Weerbericht Thermometerstand Uit de Omstreken Schoterkwartier. J. v. d. M00LEN, F. DE WIT, Binnenland Sport en Wedstrijden MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. IC.50 uur). De Bildt, 5 Juki 1907. Hoogste barometerstand 767.5 m.M. td Horta (Azoren)laagste 747.9 m.M. te Wiek (ten Noorden van Schot land). Verwachting tot den avond fan 6 Juli Wind matige Z W. tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtbewolkt tot zwaar bewolkt, mogelijk regen ol regenbuien. Temperatuur: iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 761 m.M. Neiging tot vooruit gang. Vorige stand te 2 uur 758 mM. te Haarlem. Vrijdag 5 Juli. Hoogste gisteren. F. 61° Laagste heden nacht F. 55* Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 66" Wie denkt overwint. De vereeniging „Wie denkt over wint1' alhier, zal a.s. Zondagmorgen eene Bijzondere bijeenkomst houden in het gebouw „De Toekomst", Kleine Houtstraat 44. Zooals gewoonlijk zal de heer W. Meng als spreker optreden. Daarom dan ook worden belangstellenden uit- genoodigd deze bijeenkomöt bij te wonen. Men zie Verder desbetreffende ad Tertentie in het nummer van heden avond. 'Een uitstapje. De tot luitenant gepromoveerden der Kon. Mil. Academie zullen 9 en 10 Juli a.s. in de omgeving van Haar lem een uitstapje maken. Parade. (De parade, heden door het 10e reg. infanterie op het terrein der Cavale- ïiekazerne gehouden ter gelegenheid van den verjaardag der Prinses von iWtied, werd gecommandeerd door den luit.-tooi. de Viriels, en o. m. bijge woond door den burgemeester. Er was niet heel veeü puibliek. HA1ARLE/MSGHE INDUSTRIE. De firma Bieynies leverde heden weer eeniige spoorrijtuigen af aan de Staatsspoor. Jubilé. Het zal 10 September a.s. 25 jaar jaar geleden zijn, dat ds. W. Ring- nalda, sedert 3 Mei 1896 predikant bij de Geref. kerk C. alhier, de Evangelie ibediemng bij de Ned. Herv. Gem. te Loon op Zand aanvaardde. Na Loon op Zand diende ds. RingnaMa nog 'de Ned. Herv. Gem. te Hameien en ging toen. n.il. op 1 Juni 1890, tot de Geref. Kerken over. Als dienaar van deze kerk stond hij achtereenvolgens te Groningen, te Oudewater en op zijn (tegenwoordige standplaats. Naar wij vernemen zal dit jubilé feestelijk worden gevierd. G e v. V o o r w. Twee heerenringen, een broche met medaillon, een oorbelletje. SCHOTEN. Herkozen zijn voor den gemeente raad de aftredende leden W. v. Schie met 62 en Teeuwen met 57 stemmen. Op S. J. Faasse waren 18 en op Lauwerse 29 stemmen uitgebracht. HAARLEMM ERLIEDE c. a. De heeren J. Vink, M. van Warmer dam, C. Harigerink Sn. en A Baren- dregt zijn als leden van den gemeen teraad herkozen. HAARLEMMERMEER. Alhier en w-el te Hoofddorp zullen naar thans in beginsel is besloten, fruitverkoopingen worden gehouden om daardoor ae fruitteelt een winst gevend onderdeel van fiet landbouw bedrijf te doen geworden. Hedennacht is op den ringdijk Dij Halfweg de houten woning (waarin werk- en bergplaats), afgebrand van den timmerman Hoensonook de in- hcedel is verbrand. De gemeente-brandspuit heeft dienst gedaan. Alles is verzekerd voor 2400. Verkiezing leden van den Raad. District I. Gekozen J. H. M. EVelein, lib. aftredend, 309 stemmen. District I. Herstemming tusschen C. Kyken, lib., 209, en D. J. S. Meyer R.-K., 221, vacature H. F. Bultman. District II. Gekozen B. Biesheuvel, anti-rev., 323. District II. Herstemming tusschen .T. van Zijverden, lib. aftredend, 263, en W. G. de Hev, R.-K., 329. District III. Gekozen J. Kooy, lib. aftredend, 256. District III. Herstemming tusschen L van Andel, anti-rev. aftredend, 226, en Th. C. de Vlieger, R.-K., 156. Wij deelen onzen lezers mede, dat zij bij eventueele niet-becorging een blad kunnen krijgen bij den Heer Sigarenwinkelier, Cronjéstraat 6, oi bij den looper De la Reystraat 39. VERKIEZING TE BLOEMEND AAL. Bij de Donderdag gehouden verkie zing voor leden van den Gemeente raad te Bloemendaal, werden uitge bracht 591 stemmen. Van onwaarde 1 stem. Hiervan verkregen de heeren A. F. Bijvoet, aftredend, 422 stemmen Joh. ter Hoffsteede, aftredend, 484 stem men A v. d. Hulst, aftredend, 402 stemmenmr. P. Tideman, aftredend, j32stemmen; A. J. de Waal Malefijt 299 stemmen. Zoodat gekozen zijn de heerenBij voet, Ter Hoffsteede, v. d. Hulst, en mr. Tideman. Vanwege „Bloemendaals Bloei" zijn op den Noorder- en Zuidersta tionsweg alhier twee banken ge plaatst. Dit zijn de eerste banken in het park HartenlusL Donderdag, toen een auto het met een paard bespannen rijtuig van de gebr. B. alhier, passeerde schrikte dit zoo lievig, dat het terzijde sprong. Het gevolg hiervan was, dat het rijtuig tegen een ijzeren hek terecht kwam, en dit zulk een schok gaf, dat de koetsier van den bok werd geslin gerd. De inzittenden sprongen uit 't rijtuig, en wisten het paard tot staan te brengen, doch zij konden niet vinhinderen, dat de koetsier een der wielen over zijn lidhaam kreeg, en ©enige kneuzingen be kwam. Naar aanleiding van het vinden van een jongenspak in een van de bos- schen te Aerdenhout, meldde zich gis terenavond bij den veldwachter Smits een persoon aan, die verklaarde dat bedoeld pak aan zijn broer, genaamd Jan Ni col aas Roozen, wonende Dam straat no. 8 rood, toebehoorde. Deze twaalfjarige knaap had zooveel lief hebberij voor Carré, dat hij zijn beste pak verwisselde voor een sporthemd, pn blauwe korte broek, om zoodoende een dag of vier bij Carré werkzaam t.- kunnen zijn. HILLEGOM. Donderdagavond had op de Haven alhier een vechtpartij plaats, doordat een Friesdhe schippersknecht in be schonken toestand het der politie las tig maakte. Den unan werd door dé politie gelast zich te verwijderen, doch weigerde, inet het gevolg, dat eene worsteling ontstond tusschen den politieman Ver haar en den schipper, waarbfj de eer ste een paar schrammen in 'tgezient en de tweede een klap met den gum mi-stok opliep, zóó, dat het bloed uit 's mians neus sprong. Eindelijk is men er in geslaagd door tusschenkomst van den politieman v. d. Ven en den particulier J. Fijma, den man een plaatsje in het arrestan tenhok te bezorgen. SLOTEN. Gisterenacht is ten naideele van den veehouder De Haan een paard uit het land gestolen; de vermoedelijke dader is gisteren te Amsterdam aangehou den, nog in het bezit van het paard. ZEE EN BOSCH TE ZANDVOORT. De heer P. Varekamp, bad-arts te Zandvoort, schrijft Het zal den lezers, die nu en dan te Zandvoort vertoeven, hetzij voor de gezondheid der kinderen, hetzij voor zichzelven, genoegen doen, te verne men, dat het ondergeteekende gelukt is van den Hoogwelgeboren heer jhr. P. Quarles van Ufford een uitgestrekt bosch, afgewisseld met duintoppen, in bruikleen te krijgen en wel voor de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus. Langzamerhand begon het op onze badplaats onmogelijk te worden de patiënten meer speciaal de kinde ren te behandelen, zooals diit wel gewenscM werd. Bij koude Noordwesten-winden, wan neer een volwassen mensch al on aangenaam geprikkeld werd aan het strand, wist men eigenlijk niet goed waar de kinderen, meer landwaarts in, heen te zenden, daar alle terrei nen werden afgezet met prikkel draad. De eigenaren der gronden deden dit heusch niet om den badgasten onaan genaam te zijn veel eer waren deze of de dagjes-bezoekers oorzaak, dat tot dien maatregel moest worden overgegaan. Intusschen werd het hoog nood'7, pogingen in het werk te stellen een >f ander terrein in bruikleen te krijgen, waarde kinderen bij ongunstig strand weer "konden vertoeven. Gelukkig heb ben die pogingen niet gefaaldjhr. P. Quarles van Ufford heeft mij uit eigen beweging nog veel meer gegeven dan ik had gevraagd, zoodat wij op het ocgenblik gerust kunnen spreken van bosschen met duineneen woord van hartelijken dank aan het adres van bcvengenoemden heer lijkt mij dan ook hier zeer op zijn plaats. Hoogstwaarschijnlijk zal de „Veree niging tot Behartiging van de Belan gen der Badplaats Zandvoort" de ter reinen overnemen en alleen hen toe laten, die lid der Vereeniging wen- pchen te worden. Laat ons hopen, dat de geringe contributie ad ƒ2.50 per jaar een stroom van nieuwe leden mag geven, wellicht kan er dan nog veel gedaan worden, om het den be zoekers zoo aangenaam mogelijk te maken. Dat voor eretisch scrophuleuze kin deren de besproken terreinen van ont zettend veel waarde zijn, zullen mijne collega's wel willen toegeven. Voor voldoend toezicht zal worden gezorgd, Zandvoori's burgervader wal gaarne zijne gewaardeerde medewerking in deze geven, hetgeeo ons een waarborg zal zijn, dat rust ©n vrede alom zal' heers chen. EERSTE KAMER. Bij de voortzetting der beraadsla gingen over het Arbeidscontract be toogde de heer 'T Hooft, dat de heer Regout behoorde tegen te stemmen tegen dit ontwerp, daar hij het af keurt Dit wetsontwerp denatureerde 'het bestaande recht. Sprekers hoofd grief was, dat dit ontwerp veel te uniforme regelen bevat, zoodat de Kerk met haar dienaren onder dit ontwerp vallen. Ben tweede grief betrof de uitbrei ding om de competentie van den Kan tonrechter. De heer Sickenga verdedigde het ontwerp dat het bestaande codifi ceert en daardoor de rechtspraak voor den rechter vergemakkelijkt. Ook verdedigde hij de uitbreiding der competitie van de Kantonrechters die genoeg practische ervaring bezitten. Vervolgens kwam de Minister van Justitie aan het woord, die verklaar de, zich tot de hoofdlijnen te zullen bepalen. Behalve de heer Van Hou ten had niemand de grondgedachten van het ontwerp bestreden. Deze was: de regeling van een uiterst belang rijk gedeelte van ons privaatrecht op een wijze, die in overeenstemming is met de behoeften en denkbeelden van onzen tijd. Op dit gebied van con tracten, was een speciale regeling noodig, evenals voor koop en huur. De Minister verdedigde voorts le voorbereiding wan dit ontwerp als voorbeeldig. De mannen der practijk hebben er ook invloed op uitgeoefend. Dat de regeling privaatrechtelijk was ontworpen, vloeide voort uit denaard van het arbeidscontract De uniformiteit der regeling was niet dwaas, maar volkomen rationee' daar de uiterlijk verschillende geval len essentieel dezelfde rechtsverhou ding betreffen. Bepalingen van drin gend recht waren noodig voor de eco nomisch zwakkeren, de arbeiders in ertgeren zin, daar voor hen dit arbeids contract meestal een dwang-contract was. Bepalingen van dwingend recht wa ren echter minder moodig voor de niet- economisch zwakken. Vamdaar de loongrens van f 4 per dag in dit ont werp. Dat de arbeiders in dienst van pu blieke lichamen niet in dit ontwerp waren opgenomen, vloeide voort uit het verschil irn verhouding op dit ge bied. Deze arbeiders hadden behoefte aan regeling hunner rechtspositie, niet aan een civiel-rechtelijke rege ling. Uitvoerig betoogde de Minister voorts, dat het arbeidscontract niet geldt voor geestelijkendat dit ont werp op de Zondagswet geen inbreuk maakt en dat de bepalingen omtrent het reglement praotisch, noodzakelijk en uitvoerbaar zijn, terwijl de eiscb van schriftelijke overeenkomst ïs in het belang van den werkgever. Heden 11 uur wordt de rede voortge zet. TWEEDE KAMER. Schriftelijk beantwoorde vragen. WETTELIJKE 10-URENDAG. Op de volgende vragen van den heer Schaper 1. Is het juist, dat de Minister naar aanleiding der motie, ingediend ten gunste der invoering van den weide lijken 1 O-urendag, een onderzoek heeft ingesteld bij verschillende amb tenaren nopens de wenschelijkhei'd en mogelijkheid eener zoodanige wette lijke regeling? 2. Zoo ja, is de Minister bereid, ter bevordering eener vruchtbare behan deling van bedoelde motie, de resul taten van dit onderzoek vooraf tij dig te publiceeren, b.v. in het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek betreffende de arbeids- aangelegenheden is van den heer Veegens, Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del het volgende antwoord ingeko men 1. De Minister heeft naar aanlei ding der bedoelde motie inlichtingen ingewonnen bij de inspecteurs van den arbeid. 2. Tot zijn leedwezen moet hij be zwaar maken, de ontvangen inlich tingen openbaar te maken, omdat een dergelijke ambtelijke briefwisse ling zich niet leent voor publiciteit. De inspecteurs hebben bij het ver strekken hunner mededeelingen niet kunnen denken, dat deze zouden worden openbaar gemaakt. Die ge dachte moet ook in het vervolg bij 'het geven van dergelijke inlichtin gen niet bij hen kunnen opkomen, opdat deze haar min of meer vertrou welijk karakter, waarop voor een goede behandeling van zaken prijs moet gesteld worden, kunnen be houden. ONDERSCHEIDINGEN ATJEH. Bij Koninklijk besluit is, ter beloo ning van hen, die zich hebben onder scheiden bij de krijgsverrichtingen m Atjeh en onderhoorigheden, hoofdza kelijk gedurende het tweede halfjaar 1906: le. bepaald, dat in de registers ter Kanfeelarij der Nederlandsche orden, ah. te zijn eervol vermeld, zal worden ingeschrevende sergeant der infan- t<rie F. L. M. Facklam (algemeen stamboek no. 56934) 2e. bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Neder land, eervol zullen worden vermeld de eerste-luitenants van het korps ma rechaussee W. Hoogers, J. E. Scheffer e.t A. H. Bennewitz, en de sergeanten var dat korps S. Arends (algemeen stamboek No. 35895), J. H. Teutelink algemeen stamboek No. 41712), J. Doi- leman (algemeen stamboek No. 54514/ 1722 der koloniale reserve) en F. C'i. Frank (algemeen stamboek No. 60333); allen van het leger in Nederlandsch- Indië. DANKADRES AAN DE KONINGIN. In de gemeente Vaals circuleert een adres aan H. M. de Koningin, dat reeds van honderden handteekenin- gen voorzien is, om Haar openlijk dank te betuigen, dat Zij in den per soon van den heer Quadekker der gemeente Vaals een burgemeester ge schonken heeft, die met alle mogelij ke kracht en energie optreedt tegen de speelholenonderteekenaars vra gen evenwel H. M. Hoogstderzelver steun te verleenen aan het optreden van genoemden burgemeester. (L. K.) VREDESCONFERENTIE. MONDELINGE ME DE Q E EL ING EN .AAN DE PERS Eerste commissie, 2e sub commissie. Onder voorzitting van den heer Bourgeois heeft men de Duitsche en Engelsche voorstellen behandeld in zake de impelling van een internati> naai hof van beroep van de beslissin gen van prijsgerichten. De eerste Duitsche gedelegeerde, ba ron Marscliall von Bdeberstein, heeft een réde gehouden, waarin hij in herinnering Bracht, dal tot nu toe de nationale rechtbanken der vijandelij ke staten, die schepen prijs maken, zelf beslisten over de rechtsgeldigheid daarvan. Er is twijfel geoorloofd aan voldoende waarborgen voor onpartij digheid, omdat de 'schepen in den re- ge! worden opgebracht ten gunste van dien staat, die dus Techter ifc in eigen zr.ak. Daarom kwam het er op aan ecnerzijds de belangen van particulie ren te beschermen, anderzijds te ont wijken dat verkoeling zou kunnen ont staan door het uitspreken der verden king van partijdigheid. Het Duitsche voorstel maakt beroep mogelijk van het eerste vonnis, waar door de procedure wordt vereenvou digd en Bekort en waardoor daarmede tegelijkertijd wordt verwijderd de oor zaak, die gevoeligheden kon wekken, wanneer een arrest van een nationaal hooggerechtshof^ critaek ondervond en zeer stellig, wanneer het werd gecas seerd. Het voorstel bedoelt om Den Haag aan te wijzen als zetel van het nieu we hof. De presidenten der vier commissiën van de Vredesconferentie hebben een besluit genomen in hért. belang van bespoediging van dien arbeid der con ferentie door te bepalen dat na Za terdag a.s. 6 dezer geen nieuwe voor stellen meer zullen mogen worden In gediend. Toegelaten blijft alleen na dien tijd het indienen van amende menten op de tort en met dien dag in gediende voorstellen. (Gisteren heeft de voorzifttter dier 'Vredesconferentie, de heer Neledoff, in audienltlie ontvangen mejuffrouw Anna ËcEfetein uit Boston, die verge zeld' was .van den heer Robert Paine, voorzitter van dien AmlerikaaUschen •Vredebond'. Zij hebben den presdedenrt teen monster-adres aangeboden ten gunste van arbitrage, dat geteekend was door niet minder dan 2,300.000 personen, maar meerendeels Ameri kanen. De heer Neledoff heeft de deputatie gelukgeiwenscht met het enorme aan tal handleekeningen <Iat op dit adres verkregen is en zeide o.a. dat Rusland ten opzichte van de arbitrage niiarts van zijn oorspronkelijk programma heeft laten vallien, maar om dit pro gram tot werkedijlkheid' te brengen is het noodzakelijk het euvel in den wor- tetel aan te tasten door den weg van 'arbitrage. De verwikkeling van de in ternationale wet en van het interna tionale (Hof van Arbitrage moet voor bereid worden door een betere ver standhouding tusschen de volkeren. 'Mejuffrouw Eckstein vroeg nog of de Vredesconferentiën periodiek zul len worden, waarop de heer Neledoff antwoordde dat het vraagstuk of fle conferenties periodiek zullen worden en op gezette tijden op de conferentie in debat zal komen, maar hij achtte het niet zeker dat men tot een be vredigende oplossing zou komen. HET VREDESPALEIS. Naar de N. Ct. verneemt, staat thans vast, dat de eerste-steen-leg- ging van 'het Vredespaleis op Zorg vliet zal plaats hebben op 30 Juli. De heer Nelidow, president der Vretdes-conferentie, zal deze pledbtig- heid verrichten. Jhr. Van Karnebeek, voorzitter van liet bestuur der Carne- gie-stidhting, zal een redevoering houden. EEN HUIS INGESTORT. Te Cincinnati is een huis van vier verdiepingen ingestort terwijl aan een huis er naast gewerkt werd. Er zijn twaalf mensch en bij omgekomen. SLUIZEN INGEDRUKT. De voor tijdelijk bij den aanleg van dien nieuwen haventoegang te Wifl- heüm^haven gepilaatste groote sluizen, zijn gisteren door de watermassa in gedrukt, die het uitgepompte bekken binnenstroomde. Een werkman is ver dronken en vale anderen zijn ge wond. GOUDEN FEEST DER ROTTERDAM- SCHE DIERGAARDE. De Rotterdamscbe Diergaarde heeft Donderdagavond haar vijftig-jarig be staan gevierd niet sen schitterende verlichting van den uitgebreiden tuin, of liever had dtt willen doen, indien de elementen haar gunstig waren ge weest. Wel deed het betrekkelijk goe de weer in den vooravond velen der waarts opgaan, zoodat het bezoen ze ker ook onder meer gun5tige omstan digheden moeilijk grooter had kun nen zijn, maar dia regen, die den ge- heeien dag bij tusschenpoozen was ge vallen, bleek voor de noodzakelijker wijs te voren te maken toebereidse len zeer noodlottig te zijn geweest. Van-het giorno gedeelte mislukte zeer veel doordien de lampions op nat te flodders waren gaan gelijken; de druipende vetpotjes moesten eerst een voor een leeggegoten, alvorens po ging tot ontsteken kon worden ge daan, wat dlan bij velen mislukte door de doorweekte pitten of zooveel tijd in beslag nam dat tegen tien uur de meerderheid nog niet was ontvlamd Dat 't nog zoover kwam dat men een denkbeeld konkrijgen hoe het had kunnen worden was te danken aan de jeugdige zonen der leden die me de de hanid'en uit d'e mouw staken om eenigen opschiet in het werk te krij gen. Voeg daarbij dat tegen een uur of 10 weer regen begon te vullen die met korte tusschenpoozen aanhield en hert zal bogrij.pelijk wofden geacht dat er vrijwel van een mislukking kon worden gesproken, al zag men hier ook een fraaie decoratie als aandui ding hoe het bestuur het had willen maken. Het was ontzaggelijk jammer om de kosten en moeiten reeds vele maan den tevoren aan de voorbereiding van dit fleest besteed. De grenadiers en jagers en de voormalige stafmuziek der sdhutterij maakten muziek. KWADE DROES. Te Wagenborgen (Gr.) is door den districts-veearts te Groningen bij het paard van den melkrijder E. Jausema kwade droes geconstateerd. Het dier is Woensdag afgemaakt. DE PROV. STATENVERKIEZING TE ZEVENBERGEN. In de vergadering der Provinciale Staten van Noord-Brabant, werd met 25 tegen 24 stemmen de conclusie der commissie, belast met het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw ge kozen leden, aangenomen. Dientengevolge zijn de heeren C. Aarden en C. van Schendel, uit het district Zevenbergen, toegelaten als Statenlid en zal eene herstemming moeten plaats hebben tusschen de heeren A. J. Oomen, mr. Smits en G. H. Simonis, ter vervulling van twee I vacatures. AMSTERDAM. GBllIEENTERAADSA'ERKIEZ INGEN.» District I. Uitgebracht 3052 geldige stemmen. (Twee plaatsen vacatures mr. J. N. van Hall, J. F. L Blanken berg, die zich niert herkiesbaar stel den.) Th. F. A Delprat (ib.) 1783, J. G. van KuyMhof (soc.-dem.) 236, J. W. iSleef (soc.-dem.) 225, R. P. J. Tutein iNoHühiemus (lib.) 1007, J. Versluys (ilib.) 960, mr. J. H. Worst (lib.) 1776. Gekozen: Th. F. A. Delprat (lib.) en <mr. J. H. Worst (lib.) District II. Uitgebracht 2262 geldige stammen. (Twee plaatsen.) W. F. Bij voet Jr. (lib.) 799, J. Oudiegeest (soc.- d'esm.) 695, C. W. dé Sauvagie Nolting (lib. aftr.) 759, P. J. M, Versdhure (kath.) 866, H. H. Wollring (soc.-dem) 634. Herstemming tusschen P. J. M. Versohure (kath.), W. F. Bijvoet (Jób.) 'C. W. de Sauvage Nolting (lib.) en J. lOudageeöt (sec.-dem.) District III. Uitgebracht 7551 gel dige stammen. (Twee plaatsen. Vaca tures P. L. Talk en W. Spakler, welke laatste zich niet herkiesbaar stelde). IMr. P. A. Diepenhorst (ant.-rev.) 1990, tmr. M. A. II. L. van Lier (vrijz.-dem.) 227, S. J. Pothuis (so:c.-dem. 4172, P. L. Tak (soc -dem.) 5019. Gekozen: P. L. Tak (soc.-dem.) en S. J., Pothuis (soc.deim.) District IV. Uitgebracht 2561 geldige sieontmen. (Twee plaatsen). Mt. L. W. vn Gigh (lib. aftr.) 1476, dr. N. M. Jo- sepihius Jitta (lib. aftr.) 1577, S. J. Pot huis (soc.-dem.) 915, Jan A. van Zut- phen (soc.-dJam.) 1025. Gekozen: mr. L. W. van Gigch (lib.} en dr. N. M. Josephus Jitta (lib.) District V. Uitgebracht 5812 geldige stemmen. (Twee plaatsen). J. G. van Kuyhbof (soc. dem.) 2444, J. W. Sleef (soc.-dem.) 2119, P. W. Sutorius (ka tholiek aftr.) 3195, G. P. Wijnmalen Jr. (lib. aftr.) 3555. Gekozen: G. P. Wijnmalen Jr. (lib.) en P. W. Sutorius (kath.) District VI. Uitgebracht 2418 geldi ge stemman. (Een plaats). J. A. For- tuyn (soc.-dem.) 478, jhr. mr. W. F Roëll (lib. aftr.) 1940. Gekozen: jhr. mr. W. F. Roëll )lih.) District VII. Uitgebracht 2778 gel dige stemmen. (Een plaats). Mr. Th. Heemskwcrk (ant.- rev. aftr.) 2062, F. M. Wibaut (soc.-dem.) 716. Gekozen: mr. Th. Heemskerk (ant.- rev.). (Tusschentijdsche vacature J. A Woimser, jaar van aftreding 1909). 'Uitgebracht 2910 geldige stemmen. A. F. C. D. Kooien (kath.) 1430. dr. C. de Man (lib.) 1188, H. H. Wollring (soc.- dem.) 292. Herstemming tusschen A. F. C. D. Kooien (kath.) en dr. C. de Man (lib.) District WH. Uitgebracht 2390 gel dige stemmen. (Een plaats). Vacature J. B. van Dijk, welke zich niet her- ikiesbaar stelde). Mr. G. A. P. M. van der Aa (kath.) 1110. Th. M. Ketelaar (vrijz.-dem.) 842, P. L. Tak (soc.-dem.) 438. Herstemming tusschen: mr. G. A P. iM. v. d. Aa (kath.) en Th. M. Kete laar (vrijE-ndem.). District IX. Uitgebracht 8899 geldige stemmen. (Twee plaatsen). Gh. E. H. 'Boissevain (vrijz.-dem. aftr.) 3302, mr. dr. C. F. Schoch (dhr.-bist.) 2421. F. M. Wibaut (soc.-dem.) 3496, K. C. Wiersma (vrijz-dom.) aftr. 2858, H. H. Wollring (soc.-dem.) 3474. Herstemming tusschen: Ch. E. H. 'Boissevain (lib.), K .C. Wiersma (vr.- dem.), F. M Wibaut (soc.-dem.") en H. H. Wollring (soc.dem.) DE WILDENBORCH. In perceel en bracht de Wilden- borch bij Lochem op ƒ280,878 op. Al leen perceel 1 (het huis) is aangehou den voor ƒ25,200. De bosschen zul len alle geveld worden. Zooals ge- meldit weid, bTadht die ƒ262.275 op- D. FOCKEMA. Gp 1 Juli j.l. is de heer D. Fockeona, de bekende hoofdconsuil van den A. N. W. B., gedurende 15 jaar ix. deze functie werkzaam geweest. BRANDEN. Gisternacht is te Ouderkerk a. d. Aanstel de korenmolen van den heer Post totaal afgebrand, benevens het woonhuis en de schuur. Een paard en een hond zijn in de vlammen om gekomen. Broeiing van hooi schijnt de oorzaak te zijn. De schade is door verzekering- gedekt. ONGELUKKEN. Te Hijlaard (Fr.) wel Dinsdag de arbeider J. van een voer hooi. 1 Woensdagavond is hij aan de beko men kneuzingen overleden. PAARDENSPORT. In New-Market is geloopen de Prin cess of Wales-stakes, om 6000 sove reign, afstand 1 mijl. De 1ste prijs werd gewonnen door Polymelu», de 2e door Nulli Secundus, paard van Z. M. den Koning van Engeland, de 3e door Merry Moment. Negen paarden hebben geloopen. PAARDEN TENTOONSTELLINGEN Onder den indruk van het welsla gen der groote tentoonstelling in „Olympia" te Londen, wil men in 1908 een internationale paarden ten toon stelling houden te Parijs en in 1909 ite New-York. WERELDRECORD GEWICHT- WIERPEN. De Amerikaansdhe kampioen in ge wichtheffen Cornelius Walsh heeft een 56 ponds gewicht (25j KG. onge veer) 15 voet 24 inch (5.125 meter) hoog geworpen, daardoor zijn eigen (wereldrecord' verbeterend. DE DERBY-WINNER GEëERD. Da heer Richard Croker, de ex-,,boss'v van Tammany Hall te New-York, is, in verband met zijn overwinning in den Derby-rit te Epsom in dit jaar, allen vobPspeflliingen ten spijt, dloor den Gemeenteraad van Dublin als be roemd zoon van het Groene Eiland, tot eere-bunger der stad verheven met 27 tegen 13 stemmen. ZEILEN. Koning Edward heeft voor den zeil wedstrijd van Cowes naar St. iMalo, uitgeschreven door de „Société Nau- itdtjue de la Bade de St. Maio", als eer ste prijs uitgeloofd' een wisselbeker en 1000 fr. DA!MES HET KANAAL OVER. De Fransche zwemsters Marthe en Cécile Robert, die in 1906 bij den wed- istrijld door Parijs izoo kranig voor den dag kwamen, zullen ook een po ging wagen om zwemmende het Ka naal over te komen, in dezen zomer. iMarthe zal, als ze niet geheel slaagt, onmiddellijk vervangen worden door Cécile. AUTOMOBILISME. WEDSTRIJD PEKING—PARIJS. De firma iSpijker 'Ontving van haren chauffeur Goddabd, uit Irkoets een telegram, waarin hij meldde, dat de Spijkerwagen te Irkoets was gearri veerd, na om hert gaheele Baikolmeer gereden te zijn. Hij verzocht om toe zending van een groortere versnelling, teneinde te trachten, Prins Borghese •te achterhalen, en verder om een nieuwen voorraad' 'banden. Heden vertrekt de heer B. Stephan, student aan de Polytechnische School ti Delft, met een mechanicien naar Tcmsk in Siberië, om de noodige re- se we-banden, en hoogere gearing fe brengen voor den Spijker-wagen, om dat men vast besloten is prins Sc-ip' i da Borghóse, die zijn tochtgenooten in de Gobi-woestijn in den steek liet, tusschen Tomsk en Moskou voorhij te locpen. De „Spijker"-wagen en de twee „De Dion-Boutons", die Woensdagavond te Irkoetsk zijn aangekomen, waar de reizigers door den gouverneur 3 a da commissie van ontvangst begroet werden en waar zij een dag of wat denken uit te rusten, vertrokken Vrij dag der vorige week uit Kiachta. De „Spijker" had de leiding en nam eeu door den gouverneur verstrekte gids mee. In de stad Troitzkosafsk werden de koene reizigers met gejuich be groet. Half weg den Tsj oevatchi-berg vond een begroeting met feestelijk onthaal plaats door een bruiloftspar- tij, maar spoedig ging het verder berg op. berg af, rotspartijen afwisselend met eindelooze vlakten, en 's avonds werd gekampeerd boven op een hoo- gen berg in een bosch, vanwaar men genoot van een prachtigen zonsonder gang. Later werden de reizigers ont vangen in een hofstede en vooral eenige jonge meisjes toonden ^groote belangsteUing, nieuwsgierigheid on hartelijkheid, zóó zelfs, dat Collingnori zijn eenig portret aanbood. Te Selenquisk opnieuw een vrien delijk onthaal door de officieren. Ds natuur was op haar mooist, 't was du Siberische lente, zóó zelfs dat men aan Italië begon te denken Zondagmorgen kampeerde men te midden van eindelooze bloemenvelden met een achtergrond van bergen, on der een egaal blauwen hemel. Zob ging 'i voort, over moeilijk te berijden wegen, die na den aanleg van den spoorweg niet onderhouden zijn, maar onen kende geen zorg, men vreesde geen gevaar, omdat men het Baikal- meer dn 't verschiet had en Parijs nabij wast, te bereiken althans, nu men den spoorweg naderde. De eer st-. helft dezer week is 't weer hard werken geweest over ontzette, verrot te bruggen, die op en neer gingen on der de auto's. Sommige rivieren moes ten de wagens doorgetrokken worden met tien, twaalf paarden, maar men kwam behouden te MisBowaja aan, vo! moed, vol vertrouwen in het algeheels- welslagen van den geweldigen rit.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2