -den beginne keurig en ne'b, word allengs minder fraai, ja z'e'lfs unfair. Spoedig w'st elk, wie V. d. Ejjn-de en Pierard wa ren, ze onderscheddden zich door ge meen ja totaal g'e m een spel. Elk der Hollandera moest 't zoo nu en dan eens ontgelden, vooral Bajetto en Francken werden meermalen „ge kraakt". 't Was net of de onzen langizaam verslapten, en zich niet geheel meer gaven. Nu, 't is best te begrijpen, dat je liefst het veege lijf wat ontziet! Zoo gezegd, de Belgen werden een weinig sterker, en wisten deze meer derheid ook in een goal om t|e zet ten. Een pracht-goal was het echter lang niet. Stom had het ongeluk een bal te missen ('t beste paard strui kelt wel eens waardoor Beeuwkes hjet gewenscht achtte in te loopenen Hebden eigenlijk niets anders te doen had, dan in een .onverdedigd doel te schieten. 't Was dus 21 vo-or België, toen de rust inging. Na de hervatting hadden de Hol landers zich weer wat hersteld. Het verplaatste zidh vlug, beurtelings waren de doeLverdedi-gers in angst. Wat veran derd wias, het gemeen e spel der- Belgen met I 't Publiek was geërgerd, herhaaldelijk werd geflo ten, getsisd en ge-joeld. De scheids rechter (Hugo Me-isl uit Budapest) was -echter heel goed., en ontzag zich niet, telkens vrije trappen toe te kennen. Dit suste het publiek Na een kwartiertje spe-lens meende men Holland het gelijkmakende punt -te zien maken, na een geweldige- sohtermutseling voor 't doel. De hal Jzat (dan ook al, maar de scheids rechter kende België een vrijen schop toe-, omdat z. i. de do el verdediger ge hinderd wias. 't Publiek gaf luide zijn afkeuring te kennen over deze onverwachte uitspraak. Dit was wel wat al te erg, heusch, de uitspraak van den scheidsrechter was niet ge- toeell ten onrechte, o-ok al was de straf voor Holland wel zwaar. Toch mocht Holland het -gelijkmakende punt maken. Voor de zooveelste (on telbare maal) maakte Pierard zich schuldig aan overtreding van de spelregels, nu eens binnen het straf schop gebied-, waardoor aan dje Hol landers een vrije schop ward toe# kend. Stom kwam naar voren om te tra; pen. Nu trachtte Poelma-ns dendoi 'vlerde-dilger Van Stappen te bewege om als protest het doel te verlate wat deze eöhter ni-et deed-. Stopr* kou hij het schot van Stom echt ook niet. 't Zat als een muur(2—! Groot giejuich natuurlijk Nu v liet Poelmans als protest het veld, Eenige seconden later werd Fra eken weer genomen en moest aant been gewondi, van het veld gedrag worden. Nu was het publiek woestDe j meene spelers warden uitgejouwd, werd gescholden „rooiie plo-ei zwarte dudlvel" on-zoo-voort I Gelukkig was 't nu spoedig tijd 't leed geleden. Beide partij-en h ben het gelijke spel wel verdiend, w-as vrijwel de verhouding. Bij Union waren allen goed, all V. d. Eynde en Pierard heel meen. Ook Holland tiedd|e gieem bepaa -sterren ze werkten allen vterdietai lijk. Alleen hadden we van de w Francken—Dozy meer verwacht, 't Was jammer, dat de Belgen gemeen© spel maar niet kunnen ten, dat heet .een vrie-ndsohappeli wedstrijd Nader vernemen wij, dat de fcv su-UT: van M. Francken gelukkig i ernstig is. D© promotiewedstrijd: tuasch-ei F, C. en GoncordJia. Gelijk spsl 3 'Zondag retumwedistrijd op D. C.'s veld. WfiihökniiniaBe Quick. 'Gewon door Wilhedimina met 31, zoodai lste klasse club blijft. VOETBAL-UNIE. Gedurende' de Pinksterdagen v te Amsterdam het congres van de ternattomale Voetbal-Unie gehou Besloten werd, de functie van 2e icretaris te doen vervallen. Het -stuur werd herkozen. Met 6 5 (hemen als afzonderlijk land bij Unie ingedeeld'. Het congres zal het volgend in Ween en worden gehouden. Vo-o-r ons land weiden de volg liniteirnatiionaJle wedsitjrij-dlen vi stetd: 21 December 1907 Engela Holland in Engeland te Darlim in Mei 1908 HollandFrankrijik tie lande en ten slotte de beide dijksche wedstrijden- Botliamd-Belj Antwerpen en in ons land. SERIFWFD-STRIJDEN. Hercules Won Tweeden Pinikst te Vugh-t den Bosschen voetbal van Haarlem met 3—0. -Aan diezen wedstrijd waren vt gegaan voorwedstrijden: Haar Wilh-elmdna en Herculesdr. XI, in- het voordeel der eerstgei den beslist. UITSLAG COURSES ZONDAG- WOESTDUIN. V oigelenaangprij-s. Prijzen-di voor Nederlands-ch© paarden. Minimum afstand 1600 Meter, le Kapitein (1600) M. Siderto 3 063/5. 2e Flying Dutchman (1705) J. Beer, in, 3.08en 3e Beatrix (1660) Schönrof 3,08 4/5. Heemst-öde-prij|3. Wedren op dn lce baan bereden door beer-rijdi Afstand 2700 Meter, le Ormonidy (74) J-hr. Bor-eei. 2e Duin digi. (701/2) Mr. Wit-to Bemneite'o-eik-prijs. Handicap di voor Nederl-andsche paarden. Minimum -afstand 1800 Meten, le Mi so (Maggie (1850) Tj. Witt in 3.16. 2e Al-bertin-e (1950) P. Doelemi 3.16 4/5; en 3© Fricka (1900) M. Sideriuls, i Producten-ren II. Wedren vlakke baan voor 3-jarig© imlai paarden. Afstand 1800 Meter. le Ix.ion (551/2) Allen, vleel le en 2 e Ever Yours (57) Kil li cl lengten. 3e Et. Caet-era (57) Tempi e-ma Tijd van den winner 2.07. Bloiemendiaabpriih. Record dl Minimum afstand 2500 Meter. le Dops (2540) J. G. de Bo 4,052/5. 2e Roy LockJhaeint (2520) A. Akker, 4.07en 3e Varro (2540) Snoetók, 4.07i Dops verbeterde 1 record-sec Haarlemmerm-ee-r-prijs. Vei hordenren. Afstand 2800 -Meter, le Ibrahim (66) Mew. 2e Hard Luck (75) Mir. De Wi Tijd van den w-immer 3.30 4/5, Ibrahim bleef voor 625 aan éigenaar. WOESTDUIN. UITSLAG COURSES VAN MAA Duinzi ebt prijs. Wedren op de baan voor iniandische paard! stand 1700 Meter. le Gelukster (59) Allen, in 1, m-et 4 lengten Alarük (57 1/2) 1 tweede. Berkenrode-prijs. Prijzen! Voor Nederlandisctoe paarden. Minimum afstand 2000 Metei le Beatrix (2080) Schönrc 3.542/5. 2e Keesje S. (2020) S. Wittel 3.55; en 3e Magnetiseur (2140) A. 3.56. Woestdulnprijs. Vierde Duiz den-prijs. Verlcoopsren op de baan. Afstand 2000 Meter, le Pomme dApi (ƒ500, 50 IJ Orickmère, in 2.23, waaraobl vele lengten Mrs. Rush (ƒ500, Hawkins tweede. De winner bleef voor 122 id,i ens -eigen-aar. Hartokampprijs. Wedren op lce baan voor paarden van 3 ouder. Afstand 2000 Meter, le Neyland (59 K.G.) Killick waarachter Le Chevrier, (58 len tweede met anderhalve 1< De Gouden Zweep II. Twe

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2