Weerbericht Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt. 24 Juni 1907. Hoogste barometerstand 772.6 m.M. te Ho-rta (Azoren)laagste 746.6 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van 25 Juni Wind tijdelijke krachtige Zuid- Westelijke tot WesteL wind- Gesteldheid. ivan de lucht: meest atwtaar bewolkt, waarschijnlijk regen buien. Temperatuurgeringe veran.de- ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 762 m.M. Geen- nedjging tot voor- df achteruitgang. Vorige standi te 2 uur 758 m.M. Thermometerstand te Haarlem. Zondag 23 Juni Hoogste gisteren F. 540 Laagste heden nacht F. 63# Hoogste heden tot 2 uur F. 62 Maandag 24 Juni Hoogste gisteren .F. 62® Laagste heden nacht. F. 54° Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 61o No. 19. Een woonhuis en erve, aan bet Korte Spaarne no. 1. D. W. Koopen, f2780. No. 20. Een dubbel huis en erve aan de Korte Vlamingstraat No. 1. Opgehouden, 1505. No. 21. Een winkelhuis en erve, aan do Wijdejsteeg no. 6. J. G. Cobelens, q.q. f1125. No. 22. Een gebouw met daarbij be- Iboorende poort, open grond m. werk plaats, schuur en erven, aan >de Kin- de/rtouisvest, no. 33. No. 23. Een pakhuis of werkplaats, met naast gelegen open terrein. Schuur en erven, aan de Kdniderhuis- Vést nos. 29 en 31. De percelélen no. 22 en 23 gecombi neerd. Opgehouden f17.005. No. 24. Tot amotie de opstal, be staande uit huis en schuur, get. no. 10, gelegen op een perceel grond aan de Amsterdamsctoe Vaart. Nu. 25. Een perceel bouwterrein aan. de Amsterdamsctoe Vaart no. 3020. Do percealen no. 24 en 25 gecombi neerd. Opgehouden. 3255. Nos. 2627. Een burgerwoonhuis met pakhuis, erve en grond, aan. de Voorzorgstraat no. 30. De perceelen no. 26 en 27 gecombi neerd. Opgehouden, f 3805. No. 28. Een heerenhuis en erf met gi colon tuin, aan liet Ripperdapark no. 19. G. A. C. van Dobben. f5105. No. 29. Een winkelhuis en erve met open plaats, aan de Jansstraat no. 69. Opgehouden, f6705. DRONKAARD. Zondagnamiddag omstreeks 6 3/4 uur was de Lange Annastraat en Gierstraat in rep en roer. Honderden personen waren saam gestroomdwel ke oploop was ontstaan door de ar restatie van een beschonken persoon door een agent van politie in uniform en een rechercheur in burger Idee- ding, waartegen de dronkaard zich krachtig verzette. De agent in uni form verwijderde zich even om hulp te A-ragen, van welke gelegenheid het publiek gebruik maakte om den dronkaard te ontzetten, die zich daarop uit de voeten heeft gemaakt. Kort daarop verschenen een adj.- inspecteur en een 9-tal agenten, die moeite hadden de menigte uiteen te drijven, waarbij door de politie nog een schot in de lucht is gelost,waar door de menigte zich spoedig ver wijderde. Overreden. Zondagmiddag werd J. G., die in beschonken toestand op den Bloemen- daalschen weg liep, door een auto overreden. Inwendig gekneusd en met een bloedende wonde aan zijn hoofd vrerd hij opgenomen en in de auto naar Haarlem vervoerd, waar genees kundige hulp word ingeroepen. EEN WOESTE HOND. .Zondagmiddag ongeveer half vijf had in de Spaaraw ouderstraat nabij dje Hoogstraat .een ongeluk plaats. 'Een jongen van ongeveer 16 jaar, 'Bosmian genaamd, liep daar met een doghond en aangezien het er nog al still was liet hij hem los iloiopen. Achtter hem kwamen twee personen. Het beest kwaan. op hen af, en beet een van die twee, 13W. P. geniaamld, in den arm. Daarna liet het heetst los en sprong met woeste vaart tegen bo- ivengenoemiden op. Deze viel achterover op den hond, waardoor het beest hem 4n het hoofd wilde bijten. Toen dit gebourdie, kon de eigenaar het woeste dier grijpen. De gewonde is in het Gasthuis verhonden. De Volksbond tegen Drankmisbruik bfdeeling Haarlem en Omstreken, lboudt eerstdaags een algemeene ver gadering. waarin o.a. ter sprake komt de benoeming van een lid van net af deel dmgsbestuur ter voorziening in die vacature, ontstaan door het overlij den van don heer A. C. de Koek. Als' zoodanig wordt voorgedragen de heer H. A. Waller. Voorts benoeming van afgevaardigden ter ailgemeene vengar derimg en behandeling van den be ach ri jivingsbriief DE INBREKER BAKKER. Thans werd vonnis gewezen in de aaak ,van dien 29^'arigen veehouder uit de Haarlemmermeer, Willem Bak ker. Van de serie ten laste gelegde dief stallen en inbraken werd alleen de inbraak in het Openbaar Slachthuis bewezen geacht. Deswege werd hij tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. De leisch van het Openbaar Ministe rie was vier jaar. EEN ONEERLIJKE LOOPKNECHT. De 21-jarige Wïïh. Broeker kwam met Februari van dit jaar als loop jongen in dienst van den heer Abr. Meyer, winkelier in de Groote Hout straat. In Mei was hij op eens spoor loos verdwenen en kwam het uit, dat de jongeling zich heeft schuldig ge maakt aan diefstal van 12 hemden, 12 paar kousen en vier hoofddoeken, en aan verduistering van 10 guldien. Voor deze oneerlijkheden stond Wil helm nu "terecht. Hij verklaarde de goederen te Amsterdam beleend te hebben voor f 13.50 en met biet gelid izijn schuld te hébben betaald. Van de 10 .gulden had hij met eenige Haar- lemsche politieagenten in Amsterdam mooi weer gespeeld. Het Openbaar Ministerie eischte een gevangenisstraf van vijf maanden. De toegevoegde verdediger, Mlr. Langhout, pleitte clementie. BURENTWIST. De buurvrouwen Grodbehorst en Koster hadden ruzie over de kinderen met het gevolg, dat de eerste de twee de afranselde met een stok. 'Nu moest ze voor de rechters ko men, maar verscheen niet. De efisch luidt: 10 gulden of 2 dagen. VERZET. Anith. de Weers liep op een Zondag dronken en gedeeltelijk ontkleed op den Stationsweg. De agent Wagner arresteerde hem, maar ondervond he vig verzet. Daarvoor hoorde hij door het O. M. 3 weken gevangenisstraf eischen. BELEEDIGING. De veldwachter de Bruyn te Zandr voort is een snotneus" genoemd door zijn plaatgenoot J. Koper. Dit miag niet, waarom biet O. M. te gen den beleediger 10 gulden of 10 dagen 'hechtewiis vorderde MISHANDELING. De aannemer Th. J. Verzijiberg werd op 25 Mei mishandeld door zijn werk man J. Th. H. Zonneveld, die hem met ieen hamer op het hoofd sloeg en in zijn vinger beet. Beklaagde was niet verschenen. De mis tondel de vertelde, d'at hij 's middags op het werk gekomen was, en gezien had, dat Zonneveld dron ken war Toen hij daar aanmerking over maakte en zei: ,.Je moest maar naar huis gaan," ontving de getuige dadelijk een slag met een hamer op het hoofd, en werd even daarna bij een worsteling in den duim gebeten. Ten slotte kwam die politie tus- schenbeide, en maakte een eind aan de vechtpartij. Verzijiberg verklaarde voorts in het gasthuis verbonden te zijn, en diat de [genezing .ongeveer 16 dagen heeft ge duurd. Vroeger is de beklaagde reeds voor mdshandellling veroordeeld tot 2 maan den. Thans eischte het Openbaar Mi nisterie voor deze ergerlijke mishan deling zeven maanden. WEERSPANNIGHEID. Tegen P. Dekker te Wormerveer werd 2 maanden gevangenisstraf ge- ëisctot wegens verzet tegen zijn over brenging voor dronkenschap. De man staat ongunstig bekend. VECHTPARTIJ. De jongelui Th. Zuiderduin en J. 'Mulder uiit Beverwijk kregen op 20 Med ruzie in de tram. Zuiderduin gaf zijn tegenstander eenige slagen in het gelaat, wat een bloedneus tengevolge had. Eisah: 15 gulden of 15 dogen. GEVONDEN VOORWERPEN De directeur-generaal der posterijen en telegraphde maakt bekend, dat bij het hoofdbestuur der posterijen en te legraphic, Bureel der Rebuten in de Parkstraat no. 21 te 's-Gravenhage, voor de rechthebbenden zijn te ver krijgen, de dn de wachtkamer van het post- en telegraafkantoor te Haarlem gevonden voorwerpen, en wel: 1 hand- imiof, 1 parapliuie, 1 boezelaar, 1 paar (handschoenen. Een jongenscape, een kindercape, een insigne A. N. W. B„ een broche, een boezeroen, een po-rtemonnaie met geld, een keeshond, een R. K. kerk boekje, een katoenen pet. een bril, een ring met sleutels, een ijzeren zandbak. ONGEZOND. Men schrijft ons De riolen van het Slachthuis loo- peu in het Spaarne uit onder den steiger. Dit veroorzaakt een ondra- gelijken stank, gelijk de reuk van een in ontbinding zijnd lijk. Voor de bewoners aldaar is het onhoudbaar en zeer zeker verre van gezond. Deskundigen beweren, dat hierin wel verandering kan komen, zoo in de buizen een luchitkeering wordt aangebracht. BLOEMENDAAL. De nieuwe burgemeester van Bloe- mondaal, Jtor. A. Bas Backer, is naar wij vernemen, 44 jaar oud, getouwd en vader van twee kinderen. De familie Bas Backer is afkomstig uit Zutfem. AANBESTEDING. B. en W. van Amsterdam besteedden toeden aan de complete stoomwasoh- inrichting der gasfabriek aan den Haarlemmerweg. De levering werd gegund aan den heer D. de Clercq te BloemeDdaal. HEEMSTEDE. Door het personeel der 4 verschil lende scholen in onze gemeente is een schrijven gezonden aan de „Commis sie voor Koninginnedag," met 'het verzoek, af /te zien van toet (houden van een optocht door de gemeente, en hetbijeenbrengen der kinderen op een of ander terrein', en dit te vervangen door het geven van een feestje /aan de leerlingen der verschillende scho len afzonderlijk, in de eigen school gebouwen. Als redenen worden hiervoor opge geven de volgende: .1. Het slagen van het feest Sis diaar niet afhankelijk van met weder (al 3 jaar achtereen werd het feest geheel af gedeeltelijk onder regenbuien „gevierd"). 2. Een belang rijke som, die elk jaar werd uitge trokken voor toenoodigdJheden bij den optocht kan nu voor alle kinderen be steed worden. 3. Het zal in de scholen beter gaan, alle kinderen behoorlijk van concumptie te voorzien. 4. Ook kunnen verschillende plannen, om de kinderen aangenaam en gezellig bezig te houden, 'alleen in de gebouwen uit gevoerd worden. Van de 21 betrokkenen hebben 16 hunne instemming betuigd. Het lijdt geen twijfel, of dit groote aantal (dat zich bovendien niet tot de onderwij zers en onderwijzeressen beperkt), zal voor de commissie reden zijn, haar besluit iin den geest van dat schrijven te wijzigen. Vooral ook, daar dat aan tal slechts niet volledig is. doordat op één der scholen de kwestie tot eene princdlpieede vervormd is, zeer ten on rechte, daar bet hier niet gaat over de vraag: ®al Koninginnedag door alle .kinderen gevierd' worden, maar alleen over de wijze, waarop dit zal geschieden. •Een. huiselijk tafereel op het water. In het Rlnigikaniaiai bij de Cruquius, lag Zaterdagmiddag een woonschuit, bewoond idoor man, vrouw en zes nog jeugdige kinderen. Bij een hevigen twist tussctoen man en vrouw, werd de man zoo kwaad, dat hij eerst de vrouw en daarna de kinderen aan wol joeg. Nu geheel alleen op de schuit miaakte hij deze los, heesch het zeil en zette koers naar Amsterdam, vrouw en kin deren in hulpbehoevenden toestand achterlatend. Ingezetenen bemoeiden zich nu met toet lot der vrouw en kin deren, haalden de Rijkspolitiie, en gezamenlijk .toog men per rijwiel langs •het RLngkanaal den schipper achter na Weldra had men deze ingehaald en toen deze op verzoek (ook al door vrees) aan den wal was gekomen, wist mem hem te overreden zijn huis gezin tot zich te nemen. Vrouw en kinderen weiden gehaald en door het schippertje weder geac cepteerd. SCHOTEN. Zondag werd bij de politie aangif te gedaan door iemand, die zijn ver mist rijwiel herkende, terwijl daar op eem ander reed. De politie achter volgde per rijwiel den onrectotmati- gen eigenaar en achterhaalde hem in liet dorp. Hij bleek een zekere v. L. te zijn van Santpoort, die het rij wiel van een kastelein, bij wien het gestald was, had weten te leenen om daar een tochtje mee te doen. Of dit de waarheid is zal de justitie wel onderzoeken. Tijdens afwezigheid der bewoners is in den nacht van Zaterdag op Zondag, ten huize van den heer J. Veltlbuizen, hoenderpark aam toet Schotervoetpad alhier^ die zich op 't oogenblik in Duitschland bevindt, in gebroken en hebben de dief of die ven alle kasten enz. doorzocht. We gens de afwezigheid der bewoners is het niet na te gaan wat er wordt vermist. De politie doet onderzoek. 1 Juli as. zal de veldwachter zijne nieuwe woning betrekken aan liet raadhuis. Do in gebruik neming van het raad huis zal echter nog Avel een maand aanloopen. BEVERWIJK. De Vrijz.-dem. Kiesvereen. alhier besloot zich van oamdidaafstelling to onthouden bij dé a. s. periodieke, af treding van 4 leden, vam den gemeen teraad, waarvan 2 vrijzinnigen. Ver moedelijk zal nu een groep vrijzinni ge kiezers buiten de kiesvereenigmg om candid aten stellen. SLOTERDLTK. Zaterdagmiddag is een drie/jarig jongetje van don spoorwegarbeider Rooijaarts in een sloot bij de woning verdronken of beter gezegdin de modder gestikt. Zeldzaam F.en zeug van den landbouwer Van Splunter in den IJpolder wierp niet minder dan 16 ..welgeschapen" big gen! Inbraak in de Haarlemmermeer. Op de kruising von den Uwe® em den Beamebroekerweg im de Haar? Ie immermeer staat sinds jaren een klediiue woning', eem van dJe éérste (koeten, die bij de droogmaking van d-n Méér zijn gezet, em sedert im. stand gehouden, opgeknapt, bijgelapt em vergroot, doch nog altijd klein em laag van verdieping. Het huisje, geheel uit hout opge trokken, wordt .sedert bijna 30 jaren bewoond door de weduwe Haan en haar dochter, gewoonlijk Niesje ge noemd, die te zamem het kleine her bergje met winkeltje drijven, em daar in een bestaam. vtadien. Het winkeltje is vam weamig böteeke- niis: mem. verkoopt er brood em ande re dagelijksctoe benoodigdtoeden, maar een uitstalraam is er niet eens. Het huisje bestaat uit de kleine, lage ge lagkamer, dood-ouwerwetSch, een huisvertrek, dat tevens slaapkamer is, ei een aangebouwd schuurtje, waar in de winkel wordt gehouden. Het huisje staat afzonderlijk aan den overkant van die brug ligt de boerderij van Keizer. In dit huisje nu is. in den nacht van Zaterdag op Zondag een zeer brutale inbraak gepleegd. De bij zonderheden daarvan vertelt onze verslaggever, die bedien op on derzoek uittoog in de Meer, als volgt Over Beaunehroek bereikte ik na een moei/lijkten trap tegen wind op, op de vlakke wegen van den polder hielt klei ne herbergje. In de gelagkamer, idde heeil "laag 's onder de balken, trof ik móéder <ein dochter aam, de bijna 77-jariige we duwe Haam em toaar 39-jarige dóchter Ni elsje. Wat er gebeurd was, vertelde zij. telkens döor de oude, krasse vrouw in de rede gevallen, als volgt ..Zaterdagnacht om 1 uur zoowat „Nog vóór eemm", verbeterde de weduwe. „Ja, mog vóór eenen, hoorem we In eens leven hiernaastOnze hond sloeg erg aan, 't trouwe dier, dat zoo voor ons gestrejen heb, en ineenshoo- ren we niks meier van de hond as een dof stompen Toen hebben ze 'm zeker met een boksijzer op z'n snuitje geslagen Is-ie dood? Nee meiheer, dood niet, li ij heeft een steek in z"tl hials en z'n bek i<s hee- ilemiaal opgezwollen; maar hij komt er mog wél van op, denken we... We wa ren watoker geworden door breken ivan 't glas em toen we den hond niet rniet meer hoonden, toen zei moeder: Nou is 't hondje al dood, temet fe 't on ze beurt. Ik riep: Hé, wie is daar! en toen antwoordde uit het winkeltje liietmamd. met je/en vloek: Als jle je smoel niiiet houdt, vermoorden we je... Toen is (ging de ou.de vrouw voort) Ni/esje uit bed gesprongen' en Ide voordeur uitgevlucht naar Keizer. Em ilk diacht, terwijl ik wegliep, zei Niesje onderhand ik hier sta vermloondlem ze moeder! Maar mieteen kwam moedier actoteram', en toen kwa men zo' vam Keizer, en toen zij.n de (kerels er van door gegaan... Het verhaal wordt nu gecomple teerd door de mededeelingen van die ledén der familie Keizer. De dochter, een flinke Mssche boerendochter, die aan ,de iwasctotobbe stond, riep haar broers G. en C. Keizer, die de inbre ker-s hebben achterna gezet. Mijn oudste broer, zei C. Keizer, nam een geweer, em ik gneep twee hooivorken, maar toen riep ra'n zus ter: Jongen, niet schieten! Op dat oogenbliik zagen we een der kerels hand wegloopen. een liep er zóó die .verteller maakte de beweging (vlam iemlamid diie waggelend miank loopt maar dat zagen we later pas, wamt .eerst d'achtem we, dlat het er imaar een was. Zie hadden zeker ge hoord, dat me zuster ri.ep niet schie ten, 't was toch maar met schroot ge laden, .maar ze waren d'r bang voor." Toern hetobem C. .em G. Keizer gaiuiw wat Mee/rem .aangeschoten, die woning vam de weduwe Haan doorzocht, om' te zien of er soms nog meer van die vreemde bezoekers waren, en toen bleek van niet zijm ze de verdachten per fiets achterma gegaan. .Spoedig hoddem ze hen in 't vizier, em .op eem afstand hebben ze toen de twee .gevolgd tot aam de Rolbrug. Daar igimgen de inbrekers rechtdoor, de twee Keizers de brug over naar Bem- -niebroek om de politie op te bellen. De veldwachter vroeg hem waarom /ze dé kerels niet aangepakt hadden, 'maar de Kiedzer's waren niet gewa pend, em wisten niet of de vervolgdeel 't wel waren, dus kozen ze den voor- Biclhtiigsten weg en haalden hulp. Doch het góng niet gemakkelijk die te krijgenwant niemand is er op ge steld om mee te gaan op inbrekers vangst. Een .paar hengelaars em een ander nachtelijk wandelaar bedank ten er dam ook voor. Terwijl Keizer hen volgde, telkens even teru gkeerend als" het tweetal op hem afkwam, wat ze enkele malen beproefden, trapte Gerrit naar Haar lem en waarschuwde d'e politie. Met een "agent is hij toen den Hout ingegaan .em na eenig suirveiill eenen. kon hij 't was tegen toet aanbre ken v.an die/n morgen do bedde per soden aamihioudleoi. Nabij die Kleine Houtbrug klopte de' agent een dier twee op den schouder Ga jij maar evern mee, Pietje Waarheem vroeg de aangehou dene. Naar 't bureau Zoo geschiedde toet. Omtrent de personen dor inbrekers vertelde men ons, dat de eeme ge noemd wordt A. dJe L„ de andere staat bekend als het „Mofje". De laat st® is in de buurt van den IJwog wel bekend, bij werkte er eemige malen bij eem boer, leurde ook wel met koop vaar en was langen tijd vergezeld vam een vrouw, die nu weer een an der gezelschap houdt. Schuld had hij bij de weduwe Haam nooit gemaakt, trouwens, er wordt niet gepoft. De bedde vrouwen waren npg zeer onder dtem indruk. We hebben vannacht nog geien oog dichtgedaan, meneer verkil aaide de oude vrouw. Op toet 2-tal voor de Gerei. Kerk te Hoofddorp (Haarlemmermeer) komen ivoorDs. Koers te IJmuidem em Ds. Zijp te Zwartsluis. IJMUIDEN. Openlucht/meeting. Op een tea-ream daarvoor bij uitne men dihedd geschikt, zijnde een groote grasvlakte tegen de duinen tussctoen IJmuiden en Velseroord. werd Zon dag op initiatief van de afd. Umui- den vam de S. D. A. P. eene groote openluchtmeeti ng gehouden, waar aan ruim 2500 menschen deelnamen. Van Amsterdam, Haarlem, Zaandam, Wormerveer. Koog-Zaandijk em Pur- mlerend waren de afdeelingen per stoomboot aangevoerd em gedeeltelijk te Velsen, gedeeltelijk te IJmuiden geland om van daar in optocht met ontplooide banieren en muziek voor op naar het meetingterrein op te trekken. Een uur later dan was aangekon digd. dus tegen twee uur, werd dé meeting geopend met muziek em een toespraak van den voorzitter der af- deeliog IJmuiden, den heer K. C. Broek van Velseroord. Daarna voer den van twee spreekgestoelten toet .woord de heerén J. E. W. Duys. van Zaandam, over: Waarom moet een soc.-democraat in dén Gemeenteraad zitting hebben, em J. van den Tem pel, van Amsterdam, over de vakbe weging. Op deze sprekeais volgde de heer A H. Gerhard, van Amsterdam, diie op zijn bekende gemoedelijk-satirieke wijze over de sociaal-diemocratio sprak, .waarna als laatste spreker op trad de beer mr. P. J. Troelstra, die trillend van emotie, met al de heftig heid van zijn gemoed in een harts tochtelijke rede tegem de bourgeoisie en het kapitaal te velde trok. Met groote aandacht werd zijn toe spraak gevolgd en met een geweldig applaus beloond. Toen hiermede die meeting was af- gedoopen, begaf men zich in optocht rnet muziek en hoog de roode vaan naar het strand, om daar nog eem paar uurtjes van het. strand .en dé zee en de frissctoe lucht te genieten. Aan velen was het te zien, dat ze vam de laatste niet te veel kregen. Tegen 7 uur vertrok men weder per stoomboot naai- de onderscheidene standplaatsen. Gemeemteraadlsv erkie zing. Door de Vrijzinnig Democratische Kiesvereeni'ging te lJmuöiclen werden Zaterdagavond, tot candWiaa.t voor de a.s gemeenteraadsverkiezing gesteld de toeeren K. Zegel (Velsen), W. F. Meyer (Wijkeroog), Fr. Netscher en C de Vries (Santpoort) em II. Schuy- tem.aker te iJmuiidlen. Binnenland Onze berichtgever meldt De correspondent van de Telegraaf te Batavia seint, dat Poeang Tikoe, de voormalige held van Baroepoe zij ne onderwerping heeft aangeboden. HET ZANGCONCOURS VAN „ONDERLINGE OEFENING" Bij onverminderde belangstelling werd de edele wedstrijd Zondagavond in het Paleis voor Volksvlijt te Am sterdam voortgezet. De burgemees ter, mr. v. Leeuwen, eere-voorzitter van „Onderlinge Oefening", was eenigen tijd aanwezig. Thans werd de „Hoogste Eere- afdeeling" gezongen voor vereenigin- gen van alle nationaliteit, diie den eere-prijs in een afd.eeli.ng van uit muntendheid hebben behaald., alsme de voor vereeuigiogen, die reeds, in deze afdeeling hebben medegedon gen. Verplicht koor: „Procella" (De Storm), van Jacques Presburg. Meegekampt werd door Manner- gesangverein „Liedertafel", Glad- baoh (Duitsctoland). dir. M. Muller, koor naar keuze: „Aurum an Liber- tatem", L. KeferUtr. Mannenzang- ver. „Utrecht", dir. P. J. Jos Vran- cken. koor naar keuze: Psalm 137, Dan. de Lange Mannengesangiver. „Harmonia", Aken (Duitschland), dir. H. Mai, koor naar keuze ,.der Mor gen" F. Hitier; „Rotte's Mannenkoor" Rotterdam, dir. A. B. H. Verheij', koor naar keuze ,.Deus Nostra Spes (Psalm) L. F. Brandts Buys; „Les Orptoénistes Valenciennois", Valen ciennes (Frankrijk), dir. II. Carpay, koor naar keuze„La Nuit de Sab bath", Ambroise Thomas. De beslissing der jury luidde als volgt le prijs (gouden medaille met kroon bezet met diamanten en /1500), Man- nergesangver. „Harmonia", Aken. 2e prijs (gouden medaille en ƒ750) a. „Les Orphéonisten Valenc:ennois", Valenciennesb. „Rotte's Mannen koor". 3e prijs (verg. zil. med. en ƒ250) a M arme rge s a rugver. „Liedertafel", Gladbaoh; b. Utr. Mannenzangvér. „Utrecht". TREURIG. Een gehuwde vrouw, die eenige da gen geleden krankzinnig is gewor den, werd Vrij dagavond tegen 6 uur, terwijl haar man afwezig was zoo woest, dat zij allés wat onder hJaiar bereik kwam. uit hét r'aam toarer woning in de Govert Flinckstraat te Amsterdam wierp. Dat bracht nar tuurlijk een groote menigte nieuws gierigen op de been en de politie kwam er bij te pas dm haar tot kalm te te brengen. Drie dagen te voren was aanvraag tot verpleging der arme vrouw ge daan, doch plaatsgebrek, zooals men mededeelde, was oorzaak, dat zij tot heden niet in een gesticht kon wor den opgenomen. (Echo.) BOTSING MET EEN VILLA. Zaterdagavond tegen twaalven, werden de bewoners van villa Kitty, te Sohevenimgen onaangenaam vi rast, doordat een auto den tuin kw.a inrijden., en aldaar, behalve aan (hekken, nogal andere materie/ schade veroorzaakte. Bij nader onderzoek, bleken del stuurder, die heer A.. en dé mede- zittende/n, in beschonken toestand zijn. De heer A„ die zi'c'h uitgaf v< adjunct-directeur der electrisctoé o tra-Ie, maakte veel kabaal, .zckx door de politie proces-verbaal wt opgemaakt en. dit muisje dus nog een staartje zal hebben. DE PRENTBRIEFKAARTENPLAA De jeugdige prentbriefkaartenv koopers te Sdlrevemngen. hebt Zondagochtend een wagen met tas jes geplunderd, op het oogenblik, de eigenaar zich een oogenblik ns zijn uitstalling op het strand h begeven. De politie rekende de bell taels in en gisteren werden de zoekers van Sctoveningen minder d ooit lastig gevallen door deze kind lijke jongelui. Waar in alle groote buitenlands* badplaatsen maatregelen tegen d gelijken verkoop op den openbar weg worden genomen, daar di> men nu in ons land toch ein lijk eens op te treden. (D. C. GEARRESTEERD. Herhaalde malen werdén te Cc in den laatsten tijd goederen aar station uit waggons ontvreemd, z der dat men den dadér(s) kon. o dekken. Gisterenavond werd zekere J. i spoorwegarbeider aldaar, op wt den laaltsten tijd zware vermoed/ rustten, aan het station door de- litie gearresteerd, daar bij W. een onderzoek te zijnen huize, en le ontvreemde voorwerpen uit waggons, in zijne woning werden vonden. Ook enkele andere voorwerp welke in den laatsten tijd door woners, aldaar vermist werden, z: ten huize bij J. W. ontdekt. HET STORTBAD. Gisteren laveerde 'n dronken rr oveT de Weesperstraot te Amsterdc doch hij raakte zoodanig zijn sti kwijt, diat hij' van den beganen weg den onbeganen rolde, en in de Nieu Prinsengracht plonste. Tal van mi scüien schoten toe, en hielpen dronken man, dóe geen dronOcen m meer was, aan land te krabbel waar hij, natter van buiten dan binnen, in stomme verbazing om a heen zag en zijn dank stamelde. De politie moaklte naar mien c mededeelt van 's mans dronk- (sfctoaip paiooes-Veitoaal op, zooda/t dubbeltjes aan den jenever, de sc'hadiging van «z'n besté pak, plus kantonrechters boete, moeder vrouw in niet ai te 1-u innige stemmi (ziilTèn bréngen... ('D. C. Sport en Wedstrijdei WOUDEJSTEIJN. De Rotterdamsóhe baan had Z< dag het rijk alleen, en daardoor v het bezoek veel grooter. De courses hadden allen een i regeld verloop. De stal Bultman w met- Bon Espoir en Flon.kel de tv 1200 Meter rennen, en Consort leg beslag op den Hordenren. Kwarteltje liep gemakkelijk de Meter voorgift in de prijzen-dra' rij en Dora won nog gemakkelijl den Grun-o-prijs en de Grani prijs was voor.... Granaco. De uitslag is als volgt: Maan-prijs. Wedren op de vlai baan voor Inlandsche paarden stand 1200 Meter, le Bon Espoir plus 1 kg.) Goodman in 1.20 2/5 Tiger Lily (51 kg.) Kil lick tweede n 3 lengten. Flying Dutchman-prijs. Prijzn draverij voor Neder], paarden y 3 jaar, minimum afstand. 1600 Met le Kwarteltje (1705) J. Ensing 3.111/5, Sierra Fils (1630) J. G. Boer, in 3.113/5. 3e Santfries (161 M. v. d. Drift in 3.114/5. Waal-prijs. Wedren op de vli ko baan voor paarden van 3 jaar ouder, afstand 1200 M„ le Flanl (551/2 kg.) Tasker in 1.18 4/5. 2e S ba-rite (541/2 kg.) Hawkins tweede n 1 lengte. Gruno-prijs. Re corddr averij vc Nederlandsctoe paarden-, minimum stand 2600 Meter. le Dora (2720) Schippers Jr. 4.362/5, 2e Gruno (2740) J. F. I Boer in 4.37 en 3e Cyclone (2820) Ensing in 4.423/5. Gedisqualificieerd Joseph (2620) 4.41 wegens galoppee ren. Sehelde-prijs. Verkoopshordenri afstand 3000 Meter', le Consort I kg.) Hawkins in 3.49 en 2e IbraM (68 kg.) Mew met twee lengten. De winner, te koop gesteld v< ƒ1200. werd niet verkocht. Grancino-prijs. Handicapdravei minimum afstand 3200 Meter. le Grancino (3350) J. Schuijl Jr. j 5.221/5, 2e Brunhildensteijn (3290) G de Boer 5.23 4/5 en 3e Dollie Ka (3230) A. van Moorsel 5.2-1. HONDEN. Hondenbegrafenissen Te Kokomo in Indiana heeft dertienjarige hond „Socrates", eig dom' van- den heer Ann strong, eer genoten van een openbare grafenis, onder deelneming van s delijfce ambtenaren en verschillen deputa-tiën. Door „Pete", een ander .vdervtdetler, die dagelijks per tri naar de markt gaat om boodschi pen te doen, werden de bloemen j dragen, bestemd om „Socrates" ga te sieren. In een blad te New-York kwi dezer dagen de volgende overlijdea advertentie voor, die we. der cur siteitswille, woordelijk afdrukken. RUTHERFORD PLUTO. On M 31, at No. 12 Lcvmbardy street, ag 8 years 2 months. Members of t N. Y. K. C. please take notice. I neral private at convenience of mily.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2