Gemengd Nieuws Sportpraatje btoomvaartbenciuen Burgerlijke Stand PREDIKBEURTEN vaat officieren, alsmede <te soldijver- hooging voor gehuwde onderofficieren belleden den graad' van sergeanten <v joor (opper--wachtmeester), die als zoodanig 9 jaar of langer gediend heb ben. Terwijl vele Deden diaamiede instem den stelden veischeidonen tournaer die vraag, of die wijzigingen mie-, tot 1903 hadden kunnen wuehiten. Verscheidene leden verklaarden zich tegen de instelling van die kadecseho- len Nadere inlichtingen werdJem ook ge vraagd omtrent de in de begroeting voorkomende uitbreiding van het mi- litie-coniingenfc bij de beneden war pens. Enkele letten verklaarden zich te leurgesteld door 's ministers antwoord aan den heer Thomson, betreffende de uitnoodiging van den gep. overste Graafland, om oen spreekbeurt te ver vullen voor cadetten der Konönkl. Mil. Academie. Aangedrongen werd op wijziging dei Pensioenwet voor de Landmacht 1902. Verscheidene leden kwamen op te gen de overplaatsing van de Koloniale Reserve van Nijmegen, naar Utrecht. Aangedrongen werd op een duidelijk dislocatieplan voor het golieele land en zoolang dat or niet was, verklaar de men zich tegen verlegging van garnizoenen KORPS MARINIERS. Het eindverslag is verschenen over bet wetsontwerp tot wijziging en ver- mindjering van liet Vie hoofdstuk der Stnatsbegrooting 1907. Do commissi» van rapporteurs zegt daarin, diat liet haar aandacht heeft getrokken, dat in de memorie van antwoord geen aandacht is geschon ken aan de weergegeven meening in het verloopig verslag van hen, die het betreurden, dat de Minister van Marine de algemeen noodig geoor deelde lotsverbetering van het perso neel bij het korps mariniers heeft vastgekoppeld aan een voorstel tot opheffing van het korps en die er op aandrongen, diat alsnog beide aan gelegenheden onafhankelijk van el kaar zouden worden geregeld en dat thans allereerst tot lotsverbetering zou worden overgegaan. De commissie vertrouwt, dat de minister bereid zal worden gevonden omtrent dit punt vóór den aanvang der openbare beraadslaging over het wetsontwerp, dus schriftelijk, zijne meening alsnog te doen kennen. SPEELBANKEN TE VAALS. De procureur-generaal, fungeerend directeur van politie te 's-Hertogen- jfeosch, brengt ter kennis diait dioorver schillende vreemdelingen, waarvan vermoed wordlt, dat zij direct of indi rect betrokken zijn bij de speelbanken te Vaals, getracht, is de afgifte ©ener reis en verbLijfpals te bekomen, onder voorwendsel een tentoonstelling te Amsterdam te willen bezoeken, doch in werkelijkheid ten einde hunne uit zetting tijdelijk lte voorkomen. Na vermelding van de naman der vreemdelingen, waaromtrent het bo venstaande is gebleken, worden alle burgemeesters en commissarissen van politie uitgenoodigd', bij een aanvrage tot afgifte van reis- en verblijf pas. zeer op hunne hoede te zijn, en bij twijfel omtrent de voorgevers van der. aanvrager, zich tot hun fungeereod dj ree team- van politie te wenden, die tot het inwinnen van inlichtingen be reid is. EEN WARE PLAAG. Te Sc'heveiniimgon heorscbt een ware plaag. De l>ezoekers deczer badplaats kunnen niet op straat of boulevard loepen of uit de tram stappen, of zij worden als 't ware overrompeld door verkoopens en verkoopsters van prentbriefkaarten. Wij waren er getuige van, boe gis teren de Turksolïe gedelegeerde ter Vredesconferentie met zijn secretaris zich van hunne wandelstokken moes ten bedienen oon zich de brutale jon gens, die deze vreemdelingen aan de jas trokken, van het lijf te houden, Bij de directie der Maatschappij. Zeebad komen dagelijks talrijke klachten in en de directie kan er niets tegen doen, ondervindt heele- maal geen medewerking van politie of gemeentebestuur. Het komt ons voor, dat het nu wer kelijk tijd wordt, dat B. en W. van 's-Gravenhnge maatregelen nemen te gen dit voortdurend hinderen, voor al van vreemdelingen, hetgeen dezen geen hoogen dunk geeft van onze manieren. (Tel.) DE VUURWERKPLANT. Een bloemenhandel aar schrijft, da.t. de Vuurworkplant niet Dictammus Praiimella, maar Fraxinella beet. Hei wcord komt van FraxinusEsch, om dat het blad in vorm overeenkomt met het esschenbladvan daar ook de Holiandsche naam Esschen-kruid. Hij voegt daar bij. dat deze plant van October tot April kan verplant wor den. DE WILDENBORCH. bil Lochem, groot 650 Hectaren, isrii- gezet op ƒ239.865. OUDE MUNTEN. Een inwoner van Rijssen vond de zer dagen onder den grond in zijn land drie oude munten en wel een 30 stuiverstuK yan Utrecht met de wapens der 7provinciën, jaartal 1685; een 28 stuiverstuk van Over- ijsel, geslagen te Deventer, jaartal 1685 met het merk HOLeen gulden, zoogenaamd stokmannetje, geslagen te Utrecht, jaartal 1714. De munten zijn alle drie goed ge conserveerd. IN BESLAG GENOMEN'. De passagiersboot „Anna Meöka". in vasten dienst varende van Delfzijl op Emden, is in laatstgenoemde plaats in beslag genomen. De oor zaak moet gelegen zijn in een aan varing met een Duitsche sleepkaan. DE LUSTRUMFEESToN TE AMSTERDAM. Vrijdag ziijm de feesten geëindigd. In den voor- en namiddag hadden de reünie® plaats der dispuut-gezel schappen, waarna volgde het dispu- tenfeest te Zandvoort. Daar vereenlg- die man zach om half zeven aan een igeaneenscbappelijken maaltijd, in het Hotel Kuhhaus om 8 uur begon het concert op het gioitno. verlichte ter ras, door het Haarlemsche gemeen telijke muziekkorps, onder leiding ivian den hear Ch. P. W. Kriens. DE INTERNATIONALE VEREENIGING. Velen hebben te Den Haag in het lokaal aan de Princessegracht de opening bijgewoond van de Interna tionale Vereeniiging. 't Was een eer ste ontmoeting of hernieuwing van kennismaking tusschen verschillende personen uit de .conferentie- en paci fistische kringen en met belangstel lenden in de vredesdenkbeelden, die van dit middenpunt der .vredesbewe ging uitgaan. Er werden in het gezelschap opge merkt de gedelegeerden van Oosten- rij k-Hongari je, Noord-Amerika, Noor wegen de 'Minister van Marine, de dames van verschillende Ministers, het lid der Rekenkamer, de heer De Ras, baron Van Voorts, kolonel der grenadiers en jagers; jhr. v. Daehne van Varickhet Kamerlid mr. Tyde- man van de interparlementaire ver- eeniging, vele buiten! andsche journa listen tot zelfs uit Japan, en tal van vrouwen, vereersters van baro nes Bertha von Suttner, die als de hoofdfiguur van dit samenzijn werd begroet en de genoodigden ontving als een hoffelijke gastvrouw. Deze vredeszendelinge bracht aan de bestuurstafel gezeten haar ge hoor, dat vooraf gephotegrapheerd werd, onder de bekorting van een beknopte, soms geestige causerie, welke voornamelijk handelde over't roeroveringsrecht in den oorlog, wel ken de spreekster van haar stand punt beschouwt als de ontkenning van het recht, want oorlog en recht vloekt tegen elkander. H. i. is grondslag en doel van den oorlog verovering. Daarin ligt de drijfveer, de belooning, de roem van den krijg. Daarom moet doel van den strijd der vredevrienden zijn de staten te bewegen van het verove- ringsrecht af te zien. Ten slotte maakte zij het recht van verovering en welke de gevolgen van de afschaffing daarvan zouden zijn, tot een onderwerp van vrije gedach te nwisseling voor deze afternoon-tea, tóooals deze bijeenkomst werd beti teld, en waarmede dè gastvrije ont vangst geheel in overeenstemming was. Een bloemstuk van witte leliën ais bewijs van sympathie aan Bertha von Suttner aangeboden, prijkte op de tafel, van waar haar woord tot de belangstellenden gericht werd. ONGELUKKEN. Omtrent de werklieden, die bij de ontploffing in da boterfabriek ..Bata- va" te Nijmegen gewond werden, Wordt gemeld,, dat de hulpstoker De Br.uijn. het ziekenhuis hersteld heeft verlaten en zijn werk heeft kunnen hervatten, oniaar dat de werkman Berends waarschijnlijk noig geru'men tijd onder behandeling zal moeten bfijivien. LAFHEID. Toen Vrijdagmorgen de inspecteur der rivierpolitie N. J. van de Kasteel a aan boord van het stoombootje Meeuw met agenten door de Maashaven te Rotterdam voer, werd' van het stoom schip „Dansdialehair', waar werklie den dier firma Wm. H. Mulller en Co aan den arbeid! waren, een zware ijzeren bout geworpen. Deze passeer de rakelings ihet hoofd' van den inspec teur, sloeg neer op het dek van het bootje en kwam' daarna in het water terecht. Er werd onmiddellijk een onderzoen ingesteld, doch de man, die de lafheid beging, wajs natuurlijk niet uit te vin den. In verband daarmede heeft het schip te verhalen naar de Maashaven Zuidzijde. LUK OPGEHAALD. Het lijk, dat Zondagavond onder de gemeente Mudden in het water werd gevonden, is door de familie herkend als dat van den kellner H. J. J. F., wenende te Amsterdam. SCHATTERS VAN VASTE GOEDEREN. Dinsdag 25 Juni zal te Utrecht een vergadering van taxateurs derSticht- sche Hypotheekbank worden gehou den, om op initiatief van den heer A. D*ks Rz., directeur dier instelling, de venschelijkheid te bespreken om op te richten eene Vereeniiging van Taxateurs van Valste Goederen in Ne derland en bet uniform regelen van een tarief voor schattingen. Belanghebbende taxateurs hebben toegang. HERSTEMMING TE AMSTERDAM. Naar het „Hbld." verneemt luidt het advies door het centraal comité der vrijzinnige Mesvereenigingen „Voor uitgang" aldaar, in overleg met den bestuursraad aan het bestuur van de vereeniging in district IX gegeven, om gelet op de wijze, waarop de verkie zingen voor de Provinciale Staten zoo wel van rechts al/> van links zijn voor bereid den vrijzinnigen kiezers van dat district aan te bevelen, hun stern uit te brengen, behalve op den eigen candidaat, den heer Th. M. Ketelaar, wiens verkiezing zoo krachtig moge lijk behoort te worden bevorderd, ook op den anderen linkschen candidaat. die in herstemming komt, den heer W. H. Vliegen. EEN BOTSING. Vrijdagmorgen heeft eene botsing plaats gehad van de tram EdeWage- ningen en het rijtuig van baron Van Wassenaar. Deze brak een arm, ter wijl de mede in het rijtuig zittende boschbaas Storm aan het hoofd werd verwond. VERDWAALD. Men schrijft uit Diemen Het hert of de reebok, waarvan we dezer dagen melding maakten, huist hier nog in den omtrek. Donderdag vertoonde het zich op den Rijksstraat weg bij de Hartveldschebrug. Toen r-r een verhuiswagen naderde, sprong] het dier in de Keulsche vaart, zwom naar de overzijde en verdween in I den Vemserpolder, waar het bijna door 2 jongens gegrepen werd. Ook in W ate/rsgraafsmeer moet het reedis aangetroffen zijn. EENE PRACTISCHE STRAF. Een arbeider uit eene Geddersclio gemeente, tijdelijk in Duihschiiand werkzaam, werd daar tie lande wegens herhaalde mishandeling zijner vrouw veroordeeld tot 10 jaren dwangarbekl Hij moet nu eiken dag onder toezicht hard werken en het loon voor zijn ar beid wordt geregeld aan zijn vrouw uitbetaald. Deze wijze van straffen zou. ook in ons land niet slecht werken. LN. A. Ct.") INBRAKEN. Ten huize van den pakhuisknecht D. Henkelman, te Rotterdam. Ia met een valscben sleutel ingebroken, ter wijl niemand in huis was. Uit een gesloten linnenkast zijn ont vreemd een bankbiljet van ƒ40, een van ƒ25, een gouden horloge en ket ting benevens twee obligaties ge meente Rotterdam leaning 1868, elk van ƒ100. genummerd 26902 en 13519. MUITERIJ IN RUSLAND. De muiterij op de Russische pant serschepen „Sinope" en „Swjatitelt" was ontworpen met het doel samen met de landtroepen een opstand op touw te zetten. De muiterij te Kief moet met dit plan, alleen mislukt door de onhandigheid en den over- ijver der ontwerpers, in verband staan. Een eenjarig vrijwilliger had in het Selengirski-regiment de' sa menzwering op touw gezethij werd met vier anderen in hechtenis geno men. Bij de muiterij onder de sap- I>eurs zijn kapitein Akulof en een sergeant door de muiters doodge schoten. toen zij tegen diezen, met.de wapens in de hand optraden vd'er soldaten werden gewond. De samen zweerders zijn allen aangehouden. De (helper van den minister van oorlog, generaal Poliwamof, is naar Odessa en Kief gegaan om een onderzoek in te stellen naar het gebeurde. In Koerland, in het bosch van Don- dangensch is een terroristen-schuil plaats ontdekt; alle 400 leden, waar onder 40 leiders, zijn in hechtenis genomen en naar Windau gebracht Een geheel wapen-arsenaal, bom men, patronen, scheikundige stoffen enz. moe'ten gevonden zijn, alsook een opgaaf van andetre wapendepóts, belangrijke geheime papieren, enz. EEN STAD OVERSTROOMD. De stad Trikkala in ThessaMë is bijna gëheel verwoest door de over strooming der rivier Lithahoe. Hon derden houten' huizen zijn weggesla gen en tweehonderd' menschep hebben het leven verloren. OVERSTROOMING IN CANADA. De Saskatchevan-rivier is buiten haar oevers getreden en over een ge bied van 1600 kil. in het Saskatohe- van-dal is een schade aangericht vian meier dan ,een mil li oen dollars, ter wijl zij van uur tot uur ernstiger wordt ONGELUKKEN TE WATER. Nabij Cobienz is de stuurman van een Rijnsleepboot, die 'het te water gevallen kind van den kapitein wilde1 redden, samen met heit kind, dat hem om den hals greep, verdronken. Te Salesche in het Silezische dis trict Grosz-Strehlitz zonken twee badende school jongens in de diepte weg; twee kameraads, die hen wil den redden, verdronken met hen. UIT WANHOOP. De zanger Rosji, die zich uit wan hoop over het verlies zijner stem, hetgeen te wijten was aan de aard beving te San-Francisco eene sne de in de tong had toegebracht, is aan de gevolgen overleden. VEROORDEELD. Door de rechtbank te Essex is we gens manslag op zijn zevenjarigen zoon David, veroordeeld tot twee- maanden gevangenisstraf een zekere Thomas W. Gale, lid der sekte „Pecu liar People". Op grond van dit lid maatschap onthield de man zijn aan diphtheritis lijdend kind alle genees kundige hulp, zoodot het overleed. De rechter zegde voor het vervolg in der gelijke gevallen zwaardere straften Cri cket-overzicht De ope ning van het Waterpolo-sei zoen. Onze voorspellingen zijn diezen keer schitterend uitgekomen. Volharding klopte A. C. C. met 'n flinke meerder heid en Rood en Wit wist de Haag sche thuis er onder te houden. Merk waardig is het, dat alle Rood en Wit- batslui, zelfs de minsten, dit jaar een groote score maakten. Dezen keer wa ren Posthuma (45) en Koolhoven (39) aan de beurt. De stand in de le Haisse is nu gesp. gew. verl. nt 1. Rood en Wit 2 2 4 2. Volharding 11 2 3. H. C. C. 1 1 4. A. C. C. 2 2 We hebben al zoo'n voorgevoel entje dat dezo volgorde ook wei eens de eind-volgorde kon worden. Voor Zondag een mooi programma Rcod en Wit ontvangt Volharding, en al zal de overwinning ook misschien 'n dubbeltj.. op z'n kant wezen, we vertrouwen toch, dat onze kranige Haarlemmers de victorie zullen beha len A. C. C. ontvangt de Haagse ie, en eon nieuwe nederlaag lijkt ons vrij zeker. Wat doo je ook in do eerste klasse met een elftal, waarvan de helft nog niet in staat is om fatsoenlijk te bat ten Schroder, Rincker, Van Son en Ktpfer, ziedaar het battende A. C. C. De rest vormt de guorme, wei mg of met-kwispelende staart. 't Waterpolo-sedzoen vangt Zondag1 aan met die eerste klasse-wedstrijden R. Z. C.H. V. G. B. te Rotterdam on 't IJD. J. K. te Amsterdam, terwijl in de 2e klasse D. J. K. II 't tweede A Z. ontvangt. Zou er succès voor onze H. V. G. B.'ers weggelegd zijn? We willen het hopen' maar we vreezien er voor Intusscben wie weet wat de nte^ we combinatie nog presteert, wie we o wat onze jonge krachten nog tegen de nieuwe eersto-klassers uithalen. D. J. K.'s beide zeventallen zullen wél zegevieren, vooral 't eerste heeft een dot van 'n kans. Nog juist op tijd' voor dat nummer ontvingen we de opstelling van H. V. G. B. voor Zondag a-s. Deze zal als volgt zijn Oostenbroek, Vis, J. Gameer, Huiswil. H W. F. Otto, Reramelts, T. Gairrer Dat H. V. G. B.'s bekende crack Hu Is wit nog meespeelt, ds een mee vail] er. De Wijnbouw-crisis in Frankrijk In ons vorig nummer werden reeds eenige bij'-donderheden medegedeeld over de inhechtenisneming van dr. Ferroul. Hoe meer daarvan bekend wordt, hoe meer blijkt, dat alles in de grootste kalmte is toegegaan. Toen n.l. de commissaris, aan wien de inlieciitenisneming was opgedra gen, bij Ferroul aanklopte, vroeg deze leidei- der beweging waar de of ficier van justitie was. „Ik kom hier m zijn plaats", zeide de commissaris. De heer Ferroul wilde echter geen politie in zijn huis toelaten en zelfs met de .politie niets te doen hebben, maar verklaarde, dat hij zich on middellijk aan een paar soldaten zou overgeven. De .commissaris koos eieren voor zijn geld, en zond twee soldaten, met vie Ferroul onmiddel lijk in een rijtuig stapte. Een detachement kurassiers volg de het rijtuig en voort ging het. Maar bij den Boulevard Gambetta kwam er verwarring in den troep, doordat iemand uit de menigte zidh voor de paarden wierp. De kurassiers trokken van leer en veegden de straat schoon. Een hagelbui van steenen vloog hen achterna. Op de Pont de la Liberté aange komen, werd door de samengeschool de menigte een kurassier uist dien zadel gelicht, twee escadrons wer den door een bombardement miet steenen gedwongen achteruit te rij den, weder werd een Charge gemaakt en de stoet kon ten slotte voortrijden naar het. station Villedaigne, van waar een exprestretn den gevangene naar Vil'l enteuve-1 es-Maguetonne, het laatste station voor Montpellie/r. zou brengen. Te Apgeliers Was het in den nacht van 18 op 19 Juni zeer woelig. Tegen 12 uur kwam een automobiel aldaar aan. en de heer Palazy, die er uit stapte, deelde mede, dat het 13e re giment jagers te paard op weg was naar het plaatsje. Onmiddellijk werd de stormklok geluid, de trommels roffelden en de slaapdronken bewo- mers ijlden de straat op. De berichtgever van de Temps, door biet rumoer uit zijn slaap ge wekt, opende het venster in zijn ho tel en zag een donkere schaduw op het dak van het tegenovergelegen huis. Half slaapdronken, suffend over de eigenaardige liefhebberij vein zijn vis-a-vis, ;om t© middernacht, oivier het dak te gaan wandelen, hoor de hij op eens met gedempte stem zeggen „Wil je een ladder en het eveneens zacht gegeven antwoord: „Zet ze maar tegen den muur!" De berichtgever herkende de stem, het was die van den leider der be weging Marcelin Albert, die, met schrik wakker geworden door het rumoer in de straten, in d© meening verkeerde, dat zijn huis reeds door de gendarmen werd belegerd en daarom door een zoldervenstertje op het dak was gekropen De ladder werd tegen het huis gezet en de „be vrijder" maakte zich nit de .voeten en toen tegen den ochtend de verte genwoordigers van de openbare macht kwamen opdagen om beslag op hem te leggen, was hij spoorloos verdwenen, evenals zijn helpers Ca- tihala, Richard en Marthy. Eenige anderen werden in hechte nis genomen en weggebracht en daarop verdwenen èn militaire macht èn gendarmen uit het plaatsje. Toen eindelijk d© dag aanbrak, versoheen Marcelin Albert weder en riep hij de overgebleven leden van het comité bijeen. In die bijeenkomst werd be sloten. dat het geheele comité zich-, met de gevangen gen om enen solidair zou verklaren en er werd een nieuw comité gevormd, welks eerste daad was de bevolking tot rust en kalmte aan te sporen. Te Béziers heeft Woensdagnacht't vertrek van het 17e infanterie-regi ment naar Agde aanleiding gegeven tot ernstige ongeregeldheden. Tegen 12 uur zou het regiment op marsch gaan. Te 11 uur was er reeds een menigte, geschat op ongeveer 6000 personen verzameld in de buurt van de kazerne. Toen nu het eerste ge deelte van het regiment de poort van de kazerne uitkwam, trachtte de me nigte de soldaten tegen te houden, zelfs vrouwen vielen de officieren in de teugels. Het regiment stelde dus voorloopig zijn vertrek uit en bleef wachten in de kazerne. Maar te twee uur in den ochtend stonden er nog 2000 man voor de kazerne. Toen kwamen echter 100 gendar men, bereden en onbereden, opdagen en baanden den soldaten den weg, die nu, zonder verder lastig te wor- dn gevallen, zich naar Agde konden begeven. Aan dé telegrammen van Vrijdag ontleenen we het volgende: Het nieuwe comité van verweer te Argeliers heeft den minister-presi dent een telegram gezonden, rnede- deelende dat het zich heeft geconsti- kueierd, daarbij voegende, dat, zoo noodig, een derde comité zal worden gevormd. Verschillende agenten van de vei ligheidspolitie te Narbonne we/rdten ernstig mishandeld en ontkwamen aan dé mu"'ters door in het gebouw van den onderprefectuur te vluchten. Men bericht, dat bij een. schermutse ling in den namiddag 4 personen ge dood en 11 gewond werden onder wie een jong meisje van twintig jaar. Ben en zestig burgemeesters waren te Toulon in congres bijeen. Eén en kele was van meening te moeten af treden. Het congres besloot minister Clémemceau te verzoeken haast te maken met de wet tegen de verval- schers. Het afgetreden getaeen/teibestuur te Mtontpeïlier liet aan de muren een oproep plakken', waarin met kracht wordt aangedrongen op volkomen kalmte die alleen kan grooter onhei len voorkomen welke ernstig nadeel zou kunnen toebrengen aan de zaak van den wijnbouw, waarbij bijna de geheele bevolking. Parijs uitgezon derd', is betrokken. Verschillende avondbladen geven bijzondere edities uit met telegrammen uit Narbonne. Volgens deze zoude daar drie agenten van de veiligheidspolitie gelyncht en twee wijnbouwers door de soldaten gedood zijn. Bij een nieuwen aanval vielen zes slachtoffers. De „Initran- sigeant" noemt den toestand hoogst ernstig. Minister Clemenceau hield Donder dagavond op het ministerie van bin- nenlandsch© zaken een beraadsla ging met de ministers Thomson, Vi- viani, Doumergue, Pichon en Ruau. Den géheelen avond had de bevol king van Perpignan in zeer opgewon den stemming voor het gebouw dér prefectuur post gevat en uitte kreten tegen de regeering, die luidde werden toegejuicht. De menigte trachtte de deur van het gebouw open te breken, waarin zij echter niet slaagde. Een commissaris van politie werd getrof fen. Te Béziers dwong de menigte des avonds de koffiehuizen tot sluiting en ontplooi,de vaandels, met rouwfloers omhangen ter eere van de slachtof fers. In Narbonne heesch dé menigte de roode vlag op het stadhuis. Te Macon zijn verscheidene Russi sche anarchisten gearresteerd. Berichten, Vrijdagmlorgen te 9 uur ontvangen aan, bet ministerie van 'binnenTamdsche zaJken, melden, dat geen nieuwe incidenten zijn voorgeko men. noch te Narbonne, noch te MontpeUier. De beide steden zijn op höt o ogenblik volkomen rustig. Te 10.30 stond de prefectuur in brand. Ben .troep gendarmes dreef toen de menigte die zeer .talrijk ge worden wias, terug. De brandweer was om half twee hedennacht mieester van den brand. Den geheelen nacht werden de prefec tuur en de aangrenzende straten door de troepen bewaakt. Donderdagavond deed de menigte een invail in de kazerne te Agde en zette de soldaten aan, om te desertee- ren en zich bij de betoogende wijn bouwers aan te Sluiten. Ongeveer 300 soldaten verlieten de kazerne met medeneming van hun geweren en hunne patronen en gin gen naar Beziers, waar zij Vrijdag morgen te half zeven aankwamen. De afdeeling deserteurs bezette het hoofd- plein dier stad, waar de geweren aan rotiten werden gezet. Het stoomschip Goentoer, van Java naar iRiotterdarn, 'passeerde 20 Juni Kaap del AirmL Het stoomschip Oranje, van Amster dam naar Ba/tavdia, arriveerde 21 Juni te Singapore. Het stoomschip Koning Willem U, van 'Batavia naar Amsterdam, pas seerde 20 Juni Kaap Roca Het stoomschip Geram, van Amster dam maar Batavia, passeerde 20 Juni Kaap Bon. Het stoomschip Koningin Regentes vertrok 20 Juni van Batavia naar Am sterdam. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 21 Juni te Lissabon. Het stoomschip Noordam, van New- York naar Rotterdam, vertrok Vrij dagmorgen 11 uur 20 min. van Bou logne s.M. en werd Vrijdagavond omstreeks 10 uur voor den wal ver wacht. FAILLISSEMENTEN. Geëindigd: De naamlooze vennoot schap Maatschappij Het Witte Huis, Rotterdam. SCHOTEN. GETROUWD M. Florie en C. Koekoek. BEVALLEN A. E. Sijpestijn, geb. Do Winter, z. A. W. Reijnders, geb. Bergmann, z. A. A. Alders, geb. Van der Aar. z. E. Lammers, geb. Ten Hulscher, z H. van Ess.ein, geb. Van der Poel, d. J. E. Knol, geb. Gras huis, z. OVERLEDEN C. Ebeler, 84 j. J. Wallaart, 27 j. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD M. Dol en A. Schering; A. Laak baar en T. v. Zwieten; P. J. Kempe en L. E. Kreeft; N. Galis en A. M. v. d Ban. GETROUWD: M. de Vroede en T. Cardol; A Zwetsloot en C. v. d. Veer; P. Kor su/iize en M. Bokhorst; J. Gladpooi jies en A. Koster. BEVALLEN C. W. Bi-eed—Wetten, d. M. PrinsLammerts, d. 11. A. Noordij Kroon, z. en d.; W. BraakJuffei mans, z.; E. C. Bos—v. Be^k, z.; R. PeltDe Geus, d.T. v. DijkColiju z. C. KoolhaasGriekspoor, z.V Gebrelsv. Baren, z.; G. Camfferma Honing z.A. HouwelingJeu kers, d. L. P. v, DrielGedemse, OVERLEDEN A. Kuiper, 79 j. K. Kats, 75 j. J. Smits, 31 j. W. van Wetten, 24 M- Bras, 9 m. J. S. Aarsen» 1 ni. L. Smit, 11 w. M. Spaargj ren, 9 m. A. Moeyes, 70 j. HEEMSTEDE. ONDERTROUWD A. J. Honig cu E. J. van Leunep. GETROUWD J. P. Drieesan en J. Flo ris. BEVALLEN C. Elligens, geb. v. d. Ploeg, z. - H. Baltus, geb. Van Dijk, d. E. A Koopen, geb. Van Tongeren, z. I Frederiks, geb. Van Steen. z. ZONDAG 23 JUNI. NED. GiEREF. KERK. GROOTE KERK. Vroegpreek 7 ure, Ds. Knottenbelt. (Vrije plaatsen). Voonm. 10 ure. Ds. Swaan. Nam. 2 ure, Ds. Knottenbelit, Doopsbediieniing. 's Avonds 6 urei, Ds. Baljon, pred. te SpaarndOm. NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure, Ds Veen. JANSKEiRK. Voorm. 10 ure, Ds. Obbink. •pred. te 's-Gravenhage. BAK ENESSBRKBRK. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Ds. van Faassen. EGLISE WALLONNE. Pas de Service d cause de la Réi mion Wallonne. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5| ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZER KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tiibben. 'e Avonds ure. Da Tifob&n. NOO'RiDERiKERK (Ridderstraat.) Voonm. 10 en 's avonds 6 uur, D W. Ringnaildu. CHRISTELIJK GEREF. GBMEENI (Zuridenstnaat). Voonm. 10 ure, Ds. van. der Vegi. 's Avonds 5A ure, Ds. van dier Veg LUTHERSCHE KERK. Voormv 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure. Zondagsschool (Na eaulaan). KERK DER VEREEN. DOOBSGE Voorm. 10 ure, Ds. van Drooge, Doopsgezind pred. te Deventer De toegang tot de Kerk is tijkleilij alleen door de nieuwe gang van u de Frankes/tiraat. iREIMONSTRiAiNTSCH GEPEFORfMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. LaurilLard!, Bmien. pred. te Amsterdam. (Repetitie van het Zangkoor Zen dag 11 i ure in de Kerk. KERK DER BROEDERGEMEENTE! Voorm. 10 ure, Ds. Schmidt. BAPTISTE GEMEENTE. (Lo'kaal: Stoofsteeg 6). Voorm. 10 ure, Prediking, 's Middags 12 uur, Zondagssdhoo *s Avonds 6 ure, Gem. Vergaderimi Dinsdagavond 8i ure, Bidstond. EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobijnestraat 26. Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uu H. J. Bosch 's Nam. 12£ uur, Zondagsschool. Voorm. 10 ure, H. J. Bosch. 'Maandagavond 8 uur, Jongedod terskrans. Dinsdagavond uur, Bijbeübespr king. Donderdagavond Si uur, H. J. Bosd EVANGELISATIELOKAAL. Kleine Dorcas, Brouwersvaart 112. Voorm. 10 uur, KindersamerikonM Donderdagavond 8 uur, de heer R. van Leeuwen, van Amsterdam: RENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth v. Wijk. i BEVERWIJK. 's Avonds 6 ure, Ds. Warners, pred. te Nieuw-Vennep. DOOPSGEZINDE KERK. Geen opgave ontvangen. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Geen opgave ontvangen. BLOEM ENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen, HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. de Hartog. HILLEGOM. Voorm. 10 ure, Ds. den Hertog, 's Avonds 6 ure, Ds. den Hertog. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Bax, Nam, 2 ure, Ds. Bh. J. Hoedemake ,pred. te Amsterdam. Doopsbediening.! SPAARNDAM. Voorm. 10 ure. Ds. Baljon, VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper, IJMUTDEN. Voorm. 10 ure, de heer le Roy, Gand. tot den H. Dienst. WUK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 are, Ds. Creutzbsrg, ZANDVOORT. Voorm. 10 une, Ds. Posthunw Meijjes. Met medewerking van het Kerkelif Zangkoor.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6